WAAlwijkse en lancstR&vtse coucArrt „Ondanks werkloosheid kunnen veel bedrijven nauwe lijks aan personeel komen" Begroting gemeente Drunen ook dit jaar sluitend in ZWEDEN HOESTEN DE AUTO'S NIET! I.B.C. gaat in Waalwijk nog dit jaar 120 galerijflats bouwen fel fel Roofpoging bij juwelier in Kaatsheuvel mislukt Bijzonder geslaagd concert van „Oefening en Vermaak" J. VAN HELV0IRT CAKE ITALIENNE C0STA DEL SOL RUYS&CO J. DE KORT, TIJDENS VERGADERING VAN KAMER VAN KOOPHANDEL: „Hier klopt iets niet" ZWEEDS ML-STATION Mgr J. Bluyssen moet rust houden Werkgelegenheids- comgres <J. Timmermans herkozen Medewerkers aan artaestenpalet altijd welkom Eervol ontslag voor gemeente-ontvanger U kunt het zelf zien bij het Loonsverhoging voor werknemers in schoenindustrie Achtervolging liep op niets uit Drunen Kynologenver. hield in „Romantica" jaarvergadering VRIJDAG 2 FEBRUARI 1968 'vj"rtu /4 rcDivtrtivi "uo 89e JAARGANG No. 10 De rcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p weck (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Buieaus Groiestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' WAALWIJK - In de gisteren gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk vestigde tijdens de rond vraag de heer J. de Kort de aandacht op de grote werkloosheid. Hij stelde dat er vele bedrijven zijn die nauwe lijks of niet aan personeel kunnen komen. ,,Hier klopt iets niet, er is een grote werkloosheid in de provin cie, terwijl de vraag naar arbeids krachten veel groter is. Bovendien zijn er in Brabant nog 7000 gastar beiders. Dit overziende is het toch wel een zeer trieste zaak". Velen hoeven niet werkloos te zijn. Herscholingscursussen zouden in het tekort aan arbeidskrachten kunnen voorzien. Er speelt in deze materie trouwens nog een ander aspect mee en wel het psychologische. De uitke ringen zijn tegenwoordig dermate hoog, dat - vooral de jeugd - het vertikt om zich in te spannen en een herscholingscursus te volgen. Men gelooft het wel. Zelfs, zo merkt de heer Wijnbelt, gaat men niet meer werken, als men meer geld krijgt dan tot nu toe het geval is geweest. De voorzitter, de heer Jud. Tim mermans zegde toe contact op te zul len nemen met de directeur van het Gewestelijk arbeidsbureau en met de andere Kamers in de Provincie. Za terdag a.s. is er bovendien een werk- gelegenheidscongres in Eindhoven, dat georganiseerd wordt door de vak beweging. Ook daar zal deze materie aan de orde komen. Het bestuur van de Kamer van Koophandel heeft hier voor een uitnodiging ontvangen. Het aantal leden van de Kamer werd gebracht van 24 op 28. Er wer den tevens een aantal commissies be noemd. Tevens werden vijf onder voorzitters gekozen te weten de he ren A. Meijs en C. Braspenning te Waalwijk, W. Wijnbelt uit Woudri- chem, G. v. d. Assum uit Breda en A. Wennekens te Kaatsheuvel. Voor de komende vierjarige zittingsperiode werd herkozen als voorzitter de heer Jud. Timmermans. De door het Hoofdbedrijfsschap Detailhandel vastgestelde aanvang van de zomeruitverkoop op 18 juli werd op aandrang van de heer Schel- lekens vervroegd naar 11 juli, zulks in verband met de vakanties, die voor de bouwnijverheid begint op 15 juli en voor de schoen- en lederindustrie op 20 juli. ARTIESTENPALET - wij schre ven dit ruim een jaar geleden al eens verzorgt belangeloos en zonder subsidie ontspanningspro gramma's voor zieken, bejaarden e.a. Beging januari herdacht deze organisatie haar eerste lustrum. Het aantal medewerkende solisten en ensembles is na een jaar gestegen tot meer dan 400 (totaal ruim 1000 personen), terwijl het aantal te huizen dat programma's aanvraagt nu pl.m. 200 is. Er zijn in dat jaar geen artiesten uit onze omgeving bijgekomen; al leen het zangduo The Daffodils uit Waalwijk werkt nog trouw mee. Van de 241 programma's in 1967 was er geen in deze omgeving. Omdat er o.i. bij zieken en be jaarden toch wel behoefte zal be staan aan goede, gevarieerde ont spanning, vermelden wij graag nog eens het adres van ARTIESTEN- PALET p/a Victor Conselman, Dil. lenburgstraat 13 in Utrecht. Telef. 030 - 10267, liefst in de middaguren. Andere 'goede amateur- of (semi) beroepsartiesten die onze omgeving toch moet hebben en die belang stelling hebben, weten nu dus óók het adres. De gemeenteraad van Drunen kwam woensdagavond in openbare vergade ring bijeen, welke als eerste raadsver gadering van 1968, werd geopend met de nieuwjaarsrede van burge meester Mr Stieger, welke U elders in dit blad kunt lezen. Het oudste lid van de raad, de heer L. v. Drunen, bood wederkerig burgemeester Stie ger namens de raad zijn beste wensen aan en wees er op, gezien de rede van de voorzitter, dat men de toe komst met gerust hart tegemoet kon zien. Dit bleek wel uit het laatste punt van de agenda, nl. de aanbie ding van de begroting voor 1968. De begroting voor 1968, waarop wij n volgende keer uitvoerig terug komen was sluitend met een post onvoorzien van f. 142.748,07. De verdere agendapunten, voorna melijk hamerstukken, werden vlot af gewerkt. De salarismaatregel zijnde 3,6% loonsverhoging voor de ambte naren werd goedgekeurd. Evenzo de verhoging van de huur van gasgeij- sers met resp. f. 0,25 en f. 0,35 per maand. De vergoedingen voor lagere scho len per leerling werden als volgt vast gesteld St. Jozefschool f. 90, - per leerling; Wilhelminaschool f. 90, - Paulus- school f. 90, - Albert Schweitzer- school f. 90, - Mariaschool Elshout f. 90, - „J. P. van Rooijschool" f. 130, - per leerling. Eveneens werden de vergoedingen voor het kleuteronderwijs goedge keurd: H. Engelbewaarder f. 4.500 vergoe ding per kleuter; Marijkeschool f. 3.825 Prot. Chr. Kleuterschool f. 855 Joannes Bosco Elshout f. 1.800 Totaal f. 10.980 De heer Nass wees er op dat, hoe wel de vergoedingen misschien voor het oog grote bedragen waren, het voor de schoolbesturen en school hoofden welke ook de kosten en de moeilijkheden kende, deze zeker niet hoog waren. De voorzitter onder schreef deze stelling. Voor de bouw van een eenvoudig paviljoen werd aan het gemeentelijk zwembad een crediet gevraagd van f. 10.360, - On zijn verzoek werd eervol ont slag verleend aan de heer K. v. Dun als gemeente-ontvanger. Dit i.v.m. zijn benoeming tot directeur van een bejaardencentrum in Utrecht. De heer Van Dun zal per 1 maart zijn nieu we functie aanvaarden. De heer Van Dun is 20 jaar in dienst geweest bij de gemeente Drunen waarvan 14 jaar als gemeente-ontvanger. DINSTROL anti-roest In Zweden schrijft de wet een rijkskeuring voor. Daarom werd in Zweden Dinitrol ML ontwikkeld. Een Dinitrol ML behandeling behoort daar nu tot het normale onderhoud van een auto. Daarom roesten de auto's in Zweden niet. In Nederland roesten de auto's wel. Heel erg vaak. Daar. waar u het niet ziet. daar begint het. In de holle ruimten, binnen in de portieren, in de chassis-kokers. Daar condenseert het vocht. Pre cies daar en in alle kieren en spleten dringt de Dinitrol ML ne velspuit door. Nu hoeven auto's in Nederland ook niet meer te roesten, want Dinitrol ML is nu ook in Nederland. De kosten? Valt reuze mee. Kom maar eens kijken. Loeffstraat 35. Waalwijk Tel. 4157 Tevens het adres voor al uw auto-schades U HEEFT UW NIEUWE AUTO NOG GEEN HALF JAAR? Dan juist komen! NU kunt u de le vensduur (inruilwaarde!) nog enorm verhogen! ALLEEN DINITROL DRINGT IN ALLE SPLETEN EN HOLTEN! De onderhandelsdelegaties van werk gevers en werknemers in de schoen industrie hebben overeenstemming bereikt over de inhoud van een nieu we c.a.o. die met terugwerkende kracht per 1 januari van dit jaar in werking treedt. Beide partijen moeten in eigen kring nog goedkeuring vragen op de bereikte resultaten, maar men ver wacht niet, dat dit moeilijkheden zal opleveren. De c.a.o., waaronder on geveer 15.000 werknemers vallen, be helst een loonsverhoging van onge veer 3,5 procent, een arbeidstijdver korting per 1 oktober, verwerking van de differentiatie in de c.a.o.-lo- nen en een wijziging in de gemeente- klassificatie-indeling. In de lederindustrie zijn werkge vers en vakbonden maandag voor de derde maal bijeen geweest om over een nieuwe c.a.o. eveneens per 1 januari te praten. Deze onderhan delingen zijn mislukt en een nieuwe datum voor voortzetting van het overleg is nog niet afgesproken. De vakbonden hebben in deze bedrijfstak een loonsverhoging van 4 procent ge vraagd plus een verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaarden ana loog aan die in de schoenindustrie en in de lederwarenindustrie (waar al eerder overeenstemming werd be reikt over een nieuwe c.a.o.). Van vakbondszijde deelde men mee, dat 't wachten nu is op een nieuw initiatief van de werkgevers. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Nog in mei of juni van dit jaar gaat de N.V. Inter nationale Bouw Compagnie v.h. Fa. H. van Heesewijk uit Best in Waal wijk 120 flatwoningen bouwen. Het worden zgn. galerijflats, die volgens het systeem Rottinghuis worden ge bouwd. Deze 120 woningen is het contingent dat Waalwijk - als grote elementenbouw - voor dit jaar van de regering kreeg toegewezen. De IBC-galerijflats, die ook in de nieu we uitbreidingsplannen van Tilburg- Noord staan, bevatten een grote woonkamer, 3 of 4 slaapkamers, lift, centrale verwarming, vuilnisstortko- ker. Voor het gehele plan is onge veer een jaar bouwtijd begroot. Waar deze flats komen te staan is nog niet bekend. De situatie is in studie bij het college van B. en W. Hierover zal in de komende week worden be slist. De heer J. Kobben, direkteur ge meentewerken, vertelde ons dat als alle plannen van de gemeente, de wo ningbouwvereniging Baardivijk en van particuliere bouwers zijn gereali seerd er aan de woningvoorraad van Waalwijk zo'n 850 woningen zijn toe gevoegd. Dit betekent dat het wo ningprobleem voor het grootste ge deelte wel is opgelost. Einde van dit jaar komen de 80 galerijwoningen van de woningbouwvereniging Baard wijk gereed. BANKETBAKKERIJ VAN MIL I- GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 w? (wr fttr* Twee manspersonen, die een grote zwarte Chevrolet bij zich hadden, hebben maandagavond omstreeks half 12 een vergeefse poging gedaan een greep te doen in de etalage van de juwelierszaak van de heer P. van Rooij aan de Gasthuisstraat 48 in Kaatsheuvel. Terivijl één van de man nen in de auto met draaiende motor achter het stuur bleef zitten, begaf de ander, voorzien van een ijzeren staaf en 'n zak, naar de genoemde juwelierszaak en begon op de etalage ruit te beuken. De eerste van de uit twee lagen bestaande ruit kon snel worden vernield, maar toen stuitte de man op een tweede, eveneens onge veer acht m.m. dikke laag van veilig heidsglas, die zich minder gemakke lijk liet forceren. Toen hij er tenslotte toch een gat in kreeg van ongeveer 'n handbreed- Voor een zeer redelijke belangstel ling hebben gisteravond in het ge bouw van de Ned. Herv. Kerk aan de Haven het gemengd koor van de Liederentafel „Oefening en Ver maaken het Waalwijks Symfonie orkest gezamenlijk opgetreden. Na enige jaren van onderbreking was dit weer de eerste gelegenheid, dat men met elkaar een avond verzorgde. Voor dit kerkconcert waren klas sieke componisten gekozen, waarvan de werken in het sfeervolle gebouw pasten. Verklankt werden werken van Corelli, Pergolesi, Joh. Chr. Bach en Mozart, zowel vocaal als instrumen taal werd het concert ingezet door het Waalwijkse Symfonie-orkest on der leiding van Jan Plinsinga met het concerto grosso nummer 8 van A. Corelli, ook wel het Weinachtskon- zert genoemd, bleek duidelijk de kerstsfeer te benaderen. Weliswaar geen concert voor eind januari, maar wegens omstandigheden kon het rond Kerstmis geen doorgang vinden. Daarna werd het Laudate Pueri van Pergolesi vertolkt door de Liederen- tafel „Oefening en Vermaak" met begeleiding van het orkest. De so- praanrol werd door Nel Dupont op uitstekende wijze gezongen. Na de pauze werd door het orkest de Simfonia in d grote terts opus 18 nummer 4 van Joh. Chr. Bach ten gehore gebracht, een magnefiek stuk werk. Het stuk stelde hoge eisen, vooral in verband met de acoustiek van de kerk. Het laatste onderdeel van het concert vormde de Vesperae Solemnes de Confessore van W. A. Mozart. Hierbij traden koor en orkest Mgr drs J. Bluyssen zal de komen de maand afwezig zijn, omdat zijn doktoren hem enkele weken absolute rust hebben voorgeschreven. De we kelijkse priesteraudiënties op vrijdag middagen zullen worden waargeno men door vicaris drs J. van Laarho ven, die ook als voorzitter zal fun geren tijdens de bijeenkomsten van de dekens en van de priesterraad. gezamenlijk op en dit optreden werd steeds afgewisseld door een solo kwartet met als vertolkers Nel Du- pont sopraan, Corrie Aarts alt, Sjef Langerwerf bas en Rinus Hessel- berth tenor. Het Laudate Dominum, gezongen door Nel Dupont maakte grote indruk op de aanwezigen. Hoewel verzocht was niet te applau- diseren bracht het auditorium toch na afloop de handen op elkaar voor het geslaagde optreden van het Waal wijks Symfonie-orkest en het Ge- gemengd koor van de Liederentafel „Oefening en Vermaak". 15-daagse vliegreis vol pen sion per MAC-DC/7C MARBELLA/PINOMAR vanaf f 571, TORREMOLINOS/AZOR vanaf 597, Inlichtingen/boekingen Grotestraat 226, Waalwijk (VVV-kantoor) Geopend van 914.00 uur tel. 04250 - 31070 ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter Overgaag. AGENDA Hoge Braken: Zaterdag 8.30 uur, zondag 6.15 en 8.30 u.: ..Ik een Vrouw". 18 jaar. Zondag 4 uur: „Harem Holiday". Alle leeftijden. DE EDELZANGER Maandag 5 februari wordt in zaal bar „Dominique" te Drunen een lezing gehou den, over het houden van vogels. Deze a\ond wordt verzorgd door samenwerking met vogelvoeder fabriek Sluis en de vogel vereniging „De Edelzanger". Aanvang 8.30 te, zat dit te hoog en was dit te ver verwijderd van de lager gelegen sie raden om deze naar buiten te kunnen halen. Omdat er inmiddels in de ver te een vrachtwagen naderde, zag de man van verdere pogingen af, keerde snel naar de wachtende auto terug, die vervolgens met razende snelheid en gedoofde lichten in de richting Loon op Zand verdween. De bewoner van het pand, een gehuwde zoon van de heer Van Rooij, was op het be wuste moment nog op. Voordat hij echter via de achterdeur de straat be reikte, waren de aspirant-rovers reeds weg. De 26-jarige Henk Roeien uit Kaatsheuvel, die enkele huizen voor bij de juwelier bij zijn meisjes op be zoek was geweest en het tumult hoor de toen hij buiten kwam, zette op aanwijzing van de heer Van Rooij de achtervolging in. Hij had echter al kostbare tijd verloren om z'n auto te draaien en bovendien moest zijn wa gen het afleggen tegen de snellere Chevrolet, waarvan de bestuurder op zijn vlucht ook grote verkeersrisico's nam. Een vage opgave van een over buurman betreffende het kenteken van de auto, is één van de gegevens, waaraan de politie zich voor het ver dere onderzoek vastklampt. Deze rukte uit met 'n mobilofoonauto en waarschuwde ook de politie van om liggende gemeenten. De Tilburgse politie stelde ook nog een onderzoek in de omgeving van het woonwagen kamp aan de Dongenseweg, maar speurde tevergeefs. Anderhalf jaar geleden werd ook al een inbraak ge pleegd in de iuwelierszaak van de heer Van Rooij, waarbij een grote hoeveelheid kostbaarheden werd buit gemaakt. Afgelopen maandagavond hield de Kynologenvereniging „Waalwijk" en Omstreken" haar jaarvergadering in zaal Romantica, dat hiermede tevens haar nieuwe home werd. De heer B. de Koning drukte er in zijn openings woord zijn spijt over uit, dat er wei nig leden aanwezig waren. De heer N. v. Wel, secretaris, wees de leden op het feit, dat bij „Drukkerij Hel mond" een enceclopedie over honden is verschenen, waarin men alle we tenswaardigheden kan vinden. Bij het jaarverslag kon hij gewag maken van een ledenstijging, zodat 't aantal leden nu 72 bedraagt. Verder werden door de leden op nationaal en internationaal niveau zeer goede resultaten geboekt, terwijl ook in het afgelopen jaar gehouden clubmatch een groot succes was. Hierna volgde de bestuursverkiezing welke het re sultaat opleverde: B. de Koning 13, Wijkmans 11 en Beekmans 11 stem men. Tot voorzitter werd vervolgens herkozen de heer B. de Koning. De jaarprijs voor de beste resultaten be haalt op de diverse kampioenschap pen werd gewonnen door mevr. Beek mans met haar witte dwergpoedel White Sirikit van de Molenvliet. Zij behaalde in totaal 4300 punten in 9 wedstrijden, waaronder 7 kampioen schappen. Tevens werden twee nieu we leden aangenomen. Hierna volgde nog de rondvraag waarvan goed ge bruik werd gemaakt en kon de voor zitter, de heer B. de Koning, na de rondvraag deze geanimeerde vergade ring sluiten.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13