waalwijkse en lanqstRütse couraiu Een spaarkasinschrijving wordt nu nog aantrekkelijker... dank zij het Premie Spaarplan! PREMIE SPAARPLAN i Flatgebouw aan Stationsstr. komt half oktober gereed Inspecteur J. Hoog Antink neemt vrijdag afscheid als korpschef KRUISPUNT WORDT BELANGRIJK GERECONSTRUEERD VERFRAAIING STADSGEZICHT NOOIT MOEILIJKHEDEN MET BEVOLKING VAN WAALWIJK M. Trommelen initiatiefnemer Zo compleet mogelijk Service-station Uitbreidings mogelijkheden Mijn vrouw en ik doen mee aan het Premie Spaarplan. We betalen nu jaarlijks zo'n 500 gulden op een spaarkasinschrijving. En behalve de gewone voordelen die zo'n inschrijving biedt, is er straks ook nog het voordeel van dit nationale plan: elk jaar zomaar 100gulden! Belastingvrij! Reken maar dat we met dat geld direct weer verder sparen... Ook vrijstelling militaire dienst voor tweede zoon? In heel wat gemeenten gewerkt Prettig gewerkt Afscheid Binnenkort 9 jaar onderwijs verplicht MA AND A F lg FEBRUARI 1968 89e JAARGANG No. 15 De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 - Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04187-2ÖÖJ" Abonnement P week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 P mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 P- hvYrt- P- post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' Waalwijk krijgt enorme supermarkt op hoek Grotestraat-Putstraat (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het braakliggende terrein op de hoek Putstraat-Grotestraat gaat verdwijnen. Nog dit jaar verrijst daar een prachtig winkelgebouw. De heer M. Trommelen hoopt namelijk half oktober zijn supermarkt te kunnen openen. Het wordt een voor Nederland uniek bedrijf, waar het winkelende publiek alle soorten artikelen kan kopen. Het geheel wordt gecompleteerd met een service-station, zodat men onder het winkelen de auto een onder houdsbeurt kan laten geven. De supermarkt wordt omgeven door 2500 m2 parkeerterrein, zodat van een parkeerprobleem geen sprake is. De bouw van deze supermarkt betekent ook de reconstructie van het thans bijzonder on overzichtelijke kruispunt Putstraat-Grotestraat. De hoekpanden worden ge sloopt zodat de belangrijke verkeersader, de verbinding tussen W'aalwijk-cen trum en het zuidelijke gedeelte van de „schöenenstad" (Bloemenoord) bij deze kruising 18 meter breed wordt. Het supermarkt complex van de heer Trommelen betekent voor een middenstander een enorme sprong. Reeds jaren heeft de heer Trommelen aan de Nieuwstraat een slagerij. Deze winkelruimte was tien jaar geleden al te klein. Modernisatie plannen stopte de ondernemende slager in de „ijs kast". Hij wilde meer dan een verbou wing, een nieuwe ruime zaak. Om dat te realiseren heeft de heer Trommelen lange perioden van voorbereiding no dig gehad. De eerste sprong was en kele jaren geleden gemaakt. In Drunen werd namelijk in 1966 een supermarkt geopend. Een bijzon der geslaagd idee waarop de heer Trommelen verder is gaan werken. In nauw overleg met de heer J. Kobben, direkteur gemeentewerken, werden de plannen waaraan uiteraard ook de ge meente nogal wat eisen stelde, ont wikkeld. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat er een supermarkt zou verrijzen op de plaats, waar thans de ex-bioscoop Luxor van de heer Van Berkel staat. Dit plan werd gewijzigd en de bioscoop werd „geruild" tegen 't braakliggende terrein aan de over zijde. Op deze hoek bevinden zich nog twee woningen, die uiteraard ook gaan verdwijnen. „Het wordt de eerste „merkloze" supermarkt van deze opzet. Het moet zo compleet mogelijk worden. Alle denkbare afdelingen worden er in on dergebracht. Iemand die het parkeer terrein oprijdt moet voor alles kunnen slagen. Zelfs voor het tanken van benzine of het wassen van zijn auto moet men terecht kunnen", aldus de heer Trommelen, die architect K. C. Mekel uit Waalwijk opdracht gaf het bouwplan te ontwerpen. Wie de bou wer wordt is nog niet bekend. Wel staat vast dat zo spoedig mogelijk met de bouwwerkzaamheden wordt begon nen. Zoals het zich laat aanzien wordt het een pracht complex. De hoofdin gang komt aan de Grotestraat, waar een glaswand inkijk op de winkel geeft. Aan de Putstraat komt een ge sloten gevel. Voor en achter de zaak liggen de parkeerterreinen. In de Put straat ligt ook het pompeneiland, het service-station en een winkel voor autobenodigdheden. De supermarkt - met 600 m2 verkoopoppervlakte - krijgt een afdeling voor levensmidde len, vlees, groenten, zuivel alsmede ook een drogisterij. Voor magazijnen en kantoorruimte wordt 150 m2 uit getrokken. De heer Trommelen be oogt met deze supermarkt een cen trumpositie, als het ware een verleng stuk van de zaken in de binnenstad. De supermarkt krijgt een etage, waarop vier flatwoningen komen als mede kantoorruimte. Uitbreidingsmo gelijkheden zijn er te over, want er is altijd nog de beschikking over 2500 m2 parkeerterrein. In de nieuwe su permarkt, die in ieder geval vóór 1 november open is gaan 25 personeels- den werken onder leiding van de heer Trommelen. De slagerij in de Nieuw straat wordt dan ook gesloten. De heer Trommelen is er van overtuigd dat de mensen straks de weg naar de supermarkt wel weten te vinden. De supermarkt in Drunen is voor hem hierbij een grote steun. Onder op de foto de gevel van de nieuwe supermarkt aan de zijde van de Putstraat. Rechts het service-station. Boven de ingang aan de Grotestraat met de woningen. Misschien is het Premie Spaarplan ook iets voor Even een briefkaartje aan Premie Spaarplan, Postbus 51Den Haag en u ontvangt vrijblijvend een brochure over alle mogelijkheden (spaarkasinschrijvingen, effecten- en spaarbewijzen, levensverzekeringen, hypotheekaflossingen,garantiekredietaflossingen). Wilt u persoonlijk advies? Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellingsfondsen. Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Spaarkassen, Levensverzekeringmaatschappijen, assurantie-tussenpersonen en de Sociale Verzekeringsbank zullen u graag alles over het Premie Spaarplan vertellen. Basis voor persoonlijk bezit Minister Den Toom van Defensie onderzoekt of het mogelijk is ook de tweede zoon uit een gezin vrij stelling van militaire dienst te ver lenen wegens broederdienst. Enkele jaren geleden besloot de toenmalige minister van Defensie De Jong (thans premier) de derde broer vrij stelling te geven. Daarvoor gold ge durende vele jaren de regel, dat uit één gezin ten minste drie broers hun militaire dienstplicht vervuld moesten hebben, eer de volgende broers vrijstelling kregen. Van onze verslaggever) WAALWIJK - Half oktober komen er in Waalwijk weer 22 flatwoningen gereed, aan de Burg. v. d. Klokhen- laan, hoek Stationsstraat. Het zijn 4 2-kamer-woningen en 18 3-kamer- woningen die in opdracht van de NV Noord-Braband in Waalwijk door het aannemingsbedrijf NV Arnhem-Zuid ait Velp worden gebouwd. Het nieuwe flatgebouw zal ongetwij feld op bijzonder fraaie wijze bijdra gen tot verfraaiing van de omgeving. Vorige zomer kreeg de NV Noord- Braband toestemming voor de bouw van deze woon flat, die in de plaats kwam voor een aantal oude vervallen woningen. Het architectenbureau Hens en Pruyn uit Vught ontwierp een riant flatgebouw waarvan de drie kamer woningen aan de zijde van de Barg. v. d. Klokkenlaan 'en de Sta tionsstraat worden gebouwd. De 2- kamerflats, voor alleenstaanden, ko oien op de hoek. Het vier etages tellende gebouw wordt voorzien van een lift-installatie en centrale verwarming, die op aard gas wordt gestookt. De ingang komt aan de Burg. v. d. Klokkenlaan te liggen. Middels een onderdoorgaang bereikt men een binnenplein waar open-stallingsruimte is voor de bewo ners. Bij deze onderdoorgang komt ook een kleine dagwinkel. De vier kleine woningen, bestemd voor alleenstaanden hebben 'n woon kamer van 22,50 m2, een slaapkamer van 13 m2 en verder een douche, toi let en hall. De 18 grotere woningen hebben 'n woonkamer van 25.38 m2, twee slaapkamers van 12 en 13 m2, keuken, douche-cel, toilet en hall. De kleine woningen hebben een huurprijs van f 163,30 per maand en de grotere f 185.65 per maand. Deze bedragen zijn exclusief de stookkosten en do servicekosten. De woningen zullen half oktober betrokken kunnen wor den. (van onze verslaggever) WAALWIJK - Na ruim twintig jaar over het wel en wee van de be volking gewaakt te hebben, neemt vrijdagmiddag de heer J. H. P. Hoog Antink afscheid als Inspecteur-Korpschef van de gemeentepoli tie in Waalwijk. De heer Hoog Antink gaat dan, in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd met functioneel leeftijdsontslag. Met een tikje weemoed legt de inspecteur zijn functie neer. In zijn periode als korpschef heeft hij de ontwikkeling van Waalwijk van nabij mee gemaakt. De periode Waalwijk was, zoals hij het zelf stelt, een op cri mineel gebied rustige tijd. Moeilijkheden tussen de politie en de be volking zijn er niet geweest. Dat heeft de heer Hoog Antink in zijn loopbaan wel eens anders meegemaakt. De eerste schrede op het politionele pad zette hij op 16 september 1931 bij de gemeentepo litie van Rotterdam. Als kers-vers afgestudeerde van de Model Politie Vakschool in Hilversum, trok dhr. Hoog Antink van Groenló naar Rot terdam, waar hij als agent mee draaide in de straatdienst en bij de verkeerspolitie. Zijn volgende stand plaats was Hengelo, waar hij o.m. bij de recherche werd ingedeeld. Voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog kwam de heer Hoog Antink naar het zuiden. In Kaats heuvel was hij benoemd tot chef veldwachter bij de gemeentepolitie. In de oorlogsjaren werd het korps gemeentepolitie opgeheven en kreeg de heer Hoog Antink als comman dant de leiding over het district Waalwijk van de rijkspolitie. Onder dit district vielen zowat alle Mid den- en Langstraatse gemeenten. In de na-oorlogse jaren was hij als groepscommandant-adjudant nog gestationeerd in Baarle Nassau en Zuilen (Utrecht). Burgemeester Lambooy die de heer Hoog Antink uit de oorlogs jaren kende benoemde hem als opvolger van Inspecteur Houben tot korpschef in Waalwijk. Op 1 fe bruari 1948 werd hij als zodanig ge- installeerd. Het korps telde toen 15 man. In de afgelopen twintig jaar is dit aantal verdubbeld. De huidige bezetting van 30 personeelsleden is voldoende. Inspecteur L. A. van Hooff, die de heer Hoog Antink als korpschef opvolgt, zal het benoe men van een nieuwe adjudant als eerste taak hebben. Dan is het korps van de Waalwijkse gemeentepolitie op de juiste sterkte. Inspecteur Hoog Antink vindt Waalwijk een bijzonder prettige ge meente, waar hij de afgelopen 20 jaar vol plezier heeft gewerkt. „Het is een rustige plaats, waar geen gek ke dingen gebeuren. Hebben we hier ooit last van de jeugd gehad? Moeilijkheden tussen de politie en de burgerij zijn er nooit geweest. Daarom alleen al was het voor mij en is het ook voor de andere korps leden in Waalwijk prettig werken. Ook de samenwerking met de inwo ners is uitstekend", aldus de schei- dende korpschef. Ook het nieuwe politiebureau is in de periode van Inspecteur Hoog Antink gereed gekomen. Burgem. J. Teijssen opende dit op 8 maart 1958. Hoewel het bureau nog geen 10 jaar oud is, is het nu reeds te klein. Er moeten enkele afdelingen worden uitgebreid. Ook zouden er nieuwe cellen moeten komen. Deze gevangen-verblijven zijn nu onder het gemeentehuis, wat natuurlijk nog wel eens problemen oplevert. Uitbreidingsplannen zijn er echter nog niet. Wellicht wordt het wel nieuwbouw. Hoewel de heer Hoog Antink nog tot 1 maart in functie blijft als In specteur Korpschef, neemt hij vrij dag 23 februari a.s. als zodanig af scheid. In de raadzaal van het ge meentehuis vindt dan 's morgens om half twaalf een afscheidsbijeen komst plaats, waar behalve de offi ciële genodigden, de leden van het gemeentelijk politiekorps en de re- serve-politie aanwezig zullen zijn. Op dezelfde dag is er van 13.15 tot 14.00 uur voor besturen van vereni gingen, instellingen enz., en verder voor de inwoners van Waalwijk ge legenheid om in de trouwzaal van liet stadhuis afscheid te nemen van Inspecteur Hoog Antink. De Nederlandse jeugd zal met in gang van een later te bepalen da tum negen jaar onderwijs moeten volgen in plaats van acht jaar, zo als op het ogenblik. Spijbelen wordt moeilijker, want er komen doeltref fender maatregelen ter bestrijding van onwettig schoolverzuim. De ge meentebesturen zullen worden be last met het toezicht op de Leer plichtwet. Leerlingen met en zon der vaste woonplaats (onder de laatste categorie vallen b.v. de schipperskinderen) worden princi pieel gelijkgesteld. Deze maatregelen worden van kracht als de Kamers akkoord gaan met de nieuwe Leerplichtwet, die de bestaande wet van 1900 moet vervangen. De Tweede Kamer heeft een begin gemaakt met de behan deling van dit belandrijke ontwerp. Afgevaardigden van alle partijen toonden zich verheugd over de nieu we Leerplichtwet, al bestond ér ui teraard de nodige kritiek op tal van details. Inspecteur-korpschef J. Hoog Antink, die vrijdag a.s. afscheid neemt.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1