waalwijkse en LanqstRaatse coulant VVV stelt samenwerking met Midden stand op prijs, doch rekent ook op steun VAN MIL m-m-M-mm-mMK-m-m-u- Een sportieve Vauxhall: De Viva G.T. Uitgaan in het weekend Musis Sacrum Lido Apollo Gemeenschapshuis Taxandria-Bar Romantica Berg en Dal il Appels de vriend van uw-goederen-onderweg Lezing van rector Weijling Objecten j. DE KORT TIJDENS VERGADERING MIDDENSTANDSVERENIGING WAALWIJK #1% drukkerij van engelen V.V.V.-werk Lezing drs. de Haan NOUGATEIEREN, met slagroom BANKETBAKKERIJ Vuurdoop op de Yangtse - Kiang Dertien vechtende mannen Het strand der liefde Ridder Pardaillan Angelique Vlijmen APPELS WAALWIJK TEL. 04160-4031 Internationaal centrum voor transport, expeditie, douane en opslag Sprang-Capelle Volleybal VRIJDAG 22 MAART 1968 89e JAARGANG No. 24 i'innivi u"s anmvumiu 11U. M De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" WAALWIJK De MiddenstandsVereniging afd. Waalwijk van het Nederlands Kath. Ondernemers-Verbond, vergaderde maandag in Hotel Verwiel. Het speet de voorzitter, de heer van Mil, dat de opkomst niet erg groot was. Hij stelde de vergadering vervolgens met een enkel woord in kennis van het vele werk dat door het bestuur sinds de laatste vergadering is verzet in het belang van de vereniging. Met name me moreerde hij hoe lastig het is om aspirant-leden van het belang van het lidmaatschap van de vereniging te overtuigen. De vraag die veelal door de candidaten wordt gesteld: Wat biedt mij het lidmaatschap? gaat vol gens de voorzitter niet op. Hij wees erop, dat, hoe groter het ledental is des te meer inspraak heeft men bij hogere en lagere overheidsinstan ties. De voorzitter ging vervolgens in op de te houden voordrachten door rector Weijling, geestelijk adviseur van de vereniging, de heer drs. Th. B de Haan, adviseur van de vereni ging en de heer J. A. F. de Kort, gastspreker van deze avond. Hij dankte de bestuursleden de he ren Lardinois en Jac. Meijs voor 't vele door hen verrichte werk ver bonden aan de realisering van de feestverlichting, alsmede de plaatse lijke gasinstallateurs voor het werk dat zij hebben verricht bij de om schakeling in Waalwijk van mijn-op aardgas, hetgeen tot ieders tevreden heid is verlopen. Tot slot deelde hij het vertrek mede van de administratief-secre- taris de heer H. A. Verhoeven, en stelde zijn opvolger de heer W. J. Keukens voor. De voorzitter gaf hierna het woord aan de secretaris voor het voorlezen van de notulen. Hieruit bleek, dat de voorzitter de vorming van een damesclub op zich genomen had. Tot zijn spijt was hij hierin echter nog niet geslaagd. Hij verzocht de aanwezige dames hem hierbij behulpzaam te zijn. De da mes Zeegers, Houtermans en Pulles zegde hun medewerking toe. Voor de Kringbijeenkomst te Dru- nen op 25 maart a.s. had ieder lid een uitnodiging ontvangen. Hij stel de het op prijs als Waalwijk hier goed vertegenwoordigd zou zijn. Op deze avond zal de heer K van Laak een lezing houden over belasting vraagstukken. De actie ledenwer ving heeft geresulteerd in 9 nieuwe leden. Rector Weijling zei in zijn hierna volgende betoog, dat wij tegenwoor dig tesamen verantwoordelijk zijn voor het soort wereld waarin wij le ven. Hij ging verder met erop te wij zen dat wij gezamenlijk b.v. ver antwoordelijk moeten zijn voor de armoede. Wij gaan begrijpen dat .,wij" veel kunnen voorkomen door de samenleving anders in te richten. Wanneer wij beweren, dat wij allen tesamen verantwoordelijk zijn voor het soort wereld waarin wij leven, dan moeten wij dat „wij" zeer breed verstaan. Meer dan ooit wordt het duidelijk dat wij voor de mens moe ten zorgen langs de omweg van de wereld. Wij zullen ervoor moeten zorgen dat de mens een bruikbare wereld wordt geboden. Dit kan niet worden bereikt door incidentele voorzieningen, doch slechts door de algemene structuren van de wereld actief ter hand te nemen. Wij zor gen o.m. ervoor door te zorgen voor werkgelegenheid, voor een goede arbeidswetgeving, voor een systeem van sociale voorzieningen, door de ontwikkeling van achtergebleven gebieden ter hand te nemen en dat laatste dan niet alleen in incidente le acties, zoals b.v. nu de bisschop pelijke vastenactie, maar in veel breder en ruimer verband. In het slot van zijn betoog zei de rector dat we allereerst moeten le ren denken in wij-termen. In alles tweede zeine 6a - waalwijk - telefoon 4173 wat we doen en laten, in al onze strevingen en acties zijn we teveel ik-gericht. In het verleden hebben we de rol van enkeling verre over dreven. We zagen veel te weinig in, hoezeer ons persoonlijk bestaan deelname is aan een gemeenschap pelijke levensbeweging. Nogmaals, aldus rector Weijling, we moeten meer leren denken in wij-termen. De wereld is onze wereld, de ge schiedenis is onze wereld. De voorzitter verwelkomde ver volgens de heer J. F. A. de Kort, voorzitter van V.V.V.-Waalwijk. De heer de Kort vond het erg plezierig in de gelegenheid te zijn gesteld om op deze vergadering me dedelingen te doen wat VVV-Waal- wijk de detailsector te bieden heeft. Hij deelde mee. dat VVV-Waalwijk is voort gekomen uit Waalwijks Be lang. Hij wees erop dat het leefpa troon de laatste jaren sterk is ge wijzigd. men denke aan de moderne communicatiemiddelen en het ver voer, waardoor de recreatie een steeds belangrijker plaats inneemt. De belangrijkheid blijkt volgens de heer de Kort ondubbelzinnig uit 'n publikatie van de Ned. Midden- standsbank, waarin staat vermeld dat in het afgelopen jaar 1.3 miljoen gulden door vakantiegangers werd uitgegeven. Reden om VVV-werk te gaan verrichten. Andere motieven die tot de stichting van VVV-Waal wijk hebben geleid zijn: Waalwijk en omgeving is het centrum van de schoenindustrie, de centrale ligging van Waalwijk in de Langstraat, wa- tcrsportgelegenheden in Waalwijk, Heusden en Made en Drimmelen, Drunen met haar duinen en goed geoutilleerde kampeergelegenheden, Waalwijk als centrumfunctie voor de industrie en handel en het win kelbestand van Waalwijk dat een steeds grotere allure krijgt. Met deze argumenten in handen heeft B en W er in toegestemd tot de bouw van een VVV-kiosk. De heer de Kort deelde mee, dat in het bestuur van de Stichting VVV-Waal wijk vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel, winkeliers en horecasector zijn vertegenwoor digd. Dat VVV-Waalwijk reeds zijn be staansmogelijkheden heeft aange toond, bleek uit een opsomming van in procenten uitgedrukte informa ties. Zo werden er de laatste drie maanden zgn. stille seizoen 50 procent der informaties verstrekt over Waalwijk, 25 procent over re creatiemogelijkheden, 20 procent over de rest van Nederland en 5 pro cent over diverse andere aangele genheden. 75 procent van de inlich tingen werden door niet Waalwij- kers ingewonnen. Het VVV-Waalwijk zal gaarne reke ning houden met de wensen en sug gesties van de Waalwijkse Midden stand. Zij stelt samenwerking op prijs doch rekent ook op haar finan ciële steun. Aan het bedrijfsleven ligt het zo stelde de heer de Kort of VVV-Waalwijk goed kan func tioneren. Hij gaf hierna gaarne gelegenheid tot het stellen van vragen. De heer Fijneman deelde mee, dat hij zich persoonlijk zorgen maakt over de slechte vakantiespreiding in Waalwijk. Hij vroeg aan de heer de Kort hoe het mogelijk is, dat de va kantie van de schoenindustrie die van de bouwindustrie een week overlapt. De heer de Kort zei als voorzitter van de Ver. van Schoen fabrikanten, dat een reeks van moei lijkheden tot het vaststellen van de ongelukkige periode hebben geleid. Hij verzekerde dat voor 1969 een be tere regeling zal worden getroffen. De heer Stassar informeerde naar de financiering van het exploitatie tekort van VVV-Waalwijk. Het be grotingstekort, aldus de heer de Kort, zal worden gefinancierd door bijdragen te vragen aan belangheb benden, door giften van belangstel lenden en verenigingen. De heer van Os jr. stelde dat Waal wijk weinig attracties voor toeris ten te bieden heeft. De heer A. Meijs zei. dat de bouw van een bungalow park in voorbereiding is en dat een grote visvijver wordt aangelegd. De roeivijver zal worden uitgebreid, en ook nog andere projecten staan op stapel. Tussen VVV-Drunen en Heusden is een goede samenwerking om te ko men tot gezamenlijke uitgifte van een wandelkaart, terwijl er met het Streek VVV wordt samengewerkt aan het uitstippelen van een auto route. De voorzitter dankte de heer de Kort voor de prettige uiteenzetting. Na de pauze kreeg de heer drs. de Haan het woord inzake het be lang van de middenstandsvereni ging. Hij stelde in zijn betoog, dat het geen nieuwtje is dat tegenwoor dig een sterke tendentie te onder scheiden is naar een grotere vrij heid. We zien deze tendentie in de internationale verhoudingen waarbij het vaak gaat om een politieke zelf standigheid, we zien het in gods dienstige beleving, in de maatschap pelijke verhoudingen en we zien het ook in de economische verhoudin gen die samen het economische be stel bepalen. Over deze laatste tendens was het waarop de heer de Haan de aandacht richtte, omdat hierin het grote belang gelegen ligt voor samenwerking in de zin van samenspraak in het kader van een middenstandsvereniging. Hij concludeerde tenslotte, dat, om als onderhandelingspartner te kun nen optreden, men verenigd dient te zijn, waartoe de middenstandsver eniging met haar apparaat en erva ring het aangewezen instituut is. Nadat de voorzitter de heer de Haan dank had gebracht sloot de heer de Kort z*ch aan bij de woor den van de voorzitter en attendeerde de vergadering erop, dat hij jaloers was over de samenstelling van het bestuur waarin financieel en econo- ihische deskundigen zijn vertegen woordigd. Ej, ei, wat een verwennerij GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 Voor de eerste maal in haar ge schiedenis brengt Vauxhall, de Engel se afdeling van General Motors een GT model uit, De Viva GT. Dit mo del combineert een luxueus, van een uitgebreid instrumentarium voorzien interieur met een hoog snelheidspo- tentieel en daaraan aangepaste rem men, wegliggings- en rij-eigenschap- Robert Wise, de bekende regisseur van de West Side Story en Sound of Music heeft nu de wreedheid en de explosieve massahysterie van de Orient verfilmd. Met in de hoofd rol Steve Mc Queen geeft de film een beeld van China in revolutio naire bloedige strijd, waaraan een handvol matrozen, opvarenden van de San Pablo, ten offer dreigt te vallen. „Vuurdoop op de Yangtse Kiang werd door de wereldpers be zongen als een toonbeeld van regie en speeltalent. Het is een meester lijke film die ongetwijfeld veel be zoek zal trekken. Donderdag t.m. dinsdag 8 uur. Onder leiding van kapitein John Forrest trekken 13 noordelijke ca valeristen ter bescherming van de ambtenaar Loomis en 50.000 dollar aan goud achter de Zuidelijke linies. Van de spion Ives horen zij dat de oorlog tussen de staten beëindigd is en zij gaan op weg naar het noor den om het geld af te leveren. Er is een bende die het goud wil on derscheppen. Spannende gevechten volgen waarbij de bescherm-pa- trouille zich in een boerderij ver schanst. Uiteindelijk wordt kapitein Forrest overwinnaar en hij belooft amnestie aan de overvallers. Jean Marc, een jonge pianist vindt het niet prettig in de wintermaan den van het geld van zijn vriendin Brigitte, een nachtclublanseres te moeten leven. Hij zoekt een oplos sing en denkt deze te vinden door de knappe Maria, wiens schatrijke man plotseling overlijdt, te chante ren. Maria wil wel geld geven en Jean Marc en Brigitte kunnen-zon der zorgen leven. Er ontstaat een band tussen de schilder en Maria. Dit bevalt Brigitte niet en zij ver trekt. Door heimwee en verliefd heid gedreven wil Jean Marc zijn vroegere vriendin achterna. Uit wanhoop voor haar uitzichtloos be staan bekent Maria haar zieke man te hebben vermoord. Vrijdagavond 11.30 uur. leven bij de brand die ontstaat. Dag na dag onthult de dichter een naam, van een van hen die hebben deelge nomen. Parijs komt in beroering. Voordat de twaalfde naam bekend wordt, komt de koning tussenbeide. Angélique ontvangt voor haar zwij gen genoeg om een zaak te kunnen openen waar spoedig de elegante dames en heren komen. Hier ont moet zij haar neef die al spoedig haar minnaar wordt. Donderdag, vrijdag, dinsdag en woensdag 8.15 uur. Zaterdag en zondag 6.45 en 9 uur. Henri de Beam en Henri de Guise betwisten elkaar de troon van Frankrijk, die door de ballingschap van Henri III en het overlijden van Cathérina de Médicis zonder opvol ger zal zijn. Gedurende deze perio de van intrigues zoeken de huursol daten van Henri de Guise een jonge zigeunerin, Violetta genaamd, die in werkelijkheid de dochter is van de vermoorde gravin en graaf En- traignes. Ridder Pardillan wil het meisje bevrijden. Hij laat zijn te genstanders ontvoeren. Uiteindelijk wordt hij zelf gevangen genomen. Als hij ontsnapt weet hij Violetta nog net van de dood te redden. Zondagmiddag 3 uur. De hoofdschotel deze week is de Angéliquefilm „De weg naar Ver sailles". Angélique regeert over het Hof der Wonderen en over 't hart van Nicolas, maar zij wordt nog steeds door de gedachte aan wraak beheerst. Door de samenwerking van een andere bende met de poli tie. waar Desgrez nu het bevel over voert, wordt Nicolas gedood, Angé lique gearresteerd en haar kinderen ontvoerd. Zij slaagt erin te ont vluchten, vindt haar kinderen te rug en weet binnen korte tijd een a-mzalig herbergje te transforme ren tot het bekende eethuis „Het Rode Masker". Zij ontmoet 'n dich ter en is gelukkig. Een groep hove lingen zet op een avond alles op stelten. Een koksmaatje wordt ver moordt en de herbergier verliest 't Zaterdagavond is er een groot ge- costumeerd half-vastenbal in het Lido. Medewerking verleent het Du ke City Sextet met zang van Bob Smit. The Ceders zorgen zondagmid dag dat alle tieners aan hun trek ken komen. Het dansfestijn wordt zondagavond besloten door The Continentals met zang van Antoi nette Verwijst. De overbekende Outsiders komen naar Waalwijk. Deze Nederlandse top-beat-group is zondagavond in 't j Gemeenschapshuis in Baardwijk te vinden. The Outsiders hebben ook nu de bekende zanger Wally Tax bij zich. Wij twijfelen er niet aan of heel wat tieners en twens zijn zondag in het Gemeenschapshuis te vinden. Onder de titel „Halfvastenbal met champagne" gaat men dit weekein de in de Taxandria-bar halfvasten vieren. Zowel zaterdag- als zondag avond staat het Waalwijkse duo Willy en Arno Moonen onder de naam Radio Arwimo klaar om de allernieuwste platen te draaien. Zaterdagavond is er in Romanti ca weer een grote dansavond, waar voor het Tilburgse orkest The Sound Specials naar Waalwijk komt. Deze groep behoeft verder weinig com mentaar. Nu de lente is begonnen zal ook de trek naar de Roestelberg nog wel toenemen. Zondagsmiddags kan men heerlijk genieten van de rus tige natuur en luisteren naar het Kaatsheuvelse ensemble The Blue Birds. VOLLEYBALCLUB EVER READY Ever Ready speelde een uitwedstrijd te gen Achillis te Enschede. De ploeg die vooral thuis niet gemakkelijk is te kloppen, maar Ever Ready had haar goede vorm weer terug en won met 1 - 3 en plaatste zich daarmee bij de eerste zes. Programma voor zaterdag: Ever Ready 1 is vrij. Ever Ready 2 speelt uit tegen DOS 2. Dames: Ever Ready 1 - VCV 2. Ever Ready - DOS 4. Heren: Ever Ready 3 OJC 2. Ever Ready 3 - E Nous 2. Ever Ready 4 - Avanti 3. Ever Ready 4 - Nautilus 3. BILJARTEN DISTRICT DEN BOSCH Klasse C 3, poule A: Tivoli - NAO 3; OBK 3 - Pas Buiten. DAMMEN De Vlijmense damvereniging DSV is woensdag gestart voor wedstrijden om het kampioenchap van Groot Vlijmen en om- treken. Er waren 20 inschrijvingen. Het toernooi zal 6 weken duren. KORFBAL DAMES De Vlijmense korfbalclub Never Down speelt zondag thuis tegen Playing Girls. Om in de running te blijven moet gewonnen worden. De plaatselijke derby Haarsteeg- Never Down 2, een wedstrijd vol spanning. Haarsteeg staat op de laatste plaats en Never Down 2 is de leider in de eerste klasse. Tweede klasse: Never Down 3-Tovedo. AFRICHTINGSVLUCHT DE ZWALUW De postduivenvereniging „De Zwaluw" heeft voor zondag 24 maart de eerste af- richtingsvlucht voor het seizoen 1968 op 't programma staan. De duiven worden inge- korfd zaterdag in café Ant. Klerks. CULTURELE KRING VLIJMEN De Eindhovense toneelgroep „Proloog" zal een blijspel opvoeren „De Grote Liefde" van André Roussin, onder regie van Jurg Molenaar. De opvoering zal plaatsvinden in de aula van Abdij Mariënkroon. pen. De vormgeving van de Viva werd behouden, doch de GT onderscheidt zich door een mat-zwart gespoten motorkap, met twee luchtinlaatsleu ven en een speciaal radiateursscherm. Andere kenmerken zijn de GT em blemen op de grille, de achterspat borden en op het kofferdeksel, als mede twee dubbele uitlaten. Deze uitlaten zijn het uiterlijke be wijs van de Viva GT's speciale krachtbron, een met 2 carburateurs uitgevoerde versie van de nieuwe Vauxhall 2000 motor met bovenlig gende nokkenas, welke 114 p.k. le vert bij 5400 t/m. De koppeling, ver snellingsbak en achteras werden spe ciaal voor deze motor ontworpen. De 1975 cc vier-cylinder motor is voorzien van twee stromberg carbura teurs en een extra groot luchtfilter, alsmede een dubbelpijps uitlaatsys teem, waarbij elke uitlaat voorzien is van een knaldemper en een tweevou dige achterste uitlaatpijp. De wielophanging werd aangepast aan het hogere vermogen. De schroef veren rondom, alsmede de schokbre- kers werden verzwaard. De voortrein werd voorzien van een stabilisator. Radiaalbanden 155x13 op 4V£" velgen zijn standaard. Door toepas sing van grote schijven voor en ruim bemeten trommels achter werd het gekrachtigde remsysteem op het ver mogen afgestemd. Het interieur is zeer luxueus en voorzien van een uitgebreid instru mentarium. De snelheidsmeter, toe- renteller, oliedrukmeter, temperatuur meter en ampèremeter zijn vóór de bestuurder gegroupeerd. De console, waarop de versnellingshandle is ge monteerd, bevat nog een olietempe ratuurmeter en een klokje. Het stuur wiel is met leer bekleed. De stoelen, het tapijt en het instrumentenpaneel zijn geheel in zwart uitgevoerd. De lengte 410 cm en de breedte 160 cm, zijn gelijk aan de andere Viva-model- len. De Viva GT zal omstreeks mei in ons land leverbaar zijn. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag a.s. en zondag zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter H. Winkelman, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN Zondag 24 maart: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 u.: Ds Pol van Woudenberg. Geref. Kerk Capelle, 9.30 en 3 uur: Prof. dr K. Dijk van Driebergen. Geref. Kerk Sprang, 9,30 en 4.30 uur: ds C. H. Apollo van Den Haag. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 3 u.: Leesdienst. GESLAAGD Voor het examen keurmeester-laborant slaagde te Bilthoven onze plaatsgenoot de heer P. Nieuwenhuizen Jzn. LEDENVERGADERING NEO De voetbalvereniging NEO komt a.s. maandagavond 8 uur. in de NEO-kantine in vergadering bijeen. De vergadering is toe gankelijk voor leden boven de 18 jaar. VOLLEYBAL „AVANTI" Zaterdag 16 maart jl. heeft de jeugd een overwinning weten te be halen op het sterke Paulus 1. De Avanti-meisjes wonnen de wedstrijd in 3 sets. Helemaal in tegenstelling met de ieugd was de wedstrijd Avanti 1 Hurry Up 1, die door laatstgenoemde met 21 werd gewonnen. In de 3e en beslissende set werd er door Avanti nerveus gespeeld en zelfs het serveren lukte niet. Zondag a.s. volgt de returnmatch, waarin Avanti nog kan bewijzen in de le klas dames thuis te horen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13