WAALWIJK Autobedrijf Musa toonde nieuwste DAF-modellen UW MENING Kath. Bond Leidinggevend Personeel kring Waalwijk huldigde jubilarissen Biljartver. 't Zwaantje huldigde vrijdag het kampioensviertal Claus-Jetten winnaars «Schoen-Rally '68« H. Pullens vierde zilveren jubileum bij «De Amstel« Succes van atleten van A.C. Waalwijk in Den Bosch en Vught Receptie NEO-Sprang t 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 APRIL 1968 3 ned. bond van oudstrijders RADIO ARWIMO VANAVOND OP DE RADIO 36 onderschei dingen uitgereikt Koninklijke onderscheidingen in De Langstraat F. J. C. M. Smits AFWEZIG Jubilarissen Gerardus Timmermans BROEKENBAL SOOS MEMPHIS GOLD Soos Memphis Gold, gevestigd in de Hertog Jan-bar in de Grotestraat organiseert morgen, Koninginnedag, cen oranjebal in de vorm van een broekenbal. Zaterdag heeft het be stuur de oud-Brabants ingerichte discotheek uitgebreid met twee draaitafels die tesamen met de com. plete stereo-installatie een goede kwaliteit van de R. B.-platen waarborgen. De toegang is ook dins dagavond boven de 18 jaar. Aan vang half negen. AFD. WAALWIJK e.o. VVD De afd. Waalwijk e.o. van de VVD zal vanavond een openbare verga dering houden in hotel Verwiel te V/aalwijk. Op deze bijeenkomst zal de heer H. Wiegel, lid van de Twee de Kamerfractie van de VVD spre ken over het onderwerp „Moet de VVD ontploffen". Na de lezing zal er gelegenheid bestaan tot het stel len van vragen en discussie. Voor de leden volgt na de lezing nog 'n kort huishoudelijk gedeelte. De agenda omvat o.m. tussentijdse ver kiezing van een bestuurslid wegens het aftreden van de heer S. P. J. v. Kuyk. Het bestuur stelt kandidaat mevr. H. Smits. Voorts verkiezing van twee bestuursleden wegens het verstrijken van hun bestuursperiode van de heren J. Dekkers en L. Pol dervaart. Beide aftredenden zijn herkiesbaar. Aanvang 20.Oo uur. In 'verband met de TV-uitzending betreffende de herdenking van de fusillade te Waalwijk komt de stille tocht vanaf het Raadhuis te verval len. De jaarlijkse dodenherdenking zal nu plaatshebben bij het oorlogs monument, de leden van de afd. Waalwijk van de Ned. Bond van Oudstrijders worden derhalve ver zocht uiterlijk 19.30 uur bij het oor logsmonument aanwezig e zijn op zaterdag 4 mei. LENTE TOTO ST. LIDUINA Inzet f 810,80. Deelnemers: 907. Ie prijs C. Merks, Luybenstraat 82, P G. Roomer, Mr. v. d. Bossestraat 12 beiden te Waalwijk, A. van Osch, Sweensstraat 45, J. Damen, Huy- gensstraat 49 beiden te Kaatsheuvel en P. de Laat, Maasdijk 19 te He- dikhuizen. Ze hebben het bedrag precies geraden en zij ontvangen ieder f 24,32. 2e prijs J. Schapendonk, Dreefse- weg 10, Kaatsheuvel met f 810,81. Hij ontvangt f 81,08. 3e prijs J. van Hooft, Heusden met f 810,75. Hij ontvangt f 40,54. De prijzen kunnen worden afge haald woensdagavond a.s. tussen 6 en 8 uur bij de heer J. Timmermans, Mgr. Prinsenstraat 16, Waalwijk. Radio Arwimo uit Waalwijk, ge formeerd door de gebroeders Arno en Willy Moonen, is vanavond weer op Radio Veronica te beluisteren in het programma „Binnen zonder kloppen" van Suhandi tusen 8 en 9 uur. Radio Arwimo verzorgt een programma van ongeveer 15 minu ten. ORANJEFEESTEN IN BAARDWIJK Zoals we vorige week reeds uit voerig publiceerden, organiseert het Oranje-Comité „Oranje Boven" in Baardwijk oranjefeesten. We willen nog even wijzen op de fietsenrally om 5 uur, waaraan door alle jon gens en meisjes vanaf 13 jaar kan worden deelgenomen. In het ge meenschapshuis vindt 's avonds om 8 uur de prijsuitreiking plaats. Ver der draait er het „Rad van Avon tuur". Het geheel wordt afgewisseld door het Bossche orkest The Kum- ping Tornado's, dat voor dansmu ziek zorgt. Zaterdag en zondag werd door Musa autobedrijf een DAF-show ge organiseerd in een van de hallen van het bedrijf. Vele types en uit- voeringen van wagens waren te be zichtigen. Er bestond voor de show op beide dagen dan ook een enorme belangstelling. Allereerst was er dan de DAF- pony, een cabine met oplegger Dit is iets geheel nieuws van de DAF- fabrieken. De oplegger is los te kop pelen van de cabine oo een heel simpele manier. Tevens heeft de ko per ook de gelegenheid om er een laadbak bij te kopen, die op eenvou dige wijze aan de cabine kan wor den gemonteerd De motor is de zelfde als die van de DAF 44. Deze is voor dit doel uitgerust met een lage gearing en kan een snelheid van 70 km per uur halen. De ver snelling werkt, zoals bij alle DAF's geheel automatisch. De motor heeft een vermogen van 42 pk en de com binatie kan een gewicht van 1200 kg vervoeren. Compleet met opleg ger en laadbak bedraagt de prijs f 8.600,-. Tevens was er te zien de DAF 55 met Renault-jnotor De wagen heeft een cylindervermogen van 1100 cc en kan een snelheid van 145 km per uur bereiken. Vei'der was er ook de DAF 44 en DAF 33, de voort zetting van de vroegere Daffodil. De DAF 33 is met een 2 pk zwaardere motor uitgerust als de vroegere Daf fodil. Binnenkort komt op de markt de DAF 55 coupé. Met de produktie zal worden gestart op 1 mei in Bom, de nieuwe vestiging van de DAF. Inte ressant te vermelden is het feit, dat bij het 40-jarig bestaan van de DAF- fabrieken een feestavond werd ge geven voor alle dealers. Een DAF 55 coupé werd toen verloot, die te recht kwam bij de vrouw van de heer Mulders. De heer Mulders kon verder nog mededelen, dat binnenkort aan de St. Antoniusstraat in Kaatsheuvel 'n nieuw bedrijf zal worden gesticht. Het zal uitsluitend een DAF-dealer- schap-bedrijf worden voor Kaatsheu vel en omgeving. De 50- en 60-jarige jubilarissen van de KBLp met het bestuur, tijdens de huldiging afgelopen vrijdag. v WAALWIJK - Vrijdagavond heeft in het Lido te Waalwijk de Katho lieke Bond voor Leidinggevend Per soneel Kring Waalwijk de viering van het 50-jarig bestaan besloten met een feestavond voor de leden. Tevens werden op deze feestavond een groot aantal jubilarissen gehul digd en onderscheiden met bonds- medailles. Reeds op 6 april is er in verband met het jubileum door het bestuur gerecepieerd in Hotel Ver- wiel. Bondsvoorzitter De Bruin sprak zijn waardering uit voor het vele werk, dat de afdeling Waalwijk heeft verricht en benadrukte verder de trouw van de afdeling. Voor de activiteiten zoals die tentoongespreid worden, hadden hij en zijn medebe stuurderen in Utrecht de grootste bewondering. Juist in deze tijd kun nen wij steun niet ontberen om de belangen van de leden op de juiste wijze te behartigen. Hij kon het be stuur dan ook van harte gelukwen sen met het 50-jarig jubileum. Vele gouden en zilveren insignes konden door de heer De Bruin wor den opgespeld. Een speciaal woord had hij nog voor de heer N. v. Gor- cum (86), die reeds 60 jaar lid is V/AALWIJK Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn vanmorgen een aantal onder scheidingen uitgereikt. Drs. R. van Iersel, oud-Waalwijker en thans di- rekteur van de N.V. Organon in Oss, is benoemd tot Officier in „e Orde van Oranje Nassau. In de streek ont vingen de volgende personen een onderscheiding: ere-medaille in goud aan W. van Seters in Raamsdonks- veer, verbonden' aan de Orde van Oranje Nassau. Ere-medaille in zil ver: J. F. van Oyen te Haarsteeg, se cretaris van de onderlinge veeverze kering. Ere-medaille in brons: F. Ve ra, overleerstanzer bij Schoenfabriek G. van Lier N.V. in Loon op Zand. Tandarts van 27 april t/m 12 mei 1968. Collegae in Waalwijk, Kaats heuvel, Sprang-Capelle en Drunen nemen waar, tijdens spreekuren voor spoedgeval len. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Zaterdag 19.30 uur: bijeenkomst van het mannenkoor bij het oorlogsmo nument. Zondag: geen repetitie mannenkoor. NCVB AFD. WAALWIJK e.o. De Vrouwenbond NCVB hield op 23 april een gezellige excursie naar de Huishoudbeurs in Amsterdam en de bloemenpracht in de Keukenhof De morgenkoffie werd in Breukelen gebruikt en gesterkt reed men naar de Beurs in Amsterdam, in de na middag bezocht men Keukenhof. In De Meern werd een heerlijke maal tijd gebruikt in restaurant Rheno- maar. Toen op weg naar huis en bij aankomst in Waalwijk werd aan 'n drietal dames (thuisblijfsters) een bloemenhulde uitgereikt, een bui tengewone leuke geste. De volgende bijeenkomst is op 15 mei en dan zal de heer Pons uit Hilversum een le zing houden over Televisie. Men re kent op een grote opkomst. en vóór de oprichting van deze bond reeds lid was van een soortgelijke organisatie. Door de heer A. Trom melen, waarnemend voorzitter, wer den ook nog woorden van felicitatie gesproken. Hij kondigde verder aan, dat er enkele mutaties in het be stuur zullen plaats vinden, onder meer van voorzitter Hoevenaars en bestuurslid Dielissen. In een binnen kort te houden vergadering zal dit aan de orde komen. De jubilerende leden zijn: 60 jaar lid de heer N. v. Gorcum; 50 jaar lid de heren J. van de Griendt, A. Klerks, A. Rombouts, H. van de Griendt, P. Verhoeven en C. Maas Het gouden insigne werd uitgereikt wegens het 40-jarig lidmaatschap aan de heren P. Adriaansen, C. de Peffer, A. van de Elshout, C. Hoe venaars, A. Leytens. A. v. Outheus- den, M. Schellekens, A. Kleyssen G. Imperman, J. de Werd en J. v Loon. Het zilveren insigne wegens het 25-jarig lidmaatschap was voor de heren J. v. Riel, J. Moonen, A Alessi, A. Dekkers, J. Freyer, A ten Haaff, H. van de Leur. A. Maas H. Maas, H. Pullens, M. Smits, M Verdonk, W. Rombouts, M. v. Delft en J. Verhoeven. Het ere-insigne K.L.P. was er voor de heren A Lombarts en T. Kelder. Het kampioensviertal van 't Zwaantje. V.l.n.r. Bracht, Arn. Verhoeven en Kees van de Loo. Wim Vink, Rini van In haar clublokaal café Het Gal- genwiel hield de BV 't Zwaantje vrijdagavond j.l. een buitengewoon geslaagde feestavond, die ditmaal in het teken stond van het kampioen schap dat het eerste team van deze vereniging onlangs behaalde. Voor deze avond was een feestcommissie samengesteld, die tot taak had de kampioenen te huldigen. Het kampioensteam betond uit de heren C. v. d. Loo, R. van Bracht, W. Vink en A. Verhoeven. De avond werd geopend door de voorzitter van 't Zwaantje, de heer P. Gons, die al len hartelijk welkom heette, speci aal de dames die voor deze feest avond waren uitgenodigd. Hij dank te hen voor hun voortdurende be langstelling voor de biljartsport, spe ciaal voor de prestaties van de le den van 't Zwaantje. Hij wenste 't kampioensviertal geluk en gaf ver volgens de leiding over aan 't feest comité, na allen een prettige avond te hebben toegewenst. En het is inderdaad een prettige avond geworden. Dankzij de nodige consumpties heerste er weldra een echt feestelijke stemming, waaruit op ondubbelzinnige wijze de goede geest, die er in de vereniging heerst, tot uiting kwam. In zijn openings woord herdacht de voorzitter van 't feestcomité, de heer Jos Klerks op Zaterdagmiddag werd de jaarlijkse Schoen-rally", de zevende in succes sie, verreden. Algemeen winnaar werd de equipe B. Claus - A. Jetten, die kortgeleden ook de Brabant- Grensrit op haar naam bracht en de leiding heeft van de KNAC-competi tie en die van de RAC-Zuid. De automobielclub „Kaatsheuvel", die dit sportvenement altijd met grote nauwgezetheid voorbereidt, kan ook nu weer op een zeer geslaagde rally terugzien, waarbij de stemming onder de deelnemers uitstekend was. Het totaal inschrijvingen bedroeg 195, waarvan 9 voor de A-klasse, 39 voor de B-klasse en 147 C-klassers. Deze laatsten kregen 'n oriëntatierit voor geschoteld, waarbij twee dames-equi pes zich onder de eerste tien wisten te klasseren. De „Schoen-rally" kreeg nog 'n internationaal tintje door de deelname van 'n Belgische equipe en een Duitse militaire equipe uit de le gerplaats Budel. De voorlopige uitslag is: A-klasse: 1. B. Claus - A. Jetten, Stiphout - Boekei, 269 strafpunten; 2. A. C. Bartelen - J. G. Groen, Wouw - Breda, 328; 3. J. Peskens- F. Beyer, Vlijmen - Bodegraven 382; 4. L. Bogers - A. Mulder, Bergen op Boom, 396; 5. C. Dekkers - mej. A. v. Raay, Bergen op Zoom, 399 straf punten. B-klasse: 1. J. Flesch - J. Melkert, Bergen op Zoom, 279 strafp.; 2. H. Giesen - F. v. Hoek, Eindhoven, 293; 3. B. Kleve - Swagemakers, Bergen op Zoom, 330; 4. F. v. d. Viënne- J. Vreyling, Bergen op Zoom, 330; 5. Mej. E. Staal - J. v. d. Elshout, Breda - Oosterhout, 344; 6. W. Rij niers- J. Rijniers, Helmond 409; 7. Th. Nooteboom - K. Westland, Til burg 421; 8. F. v. Dijk W. Weis man, 's-Hertogenbosch 424; 9. L. Conijn-A. Jetten, Eindhoven, 424; 10. G. Fris - Kolster, 's-Gravenhage, 428. C-klasse: H. Figge - P. Bastiaanse, Rotterdam - Leidsendam, 165; 2. Me vrouw v. Berkel - Mevr. de Vries, Tilburg, 175; 3. C. Damen - J. Vor- stenbosch, Dongen, 203; 4. A. Meu- lendijks - Mevr. Meulendijks, Hel mond, 226; 5. P. Zoontjes-Fr. de Vries, Tilburg, 228; 6. G. v. d. Aa - A. v. Delft, Elshout, 240; 7. Mevr. R. A ussems - Mevrouw R. Moonen, Kaatsheuvel, 240; 8. G. Broekhui zen - J. v. Gennep, Haarlem, 243; 9. A. Goesten - P. de Kroon, Vlijmen, 254; 10. F. Hesling- H. v. Zeeland, Helmond, 256. de hem eigene sympathieke wijze de oprichters van de vereniging, waarvan er al enkele zijn overle den, doch waarvan de ere-voorzitter de heer Tom Burmanje nog op de feestvergadering aanwezig was. Hij hoopte dat de heer Burmanje nog lang getuige zal mogen zijn van de groei en bloei van 't Zwaantje. Hierna bood hij de leden van het kampioensteam elk een cadeautje aan, dat op charmante wijze werd overhandigd door de dames van de kampioenen. Voor de dames was tevens een barakconcours georgani seerd, waarvoor leuke prijzen wa ren beschikbaar gesteld en dat bij de dames zeer in de smaak viel. Tot slot werd aangezeten aan een door de heer en mevrouw Vissers welvoorziene koffietafel, die alle eer werd aangedaan. Het feest duur de tot in de kleine uurtjes en zal bij de leden van 't Zwaantje en hun dames nog lang in aangename her innering blijven. Het nieuwe club lied van 't Zwaantje (muziek en tekst) van de heer Klerks, klonk menigmaal spontaan door de zaal, een bewijs hoe dit lied insloeg, kort om het was een echt prettig feest, de BV 't Zwaantje waardig. IN PARADISUM Wij wisten niet, dat er in Waal wijk zoveel vrome vrouwen woon den, totdat een lezer of lezeres van dit blad ons hierop in de rubriek Uw Mening attent maakte. Wij zul len voor hem of haar zieleheil te- zijnertijd een echt „In Paradisum" zinèen. Een vrome vrouw uit Waalwijk OPERA-CONCERT Werkelijk uitmuntend en fantas tisch was deze avond zo werd over al gehoord en eveneens gelezen. Zou echter een koor zoals Liederta fel „Oefening en Vermaak" wil zijn en ook is, niet gebaat zijn mej; ook enige niet te oversmaden goed be doelde kritieken. In de afgelopen 4 jaar gaat het steeds beter, iedere uitvoering, kleine storingen daar ge laten, geeft een idee van voortuit gang, zo viel het nu op dat de uit spraak veel beter was. Zou het nu geen tijd worden om cok eens aan een goede ademhaling te werken. Het komt mij voor dat dat vooral het mannenkoor goed zou doen, misschien gaat het idee, dat de heren elkaar verstaan te over schreeuwen er dan enigszins af. Bovendien zou ik willen opmer ken dat de ruimte van de Bernadet- tekerk absoluut voor deze avond niet geschikt bleek te zijn, het weer kaatste soms zo afschuwelijk, dat vele muzikale oren stonden te tril len, vooral bij een stem zoals Ma rijke van der Lugt bezit. Ondanks dat was het een avond om met vol le teugen van te genieten. Misschien is er bij de volgende uitvoering een van Waalwijks bloe misten ook nog bereid om een boe ket ware bloemen beschikbaar te stellen i.p.v. die afschuwelijke na maak gevallen. Sotthewes 600 m meisjes B: 4. M. Mahieu 1.53,3 Verspringen meisjes A: 6. N. Dem- mers 4.40 m; 9. W. Demmers 4.14 m. Uitslagen te Vught zijn als volgt: 100 m meisjes A: N Demmers 3e in 13.8. 600 m meisjes B: L. Schagen 7e in 2.01. 600 m meisjes C: M. Leij- tens 5e in 2.05.4. Verspringen meis jes A: N. Demmers 6e 4.53 m; D. Verhoeven 8e 4.23. 3000 m heren D: B. Ketelaar 8e in 10.00,6. 100 m he ren D: A. Verhoeven le in 11.8. 200 m heren C: A. Verhoeven le in 24.6. 800 m heren C: P. v. d. Geld 3e in 2.04.5. 200 m dames A B q D: A. Ke telaar 5e in 31.7. 300 m jongens B: J Mahieu 4e in 40.0. 400 m dames C D: A. Ketelaar 4e in 1.14.5. 400 m meisjes A: D. Verhoeven 3e in 1.10.4 400 m jongens A: J. Knuist 5e in 57 sec. 800 m jongens B: J Bouman 7e in 2.14.7; J. Schapendonk 12e 2.21.6; L. Jongbloed 16e 2.36.3, B. Ketelaar wist op lange afstand wedstrijden te Oss op 15 april een nieuw Waalwijkse rekord te vesti gen n.l. 10 km in 36.22. AC Waalwijk heeft een druk week end achter de rug. Op zaterdag wa ren er baanwedstrijden in Den Bosch bij OSS-Volo en zondag baan wedstrijden in Vught, welke door Prins Hendrik werden georganiseerd in het kader van het 60-jarig bestaan van deze vereniging. Gezien het be gin der baanwedstrijden werden door de atleten van AC Waalwijk goede resultaten behaald. Niet minder dan 5 Waalwijkse re- kords sneuvelden n.l. Peter van der Geld 800 m 2.04.5 en 400 m 53.4, dit laatste stond op naam van R. Heems kerk. De uitslagen in Den Bosch waren: 400 m heren D: 3. P. v. d. Geld 53.4. 8G'0 m jongens B: 2. J. Mahieu 2.07.2. 100 m jongens B: 2. T. v. d. Geld 13.1 100 m jongens B: 3. H. Stein 13.4. 100 m heren D: 3. A. Verhoeven 12.0 Vanmorgen werd in verband met zijn 25-jarige dienstjubileum de heer II. G. Pullens door de directie en medewerkers van de Kon. Chroom- Icderfabriek „De Amstel" gehuldigd. De heer J. G. Gompen, directeur, sprak de jubilaris toe. Hij roemde de lotsverbondenheid van de heer Pul lens met het bedrijf. Een gelukkige omstandigheid vond hij het feit, dat er in het bedrijf vele zilveren jubi larissen waren. In het kort memo reerde hij, de komst van de heer Pullens in het bedrijf in 1943. Dit was een sombere tijd. zo stelde hij, waar we allen met gemengde gevoe lens aan terugdenken. U heeft een merkwaardige carrière achter de rug L bent altijd een van de leidingge vende werknemers in het bedrijf geweest. U heeft de moeilijkste af deling, de droge afdeling, die voor het grootste gedeelte wel het heie terrein beslaat van de werkzaamhe den van ons bedrijf. Wij hebben dan ook alle reden U onze dankbaar heid te tonen, voor hetgeen U voor ons bedrijf heeft betekend. Even ging hij nog in op de vrije tijdsbesteding van de heer Pullens, namelijk de duivensport. Tot slot stelde hij de heer Pullens als een voorbeeld voor allen, wat betreft trouw en verbondenheid aan het be drijf. Namens de directie overhan digde hij de heer Pullens het ge tuigschrift van de Maatschappij voor de bevordering van de Handel en de Nijverheid en een herfrinerings- medaille. Vervolgens speldde hij hem de gouden draagspeld op. Me vrouw Pullens werd verrijkt met bloemen. Hierna sprak de heer M. Weima, bedrijfsleider, die het feit, benadruk te, dat de functie van chef in deze tijd steeds moeilijker wordt. Na mens het personeel werd door de heer Van Vught een enveloppe met inhoud aangeboden. De heer J. Pruyssers bood namens de chefs nog een cadeau aan. Een kort dank woord werd nog uitgesproken door de jubilaris zelf, die nog enkele her inneringen ophaalde aan vroeger en verder de directie dankte voor het vertrouwen al die jaren in hem ge steld. De heer G. Willems, hoofdbestuurslid van de KNVB feliciteert het be stuur van het gepromoveerde NEO. Heden overleed, na een langdurige ziekte, voorzien van het Sacrament der zieken, in „Maria-Oord" te Rosmalen, mijn dierbare man en onze vader, behuwd- en grootvader echtgenoot van Bartha Geertruida van Munster weduwnaar van Gerdina Petronella Verhoeven in de leeftijd van 75 jaren. Waalwijk: B. G. Timmermans-van Munster M. Timmermans C. Timmermans-Brekelmans en kinderen Halsteren: H. Elfring-Timmermans B. Elfring en kinderen Waalwijk: G. Timmermans M. Timmermans-van Gorkom en kind M. Timmermans A. Timmermans-Voogd Waalwijk, 29 april 1968 Laageinde 16 Wij nodige U vriendelijk uit om samen met ons de H. Eucharistie te vieren welke om half elf aanvangt in de parochiekerk van de H. Bernadette, Dr. Schaep- manlaan 33, Waalwijk. Bijeenkomst dames en heren in de kerk. De avondmissen zullen gehouden worden dinsdag en woensdag om 19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op het r.k. kerkhof van St. Clemens. De overledene ligt opgebaard in de Chapelle d'Ar- dente van „Maria-Oord" te Rosmalen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in café ,,'t Vosje", Laageinde 52, Waalwijk van 12.-12.30 uur.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3