De Echo van het Zuiden Uitgaan met de carnavalsdagen Ruimtenood voor school op Vliedberg nog niet opgelost m ZWEDEN ROESTEN DE AUTO'S NIET! KAATSHEUVEL Musis Sacrum Lido El Mas Apollo Taxandria-Bar de Lindebom Romantica Gemeenschapshuis J. VAN HELV0IRT CITROENCAKE Carnaval in St. Antoniushof ZWEEDS ML-STATION Jk Jaarvergadering R.K. Bond van Bejaarden-Gepensioneerden SI MCA lOOO Meisje, minderjarig meisje De wreedste aller amazones De sheriff schiet altijd raak Le gendarme de Saint Tropez Johnny Yuma Drogisterij MiOCH ZUIVERE HUID EtOL en PURO1.-poeder Waspik U kunt het zelf zien bij het BANKETBAKKERIJ VAN MIL S N.E.O. Selectie-elftallen zaterdagvoetbal spelen in Sprang-Capelle mw R.K.C. VRIJDAG 23 FEBRUARI 1968 89e JAARGANG No. 16 Het minderjarig meisje Angela heeft en verhouding gehad met haar chef. Hij belandt in de gevangenis en zij komt in een opvoedingsge sticht terecht. Na haar ontslag gaat zfj op weg naar huis, maar verzeilt op het fabriekscomplex van haar vroegere baas en minnaar, waar zij kennis maakt met de zoon. Het vroegrijpe meisje geniet van de vrijheid en de welstand en wat jolig en uitgelaten begint, eindigt uiteraard in erotisch minnespel dat precies past in de vriendensfeer van de zoon. Senior komt op zekere dag uit de gevangenis en het meisje staat tussen twee vuren, neemt het wijze besluit haar koffers te pakken. De vader troost zich dan maar weer met de huishoudster. Donderdag, vrijdag en zondag. De Engelse jager David Marchant komt, als hij het oerwoud intrekt, op het gebied van de kulnaka's. Hij wordt door leden van deze stam ge vangen genomen en voor 'n afgods beeld van een witte rhinoceros ge leid. Plotseling lijkt de tijd stil te staan. De spelonk splijt en een paradijse lijk land wordt zichtbaar. David trekt hier binnen en ontmoet de blonde Saria. Zij worden gevangen genomen en naar koningin Kari ge bracht. Zij wenst David in haar ge volg om het land mee te regeren. Als David een groep slavinnen wil vrijlaten wordt hij gevangen geno men. Wanneer de witte rhinoceros verschijnt komt er een ommekeer. Zaterdag, maandag en dinsdag. Sheriff Chad Lucas en zijn assis tent Cap Holt zijn in de buurt als een trein tot stilstand wordt ge bracht door een bende, die 'n grote geldzending uit de trein wil roven. Als sheriff Chad zich naar de plaats van misdaad begeeft blijkt dat Cap andere plannen heeft. Hij achter volgt de sheriff en schiet hem neer. Hij gaat terug naar het stadje en overtuigt de natabelen dat ze hem tot sheriff moeten benoemen. Juist als dat gebeurt strompelt de gewon de Chad binnen, die echter niet weet dat Cap op hem geschoten heeft. Zondagmiddag 3 uur. geeft nu een nieuwe opdracht aan Carrandine en deze daagt Johnny uit tot een tweegevecht op het pis tool. Samantha stuurt haar bedien den beide kemphanen achterna, om hen beide te vermoorden. Nu staat Johnny en Carrandine naast elkaar en weten zich van hun lagers te ont doen. Samantha vlucht. Tijdens deze vlucht worden waterzakken door kogels doorboord. Zij merkt dit pas in de woestijn, en dan is het te laat Donderdag, vrijdag en zondag. rpchot (Louis de Funès), een ijverige politieman die niets liever doet dan bekeuringen uitdelen, wordt overgeplaatst naar Saint Tro pez en bevordert tot opperwacht meester. Met zijn knappe dochter arriveert hij aan de Rivièra. Plet politiekorps daar bestaat uit vier man en een adjudant. Deze is erg gebeten op een groep nudisten, die hij op heterdaad probeert te be trappen. Tot nu toe is het hem nog nooit gelukt. Dankzij een slim op gezet plan van Cruchot kunnen de nudisten eindelijk bekeurd worden. Zijn dochter die kennis heeft ge maakt met een groepje jongelui raakt in een diefstal complot ver zeilt. Als de uiteindelijk dief is ge arresteerd, wordt deze in triomf door Saint Tropez gedragen. Zaterdag, maandag, dinsdag en woensdag. uur 's avonds het groot zottenbal verzorgen. Dinsdag. De Wollukkers presente ren van 2.30 tot 6 uur een groot tie- rerbal met muziek van The Row dies. Bij deze gelegenheid worden de consumptie-prijzen sterk ver laagd. Het sluitingsbal, 's avonds, wordt verzorgd door The All Stars en het Cor Luyten Septet. Samantha, een eerzuchtige vrouw, laat haar man vermoorden om fi nanciële redenen. Het testament wijst echter niet haar, maar een neef Johnny Yuma als enige erfge naam aan. Johnny, die op weg is naar de ranch van zijn vermoorde oom, ontmoet Carrandine, een huur moordenaar, die opdracht heeft ge kregen Johnny te vermoorden. Bij een tweegevecht tonen beide mannen elkaar zoveel moed, dat de haat verandert in achting en zij el kaar een vriendschapsteken geven. Dit teken doet de bediende van Sa mantha denken, dat Johnny Carra- dine is en geven hem vrije door gang. Samantha echter herkent Johnny en laat hem martelen. Zij De bewoners van het bejaarden centrum St. Antoniushof te Waal wijk gaan op dinsdag a.s. een echte carnavalsavond organiseren. De di rectrice van dit bejaardencentrum heeft hiervoor toestemming ver leend en haar volle medewerking toegezegd. De bewoners hebben inmiddels al plannen uitgewerkt om dit carna valsfeest voor de volle 100 pet te doen slagen. Er is reeds een Raad van Elf benoemd, die tijdens deze avond Prins Carnaval „Tom de Eer ste" zal assisteren. Als Prins Carna val is gekozen de heer Tom Burman- je, één der bewoners van St. Anto niushof. Hij zal derhalve op deze avond de scepter zwaaien over het Rijk van de „Haaykneuters". Ge- Zl®n de spontane medewerking van alle bewoners, beloofd het een avond te worden met veel leut, waarbij al len, ook directrice en personeel van het centrum hun beste beentje zul len voorzetten, om gezamelijk deze carnavalsviering tot een grandioos succes te maken. Zaterdag. Dansinstituut Crielaars opent de carnavalsfeesten. De avond staat in het kader van het eerste lustrum. Vijf jaar carnavalsplezier wordt gevierd met het Duke City Sextet met zang van Bob Smit en met The All Stars met zang van Frank Scott. Op deze openings avond wordt ook Miss Carnaval ge kozen. Zondag, 's Middags is er van 3 tot 6 uur een gekostumeerd jeugdbal met muziek van The Rowdies. Zon dagavond groot neuzenbal met The All Stars en het Cor Luyten Septet. Maandag. Opnieuw The All Stars en het Cor Luyten Septet die om 8 De Kaatsheuvelse jeugdsociëteit draait met carnaval vier dagen. Het Kruikenorkest o.l.v. Henk van Rooy zorgt op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag voor de juiste stemming. Iedere avond is er een speciale prijs voor de drie best ver klede paren. Prins Carnaval en zijn gevolg brengt zaterdagavond 'n be zoek aan El Mas. Ook in de Taxandriabar staat za terdag, zondag, maandag en dinsdag alles op zijn kop. De bekende pla- tenjassers: Radio Arwimo draaien de platen tot de vonken er afspat ten. Er worden gratis flessen cham pagne verloot. Ook in zaal eD Lindeboom is het groot carnavalsfeest. Het beken de Tiroler orkest De Alpen Echo's speelt iedere avond van half acht tot half een. Ook in de St. Antonius- straat dus volop leut. Gecostumeerde bals op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag zijn er ook in Romantica. Het zijn The Sky- Imers met zang van Maja Ingeborg die voor de stemming zorgen. Om de dorstigen te gerieven zijn er drie bars ingericht. Ook in het Gemeenschapshuis in Baardwijk is het vier dagen volop carnaval. Het festijn wordt opgeluis terd door de Freeliks IN 'T GRIJS VERLEDEN aanvaardde men grijze haren. Tegenwoordig borstelt U slechts drie minuten met onze Marchall borstel met een weinig Crème Marchall, waardoor de natuurlijke haarkleur metéén terugkomt. UW PASPOORT JOKT Elke vrouw kan er jaren jonger uit zien. Onze Marchal Rimpelcorrector doet ogenblikkelijk alle rimpels en kraaiepootjes verdwijnen. Flesjes voor maandenlang gebruik: 8.75. Gratis folders bij: Grotestraat 327, tel. 3071 Waalwijk De carnavalsfoto's werden ons beschikbaar gesteld door de redaktie van De Tilburgse Koerier Nog vóór de nieuwbouw is opge leverd, denkt het bestuur van de R.K. School voor Uitgebreid Lager Onder wijs in het uitbreidingsplan „Vlied berg" reeds aan verdere uitbreiding van het gebouw. Zo wordt erover ge dacht de aula voor klaslokaal ge schikt te maken. Het totale aantal klassen kan met deze eenvoudige in greep tot tien worden uitgebreid. Als oorzaken voor deze zich eigenlijk di rect aUweer voordoende ruimtenood kunnen worden genoemd de bij de komst van het MAVO, per 1 augus tus 1968; ingevoerde verlaagde leer- lingenschaal en de zeer snelle bevol kingsaanwas op de Vliedberg. Ook is het niet ondenkbaar, dat de school, die een schepping is van architectenbureau P. de Graaf uit Den Bosch, nog met twee lokalen zal worden uitgebreid. Om aan de was sende stroom van leerlingen te kun nen voldoen, werden naast de vier bestaande lokalen reeds alle andere ruimten in gebruik genomen. De aula en de lerarenkamer werden nl. voor het geven van lessen reeds opgeof ferd. Het inwerkingtreden van de Mam moetwet per 1 augustus van dit jaar is er mede oorzaak van, dat de Vlied- bergse ULO zal moeten worden om gezet in een vierjarige school voor Middelbaar Algemeen Vormend On derwijs. De realisering van de nieuw bouw achter de bestaande school in het uitbreidingsplan Vliedberg, vor dert inmiddels uitstekend. Aanne mingsbedrijf L. Verboort, die het pro ject voor zijn inschrijving van f. 340.910, - gegund kreeg, had wat last van de vorst, terwijl ook de over vloedige regenval nog wel eens wat onwerkbare uren veroorzaakte. De aannemer zal zich echter wel kunnen houden aan het werkschema. De school moet nl. klaar zijn - en komt dan ook aan het einde van het huidige schooljaar. Een voorzich tige schatting van het nog te verrich ten werk levert als opleveringsdatum half juni op. De plannen tot uitbouw van de R.K. ULO in Vliedberg zijn al van oude datum. Diverse ontwer pen kwamen van de tekentafels. Di verse kostenramingen moesten wor den herzien. Het aanvankelijk be schikbaar gestelde krediet moest met een bedrag van f. 23.726, - worden herzien toen aanbesteding eindelijk mogelijk was. Stijging van de kosten j van lonen en materialen zijn hier o.a. oorzaak van. In het afgelopen jaar kreeg de administratieve voorberei ding haar beslag. Voor de start van het nieuwe schooljaar hebben het le rarenkorps en de leerlingen dan een gebouw beschikbaar dat in de ruimte nood voorziet. OOGSTDANKGAVE De plattelandsjongeren hebben met hun actie Oogstdankgave een bedrag van 451,05 gulden bij elkaar gebracht. Dit geld zal wor den bestemd voor de ontwikkelingshulp. INSTUIF Twee avonden van de jeugdsociëteit van Mon Plaisir hebben de carnaval in Waspik al ingeluid. Gekostumeerde disco-bals, on derbroken met boerenblaaskapelmuziek, sloegen bij de jeugd geweldig in. Voor de leukste costuums werden prijzen uitgereikt. JONG NEDERLAND De Rakkers van Waspik-Boven, het Ser- vatiusgilde, vertegenwoordigden in 's-Her- togenbosch het district Waalwijk van Jong Nederland op de diocesane wedstrijden. Met de opdrachten rond het uitbeelden van fragmenten uit Ja-zuster, Nee-zuster bereik te Servatius een 4e plaats in Den Bosch. De Poorters, junioren, kwamen in Eindho ven tot een 7e plaats. Ook hier gold het wedstrijden in groter verband. In Zweden schrijft de wet een rijkskeuring voor. Daarom werd in Zweden Dinitrol ML ontwikkeld. Een Dinitrol ML behandeling behoort daar nu "tot het normale onderhoud van een auto. Daarom roesten de auto's in Zweden niet. In Nederland roesten de auto's wel. Heel erg vaak. Daar. waar u het niet ziet. daar begint het. In de holle ruimten, binnen in de portieren, in de chassis-kokers. Daar condenseert het vocht. Pre- cies daar en in alle kieren en spleten dringt de Dinitrol ML ne velspuit door. Nu hoeven auto's in Nederland ook niet meer te roesten, want Dinitrol ML is nu ook in Nederland. De kosten? Valt reuze rnee. Kom maar eens kijken. Loeffstraat 35, Waalwijk Tel. 4157 Tevens het adres voor al uw auto-schades U HEEFT UW NIEUWE AUTO NOG GEEN HALF JAAR? Dan juist komen! NU kunt u de le vensduur (inruilwaarde!) nog enorm verhogen! ALLEEN DINITROL DRINGT IN ALLE SPLETEN EN HOLTEN! GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 In het Parkpaviljoen hield de af deling Waalwijk van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden dinsdagmiddag j.l. een zeer druk be zochte algemene jaarvergadering. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het bedanken van de vice- voorzitter van de afdeling, de heer W. Swinkels (wegens hoge ouder dom) en van de penningmeester, de heer J. v. d. Hoven, die beiden grote verdiensten voor de afdeling hebben gehad. In de vacatures was inmiddels voorzien door de verkiezing van de heer A. v. Ravenstijn als vice-voor- zitter en van de heer Th. Bakkers als penningmeester. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer L. Kroot bleek, dat de afdeling een gunstig jaar achter de rug heeft. Het ledental steeg in het afgelopen jaar met circa 50 nieuwe leden. Ook de penningmeester kon in zijn financieel verslag een optimis tisch geluid laten horen. Namens de kascontrole-commissie, bracht mevr. Moonen-Hesselberth verslag uit. Boeken en bescheiden waren in de beste orde bevonden, aan beide func tionarissen werd dank gebracht voor hun prima verzorgde jaarverslagen. Op voorstel van het bestuur werd hierna met algemene stemmen beslo ten, om zowel de secretaris, als de penningmeester voortaan een vergoe ding van elk f. 50,- toe te kennen, voor het vele werk, dat zij in het be lang der afdeling doen en waaraan veel tijd en zorg moet worden besteed. Hierna volgde een bespreking over de vraag „Wat doen wij met carna val? Besloten werd maandagmiddag a.s. in het parkpaviljoen barak- en rikwedstrijden te houden. Voor elk VOLKSUNIVERSITEIT Nadat enkele jaren geleden de be langstelling voor de Volksuniversiteit te Kaatsheuvel aan het afzwakken was, valt er sinds vorig jaar en voor al dit winterseizoen een duidelijke opleving te bespeuren en is het aan tal leden nog nimmer zo groot ge weest. Het feit dat men zich aange sloten heeft bij de Bond van Neder landse Volksuniversiteiten, waardoor o.a. de leden bepaalde faciliteiten genieten voor b.v. een bezoek aan de schouwburg te Tilburg, maar vooral waardoor het bestuur grotere moge lijkheden heeft bij de samenstelling van haar winterprogramma's en tot 'n meer geslaagde en verantwoorde keu ze van de meest geschikte inleiders weet te komen, zal vermoedelijk aan die toegenomen belangstelling niet vreemd zijn. Vooral met het program ma van het lopende seizoen is men bijzonder gelukkig geweest: gevari eerd en over het algemeen licht ver teerbaar, hetgeen dan ook uit de op komst van de leden wel blijkt. In dit licht bezien is het bepaald jammer, dat nog te velen zich afzijdig houden van dit instituut, doordat zij zich een totaal verkeerde mening hebben ge vormd over het begrip of woord „volksuniversiteit". De opkomst voor het optreden van de bekende auteur Willem van Iepen- daal dinsdagavond j.l. was eveneens zeer goed. Deze inleider hield een vrolijke causerie over „Taal, volks taal en volkshumor". Het talrijke auditorium heeft zich kostelijk ge amuseerd met dit onderwerp, niet in het minst door het grote aantal voor beelden van humor in allerlei scha keringen, dat door deze samensteller van het eertijds zo bekende radio programma „In de lijmkit" werd ge serveerd. Ook met deze avond had het bsetuur van de Volksuniversiteit midden in de roos geschoten. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr A. de Vries, v. Rijckevorselstr. 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door zijn col lega H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru- bensstr. 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag vanaf 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pas torie van de parochie St. Jan, Hoofd straat 34, tel. 2515. AGENDA Apollotheater: Donderdag 20.15 uur, vrijdag 20.15 uur en zondag 18.45 en 21. - uur: „Johnny Yuma". 14 jaar. Vrijdag 23. - en zaterdag 23.45 uur: „Nachtelijk spel". Geest. volw. Zondag 15.- u.: Gecostumeerd film feest voor de jeugd met prachtige prijzen. Zaterdag 18.45 en 21.- uur, maan dag 20.15 uur, dinsdag 20.15 uur en woensdag 20.15 uur; „Le gendar me de Saint Tropez". 18 jaar. Zaal Smit: Zondag, maandag en dinsdag, carna valsbal, aanvang 19.30 uur. Zondag 12.- uur, matinee. Zaterdag 19.30 uur: carnavalsfeest hockeyclub DES. Kinkenpolder: Donderdag 19.30 u., carnavalsavond voor de jeugd van de handbalvereni ging DESK. De Steenbakker: Vrijdag 19.30 uur: carnavalsavond voor de voetbalvereniging DESK. Zaal P. van Dun: Carnaval o.l.v. beatclub El Mas. Gildenbond: Tijdens de carnavalsdagen, dansen. De ontmoeting NEOWoudrichem die afgelopen zaterdag wegens de weersomstandigheden niet kon door gaan, zal nu a.s. zaterdag worden gespeeld. De gedwongen rustperiode voor de belangrijke wedstrijd zal de NEO-ploeg niet kunnen verhinderen om met volle inzet te spelen. Bij goede samenwerking kan dan zeker weer een overwinning worden be haald. Deze, voor de toeschouwer, zeer interessante wedstrijd begint cm vier uur. Tijdens de pauze is er dan nog het optreden van harmonie Marijke met drumband en majorette Verder wordt gespeeld: Sprang 3TSC onderdeel zullen een vijftal prijzen beschikbaar worden gesteld. Voor 'n eendaagse reis naar Antwerpen, die in de maand juni zal worden gehou den en die door verschillende fabri kanten is aangeboden tegen 'n uiterst geringe vergoeding (nl. f. 1,- p.p.) gaven vele leden zich op. Door de adviseur van de afdeling, pastoor Vos, van de parochie St. Cle mens werd hierna een opwekkend woord gesproken, waarbij hij de le den prettige carnavalsdagen toewens te, doch hun voorts wees op de bete kenis van de vasten, ook in deze tijd. 1 ot slot deed het bestuur enkele me dedelingen. Op de eerste plaats werd een schrijven van het Wit-Gele Kruis voorgelezen, waarin werd gevraagd of er onder de leden mogelijk belang stelling bestond voor bejaarden gym nastiek. Verder werd verzocht om eventuele adresveranderingen door te geven aan het bestuur. Vervolgens dankte de voorzitter al degenen die zich in het afgelopen verenigings jaar op verschillend gebied verdien stelijk hebben gemaakt en sloot ver volgens de vergadering op de gebrui kelijke wijze met de Christ. Groet. Zaterdagmiddag om drie uur wordt op het terrein van de v.v. SSC '55 te Sprang-Capelle een selectiewedstrijd gespeeld tussen een A- en een B- elftai van de afdeling Brabant (za terdagvoetbal). De beide ploegen zijn als volgt samengesteld: Elftal A: Doel: A. Mulders (Beatrix '63). Achter: W. van Heijst (SSC), G. Geuze (DEB. A. de Heer (Post Boys) en W. Houmes (Tholense B.) Midden: P. Deijkers (DVO) en A. Aerts (DVO). Voor P. Vughts (Sprang), H. Blom- mers (VVN), A. Tempels (Bea- trix '63) en H. Paulides (Sprang). Elftal B: Doel. J. van de Gaag, (The Gunners) Achter: G. Schulte (Beatrix '63), W. Mol (The Gunners), G. den Ouden (The Gunners) en P. Mossel man (WHS). Midden: J. Lodder (Seolto) en P. Hage (SPS). Voor: De Bok (Vrederust), F. Sel- bach (Post Boys), J. Viergever (VVN) en W. Mathon (SSC). Reserves: J. Geuze (DEB), M. Moer land (WHS), J. Dijke (SPS), A. Soomers (Tholense Boys) en Rozen- brand (ONI). Maak een proefrit bij: H. J. M. APPELS Automobiel- en Garagebedrijf N.V. Laageindsestoep 1 Waalwijk Tel. 04160-2336-4386 na 18.00 uur 4371 60 In verband met carnaval wordt er a.s. zondag niet gevoetbald door het eerste elftal van RKC. Eén week rust kan geen kwaad, als het er maar niet meer worden. Enfin, men kan zich in Kaatsheuvel en Waal wijk al vast prepareren op de ko mende strijd, die voor zondag 2 maart a.s. op het DESK-terrein te spelen staat Met carnaval kunnen dan de Waalwijkers en Kaatsheuvel naren elkaar vast sportief in de ha ren vliegen. Het kan alleen maar de sfeer, die voor zo'n derby is, verho gen. Zondag wordt gespeeld de wedstrijd Veerse Boys 4RKC 3

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9