„Visscherslust" benoemde oud-voorzitter G. Blom tot ere-voorzitter Stadsgids 1968 - Waalwijk is bijzonder fraai boekwerk Kozakken Boys stuurt SSC met lege handen naar huis Fel spelend UNA stuurt DESK met iege handen huiswaarts Nederlandse Roede Kruis - Waalwijk nam afscheid van bestuurslid Bonis grote belangstelling voor jaarvergadering NUTTIGE INFORMATIE-BRON Harmonie St. Jan hield zaterdag geslaagde muziek- en dansavond DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 MAART 1968 Bestuursverkiezing Ere-voorzitter Contributie A-C- Waalwijk wint opnieuw wisselbeker Germacross Dongen „Langstraat I" wint schaakduel tegen Eindhoven Raad Sprang-Capelle vergadert woensdag „Henry Dunant" met zieken uit De Langstraat De hengelsportvereniging Visscherslustte Waalwijk hield op maandag 11 maart j.l. in het clublokaalzaal De Nijs te Waalwijk, de jaarvergadering. Toen om ongeveer half negen de vice-voorzitter, de heer A. van Eggelen, deze vergadering opende, waren er ongeveer 100 leden aanwezig. Aangezien, aldus de heer Van Eggelen, deze vergadering een grote agenda moet af handelen, zal ik mijri openingswoord niet te lang maken, ik hoop alleen dat U allen daadwerkelijk mee kunt werken om ook deze vergadering tot een succes te maken, zoals wij toch altijd wel gewend zijn, en wens U dan ook een vruchtbare vergadering toe en verklaar bij deze de vergadering voor ge opend. De notulen werden hierna goedgekeurd. Uit de ingekomen en uit gaande stukken bleek vervolgens dat de goedgekeurde huurovereenkomst aan gaande het zogenaamde „Stukste" en ons gedeelte van het kanaal Dronge- len - Den Bosch. Evenzo voor wat betreft de Nieuwe Haven te Waalwijk, welke huurovereenkomst voor de tijd van zes jaar werd goedgekeurd door B. en W. der gemeente Waalwijk. Uit de ingekomen stukken bleek vervolgens dat er vorig jaar een groot aantal meerzomerige karper was uitgezet in onze karperwiel, en er wederom een 5000-tal pootsnoekjes besteld is, welke ver deeld zullen worden over de Nieuwe Haven en het Oude Maasje - Noorder afwateringskanaal. Ook zal er bij het ingaan van het nieuwe seizoen weer nieuwe en ver beterde kaarten verkrijgbaar zijn van de wateren in de fed. De Alm, tegen 'n vergoeding van f 1,-. Voorts had deze vereniging machtiging ver leend om de vissen in verschillende wateren aan de zusterverenigingen zoals „Maar Geduld Hebben" en „De Vrolijke Vissers" voor de nieuwe haven en de h.s.v. „Heusden" voor de Wateringspias. Uit de mededelingen van de voor zitter bleek vervolgens dat het zeer goed gaat met de fed. De Maas. Hierna was aan de orde de bestuurs verkiezing, welke nodig was gewor den door het bedanken van de oud voorzitter de heer C. A. Blom, hier voor was door het bestuur kandidaat gesteld de heer J. van Loon, Wilhel- minastraat 5 te Waalwijk. Aange zien er voor deze zeer belangrijke functie geen kandidaten waren inge komen, kon deze benoeming met de enkelvoudige kandidaatstelling, plaatsvinden, en kreeg de heer Van Loon 78 stemmen en waren er 6 onthoudigingen en 1 stem tegen, zo dat de heer Van Loon met ingang van heden benoemd werd als voor zitter van „Visscherslust". Hij aan vaardde deze functie met een kort woord van dank vöor het door de vergadering, in hem gestelde ver trouwen en hoopte dat hij dit ver trouwen ook waardig zou zijn. „Wel ben ik", aldus de heer Van Loon .voorstander van een zakelijke aan pak in onze vereniging, met zo wei nig mogelijk vergaderingen, maar wel met daden, om vooral de naam hoog te houden die het verdient. Daarom zou ik nu reeds een beroep cp U allen willen doen om hieraan een drachtig samen te werken". En besloot met een kort dankwoord voor het aanhoren van deze eerste woorden die hij tot de vergadering mocht richten. Aangezien er met het verkiezen van de heer Van Loon, opnieuw 'n bestuursfunctie aangevuld moest worden, was hiervoor door het be stuur kandidaat gesteld de heer M. de Jong, Stationsstraat 60 te Waal wijk. Aangezien er door de leden ook een candidaat was gesteld, na melijk de heer J. van Helvoirt. Mr. van Coothstraat 69, moest hier op nieuw een stemming plaatsvinden, waarvan de uitslag als volgt was. Totaal uitgebrachte stemmen 78. Hiervan kreeg de heer M. de Jong, 47 stemmen en de heer J v. Hel voirt 29 stemmen, zodat de' heer M. de Jong gekozen was als nieuw be stuurslid. Nu het bestuur weer vol tallig was, en er weer een nieuwe voorzitter was benoemd kon men overgaan tot het volgende punt, na melijk het huldigen en benoemen tot „ere-voorzitter van „Visschers lust" van de oud-voorzitter de heer Blom. Na een korte toespraak van de nieuwe voorzitter, de heer v. Loon, kon deze de heer Blom de versierse len omhangen, behorende bij de be noeming tot ere-voorzitter van de vereniging en hem daarbij het diplo ma overhandigen. Als blijk van waardering voor het vele werk, be- langenloos verricht gedurende meer als 20 jaar, als voorzitter van de (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De eerste exemplaren van de Stadsgids 1968 - Waalwijk zijn vorige week verschenen. Het is een bijzonder fraai verzorgd boekwerk ge worden, waaraan van gemeentewege de grootste zorg is besteed. „Vooral bij degenen die zich van elders in onze snel groeiende gemeente vestigden bestaat er grote behoefte aan een boekwerkje, dat inlichtingen verschaft omtrent het rijksgeschakeerde leven in Waalwijk. Ook voor vele anderen zal een dergelijk hulpmiddel van groot nut kunnen zijn, zo schrijft burgemeester J. Teijssen in Ten Geleide. vereniging werd hem een gouden polshorloge aangeboden en kreeg lUt van zijn naaste medewerkers als blijk van waardering een geschenk onder couvert. Nadat mevrouw Blom fraaie bloemen en een grote doos bonbons in ontvangst had genomen, dankte een zichtbaar ontroerde ere voorzitter voor de vele bewijzen van belangstelling, voor hem en zijn vrouw, kon hij niets anders dan al le leden uit de grond van zijn hart danken en de nieuwe voorzitter aan bevelen, bij al de leden. Hierna werd hem door bestuur en leden 'n staande ovatie gebracht. Hierna was aan de orde de statu tenwijziging, die op de eerste plaats nodig was geworden door het op richten van de fed. De Maas en het omzetten van het boekjaar van 1 januari naar 1 juni. Al deze verandering konden na enige discussies vlot aangenomen worden, zodat door de leden als gevolg van het omstellen van het boekjaar, per 1 januari 1969, een contributie betaald zal moeten wor den voor anderhalf jaar, waarbij wel zal getracht worden hieraan vanaf heden zoveel mogelijk be kendheid te geven, opdat het niet als een te grote verrassing komt, waarbij men wel moet bedenken dat U allen dan ook anderhalf jaar kunt vissen en dat er daarna nas opnieuw contributie betaald moet worden, en dat dan deze betaling met in de duurste maanden vallen wat voor U allen alleen maar voor deel op kan leveren. Hij sprak dan ook de hoop uit dat alle leden van zijn eerste verzoek zouden willen voldoen om juist voor deze ene maal een contributieverhoging te vol doen, wat immers geen contributie verhoging is, maar allen maar een opschuiving van het contributie jaar. a adat tenslotte het onderlinge concours voor dit jaar vastgesteld was op de tweede zaterdag in juni, dat in verband met pinksteren niet op de eerste zaterdag plaats' kon vinden. En dat dit concours weder om op het kanaal gehouden zal wor den, kon de voorzitter, na uitvoerig de leden geantwoord te hebben in de rondvraag, deze vergadering slui ten, met zijn dank aan alle leden die het mogelijk hebben gemaakt om deze vergadering zo vlot en pret tig te doen verlopen, en met de wens dat allen een behouden thuis komst mochten hebben In Den Haag en Amsterdam zijn pro- en anti-Amerikaanse betogin gen gehouden. Er werden arresta ties verricht, maar verder liep alles vrij rustig. In Rome, Neurenberg en andere steden werd heftig geprotesteerd tegen Amerika. In Londen zelfs door ca. 20.000 personen. - De storm heeft hier en daar nogal schade aangericht. Een persoon werd met zijn auto in het water geslingerd en verdronk. - Vanaf vandaag zijn er een vrije en een officiële goudmarkt. Dat be tekent dat de Amerikaanse dollar niet wordt gedevalueerd. Deze in grijpende beslissing werd zondag avond even voor 12 uur bekendge maakt. Het instellen van een vrije goudmarkt houdt in, dat Amerika en de zes andere landen van de goudclub dit edele metaal niet meer zullen leveren aan de Lon- dense goudmarkt of welke vrije goudmarkt dan ook. Die vrije markten zullen het moeten doen met het goud dat rechtstreeks uit de niet-Amerikaanse mijnen komt. Verwacht wordt, dat met 't schep pen van twee goudmarkten een einde wordt gemaakt aan de al weken durende goud-hysterie en de vrees voor devaluatie van de dollar. - President Johnson heeft besloten 50- tot 60-duizend man troepen naar Vietnam te zenden. Hij zegt: „Wij zullen winnen". In het Gemeenschapshuis gaf de harmonie St. Jan zaterdagavond 'n zeer geslaagde muziek, en dans avond, die zeer druk bezocht was. De harmonie St. Jan, die klokslag 8 uur het programma opende, stond voor het eerst onder leiding van haar nieuwe directeur, de heer H. Merkx, die het korps reeds goed in de hand bleek te hebben. De uitge voerde nummers kregen een zeer verdienstelijke vertolking. De stem ming zal wellicht nog aan zuiver heid winnen als straks een geheel nieuw instrumentarium zal zijn aan geschaft. De Jeugdharmonie Drunen, wier dirigent door ziekte verstek moest laten gaan, werd gedirigeerd door haar oud-directeur, de heer Jacq Merkx, bij wie dit in vertrouwde handen was. 't Enthousiasme waar mee dit jeugdkorps musiceerde deed prettig aan. Een zeer gewaardeerde variatie bracht het optreden van de Accor deonvereniging „Accordeola" uit Waalwijk, o.l.v. de heer v. Wanrooy. van deze jeugdige accordeonisten Het mooie, afwisselende programma oogstte veel bijval. „Excelsior" uit Genderen, dat zo wel met haar fanfare als met haar drumband en boerenkapel optrad, had eveneens veel succes. De fan fare, die sinds kort onder leiding staat van de heer J. v. Loon, be schikt over een goede bezetting, die voor een zeer verdienstelijke muzi kale prestatie zorgde. Aan het slot van het concert bracht de voorzitter, de heer J. v. Mierlo, dank aan alle deelnemende gezelschappen voor hun zeer ge- waardeerde medewerking. Even eens bracht hij dank aan de dona teurs en aan de vele plaatselijke ondernemingen, die in verband met de aanschaffing van een geheel nieuw instrumentarium de harmonie een extra financiële bijdrage had den gebracht. Een gezelig bal, waarbij de dans muziek verzorgd werd door het uit stekende dans- en amusementsor kest „The Flamingo Stars" uit Arn hem, besloot deze geslaagde avond. De met zoveel spanning tegemoet geziene wedstrijd tegen de Kozak ken Boys, heeft niet datgene opge leverd wat men er van verwacht had. Ook wederom heeft de voor hoede het laten afweten. Nadat Kozakken Boys de bal aan het rollen hebben gebracht, gaan ze meteen in de aanval. Na 10 minuten geeft Den Rooijen een fraaie pass naar Kuijsten, maar de hem opge legde kans weet hij niet te benut ten. SSC blijft iets meer in de aan val dan de Boys. De voorhoede blijft echter onsamenhangend spe len en tengevolge daarvan kan men steeds goed ingrijpen. SSC onder neemt nu enkele goede aanvallen, maar de afwerking is slecht. In de Juist om deze redenen heeft het gemeentebestuur van Waalwijk ge meend het initiatief te moeten nemen voor de samenstelling van deze stads gids. Getracht is zoveel mogelijk de van belang zijnde gegevens bijeen te brengen. Bur gem. Teijssen schrijft verder; Ongetwijfeld zult u echter nog wel eens tevergeefs zoeken in de ze gids. Van uw suggesties tot aan vulling, waarvoor een speciaal formu lier is bijgevoegd, zullen we in de toe komst een dankbaar gebruik maken". Graag willen wij enkele suggesties geven. In het hoofdstuk Verkeer, ver voer en toerisme missen we een lijst van hotels, pensions, ontspanningsge legenheden, toeristische attracties in Waalwijk en direkte omgeving. Ook staat er weinig in over de plaatselijke industrie. Het hoofdstuk „enige in Waalwijk gevestigde industriële- en handelsbedrijven" is niet volledig en weinig overzichtelijk. Ook missen nieuwkomers de kantoor- en redak- tie-adressen van de in Waalwijk ver schijnende en kantoorhoudende dag-, nieuws- en weekbladen en van de radio-omroepverenigingen. Wellicht kan hieraan in een Volgende uitgave aandacht worden besteed. De Stadsgids 1968-Waalwijk is 'n bijzonder nuttig boekwerk. Men treft er in het kort de geschiedenis van de 'schoenstad' aan, verlucht met foto's. Verder alles wat betrekking heeft op gemeentelijk terrein, overheids- en semi-overheidsinstellingen. Daarnaast zijn er hoofdstukken over gezond heidszorg, maatschappelijk leven; verkeer-vervoer-toerismeberoepsle ven-bedrijfsleven; onderwijs, religie; cultuur-ontspanning-sport; vakorga nisaties - standsorganisaties - jeugd organisaties - politieke organisaties - andere organisaties. Ook een straat namenregister ontbreekt niet. Een bijzonder nuttig boekwerk, waarmee het gemeentebestuur van Waalwijk in de roos heeft geschoten. De bevolking zal er een dankbaar ge bruik van maken. Er worden 2500 exemplaren in de handel gebracht via VVV en de plaatselijke boekhandel. Iedere nieuwkomer in Waalwijk ont vangt van gemeentewege een exem plaar. De 220 tekstpagina's tellende stadsgids werd verzorgd en gedrukt door de Waalwijksche Stoomdruk kerij Antoon Tielen. Nog voor deze wedstrijd begon moest DESK 'n tegenvaller verwer ken, omdat stopper J. Soeterboek op het laatste moment wegens 'n bles sure verstek moest laten gaan. Rechtsback v. d. Schans verhuisde nu naar binnen, terwijl Jac. Kemmeren diens plaats innam. Het werd er bo vendien niet beter door, toen reeds na 5 min. de DESK-doelman Lugters verrast werd door de dwars over het veld staande storm. Na fel doorzetten van de UN A-linksbinnen liet Lugters de bal stuiten, waardoor de wind er vat op kreeg en vervolgens verrassend in de bovenhoek verdween. In dezelf de minuut was de stand echter weer gelijk, toen na de aftrap de bal op links werd doorgespeeld naar de op volle snelheid liggende Fr. v. Riel, die vervolgens keurig inschoot. Rechtshalf Sandkuyl probeerde steeds met verre trappen en hoge bal len verwarring te stichten voor het DESK-doel. Bij 'n aanval van DESK kreeg H. Damen 'n vrij veld. Fel op z'n huid gezeten door z'n directe te genstander, werd zijn schot door deze tot corner verwerkt. Een poging van linksback Van Wezel, waarbij de bal gekke capriolen maakte voor het UNA-doel, liep eveneens op niets uit, terwijl een effect-bal van Fr. Damen door doelman Sleddens op fraaie wij ze werd bedwongen. De stormachtige wind intussen veel afbreuk aan het spel. Van Wezel redde eenmaal op de DESK-doellijn en aan de andere zijde loste Fr. Damen 'n fel schot uit een door rechtbuiten Senders veroor zaakte indirecte vrije schop. Nadat dezélfde Damen nog eens de onder kant van de lat had getroffen, werd de eerste helft afgesloten, waarin DESK technisch iets beter was, maar verzuimde te scoren. Na de hervatting zagen we 'n fel offensief van UNA, dat even door DESK werd overgenomen, maar ge leidelijk aan werd de thuisclub ster ker. De gasten boften toen Weijers 'n uitstekende scoringskans kreeg, waarbij doelman Lugters uif z'n hei ligdom werd gelokt,; maar het schot belandde juist naast de verkeerde kant van de paal. UNA trachtte met alle geweld 'n doelpunt te forceren, maar de vuisten van Lugters en de onderkant van de lat stonden dit voorlopig in de weg. Toen linksbuiten Bogers 'n hoog schot loste, werd de bal door de wind plotseling omlaag gedrukt om precies in de uiterste rechterboevenhoek van het DESK- doel te verdwijnen, 2-1. UNA rook nu de overwinning en luid aangemoe digd door haar supporters trok men steeds weer ten aanval. De gevaarlij ke Dielissen kreeg 'n vrije kans uit een voorzet van links, doelman Lug ters werd het uitzicht belemmerd en tussen 'n woud van benen schoot de UNA-man raak, 3-1. DESK zet te nu alles op de aanval, en dat werd haar definitief noodlottig, want nadat K. Soeterboek z'n schot in het zijnet had zien smoren, profiteerde UNA van het opdringen der DESK-achter- hoede door 5 min. voor het einde via Weijers de stand op 4 - 1 te brengen. Het wilde ditmaal bij DESK niet luk ken in deze sportieve en door de heer Lansbergen uit Schiedam keurig ge leidde wedstrijd. 28e minuut weet Treffers een hard schot van K. v. d. Heuvel maar net tot hoekschop te werken. Door o.a. Kuijsten en Smits komt SSC goed terug, doch zonder resultaat. Ook Treffers moet voor de rust nog en kele malen ingrijpen om erger te voorkomen, maar hij doet dit op bij zonder goede wijze. De rust gaat in met 00. In de tweeed helft was de eerste aanval voor Kozakken Boys. Na 5 minuten komt dan de eerste goal voor de Boys. Over rechts mogen de Boys een hoekschop nemen. De bal wordt goed voor doel geplaatst en Ad Visser is er als de kippen bij om met een kopbal de Boys naar 10 te leiden. Deze spoedige ach terstand is voor de SSC-ers echter geen beletsel. Maar ook de Boys zijn zich er terdege van bewust dat de 1—0 voorsprong nog niet veilig is. In de 36e minuut komt dan de ge nadeslag voor SSC. Nadat men eerst een hoekschop goed heeft afgesla gen, komt er meteen een aanval over links en KI. v. d. Heuvel weet met een tam schot de stand op 20 te brengen. Met nog 9 minuten te spelen ziet het er voor SSC donker uit. Men zet alles op alles om nog in te lopen, maar niets lukt. Met 2—0 voor Kozakken Boys komt het einde. Verdere uitslagen: SSC 2—BWR 0—0 Dussense Boys—SSC 4 3—1 Omdat AC Waalwijk vorig jaar dc wisselbeker won van de Germa cross te Dongen, moesten zij deze keer trachten dit trofee opnieuw te bemachtigen. Dit lukte, met veel in zet van a He atleten. De wisselbeker was door ue sportcommissie van de Gerardus Majella kweekschool be schikbaar gesteld voor die vereni ging welke in de junioren en de se nioren klasse de beste tijden wisten te verwezenlijken Ook werden er nog zeer goede in dividuele prestaties geleverd. Jozef Mahieu won de strijd bij de junio ren in een tijd van 7.09. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Jeugdklasse: J. Bouman 2e in 3.46; J. Schapen- Vin 3,57c- Broumels 12e in 4 06 en T. v. d. Geld 17e in 4.12. Volkscross junioren: J. Mahieu le in 7.09; J. Knuist 5e in 7.47; F. van Dijk 6e in 7.58; H. Stein in 8.15 en B. v. Esch 12e in 8.41 Volkscross senioren: P. v. d. Geld 4e in 10.29; B. Ketelaar oe in 10.30; A. Verhoeven 9e in 12 35 en J. Maas 12e in 13.03. Langstraat 1 heeft zaterdag in de laatste competitiewedstrijd van het seizoen een 73 overwinning be haald op het tweede tiental van De Lichttoren uit Eindhoven. Hoewel er voor de spelers van Langstraat in deze wedstrijd promotie noch de gradatie op het spel stond, hebben zij zich voor 100% ingezet om de competitie met een zege af te slui ten. Géén salonremises dus, maar harde gevechten in deze sportieve ontmoeting. De einduitslag rechtvaardigt Lang- slraats goede vierde plaats in de eindrangschikking. Langstraat kan hiermee terugzien op een geslaagd seizoen. Want niet alleen werd het gestelde doel, handhaving van het eerste-klasserschap. ruimschoots be reikt, maar bovendien bewees het team in diverse wedstrijden tegen de sterkste Brabantse teams te zijn opgewassen. In de match tegen De Lichttoren 2 werden de punten voor Waalwijk gescoord door D. Pullens, M. Goud- berg. P. Kuysten, J. Groothuis en M. de Wit (allen 1 punt), Drs. J. N ij man, drs. Th. Rijken, W. Goed hart en C. Quirijns (allen punt). De raad van de gemeente Sprang- Capelle komt woensdag a.s. in open bare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een nieuwe bijzonde re lagere school aan de Mesdag laan. 3. Aangaan geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage. 4. Wijziging gemeentebegroting, dienstjaar 1968. 5. Mededelingen. 61 Rondvraag. 7. Sluiting. Tijdens de algemene ledenverga dering van het Ned. Roode Kruis, afd. Waalwijk van 12 maart j.l. nam de heer Bonis uit Waalwijk afscheid als bestuurslid. De voorzitter dank te de heer Bonis voor het werk dat hij gedurende 20 jaar in prettige samenwerking voor de afdeling had verricht en bood de heer Bonis een gedenkpenning aan. Wegens over plaatsing naar elders nam ook de heer Van Dun uit Drunen schrifte lijk afscheid als bestuurslid. Bij ge legenheid zal ooit de heer v. Dun persoonlijk de dank worden overge bracht en een gedenkpenning wor den aangeboden. Als nieuw bestuurslid werden ge kozen mevr. Muyser-Moonen die ook vroeger reeds bestuurslid was, en de heer S. de Hoop. Het ledental is vooral in Waspik toegenomen, maar het aantal zal toch in de hele afde ling moeten groeien, wil het Roode Kruis zo goed mogelijk kunnen hel pen. De colonne heeft het afgelo pen jaar bij diverse gelegenheden hulp aangeboden en nu organiseert de colonne een loterij om de kosten te kunnen dekken voor de aanschaf van hulpmiddelen, waar de leden mee kunnen oefenen. Ze zijn dan paraat als het nodig is Het welfare werk breidt zich uit. De resultaten van het werk dat door de zieken en bejaarden is gemaakt is te bewonderen in Huize Samarja te Waalwijk en in de winkel van „Achter de Hoven" te Sprang Er waren in Waspik 156 bloeddonors voor bloedplasma. Dit jaar zal er weer een donoravond worden ge organiseerd. In het afgelopen jaar waren er in Waalwijk 440 bloedaf- namen voor bloedtransfusie. Het lectuurhuisje wordt nu verzorgd door de heer F. de Folter. In 1967 gingen 6 patiënten van de afdeling mee met de Henry Dunant-boot. Dit jaar vertrekken op 18 maart weer 17 patiënten voor een tocht per boot door Nederland. Na de laatste rond vraag werd de vergadering gesloten. Waalwijk heeft in 't jaar 1967 weer een flinke hoeveelheid tijdschriften en boeken bijeen gebracht voor de vele zieken, die daar steeds meer naar vragen. Toch merken we, dat er nog velen zijn, die niet wéten, dat het Ned. Rode Kruis ook in Waalwijk al jaren lang een lectuur huisje heeft staan op de Markt, waar men olie uitgelezen week- en maandbladen in kan deponeren. Het gaat dus vooral om liefst slechts enkele weken oude onbeschadig de tijdschriften (geen kranten) en bovendien zijn zeer welkom alle boeken en kinderboeken, die men af wil staan. Natuurlijk blijven ook oudere geïllustreerde bladen van harte welkom. Mocht U een grotere hoeveelheid beschikbaar hebben, dan kunt U zich in verbinding stel len met de heer F. de Folter, van Berckenrodelaan 13. Wederom zal het hospitaalschip „Henry Dunant" een tocht met langdurige zieken maken. De reis is deze keer gepland voor Brabantse zieken, in totaal 72 personen. Het vertrek is op 18 maart en op 23 maart wordt er weer gedebarkeerd in Den Bosch. De reis gaat deze keer naar Tegel en in Limburg en vandaar over Neerbos en Rotter dam naar Oud-Beyerland. Uit Sprang-Capelle zullen twee pa tiënten, uit Waalwijk vijf en uit Drunen één de reis meemaken. Het Rode Kruis voorziet hier weer mee in een grote behoefte en verschaft aan degenen, die mee mogen een grote vreugde.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7