Aanleg laatste deel van Langstraatweg vordert WAALWIJK FordshowinGecroondeLeersse „draait" nog heel de week Aktie Mgr. Bekkersgilde slaat in Waalwijk aan Nieuwste Simca-modellen op show in Waalwijk Doelman van De Valk voorkwam grotere DESK-zege (4-0) ,Van den Brand' oppermachtig tegen B.C. Maastricht DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 MAART 1968 3 Nieuw type White Boy; 0-0 PCP Mej, A. v. Huiten 40 jaar bij het onderwijs J. Eising neemt af scheid van Protes tant Levensschool in Waalwijk Jeugdavondvier- daagse viert het eerste lustrum Jaarvergadering Fed. Hengelsportver. „Koningsvliet" Uitslagen O Het is er dan eindelijk van geko men. Thans is er een begin gemaakt met het storten van het eerste beton voor het laatste 7.650 meter lange weggedeelte tussen het viaduct bij Nieüwkuijk en Waalwijk. Voor het einde van dit jaar zullen in de voor lopig nog enkelbaansweg en pech strook zo'n 22.000 kubieke meter be ton verwerkt zijn. Dan is ook de nieuwe Langstraatweg, na liefst 12,5 jaar voorbereiding en plannen van Den Bosch tot en met rijksweg Breda gereed. Inmiddels is men tussen Den Bosch en Vlijmen begonnen met rij baanverdubbeling. De Ned. Betonmaatschappij, die de aanleg van de betonverharding ge gund kreeg, is de laatste maanden be zig geweest met het stortrijp maken van het traject voor het beton. Aan leg van de verharding is nl. een nogal omvangrijke zaak. Nadat de zand laag van de weg was gereedgekomen, is men begonnen met het stabiliseren van de onderlaag door het toevoegen van een mengsel van teer en kalk. Op de met teer en kalk gestabiliseer de onderlaag wordt een 5 cm. dikke laag cement gestort. Hieroverheen komt een plasticfolie om te voorko men dat onderlaag en later te storten wegdek aan elkaar hechten. De betonplaat, die steeds over een breedte van 3,625 meter wordt ge stort, krijgt een dikte van 22 cm. Een soort koppeling tussen de beton platen maakt onderling verzakking onmogelijk. Het onaangename stoten van de autobanden bij het berijden van de betonweg door onderling niet opgelijke hoogte liggende betonplaten wordt hierdoor tot een minimum be perkt. De betonweg tussen Nieuwkuijk en Waalwijk krijgt een anders geconstru- eerd dek aan de bestaande weg tussen Den Bosch en Vlijmen en tussen Vlij men en Nieuwkuijk. Tot Vlijmen leg de men een conventionele betonweg aan. Tussen Vlijmen en Nieuwkuijk werd al van zgn. correctrice gebruik gemaakt. Tussen Nieuwkuijk en Waalwijk past men nu steeds onder een hoek van 80 graden op de zij kant van de weg staande voegen toe. Met verkeerslichten moet op 't ogen blik het verkeer worden geregeld. Aan- en afrijdende vrachtwagens met vloeibare beton en tal van andere technische apparatuur geven daar naast nog wel wat stagnatie. Op zo kort mogelijke termijn wil men het werk klaar hebben. Van het leggen van de weg verder oostwaarts zal het verkeer verder weinig hinder hebben. De N.B.M. bouwde de centrale, sa men met de firma Heijmans in Ros malen, die bezig is met de baanver- dubbeling tussen Den Bosch en Vlij men. Direct na het nieuwe deel in de Langstraatweg zal de specie beschik baar komen voor de baanverdubbe- ling. Aan niets was te zien dat de uit slag van de wedstrijd White Boys PCP voor beide ploegen zo bijzon der belangrijk kan gaan worden. Het gevaar van degraderen is n.l. voor geen der ploegen denkbeeldig. Daarom juist was het verwonder lijk dat er noch bij White Boys, noch bij PCP van een meer dan nor male wedstrijdinzet sprake was. Al leen het bijzonder povere voetbal herinnerde aan het feit dat er twee elftallen uit de staart van de rang lijst aan het werk waren. Alleen de stopper van White Boys, Nijssen, speelde een verdienstelijke wed strijd. Bij uitzondering kwamen de aanvalslinies tot gevaarlijke acties, maar de keren dat de keepers hun talenten moesten tonen, waren te zeldzaam. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de stand dubbel blank bleef. Met TVC nog onder zich, zijn beide ploegen met dit ge lijke spel waarschijnlijk nog het meest gebaat. MASWIA ACTIE De Maswia (Mater Amabilisschoöl Waalwijk In Actie) is met haar ac- t,-e voor 14 kinderbedjes voor Zr. Francine in Phalombe in Malawi al weer een heel eind op weg. Van de heer Kleisterlee, Tweede Kamerlid voor de KVP werd bericht ontvan gen, dat hij de Fancy Fair gaarne zou openen. Ook is er contact ge legd met de gezant van Malawi in Londen. Verder staat nu vast dat de Fancy Fair gehouden zal worden in de voormalige kapel van de zusters, naast het oude ziekenhuis en dat ook tevens de hal van het oude zie kenhuis ingericht zal worden als onderdeel van deze Fancy Fair. LENTE TOTO INVALIDENBOND Inzet f 1126,00. Deelnemers 1289. Ie prijs A. Papenhoven, Pr. Mau- ritsplein 24, Kaatsheuvel. Hij heeft geraden f 1125,90 en W. Heefmans, Plataanplein 7, Drunen. die geraden heeft f 1126,10. Zij ontvangen ieder f 84,45. 2e prijs W. van Son. Andreas Zijl- mansstraat 10, Waalwijk. Hij heeft geraden f 1126,18 en ontvangt nu f 112,60. 3e prijs B. M v. d. Wiel, Toren- straat 6. Drunen en M. Kivits, Oran jestraat 31, Drunen. Zij hebben ge raden f 1125,75 en ontvangen nu ieder f 28,15. De prijzen kunnen worden afge haald woensdagavond a.s. tussen 6 en 8 uur bij de penningmeester de heer J. Timmermans. Mgr. Prinsen straat 16, Waalwijk. JAARVERGADERING PLUIMVEEVERENIGING De Pluimveevereniging Waalwijk en Omstreken hield op 19 maart j.l. haar jaarvergadering. Voorzitter, de heer A. Horman sprak zijn vreugde uit over het grote aantal leden dat WAALWIJK De gehele week kan men in de zaal van De Gecroonde Leersse terecht voor de exclusieve Ford-show, die daar door Garage De Langstraat uit Waalwijk wordt ge organiseerd. Op deze fraai ingerich te show staan de allernieuwste Ford modellen. In het middelpunt van de belangstelling staat natuurlijk de Es corte, de „kleine grote" Ford die ongetwijfeld een plaats tussen de middenklassers zal veroveren. Vijf Escorts heeft Garage De Langstraat naar de show gebracht. Alle uitvoeringen zijn aanwezig. De „gewone" Escorte die nog geen 5500 gulden kost, de luxe uitvoering en de GT, een bijzonder luxueus uit gevoerd automobiel. Deze Escortes zullen we binnenkort in „onze auto test" nader belichten. De Cortina de luxe (de 1200 is evenals de Anglia met de komst van de Escorte verdwenen) blijft 'n aan trekkelijke pittige wagen, die luxu eus is uitgevoerd. De Cortina 1300 is in vele uitvoeringen verkrijgbaar. Zo is er de twee- en vier-deurs, in technisch opzicht gelijk. Het modern dashboard is luxe uitgevoerd. De Cortina is ook met automatische ver snellingsbak leverbaar De sportieve rijder zal „weg zijn" van de GT uitvoering. De Cortina GT is van .binnen geheel ingericht op comfort en prestaties. Het instru- mentenbord heeft een volledige set instrumenten, opgesteld in één huis, terwijl recht voor de bestuurder toe- renteller en snelheidsmeter zijn aan gebracht. De kuipstoelen zorgen voor de comfortabele zit. Voor de echte enthousiast is er dan nog de Lotus die echter niet op de show is te bewonderen. Nog steeds een best-seller is de Taunus, nu in nieuwe uitvoering bijzonder aantrekkelijk. Naast de TS-uitvoering staat ook de station car te bewonderen. De 15M in diver se uitvoeringen, is een wagen die aan uw hooggestemde eisen zal vol doen. Een snelle functionele zaken- wagen is de elegante 17M. Op de show in De Gecroonde Leersse kan men dan ook nog de stijl wagen Ford 20M bewonderen. In elke prijs klasse is Ford nu vertegenwoordigd. Iedere auto-liefhebber raden we dan ook aan de show te bezoeken. Dat kan nog tot en met zondagavond. WAALWIJK - De Aktie voor het Mgr Bekkers Gilde, Jong Nederland uit Waalwijk, dat door brandschade zwaar gedupeerd is, slaat aan. Hieronder laten we het resultaat van dit weekeinde volgen: Saldo donderdag 21 maart Voetbalvereniging RKC, Waalwijk De heer A. Sch. N.N. Een kapper De heer A. V. Jeugdige Waahvijker 892,51 50,- 10,- 10,- 10,- 10,- 1. - Totaal 983,51 De heer Schuurmans, Thorbeckelaan uit Waalwijk heeft het gilde toege zegd dat alle bij hem bestelde tenten tegen inkoopsprijs worden geleverd, ledereen die deze aktie voor deze jeugdorganisatie uit Waalwijk wil steu nen kan dit doen door geld te storten op de rekening van het Mgr Bek kersgilde bij de Boerenleenbank in Waalwijk of door een enveloppe met inhoud te bezorgen bij het kantoor van „De Echo van het Zuiden, Grote straat 205 in Waalwijk. Op deze enveloppe moet men dan duidelijk schrij ven: „Aktie Mgr Bekkers Gilde". Men kan ook materiaal beschikbaar stellen. Een bericht bij de heer Th. van de Rijt, Ambrosiusweg 55, telef. 3253 en het wordt opgehaald. deze vergadering bezocht. Het fi nanciële verslag van de laatste ten toonstelling was minder dan andere jaren, maar gaf geen reden tot be zorgdheid. aldus de penningmeester, de heer J. Dekkers. De volgende tentoonstelling werd vastgelegd op 10, 11 en 12 jan. 1969. Ook werd een feestavond in het vooruitzicht gesteld. Na de diverse rondvragen, werd de vergadering besloten. GILDE ST. CRISPIJN Woensdag j.l. hield het Gilde St. Crispijn voor hun leden met de da mes de laatste rikavond van dit sei zoen waarvan de uitslag is als volgt: lste prijs met wisselbeker geschon ken door het lid P. Mulders werd behaald door Jac. Adriaanse met 631 pnt. 2e prijs mevr. de Louw- Kroot 619 pnt.; 3e prijs Ad de Louw 567 pnt.; 4e prijs mevr. de Louw van Dongen 541 pnt.; 5e prijs W. de Louw 521 pnt.; 6e prijs A. v. d. Gouw 494 pnt.; 7e prijs A. Schal ken 459 pnt.; 8e prijs H. de Louw sr. 348 pnt.; 9e prijs M. Hommel 303 pnt.; 10e prij§ mevr. van Loon- de Louw 267 pnt. Dit is voorwaar een mooie geste geweest van het bestuur der gilde om ook in de wintermaanden de onderlinge band te verstevigen en zal zeker het volgend jaar worden herhaald. W.S.C.-NIEUWS De Waalwijkse voetbalvereniging WSC gaat het contract met trainer Lourens na het einde van dit sei zoen niet meer verlengen. Met we derzijds goedvinden is dit besluit genomen. Er zal een afscheidsbij eenkomst worden belegd, waarop afscheid genomen kan worden van de heer Lourens en hem dank ge bracht zal worden voor de verdien sten die hij in de afgelopen 3 jaar voor WSC heeft gehad. WAALWIJK VERLOOR HOCKEY-DERBY EN VERSPEEL DE KAMPIOENSCHAP KMHC heeft verloren en aange zien Liberty in Hulst geen fout maakte kostte dit het kampioen schap. Klokslag 12 uur stonden KM HC en DES tegenover elkaar en al spoedig bleek dat Waalwijk de ploeg was die alles te verliezen had. Hoe wel men soms wel aardig hockey speelde en iets in de meerderheid was, bleven de Waalwij kse rood- witten te krampachtig spelen; aan gezien ook DES voor het Waalwijk- se doel de mindere bleef van de Waalwijkse defensie, ging de rust in met dubbelblanke stand. Na de hervatting dachten we even dat KMHC zich van de zenuwen kon ontworstelen. Een DES-doel- punt maakte een einde aan de Waal wijkse illusies. Wel kwam Waalwijk via een strafbal nog aan de gelijk maker, maar DES ving deze klap goed op en langzaam maar zeker kreeg de Kaatsheuvelse ploeg het heft in handen en dit resulteerde in de dubieuse overwinningsgoal, waar tegen KMHC protest heeft aange tekend. Resumerend: een niet te beste wedstrijd, waarin de spanning ech ter veel goedmaakte en waarin toe valstreffers de wedstrijd beslisten. Overigens waren de heren niet de enigen die die het er bij lieten lig gen. De Waalwijkse dames verspeel den door een 51 nederlaag bij Til burg het tweede klasserschap en zullen volgend jaar in de derde klas uitkomen. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". Woensdag viert mej. A. van Hui ten, onderwijzeres aan de Maria- school in Waalwijk haar 40-jarig on- derwijs-jubileum. Om 9 uur ('s-mor- gens is er een H. Mis in de St. Cle- menskerk waarna mej. Van Huiten in het gemeenschapshuis wordt ge huldigd. Mej. van Huiten heeft in 't begin van haar loopbaan als assisten te aan de Mariaschool in Baardwijk gewerkt. Bijna 16 jaar was zij onder wijzeres aan de jongensschool in Wa teringen (Zuid-Holland). Na de oor log werkte zij korte tijd in Heusden aan de schipperschool. Mej. van Hui ten is sinds 1946 als onderwijzeres aan de Mariaschool verbonden. Afgelopen weekend werd in de Garage H. Appels aan de Laageind- sestoep 1 te Waalwijk een gezame- lijke Sinica-show gehouden door de Fa. de Groot uit Heusden en Garage Appels uit Waalwijk. Het is een drukbezochte show geworden, die ook aardige resultaten heeft opge leverd. Grote belangstelling was er voor de 110G' LS Simca. Deze 2-deurs wa gen heeft als nouveauté een achter klep, hetgeen zeer exclusief ge noemd kan worden. De wagen is vooral geschikt voor stadsgebruik met betrekking tot korte besteldien sten. De 100 kan ook geleverd wor den met een automatische versnel lingsbak en is ook verkrijgbaar als siationcar en bestelwagen. De motor heeft een vermogen van 53 pk, ter wijl de GSL-uitvoering een 56 pk- motor heeft. De prijs is vanaf f 6595,-. Bovendien was er de Simca 1000, die in 3 versies, n.l. de ST, LS en GS verkrijgbaar is. Deze wagen Ruim V/« jaar geleden kwam de heer J. W. Eising in Waalwijk om de Protestantse Levensschool Waal wijk op te bouwen en uit te breiden. Juist in deze moeilijke tijd van op en uitbouw, ruimte-problemen en bet leggen van contacten naar bui ten heeft hij al zijn krachten inge zet om ons vormingsinstituut be kendheid te geven en het protestant se vormingswerk inhoud en gestalte tc doen verkrijgen. De heer Eising heeft m.i.v. 15 maart een andere functie aanvaard in Middelburg, die voor hem een promotie betekende. Het bestuur vindt dit een groot verlies. Het heeft de heer Eising op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Het ver heugd het bestuur dat het erin ge slaagd is per gelijke datum de heer A. B. Ising uit Eindhoven als vor mingsleider te hebben kunnen aan trekken, waardoor de continuïteit van het werk gewaarborgd is. De heer Ising heeft op de Protestantse Levensschool „Het Anker" in Eind hoven gedurende lange tijd als vor mingsleider gewerkt en men is er van overtuigd, dat hij met groot enthousiasme de taak van de heer Eising zal voortzetten. Voor de vijfde achtereenvolgende maal wordt dit jaar in Waalwijk het grote wandelfestijn voor de jeugd, de avondvierdaagse, gehouden. On danks het feit dat de weersomstan digheden niet altijd even gunstig waren zijn deze wandeltochten in de afgelopen 4 jaar steeds 'n enorm succes geworden. Ieder jaar groeide het aantal deel nemers waaruit blijkt hoezeer deze vorm van gezonde sportbeoefening bij de jeugd gewild is. Het spreekt voor zich. dat nu in 1968 het eerste lustrumjaar, het organiserend co mité alles in het werk wil stellen om deze avondvierdaagse tot een on vergetelijk gebeuren voor de jeug dige wandelaars te maken. Dit is echter onmogelijk te verwezenlij ken zonder de spontane medewer king van de inwoners van Waalwijk. Vandaar dat het organiserend comi té nu reeds een vriendelijk, doch te vens dringend beroep doet op de genen, die 18 jaar zijn of ouder en sportief zijn ingesteld, om de avon den. die voor deze wandeltochten gepland zijn t.w. 15. 16, 17 en 18 mei vrij te houden, zodat zij als leider of leidster één van de vele groepen kunnen begeleiden, waar door alles ordelijk kan verlopen. Nadere bijzonderheden hierover zul len binnenkort hierover nog worden gepubliceerd. beeft een 50 pk motor. Een neer- klapbare achterbank is hierin ge construeerd. Verder biedt deze wa gen het comfort van de reeds ge noemde 1100. De prijs is vanaf f 5195,-. De Simca 1200 S Coupé is een sportwagen, waarvan de motor ach terin geplaatst is. De motor is 80 pk. De carrosserie wordt met de hand gemaakt naar een ontwerp van de beroemde Italiaan Bertone. De wa gen is bovendien uitgerust met schijfremmen en heeft een lederen stoelbekleding. Een dubbele carbu rateur en radiaalbanden complete ren het geheel. De wagen kan een snelheid van 180 km per uur halen. He prijs bedraagt f 10.900,-. Dan zijn er nog de 1301 en de 1501 resp 75 en 82 pk. Deze wagens zijn verkrijgbaar in de LS, GL en GLS- uitvoering. Qua motor zijn deze drie types aan elkaar gelijk. Het GLS- type is het luxe type, voorzien van alle moderne snufjes. Deze serie beeft bovendien faam gemaakt met betrekking tot de betrouwbaarheid en de zuinigheid. Alle wagens zijn leverbaar met 'n automatische versnellingsbak. Bo vendien is alles gesyuchroniseerd, hetgeen wil zeggen, dat men van Op vrijdag 29 maart a.s. om 20.00 uur gaat de Kon. Erk. Federatie van Hengelsportvereniging Konings vliet in de zaal van café v. Baard wijk aan de Nieuwkuyksestraat te Nieuwkuyk de jaarlijkse vergade- ring houden. De aangesloten hengel sportverenigingen te Waalwijk, Dru nen, Haarsteeg, Nieuwkuyk, Vlij men en Den Bosch en Vught kun nen door hun afgevaardigden aan de besprekingen en stemmingen deel nemen. Behalve de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester en een aantal mededelingen van het be stuur, komen in deze vergadering in behandeling de bestuursverkiezing, de verkiezing van een kascommissie en het belangrijkste voorstel van 't bestuur de contributie voor 1968 te verminderen van één gulden naar vijftien cent per lid. Wat de be stuursverkiezing betreft, ligt het in de bedoeling het thans zittende be stuur van vijf personen met twee personen uit te breiden. De gewij zigde statuten, zoals deze in de le denvergadering van 30 september 1967 zijn aangenomen, zijn bij Kon. Besluit van 22 januari 1968 nr. 44 goedgekeurd en elke aangesloten vereniging heeft intussen 2 exem plaren van deze nieuwe statuten elke willekeurige versnellingsbak j ontvangen. Het bestuur van de fe- terug kan schakelen naar de eerste 1 deratie hoopt, gezien de belangrijke versnelling. Een drukbezochte show j zaken die ter vergadering worden die de bezoekers en aspirantkopers behandeld, dat alle aangesloten ver een goed inzicht heeft kunnen bie- enigingen een afvaardiging naar de den van hetgeen Simca op de markt I ze vergadering zenden, brengt. 1 Dat de gasten in deze wedstrijd 1 uitbuitte. Herman Damen, die vlak naar een nog sprekender nederlaag zijn gespeeld, hebben zij op de eerste plaats te danken aan het uitstekende werk van hun doelman Lathouwers. Bovendien had de thuisclub, bij wie stopper J. Soeterboek (geblesseerd) en linkshalf H. Voogd op het appel ontbraken, in de tweede helft 'n flin ke periode waarin duidelijk stoom werd afgeblazen en liet men enkele goede kansen onbenut. Het zal der halve iedereen duidelijk zijn dat de jongens van trainer Tausch, die voor al qua balbehandeling en combinatie duidelijk superieur waren, het niet al te moeilijk hebben gehad tegen het pauver spelend verjongde elftal van De Valk. In de eerste helft hadden de gasten het voordeel van de van doel tot doel staande sterke wind en mede hierdoor ontstond al kort na het aanvangssig- naal van scheidsrechter Lodder een benauwd moment voor het DESK- doel. Dat was voorlopig het laatste wat we van de Valk-aanval zagen, want hun overige pogingen strandden op buitenspel of men hield niet vol doende rekening met de wind, waar door menige bal onbereikbaar werd. Al spoedig verplaatste de strijd zich naar de andere helft, waar vooral Frank van Riel zijn tegenstanders het leven zuur begon te maken. Een lange rush o.a. van hem, gevolgd door een voorzet, resulteerde tenslotte in een kopbal en Lathouwers verrichtte zijn eerste fraaie safe. Het volgende mo ment drong rechtsbuiten Henk Net ten tot de achterlijn door, maar geen der DESK-voorwaartsen was tijdig present om zijn voorzet af te ronden. Opnieuw ontsnapte het Valk-doel aan doorboring toen twee verdedigers fi naal misten op 'n voorzet van Frank v. Riel en niemand dit buitenkansje De BV Van den Brand, gevestigd bi» de heer Henny de Ruyter te Waalwijk, ontving zaterdag j.l. voor het spelen van wedstrijden om de Europa Cup de BV BCM uit Maas tricht, één der sterkste driebanden teams van Nederland. Zoals bekend waren de laatste ontmoetingen voor de club van Henny de Ruyter min der succesvol verlopen, zodat Van den Brand, wilde deze club nog 'n vooraanstaande rol spelen, uit een ander vaatje zouden moeten gaan tappen. En dat heeft het kranige Waal wijkse team j.l. zaterdag prompt gedaan. Met niet minder dan 80 moesten de Maastrichtenaren in de Waalwijkse/Kaatsheuvelse combina tie hun meerdere erkennen. Vooral Wim Soeterboek en Henny de Ruy ter toonden hun meesterschap door hun partijen resp. met gemiddelden van 1.063 en 1.041 te beëindigen in 47 en 48 beurten. De tegenspeler van Wim Soeterboek was blijkbaar zo onder de indruk, dat hij slechts 18 carambols wist te scoren en de zwaarste nederlaag van deze ont moeting leed. Wim Soeterboek scoorde tevens de hoogste serie n.l. 11 car. De kop man van het Waalwijkse team Hen ny de Ruyter, deed voor zijn club genoot weinig onder. Met een moy enne van 1,041 en een hoogste serie van 10 car. versloeg Henny de Ruy ter de Maastrichtenaar P. Duyssens, die 42 car. voor zich liet aantekenen met een gemiddelde van 0,875. Cor Soeterboek moest het opnemen te gen de Maastrichtenaar Jacobs, doch wist, zij het op het nippertje, de partij in winst om te zetten met het zeer behoorlijk gemiddelde van 0,595. Het verschil in het voordeel van Cor Soeterboek was echter slechts 1 car., doch de 2 winstpun ten waren binnen. Co de Nijs, die het team van Van den Brand com pleteerde, kan eveneens op een goe de wedstrfjd terug zien, door met een gemiddelde van 0,581 P Thijs- sens van BCM te verslaan. De pres tatie van Co de Nijs krijgt 'n grotere betekenis als men weet dat het voor de eerste maal was, dat hij in dit team meespeelde, waardoor zijn ver kiezing alleszins gerechtvaardigd bleek. Voor Van den Brand rest er dit seizoen voor de Coupe d'Europe nu nog slechts een wedstrijd n.l. tegen DCB uit Breda, die niet minder dan drie ere-klassers kunnen opstellen n.l. H. Popeyus, M. Brosens en H. Michielsen. H. de Ruyter 50P. Duyssens 42 car. W. Soeterboek 50Debats 18 car. C. Soeterboek 50Jacobs 49 car. C. de Nijs 50Thijssens 43 car. Hoogste serie: W. Soeterboek 11 car. Hoogste gemid. W. Soeterboek 1,063. achter z'n voorhoede opereerde nam tot driemaal toe met venijnige scho ten het Valk-doel onder vuur, maar Lathouwers stond telkens 'n doelpunt in de weg. Opnieuw wist H. Netten tot het Valk-doel door te dringen, maar hij verknoeide deze fraaie kans door hoog en onbereikbaar voor z'n medevoorwaartsen voor te zetten. De gasten moesten zich tussen de bedrij ven door tot uitvallen beperken, en hoewel zij hierbij geen gevaar wisten te ontketenen, moest de DESK-ver- dediging, waarin de afwezigheid van Soeterboek toch wel duidelijk merk baar was, toch op haar tellen passen. Linksbuiten v. d. Mosselaar kreeg op 'n gegeven moment 'n goede kans, doch z'n harde schuiver ging precies via de buitenkant van de paal achter. Toen v. Riel opnieuw 'n fraaie rush met 'n voorzet besloot, schoot K. Soeterboek ineens hoog over 't Valk- doel. Een kopbal van Fr. Damen uit 'n corner miste eveneens de goede richting. Meteen daarop kreeg DESK weer 'n corner op rechts te nemen. De bal belandde via de vuisten van Lathouwers tegen 'n verdediger en vervolgens voor de voeten van Fr. Damen, die van dichtbij in de 30e minuut z'n ploeg de leiding kon ge ven, 1-0. Het enig vermeldenswaar dige in het resterende kwartier is 'n vrije trap van De Valk even buiten 't strafschopgebied voor 't DESK-doel, die zeer listig werd genomen en waar uit rechtshalf Davids keihard de lat trof. Na de hervatting bleek K. Soeter boek wegens 'n blessure door Joep v. Nieuwstadt vervangen, hetgeen overi gens geen verzwakking betekende. Gesteund door de wind begon DESK aan 'n heftig offensief, dat ongeveer 'n kwartier zou aanhouden. In de 5e minuut volgde een fraaie combinatie vanuit de achterhoede van Van der Schans en Van Wezel naar H. Net ten, die vervolgens twee tegenstan ders omspeelde en de stand op 2 - 0 bracht. Het DESK-overwicht zette voorlopig verder geen zoden aan de dijk, want doelman Lathouwers had op alles 'n gepast antwoord. Doordat het van DESK-zijde hiema 'n slappe vertoning werd (lente in benen?), kreeg De Valk om van repliek te die nen, maar de opzet en afwerking was zo simplistisch, dat doelman Lugters voor geen problemen geplaatst werd. Alleen voor 'n hard schot van Sutton moest hij z'n capaciteiten tonen. Met nog ongeveer 10 minuten voor de boeg, gooide de thuisclub de remmen weer eens los en toen Joep v. Nieuw stadt even de ruimte kreeg, betekende dat 3-0. Drie minuten later was Fr. v. Riel z'n directe tegenstander weer eens te vlug af en Van Nieuwstadt werkte z'n getrokken voorzet uitste kend af, 4-0. Een keiharde schuiver van H. Damen plofte in het zijnet en 'n kopbal van Fr. Damen ging net over de Valklat. Een schot van Van Nieuwstadt, dat Lathouwers tot cor ner verwerkte, was het laatste ver meldenswaardige feit totdat de scheidsrechter liet inrukken.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3