wAAlwijkse en UnqstRAAtse coupant KAATSHEUVEL Los Machucambos, trio dat in Nederland veel gevraagd is Een goede bedrijfsadministratie is kompas voor bedrijfsuitvoering U» Valentijndag -14 februari - dag der vriendschap VAN MIL met room verfijnde vullingen Taak van de ondernemer Vlag op gemeentehuis Kaatsheuvel Israëlitische topartiesten in Nederland Nieuwe L.P. Down Town Jazz Band BANKETBAKKERIJ BONBONS Verloop van de kosten is ook belangrijk Omzet Belasting Spanning kan ons ziek maken WAALWIJK Volleybal VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 89e JAARGANG No. 12 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 29 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. Abonnement p week (0,30+ 2ct. inc.k.) 0,32 P mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt. 3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief 04167-2002 A.C. KAATSHEUVEL ORGANISEERT „SCHOEN-RALLY 1968" In de automobielclub 'Kaatsheuvel' heerst momenteel grote aktiviteit in verband met de voorbereidingen voor de tot een jaarlijkse klassieker uit gegroeide 'Schoen-rally'. Het is thans voor de zevende maal dat dit sport evenement, waarvoor een groot aan tal deelnemers aan de start verschijnt, wordt georganiseerd, en evenals haar voorgangster telt deze rally wederom mee voor het kampioenschap van de R.A.C.-Zuid. Gewoontegetrouw wordt in een A- en B-klasse (kaartleesritten) gereden en voor de C-klassers wordt weer een oriëntatierit uitgezet. Als bijzonder heid kan worden vermeld, dat de C- klasse zal worden verreden volgens het nieuwe reglement - een samen voeging van het oude R.A.C. - en het oude K.N.M.V.-reglement - dat een dezer dagen zal verschijnen. De organiserende vereniging verwacht dat de deelname in deze klasse hier door nog groter zal zijn dan in voor gaande jaren. Het bestuur van de AC Kaatsheuvel hoopt de aanstaande „Schoen-rally" op zaterdag 27 april te verrijden. De autosportliefhebbers zullen er dus goed aan doen deze da tum te noteren. Nadere bijzonder heden zullen te zijner tijd volgen. DOKTERSDIENST Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman. Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru- bensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666 heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 04167-2516. Kaatsheuvel Donderdagmorgen om II uur werd het hoogste punt van de nieuwbouw van het ge meentebestuur in Kaatsheuvel be reikt. Burgemeester L. van Erp kon toen [de vlag hijsen. Men hoopt nog dit jaar het fraaie nieuwe gebouw ingebruik te kunnen nemen. NEDERLANDS JEUGD- JUDOKAMPIOENSCHAPPEN Zondag a.s. zal een team van de Eerste Judoclub Kaatsheuvel deelne men aan de Nederlandse Jeugd-judo- kampioenschappen voor A-teams (leeftijdsgroep 16-17 jaar) en B- teams (junioren tot en met 15 jaar), welke onder auspiciën van de Kon. erk. N.J.JA. gehouden worden te Slagharen in Overijssel, zaal 'Modern Weekamp'. Het Kaatsheuvelse team, dat uitkomt in de B-groep, bestaat uit R. Berkelmans (captain), J. Lens- velt, G. Damen, S. Boelaars, en W. Boutier. Reserves zijn A. Rombouts cn H. IJpelaar. PONYCLUB OPGERICHT Daar de belangstelling voor pony's en kleine rijpaarden in Kaatsheuvel steeds meer toeneemt, gezien het groeiend aantal eigenaars, zijn enkele liefhebbers bij elkaar gekomen om 'n ponyclub op te richten met het doel het berijden van deze paardjes goed te leren en in goede banen te leiden. 1 ijdens deze bijeenkomst werd een voorlopig bestuur samengesteld, be staande uit de heren A. Zijlmans, voorzitter, A. Rombouts, secretaris penningmeester en Joh. v. Noije, lid, terwijl de heer P. Wintermans als leider-instructeur zal optreden. Er wordt momenteel reeds intensief geoefend door de aangesloten jonge lui, want het ligt in de bedoeling ko mende zomer aan enkele kringwed strijden deel te nemen. De jonge club heeft zich namelijk inmiddels bij de Bond en de kring aangesloten. Be langstellenden voor deze sport tussen 8 en 17 jaar in Kaatsheuvel en di recte omgeving kunnen alle inlichtin gen bekomen bij de secretaris, Anto- niusstraat 7, tel. 2641, Kaatsheuvel, of de andere bestuursleden. *.r MERK PélIaVé-SCHOENEN BLIJFT BESTAAN De N.V. P. H. Vloemans te Kaats heuvel, die in de loop van 1967 de produktie van schoenen beëindigde, heeft een weg gevonden het merk Péhavé te doen voortbestaan. Met de N.V. Wellen Co. te Nijmegen, waarmee Vloemans vroeger reeds op de exportmarkt samenwerkte, werd overeengekomen, dat PéHavé-schoe- nen in het vervolg door Wellen ge produceerd zullen worden. Voor de distributie van deze schoenen is een eigen Péhavé-verkooporganisatie op gericht, die binnen enkele weken de najaarscollectie aan de handel zal presenteren. De directie van de N.V. P. H. Vloemans is de mening toege daan, dat het merk „Péhavé", waar voor door hen gedurende enige gene raties lang goodwill is gekweekt, bij de N.V. Wellen Co. in goed han den is, zodat ook de belangen van haar PéHaVé-wederverkopers met deze overeenkomst het beste zijn ge diend. UITSLAGEN le KLAS KNBB DISTRICT KAATSHEUVEL HGLEuphonia 7o De EftelingKOT 52 HKS—NAS 52 HGLEuphonia: Hier was Jan Pruissen de grote man. Met liefst 8.71 gem. moest J. van Rooy het onderspit delven. Verder M. Klijn 7.90 gem. en J. Damen 12.72. De EftelingKOT: Hiert oonde Telegram-adres „ECHO' In 1958 nam zoals ieder beginnen de groep, Los Machucambos deel aan allerlei audieties en talenten jachten, met als gevolg een eerste plaat „La Bamba". Dit werd zelfs een wereldsucces. Het snelle suc ces is voornamelijk te danken aan hun liefde voor folklore en hun aangeboren gevoel voor ritme. Julia Cortes, geboren in San José (Costa Rica) in het presidentiële Paleis, zorgt voor een spectaculaire Een gezelschap Israëlitische top artiesten, vormend het officiële zang- en danstheater van Israël, is begonnen aan een wereldtournee. Verschillende Europese hoofdsteden werden reeds bezocht. Van hun op treden in de Parijse Olympia werd een l.p gemaakt (Live-opname). Een l.p. vol zonnige folklore. Bij het beluisteren van deze ste- roo-plaat kan men genieten van 't enorme vakmanschap en de vaart waarmee de dirigent het orkest, de solisten en het publiek weet op te zwepen tot een sprankelend spon taan geheel. De l.p. bruist van op timisme, opwinding en opgewekt heid maar ook het sentiment is ..voelbaar". Deze geweldige stereo-mono l.p. ver dient een aparte plaats in iedere discotheek show en haar warme natuurlijke stem bepaalt voor een groot deel de klankkleur van het trio. Zij kwam met haar 18e jaar in Europa, alwaar zij talen, philosophic en po litieke wetenschappen studeerde. Eerst in Madrid, toen in Rome en uiteindelijk in Parijs, waar zij vaak „l'Escale" bezocht, de tempel van de Zuid-Amerikaanse muziek. Daar ontmoette zij veel Argentijnse, Ve nezolaanse en Mexicaanse studen ten. Romano Zanotti, de naar Argen tinië geëmigreerde ijltaliaan, be zocht in Buenos Aires de Academie van Beeldende Kunsten. Deze stu- die voltooide hij echter in Rome en Venetië. Maar ook zijn liefde ging uit naar de muziek. Lange tijd maakte hij deel uit van „Les Gua- ranis". Tijdens een tournee kwam hij in contact met Julia en Rafaël. Vanaf die tijd vormden zij het trio Los Machucambos. Hun TV-optre- den tijdens de Nederlandse Grand Gala 1964. zal men zich ongetwij feld nog herinneren. Wereldsucces sen van het trio Los Machucambos zijn: Pepito, La Bamba, Quando ca- lienle el sol, Esperanza en Orfeu Negro. Vrijdagavond 2 februari j.l. trad Los Machucambos op in het KRO TV-programma .Scala-Variete' Los Machucambos. Rafael Gayoso, was één van deze studenten. Een fantastisch gitarist en gespecialiseerd in Latijns-Ame rikaanse rythmes. Nadat zijn advo- eatentudie was beëindigd, ging deze Madrileen naar het conservatorium in Madrid, waar hij compositie en harmonieleer studeerde. Toen zijn conservatorium - opleiding voltooid was, ging hij naar Parijs, waar hij Julia ontmoette. De Down Town Jazz Band Werd opgericht in de zomer van het jaar 1949, door de pianist en leider Roe- fie Hueting. Dankzij drie faktoren: muzikale begaafdheid, doorzettings vermogen en 'n oude houten schuur, is üiet mogelijk geweest, dat de Down Town Jazz Band zich heeft kunnen opwerken tot een orkest van wereldnaam. De in het begin alleen in Nederland bekende .Down Town' kreeg, al spoedig, door aller lei Jazz-concoursen, internationale bekendheid. Aanbiedingen voor di verse tournees door Europese lan den waren het onmiddelijke gevolg. Zomaar een greep uit de steden die werden aangedaan zijn: Namen, Luik, Brussel, Parijs, Londen, Es sen, Berlijn, Kopenhagen, Bern, Ge neve, etc., etc., etc. In januari I960 verscheen de Down Town Jazz Band voor het eerst op het Neder landse TV-scherm in het program ma „Pas Geperst". Om kort te gaan, de Down Town Jazz Band, een zeer vertrouwd geluid, heeft gestaan op vele kleine en grote nationale en internationale podia. Het kan bogen op ruim honderd radio-uitzendingen vele TV-presentaties en vele gram mofoonplaten die over de gehele wereld zijn uitgebracht. B. Dekkers weer zijn grote klasse door J. v. d. Kaa met een serie van maar liefst 325 te vellen. Bij KOT was P. van Boxtel de man die 2 punten verzamelde met een prima 10.30 gem. HKSNAS: Bij deze ontmoeting waren weinig hoogtepunten. F. Snoeren was met 9.36 wel de beste. Verder J. Damen van NAS met 4.46. KTO II verloor kostbare punten bij Nooit Volleerd. Brandaris blijft in de running door de 7-2 overwinning op KOT, terwijl Euphonia Je over- winningenreeks bleef voortzetten te- gen Ons Genoegen dat maar één pun- tje moest afstaan aan Sjel Zeebregts. De beste prestatie was voor G. Smits van KOT, die 3.50 speelde. N. v. d. Linden verloor met één carambole. Uitslagen klasse C 111: Euphonia II - Ons Gen. II 8-1 Nooit Voll. I - KTO II 4-5 KOT II - Brandaris II 2-7 Dc stand: Euphonia II 11-68 KTO II 10-56 Brandaris II 10 - 54 T fantastisch om te geven, T3A T_ I O O 1 O héérlijk om te ontvangen Grotestraat 234. Tel. 231 2 Waalwijk 2- in zo'n speciale verpakking K S Efteling II 10-45 KOT II 10-40 Nooit Volleerd I 11 - 38 Ons Genoegen 10 23 DJS kon het niet voorkomen thuis 7 punten af te moeten staan aan Poedelvrees. M. de Kort wist de eer te reden met 1.73. NAS kon het thuis niet verder bren gen dan een gelijk spel maar moest het extra punt afstaan aan KTO. Th. Lugters speelde hier wel een goede partij met 2.18. Nooit Volleerd ging door met haar overwinningen bij HKS, waar B. Hoevenaars met 1.42 de twee punten voor HKS dik verdiende. Bij Nooit- Volleerd waren het J. Kleijsen 1.78 en H. v. Riel, 2 gem., die een goede partij speelden. Uitslagen 4e klas: DJS II - Poedelvrees III 2-7 NAS II-KTO III 4-5 HKS III-Nooit Volleerd II 2-7 Het is de taak van de ondernemer, de reëel bereikbare mogelijkheden voor zijn bedrijf tot werkelijkheid te maken. Daarvoor dient hij te weten wat er binnen en buiten zijn bedrijf omgaat en wat de toe komstmogelijkheden zijn. Dit betekent, dat het leiden van een bedrijf veel omvattender wordt en dat aan de administratie, voor een juiste bepaling van het bedrijfsbeleid, een steeds grotere betekenis moet worden toegekend. Uitgangspunt mag niet meer al leen zijn: „wat heb ik in het ver leden bereikt en hoe trek ik die lijn door",. maar, „welke mogelijk heden bestaan er tot vergroting van het bedrijfsresultaat". Of anders ge zegd, „hoe profiteer ik van de toe nemende welvaart"? Duidelijk moet zijn, dat het daar bij niet uitsluitend om het omzet- verloop gaat. Even belangrijk, mis schien nog belangrijker, is het ver loop van de kosten. Informaties hierover moet de ad ministratie op ieder gewenst mo ment kunnen verschaffen. Deze moet derhalve een centrale plaats innemen, temidden van de andere beleidsinstrumenten. In de praktijk blijkt echter, helaas, nog al te vaak een onderwaardering van de admi nistratie te bestaan. „Het „schrijf werk" zoals dat wordt genoemd, kan niet altijd rekenen op de volle sympathie van de ondernemer. Hij is nog te gauw geneigd deze werk zaamheden te beschouwen als een karweitje, dat hij t.z.t. wel eens in een verloren halfuurtje zal opknap pen. Onbegrijpelijk, want 't voort bestaan van de onderneming is er maar al te dikwijls mee gemoeid. Het is niet de bedoeling in deze korte beschouwing een volledig in zicht te geven in de technische ei sen, waaraan pen administratie moet voldoen en de daarvoor beschikbare technische hulpmiddelen. Er zijn voldoende mogelijkheden om daar over voorlichting te krijgen. Wij noemen alleen maar Uw organisa tie, de accountant, het Economisch Instituut voor 't Midden- en Klein bedrijf (dat verschillende instruc tieve brochures heeft uitgegeven over dit onderwerp) en de Rijks consulent voor het Midden- en Kleinbedrijf en Toerisme. Enige belangrijke punten, waarop Uw administratie U volledig moet kunnen inlichten, willen wij echter wél aangeven. Eerst de omzet. Het verloop daar van moet U op ieder gewenst ogen blik kunnen vaststellen. En, U moet die nauwkeurig kennen, omdat U daaruit de gegevens moet kunnen distilleren voor Uw inkoop. Hierbij gaat het niet alleen om het totale omzetverloop, doch om die van de verschillende artikelen of artikel- groepen. Een doelmatige inkoop is mede bepalend voor het winstresul taat. De voorraad mag niet te groot, doch ook niet te klein zijn. „Neen"- verkopen stoot klanten af, en een te grote voorraad drukt de winst. Om zetcijfers moeten daarom aanwij zing engeven over de gangmakers in het assortiment en over de arti kelen met een lage omzetsnelheid. De kosten vormen eveneens een zeer belangrijk bedrijfseconomisch gegeven. De administratie moet ook daarover volledige informatie ver schaffen. En dan weer niet alleen over de totale kosten, maar over de verschillende kostensoorten en het verloop daarvan. De financiële positie van het be drijf, Uw „eigen" geld, de liquide middelen waarover U op een be paald moment kunt beschikken, de stand van vorderingen en schulden, bezittingen e.d., ook daarover mag de administratie U niet in twijfel laten. Bij uitbreidingsplannen, bij de aanschaf van nieuwe (moderne) be drijfsmiddelen, waarover U niet over voldoende eigen middelen be schikt, kunt U een beroep doen op geld van derden. Er zal echter geen enkele kapitaalverschaffer te vin den zijn, als uit Uw administratie niet duidelijk blijkt, dat Uw onder neming „goed" is voor het gevraag de bedrag. De fiscus stelt eveneens zijn ei sen. Die heeft ook belangstelling voor Uw administratie. En 't geeft vertrouwen als blijkt, dat deze be trouwbaar en deugdelijk cijfer-ma- teriaal verstrekt. Dit zijn enige punten, die wij U nog eens willen voorhouden. Mocht Uw administratie niet in orde zijn, aarzel dan niet op de kortst moge lijke termijn maatregelen te nemen en deze aan te passen. Tot slot nog dit. Aan het begin hebben wij geschreven, dat het de taak van een ondernemer is, bereik bare mogelijkheden te realiseren en dat hij daarbij kennis dient te ne men van hetgeen er binnen èn bui ten zijn bedrijf gebeurt. Daarmede bedoelen wij óók te zeggen, dat zijn Lichamelijke ongemakken kunnen uit geestelijke druk voortkomen. Wij leven in een jachtige tijd. Ie dereen spant zich in om steeds snel ler en beter zijn werk te doen in de collectieve strijd om succes en nog ruimere financiële middelen. Indien wij echter met onze auto's hetzelfde zouden uithalen als met ons lichaam, dan zou het zeer de vraag zijn of die glanzende auto mobiel wel de eerste tienduizend kilometerbeurt zou halen. Het komt steeds meer voor, dat mensen met allerlei lichamelijke kwalen ten einde raad naar hun dokter lopen, die vervolgens con stateert, dat er geen enkele fysieke afwijking valt waar te nemen, doch wel een grote geestelijke spanning. Als voorbeeld mag gelden het ge val van een vrouw, die gekweld door ademnood, hevige hartkloppin gen en flauwtes, door haar huisarts naar een hartspecialist werd door gestuurd. Na een zeer grondig on derzoek bleek, dat zij in feite gees telijk in de war was gebracht door een overplaatsing van haar echtge noot, die zij daardoor een aantal maanden niet zou zien. De kwaal bleek uit emotionele spanningen voort te komen. Vier bezoeken aan deze arts en een korte kuur met kalmerende middelen, bleken vol doende om deze vrouw haar norma le geestelijke evenwicht terug te geven. Alle klachten waren daar- eigen cijfer-materiaal alléén, nooit voldoende houvast kan geven. Zijn eigen gegevens moet hij regelmatig vergelijken met die van andere branche-genoten. De verschillende statistieken van het Economisch In stituut voor het Midden- en Klein bedrijf bieden daartoe vele moge lijkheden. Bovendien bestaan er in verschillende branches clubs, waar van de deelnemers aan mondelinge bedrijfsvergelij king doen. Over dit laatste kunnen Uw organisatie en de Rijksconsulenten voor het Mid den- en Kleinbedrijf en Toerisme U volledig inlichten. Deze Rijksconsulenten zijn geves tigd in de provinciehoofdsteden en in Amsterdam. mee tegelijkertijd uit de wereld ge holpen. Het was, aldus het februari-num- mer van Het Beste, de medici reeds lang bekend dat de geest 't lichaam ziek kon maken. Wat men echter niet wist, was, hoe de ziekten met een fysieke oorzaak te onderschei den van die, welke door emotionele spanning optraden. Dit nu begint steeds duidelijker te worden. Iedereen weet dat de hersenen bepaalde automatische lichamelijke reacties opwekken. Wanneer u aan voedsel denkt, komt er automatisch speeksel in uw mond. Hoe kunnen gedachten lichamelijke veranderin gen bewerkstelligen? Er bestaat een verbinding tussen hypothalamus, het hersenstel dat primitieve reacties op woede, angst, honger en geslachtsdrift regelt, en de hypofyse, het hersenaanhangsel. Men wist reeds lang dat deze ge heimzinnige klier, een knobbel ter grootte van een suikerklontje, die zich bevindt aan de onderkant van de hersenen, een groeihormoon af scheidt. Latere onderzoekingen heb ben aangetoond, dat hij ook een aantal andere hormonen produceert. EMOTIONELE REACTIES Alleen al de voorkwab bleek che micaliën te vormen, die de aanmaak van geslachtshormonen in werking stellen en de schildklier besturen, die op zijn beurt de stofwisseling van het lichaam regelt. Hij levert ook een chemische stof die de af scheiding van adrenaline reguleert. De midden- en de achterkwab van de hypofyse beïnvloeden de nieren, samentrekkingen van de baarmoe der en de bdoeddruk. „Wij zijn pas aan het begin", zo zegt een van de onderzoekers en wij hebben deze klier nog maar oppervlakkig onder zocht, maar wij kennen nu in elk geval één manier, waarop emotio nele reacties in lichamelijke veran deringen kunnen worden omgezet. AVANTI Deze keer geen goed nieuws voor de Avanti-supporters. Zowel het le als het 2e team moest vorige week dinsdag beide punten in Tilburg la ten. De wedstrijd Dionysius 1 tegen Avanti 1 eindigde met de setstan den 15-11 en 15-8. Avanti 2 speelde tegen Pendragon en wist de le set te winnen met 15-8. De 2e en 3e set waren echter voor Pendragon, zo dat Pendragon met 2—1 won. Ook afgelopen dinsdag had Avanti 2 geen succes en verloor de wedstrijd tegen Dionysius 2 met 20.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 17