Raad Drunen behandelt donderdag gemeentebegroting De Datsun-1000 Sunny is een kleine wagen met grote prestaties Prins Jul I wordt zaterdag in Baardwijk groots ingehaald m t/> 0£ UI fiQ ui co Groot nieuws! de Datsun 1000 Sunny is er... f5875.- Garage SCHOONDERMARK SLUITEND MET POST ONVOORZIEN VAN F. 142.748,07 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 FEBRUARI 1968 Investeringen ro.ooo,- Subsidies 1963 1964 1965 1966 1967 1968 L. va.n Cromvoirt kampioen kader klasse district Waalwijk Japanse auto raakt In Nederland steeds meer „in" Maak een proefrit bij: Inrij-tijd Ruimte Zuinig SchcEert in Langstraat werken mee aan AVRO-actie geestelijk lichame lijk gehandicapten Kamer van Koop handel organiseert bijeenkomst over B.T.W. Toeristische avond van Ruys Co. in De Twee Kolommen Twee doden bij brand in Den Haag O C.ELBERS couture P. ELBERS coiffures Donderdag zal in een openbare raadsvergadering de begroting 1968 worden, behandeld. Deze begroting werd in de raadsvergadering van 31 januari aan geboden. De aangeboden begroting is sluitend met een post voor onvoor ziene uitgaven van f. 142.748,07 tegen een bedrag van f. 147.746,42 het vorige jaar. Er kan wederom worden gesproken van een bevredigend be grotingsbeeld. In de begroting is rekening gehouden met de verhoging van de reinigingsrechten, welke bedoeld is om een juiste verhouding tussen de kosten van de dienstverlening en de opbrengst te waarborgen. In tegenstelling tot de budgetaire positie biedt de financiering van de vele investeringen zor gen. In het afgelopen jaar is gestart met het bouwrijpmaken van het plan Vennen-Oost. Dit plan zal de komende jaren investeringen vergen van circa 10 miljoen gulden. Ofschoon de verkoop van bouwterreinen zeer bevredigend verloopt, zullen de eerste jaren de investeringen de opbrengsten overtreffen, als gevolg van de omstandigheid dat enkele zeer dure centrale voorzieningen in het plan in de beginfase moeten worden aangelegd. Ook de regelmatige aankoop van nieuwe gronden moet verzekerd worden. De aanleg van de nieuwe provinciale weg eist van de gemeente aanvullende werken. Bij de samenstelling van een urgentie-program voor investeringen heeft men zicht laten leiden door de gedachte, dat de investeringen ver band houdende met het uitbreidings plan Vennen-Oost en de aanleg van de provinciale weg voorrang behoe ven: 1. om de woningnood te verkleinen; 2. de verkeersuitbreiding op te van gen. Daarnaast zal, indien mogelijk, ge streefd worden naar een verdere ver betering van het voorzieningspeil der gemeente, vooral op recreatiegebied. In de rendabele sector zal moeten worden geïnvesteerd voor: 1. bouw 116 woningwetwoningen 2.970.000,- 2. bouw 18 bejaardenwoningen 360.000,- 3. aankoop gronden in bestemmingsplannen 1.000.000,- 4. bouwrijpmaken van gronden: a. Vennen-Oost (riolering, wegen persleiding, rioolgemaal) 1.000.000,- b. Plataanplein f 25.000,- c. Bocht Kastanjelaan f 10.000,- d. Parkeerhavens Pr. Bernhardstraat 15.000,- e. Verharding rond winkels aan de Oranjestraat f. Trottoirs en brandgangen plan West 11 f 5. uitbreiding gasnet f 6. verbeteringen en uitbreiding kampeercentrum f 7. ULO-school (nog te besteden) f Totaal 6.450.000,- Reeds door de raad ter beschikking gestelde credieten voor nog in 1968 te verwerken bedragen: straatverlichting Lipsstraat 57.000,- verbindingsweg Drunen-Helvoirt 19.000,- verkeersborden verplaatsing hertenkamp verbindingsweg Kasteel- dreef - Groenewoud Objecten, waarvoor in 1968 moge lijk de raad de nodige credieten zul len worden gevraagd: bouw nieuwe lagere school te Elshout sporthal voorzieningen bibliotheek leeszaal veegmachine verbetering jeugdaccomo- i daties j uitbreiding en verbetering i straatverlichting verbetering Stationsstr. noord verbetering Torenstraat zuid fietspad Duinrand - Bossebaan Werken, die in 1968 den voorbereid: zuiveringsinstallatie; riolering Els- hout; riolering Eindstr. - Kleinestr.; saneringen in centrum; kleuterschool in plan West; reconstructie Duinweg. De totale boekwaarde van de inves teringen zullen hiermede in 1968 stij gen tot f. 18.878.900,-. Hiervan zijn f. 14.884.310,- rendabele in vesteringen. 90.000,- 80.000,- 100.000,- 100.000,- 700.000,- 7.800,- 27.800,- 600.000,- 600.000,- 50.000,- 35.000,- 10.000,- 200.000,- 25.000,- 25.000,- 25.000,- zullen wor- Voor de subsidies zegt de nota van aanbieding: het beleid van het colle ge is erop gericht dat binnen de fi nanciële mogelijkheden van de ge meente getracht wordt de doeleinden van de verenigingen, werkzaam in de gemeente, zo krachtig mogelijk te on dersteunen. De subsidies welke de gemeente verstrekt behoren evenewei een aanvullend karakter te houden. De instellingen en verenigingen mo gen niet verwachten, dat de gemeente tekorten kan dekken. Het totaal der verleende subsidies steeg als volgt: 73.540,50 83.891,- 112.013,96 119.298,80 135.136,30 188.406,- Dit zijn de totalen der directe sub sidies. De gemeente verleent hier naast nog indirecte subsidies in de vorm van het beschikbaar stellen van sportvelden, accomodaties, spelmate riaal, waarvoor geen of slechts zeer geringe vergoedingen worden ge vraagd. Ten aanzien van enkele sub sidies kan nog het volgende als toe lichting dienen. De subsidies voor de jeugdsport heb ben een verdere verbetering onder gaan door in de regeling op te nemen tegemoetkomingen aan de clubs voor erkende trainers, in huren en reiskos ten voor zover in andere gemeenten getraind wordt. In café J. Hoevenaar werd door de BV O.O.G. het kampioenschap in de kaderklasse georganiseerd. De uitslagen waren: 1. L. van Cromvoirt, Nooit Volleerd 6 2400 108 22.22 12 2. C. v. d. Loo, 't Zwaantje 6 2208 91 286 24.26 10 3. C. Teurlings, Nooit Volleerd 6 1323 166 47 7.96 8 4. W. van Cromvoirt, BSV 6 1300 138 72 9.42 4 5. R. van Bracht, 't Zwaantje 6 1586 160 84 9.91 4 6. A. van Munster, BSV 6 992 147 45 6.74 2 7. J. Passier, Ons Genoegen 6 1000 172 52 5.81 2 Hoogste serie C. v. d. Loo, 286. Hoogste partij gem. C. v. d. Loo en L. van Cromvoirt met 66.66. Toernooigem. 10.74. De heer C. v. d. Sanden reikte na mens het district de trofee met het diploma uit en dankte allen die hebben meegewerkt om dit kampi oenschap te doen slagen. De heer J. Hoevenaar dankte namens OOG en overhandigde de kampioen een fles drank en de verloofde van de heer van Cromvoirt een bloemstuk. De speleres bood hij een rokertje aan. Ook de spelers hadden voor de kampioen sigaretten. Uitslagen van district Waalwijk Klasse Cl 't Bruggetje 1HMS 1 90 Nooit Volleerd 2OOG 1 72 BSV 2—'t Zwaantje 1 5—4 Ons Genoegen 1BSV 1 63 't Vosje 1Nooit Volleerd 1 72 Klasse C2 BVO 1Ons Genoegen 2 45 HMS 2—KOT E 1 9—0 OOG 2—'t Vosje 2 7—2 't Zwaantje 2Centraal 1 45 KOT W 1—Keesje 1 4—5 Klasse C3 HBS 2—BVO 2 2—7 KOT E 2—'t Vosje 3 9—0 OOG 3—KNA 1 2—7 Keesje 2—KOT W 2 4—5 KOT E 2 is kampioen TTIfiQQP P 4. Ons Genoegen 3—BVO 3 2—7 HBS 3—KOT W 3 7—2 KOT E 3—BSV 3 9—0 Keesje 3OOG 4 09 Centraal 2—KOT E 4 7—2 KNA 2—'t Vosje 4 3—6 (Van onze verslaggever WAALWIJK - Een comfortabele, snelle en gemakkelijke wendbare wagen voor een aantrekkelijke midden-klas prijs, met deze gedachten stapten wij uit de gloednieuwe, met het cijfer 180 km op het dashbard, Datsun 1000 Sunny. De laatste nieuwe creatie van de Japanse autofabriek Nissan Motoi Co. De Datsun Sonny was ons ter beschikking gesteld door Garage H. Schoondermark, Sprangseweg 4 in Waalwijk. Het is een luxe uitgevoerde wagen, voorzien van alle snufjes. Een auto die aan de top staat in verge lijking met zijn Europese soortgenoot in de middenklasse. Het merk Datsun is in ons land nog slechts enkele jaren te krijgen. Datsun Nederland N.V., onder leiding van J. H. André de la Porte, ontwikkelde grote aktiviteiten 'en leerde de Nederlander de schroom te overwinnen die er veelal voor de Ja panse auto bestond. Het model Datsun 1000 Sonny heeft daar ongetwijfeld aan bijgedragen. Reeds in 1966 kwam de eerste Sonny, in Japanse uitvoering naar ons land. De kwaliteit was snel merkbaar; enkele eigenschappen waren voor verbetering vatbaar. De ontwerpers van Nissan Motor Co. Ltd. in Tokyo zochten naar ver beteringen. Daarbij werd niet over een nacht ijs gegaan. De wagen kwam eind vorig jaar naar Neder land en het resultaat was verbluf fend. Dat het een auto is waarmee men in Europa terdege rekening moet houden, werd ons direkt dui delijk toen we bij Garage Schoon dermark in Waalwijk deze Japanse creatie bewonderden. In een wip zit men achter het stuur, vanwaar men ruim zicht heeft De wagen is een en al geblauwd Helemaal kompleet. De prijs van de Sunny is berekend met alles er al inl Verwarming, ruitensproeier, achteruitrijlamp, bucket seats, asbakken vóór en achter/veiligheidsglas rondom. Voor uw f 5875,- Is de Datsun 1000 Sunny voorzien van alles wat het zo'n fijne wagen maakt buiten de tóch al zo perfekte uitvoering. Watergekoelde 4-cilinder 988 cc 62 pk(l) motor, top 130 km/u, sportieve 4-versnellingspook. Prachtige vormgeving, luxe afwerking, technisch volmaakt. De eerste echt volwassen auto in z'n klasse. m Voor nog méér luxe: Datsun 1000 Sunny de Luxe f 6.175^-, Stationwagon f 6.675,-. Datsun 1300 v.a. 6995,-, Datsun 2000 Cedric 4 cil. 10.500,-, 6 cil. v.a. 11.875,-, |r Stationwagon f 14.875,-, SPRANGSEWEG 4, WAALWIJK, TEL. 04160 - 2316 veiligheidsglas. In onze luxe uit voering (f 6175,-) troffen we slaap- toelen, sigarettenaansteker, achter- uitrijlampen, ruitensproeiers en rui tenwissers met twee snelheden, terwijl de wagen rijkelijk van chroomstrips is voorzien. De stan daarduitvoering f 300,- goedko per mist het chroom en de slaap stoelen terwijl de bekleding liets soberder is. De motor is bij de Sunny voorin geplaatst. Van windgevoeligheid hebben we tijdens onze 250 kilome ier lange test weinig gemerkt. De krachtbron is een water gekoelde vier cylinder motor van 988 cc. Zowel de constructie als de inbouw zijn zodanig dat alle reparaties ge makkelijk uitvoerbaar zijn. De Sun ny heeft een hand-choke wat in on ze koude winters gemakkelijk is. Startproblemen zijn er niet. De wa gen heeft een lange inrij-tijd, wat niet als een nadeel gezien kan wor den, daar het de levensduur (en dat is 't voornaamste) garandeert. Hoe wel „onze" Sunny amper 180 kilo meter had gedraaid liep de motor soepel en leverde 't schakelen met de sportieve pook geen enkel pro bleem op. De wagen stuurt prettig, 't stuur wiel licht gemakkelijk en de be stuurder heeft een goed uitzicht en overzicht op het dashbord. De draai- cirkel wekte onze bewondering. Met een draaicirkel van 8 meter is de Sunny makkelijk keerbaar en leverde bij parkeren geen probleem. Ook de trommelremmen werkten uitstekend. Zowel bij harde en zach te pedaaldruk bleef de wagen in „een lijn" op de weg. Ook de ver lichting voldoet ruimschoots aan alle eisen. De binnenverlichting maakt het lezen van een krant mo gelijk. De Datsun Sunny heeft een flin- ken bagageruimte die volgens ons wellicht iets ten koste van de ruim te achterin de wagen is gecreërd. Als de voorstoelen op de achterste stand staan wat zeker bij de be stuurder vaak- zal voorkomen blijft er voor de twee achterzitten- de passagiers niet al te veel ruim te over om de knieën goed kwijt te kunnen. Als de bestuurder wat dich ter bij het stuur wil zitten is het meerijden achterin ook comfortabel. De bestuurder zit heerlijk in de stoelen, die waarschijnlijk nooit van rugklachten hebben gehoord. Zowel inwendig als uitwendig is de wagen keurig afgewerkt. Het in strumentenbord is duidelijk aflees baar en voor de bestuurder eenvou dig te bedienen. Naast het afsluit bare kastje heeft men nog de be schikking over een open legvak. De voorin geplaatste en regelbare ka chel voldeed uitstekend. De achter ruiten zorgen voor ventilatie. De wagen heeft een topsnelheid van 135 km. die wij niet deze té nieuwe wagen niet konden bereiken. Het Op zaterdag 24 februari a.s. zal Prins Jul 1 van het Kaaischijters- rijk op grandioze wijze worden in gehaald. Om 14.30 uur zal de Prins aan het Hoogeinde te Baardwijk worden opgewacht door zijn Raad van Elf met de Hofdames. Na een korte begroeting door zijn Adjudant zal een rondrit worden gemaakt met verschillende praalwagens uit het stadsdeel Baardwijk en omgeving door het Kaaischijtersrijk. Deze rondrit wordt begeleid door de Boe ren kapel, die bestaat uit leden van de Baardwijkse harmonie. Na deze rondrit wordt een be zoek gebracht aan het Bejaarden centrum „Clemenshof" en dat dit bij de oudjes weer in de smaak zal vallen hebben ze verleden jaar wel bewezen door haar grote dank die zij hebben gebracht aan de Prins met zijn gevolg, 's Avonds zal Prins Jul 1 met zijn gevolg aanwezig zijn op het openingsbal in het Gemeen schapshuis. Dit bezoek zal een echte carnavalskarakter dragen, waarbij de danslustigen hun hart zullen kunnen ophalen aan veel lol en gijn. Waaraan de Prins en zijn Gevolg zullen voorgaan, hetgeen dit gezel schap wel is toevertrouwd. Verder maakt de Prins en zijn gevolg ook het volgende bekend. Vrijdag 23 fe bruari brengt Prins Jul 1 een be zoek aan café Heemskerk om daar de feestvreugde nog meer op te voeren. Verder zal Prins Jul 1 zon- Lijst van scholen voor g.l.o. en b.l.o. in Waalwijk en omgeving, die op 19 februari 1968 meewerken aan de AVRO-aktie voor de geestelijk- en lichamelijk gehandicapten: Waalwijk: lreneschool. Molenstraat 1; Herman Broerenschool, Taxandriaweg 5; Ma- riaschool^. Loeffstraat 72b; Past. v. Haarenschool, Baardwijk; St. Cle- mensschool, Baardwijksestr; Oranje- school, Oranjeplein 10; St Petrus- scholen, Grotestraat; H. Bernadette- school, Burg. Verwielstraat; St. Aloyisiusschool, Hugo Verrieststr.; Past. Kuyperschool, Alb. Thijmstr.; Burg. Moonenschool, Wijnruitstr. 196; Openbare Lagere School, De Coubertinelaan 6. Drunen: St. Paulusschool, Pr. Hendrikstraat 16: St. Jozefschool, Stationsstraat 5; Wilhelminaschool, Wilhelminastraat 18. Heusden: Openbare Lagere School, Zuider singel 17. Kaatsheuvel: Jongensschool St. Leonardus, Mag noliastraat; H. Theresiaschool, Gast huisstraat; H. Herman Jozefschool, Sweensstraat; St. Bernardusschool, Dr. Ariënsplein; Mariaschool, Van Heeswijkstraat; Koninging Wilhel minaschool, Zuidholl. Dijk 71. Loon op Zand: R.K. Meisjesschool St. Gerlachus, van Rijckevorselstraat 17. Sprang-Capelle: CVO school, v. d. Duinstraat 12; School met de Bijbel. Heistraat 145; Koninging Julianaschool, School straat 32. Waspik: Chr. Lagere School, Vaartje 8. Drunen: P. van Kempen, Goersbergen 8. J. van Kempen, Hoge Schijf 29. brandstofverbruik is gunstig: bij normale snelheden 1 14 aflopend tot 1 11,5. In de zesduizend-klasse telt de Datsun 1000 Sunny geducht mee. Ook in Amerika verovert deze wa gen steeds meer het stadsbeeld. De fabriek die zich steeds meer op ex port toelegt zal in Nederland nog wel vaker van haar laten horen. Met de Datsun Sunny is weer eens aangetoond dat het Land van de Rijzende Zon weet wat auto's ma ken is. Daarmee zijn wij in Neder land alleen maar gebaad. dag, maandag en dinsdag met zijn gevolg de meeste Waal wij kse café's een bezoek brengen om in deze ca fé's de carnavalssfeer zo hoog mo gelijk doen oplaaien. Vast staat echter dat Prins Jul 1 met zijn Raad van Elf iedere avond in het Gemeenschapshuis zal zijn om de danslustigen tot op een gro te hoogte te brengen met de carna val. Verder zal de Prins met zijn gevolg iedere avond van 23.00 uur tot uur in het clubhuis van de Kaaischijters. café Molenvliet, aanwezig zijn, om ook hier de car navalsvreugde tot de grootst moge lijke hoogte op te voeren en dat zij daartoe in staat zijn hebben zij in het verleden reeds dubbel en dwars bewezen. De Kaaischijters kunnen zich verheugen in de algemene sym pathie van de Baardwijkers, die ten minste ook een Prins uit eigen ge meenschap hebben en niet uit een andere stad hoeft te komen, daarom zullen zij trachten ook voor dit stadsdeel dé carnaval tot een hoogte te brengen. Prins Jul 1 roept dus de carnavals vierders op naar het Gemeenschaps huis te komen en vervolgens naar de Molenvliet en met carnaval 'ns vier dagen lang de leut en de lol hoogtij te laten vieren. De Kamer van Koophandel heeft het voornemen het bedrijfsleven in haar district een praktische instruc tie en voorlichting te geven over de Belasting Toegevoegde Waarde (BTW), die per 1 januari 1969 in Nederland zal worden ingevoerd. Zij wil dit realiseren door: het formeren van discussiegroe pen, samengesteld uit het be drijfsleven en ingedeeld naar ge lijkgerichte sectoren. het geven van oriënterende voor lichting in samenwerking met speciaal in de belasting toege voegde waarde opgeleide ambte naren van het Ministerie van Fi nanciën. bespreking gedetailleerde vraag stukken, eveneens in samenwer king met meergenoemde ambte naren. Belangstellenden kunnen inlichtin gen krijgen op het kantoor van de Kamer. WAALWIJK - Dinsdag organi seert het reisbureau Ruys Co een toeristische avond in de bovenzaal van restaurant „De Twee Kolommen". Op deze avond die om 8 uur begint zal vooral Zivitserland worden be licht. Men kan fraaie films bewonderen, verder wordt er uitleg gegeven over de talloze reismogelijkheden. Het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau en de Zwitserse luchtvaartmaatschap pij Swissair verlenen medewerking. Tijdens de pauze wordt een kop kof fie aangeboden. Kaarten zijn ver krijgbaar bij Reisbureau Ruys Co., Grotestraat 226 (bij St. Jansplein), tel. 2428 of 's avonds aan de zaal. Bij een brand in een kamerhuur- bedrijf in de Piet Heinstraat in Den Haag zijn gistermorgen vroeg twee personen om het leven gekomen. De andere bewoners konden zich ternauwernood redden. Twee moes ten met ernstige brandwonden in een ziekenhuis opgenomen worden. Anderen raakten over hun toeren en moest zich eveneens onder dok tersbehandeling stellen. Het pand brandde geheel uit. O Wij openen op woensdag 21 februari om 16.30 uur. Verkoop donderdag 22 februari 9 uur v.m.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 2