\Vc\AlwT]kse en UnqstRAAtse couRant KAATSHEUVEL Nieuwe bar-dancing «Hertog Jan» aan Grotestraat opent zaterdag WETHOUDER M. VAN EIJL Toekomst Aantrekkelijk woon- en leef klimaat eerste vereiste Openheid Wooncomfort Drogisterij MIOCH Veel werk De politiek Waspik Burgemeester v. Erp Ridder in Orde v. h. H. Graf Exclusieve soos Memphis Gold" Sprang-Capelle Drunen WAALWIJK Sch ietseizoen Ambrosiusgilde VRIJDAG 12 APRIL 1968 89e JAARGANG No. 30 De tcho vad het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' Vestiging van industrieën belangrijk vnnr ontwikkeling Waalwijk (Van onze verslaggever \VAALWIJK - „De ontwikkeling van Waalwijk valt of staat met de ves tiging van industrieën. De stad heeft een aantrekkelijk woon- en leefkli maat en dat is uitermate belangrijk bij de iverving van bedrijven. Daarom is het ook van groot belang, dat het City-plan verder wordt uitgewerkt. Een belangrijk winkelarsenaal is onmisbaar. Het gemeentebestuur doet daar echter alles aan", zo vertelde de heer M. van Eijlsinds een maand wethouder van de gemeente Waalwijk. In de 25 jaar dat de heer Van Eijl in Waalwijk woont, is hij zich een volbloed Waalwijker gaan voelen, die het in zijn tweede vaderstad best naar de zin heeft. „Het is een expansieve gemeente, met enthousiaste en ijverige inwo ners. Anders was Waalwijk na de 2e wereldoorlog ook niet van een dorp naar een stad gegroeid. Daar zijn ini tiatieven voor nodig, die niet alleen van een gemeentebestuur kunnen ko men. Denk alleen maar eens aan de scholenbouw. O nderwijs-in stellingen op elk gebied zijn hier te vinden. Daarmee hebben we een streepje voor op de omgeving. Dit is 't voor nieuw komers vaak een pré om zich hier te vestigen". Wethouder Marinus van Eijl kan tevreden zijn. Gemakkelijk zittend in een leren fauteuil in de comfortabel ingerichte woonkamer van zijn riante woning aan de Kloosterweg, vertelt hij dat door zijn benoeming tot wet houder een van zijn wensen in ver vulling is gegaan. Als raadslid bestu deerde hij zes jaar de uitbreidings plannen van de stad, als wethouder is hij er nu nauw bij betrokken. Juist die uitbreidingsplannen boeien de nog kersverse wethouder. Als weten schapsmens - leraar aardrijkskunde aan het Dr Mollercollege - is hij immers zeer geïnteresseerd bij de planologische ontwikkelingen. De praktische kennis die de heer Van Eijl nu opdoet kan hij als leraar overdragen aan de jongens en meis jes. In het college van burgemeester en wethouders - waar de planologie overigens tot de taken van burge meester Teijssen behoort - heeft hij ruime inspraak in deze materie. Hoe wel veel plannen al zijn vastgesteld komen er regelmatig nuances in en die grijpt wethouder Van Eijl met beide handen aan om daar zijn bij drage aan te kunnen leveren. Een belangrijke steun in de rug van B. en W. was de heer Van Eijl al vele jaren. Als fraktieleider van de Katholieke Unie stond hij in de ge- meenteraads steeds de belangen van Waalwijk voor. ,,Het is een boeiende periode geweest, de tijd dat ik aan de andere zijde van de tafel zat. In die periode heb ik veel vrienden en vij anden gemaakt. Als je naar de waar heid vraagt stoot je nogal eens ie mand tegen de borst. Openheid heb ik als raadslid voorgestaan en dat zal ik ook nu als wethouder betrachten. Daar hebben de mensen recht op. Wat openbaar gemaakt kan worden moet ook gebeuren. Als gemeentebe stuur beslist je immers over het geld van de inwoners. Het is toch logisch Wethcuder M. van Eijl dat iedereen graag wil weten wat er met zijn geld gebeurt". De heer Van Eijl verwacht dat de groei van Waalwijk zich de komende jaren wel zal voortzetten. „De vesti ging van mensen hangt af van het gereedkomen van nieuwe woningen. Binnen anderhalf jaar zullen echter zo'n 800 woningen gerealiseerd zijn en dat is een behoorlijke stimulans. De afgelopen maand had Waalwijk een vrij groot vertrekoverschot. Hoe wel wij het nog niet helemaal uitge zocht hebben is aan te nemen dat een belangrijk gedeelte van deze perso nen zich in Den Bosch en Tilburg heeft gevestigd. Liever gezegd, terug is gegaan naar deze twee randsteden. Toen het enkele jaren geleden in Tilburg en Den Bosch moeilijk was om aan een huis of flat te komen bood Waalwijk de kans. Hier kende men de zgn. vrije vestiging. Nu er in de andere steden ook een ruimere keus komt, vertrekken veel mensen. Ook zijn er veel verhuizingen bin nen de gemeente. Als men elders meer wooncomfort voor zijn geld krijgt, is het logisch dat de bewoners hiervan willen profiteren". Met name doelt de heer Van Eijl hier op de wijk Bloemenoord, waar van door velen beweerd wordt dat, als er elders in de stad voldoende woningen zijn, deze wijk „leeg stroomt". Uit sociaal oogpunt gezien zit het in Bloemenoord ook niet zo lekker. Veel huiseigenaren zitten hier voor (te) hoge lasten, die nu, met de verminderde economische situatie, waardoor veel overwerk en bijwerk is komen te vervallen, steeds moeilijker te dragen zijn. GRIJS WORDEN? Tóch kunt U jong blijven! Met Crè me Marchal (géén verf, géén spoe ling) herkrijgt Uw haar zijn na tuurlijke kleur. Tube voor 6 maan den f. 3,75. Ook verkrijgbaar in diepzwart. HOOGTEPUNTEN VAN UW LEVEN Voor de mooie uren waar het op aankomt receptie, 'n uitgangetje, een party maakt onze Marchal rimpels en lijnen! Acht uur lang 'n Rimpelcorrector korte metten met jeugdig-gave huid dank zij dit won- derpreparaat in de nieuwe, verbe terde samenstelling. Prijs per flacon 8,75 Gratis folder bij: Grotestraat 327, Waalwijk - tel. 3071 Hoewel de woningbouw een van de belangrijkste agendapunten van het college van B. en W. is, valt dit on derdeel niet onder de portefeuille van wethouder Van Eijl. Hem is het be drijf gemeentewerken, onderwijs, cul turele zaken en personeelszaken toe gewezen. Hoewel het wethouderschap van Waalwijk geen full-time job is, vergen de werkzaamheden veel tijd. „Het is me, voorwat de tijd betreft, zelfs tegengevallen. Maar ja, ik moet er nog inkomen. Gelukkig heb ik overdag ook nogal wat vrij, zodat niet alles op de avonduren neerkomt. Met wat geven en nemen is het zeker bij te sloffen. Ik zal in ieder geval pro beren de komende jaren uit te zin gen". De benoeming tot wethouder bete kende voor de heer Van Eijl ook het afscheid van tal van funkties. Zo legde hij het lidmaatschap van het kerk- en schoolbestuur van de Anto- niusparochie neer. „Je kunt niet op twee stoelen zitten. Ik vind dat een wethouder neutraal moet zijn en geen te sterke band met personen of instel lingen mag hebben. Overigens valt afscheid nemen van instellingen die je zelf hebt gesticht niet mee. Maar het is nu eenmaal het beste". Het onderwijs blijft de hoofdzaak voor Waalwijks „jongste" wethouder. Zijn belangrijkste taak ligt dan ook bij het Dr Mollercollege waar hij in 1943 door de toenmalige direkteur, drs G de Vries, werd benoemd als leraar geschiedenis en aardrijkskun de.. Momenteel doceert de heer Van Eijl uitsluitend 27 lesuren per week aardrijkskunde. Als leraar mocht de heer Van Eijl tot voor 6 jaar ook geen praktisch politiek bedrijven. Wel was hij in de jaren '50 voorzit ter van de plaatselijke KVP. Na de scheuring in de KVP-Waalwijk in 1962 trad hij weer op het politieke pad. Nu in de wethoudersstoel is hij bijzonder optimistisch over de ont wikkeling van Waalivijk. „Als we er door een goed woon- en leefklimaat in slagen industrie aan te trekken ligt er een toekomst open. We moe ten echter niet te klein denken. In 't jaar 2000 en misschien veel eerder, is de tijd van de kleine gemeenten afgelopen. Het gaat dan om een geo grafische eenheid. Als men zo ook in stadsgewestelijk verband denkt kan er voor de Langstraatse en Midden Brabantse gemeenten veel bereikt worden". DUIVENSPORT ,,De Reisduif" Waspik, wedvlucht Duffel, 181 duiven waren ingezet. De uitslag was als volgt: A. Kuyten 1 8; Dr. Smits 2 7 20; N. Smits 3 4 10 14 25; M. Bax 5 24; H. Nerings 6 15 22; Th. Gijsman 9 16; G. Remmeren 11; P. v. d. Elshout 12; B. Kuyten 13; Joh. Smits 17; J. Jongenelen 18; B. Verduijyn 19; A. Faro 21; W. van Gils 23. Postduivenvereniging „Waspik", uitslag Herenthals: 1. P. v. d. Mosselaar; 2. A. Smits; 3. H. Treffers; 4. D. Smits; 5. J. Vleuten; 6. J. Gommers; 7. D. Langermans; 8. C. de Rooy; 9. P. v. d. Mosselaar; 10. F. van Onzenoort. In concours 120 duiven. Zwolsman wil het bekende theater Carré te Amsterdam verkopen voor 6 miljoen aan een Consorti um, dat op die grond een hotel wil bouwen. Een vrouw in Utrecht heeft be kend gepoogd haar man met fijn gemalen rattengif te doden. De man leeft echter buiten levensge vaar. KAATSHEUVEL - Burgemeester L. van Erp van de gemeente Loon op Zand zal op zondag 26 mei door Kardinaal Tisserant worden bevestigd als lid in de Ridderorde van Het Heilig Graf van Jeruzalem. De plechtigheid vindt plaats in de kathe drale kerk van Utrecht. Tot de personen die de investituur ontvangen behoren verder ondermeer mr A. Eikhuizen, burgemeester van Oosterhout, de journalist Wim Horn- man uit Zaandam en Toon Rammelt uit Hilversum. Tot edelvrouwe in de ze ridderorde zijn verder benoemd Mia Smelt van de KRO, mevr. A. M. van den Brink-Vermeulen (echtgenote van oud-minister Van den Brink) en mevrouw^ B. E. Frequin-Evers (echt genote van de hoofdredakteur van 't dagblad De Gelderlander). De ridderorde van het H. Graf, die in Nederland rond 70 leden telt, da teert nog uit de tijd van de kruis tochten. Kard. Alfrink, ere-groot- prior van de Nederlandse Comman derijen zal bij de plechtigheid aan wezig zijn. ZILVEREN JUBILEUM Woensdag herdacht de heer A. in 't Groen het heugelijke feit dat hij 25 jaar werkzaam was bij de firma Dekkers-Van der Vliet, Hoofdstraat 111 in Kaatsheuvel. Tijdens een fees telijke bijeenkomst, woensdagavond, dankte de heer Dekkers de jubilaris voor zijn trouwe dienst en vakbe kwaamheid, welke hem niet alleen in de firma maar ook in de klantenkring tot een graag geziene man maakte. Na zijn toespraak overhandigde de heer Dekkers, in het bijzijn van het voltallige personeel met hun dames, de heer In 't Groen een geschenk on der couvert. Een feestavond voor het gehele personeel completeerde dit zil veren dienstjubileum. FRANS KAMP OPENDE PLATENZAAK Onder de naam „Frans Kamp Grammofoonplaten" heeft de musi cus en componist Frans Kamp uit Kaatsheuvel vrijdag j.l. aan de Kor- velseweg 202 in Tilburg een platen zaak geopend. Tijdens een verbou wing kreeg dit pand een nieuw inte rieur, waarin vooral een wand, met Zaterdag zal er aan de Grotestraat 139 een nieuwe bar-dancing worden geopend. De heer J. van de Lee heeft het pand - een voormalige slagerij - grondig verbouivd. Als barkeepers zullen gaan fungeren de heren Bergmans en Lammers. Direct bij de entree vindt men aan de linker zijde een langwerpige bar, die aan zo'n 20 personen plaats kan bieden. Rechts is er dan een verhoging, door middel van een trapje te bereiken, ivaar ook een groot aantal personen kunnen zitten. Via een gang komt men dan in het achterste gedeelte. Hier is een dansvloertje geprojek- teerd van 18 m2. Een half ronde bar met 10 plaatsen en zo'n 60 zitjes completeren het geheel. Lang gezocht is er naar een naam en men meent deze gevonden te hebben met „Her tog Jan". Alles is oudjHollands in gericht. De wanden zijn geheel van zeer fraai houtwerk voorzien, het geen dan ook een speciaal cachet geeft. Ook de verlichting is aan de stijl aangepast. Op le Paasdag zal in Hertog Jan DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dok ter K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 14 april 1968: Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk Capelle, 9.30 uur: ds C. van Ommen van Werkendam; 3 uur: Ds Hajer van Ede. Geref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. Vrijdag 12 april: Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur n.m.: ds G. Wursten. Geref. Kerk, 7.30 uur: Ds Barkema. Tweede Paasdag: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds K. Janssen van Doeveren. JEUGD-RODE KRUIS SPRANG-CAPELLE In het kader van het jeugd Rode Kruis, heeft een groep leerlingen van de Koningin Julianaschool, onder leiding van de heer E. van Setten, j.l. maandag 8 april een avond verzorgd voor de bewoners van hui ze „Achter de Hoven". De opgevoerde to neel- en zangstukjes vielen bij de oudjes zeer goed in de smaak en de jeugdige spe lers met hun regisseur oogstten dan ook een warm applaus. De avond werd besloten met gezellige samenzang. LOOFT DEN HEER De Chr. Gemengde Zangvereniging 'Looft den Heer' neemt op donderdag 18 april a.s. deel aan een zangavond in de Ned. Herv. Kerk te Waspik, uitgaande van het Chr. Gemengd Koor O.K.K. aldaar. De dirigent, de heer P. Christ, zal daar met alle onder zijn directie staande koren, uit Baardwijk, Vlijmen, Vught en St. Michiels gestel, de zangavond leiden. Ds Rebel zal de opening en sluiting verrichten, terwijl als organiste zal fungeren mevrouw Rebel. tevens een exclusieve discotheek van start gaan. De naam Memphis Gold is afgeleid van de LP van de Ameri kaanse Rythm Blues-pianist Mem phis Slim. Het programma zal vooral afgestemd zijn op de rythm blues muziek, terwijl soul ook niet zal ont breken. De platen worden recht streeks uit het buitenland verkregen, zodat de bezoekers steeds van de nieuwste nummers kunnen genieten. De initiatiefnemers Paul van Hest, Harry Hens, Harry van de Meyden- berg en René van Driessen hebben de verlichting aan de te draaien mu ziek. Een complete stereo-installatie zorgt voor een zo goed mogelijke weergave van de platen van onder andere: Rita Franklin, Otis Redding, Sam Dave en Carla Thomas. Op eerste paasdag start men om half 9. In april draait men op de 21e en 28e. De verdere avonden zullen nog nader worden bekendgemaakt. De toegang is voor personen boven de 18 jaar. BURGERLIJKE STAND DRUNEN Geboorten: Lambertus, z.v. P. Kolmans-Wolfs; Marti- nus, z.v. A. van den Bosch-De Gouw; Ma rinus z.v. J. Jehoel-van der Lee; Maria, d.v. A. Hekspoor-de Gouw; Martinus, z.v. M. van Delft-Snelders; Paulina, d.v. Th. van Hassel-Kouwenberg; Maria, d.v. M. van Herpt-de Louw; Brenda, d.v. F. Lager- Bonte; Anna, d.v. H. Werts-Hesselberth; Thcodorus, z.v. H. Verhoeven-Simons; Ma ria, d.v. G. van Gorcom-van Drunen; Pa tricia. d.v. H. Liefting-van der Lee; Johan nes, z.v. M. van Bladel-de Hart. Overlijden: Simona H. van der Pluijm, geh. geweest met de Bodt, Antonie, 79 jaar te Drunen. Catharina G. Pistorus, geh. geweest met IJpelaar, Martinus J., 82 jaar te Drunen. Huwelijken: F. G. P. Kivits, 32 jaar te Vlijmen en L. M. Valk, 25 jaar te Drunen; J. G. A. Knip- scheer, 28 jaar te Oosterhout en H. W. J. van Huiten 28 jaar te Drunen; P. A. J. Scholte, 24 jaar te Hilversum en Th. W. M. de Vrieze, 22 jaar te Drunen; C. A. Kolmans, 27 jaar te Drunen en A. H. M. van den Bosch, 25 jaar te Drunen. SOOS „JERICHO" STAAT IN DE BELANGSTELLING DRUNEN Ook Drunen heeft nu zijn jongerensoos. Het is „Jericho", gevestigd in de nieuwe zaal van café De Sport in de Grotestraat 78. Deze royale zaak is geheel in Bra- hantse stijl ingericht. Zo onbreken ook oude boeren-atributen niet. De wand is versierd met een muur schildering die een Brabants tafe reel voorstelt. Vorige week zondag is onder gro te belangstelling de zaal was overvol de eerste avond van Je richo van start gegaan Het bestuur van deze soos bestaat uit Kees van Tuyl, Sief van Herpt. Jan van Gorp, Hans Lommers, Toos van Herpt, Corry van Gorp en Martin v. Delft. Voor de verzorging van het muzi kale gedeelte worden zij ter zijde gestaan door de Bredase disc-jockey Wil Noyons. Voorlopig wil men iedere zondag met platenbals gaan draaien. Wel grof stucwerk bekleed, opvalt. De overige wanden van de winkel hebben een stemmige Iambrizering gekregen bestaande uit palissander. Frans Kamp, die vroeger bouwkunde heeft gestudeerd, heeft deze inrich ting zelf gerealiseerd. Het is zijn be doeling om in de toekomst vooral 'n uitgebreid sortiment van jazzplaten op te bouwen. DOKTERSDIENST Eerste Paasdag zal de praktijk van de doktoren P. Wijten en R. Raay- maakers te Kaatsheuvel worden waar genomen door dokter A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250, terwijl dokter Raay- maakers, Hoofdstr. 68a, tel. 04167 - 2050, de dienst zal waarnemen op 2e Paasdag. Van zaterdagmiddag 12 uur tot dins dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang wor den waargenomen door zijn collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. Verloskundige M. v. Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel tel. 04167- 3666, heeft op 2e Paasdag dienst, terwijl zij op le Paasdag zal worden vervangen door dokter Van Tuijn. PASTOR IEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 2516. GESLAAGD De heer P. van Oevelen, hoofd commies ter secretarie, afdeling Al gemene Zaken, in deze gemeente, slaagde dezer dagen te 's Gravenhage voor het examen gemeente-admini stratie II. BENOEMD De heer H. J. J. Tuerlings, com mies bij de dienst Sociale Zaken in deze gemeente is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot commies A ter provinciale griffie, afd. sociale za ken, van Drente te Assen. POSTDUIVENVERENIGING K.P.V. Uitslagen van de op j.l. zondag 7 april gehouden wedvlucht vanuit Duffel: 1 en 2. M. van Boxtel; 3. A. van Els; 4. P. Ligtvoet; 5. W. van Heijst; 6. M. Voogd; 7. H. van Helvoirt; 8. A. de Bie; 9. J. v. Beers; 10. Sj. Pijnenburg; 11. L. v. d. Ven; 12 en 13. M. de Vries; 14. H. van Hel voirt; 15. A. Grootszwagers; 16. Ant. Heijs; 17. M. Sulsters; 18. A. van Els; 19. W. Kemmeren; 20. M. van Boxtel; 21. J. Ligtvoet; 22. M. van Boxtel; 23. v. d. Lee; 24. v. d. Lee; 25. W. Jansen; 26. G. v. d. Linden; 27. M. de Vries; 28. G. Heys; 29. 1. Damen; 30. M. van Boxtel; 31. H. van Helvoirt; 32. M. van Boxtel; 33. G. Heys; 34. Sj. Molenschot; 35. L. van Geel; 36. M. van Boxtel; 3/. P. Emmers; 38. M van Boxtel; 39. H. Hesselmans; 40. L. v. Geel; 41. P. Ligtvoet; 42. 1. van Beers; 43. G. Ligtvoet; 44. J. van Heeswijk; 45. Chr. v. Heeswijk; 46. J. van Riel; 47. H. v. Nieuw- stadt; 48. J. Ligtvoet; 49. G. Ligtvoet; 50. 1. van Heeswijk; 51. A. v. d. Hoven; 52. H. de Man; 53. J. Damen; 54. W. Kem meren; 55. J. van Beers. Zondag 7 april opende de schut ters van het St. Ambrosiusgilde het zomer-schietseizoen met een span nende wedstrijd, waarbij de eerste 10 prijswinnaars waren als volgt: 1. L. van Huiten; 2. Bertus Kleijberg; 3. Gez. van Heesbeen; 4. Jan Spa pens; 5. Bertus van Daelen; 6. Tini Klerkx; 7. Theo van Loon; 8. Theo van Daelen; 9. Jan van Leijden; 10. Mari van Daelen. Na afloop van deze sportieve wed strijd werden door de hoofdman, Henk Pullens de prijzen uitgereikt. Onder toepasselijke bewoordingen moedigde hij de schutters aan om in het komende seizoen, zeer actief aan de wedstrijden deel te nemen om daardoor de naam van ons Gilde als schuttersgilde hoog te houden. heeft men nog enkele attracties in petto. Komende maandag, 2e Paas dag, kan men opnieuw met Jericho kennis maken. In de nabije toe komst zal men echter lid moeten zijn. Onder het motto „Go to Je- ïicho" hoopt deze Drunense jeugd soos op een goede toekomst.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 17