LIEFDEIN DE STORM Smidje Verholen en de veedieven van Texas max 495 VROOM DREESMANN Sprang-Capelle §35 Naeuwkuijk m DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 FEBRUARI 1968 'if H mm DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HEI MOND Capelle Vlijmen 3^ 2C f r S'M, rrt-rtt rr-f-fft X H%%% /ooraanstaande ateliers produceer den in de stille wintermaanden deze hoogzomerse kinderkonfektie. Door nu te kopen bespaart u veieguldens 1 Extra voordeel, geldig vanaf woensdag en zolang de voorraad strekt. Meisjesjurkje van prima katoen in diverse frisse streepdessins. Pittig mo delletje met wit piqué kraagje. Maten:. 116/134. Maat 134 9.95. Maat 116 Kleuterjurkje van probleemloos Ter- lenka 70/30. Effen kraagje en ceintuur. Keuze uit 3 ruitjes. Maten: 92-110. Maat 110 9.95. Maat 92 güSSëi Meisjesrokje van praktisch Terlenka 70/30 in diverse vrolijke zomerkleuren. Zo gewassen, zo droog Maten: 116-167. Maat 167 9.95. Maat 116 MCUICN. Meisjesjurkje in zomerse ruiten, stre pen en uni-kleuren. Vlot modelletje met rimpelrokje. Maten: 92-134. Maat 134 8.95. Maat 92 eijc mei STREEKVERGADERING De Streek Noord-Brabant van de Ned. Herv. Mannenverenigingen op Geref. Grondslag zal dinsdag 13 februari, 's avonds om 8 uur, in het Hervormd Jeugdcentrum te Sprang, in vergadering bijeenkomen. Door de heer A. Janson, van de afdeling Sprang, zal een onderwerp worden ingeleid over Genisis 3. De leden van de aangeslo ten afdelingen worden dringend verzocht op deze laatste vergadering in het seizoen aan wezig te zijn. SPREEKBEURT Dinsdag 13 februari, 's avonds om half 8, hoopt voor de Hervormde Jeugdvereni gingen aan de Loonsedijk, in het kerkge bouw aldaar, als spreker op te treden ds P. Verkade van Nieuwe Tonge. HERV. KERK CAPELLE Bij de gehouden verkiezing voor een no tabel bij de Herv. Kerk te Capelle werd gekozen de heer A. Pruijssers Joh. zn., die de benoeming aannam. Door de kerkeraad werd tot ouderling benoemd de heer Ph. Qui6t, die de benoeming eveneens aannam. CHR. SCHOOLVERENIGING SPRANG Woensdagavond j.I. kwam de Chr. School vereniging Sprang in het Hervormd Jeugd centrum in vergadering bijeen, onder lei ding van haar voorzitter de heer W. H. Spuijbroek. Onder meer werd na een vrij uitvoerige bespreking besloten tot wijziging van de statuten der vereniging in die zin, dat voortaan alle belijdende leden van Protestants Christelijke kerken uit plaats en omgeving lid der vereniging kunnen wor den. Het bestuur zal voortaan bestaan uit zeven leden van de hervormde kerk en twee bestuursplaatsen worden opengesteld voor personen niet van kerkelijk hervormde richting. De statutenwijziging zal ter ko ninklijke goedkeuring worden voorgedra gen. Medegedeeld kon nog worden dat de plannen tot realisering van de nieuwbouw spoedig zullen kunnen worden verwezen lijkt. Er zal reeds spoedig tot aanbesteding van de nieuwe school, die in het uitbrei dingsplan Sprang-Zuid zal verrijzen, kun nen worden overgegaan. AUTO-ONGEVAL Zaterdagavond omstreeks 6 uur reed een volkswagenbusje door de van der Duin straat, toen de chauffeur, afkomstig uit Nederhemert, door een defect aan de stuur inrichting de macht over het busje verloor. Het busje kwam tegen een boom terecht bij de B. en werd zwaar beschadigd. De be stuurder li,p een ernstige hoofdwond en een hersenschudding op en moest per ambulance naar het ziekenhuis in Waalwijk worden vervoerd. JAARVERGADERING „MARIJKE" De Kon. Erkende Harmonie „Marijke" kwam j.I. woensdagavond in de kantine van NEO in jaarvergadering bijeen, onder lei ding van haar voorzitter de heer G. Vos. De voorzitter heette allen hartelijk welkom en sprak een kort openingswoord, waarin hij enige wederwaardigheden memoreerde en de hoop uitsprak op een nuttige en aan gename vergadering. Wegens afwezigheid van de secretaris, werd diens jaarverslak naar een volgende vergadering verschoven. Uit het vreslag van de penningmeester bleek dat het boekjaar sloot met een klein batig saldo. Bij monde van de heer A. Kruijf bracht de kascommissie verslag uit en deelde mede dat bij de controle van boeken en bescheiden >vas gebleken dat al les keurig in orde was en de penningmets- ter werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren, G. Vos, voorzitter, J. M. de Jong en J. van Wijk, herkozen, terwijl in de vacature J. de Rooij, die om gezond heidsredenen meende te moeten bedanken, werd gekozen de heer A. Kruijf. De voor zitter sprak woorden van dank tot de heer De Rooij, voor al het werk dat hij voor „Marijke" heeft verricht. Ingekomen was een öchrijven van de Kon. Ned. Federatie, waaruit bleek dat „Marijke" vorig jaar als hoogst geklasseer de harmonie van Nederland in de 3e afde ling uit de bus was gekomen. Dit bericht werd met groot applaus begroet, wat een mooi succes voor „Marijke" was, maar bovenal voor haar eminente directeur de heer Stolk. Besloten werd nog zo mogelijk dit jaar ook weer aan een concours deel te nemen. Bij de rondvraag kwamen nog di verse verenigingsaangelegenheden ter spra ke. In zijn slotwoord bracht de voorzitter dank aan allen voor de prettige vergadering en in het bijzonder aan het bestuur van de sportvereniging NEO INBRAAK In de nacht van vrijdag op zaterdag heb ben onbekenden zich toegang verschaft tot de woning van de heer V. aan de Kerk straat. Veel werd overhoop gehaald en er wordt o.a. een portefuille met geld en rij bewijs uit een jas van de heer V. vermist. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. RUITERAVOND De landelijke rijvereniging „De Margriet- ruiters", alhier, houdt op vrijdag 16 febr. a.s. een grote ruiteravond in het cultureel centrum „Zidewinde". Aan deze avond wordt medewerking verleent door het 's-Gravenmoers toneelgezelschap Cresendo. Deze vereniging zal opvoeren het toneel stuk „De lokroep van het Leven", in drie bedrijven. Na afloop zal er een feestelijk samenzijn met de Boerenkapel van de mu ziekvereniging „Sirena". Aanvang 8 uur. NUTSLEZING De maatschappij tot nut van 't Algemeen, departement Langstraat, hield j.I. donder dagavond een nutsavond in de zaal van de heer A. de Ruyter, alhier. Voor het depar tement Waalwijk trad op mevr. Kreykamp- Mommersteeg, die een lezing hield, toege- lioht met vele kleurendia's, over „Land bo ven de poolcirkel". Met veel aandacht heb ben de aanwezigen naar een boeiend reis verhaal geluisterd en werden zij bekend gemaakt met de zeden en gewoonten van het nog voor velen onbekende Lapland. FEUILLETON door Eleanor Elliot Canoll 32) Hij richtte zijn aandacht op het zuidelijk deel. Daar bevond zich 'n ondoordringbaar bos, zonder dat er gens een open plekje te zien was. Hij kende reeds het bestaan van 't ondoorwaadbare moeras, dat als een modderrivier van het Oosten naar het Westen het eiland door sneed en in twee ongelijke delen splitste. Jammer dat hij en Gwynne niet aan de andere kant waren aan gespoeld, waar hij een breed strand en minder dichte plantengroei kon onderscheiden. En die hoogten wa ren houten loodsen. En zag hij daar niet een men selijke gestalte langs het strand lopen? Ja, dat was een man. Robin verloor door de schok van vreugde, die dit gezicht hem gaf, bijna zijn evenwicht. Niet veel meer dan een mijl van hem verwijderd heerste een zekere beschaving, hoe gering, die wellicht ook wezen mocht. Hij liet zich uit de boom omlaag glijden, vergat zijn proviand dat er toch vlakbij lag en rende naar het hutje op de open plek in het woud. EEN GEVAARLIJKE TOCHT. Gwynne was haar verdrietige huil- buit wat te boven gekomen en stond buiten de hut, toen ze Robin tegen de helling zag oprennen. Alleen haar rode ogen en nu en dan hij gende borst verrieden iets van de toestand, waarin ze verkeerd had. In haar zeemanspakje zag ze er als een slanke jongen van een jaar of zestien uit. Ze had met haar be perkte middelen zo goed mogelijk toilet gemaakt en haar roodgouden haren glansden in het zonlicht en vormden een aureool om haar smal le, verfijnde gelaat. Zo zag Robin haar toen hij snel naar boven geklauterd kwam. En bij dat gezicht kreeg hij weer een brok in zijn keel en werd het mis tig voor zijn ogen. Hij zwaaide met een lap, die hij in de hand droeg en keek plotseling verwonderd. Het was haar witte japon. Hij had to taal vergeten die als vlag uit te hangen. Gwynne zag het onmiddellijk en snelde hem tegemoet. „Kon je niet in die boom komen?" vroeg ze hij gend naar adem. Hij schudde het hoofd en grinnikte spottend ondeu gend als e enkwajongen die een ge heimpje wil stil houden. „We heb ben toevallig geen vlag meer nodig. Ik heb groot nieuws, kameraad. Ik heb ontdekt, dat we ons op de ui terste noordelijke punt van het ei- BRABANTS ZATERDAGVOETBAL De enige wedstrijd in de eerste klas van de afdeling Brabant was zaterdag KogelvangersThe Gun ners 2. De groenwitten uit Willem stad hadden niet veel moeite met 't op de laatste plaats staande The den. Zij wonnen met 41. Door dit resultaat kwam Kogelvangers wat steviger in de middengroep te staan. Rust Roest 2 had het in de twee de klas B niet gemakkelijk tegen het op de voorlaatste plaats staande SVV 2. Met de rust was het nog 00. Tenslotte slaagden de oranje- zwarten uit Eindhoven er in met een 20 overwinning het veld te verlaten. Spannend was het ook in Den Bosch bij Beatrix 2.Wit-Zwart2 De Bosschenaren slaagden er niet in revanche te nemen voor de 40 nederlaag die zij destijds in Ca pelle leden. De wedstrijd eindigde nu in een 33 gelijkspel. Sprang 3 had het gemakkelijk tegen Good- Luck 3. De rood-wit-blauwen zege vierden met 60. UITSLAGEN le klas KogelvangersThe Gunners 2 41 2e klas B Rust Roest 2SVV 2 20 Beatrix 2Wit-Zwart 2 33 Sprang 3Good Luck 3 6—0 3e klas E HNC 2—Sprang 4 1—1 Beatrix 3SSC 3 1—4 3e klas F Wit-Zwart 4—SCO 2 3—3 Sprang 5Beatrix 4 2—1 JPS 3Dussense Boys 4—1 BILJARTEN DISTRICT DEN BOSCH Uitslagen van dc Vlijmcnse biljartver.: Klasse C 1, poule A: NAO-De Unie 5-4; Poedelvrees ONA, 9 - 0. Klasse C 1, poule B: St. Joris -OBK, 3-6. Klasse C 2, poule A: De Unie 2 - NAO 2, 7-2. Klasse C 2, poule B: OBK 2-Altijd Cadre 2 - Y. Klasse C 3, poule A: Lucht Schippers - OBK 3, 8- 1. Klasse C 3, poule B: Schuttershof - Poedel vrees 4 - 5. Programma voor deze week afd. Groot Vlijmen: Klasse A: 't Centrum - DCS; BW - Avan- ti; DPL-DSS; Onzenoort -'t Hoekje; De Missers - De Muntel. FEESTAVOND P.V. „DE ZWALUW" Vrijdag 16 februari zal de jaarlijkse feest avond worden gehouden van de postduiven vereniging „De Zwaluw". Op deze feest avond zullen de dames van de leden ook present zijn. Verder uitrijking van de kam pioenschappen 1967. De wisselbekers wor den uitgereikt. OPENING HOTEL „HET ZWARTE SCHAAP" Vrijdag 9 februari werd hotel „Het Zwarte Schaap" geopend. Na de middag was er een receptie van 16.00 tot 18.00 u. Hiervoor was zeer grote belangstelling voor dc nieuwe eigenaar. De heer N. v. Zuijlen- Lammers werd door velen geluk gewenst en het hotel was met een in een bloemen- erosie herschapen. Zaterdag werd het ge opend voor het publiek. Medewerking bij deze opening verleende het Brio-Combo uit Schijndel. Verders werd medewerking ver leend door de Hofkapel uit Rosmalen en de Raad van Elf, Prins en gevolg en de hof kapel „De Expersiestekers". De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld en het werd een gezellige avond. Naast de vele geschen ken was de mooie klok ,de Pannekoekklok, er ook weer aangeboden door de Prins Carnaval van Vlijmen. VOETBAL Vlijmense Boys jeugd - selectie jeugd Noord-Brabant Donderdag a.s. 15 februari, zal op het sportpark „De Hoge Heide" een oefenwed strijd worden gespeeld tegen een selectie elftal van de jeugd Noord-Brabant tegen de jeugd van Vlijmense Boys. Doel: A. van Engelen; Achter: C. Berkel- mans, M. Verboord, Fr. v. Weert en P. van Esdonk; midden: Fr. Schrijver, Dré Verschuuren; voor: A. v. Esdonk, J. Ver- schuuren, C. v. d. Berg en L. Joosten. Reserves: H. Scheffers, P. van Overdijk en R. Joosten. GOUDEN BRUILOFT Vandaag, maandag 12 februari, herdacht het echtpaar J. v. d. Aa-Kuipers zijn gou den huwelijksfeest. Het was het oudste echtpaar uit Nieuwkuijk dat tot op heden een dergelijk feest herdacht. De bruidegom was 87 en de bruid 84 jaar. Het gouden paar heeft sinds enkele weken zijn intrek genomen in het bejaardencentrum te Or- then. Hun voormalige buurtgenoten gingen vandaag naar Ortlien om namens de buurt het gouden paar hun gelukwensen en een cadeau aan te bieden. CULTURELE KRING Vrijdagavond werd in de aula van de Abdij „Mariënkroon" alhier, door de cul turele kring een avond gehouden. Door de Haarsteegse amateur toneelgroep „Ernst en Loven" werd onder regie van Ton Grosveld opgevoerd „Kantoor aan Huis". Er werd goed spel gegeven zodat de aanwezigen ruimschoots tevreden waren. COfvftiGMT SlupO Er is dus heel wat gebeurd in het anders zo rustige Cowtown, en een knagende onrust grijpt om zich heen. En nu zou smidje Verholen nog zevenhonderd vijftigduizend dollars moeten gaan halen voor Stinky Andy, die het persoonlijk tegen de smid zei. „Zeg, Verholen", zei hij. „Vanavond na het werk tip pel jij maar 'es even naar Cowtown. Je gaat zevenhonderd vijftigduizend dollar halen bij Richard Hoodlum, de kassier. Richard woont vlak naast de bank, dus het is gemakke lijk te vinden. Neem voor alle ze kerheid de revolver die daar hangt, maar mee. Je kunt nooit weten, zie je. Ik ben al zoveel koeien kwijt geraakt, dat ik geen zin heb ook nog zoveel geld te verliezen. Als er soms iemand een vinger naar je uitsteekt, tracteer hem dan maar meteen op een paar blauwe bonen. Het moet nou maar 'es uitwezen met die grappemakerij„Ik heb geen revolver nodig, baas!" lachte de smid. „Ik red me wel zonder blauwe bonen!" Maar de smid zou heel wat minder zeker van zich zelf zijn geweest, als hij geweten had Vat daar op dit ogenblik be konkeld werd door David N. Ollie- woed in de geheimzinnige onder aardse ruimte. Sugarface stond na melijk alles te vertellen wat hij had afgeluisterd in des aloon te Cowtown „Zo zo zei David. „Dus smidje Verholen gaat van avond zevenhonderd vijftigduizend dollars halen? Dat bedragje is nou precies wat ik nodig heb! Een goed idee van je Sugarface! Ga jij daar vanavond maar ergens langs de weg op de loer liggen. En als de smid dan terugkomt. dan eh wel eh, nou ja, je weet het wel, hè?" „Nou en óf ik ut weet", grijnsde Sugar face vals. „De knuppel dur op en het hoekie om!" „Precies", zei Da vid N. Olliewoed. „Als je hem een maal goed geraakt hebt, laat de restjes dan maar aan de weg lig gen. Vergeet echter niet het geld uit zijn zak te halen. Wees evenwel niet zo stom als Platvink-Jantje en Franse Sjarl. Die hebben gisteren de hele dag bewusteloos langs de weg gelegen. Ze waren al hun ko gels kwijt, maar Verholen hadden ze niet geraakt, de sufferds!" „Dat zal mijn niet gebeuren, baas zei Sugarface land bevinden en dat de zuidelijke punt niet veel meer dan een mijl hiervandaan ligt, maar dat we om daar te komen door een dichte en vermoedelijk ondoordringbare wil dernis zouden moeten gaan. Zoals je weet, is ons strandje slechts heel kort en „Ja, ja", viel ze hem ongeduldig in de rede, „dat weten we nu alle bei al. Maar wat is je grote nieuws? Toe, vooruit, vertel het gauw!" „Nu goed dan. Het is dit. Ik ben in de hoogste palm geklommen en heb de hele omtrek kunnen zien met behulp van de kijker. En.het zuidelijk deel is bewoond! Wacht even", vervolgde hij, toen zij een kreet van vreugde uitstiet. „Er komt nog meer. Ik heb een man op het strand zien lopen. Ik kon hem heel duidelijk zien. Wat zeg je daar nu wel van?" „Robin! Het is toch niet waar?.. Ben je er wel heel zeker van?" vroeg ze opgetogen. „Volkomen zeker. Het was een menselijk wezen, zonder de minste twijfel. Netjes in de kleren en naar ik hoop, goed bij zijn verstand. Ik kon zelfs onderscheiden, dat hij 'n zwarte broek en een wit hemd droeg, waaruit op te maken is, dat hij tot de beschaafde wereld be hoort. Hoewel, voor ons zou het niets kunnen geven al was hij een Indiaan, wel? We moeten in ieder geval in aanraking met hem zien te komen. Maar hoe? Dat is de gro te vraag!" „Nou, daar zal toch wel een weg op zijn?" „Zo?" vroeg hij lachend. „Wijs jij me die weg dan maar eens! Heel aantrekkelijk lijkt me die weg niet, want hij moet door een moeras en een rivier heen gaan. Ik zou er na tuurlijk wel alleen heen kunnen trekken, maar ik voel er toch erg weinig voor, jou alleen hier aan je lot over te laten, terwijl ik op weg ben". „Nee, ik ook niet", zei ze beslist. „Daarom ga ik met je mee. Wat be tekent een mijl lopen voor me, die in mijn leven wandelingen van tien, twintig mijl per dag gemaakt heb? Zo'n klein eindje kan iedereen im mers lopen?" „Ja, maar niet op avondschoen tjes met hoge hakken", zei hij met een blik op haar totaal versleten schoeisel, dat eens, evenals haar japon, keurig wit was geweest. „De jouwe zijn geen snars beter" antwoordde Gwynne op zijn bemod- derde en kapotte avondschoenen wijzend. „Als jij daarop voortkunt, dan kan ik het ook. Laten we maar meteen op weg gaan. We verteuten onze kostbare tijd". Ze wendde zich om naar de hut en wenkte hem met aandrang mee te komen. „Niet zo haastig gebakerd, ouwe jongen", bromde Robin. „Ik [heb dat moeras al onderzocht.- Jij nog niet. We zouden verplicht zijn, dat riviertje of wat het voor water is, over te steken, of we zouden ons net als apen van boomtak tot boom tak moeten slingeren. Misschien blijkt het wel totaal onmogelijk er doorheen te komen. In dat geval blijft er nog slechts een mogelijk heid. En dat is, het eiland rond zwemmen". „Nou, dat doe ik ook mee. Maar laten we het eerst over land pro beren. Er moet wel een pad, of iets van die aard zijn! Stel je voor, dat we weer met andere mensen in aanraking komen! Vind je dat niet verrukelijk?" Hij staarde haar peinzend aan en zijn blauwe ogen werden dof Weer met andere men sen in aanraking! Dat betekende voor hem verlies van haar gezel schap, waarop hij zoveel prijs stel de! Het volgend ogenblik sloeg zijn stemming echter om. Hij schaamde zich over zijn zelfzuchtigheid. Ze konden toch niet altijd in dergelij ke ongerieflijke, primitieve omstan digheden blijven? Vroeg of laat zouden ze niet langer kunnen uit houden ene raan ten gronde gaan. Hij volgde haar in de hut. Ze ging haastig aan de gang en pakte kle ren en wat ze verder hadden, bij elkaar. Met een vrolijk glimlachje zei ze: „We moeten die kleren en al wat er verder bruikbaar is mee nemen. Het is nu zowat elf uur, zou ik zeggen, denk je ook niet? Dan hebben we dus bijna een hele dag de tijd om door die wildernis te dringen. En als het onmogelijk blijkt, ons een weg te banen, dan hebben we ook nog tijd genoeg om hierheen terug te keren, voordat het nacht wordt". Ze keken beiden de kleine hut met het schamele huisraad rond. Ze hadden er dan toch een soort tehuis in gevonden. Met innerlijke tegenzin en verdriet begonnen ze op te ruimen. Onder het werk maakte Robin de opmerking, dat ze geen voedsel voor onderweg be hoefden mee te nemen. In het bos konden ze al, wat ze nodig hadden, vinden. Maar de kleren moesten mee. Gwynne bedacht een manier om het gemaakte bundeltje als 'n ransel op Robin's rug te binden. Ze nam strengen van het grauwe mos, draaide die ineen en gebruikte ze als touwen. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6