Gemeentebestuur besteedde alle aandacht aan problemen van Waalwijk B. en W. stellen vijf nota's in vooruitzicht Memorandum over liberalisatie huurbeleid en over personeelsaangelegenheden Geslaagde kampioenschappen tafeltennis in Loon op Zand Sprang-Capelle ZAKEN KUNNEN NU TERDEGE WORDEN BESTUDEERD Te duur Vlijmen Nieuwkuijk 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 MAART 1968 3 Doorstroming Tevreden V. IX Huurprijsbeheersing wordt afgeschaft Personeelszaken Elshout Capelle Waspik In de grote zaal van het Cultureel Centrum heeft zaterdag een open kampioenschap tafeltennis plaatsge had. Het was een begin om te komen tot de oprichting van een vaste club in Loon op Zand. De organisatoren zijn hiermede bijzonder geslaagd. Een 40-tal deelnemers heeft in senioren afdeling gespeeld enkel en dubbel. In de juniorenafdeling hebben tien jongens gespeeld. Gespeeld is er in 13 poules aan drie tafels, zodat de hele zaterdag dit concours in beslag heeft genomen. De uitslag voor de junioren was: 1. W. Pulles; 2. H. v. Hest; 3. H. Beerens; 4. P. v. d. Hoven; 5. G. Kint; 6. G Molenschot; 7. G. van Leeuwen; 8. J. Molenschot; 9. P. Wouters; 10. P. Toorians. Deze waren allen uit Loon op Zand. De eerste vier hebben een mooie be ker in ontvangst mogen nemen. Senioren dubbel: 1. R. v. Veldhoven - B. Wijkmans, Waalwijk; 2. C. Schoenmakers, Loon op Zand - S. van Esch, Haarsteeg; 3. C. v. de Velden - v. d. Pas, Loon op Zand; 4. K. Peijnenburg, Oisterwijk - S. v. d. Hoven, Loon op Zand. Ook deze vier ontvingen een plaqu ette als blijvende herinnering. Senioren enkel: 1. P. v. Veldhoven, Waalwijk; 2. S. van Esch, Haarsteeg; 3. B. Hurk- mans, Waalwijk; 4. Wijkmans, Waal wijk. Deze ontvingen een beker. Daar dit een open kampioenschap was, waren er vele goede tafeltennis sers aanwezig, zodat zij als meer ge- oefenden de prijzen naar buiten Loon op Zand droegen, doch dat neemt niet weg, dat er in Loon op Zand toch al een goed begin is gemaakt. Alles moet geleerd worden. Namens de Stichting Jeugdbelan- gen reikte de heer J. Huijbrechts de prijzen uit. Hij dankte de heren Schoenmakers en Spapens voor de moeite die zij zich getroost hebben om deze wedstrijden hier op te zetten. De Stichting Jeugdbelangen heeft nu 14 afdelingen met ca. 800 leden. Deze tafeltennisclub zou dan de 15e gaan worden. Er is dus alle reden aan te nemen, dat de stichting heel veel doet voor de Loonse jeugd. Hij doet dan ook een beroep op de ouders hun kinderen in deze stichting te laten werken. Vanzelfsprekend rekent het bestuur op de ouders zelf, want die gezamenlijk zijn het, die de stichting gestalte geven. Als alles vlot gaat zal de nieuwe tafeltennis-loot zich in het najaar presenteren. Ook de bouw van de nieuwe sporthal, welke binnenkort aanvangt zal weer veel bijdragen voor de jeugd en de stichting. Dan zal er meer accomodatie zijn voor de bele ving van de sport in het dorp. Na mens deelnemers van deze tafelten niswedstrijden dankte voor Loon op Zand de heer C. v. d. Velden. Voor Waalwijk dankte de heer Van Veld hoven. Zij noemden deze dag uitste kend geslaagd. (Vervolg van pagina 1) De doorstromingsregeling begint ook al te werken. Er zijn 4 wonin gen vrij gekomen in de sector 700 f 750 huur per jaar, 17 in de sec tor 750 f 1000 en twee in de groep 1000 1250. Van het Mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, was op 11 maart een schrijven binnengeko men, waarin toestemming voor de bouw van de 78 bejaarden(duplex) woningen werd gegeven, ,,'t Slacht huis blijft voor Waalwijk behou den"; deze verheugende mededeling kon wethouder Van den Hoven don derdagavond doen. Hij zei reeds met de tekeningen voor nieuwbouw en restauratie in zijn portefuille te lo pen. Niets dan lof over de „Operatie Aardgas", die rimpelloos is verlo pen. Een woord van dank aan de direkteur van 't gasbedrijf dhr. van Pelt, en de direkteur van de Cen trale Administratie, de heer Swarts, is op zijn plaats. De heer Van den Hoven bracht ook dank aan de ge zamenlijke Waalwijkse installateurs die met een geweldige inzet tot een samenwerking zijn gekomen, die ei genlijk voor onmogelijk werd ge houden. De penetratie van het gas is sinds de invoering van het aard gas in verhouding tot andere jaren reeds met 250% gestegen. Het systeem van de girale incasso van verbruikskosten gas, water en elektriciteit, is bij de inwoners van Waalwijk gunstig ontvangen. Bij de centrale administratie is men bezig met een studie om ook de maand- huren en straks wellicht alle huren giraal te incasseren. De Centrale Administratie zal voorlopig in de huidige gemeentelijke toonzaal aan de Mr. van Coothstraat worden ge huisvest. Een toonzaal voor de ver warming zal dan bij het gasbedrijf in de Stationsstraat worden inge richt. De gedachten gaan ook uit naar een voorlichtingscentrum, dat ingericht zou kunnen worden op de benedenverdieping van de toonzaal van de Mr. van Coothstraat. Na het uitvoerige betoog van wethouder Van den Hoven het was inmid dels kwart voor twaalf geworden stelden de raadsleden in tweede ter mijn vragen. De heer Meijs vond het antwoord van het college van b. en w. bijzon der geslaagd. Hij was het met de burgemeester eens dat het woon klimaat in Waalwijk zeer attractief is. De opmerkingen over de haven werken waren geen verwijten aan het adres van b. en w. „De raad kent de moeilijkheden. Wij wensen alleen informatie over de bespre kingen". De heer Meijs was blij met de in het vooruitzicht gestelde no ta's. Een hearing achtte hij gewenst. Met betrekking tot de sporthal, zei de fractie-voorzitter van de Katho lieke Unie, dat, als hij tijdig inzicht hierover had gehad, ook de vragen achterwege hadden kunnen blijven. Tot slot informeerde de heer Meijs naar de jachthaven. De heer Van Seters vond de dui delijkheid die het college had be tracht een winstpunt. Over de door de werknemersfractie naar voren gebrachte zittingsdagen, zei de heer Van Seters: „wij willen niet op de stoel van b. en w. gaan zitten. Wij wensen alleen geïnformeerd te wor den over diverse aangelegenheden". Met het door wethouder Van den Hoven in het vooruitzicht gestelde toezicht op de gemeentewoningen, kon hij zich volledig verenigen. De financiën werden nog even door de heer Dercksen aangeroerd. De kredieten voor de sporthal oor deelde hij niet nodig. De exploitatie behoeft niet sluitend te zijn, maar het nadelig saldo mag niet hoger zijn dan het bedrag van de rente en aflossingen. De heer Smits had met enige be vreemding het voorstel van de toon zaal beluisterd. Ook de situattie van de haven zag hij niet zo gunstig. „Voor de huidige grondprijzen raakt men de gronden nooit kwijt. De ha ven is ook niet aangepast aan de huidige scheepvaart. In de sluis be vindt zich een sliblaag van 25 cm." aldus de heer Smits, die ook de aan wezigheid van twee sluiswachters overbodig achtte. De heer Brouwer drong nog op een spoedige reconstructie van de Putstraat en met name het kruis punt bij de Grotestraat aan. De heer Louwerse vroeg zich af of in de nieuwe opzet van de ziekenver- voersdienst de aanschaf van twee nieuwe ambulances wel voldoende was. De heer De Kort was het niet eens met het beleid dat gevoerd was bij de verbouw van De Hol land. Een overschrijding van 100% vond hij hoogst bevreemdend. De antwoorden van b. en w. wa ren kort, maar krachtig. Burgem. Teijssen deelde mee, dat van de di- rektie van Vroom Dreesmann in de loop van de avond bericht was ontvangen dat tot vestiging van een Vendet in Waalwijk was besloten. Deze Vendet komt in het hoogwin- kelcentrum in de omgeving van de Mr. van CoothstraatGrotestraat, waar ook de ondergrondse parkeer garage komt. Men hoopt de Vendet binnen een paar jaar in gebruik te kunnen nemen. Ook was de voor zitter verheugd dat de belangen van Waalwijk in Amerika door mr. dr. Hafkemeyer worden behartigd. Voor de haventerreinen zijn ove rigens nog meer gegadigden. De sa menwerking met Cuyck en Oss blijft gehandhaafd. Wethouder Van den Hoven deel de nog mee, dat men bezig was met een verbetering van het centraal antennesysteem. De behandeling van de begroting was in enkele minuten gebeurd. Geen van de raadsleden had hier nog opmerkingen of vra gen over. Zo kon burgemeester Teijssen omstreeks twee uur deze geanimeerde marathonvergadering sluiten. WAALWIJK Gezien het feit, dat vele vragen van diverse leden van de gemeenteraad 'n meer diepgaan de studie vereisen, hetgeen in de al gemene beschouwingen niet geheel tot zijn recht zou komen, stelden B. en W. voor om deze punten in afzonderlijke nota's aan de orde te laten komen. Deze belangrijke za ken kunnen dan besproken worden, terwijl én het gemeentebestuur én de gemeenteraad deze zaken terdege kunnen bestuderen. Als agendapunt komen deze nota's dan in de raads vergaderingen, te beginnen op 25 april. Op 31 oktober zal de laatste nota behandeld worden. 25 april: N'ota bevattende: a. een overzicht met omschrij ving van het woongerief van alle woningen, die eigendom zijn van de gemeente en van de bei de woningbouwverenigingen. WAALWIJK Per 1 mei 1968 zal voor Waalwijk de liberalisatie van het huurbeleid voor gebouwd onroe rend goed van kracht worden. In verband hiermede hebben B. en W. aan de gemeenteraad een memoran dum doen toekomen. Ook ver scheen donderdag een memorandum inzake de personeelsaangelegenhe den. Wat de liberalisatie van het huur beleid in Waalwijk betreft, heeft dit de volgende consequenties: Afschaffing van de huurprijsbeheer sing. Dit houdt in, dat de vaststel ling van de huurprijs een zaak van huurder en verhuurder wordt. Er gelden echter twee belangrijke uit zonderingen: Op de eerste plaats de woningwet woningen; hier blijft de vaststelling van de huur voorbehouden aan de minister. Op de tweede plaats de particuliere huurwoningen, gebouwd met rijks premie (c.q. bijdrage); hier worden de huren bepaald met inachtneming van rijksnormen dan wel onder goedkeuring van de minister. Voor de praktijk komt er dit voor alsnog op neer, dat de afschaffing van de huurprijsbeheersing alleen zal gelden voor particuliere huur woningen, gebouwd zonder rijkssub sidie. Afschaffing van de huurbescher- ming. De hoofdzaken hiervan zijn, dat de verhuurder ontruiming kan vorderen als overleg over een nieu- j we huurprijs niet tot positief resul- i taat heeft geleid. Na aanzegging van ontruiming kan evenwel door een beslissing van de kantonrechter de huurder gedurende maximaal 2 jaar tegen een door de kantonrech- 1 ter vastgestelde redelijke huurprijs in het genot van het gehuurde wor den gelaten. Uiteraard geldt deze zogenaamde afschaffing van de huurbescherming voor alle huurwo ningen. Wat de personeelsaangelegenhe den betreft moet onderscheid wor den gemaakt tussen het salarisbe- leid, dat van rijkswege wordt ge voerd en het promotiebeleid, dat be hoort tot de competentie van de la gere publiekrechterlijke organen. De algemene salarisverhoging be droeg ±8,8%. Deze hogere raming spruit slechts ten dele voort uit be vordering tot een hogere rang. De voornaamste oorzaak is echter ge legen in het feit, dat in de begro ting van 1968 de salarissen voor alle ambtenaren geraamd zijn op de ma xima van de voor de ambtenaren geldende salarisschaal of loongroep. Dit wil niet zeggen, dat de maxima worden uitbetaald. Ten aanzien van het centraal per soneelsbeleid wordt medegedeeld, dat een en ander in studie is en dat een centraal gevoerd personeelsbe leid en personeelsbeheer op zijn plaats wordt geacht. Een vergelij king van de salarisopbouw bij de centrale administratie der gemeen tebedrijven met de dienst gemeente werken is moeilijk te maken. Opge merkt dient verder te worden, dat naar verhouding bij de centrale ad ministratie meer jonger personeel werkzaam is dan bij de dienst ge meentewerken. Het verschil in beloning tussen de administratieve en technische ambtenaren enerzijds en het werk- liedenpersoneel anderzijds is gele gen in het feit, dat voor de laatste categorie een andere bezoldigings regeling geldt dan voor de eerste. Alle regelingen worden van rege ringswege vastgesteld. b. een vermelding van de huurbij- dragen voor voorzieningen. Aan deze nota zullen enige beschou wingen worden verbonden. 30 mei: Nota inzake het toekomstig gemeentelijk jeugdbeleid en de daarmee verband houdende stelsels van subsidiëring. 37 juni: Nota inzake het bouwplan van het winkelcentrum en het be stemmingsplan voor de city, waar bij de gehele winkelplanning in de gemeente zal worden betrokken, met name ook de winkelplanning voor het terrein Kombi - Kerkplein St. Jan. 26 september: Nota inzake de ver keersproblematiek aan de hand van de praktische ervaringen van elke dag en gericht op directe prak tische voorzieningen. 31 oktober: Nota inzake de planning van de huisvesting van gemeentelij ke diensten, mede afgestemd op de voortgaande ontwikkeling van de gemeente. BILJARTUITSLAGEN DISTRICT DEN BOSCH van de Vlijmensse Biljartverenigingen Klasse C 1, poule A: Wapen van Vught NAO 4 - 5; Poedelsvrees - Overhand 5-4. Klasse C 1, poule B: Luk Raak - OBK 4-5. Klasse C 2, poule A: NAO 2 - Paternoster 2 -1. Klasse C 2, poule B: OBK 2 - Poedeltje 7-2: Klasse C 3, poule A: NAO 3 - Luk Raak 2, 7-2; 't Zwaantje-OBK 3, 7-2. Klasse C 3, poule B: Hart van Brabant- Poedelvrees 2, 4-5. BILJARTCOMPETITIE GR. VLIJMEN Uitslagen van de 23e ronde van de bil jartcompetitie Groot Vlijmen: Klasse A: DVS De Knoeiers 5-7; De Muntel-BVV 12-0; Avanti-'t Hoekje, 12-0; 't Centrum De Missers, 0-12; ONA-DPL, 6-6. Klasse B: De Knoeiers 3-Avanti 2, 3-7; 't Centrum 3 - DSS 2, 6 - 4; DPL 2 - De Muntel 3, 2-8; De Knoeiers 2-DVS 2, 6-4; BW 2-De Muntel 2, 10-0; De Missers 2 -'t Centrum 2, 10-0. SCHERPSCHUTTERSVERENIGING 'JULIANA' OPENDE NIEUW SEIZOEN De Vlijmense scherpschuttersvereniging 'Juliana' hield 'n onderling concours, waar van de uitslagen als volgt: 1. A. van Vugt, sr.; 2. J. v. Hogen; 3. J. Pullen. De damesprijs was voor mevr. De Laat. FEESTAVOND „DE REISDUIF" De postduivenvereniging ,,De Reisduif" hield een feestavond in café H. Boom-v. d. Wiel. De opkomst van de leden met hunne dames was zeer groot. Het werd een ge zellige avonden het klokje van gehoorzaam heid sloeg weer te vroeg. B.V. „KRIJT OP TIJD" Op zaterdag 23 maart organiseert de bil jartvereniging K.O.T. te Elshout een groot rikconcours ten bate van het Jeugdbiljart van het district „Waalwijk". Aanvang van deze rikavond is om 8 uur in het clublo kaal van de biljartvereniging KOT, café C. v. Oosterhout Heusdenseweg 16 te Els hout. Er zijn voor deze rikavond, door ver schillende personen mooie prijzen beschik baar gesteld. CHR. SCHOOL HEISTRAAT OUDERAVOND Dinsdag 19 maart, 's-avonds half 8 wordt in de Chr. School aan de Heistraat een ouderavond gehouden. De agenda luidt: Opening, mededelingen, zang, declamatie en blokfluit. Na de dan volgende pauze vertelt de heer L. Ribbens, aan de hand van dia's, over zijn reis naar Israël. De zgn. kijkavond voor ouders naar het werk van hun kinderen is gepland op donderdag 21 maart, van half 8 tot half 10, waarna gelegenheid tot bespreking met de leer krachten. JAARVERGADERING VEILIG VERKEER De afdeling Sprang-Capelle van het Ver bond voor Veilig Verkeer houdt a.s. woens dag 20 maart haar jaarvergadering in „Zi- dewinde". De agenda bevat ondermeer de volgende punten: opening, notulen, financi eel verslag penningmeester, verslag kascom- missie, bestuursverkiezing wegens aftreding van de heren J. A. Braat en A. M. Ver steeg, die beiden herkiesbaar zijn; bespre king programma voor 1968; rondvraag en sluiting. Op woensdag 3 april wordt vanwege de afdeling eveneens in „Zidewinde" een ver- keersavond georganiseerd, waarbij ook voor niet-leden de toegang vrij is. Verder staat de testwagen, voor onderzoek van ogen en reactievermogen op donderdag 4 en vrijdag 5 april op het Raadhuisplein, waarvan een ieder gratis gebruik kan maken. Donderdag van 2 - 5 uur en van 7 - 9 uur en vrijdag van 10 -12.30 en van 2 - 5 uur. JAARVERGADERING ZWEMCLUB Dinsdagavond 19 maart, om half 8, komt de Zwemclub Sprang-Capelle ZCSC, in „Zidewinde" in jaarvergadering bijeen. De bekende Nederlandse zwemster mej. Betty Heukels, komt op deze jaarvergadering een en ander vertellen over haar ervaringen in de Nederlandse zwemploeg en over de trai ning voor de Olympische Spelen voor Mexi co. Ter voorbereiding is mej. Heukels vorig jaar reeds in Mexico geweest. Over haar rijke ervaringen zal ze ongetwijfeld boeiend kunnen vertellen. Ieder, die belangstelling heeft voor de zwemsport, is hartelijk wel kom a.s. dinsdagavond. De agenda luidt: opening door de voorzitter, verslag penning meester, verslag secretaris, benoeming kas- commissie, benoeming nieuwe secretaris- (esse), rondvraag, inleiding mej. Betty Heu kels. VERGADERING GEMEENTERAAD De raad van de gemeente Sprang-Capelle komt a.s. woensdagavond in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van een korte maar belangrijke agenda. De raad zal namelijk hebben te beslissen over de be schikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een nieuwe bijzondere lagere school aan de Mesdaglaan te Sprang en het aangaan van een geldlening daarvoor met de N.V. Bank van Nederlandse Gemeen ten. In de vergadering van 31 maart 1967 besloot de raad reeds tot beschikbaarstel ling van een krediet van f. 850.000. - voor dit doel, maar omrede de financieringsmid delen nog niet beschikbaar waren, werd dit besluit door Ged. Staten niet goedgekeurd. Thans is aan de gemeente Sprang-Capelle een geldlening van f. 575.000, - toegewe zen voor de financiering van deze school. Op 6 maart j.l. heeft een aanbesteding van de school plaats gevonden, waarbij als laag ste inschrijfster uit de bus kwam de fa. Gebr. Broekhoven te Oosterhout voor f. 409.000, -De totale kosten van de school zijn thans geraamd op f. 892.500, - waarvoor B. en W. de raad thans voorstel de een krediet te verlenen. De inrichting van de school en overige posten zullen later worden besteed. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE De afd. Capelle van de Nederlandse Be drijfsgroepen Centrale hield j.l. vrijdag avond in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers een algemene ledenvergade ring. Deze bijeenkomst werd geopend door de voorzitter der afd., de heer C. de Jong, die er in zijn openingswoord zijn spijt over uitdrukte, dat zo weinig leden van hun be langstelling voor deze vergadering blijk ga ven. Spreker heette van harte welkom de districtsbestuurder, de heer Scheele. Een verheugend feit is, aldus de heer De Jong, dat men in het afgelopen jaar toch vele in schrijvingen heeft kunnen doen. Vervolgens door de secretaris, de heer De Rooij, de notulen van de vorige ledenvergadering ge lezen waarna een keurig opgesteld jaarver slag volgde. Het financieel verslag van de penningmeester, de heer M. de Jong, gaf een batig saldo aan. Bij monde van de heer P. Dalmaijer bracht de kascontrole-commis sie verslag uit, waaruit bleek, dat alle boe ken en verdere bescheiden in orde waren bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren H. M. J. Kommers en M. de Jong bij acclamatie her kozen. De voorzitter bracht beide heren een woord van dank voor het werk. dat zij in het belang van de organisatie hebben ge daan. Speciaal de heer Kommers werd, al hoewel hij volgens de voorzitter niet tot het dagelijks bestuur behoort, lof toegezwaaid voor het vele werk, dat hij doet in het be lang van de afdeling. Vooraleer de heer Scheele inging op de aspecten van de schoen- en lederindustrie, dankte hij de afd. voor haar goede afwer king van de lopende zaken en ook voor haar activiteit in het algemeen. Uit erva ring weet ik, aldus de heer Scheele, dat de problemen van de leden door het secreta riaat direct worden afgewerkt. Is er iets in de afdeling dan krijg ik meteen bericht van de secretaris zodat ik meteen aan het werk kan om de zaken af te werken, indien dit niet door de afd. zelf kan worden gedaan. Sprekend over de algemene aspecten in de schoen- en lederindustrie, kon de heer Scheele niet direct optimistisch zijn. Er zijn de laatste tijd weer enkele fabrieken geslo ten en het plaatsen van de arbeiders, die van sluiting de dupe zijn, is niet zo een voudig. Spreker gaf een kort overzicht over de besprekingen die zijn gehouden over de afsluiting van de diverse CAO's. De voor zitter bracht de heer Scheele dank voor zijn heldere uiteenzetting waarna hij gelegen heid gaf tot het stellen van vragen, waar van door enkele leden gebruik werd ge maakt en die door de heer Scheele tot ieders tevredenheid werden beantwoord. Na sluiting van deze ledenvergadering bleef men gezellig bijeen. TOTO H.N.C. De inzet van de jeugtoto was deze week f. 270,80. De le prijs ging naar C. Vugts, Noordstraat 90. Waalwijk, met het juist ge raden bedrag. Hij ontvangt f. 40,62. De 2e prijs was voor mevr. J. Rozenbrand- Donkersloot, Nassaustraat 16, Sprang-Ca pelle en H. de Gouw, Rozenstraat 14, Kaatsheuvel, met een geraden bedrag van f. 270,70. Zij ontvangen elk f. 13,54. De 3e prijs was voor A. Faro, Heistraat 189 alhier, met een geraden bedrag van 270,63. Hij ontvangt f. 13,54. BIDSTOND VOOR HET GEWAS In de Ned. Hcrv. Kerk, alhier, zal woensdagavond een bidstond voor het ge was worden gehouden in welke dienst zal voorgaan, ds R. T. Huizinga. VOLKSONDERWIJS AFD. SPRANG-CAPELLE De afd. Volksonderwijs heelt op woens dag 13 en donderdag 14 maart j.l. een tweetal toneelavonden verzorgd, die zeer in de smaak vielen. Vooral de eerste avond was goed bezocht. Dit was vooral te danken aan het feit, dat het onderwijzend personeel van de openbare- en kleuterschool met be hulp van een aantal medewerkersfsters) 'n uitstekende toneelgroep kon samenstellen, die het blijspel „Betje Regeert" met veel succes ten tonele voerde. In dit stuk, dat tijdens de oorlogsjaren reeds een grote be langstelling trok, werd de hoofdrol weder om vertolkt door Mevr. Cové-v.d. Haart, die ook nu aan de zaal veelvuldig applaus ontlokte, door haar prachtig spel en haar goed volgehouden dialect. Ook de andere speelden het goed, zodat men kon spreken van een homogene ploeg met goed verzorgd toneel. De heer Poldervaart, voorzitter van de afdeling opende beide avonden met een kort overzicht van de onderwijssituatie, waarbij hij de aanwezigen opriep de open bare 'school te steunen, voor zover dit in hun vermogen lag. In de pauze werd een verloting georganiseerd, die mee hielp de kosten enigszins te dekken. Aan het slot van beide avonden dankte de voorzitter de aan wezigen voor hun grote belangstelling en in het bijzonder de toneelgroep. De dames van de toneelgroep mochten allen een mooi boe ket bloemen ontvangen, terwijl de tweede avond aan mevr. de Ruijter een mooie azalea werd overhandigd, omdat zij en haar man zo uitstekend hebben meegewerkt om het toneel te doen aankleden. Na afloop bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Inmiddels heeft deze toneelgroep reeds 'n uitnodiging ontvangen om dit stuk ook el ders ten tonele te brengen. Een bewijs, dat het stuk op juiste wijze voor het voetlicht werd gebracht. VOLLEYBAL Vier wedstrijden van Atak brachten zater dag evenzoveel overwinningen op. Atak 1 versloeg met groot machtsvertoon Rewa Robots in drie sets. Atak 3 rekende af met Odulphus, 2 - 1. De A- en de B-jeugd had den weinig moeite met resp. Favorita en Paulus. Beide wedstrijden eindigden in een 2 - 0 overwinning. NIEUWE KLEUTERSCHOOL EN PROT.-CHR. LAGERE SCHOOL IN PLAN VLIEDBERG De N.V. Bank van Nederlandse Gemeen ten heeft de mededeling gedaan, dat er vaste financieringsmiddelen tot een bedrag van f. 800.000, gevonden zijn voor drie bouwprojecten. Voor de bouw van een nieuwe zes-klassige school voor het prot.- chr. lagere onderwijs kwam ruim f. 458.000, en voor de bouw van een 4-klassige kleu terschool f. 216.132,— beschikbaar, terwijl het resterende deel van het bedrag het be nodigde krediet voor de uitbreiding van de R.K. ULO-school - reeds in aanbouw kan worden aangevuld. Dit alles betreft de objecten in het uitbrei dingsplan „De Vliedberg", alhier.. Verwacht mag worden, dat op zeer korte termijn met de bouw van de lagere school en de kleuterschool zal kunnen worden be gonnen. Over de wijze van aanbesteding is reeds een begin gemaakt door de architec ten Cooymans en De Laat uit resp. Den Dungen en Vlijmen. De 2 nieuwe scholen gaan de ruimte scheppen die men zo .brood nodig heeft. De 12-klasöige lagere school t Palet" is met het huidige leerlingental, 522, meer dan vol. Per 1 augustus van dit jaar kan worden gerekend op 57 kleuters als gegadigden voor lager onderwijs en een gelijk aantal leerlingen, afkomstig van ge- zinnen, die zich binnenkort in de op te le veren nieuwe woningen hebben gevestigd. Het Prot.-Chr. onderwijs op de Vliedberg heeft de beschikking over een houten nood gebouw. Na realisering van de nieuwe school komen deze lokalen leeg. Zij zullen dan bij 't Palet" worden geplaatst als aan vulling van de klasruimte. De nieuwe school maakt deel uit van een zgn. bouwstroom voor 10 scholen in de provincie Noord-Brabant. Deze stroming is nogal wat vertraagd door gebrek aan finan ciën. De nieuwe school komt te staan aan de Jacob van Lennepstraat. De fraaie vier- klassige school betekent de derde die op De Vliedberg voor het kleuteronderwijs be schikbaar komt. De kleuters, die deze school gaan bevolken, zijn thans nog op diverse plaatsen in weinig aantrekkelijke accommo daties gevestigd. Het behoeft geen betoog, dat in de kleuterschool de wachttijd nogal groot is. BOUWPROJECTEN Deze week komen er 2 belangrijke bouw- projekten op de Vliedberg gereed. Binnen enkele dagen namelijk zullen de laatste be jaardenwoningen in het complex op de Vliedberg gereed komen. Dit zijn er 32. Verder zijn ook de eerste van de 136 wo ningwetwoningen aan oplevering toe. PLATTELANDSJONGEREN De R.K. Plattelandsjongeren maakte za terdag een reis naar Wernhout om daar hun gasten van 19 december te ontmoeten. GEZINSAVOND De leden van de KPJ, NCB en KVO in Nieuwkuijk hebben hun gezinsavond gehou den. De heer J. van Laarhoven van de Sociaal Economische Dienst van de NCB gaf er een uiteenzetting over het werk van de organisatie en beantwoordde na afloop vele vragen. De KPJ in Nieuwkuijk ver zorgde daarna het resterende deel van de avond. Zakelijk waren het jaarverslag van secretaris en penningmeester. Vervolgens brachten de KPJ-leden de uitbeelding van do plaat, waarmee in het afgelopen week einde in Rosmalen een eerste prijs werd verdiend. Schimmenspel en declamatie be sloten het culturele deel van de avond. Met een gesprek over land en tuinbouwscholen werd de avond beëindigd. KANKERBESTRIJDING Namens het Koningin Wilhelminafonds is er op woensdag 20 maart in café De Vlied berg een avond georganiseerd over kanker bestrijding. Dit geschiedt door W. J. A. v. Benthem, arts op de Vliedberg. Hierna wordt een medische causerie ge houden over kanker door R. J. Beyilen, arts en J. C. M. Weijers, arts. Verder vertoning van een film over kankerbestrijding. Tot slot spreekt de heer H. van Wijck, hoofd promotor een sluitingswoord. ft

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3