waalwrjkse en UnqstRAAtse couRArrt IN DE TOEKOMST OOK MIDGET-GOLFBAAN, VISVIJVER, VAKANTIEBUNGALOWS EN KINDERBOERDERIJ Ziekte kosten verzekering W. TIMMERMANS EN ZONEN OPEN OOG van lïlierlo Dussen dringt aan op goede verbinding Waalwijk - Gorkum '&x'ctüójè .pé WAALWIJK De recreatie gaat ook in Midden- Brabant en met name in de Langstraat een steeds be langrijkere plaats innemen. Men wil een groot ge deelte van de vrije tijd recreatief benutten. Niet al leen in andere delen van ons land of over de grenzen, maar ook in eigen omgeving. De jeugd, en dat speelt nu ook in Waalwijk, wil de ruimte. Speelweiden en speelwerktuigen in de stadswijken bieden een goede oplossing maar men wil toch meer; naar de groene ruimte. Het gemeentebestuur van Waalwijk kent ook in deze haar taak. Alle mogelijkheden die er voor re creatie zijn, worden ten volle benut. Ook in de nieuw bouwwijken wordt een belangrijke plaats ingeruimd Door het plan lopen goede wegen Veel mogelijkheden Het Lido 16 jaar en ouder 232.— 174.— tot 16 jaar 116. 87.— voor groen. Waalwijk heeft de beschikking over een bijzonder fraai recreatieoord, dat in de zonnige maan den heel wat bezoekers trekt. Waalwijk groeit en de behoefte naar openlucht recreatie neemt dus toe. Dat weet het gemeentebestuur; de uitbredingsmogelijkhe- den van het huidige recreatieoord werden onder de loupe genomen en resulteerden in een nieuwe opzet, waaraan druk wordt gewerkt. De 32 ha. die momen teel beschikbaar zijn worden uitgebreid tot 70 ha. re creatiegebied, waar voor jong en oud volop mogelijk heden zijn. Centraal hierin ligt het Lido, waar direkt na carnaval ook met belangrijke uitbreiding wordt ge start. In de nabije toekomst heeft Waalwijk dan ook een bijzonder aantrekkelijk recreatie-objekt. Bungalows Visvijver c+lerenkle cling WAALWIJK huidje altijd gaaf VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 89e JAARGANG No. 12 De ucho vAn het Zuióen 89e JAARGANG No. 12 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. 1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' Het recreatie-oord van Waalwijk wordt belangrijk uitgebreid (Van onze verslaggever) Het 70 ha tellende, nieuw opge zette recreatieplan van Waalwijk omvat het gedeelte tussen Akker laan, Drongelskanaal, ten zuiden van de nieuw aan te leggen Dru- nenseweg tot aan de waterkering Meerdijk. Door het plan lopen goed geasfalteerde wegen die voor een uitstekende ontsluiting zorgen. De heer J. Kobben, direkteur gemeen tewerken Waalwijk welk bedrijf met de uitvoering van dit object is belast vindt goede wegen van uitermaat groot belang. Hiermee is iedereen gedient; men kan dan op een gemakkelijke wijze met elk ver voermiddel het gebied bereiken. De rondweg door het recreatie oord was in eerste instantie aan gelegd als verbindingsweg met het zwembad Het Hoefsven. Het Tuin en Landschapbureau De Ruyter uit Tilburg ontwierp, met het zwembad als middelpunt, het oorspronkelijke oord. Het werk werd uitgevoerd als buitenobject van de gemeentelijke sociale werkplaats van Den Bosch, die in Waalwijk een dependance had. Door de dienst gemeentewer ken werden de voetpaden aange legd. Met dit plan, dat 32 ha. groot is, werd in 1953 na de opening van bet nieuwe zwembad gestart. Zwembad Het Hoefsven kan dan ook als de beginfase van het ob ject worden gezien. Tot voor 1953 beschikte Waalwijk alleen over 'n provisorische zwemgelegenheid. Rond de vennen waar ook nu Het Hoefsven aan grenst wer den wat gebouwtjes neer gezet. De zwemliefhebbers konden hier, op ongeorganiseerde wijze terecht. De grote belangstelling voor het zwem men in Waalwijk was voor b. en w. aanleiding een zwembad aan te la ten leggen. Het werd Het Hoefs ven, dat sinds 1953 ieder jaar be wijst in een enorme behoefte te voorzien. Niet alleen als zwemge legenheid maar meer nog als zon- weide. Mogelijkheden voor dagrecreatie behoren bij het voorzieningenpa troon van een goed gemeentebeleid. Een voornaam onderdeel hierbij is de groen-voorziening die in elk structuurplan werd opgenomen. Zo is Waalwijk geen saaie volgebouw de stad geworden, maar een leven de gemeente waar men zich ook in de woonwijken ruim kan bewegen. De ontwikkeling van de stad noop te tot de opzet van een nieuw re creatieplan. Het Bureau Kuyper ontwierp een plan dat aansloot bij het huidige recreatieoord. De be staande opzet, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt, mag er we zen. Behalve het zwembad met zijn lig- en speelweiden is er het her tenkamp, het speelpark met de ve le werktuigen, de eenden en vogel- vijver, de roeivijver dit alles omge ven met uitgestrekte gazons en bos sen. Aan het rand van het huidige recreatieoord ligt het Lido, 'n druk bezocht ontspanningscentrum, dat uitstekend in deze omgeving past. Ook het Lido gaat belangrijk uit breiden. Het zalencomplex wordt aanmerkelijk vergroot zodat in sep tember, als de verbouwingen ge reed zijn, 1200 personen gelijktijdig kunnen dineren en op dè wekelijk se dansavonden zo'n 2000 dans- enthousiasten er terecht kunnen. De uitbreiding schept ook de moge lijkheid om in de naaste toekomst grote congressen of andere festivi teiten naar Waalwijk te halen. Met o.a. Onbeperkte verpleging en behan deling in ziekenhuis en sanato rium Hulp door specialist zonder zie kenhuisopname voor operatieve behandeling zonder eigen risico Ziekenvervoer Jaarpremie per persoon: Klasse 2 B 3 Makelaars in Assurantiën Grotestraat 341, Waalwijk Telefoon 04160 - 4131 Inlichtingen: J. Groothuis, Prof. Nolenslaan 9, tel. 3098 W. Remmers, van Lovenlaan 18, tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21, tel. 3292 - m Een plattegrond van het nieuwe recreatieplan. Links de nieuwe grote visvijver. Linksboven komen de bungalows. dit particulier initiatief is dus ook de streek gebaat. De uitwerking van het nieuwe recreatieplan betekent ook dat en kele punten in het huidige oord ge wijzigd zullen moeten worden. Het hertenkamp verhuist naar de over zijde, waar het aanmerkelijk groter wordt, ook komen er meer dieren. De plannen liggen klaar om van dit hertenkamp een kinderboerderij te maken, die ongetwijfeld bij de Waal wij kse jeugd aanslaat. Naast Het Hoefsven komt een midget-golf- baan. Het gemis van een dergelijke baan doet zich in Waalwijk erg voelen. Omgeven door groen kan men daar dus straks in eigen om geving terecht. Om het golfspelen wat te veraangenamen komt er ook een koffiehuisje bij. Veel belangstelling bestaat er steeds voor de lig- en speelweiden. De bestaande ruimten worden uit gebreid, terwijl de enorme terrei nen worden voorzien van bossages, zodat afgeschermde kleine weiden ontstaan. Een grote vijver komt aan de overzijde van Het Lido. Momen teel is men druk doende het nodige zand af te graven. Dit zand is be stemd voor ophogingswerkzaamhe den en de aanleg van wegen en ter reinen. maakt. De gemeente zet dan de ba nen uit en peilt regelmatig het ijs. Dat is ook dit jaar weer gebeurd. Tussen het Drongelskanaal en de nieuwe vijver komt een opgehoogd terrein, waar plaats is voor 22 zo- mer-vakantiebungalows. Het is de bedoeling dat het een goed ver zorgd complex wordt, onder super visie van de gemeente. Hoe de op zet precies wordt is nog niet be kend. Naar alle waarschijnlijkheid worden de huisjes wel particulier eigendom. In de laatste raadsverga dering werd ook het camping-pro bleem weer eens naar voren ge bracht. In het nieuwe recreatieplan is plaats voor een camping. Hoe zich de plannen hiervoor gaan ont wikkelen is met geen mogelijkheid De nieuwe vijver is in het bij zonder bedoeld voor de hengelsport. Met het Departement van Land bouw en Visserij zijn reeds bespre kingen gevoerd om in aanmerking te kunen komen voor een subsidie voor het uitzetten van vis. Er ko men ook enkele eilandjes in de vij ver, zodat de vissers ongestoord hun sport kunnen beoefenen. De huidi ge vijver, achter het Lido, blijft be staan. Op woensdag, zaterdag en zondag en tijdens de vakantiemaan den iedere dag, kan men daar boot jes huren om te roeien. In de win tertijd wordt er van de vijver door de schaatsers een druk gebruik ge- Eén wereld of géén wereld Van zaterdag 10 februari tot en met maandag 18 maart ben ik afwezig. Ik heb het voorrecht een vijfwcekse reis te maken naar Oost-Afrika voor familie-bezoek. Al voorberei dend word je geconfronteerd met die geweldige grote wereld waarin een landje als het onze nauwelijks meetelten tege lijk die heel kleine wereldwaar in anderhalf uur 'n kunst maan omheen cirkelt. Je beseft, dat je hoort bij dat derde deel van de mensheid, dat 85% van de wereldwelvaart op snoepten dat ruim 2 milliard andere mensen het moeten doen met de overblijvende 15%. Je hoort van de hongerbom in de arme landen en de atoombom in de rijke landen. Je ziet de Nederlandse K.W.J. (Katholieke werkende jongeren) een blauw boekje verspreiden voor de vredesdienstregeling als tegenhanger van het rode boekje van Mao voor de kul- turele revolutie. De Verenigde Naties hebben dit jaar uitgeroepen als het jaar van de mensenrechten. Maar erkennen, dat de aarde aan iedereen gegeven is en niet alleen aan de rijken, dat brengt het sociale vraagstuk van de twintigste eeuw levens groot ter tafel. En dat doet ons beseffen, dat er slechts keu ze is tussen één wereld of géén wereld. Kennedy zei: „Zij die de vreedzame revolutie onmogelijk maken, maken een gewelddadige revolutie onvermijdelijk". We kunnen het ons niet meer veroorloven om dit alles voor kennisgeving naast ons neer te leggen en onze handen in onschuld te wassen. In de komende week hoop ik van nabij een beetje te proe ven van deze kolossale wereldvraagstukken, in ontmoeting met een stukje Afrika. Gedurende mijn afwezigheid wordt het bedrijfsaposto- laat voor Waalwijk waargenomen door mijn collega in Drunen, Pater Jansen Abdij Mariënkroon Nieuwkuyk, tel. 04108-2352. En deze rubriek open oog zal o.l.v. de heer A. Megens worden verzorgd, Marktstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 3606. Indien nodig, stelt u zich dus met deze heren in con tact. L. v. Berkel te zeggen. Bij het college van b. en w. is dit momenteel in studie. Wel is het algemeen bekend dat een goed geaccomodeerde camping in Waalwijk onontbeerlijk wordt ge acht. In het nieuwe recreatieoord gaan de gedachten verder nog uit naar een Brabantse taverne, voldoende kleuter-, speel-, en ligweiden, een zandheuvel en speelterras. Het over grote deel van het gebied is reeds eigendom van de gemeente. Wan neer het gehele project gereed komt is moeilijk te zeggen. De heer Kob ben gaat van enkele jaren uit. De vijver zal het eerste onderdeel zijn, dat opgeleverd wordt. Voor het toe risme in Midden Brabant en de Langstraat is het te hopen dat het zo spoedig mogelijk het nieuwe re creatieoord van Waalwijk openge steld kan worden. Het Hoefsven, het eerste object dat in het recreatiegebied klaar kwam. Loco-burgemeester F. P. Hane- graaf van Dussen heeft in zijn nieuwjaarsrede aangedrongen op prioriteit voor de verkeersverbin ding Waalwijk-Gorcum in het struc tuurplan van het Streekgewest Land van Heusden en Altena. Naar zijn mening is realisering van deze weg met een viaduct bij Waalwijk niet alleen van groot belang voor de ge meen te Eetlien en het dorp Dus sen, maar evenzeer voor de gehele streek. De daling van het aantal inwo ners verklaarde de heer Hanegraaf uit het grote vertrekoverschot, dat voor een niet onaanzienlijk deel het gevolg is van de geringe bouwacti viteit. die in 't afgelopen jaar in de gemeente werd ontplooid. Er kwa men niet meer dan 12 woningwet woningen gereed. Er vertrokken vo rig jaar 267 personen uit de ge meente, bijna honderd meer dan in 1966. Overigens meende hij, dat 1968 het scheef getrokken beeld van het bevolkingsverloop wel weer zal recht zetten: er staan voor dit jaar 69 woningen (54 bouwstroom-, 12 premie- en 3 woninwetwoningen) op het programma. Als deze wo ningen zijn gebouwd, resteert in Dussen nog grond voor 8 en in Hank voor 12 woningen. POEDER-CREME-OLIE-ZEEP 'WAT MfJNHARDT MAAKT IS GOED

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1