Woensdag neemt Joh, Schake afscheid als adj. direkteur M. Levenbach N,V. WAALWIJK KAATSHEUVEL uw liiiii Deze week' start «Jukrata»-toto Expositie m Zoldertje" Fantastisch geslaagd opera concert in Bernadettekerk Programma feestelijkheden Koninginnedag in Waspik 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 APRIL 1968 19 Bijna een halve eeuw hi dienst Uitgebreid programma Afscheid Oranjefeest in Drunen Atletiekwedstrijden op [ftoniiDgintnedag voor oudere jeugd Succes voor Waal wijkse accordeonis ten van Muziek school Waalwüjks elftal in kader gouden feest v.v. Baardwijk tegen Spr.-Capelle y,Cavalleria Rusftcana" hoogtepunt Voortreffelijk Raamveniilator VERWEIJ rë.V. Huldiging Loon op Zand Op 1 mei a.s. neemt de heer Joh. Schake afscheid als adj.-directeur van M. Levenbach N.V., Leder in- en export en groothandel in Leder four nituren, machines en chemicaliën, gevestigd te Waalwijk, Burg. v. d. Klok- keniaan 69. Op 10 mei van 17.00 - 18.00 uur zal de heer Schake een afscheidsreceptie worden aangeboden in Hotel Verwiel te Waalwijk. De heer Joh. Schake trad op 18-jarige leeftijd in dienst als assistent boek houder en correspondent bij de Fa. M. Levenbach, destijds gevestigd aan de O.Z. Voorburgwal 194/200 te Amsterdam. De Fa. Levenbach werd opgericht in 1855 en de heer Schake heeft bijna een halve eeuw zijn medewerking aan dit dynamische bedrijf gegeven. In 1938 volgde zijn benoeming tot Algemeen Procuratiehouder en na de 2e wereldoorlog tot adjunct directeur. Jongere generaties, firmanten zo wel als topfunctionarissen van thans, luisteren nog graag naar de door hem opgehaalde herinneringen van vroegere tijden toen de zakelijke mo gelijkheden zo otaal verschilden met die van thans. In de twintiger ja ren kon het leder-kleurenprogram- ma worden afgeteld op de vingers van één hand n.l. zwart en enkele nuances bruin. Zeer fascinerend wa ren b.v. destijds de zeer grote voor raden Amerikaanse chroom die de vloeren der magazijnen konden doen kraken. In die jaren (±1920) waren betalingsopdrachten aan één leve rancier met 6 cijfers voor de komma géén uitzondering. Gedurende de oorlog 1940-1945 onderhield de heer Schake zolang dit mogelijk was de contacten met de binnenlandse afnemers en wist met veel takt de door de bezetter aangestelde Verwalter om de tuin te leiden. Ook aan de opbouw der zaken na de oorlog had de heer Schake een belangrijk aandeel. De leder-bevoor rading in ons land was gebaseerd op contingenten en de distributie geschiedde d.m.v. leder- of rubber cheques. Deze cheques werden direct na ontvangst in leder omgezet en zodoende konden respectabele om zetten in leder en rubber worden aangetoond, welke weer hebben ge leid tot aanzienlijke vergrotingen der contingenten. Ook bij de op komst van plastic (omstreeks 1950) slaagde de heer Schake er in zijn firma in vrij korte tijd qua omzet naar de top te voeren. Een Neder lands concern startte n.l. de produk- tie van dit materiaal voor de leder waren-, ceintuur- en rijwielindus trie en er waren door dit concern 4 textielhuizen en 2 lederimporteurs aangesteld voor de verkoop, ver enigd in de PVC (plastic verkoop centrale) waarvan het secretariaat aan de heer Schake werd toever trouwd. Thans brengt M. Levenbacht N.V. een uitgebreid program in leder specialiteiten van binnen- en buiten- landse-huizen, chemicaliën voor lijm en vloerwasindustrie, machines voor de schoenreparatiesector en de le derindustrie, waarvan de Bürkle lakgietmachine een begrip is. Een uitbreiding van de sector looierij machines is op handen. Verder ver tegenwoordigt M. Levenbach N.V. de meest vooraanstaande huizen op het gebied der fournituren. Een re cente ontwikkeling is de marketing voor het synthetische schachtmate riaal Xylee van Glanzstoff AG, waarin respectabele omzetten ver wacht worden in een periode van 3 tot 5 jaar. Zo nauw verweven met het be drijf dat hem z0 na aan het hart ligt, prijs de heer Schake zich geluk kig de achting en waardering te hebben verworven van de directie en het personeel en in niet mindere mate van de talrijke afnemers en leveranciers in binnen- en buiten land. Wetende dat hij zijn taak in de vertrouwde handen van zijn op volgers kan overdragen en wetende dat deze alles zullen doen om dit zelfde grote vertrouwen te besten digen, hoopt de heer Schake op 10 mei a.s. in de gelegenheid te zijn om in grote erkentelijkheid voor de hem betoonde vriendschap ten af scheid de hand te mogen drukken van de talrijk gewaardeerde relaties. Op dinsdag 30 april heeft Drunen en Elshout weer een flink programma af te werken. Het oranje-comité heeft voor deze dag een zeer leuk en geva rieerd programma opgesteld, ivaarin vooral ook de jeugd tot activiteit wordt aangezet. Het feest begint met een kinderaubade op het Raadhuis plein door de kleuters van de kleu terscholen en de leerlingen van de le vier klassen der lagere scholen. Aan deze aubade wordt medewerking ver leend door de Harmonie Drunen en de Drumband van S.H.J. Na deze aubade ivorden de kinderen getrac- teerd. De jongens van de 5e en 6e klas sen zullen 's-morgens van 10 tot 12 uur een voetbaltoernooi houden op 't sportpark. De meisjes van deze klas sen houden een handbaltoernooi op de speelweide in de Oranjestraat. Herman Bonenkamp geeft van 12 tot 13 uur een concert op het carrillon van de Lambertuskerk. 's Middag szijn er op het Raadhuis plein de volgende sportwedstrijden: van 2 tot 3 uur: Handbal ULO tegen Huishoudschool; van 3 tot 4 uur: Quos Ego tegen ULO, vollybal; van 4 tot 5 uur: Handbalwedstrijd, Avanti - DESK. 's-Avonds om 9.30 uur: grote tap toe door de Harmonie Drunen. 's morgens zullen de Harmonie en de Drumband Drunen een rondwande ling door de gemeente maken. En bij dit alles hebben de Hunenrijders weer hun jaarlijkse Koninginnedag-auto rally georganiseerd, welke natuurlijk weer veel belangstelling zal krijgen. Maandagavond werd door de heer Domien van Gent in ,het Zoldertje' aan de Grotestraat 192 te Waalwijk een tentoonstelling van schilderijen, tekeningen en grafiek geopend van Marije Romme. De organisatie is in handen van de club Kajém. De ten toonstelling is geopend van 22 tot 30 april, dagelijks van 15.00 - 17.00 uur en van 20.00 - 22.00 uur. Voor belangstellenden wijzen wij er op, dat ,het Zoldertje' gelegen is boven het gebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst. AC Waalwijk '66 organiseert met medewerking van de sportleraren der Waalwijkse scholen 'en de stichting Sportraad Waalwijk dinsdag 30 april, Koninginnedag, atletiekwedstrijden voor de Waalwijkse scholieren. Ook FILMAVOND VOOR GESPREKSGROEPEN Het jeugdhuis ,,De Kinkenpolder" was dinsdagavond tot de laatste plaats bezet door deelnemers aan de pastorale gespreksgroepen en andere belangstellenden, voor wie een film vertoond werd over het levenspatroon van de bevolking van Samarinda op Borneo en meer in het bijzonder het werk van de missionarissen in dit ge bied. Het initiatief voor deze avond was uitgegaan van Broeder Gregori- us van het missiehuis ,,St. Antonius" te Kaatsheuvel, zulks naar aanleiding van de behandelde stof op een der laatst gehouden gespreksbijeenkom sten, waarbij missiewerk en ontwik kelingshulp onderwerp van gesprek waren geweest en door deze filmver toning een verlengstuk kreeg. De bijeenkomst werd met 'n kort woord ingeleid door de heer L. van Dongen, 'n Speciaal welkom richtte deze tot Mgr Romijn van de Congre gatie der paters van de H. Familie, die als bisschop in bovengenoemd missiegebied werkzaam is en thans een propagandareis maakt. De ver toonde film ontlokte na afloop bij de aanwezigen vele vragen, die door Mgr Romijn werden beantwoord, ter wijl hij daarnaast nadere bijzonderhe den gaf over het werk van de missio narissen. Een spontaan gehouden in zameling voo? de bouw van een nieuw ziekenhuis in Kalinansan op Borneo leverde een niet onaanzienlijk bedrag op. DESK 5 KAMPIOEN Zondag slaagde 't elftal van DESK 5 erin het afdelingskampioenschap te behalen. Deze veteranen-groep van DESK wist door een royale 5-1 overwinning de naaste concurrent RKDVC 6 uit Drunen te verslaan, nadat de rust met 0-0 was ingegaan en Drunen in de tweede helft zelfs de leiding had genomen. Vanzelf sprekend werd dit kampioenschap door leider, spelers en hun dames in clublokaal „De Steenbakker" op ge zellige wijze gevierd. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dr A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang wor den waargenomen door collega K. v. Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaats heuvel, tel. 04167-2006. Verloskundige M. van Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag vanaf 12 uur tot des nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, Kaatsheuvel, tel. 2515. WEDVLUCHT K.P.V. De postduivenvereniging K.P.V. te Kaatsheuvel hield een wedvlucht van uit St. Ghislain. Eerst duif 10.14.10. Laatste prijsduif 10.23.20 uur. De uitslag was als volgt: W. v. Heijst 1; Ant. Pijnenburg 2; A. Montee 3; C. de Bondt 4; Chr. van Wanrooij 5; Ant. Heijs 6 10 31 33 34 47; J. Vesters 7 13 19 27 30; L. v. d. Ven 8; M. Voogd 9; M. van Boxtel 11 37; C. Heijs 12 28; A. de Bie 15 45; L. van Geel 16 32 39; H. van Helvoirt 17 24 49; H. Brou wers 18; Th. Ligtvoet 20; M. v. Box tel 21 37; Fr. v. d. Linden 22; B. v. Heesch 23 35; J. Wellens-Krol 25; G. Ligtvoet 26; G. v. Boxtel 29; J. M. Damen 36; W. Snaphaan 38; J. v. Bavel 40; W. Emmers 41; A. van Es 43; A. v. d. Hoven 44; Ant. Brouwers 46; A. Grootsijagers 48; J. Ligtvoet 50; H. Robben 51. zij, die buiten Waalwijk wonen maar 'n Waahvijkse school bezoeken, kun nen aan deze wedstrijden deelnemen. De wedstrijden worden gehouden op het WSC-sportpark en vangen aan om 13.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: Jongens van 12 t.m. 14 jaar 60 m. hoogspringen, verspringen, balwer- pen. Jongens van 15 t.m. 17 jaar: 80 m., hoogspringen, verspringen en balwerpen. Meisjes van 12 t.m. 14 j.: 60 m., hoogspringen, verspringen, balwerpen. Meisjes van 15 t.m. 17 j.: 80 m„ hoogspringen, verspringen, balwerpen. Acht leerlingen van docent Accor deon M. van Wanrooy van de Waal wijkse muziekschool hebben on danks de grote muzikale kwaliteiten der egenstanders(sters) 8 eerste prijzen en een le, drie 2e en een 3e kampioen van Noord-Brabant. 2e kampioen van afdeling: 1. Jos v. d. Mierden uit Kaatsheuvel (beker en diploma), le kampioen van de af deling 2 en hoogst aantal punten: Mej. Willy Sulsters, Waalwijk (be ker en diploma). 2e kampioen van afdeling 2: Mej. Dina Verhelst uit Waalwijk (beker en diploma). 2e kampioen van afdeling 3: Mej. Cia van Zon, Waalwijk (zilveren me daille en diploma). 2e kampioen van afdeling 4, hoogste afdeling ama teurs: mej. Antoinet van Wanrooy (gouden medaille en diploma). 3e kampioen van afdeling 4, hoogste afdeling amateurs: mej. Elly de Man (zilveren medaille en diploma). Af deling 2: Carrie van Zon le prijs met 77 punten. Afdeling elementair: Rini Heesbeen uit Vlijmen: le prijs met 76 punten. De le, 2e en 3e kampioen zijn uitgenodigd in september a.s. de provincie Noord-Brabant te verte genwoordigen op de landskampi- oenswedstriid Accordeonspel in Zeist Heren juryleden: H. Kicken, Maas tricht, K. Angelier, Den Haag. Al met al een grandioos succes voor de accordeonisten (es), maar zeker voor de heer Van Wanrooy. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de v.v Baardwijk wordt zaterdag 18 mei a.s. 's avonds om 6 uur op het terrein van deze vereni ging een jubileumwedstrijd gespeeld tussen een Waalwijks elftal, bestaan de uit spelers van RKC, WSC, RWB en Baardwijk, en een elftal uit de gemeente Sprang-Capelle, samenge steld uit spelers van HNC, Sprang, SSC en Wit-Zwart. Het elftal van Sprang-Capelle is reeds samengesteld. Het ziet er als volgt uit: doel Treffers (SSC), ach. Ier J. Lagrauw (SSC), F. Mande- makers (HNC), H. van Peer (SSC) en J. de Rooij (Wit-Zwart); midden A. van Beek (Wit-Zwart) en C. van de Schans (Sprang); voor: K. Man- demakers (HNC), Smits (SSC), W. de Rooij (Sprang) en P. Paulides (Sprang). Reserves zijn: J. Rosenbrand (Wit- Zwart), A. Snijders (HNC) en T. Vos (Sprang). -4/s operaminnend U aalwijk en omgeving ooit heeft kunnen genieten, dan is dat wel dinsdagavond geweest, tijdens het concert dat naar aanleiding van de 20-jarige samenwerking tussen direkteur Louis Sars en begeleider Frans Wilmont werd gegeven in de Bernadettekerk te Waalwijk. Dit uniek muzikaal gebeuren, waaraan de vier koren meewerkten, waarmee ze in de loop der jaren zo n 250 concerten hebben verzorgd, is een fantastisch succes geworden. De prestaties welke zij met hun koren leverden en die van de solisten werden telkens weer beloond met een enthousiast applaus van de bezoekers die het gebouw vulden. Voor de pauze werden door de Liedertafel Oefening en Vermaak en de Vereniging Bossche Opera met de gastsolsten Marijke van der Lugt, sopraan; René Claassen, tenor en Laurens van der Werf, bariton, be kende fragmenten uit opera's van Verdi, Donizetti en Von Flotow uit gevoerd. Opvallend mooi waren de vertolkingen van de aria ,Una fur- t'Va lagrima' uit ,1'Elisir d'Amore' van Donizetti door René Claassen meesterlijk door Frans Wilmont aan de vleugel begeleid ,11 santo Nome* uit ,La forza del Destino' van Verdi, gezongen door het mannen koor met een sopraansolo van Ma rijke van der Lugt en het .Porter- Üed' uit .Martha' van Von Flotow, gezongen door de bariton Laurens van der Werf. Het hoogtepunt van dit concert kwam na de pauze, met de uitvoe ring van de Opera .Cavalleria Rus- ticana' van Pietro Mascagni door 't gezamenlijk koor, gevormd door de Ledertafel Oefening en Vermaak uit Waalwijk, het Tilburgs dameskoor St. Caecilia", het Vlijmens dames- en herenkoor en de Vereniging Bos sche Opera, en waaraan behalve ge noemde gastsolisten nog meewerk ten de sopraan Nel Dupont en de alt Corrie Aarts. Het massale, 250 stemmen tellend koor, vormde een opvallend homo geen geheel. Onder de uitnemende leiding van Louis Sars werd er bij zonder mooi en genuanceerd gezon gen en de begeleiding van Frans JUIST NU is de ventilatie van keukens vaak een probleem. Los dit op met een Er is reeds een ITHO ventila tor vanaf 54,90 Boekelaerstraat 60, Waalwijk Bedrijfsleider P.'van Assen Tel. 04160 - 3945 BURGERLIJKE STAND Geboren: Goverdina C M dv A A van den Brand-van Drunen; Johan A T zv J C van Noort-van Doorn te Drunen; Ludovicus H M zv J C van Noort-van Doorn te Drunen; Mir jam C dv R van Drongelen-v Dron- gelen te Sprang-Capelle; Christina C M dv C A J Hobbelen-Dumoulin; Cornelia J A M dv G M de Werd- Bool te Loon op Zand; Gina A M dv F H A van der Werff-van Geel; Antonius J zv A J Tabbers-Loenen. Overleden: Theodorus van Ballekom 87 j weduwn J A van Wanrooij; Jo hannes G de Louw 64 j echtg J Maas; Godefridus v Bokhoven 80 j; Matheus H F Akkermans 36 j echtg A M Groenendaal; Franciscus J Del vers 7 j. Gehuwd: E M van Daelen 25 j en T M Vos 22 j beiden te Waalwijk; D van Noordenne 24 i te Vianen en A F M van de Griendt 25 j te Waal wijk; J. Straaijers 33 j te Nieuw- Ginneken en TM Klerx 43 j te Waalwijk JAM Peeters 30 j te Roo sendaal ca en C E H M Dingemans 23 j te Waalwijk. Huwelijksaangiften: D J van der Schans 29 j te Sprang-Capelle en P A van Ham 31 j te V/aalwijk; P C P W J Dirks 21 j te Waalwijk en A C W Rademaker 25 i te Den Haag; P A J M Meuwese 26 j te Nijmegen en J E H M Dirks 23 j te Waalwijk; H M van Loon 31 j en A H W van Soelen 28 j beiden te Waalwijk. Ingekomen: M van Stippent van Eindhoven; U W de Broek en gezin van Hoogeveen; M Santi van Roo- er.daal ca; R J Homan van Vught; V/ M M van Zon van Loon op Zand; A W T Rietveld van Den Bosch; T F Bels van Den Haag. Vertrokken: W M Snouwaert en ge zin naar Aardenburg; J le Sage en echtg naar Rijswijk ZH; JHFS van Alphen naar Endhoven; J p G M Kosters en gezin naar Tilburg; M Maspitella naar Geleen. - In Groningen is brand ontstaan in een drogisterij, doordat electrici- teit verzameld in nylonkousen van 'n meisje, dat tot ontlading kwam, toen haar benen langs elkaar schuurden. - Per 1 juli wordt het minimumloon 135 gulden per week voor alle werknemers van 25 jaar en ouder. De vakantiebijslag is verplicht 6 procent voor iedereen, die minder dan 14.000 gulden per jaar ver dient, maar per CAO kan hiervan worden afgeweken. Voor degenen, die een minimuminkomen hebben, is de zes porcent altijd verplicht. - In het vorig weekend zijn in ons land 12 ongelukken op de weg te betreuren geweest, waarvan 5 in Brabant. Wilmont, die hieraan bepaald geen i'Chte taak had, was ronduit voor treffelijk. Zeer fraai was ook de samenzang met de solisten welke culmineerde in het prachtige koor .Regina Coeli'. met een sopraansolo van Marijke van der Lugt: Dit koor werd aan het slot van het concert nog eens herhaald,'wat opnieuw 'n laaiend applaus van de toehoorders tot gevolg had Natuurlijk werden n£ fantastisch geslaagde con cert, <'e cames-eolistcn de gebruike lijke bloemen aangeboden. oor het begin van het tweede ge deelte van het concert sprak de heer L. van Oudheusden. voorzitter van „Oefening en Vermaak" de kenne lijk verraste heren Sars en Wilmont toe. Namens de 4 koren feliciteer de hij hen met de bereikte muzikale mijlpaal en dankte hii hen voor al les wat zij voor het culturele leven bijzonder in Waalwijk tot nu toe gedaan hadden. Namens de ko ren bood hij beiden een autoradio aan. Hij dankte ook pastoor Oomens en het kerkbestuur van de Berna- detteparochie, die door het spontaan beschikbaar stellen van de prachtige i uimte, die uitstekend bleek te vol doen, de plotseling gerezen moei lijkheden betreffende de plaats, waar een concert door een zo groot gezelschap zou kunnen worden ge realiseerd, hadden opgelost. Hij zeg de hen toe graag tot wederdienst bereid te zijn. Een dankbaar applaus klonk op. toen de heer Van Oud heusden de hoop uitsprak dat Waal wijk en verre omgeving nog lang van de muzikale samenwerking tus sen de heren Louis Sars en Frans Wilmont zouden kunnen genieten. B. K. CULTUREEL CENTRUM De plannen betreffende de bouw van een Cultureel Centrum zijn blijkbaar drastisch gewijzigd. Waar schijnlijk heel verstandig. De ruim te van de Bernadettekerk bleek voor het geven van een groots opgezet operaconcert zeer goed te voldoen. Misschien kan deze ervaring dien stig zijn voor een ontwerp van een Cultureel Centrum van wat simpeler cpzet. Mogelijk is er een ruimte te realiseren, gelegen boven een com plex van winkels, waaronder zich dan een restaurant bevindt, dat, via een toegang binnendoor, dienst kan doen als foyer Die ruimte van de Bernadettekerk haal ik alleen maar aan als een voudig voorbeeld. Natuurlijk die nen afmetingen en verhoudingen te worden aangepast en zou er een podiumruimte gecreëerd moeten worden. Het wil mij voorkomen, dat boven winkels bouwen voordeliger is dan op de begane grond. Wel zal voor een gemakkelijke bereikbaarheid voor het niveauverschil een oplos sing moeten worden gevonden. Dit is ook alleen maar een idee. Uiteindelijk is met de bouw van 'n niet te duur Cultureel Centrum waarvan dan straks de huur rede lijk kan zijn iedereen gebaat. K. SOOS JEUGDBELANGEN II Op koninginnedag, dinsdag a.s., zullen de leden van de Jeugdsoos 11 van de Stichting leugdbclangcn kunnen genieten van de klanken van de bekende band Les Crèolcs. De avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het Cultureel Centrum. Toe gang 16 jaar. In deze band speelt Garry gitaar, Ronny basgitaar, Kessy piano, mond orgel en orgel, terwijl Dicky de drums ver zorgd. Samen zullen zij de zang verzorg: n met hun muziek. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 27 en zondag 28 april zal de doktersdienst te Loon op Zand worden waargenomen door dokter A. de Vries, Van Rijckevorselstraat 6, tel. 04166- 250. - Bij Dalfsen is een auto in een sloot terecht gekomen en zijn een mevrouw met zoon en dochter om het leven gekomen. De vereniging Nederland en Oran je heeft voor dinsdag 30 april, ter viering van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana een programma in elkaar gezet in het kader waarvan elke leeftijdsgroep ruimschoots aan zijn trekken kan komen. Om tien uur 's-morgens is er bij het gemeentehuis een kinderaubade waarvan de konink lijke harmonie V. en Vhaar mede werking verleent. Na afloop tractatie voor de schooljeugd. Om half 2 's-middags start er van af de Theresiakerk te Waspik-Boven een autorally, mede georganiseerd door de automobielclub ACK-afde- ling Waspik waaraan alle Waspikse rijbewijsbezitters kunnen deelnemen. Om 2 uur begint er een speurtocht vanaf de blokhut in de Bernhardstr. voor jongens en meisjes van 8 tot en met 10 jaar. Eveneens om 2 uur gaat aan de Theresiakerk een oriëntatierit van start voor de jeugd vanaf 11 jaar. In samenwerking met de jongerenso- ciëteit worden er 's maandags en dinsdags avonds instuifavonden geor ganiseerd in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven, beide keren om half 8. Maandag voor de jeugd van 15, 16 en 17 jaar met medewerking van The Same, dinsdag voor jongens en meis jes van 12, 13 en 14 jaar, waar voor hammond-organist Paul Smits zijn medewerking toezegde. Om 8 uur 's-avonds worden aan het gemeente huis de prijzen uitgereikt van de di verse activiteiten in wedstrijd-ver band. Dan is er in de loop van de gehele dag, zowel op het sportterrein Elzenhage als op het Wlvite Boys terrein te Waspik-Boven te genieten van wijkvoetbal. Vier wijken spelen onderling een halve competitie. Wijk A is de nieuwe wijk tussen kanaal en spoorlijn. Wijk B is Benedenkerkstr., Havendijk en 't Vaartje; wijk C is Spoorstr., Stadhoudersdijk en Schot se Hooglandersstraat. Wijk D is Vaarkant, Carmelietenstraat en de di verse zijstraten. Het programma hier voor is als volgt: 9 uur: Waspik, wijk A tegen B, en in Waspik Boven C tegen D. Om 11 uur resp. C-B en A-D. Om 4 uur tenslotte C-A en B-D. Eén dezer dagen zullen er weer vele vrijwilligers zijn. die bij u ko men aankloppen om U steun te vra gen voor de jeugdtoto „Jukrata". U zult zich afvragen: ,,Wat betekent Jukrata en voor welke verenigingen is de opbrengst bestemd?" De naam is afgeleid van de eerste letters van Judo, Krachtsport en Tafeltennis, drie zaalsporten, waarvoor de op brengst ook bestemd is. - Daar alle drie de verenigingen veel jeugdige beoefenaars kent, waarvoor ook veel kosten gemaakt dienen te worden, zal het u duide lijk zijn, dat dit niet alleen met de. kontributie goed te maken is. Wan neer wij daarbij de huur van de sporthal in ogenschouw nemen, dan blijkt, dat deze verenigingen het hoofd ter nauwernood boven water kunnen houden, zodat zij genood zaakt zijn andere bronnen van in komsten te zoeken. Dat zij hierbij de steun van het gemeentebestuur hebben, blijkt wel uit het feit, dat zij hun goedkeuring hebben gege ven tot het houden van deze jeugd toto. De opbrengst van vorig jaar was beslist een mooi bedrag, maar juist niet groot genoeg om er een heel jaar van te kunnen blijven draaien. Het is daarom voor hen 'n groot genoegen, dat zij met mede werking van de gemeente en de Jeugdsportraad Waalwijk de jeugd toto eerder mogen organiseren. Inwoners van Waalwijk, wij doen een dringend beroep op u om het werk van Jukrata te steunen, zodat ook zij hun steuntje kunnen bijdra gen tot de zo broodnodige mogelijk heden van vrijetijdsbesteding. Wij zijn ervan bewust, dat haast elke dag iemand een beroep op u komt doen, maar dit is anders. Dit zijn 3 j.laatselijke verenigingen die uw steun beslist niet kunnen ontberen. Klopt er iemand bij u aan voor de jeugdtoto „Jukrata", besef dan, dat uw „Nee" het einde van deze drie mooie sporten kan betekenen. Wij weten echter, dat u voor deze sporten in Waalwijk een warm plek je heeft ingeruimd en we twijfelen er niet aan, dat u naast de veld- sporten ook de zaalsporten niet zult vergeten. De komende vijf weken vragen wij uy speciale aandacht en u kunt er van verzekerd zijn, dat vele kinderen een dankbaar gebruik van uw steun zullen maken. Bijvoor baat onze harelijke dank! Bestuur TTV R.K.C. Zuid-Afrika, dat eerst was aan genomen, is thans na actie van Rusland en tal van Afrikaanse landen van deelneming aan de Olympische Spelen uit Mexico uitgesloten. Zondag j.l. is een vliegtuig, een grote Boeiing van de Zuid-Afri kaanse Luchtvaart Mij., dat reeds 3 weken in dienst was, op weg naar Londen, in West-Afrika neer gestort. Er waren 128 passagiers en bemanningsleden aan boord, waarvan er slechts 6 zijn gered en die ernstig waren gewond. Er was voor een waarde van 3 mil joen gulden aan diamanten aan boord bestemd voor Londen. Er zijn bij dit ongeluk ook 6 Ne derlanders omgekomen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 19