wAAlwijkse en lanqstRAAtse coimnt Algemene Hengstenkeuring van het New Forest Stamboek 1968 in Utrecht Raad van Waspik behandelt donderdag de begroting ampe P ampe Uitgaan in het weekend Lido Gemeenschapshuis Werkloosheid in Gewest Waalwijk onder landelijk gemiddelde Bronchi Keffen Musis Sacrum Apollo Taxindris-Bar Romantica El Mas |N SCHOEN- EN LEDERINDUSTRIE NOG STEEDS GROTE VRAAG Gunstig een prostituee Toename werkloos heid minder-validen en minder gehandicapten In de bouw Veel belangstelling voor dit evenement Begroting Tilburg Neisom Pessoa in maart naar Indoor Brabant'7 Sprang-Capelle Waspik Vlijmen t James Bond, Je Beeft maar twee keer Zij waren naakt en moesten sterven Doelwit voor twee revolvers Angelique Bekentenissen van Jouw beurt schatje VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 89e JAARGANG No. 12 De tcho an het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' (Van onze verslaggever) WAALWIJK - „Ontegenzeggelijk zitten we goed. In de schoen- en leder industrie en ook in de sector metaal is volop vraag naar arbeidskrachten. Ook de bouw begint duidelijk tekenen van opleving te vertonen. In deze groep werklozen, 237kan duidelijk van seizoen-werkloosheid gesproken worden. Minder gunstig is het gesteld met de categorie minder-validen en minder-geschikten. In deze categorie staan 242 personen ingeschreven. Met een goede begeleiding trachten we deze mensen alsnog te plaatsen", zo ver telde ons de heer G. Maas, direkteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Waalwijk. In de groep minder-validen, min der gehandicapten is in de maand januari ten opzichte van de laatste maand van 1967 sprake van een be langrijke toename van 43 personen. In januari van het vorig jaar ston den „slechts" 116 personen inge schreven. Dit enorme verschil ten opzichte van het vorig jaar vindt zijn oorzaak duidelijk in de sane ring waarbij oudere werknemers en minder-validen vaak de slachtoffers zijn. Het GAB tracht veel van deze mannen en vrouwen op te vangen en in de Sociale Werkplaats of in de buiten-objecten onder te brengen. Sociale begeleiding doet hier goed werk. Over het algemeen kan van een zekere stabiliteit op de arbeidsmarkt gesproken worden. Het aanbod in de sector schoen- en lederindustrie nam slechts met 2 personen toe. Hiertegenover staat dat de vraag van 269 in december naar 424 in ja nuari daalde. Opvallend is de grote vraag naar jeugdigen. Een vraag van 242 arbeidskrachten kan als bij zonder gunstig beschouwd worden. In het rayon Waalwijk nam het aanbod met 7 toe, in het rayon Don gen daalde het aanbod met 5. Ook de teruggang in de vraag was in het rayon Dongen minder sterk dan in Waalwijk, een teruggang van 3 tegen 24 in Waalwijk. De werkloosheid in de bouw nam met 39 personen toe en kwam hier door op 196, altijd nog 42 personen minder dan in januari 1967. De heer Maas wijst er op dat in de bouw wel degelijk van seizoen werkloosheid kan worden gespro ken. Als we enkele maanden verder zijn zal dit cijfer belangrijk gecor rigeerd zijn. De bouw begint name lijk al duidelijk tekenen van ople ving te vertonen. In de sector me taal staan 53 werklozen ingeschre ven, negen meer dan vorige maand. De vraag bedraagt 105, wat een te ruggang van 58 personen betekent. Dit is hoofdzakelijk te wijten aan het werven van buitenlandse ar beidskrachten door de N.V. Lips. Ook hier is de vraag echter altijd nog belangrijk groter dan het aan bod. Overigens leverden de bedrijfs sluitingen in het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Waal wijk geen problemen op. In de schoenindustrie is een grote vraag, terwijl de werknemers van Du Pont de Nemours in Waspik al voor de definitieve stopzetting van de pro- duktie elders werk gevonden had den. Terecht merkt de heer Maas dan ook op, dat het Gewest Waal wijk er nog niet zo slecht voor staat. In verhouding tot de percentages die voor Nederland en de provincie Noord-Brabant gelden maakt Waal wijk zelfs een gunstige uitzondering. Vier procent van de mannelijke be roepsbevolking in Nederland is werkloos, in Noord-Brabant is dat 5,4 procent en in het Gewest Waal wijk slechts 3,3 procent. Verdeeld in de rayons betekent dat voor het rayon Waalwijk 3,2 en voor het rayon Dongen 3,4 procent. Sinds 196*6 is het Gewest Waalwijk steeds onder hef landelijk gemiddelde ge bleven. Dat is geen slecht teken Op vrijdag 1 februari j.l. werd in de Irenehal te Utrecht de hengstenkeuring van het New Forest Stamboek gehouden. Er was een keurige monsterbaan aangelegd en dit jaar waren er zelfs rondom tribunes, zodat het voor de be langstellenden eenvoudig en comfortabel was om de keuringen van 10 uur ■i morgens tot 5 uur s middags, te volgen. Er hing een opgewonden stemming en de temperatuur was, door enorme heteluchtkachels, zeer aangenaam. Vele buitenlandse liefhebbers waren aanivezig op deze hengstenkeuringen, die gecombineerd met de V.L.N. landbouw-, tuig- en rijpaarden en het IJsland Ponystamboek, de grootste is van geheel Europa. De keuring begon om 10 uur met de eerste bezichtiging vand e drie jarige hengsten. Er werd gekeurd in twee maten, de kleine maat tot 1.32 m en de grote maat van 1.32 m tot 1.47 m. Dit bleek een zeer ma tige rubriek te zijn. Van de 45 aan geboden jonge hengsten werden er slechts 8 goedgekeurd. Van die 8 ontving geen enkele hengst een eerste premie. Aan de kop stond bij de kleine maat Merrie Motto een donkere schimmel. Deze hengst werd geïmporteerd uit Engeland en is van F. Th. Koeman uit Huissen. Bij de grote maat stond Merrie Mchawk. een halfbroer van de voor genoemde hengst, een lichte vos, van de heren Seldenrijk en Maas waal uit Soestdijk, eveneens Engels import. In de rubriek 4-jarige en ouderen die nog nooit waren gekeurd, kwam in aanmerking voor goedkeuring de 20-jarige bruine hengst Madeford No White van de heer Damkot uit Winterswijk. Donderdag 8 februari komt de raad van Waspik weer in openbare verga dering bijeen. De meeste agendapun ten hebben betrekking op het onder wijs. Zo zullen ondermeer op de ex ploitatievergoedingen van de lagere scholen en de kleuterscholen voor schotten worden verstrekt. Voor het lager onderwijs zijn de vergoedingen gebaseerd op een bijdrage per leer ling van f. 75, - De kleuterscholen krijgen een bedrag waarvan het uit gangspunt is een vergoeding per lo kaal van f. 1800, - en een vergoe ding per leerling van f. 22, - Vervolgens zal de raad aan het schoolbestuur van Waspik-Boven on geveer 3330 centiaren grond overdra gen (waarde f. 16, - per ca) voor de bouw van de nieuwe gemengde school. Tenslotte is er een voorstel tot het toekennen van een subsidie aan de stichting Schooladministratie „De Langstraat". Op initiatief van diverse gemeenten in de Langstraat is dit lichaam in het leven geroepen dat zich ten doel stelt het behulpzaam zijn van de aangesloten onderwijs instellingen. De gehele administratie van deze scholen zal door het bureau worden gevoerd. De inrichting van 't bureau vraagt een eenmalige uitgave van f. 3.430,19 in welke kosten naar rato van het aantal leerlingen zal moeten worden bijgedragen. Het ziet er naar uit dat de behan deling van de begroting geen aanlei ding zal geven tot discussie. De com missie, met het onderzoek belast, heeft in haar rapport n.l. geen op- of aanmerkingen geplaatst. Ze zal dus als volgt worden vastgesteld: ge wone dienst: inkomsten 2.090.793,30 gulden, uitgaven: f. 2.137.405,70. Kapitaaldienst: f. 7.174.677,40 aan inkomsten en f. 7.299.881,15 aan uitgaven. Op grond van het geraamde begrotingstekort op de gewone dienst van f. 46.612,40 zal aan de betrok ken minister een verzoek worden ge richt om voor een aanvullende bij drage uit het gemeentefonds in aan merking te komen. Voor de bouw van een transformatie- huisje zal de raad 11 ca grond aan de Sprangsestraat verkopen aan de PNEM. Om 1 uur werd .gestart met de 4- en 5-jarige hengsten kleine maat. Van de 7 hengsten werden er vier goedgekeurd en drie verkregen een eerste premie. Een ervan is Fores ter Top Secret, een schimmejltje van 1.23 m. Een edel hengstje dat ook in de Langstraat is te ontbie den. Eigenaar de heer C. A.van de Ree, Deutersestraat lb. Den Bosch, tel. 04100-36327. Bij de grote maat triomfeerde Flohi, een zeer mooie isabelkleurige pony. Deze werd algemeen reserve kampioen. Deze hengst is het eigen dom van de heer H. v. d. Rakt, Din- therseweg 14, Nistelrode, tel. 04124- 556. Nog twee andere hengsten van deze eigenaar behaalde successen voor Brabant. Zij behaalden in deze rubriek resp 4 en 5. Alle drie de hengsten zijn aan huis te ontbieden. In de rubriek 6- en 7-jarige kleine maat was slechts 1 deelnemer, de ze werd goedgekeurd, doch niet ge primeerd. Bij de grote maat stond Fir Free Gold Eagle nummer een. Deze werd algemeen dagkampioen. Ook kreeg hij een A-premie voor verrichtingen onder het zadel. Even eens in deze rubriek stond de hengst Any Dale Sir Peter met een derde premie, deze hengst van de heer W. v. d. Brand uit Haarsteeg had eveneens een A-premie voor ver richtingen op zijn naam. Bij de 8- jarige en oudere hengsten kleine maat was een deelnemer. Bij de grote maat stond Priory Prince Charminy aan de kop. een vos met een eerste premie uit Den Ham. Daarna kwam de nog steeds char mante 15-jarige hengst Beacon Tou- chestone met een eerste prmie. De ze bijna zwarte hengst behaalde het kampioenschap in 1966, de eigenaar was toen de heer P. C. Otjens uit Den Bosch. Nu staat deze hengst helaas helemaal in het noorden bij de heer W. J. van Unen te Emmel- xord. Met ae keuringen voor het alge meen dagkampioenschap werd deze zeer interessante hengstenkeuring besloten. Kampioen werd Fir Free Gold Eagle, een vos, van de heer H. J. Hoogeveen uit Doorn en J. v. d. Velden uit Bilt. Deze hengst werd geïmporteerd uit Engeland. Reserve-kampioen werd Flohi van de heer v. d. Rakt uit Nistelrode, gefokt door C. F. Slippens te Veg- hel. In het geheel namen 119 heng sten aan deze algemene hengsten keuring van het New Forest Stam boek deel. Mej. M. Schapendonk Hoestdrank in fablefvorm.95ct HEEFT ALTIJD veel nieuws, veel moois, veel chics en veel „hips" KOM KIJKEN: pantalons, jersey pakjes en japonnen, vesten, jumpers, nylons, shawls, zakdoeken, enz. enz. 'n REUZE-COLLECTIE in l leuvdscraat 14 Hoewel de inschrijving voor het Internationaal Concours Hippique „Indoor Brabant" nog niet is ge sloten, kan al wel worden gemeld, dat Nelson Pessoa weer tot de deel nemers zal behoren. De kundige Braziliaan die vorig jaar tot de bes te ruiter van ..Indoor Brabant" werd uitgeroepen, heeft medegedeeld met enkele landgenoten en een 12-tal paarden naar de Brabantse hoofd stad te zullen komen om deel te nemen aan „Indoor Brabant", dat op 8. 9 en 10 maart zal worden ge houden. Voorts zijn reeds inschrijvingen binnengekomen uit België, Duits land, Frankrijk en Zweden, terwijl de kans groot is, dat, na gedurende een aantal jaren niet in ons land te zijn uitgekomen, ook de bekende Italiaanse ruiter Raymondo d'Inzeo in de Brabanthallen zal verschijnen. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Henrika d.v. A. W. de Jong en A. A. Vos; Dirkje Margaretha d.v. H. J. van Peer en C. P. van Zeist; Willem Johannes z.v. W. do Jong en J. P. Pruijssers. Pieter Adriaan z.v. P. J. Heurter en A. M. de Rooij. Huwelijks-aangiften: A. C. Kuijsten en C. H. P. van Vuuren. Huwelijken: J. J. Vos en J. W. de Jong. Overlijden: Adriaan R. van der Mast, 64 jaar; Maria Spuijbroek w.v. Van Zeist, 88 jaar. Vertrokken: J. W. van Dongen en gezin naar 's Graven- zande; W. G. J. Knippels en gezin naar Waalwijk; G. H. van der Schans naar Waalwijk; A. J. M. Baan naar Roermond. Ingekomen: M. M. G. J. J. van de Velde van België; W. van Dongen van Waspik. VORMEN In de Bartholomeusparochie zal op za terdag 17 februari a.s. het H. Vormsel wor den toegediend aan een aantal kinderen van de lagere school. Mgr Kramer, missiebis schop, zal het sacrament toedienen. Tevens zullen de kinderen hun doopbeloften her nieuwen. Ter voorbereiding zal er donder dag a.s. een ouderavond worden belegd in het gemeenschapshuis in de Kerkstraat. ACTIE HARMONIE Vrijdag 9 februari zal in Waspik een actie van start gaan om de kas van de har monie een broodnodige aanvulling te geven. Er zullen vanaf vrijdag lucifers huis-aan- huis te koop worden aangeboden. DROPTOCHT Zaterdag 10 februari houdt de afdeling van de Waspikse plattelandsjongeren een droptocht voor haar leden. In het nachtelijk duister zullen de deelnemers op onbekende en onherbergzame oorden worden achter gelaten. PAPIERACTIE De ponyclub en de KPJ houden zater dag 10 februari een gezamenlijke oud-pa pier inzamelingsactie. Al wat papier heet is welkom. BRANDWEER Leden van de Waspikse vrijwillige brand weer vonden na een jaar van paraat zijn één avondje de tijd om samen met hun dames het afgelopen jaar vanachter een feesttafeltje nog eens te overzien. Het ge lag werd overigens uit eigen middelen door de manschappen zelf betaald. ZILVEREN POEDELAARS De biljartvereniging „De Poedelaars" vond in haar 25-jarig bestaan voldoende aanleiding om de leden 'n roos in het knoopsgat te doen steken en dit zilveren feest te vieren. Geheel deze kwart eeuw waren de poedelaars thuis in haar huidige stamcafé, nu café-rest. C. Montcns, maar zeker is dat er niet alleen maar gepoedeld is. VOLLEYBAL Atak heeft zich op de 3e plaats genesteld van de overgangsklasse door een overwin ning op Dos. De setstanden waren 15-6, 15-10 en 15-11, een 3-0 overwinning dus. Atak 3 verloor met 1 - 3 van Donar. JUWELIER NIEUWE DONORS KUNNEN ZICH MELDEN Het Rode Kruis, afdeling Den Bosch, zal tweemaal per jaar in het wijgebouw te Vlijmen bloed aftappen en keuringen van donors verrichten. Liefhebbers kunnen zich melden bij de heer C. Willemsf Karrestr. 1, Vlijmen. WIT-GELE KRUIS Het Wit-Gelc Kruis, afdeling Vlijmen, houdt zaterdag 10 februari in het wijkge- bouw om 10 uur v.m. een algemene ver gadering. Op de agenda staat onder andere een eventuele bestuursverkiezing. Het misdaadsyndicaat Spectre wil Amerikaanse en Russische ruimte schepen vernietigen en tracht zo een derde wereldoorlog te provoce ren. De twee naties zijn al op de rand van vijandelijkheden als "M" een geheime ontmoeting arrangeert met James Bond. Bonds taak is het te weten te komen, wie het ruimte schip uitzendt, dat de raketten on derschept en dit vóór dat Amerika zijn nieuwste Gemini lanceert. Een spannende, echte Bond-film die men zelf moet „ondergaan". Tot en met de „happy ending" in het rubber opblaasvlot, waarin 007 en zijn Ja panse meisjes vredig stoeien op de kabbelende golfjes van de warme zee bij de kust van Japan. Donderdag t.m. dinsdag 8.30 uur. Zondag 6 en 8.30 uur. In Boston zijn kort na elkaar twee vrouwen vermoord. De politie ver denkt de schilder Elliot Freeman. Wie is deze Freeman? Jaren gele den werd zijn rijke vader doodge schoten. De uit Korea teruggekeer de zoon Elliot leefde de hierop vol gende jaren teruggetrokken. Hij kreeg bekendheid als schilder, maar wordt gearresteerd als zijn moeder Dolores wordt vermoord. Eenmaal op vrije voeten wordt een studente vermoord die aan dezelfde universi teit als Elliots zus studeert. Elliot wordt in een zenuwinrichting ge plaatst, waarna nog verschillende moorden worden gepleegd. Uitein delijk weet de politie de moorde naar te arresteren. Matt Weaver, gedemobiliseerd sol daat van het verslagen zuidelijke rebellenleger, komt na een voettocht van enkele weken in zijn geboorte plaats Pecos aan. Daar ontdekt hij, dat de plaatselijke bankier, Sam Brewster, die door zijn financiële macht het stadje in een stevige greep houdt en feitelijk de dienst uitmaakt, ,zijn farm als vijandelijke orloogsbuit heeft verkocht. Weaver verneemt bovendien, dat zijn vroe gere vriendin, Ruth, inmiddels is getx-ouwd met Crane Adams, een aan de alcohol vei'slaafde ex-soldaat van het Union-leger, die bij de ge vechten een arm verloren heeft en nu het beheer voert over de plaat selijke General Store. Er volgen spannende avonturen die men zon dagmiddag om 3 uur kan zien. Angélique is door haar vader uit gehuwelijkt aan Graaf Jeoffrey de Peyrac in ruil voor een mijn. Angé lique voelt daar weinig voor en wil zich eerst aan haar oude speelka meraad Nicolaas geven. Dit wordt verijdeld en Jeoffrey neemt haar mee. Langzaam krijgt ze waarde ring voor hem. De koning, Lodewijk XIV, laat de graaf gevangenen ne men op beschuldiging van hekserij. Lodewijk tracht zo ook Angélique te veroveren. Dit gaat niet door. Angélique neemt haar oude vriend Nicolaas in de arm om haar man te bevrijden. Deze wordt echter ge- executeerd. Angélique staat nu voor de keus, terugkeren naar haar huis of zich op de koning wreken. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zon dag en dinsdag. Het meisje Sunny heeft al vroeg de betekenis van het woord prosti tuee geleerd. Als zijn op 16-jarige door haar ouders op straat wordt gezet wijden vrienden haar in. Van het eerste moment af sloot zij alle gevoel uit. Een ander meisje is op het slechte pad gegaan, als protest tegen de liefdeloze jeugd. Sunny verklaart dat zij er mee stopt als ze de man leert kennen die met haar wil trouwen. De film vestigt de aandacht op de levens aan de zelfkant van de maatschappij. Vrijdag, zaterdag nachtfilm. Professor Whitaker. die onder zoekingen verricht op het gebied van de vaste brandstof, wordt ont voerd. Tijdens deze ontvoering wordt een geheim agente van de FBI vermoord. Het hoofd van de FBI roept hulp van Lemmy Cau tion. Eddie Constatine, in Het spoor leidt naar Parijs. Hier komf Lemmy goed in aktie te vuist, met de re volver en natuurlijk met zijn whis ky. Hij raakt verward in de ene intrigue na de andere. Na een ener verende vechtpartij wordt de bende gearresteerd en de aanvoerder van de gangsters ontmaskerd. Zondag 3 uur. Na het enorme succes van de laatste zondagen zorgt ook deze week Radio Arwimo (bekend van Radio Vei'onica) voor de bea't- en popmuziek in de Taxandria-bar. Dat dit bij jong en oud aanslaat bewijst de enorme drukte. Zaterdagavond staat eveneens een uitgebreide dis cotheek ter beschikking. Aanvang 7.30 uur The Sound Specials zijn dit week einde weer in Waalwijk te vinden. Dit populaire Tilburgse orkest speelt zaterdagavond in dancing Romanti ca, waar het ongetwijfeld weer veel dansenthousiasten zal trekken. The Suond Specials komen regelmatig in het nieuws door hun optreden elders in ons land. Ook hun platen zijn veel gevraagd. WOL - 'Iggffi* ~Tr"~" - Zaterdagavond zal het Duke City Sextet met zang van Bob Smit wel weer voor een volle Lido-zaal zor gen. Dit Bossche orkest is telkens opnieuw de grote trekpleister. Zon dagmiddag is er een thé-dansant met muziek van The Electric Bro thers. Het bekende streekensemble The Wavo's is zondagavond vanaf 8 uur in het Lido te vinden. Het beatorkest The Indeps komt zaterdagavond naar het Gemeen schapshuis. Na het succes bij het vorige optreden zullen heel wat tie ners en twens zondagavond naar The Sheridans komen luisteren. In de Kaatsheuvelse soos El Mas is zondag de Tilburgse beatgroep Bzzzzz te vinden. Dit ensemble ver wierf vorig jaar grote bekendheid door het optreden tijdens het Ca baret der Onbekenden in Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9