De Echo van hei Zuiden WAALWIJK löö JMR VTeriuicl sporfpantalons Zaterdag top-voetbalwedstrijd Waalwijk-Sprang Capelle Hypotheken en Top- Hypotheken 1868 SLANK 1968 1868 1968 heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! Moon Verhuist A.A. Dijkstra Restaurant „De Gouden Leeuw" Zo vlogen de duiven Kaatsheuvel ommuniejeeót tandartsendienst „MOEDERS VOOR MOEDERS" 4 chocoladebollen voor 11,95 „DE BIEKORF" Grasduinen -3 op zondag 16 juni Jaarvergadering „Volksonderwijs" Burgem. Teijssen geeft zondag start schot L'Ecurie-rally Modehuis met een DINER bij of van Dit weekeinde schooBhandbal- toernooi van Tachos J.S. FILM'S Peperstraat 25 Kaatsheuvel Vlijmen gouden kruisje of medaille P. VAN ROOIJ Zn. Loon op Zand GEMENGD ONDERWIJS DOOR OUDERS GOED ONTVANGEN VRIJDAG 17 MEI 1968 89e JAARGANG No. 40 ZONDAGDIENST ARTSEN Zaterdag 18 en zondag 19 mei Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. Langemeijer Apotheek: Nijman Zaterdag 18 mei Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur: Tandarts: F. J. Smits, Waalwijk ZONDAGDIENST VOOR wit gele- EN GROENE KRUIS Zaterdag 12.00 uur tot maandag morgen 8 uur. Zr. A. Fuikschot, Mr. van Cooth- straat 52, tel. 3185. ZONDAGDIENST PASTORIëN Zondag 19 mei en Hemelvaartdag van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: O. L. Vrouw, Burg. Ver- wielstraat 2, tel. 2790 N.H. KERK WAALWIJK Zondag 19 mei 10.00 uur v.m.: Ds. Ph. Kroes 6.30 uur n.m.: Ds. Ph. Kroes Jeugddienst in Dukdalf N.H. KERK BESOYEN Zondag 19 mei 10.00 uur v.m.: Ds. J. Vink 6 30 u.: Ds. F. van Dieren, Heusden N.H. KERK BAARDWIJK Zondag 19 mei en Hemelvaartdag 10.30 uur: Ds. J. J. Kooman Kollekte Algemeen Kerkewerk GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK Zondag 19 mei 10 en 5 uur: Ds. W. R. Barkema PINKSTERGEMEENTE Kloosterweg 62, Waalwijk Zondag 19 mei 2.30 uur n.m.: Evangelist W. v. Beek van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22, tel. 4026 HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 2778, b.g.g. 2604 of 2726. dat kan met ons naiuur zuiver roggebrood en X bijzonder smakelijk rond 4 boeren tarwe. X MEI aanbieding LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 BEROEPEN Ds. J. Vink heeft een beroep ont vangen naar de Herv. Gemeente te Valburg-Homoet (Betuwe). D.E.L.-COLLECTE De kollekte voor het fonds Draagt Elkanders Lasten staat binnenkort weer voor de deur. Het behoeft nau welijks betoog dat uw gaven voor dit fonds in hoge mate belangrijk zijn. Immers, U schept daarmede weer de gelegenheid om anderen, die hulp nodig hebben, ook inder daad te helpen. Niettegenstaande de vele verbeteringen die we de laat ste jaren hebben zien komen, is er nog altijd een grote groep mensen die door moeilijkheden worden ge troffen. We menen dan ook dat wij voor 1968 de kollekte, die zal wor den gehouden in de week van 19 tot 25 mei a.s. weer van harte bij U al len mogen aanbevelen. VOORLICHTINGSAVOND L.T.S. Op maandag 20 mei a.s. om 7.30 uur zal in de cantine van de Nij verheidsschool te Waalwijk 'n voor lichtingsavond worden georgani seerd voor de opleiding volgens het leerlingstelsel. Deze voorlichting, welke door de heer A. M. Wilgers, regionaal consulent alsmede door óe heer P. de Koning, jeugdconsulent van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Waalwijk, zal worden verzorgd, is bedoeld voor de ouders van de leerlingen, die dit jaar de dagschool zullen verlaten. SOOS MEMPHIS GOLD Zaterdagavond draait van 8.30 tot 1.00 uur weer Soos Memphis Gold in de zaal van bar Hertog Jan aan de Grotestraat. Zaterdag worden er weer oude toppers gedraaid o.m. Bill Haley e.a. Ook de disco-bar heeft een andere plaats gewregen en is nu beter zichtbaar voor het publiek. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIkELEN VESTIGING PIET KLERKX N.V. IN AMSTERDAM De Waal wij kse meubelindustrie Piet Klerkx N.V. opent volgende week zaterdag 25 mei een nieuwe vestiging in Amsterdam aan de We teringschans 165, nabij hoek Vijzel straat. Op vrijdag 24 mei recipieert de direktie van 3 tot 5 uur. LENTE-CONCERT Het Waalwijks Symfonie Orkest o.l.v. J. Plinsinga geeft op vrijdag 31 mei a.s. een Lente-concert in het Lido Het programma vermeldt: Pe. tot Symfonie, Symfonie no 104 in D gr. terts; delen uit Sylvia-ballet; Noorse dansen nrs. 2 en 3 en Suite oriëntale. Na afloop is er een bal dat wordt verzorgd door het Bos sche orkest The Forrest Foure. OPENING RENAULT De nieuwe garage van Schoep's Automobielbedrijf zal op woensdag 22 mei om 15.00 uur door burge meester J. Teijssen worden geopend. Van 16.00 tot 18.00 uur is er een receptie Van woensdag 22 tot en met zondag 26 mei is er een grote Renault-openingsshow. GESLAAGD Op 11 mei j.l. werd te Andel, door de Ned. Ver. tot Bevordering van het Administratief Economisch On derwijs, afgenomen het examen ma- ehineschrijven volgens het tienvin- gersysteem. Aan de onderstaande candidaten kon het diploma uitge- ïeikt: Arie Bouman, Deo Middelkoop Bea Boers, Arie v. Herwijnen, Adri Hak, Martin Schouten, Ria den Dek ker, Henk v. Geenen, Johan Brou wers en Jan van Andel, allen uit Andel en omgeving. José v. Roos malen, Annelies den Teuling, Jany v. d. Sluis, Ria Maaywee, Magda Verwiel en Cor v. Wezel allen uit Waalwijk. Tonny v. Mierlo uit Vlij men en Corry Sprangers uit Kaats- neuvel. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer L. v. d. Leur, Mr. van Coothstraat 75, te Waalwijk, waar nieuwe candidaten zich alsnog kun nen opgeven. Zie hiervoor adver tentie elders in dit blad. Voor de derde achtereenvolgende Keer gaat Waalwijk "grasduinen". Organisatoren en medewerkers, die deze week de hoofden bij elkaar hebben gestoken, hebben de datum van de wandeltocht vastgesteld op zondag 16 juni a.s. Evenals de twee voorgaande ja ren gaat de tocht via de Drunense- en Loonse Duinen naar de Biezen- mortel bij Udenhout. Aangezien na dere bijzonderheden nog niet bekend waren, komen we hier binnenkort uitvoeriger op terug. - De nootwetten in Duitsland zullen, on danks de hevige protesten, door de Duit se Bondsdag worden aangenomen. - In Rotterdam heeft een 19-jarige jongen een 58-jarige man doodgestoken en diens zoon ernstig verwond. De dader is ge arresteerd. - De minister van verkeer heeft de vesti gingen van de Shell in Noord-Brabant van 't grootst belang genoemd en zal daarvoor alle moeite doen. - In Dalfsen zijn 2 jongelui met hun auto tegen een boom gereden en beiden ge dood. Dinsdagavond j.l. werd wederom door de plaatselijke afdeling van de vereniging "Volksonderwijs" haar jaarvergadering gehouden in een bo venzaal van De Gecroonde Leersse. De opkomst was bevredigend. Na dat de voorzitter de vergadering ge opend had werden de notulen voor gelezen en goedgekeurd, evenals de jaarverslagen van secretaresse en penningmeester. De heer Pontvuyst trad af als penningmeester na ja renlang deze functie met veel toe wijding te hebben vervuld. De voor zitter sprak namens de leden een dankwoord uit en overhandigde de heer Pontvuyst een boekenbon. Hij heette de heer A. de Rooy, die zich bereid had verklaard het penning meesterschap op zich te nemen, van harte welkom in het bestuur. Perio diek traden af de voorzitter en de secretaresse .De eerste stelde zich herkiesbaar en werd herkozen; de laatste liet zich wegens het ontbré- l:en van een opvolgster overhalen het secretariaat nog een jaar op zich te nemen. Bij de rondvraag werd nog aan de orde gesteld, hoe het werk van ae Volksonderwijs meer in de be langstelling te brengen, waarna de voorzitter de vergadering sloot en men kon terugzien op een geslaagde bijeenkomst WAALWIJK Zondag 19 mei zal de club du disque l'Ecurie weer een auto-oriëntatierit organiseren. Men wil er een jaarlijks terugkerend eve nement van maken. Ook nu weer is de AC Hunenrijders uit Drunen be reid gevonden om de rit uit te zet ten. Burgemeester J. Teijssen van Waalwijk heeft zich bereid ver klaard om het startsein voor de ral ly te geven. Vóórinschrijven voor de rally is niet mogelijk. Men kan slechts in schrijven op de dag van de rally vanaf 12 uur op het startbureau. Het startbureau is gevestigd in de bene denzaal van de Gecroonde Leersse. Om 13.01 zal dan door de burge meester het startschot gegeven wor den. De rit heeft een lengte van on geveer 60 km en zal met een gemid delde van 24 km per uur gereden moeten worden. De finish is weer op het Raadhuis plein. Om half negen zal dan de uitslag bekend worden gemaakt. Er zijn een groot aantal prijzen. De eerste prijs is een draagbare radio Ier waarde van f 140,- en zilveren "Ecurie-beker, de tweede prijs een Tornado keukenmachine ter waarde van f 80,- en de derde prijs 'n elek trisch scheerapparaat De tweede en aerde prijswinnaars krijgen boven dien resp. nog een beker aangebo- c'en door Waalwijks Belang en De Gecroonde Leersse. Er is in totaal voor f 12 50,- aan prijzen beschik baar. Na de rally zal er een bal zijn toegankelijk voor alle deelnemende equipes en vanaf 18.00 uur treedt in de grote zaal op organist/zanger Frans Kamp. Ook zullen Jan van Lier en Frans van den Hoven weer hun bakende plaatjes draaien. In onze afdeling HERENMODE brengen wij een uitgebreide collectie (lang en kort model) in Tergal, Terlenka en Katoen. \lles in de moderne tinten. Wilhelminastraat 17, Waalwijk Telef. 2791 Voor de belangrijke voetbalwed strijd van zaterdag a.s. tussen Waal wijk en Sprang-Capelle op het ter rein van Baardwijk, is er bij het Waalwijks elftal een wijziging ge komen. Men heeft besloten C. Bee- rens van RKC linksbinnen te laten spelen en B. v. Cromvoirt, Baard wijk, rechtsbuiten, dus niet zoals vermeld H. Passier van RKC rechts buiten en B. v. Cromvoirt linksbin nen. De organisatoren zijn de me ning toegedaan, dat het elftal hier door nog sterker is geworden. De belangstelling voor de wed strijd is groot, er werden o.a. reeds op fabrieken en kantoren wedden schappen afgesloten. Er wordt za terdag enorm veel belangstelling verwacht. De jubileumcommissie van de v.v. Baardwijk heeft voor deze wedstrijd een afvaardiging van de gemeentebesturen van Waalwijk en Sprang-Capelle uitgenodigd en diverse personen van de K.N.V.B. Eredivisie-scheidsrechter, Fr. Derks, heeft laten horen dat hij met zeer veel genoegen deze spannende wed strijd zal leiden. Zoals reeds eerder gemeld zal de harmonie Marijke uit Sprang met drumband en majoret- ten, na eerst een rondgang door Waalwijk te maken, een grootse Makelaar in assurantiën Ambrosiusweg 47 - Waalwijk Telefoon (04160) 4203 show geven op het Baard wij kterrein Als bijzondere attractie zal er een bal worden verloot met alle hand tekeningen van spelers en scheids rechter Deze loting vindt plaats on. der de rust. Zaterdagavond zal er op het Baardwijkterrein volop te bele den zijn. dus zeker de moeite waard een gang naar de Akkerlaan te ma ken. Let op de tijd: zaterdag 18 mei 6.30 uur. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Marina J M dv P J van Assen-Klijn; Chet G W A zv C G Newar-Naloop; Hubertus A C M zv H J van Rooij-Rechters te Dru nen; Petrus J H zv P J Mulders-Leijtens; Alida K dv J A Maijers-van der Graaf; Adrianus G L M zv L A J van Os-van En gelen; Johannes H M zv J M M Cordes- Heijmans; Arnolda J M dv A P van de Wiel-Tielemans te Drunen; Adriana M T dv D T Smits-van Zeist te Sprang-Capelle; Jahonnes J J zv J J Boom-van der Kolk; Martinus A C zv C C G Simons-Verhoof- stad; Angelique H C M dv H H van der Lee-van Herpen; George E A zv J E Berg- mans-Witteveen; Leonardus A M zv A M A Vrijhoeven-van den Houdt. Overlijden: Johanna van Suijlckom, 80 j.; Adriana T H Bank, 52 j. echtg. H. Leijtens; Antonius van Wel, 78 j. weduwnaar van J A Staal; Christiaan J van Hilst, 64 j. echtg. A van Vuuren. Huwelijken: D J van der Schans, 29 j. te Sprang-Capelle cn P A van Ham, 31 j. te Waalwijk; J A M de Leeuw, 23 j. en M L R J Harmeling, 20 j. beide te Waalwijk. Huwelijks-aangiften: J C M Tabbers, 32 j. te Amsterdam en TAM Leijster, 27 j. te Waalwijk; F M I van Oers, 25 j. en A J Brouwer 24 j. bei de te Waalwijk. Ingekomen: S J Kooien van Oosterhout; M J C van den Enden van Oosterhout; J J B Verhagen van Roermond en gezin; K J Groeneveld echtg. Homan van Amsterdam; P J M Pullens van Drunen; J Braspenning van Den Bosch; M Ulusan van Turkije; J A G van Bladel van Australië; M A J van der Velden echtg. Seters van Ubbergen; T van der Slikke van Rotterdam; A G J Steffen van Loon op Zand; C Saeijs van Utrecht. Vertrokken: C J Kruyf naar Almkerk; C H T M Leij- ten naar Heusden; J Hoogerwerf naar Eethen; L J A van Roij naar Nieuw-Gin- niken en gezin; JAM van der Schot naar Oss: P A van Ham naar Sprang-Capelle; H F W M Smits naar Valkenswaard en gezin; J van Drongelen naar Zwitserland; J M Rosenbrand naar Roermohd; L P M Passier naar Oisterwijk. slaagt altijd en bespaart U handen vol werk Bestelt U tijdig? tel. 2330 Grotestraat 208, Waalwijk Zaterdag 18 mei zal de Waalwijkse wethouder van sportzaken, de heer J. J. M. van Heeswijk het school- handbaltournooi om half elf ope nen. Zoals bekend, wordt er door luim G00 deelnemers en deelneem ster van scholen uit Waalwijk, Dru nen en Kaatsheuvel deelgenomen. Zowelvoor de meisjes en jongens zijn er vier poules en de leeftijden zijn: 1 poule voor 17 jaar en ouder, 1 poule voor 15 en 16 jaar, 1 poule voor 14 jaar en 1 poule voor 12 en 13 jaar. In totaal dus 8 poules, die diverse bekers en medailles kunnen verdienen. De wisselbekers, die ge schonken werden door de gemeente Waalwijk, zijn bestemd voor de bei- ce poules van 17 jaar Bij de meis jes zijn dat: Huishoudschool Waal wijk, Jongerencursus Waalwijk, J. P. van Rooij-Ulo Drunen, Mater Amabilisschool Waalwijk. Voor de jongens: Levensschool Waalwijk, LTS Waalwijk. Nuts-Ulo Waalwijk, Michael-Ulo Waalwijk en J. P. van Rooij-Ulo Drunen. De Levensschool uit Waalwijk rnoet voor de vijfde achtereenvol gende keer de wisselbeker gaan ver dedigen. De vraag echter is of de Levensschool tegen zoveel gegadig den stand kan houden. Daar dit handbaltournooi voornamelijk be doeld is als een ontmoeting van de scholen op sportgebied en de pres taties dan pas groot zijn, als er sportief gespeeld wordt, zal er ook dit jaar een sportiviteitsbeker uit gereikt worden. Deze beker is aan geboden door de Waalwijkse Sport raad. Daar het Nederlands Handbal- verbond door middel van het Afde lingsbestuur ook een beker beschik baar heeft gesteld zal om- deze be ker gestreden worden in poule C en F van de meisjes van 15 en 16 jaar. Deze bekers zijn dus apart van de prijzen welke door de organiserende vereniging beschikbaar gesteld zul len worden. Deze prijzen zullen zon dagavond om ongeveer 8 uur uitge reikt worden door de heer J. van Heeswijk. Zii nog vermeld dat de LTS Waalwijk ook meespeelt in de poule van 17 jaar, wat niet vermeld i? in het wedstrijdprogramma en dat pe- abuis vergeten is om de vo rige keer de Mater Amabilischool Ie vermelden als deelnemende school. Hierdoor stijgt het aantal deelnemende scholen tot 12. zijn een succes voor de ver j aardag-avond van uw zoon of dochter. Tevens verhuur van PROJECTORS Telefoon 04167 - 2100 WEDVLUCHT K.P.V. Zondag 11 mei hield de postdui venvereniging K.P.V. haar wedvlucht vanuit Pont St. Max. In concours wa ren 667 duiven. De uitslag is als volgt; Jan van Heeswijk 1 5 46; L. v. d. Ven 2 32; F. Dingemans 3; T. van Riel 4; v. Mierlo 6 47; M. v. Boxtel 7 8 9 19 24 27 30; A. van Gorp 10; A. v. d. Hoven 11 35; v. Bavel 12; C. Heijs 13 26 50 55 62; P. Ligt- voet 14 25 44 68; M. Lensveld 15 33; G. Schrauwers 16 36; J. Wellens 17 49; M. Klijn 18; J. Vesters 20; G. Evers 21; M. Ligtvoet 22; Ant. v. Es 23 31; W. v. Heijst 28; Chr. van Wanrooij 29 52; L. v. Geel 34; Mo lenschot 37; A. Grootzwagers 38; J. Kemmeren 39; Th. Ligtvoet 40; G. Ligtvoet 41 60; J. Laros 42; Ant. Heijs 42 54 66. WEDVLUCHT De C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheu vel-West hielden met 501 duiven een wedvlucht vanuit Noyon, waarvan de uitslag was als volgt; P. v. d. Sande 1; J. van Boxtel 2 6 26; M. Snoeren 3 15; J. Duquesnoy 4; P. Hendriks 5; v. Son-Montee 7; G. Witteveen 8 28; A. Couwenberg 9 16 23; A. Dirksen 10; H. Hen driks 11; M. C. Damen 12; A. Laros 13; A. Schepers 14; A. Voogd 17; H. Klis 18; A. Netten 19; J. van der Velden 20; A. van Wanrooij 21; J. Verboven 22; J. Steenbergen 24; Fr. van Woensel 25 27; J. Snoeren 29; J. Kemmeren 30. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag hield de Postduivenvereniging ..De Zwaluw" een wedvlucht vanuit Pont St. Max., afstand 324 km. Los 6.45 uur. Eerste duif 11-24-05 uur; laatste prijsduif 11-48-37 uur. De uitslag is als vo'gt: M. Laros 1 5 7 13; H. v. Overdijk 2 43; H. Zeeuwen 3 11 20 32 38; Jo Merkx 4 39; M. Nicols 6 9 21 26; M. de Laat 8 22 23; K. Kivit 10 16 34; F. v. Bokhoven 12 14; B. Herman 15; Sj. v. d. Wiel 17 41; H. dc Vaan 18; Am. Dekkers 19 28; Jan Dekkers 24; Th. Stupers 25; L. Klerks 27 37; L. Heesbeen, Meesters 29; L. Mees ters 30; J. Oosterwaal 31; M. Libregts 33; Jos Kuys 35; Th. v. Esdonk 36; G. v. d. Hout 40; Gerry v. d. Hout 42. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag wedvlucht van dc postduivenver. „De Zwaluw" vanuit Moulineux, Frank rijk; afstand 404 km. Inkorven vrijdagavond van 6 tot 6.45 uur in café Ant. Klerks. Zondag wedvlucht vanuit Geldenaken, België; afstand 112 km. Inkorven zaterdag morgen van 10.30 tot 12 uur. VOOR UW COMMUNICANTJE EEN Ge maakt uw kind er verrassend blij mee. Ruime keuze bij uw juwelier: Gasthuisstraat 48 Kaatsheuvel In onze eerdere edities hebben wij mel ding gemaakt van de vorming van gemengd onderwijs op de beide lagere scholen in Loon op Zand. De jongens- en meisjes school in de Van Rijckevorselstraat zullen met ingang van het nieuwe schooljaar één instelling vormen. De heer Eijkemans, thans hoofd van dc meisjesschool zal dan ambu lant hoofd van beide scholen worden, waar door hij minder lesuren zelf gaat geven om daardoor zijn tijd te verdelen voor dc lei ding van het onderwijzend personeel. Na een toewijding van 40 jaar van de fraters en zusters voor het plaatselijk onder wijs gaat nu een geheel nieuwe wind waaien over het dorp. Het bestuur van de meisjes- en kleuterschool heeft dit initiatief hiervoor genomen. Met deze maatregel zullen beide scholen blijven bestaan met één frater en een zu6ter. In het nieuwe cursusjaar zal voor de klassen 1, 2 en 3 het onderwijs gemengd worden gegeven. De overig eklassen zullen t.z.t. overgaan in gemengd onderwijs. Door ziekte en verschuiving van het personeel werd de toestand moeilijk, dat de leerlin gen niet ten goede kwam. Dit is mede de oorzaak dat een nieuwe vorm van onder wijs wordt gevonden. Elders is men hier mede ook begonnen, en de voordelen ervan wegen zeer zeker op tegen de nadelen, daarom is men hierover eens gaan studeren en is bovenstaand programma uit de bus gekomen. De ouders van de betreffende leerlingen hebben dit kunnen horen in een ouderbij eenkomst van vorige week. Zij hebben deze vorm dan ook met graagte ontvangen. Te voren was een bespreking gevoerd met leer krachten, inspectie en oudercomitees. In specteur Warnas van het Lager Onderwijs heeft ook zijn mening hierover gegeven. Hij zei, dat de nieuwe vorm beslist aansluit bij de samenleving in gezin en maatschappij. Bij de kleuters en hoger onderwijs is reeds lang een gemengde aanpassing en bij het lager onderwijs blijft men achter. Hier zal nu .ook deze deemte worden aangevuld. Jongens en meisjes bijeen in de klas geeft meer rust in de klas en zij zullen wennen als zij straks naar voortgezet onderwijs gaan. Dat deze wijziging niet gemakkelijk gaat is zeker, maar met de staf en personeel die nu lesgeeft zal het wel gaan. Dat deze vorm van onderwijs inslag heeft gewonden zien we uit de royale medewerking van de ge meente in de zin van de optrekking van de studietoelage per leerling tot f. 90, - per kind. De inrichting van de schoolgebouwen gaat modern vooruit, denken we hier aan de verwarming, terwijl nog een bedrag van 34.000 gulden te besteden is voor verbete ring in en om de scholen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 17