KAATSHEUVEL Turk schiet vanmorgen 39 jarige bakkersvrouw voor haar woning in Kaatsheuvel neer J. P. HAMERS LAATSTE NIEUWS Moordaanslag in Erasstraat in ierndijk De FIAT 125, een sportieve en snelle midden-klasser Automobielbedrijven DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 MEI 1968 PRIESTERFEEST P. v. d. SPIJKER In verband met het a.s. 40-jarig priesterfeest van pastoor P. v. d. Spijker is er vorige week in de ver schillende wijken van de parochie St. Jan een collecte gehouden, waarvan het resultaat het organiserend feest comité tot grote tevredenheid stemt. Inmiddels is er ook een ere-comité geformeerd, dat bestaat uit de vol gende personen: deken P. Maessen uit Waalwijk, pastoor E. Rietra van de parochie Berndijk, pastoor H. Simkens, parochie St. Jozef, rector A. Pfaff van het missiehuis St. An- tonius, em. past. L. van den Hoven, burgemeester L. van Erp, notaris J. van Ham en de heren A. van Es, P. van Gastel, J. Jansen en A. Pooters, leden van het kerkbestuur. VERKEERSONGEVALLEN Tengevolge van het niet verlenen van voorrang kwamen donderdag avond omstreeks kwart over 11 op de kruising Akkerstr.-Hilsestraat- Huy- genstraat twee personenwagens met elkaar in botsing, waardoor beide wa gens averij opliepen. Ook het perceel Hilsestraat 11, waartegen een der wagen belandde, werd beschadigd. Op de Dreefseweg werden vrijdag avond rond 8 uur drie personenwa gens bij een botsing betrokken, door dat een dezer geen vrije doorgang verleende aan het rechtdoorgaande verkeer. Naast schade aan de betrok ken voertuigen werd ook nog 'n ver- keerspaal vernield. Zaterdagmiddag om 2 uur kwam de bromfietser P. uit Kaatsheuvel in de Huygenstraat fron taal in botsing met een personenwa gen, waarbij hij licht werd gewond en beide voertuigen averij opliepen. Zaterdagavond omstreeks 8 uur verzuimde een uit de Kon. Emmastr. komende personenwagen voorrang te verlenen aan een in de Gasthuisstr. naderende auto, waardoor een aanrij ding niet meer kon worden voorko men. Bij het uitwijken van laatstge noemde auto botste deze vervolgens op een geparkeerde wagen, met het gevolg dat deze beide voertuigen to taal werden vernield. De bestuurster, mevr. B. uit Berkel-Ensohot, moest op advies van de dokter per ambulan ce naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg worden overgebracht. Voor de brandweer restte nog 'n kar weitje om de wegstromende benzine van de straat te spuiten. Promotiewedstrijd Desk 5—Sportclub 't Zand3-3 Zondag speelde DESK 5 thuis haar eerste promotiewedstrijd tegen Sportclub 't Zand uit Tilburg. Deze nog jonge vereniging uit de nieuwe Loon op Zand wijk van die naam heeft ondanks haar kortstondig bestaan reeds het bewijs geleverd, dat zij er ernst van maakt om zich zo spoedig mogelijk 'n plaatsje te veroveren in de rijen van de veel oudere voetbalverenigingen van Tilburg. De ploeg bevat diverse spelers, die op voetbalgebied van wanten weten, en aan hun spel te zien moet de afgelopen competitie, waarin op het kampioenschap beslag werd gelegd, voor deze Tilburgers maar een formaliteit zijn geweest. De „oudjes" van het vijfde hadden dan ook de grootste moeite om zich deze tegenstander van het lijf te hou den. Aanvankelijk lukte dit nog wel, maar het was toch niet om 't schaam rood op de wangen te krijgen toen de Tilburgers tot tweemaal toe met succes doordrukten en doelman Aus- sems passeerden. Gelukkig slaagde DESK er voor rust nog in deze stand een redelijker aanzien te geven door G. v. Gooi, die een strafschop on houdbaar benutte. Er moet door de Kaatsheuvelse Mat Busby, alias coach „J.P." tijdens de pauze zo het een en ander „ge zegd" zijn. Weliswaar kregen de Til burgers al vrij spoedig na de hervat ting eveneens een strafschop toege wezen, die prompt benut werd, en met deze 1-3 achterstand dachten we, evenals vorige week met Man chester United in Madrid, dat het met DESK gebeurd was. Maar evenals de Engelsen zetten ook de Dessers de tanden nog eens extra op elkaar en slaagden er warempel in eerst door een magnefiek schot van G. van Gooi en vervolgens via een vrije trap de stand weer in evenwicht te brengen. Een toen de matig leidende arbiter het einde aankondigde, konden beide partijen met deze 3-3 stand tevre den zijn. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag), als de return in Tilburg gespeeld wordt, zullen de Dessers echter bij zonder hard van leer moeten trekken en vooral de bal het werk laten doen om ditzelfde resultaat tegen deze be kwame tegenstander te verwezenlij ken. Sprang-Capelle Mico-bar geopend CapeBle VUjmen KAATSHEUVEL De 39-jarige bakkersvrouw A. Kosters-Van Kuyk is vanmorgen om 10.15 uur voor haar woning aan de Erasstraat 19 in Kaatsheuvel (Berndijk) door een 34-jarige Turkse gastarbeider neergeschoten. Mevrouw Kosters was brood in haar auto aan het laden toen de Turk kwam toelopen en om een nog onverklaarbare reden met een pistool 5 schoten op haar afvuurde. Zwaar gewond zakte me vrouw Kosters ineen, waarna zij door de GGD naar het Mariaziekenhuis in Tilburg werd vervoerd. Haar toestand is op dit moment zorgwekkend. Dader gearresteerd kaatsheuvel (Van onze verslaggever) WAALWIJK/KAATSHEUVEL - Onze indrukken die we van de Fiat 125 opdeden zijn uitstekend. Dit verfijnde Italiaanse produkt is 'n klasse wagen, enorm snel, met een top van 160 kilometer; een luxe uitgevoerde auto waarin de kilometers niet tellen. De wegligging is voortreffelijk. Wij waren dan ook 'enthousiast over deze Fiat-versie die sportief rijden in een „grote' auto mogelijk maakt. De wagen die wij ter beschikking kregen was van garage A. Hamers uit Kaatsheuvel-Waalwijk, dealer voor De Langstraat. Als men de FIAT-125 op de weg ziet staan valt de strakke fijn gelijnde carrosserie op. De wagen heeft een strakkere vormgeving dan zijn jonge re broer, de 124. De dubbele a-syme- trische koplampen met daartussen de grill geven de wagen een robuust front. Uiterlijk verslijt men de 125 wel eens voor de 124. Het interieur is echter geheel afwijkend, terwijl de motorcapaciteit aanmerkelijk groter is. Vanuit de gemakkelijk zittende stoelen kan men het luxe interieur maar ook de omgeving, goed over zien. Het omvangrijke instrumentari um is ondergebracht in 2 klokken, waarvan bij één tegen meerprijs een toerehteller wordt aangebracht. Naast snelheidsmeter en kilometerteller vindt men een dagteller, watertempe ratuur, benzinemeter, controlelampjes voor benzinereserve, oliedruk, laad- stroom, stadslicht, groot licht, cligna- teurs, handrem- en chokeverklikker- licht en elektrisch klokje. Veel ruimte Het dashbord is voorzien van regel bare luchtroosters en voorruit-ont- dooiing over de volle lengte van de voorruit en afgezet met zacht mate riaal. Het afsluitbare handschoenen kastje is voorzien van verlichting. Onder het dashbord is een bagage plank en bij de pook-versnelling een handig opbergvak voor sigaren etc. De achteruitkijkspiegel heeft een an ti-verblindingsstand. De stoelen zit ten comfortabel en bieden voorin vol doende beenruimte. De achterbank is berekend op drie personen. Met 'n eenvoudige beweging heeft men twee slaapbanken gecreëerd. De motor Het schakelen maakt het rijden tot een genot. De pedalen liggen gemak kelijk zodat men met een lichte druk op het gaspedaal wegstuift. Daarvoor zorgt de 4-cylinder motor met een in houd van 1608 cc, 99 pk. Terecht geeft men de Fiat-125 wel eens de naam van de wagen met het „sport wagen-hart", het kleppenmechanisme wordt bediend door twee boven el kaar liggende nokkenassen, in deze prijsklasse een noviteit. Ook bij hoge snelheid laat de motor weinig geluid na in de wagen, en dat is bijzonder plezierig. Om de veiligheid van een derge lijke wagen te garanderen zijn goede remmen noodzakelijk. De schijfrem men met bekrachtiging zorgen er voor dat men daar niet ongerust over be hoeft te zijn. We schreven reeds dat de wegligging goed is. Dat werden we op de vlakke weg Tilburg-Eind- hoven gewaar toen we met hoge snel heid reden. De slechte Langstraat- weg van Waalwijk naar Breda leerde ons dat de vering aan alle eisen die men maar stelt voldoet. Bij een hoge snelheid op dit slechte wegdek „schokten" we echt niet door de iva- gen. Benzine-verbruik Houdt men met de Fiat-125 een redelijke snelheid van ongeveer 90- 100 km per uur aan, dan is het ben zineverbruik gunstig. Wil men pittig rijden, en daartoe nodigt deze wagen, dan ook komt deze klasse-wagen er met een gemiddelde van 1 op 9 niet slecht af. Wel moet nogal eens ben zine ingeslagen worden want de tank heeft een inhoud van 45 liter, voor een dergelijke wagen te klein. Dat de benzinetank klein is vindt zijn oor zaak in de ligging in de kofferruimte. Men heeft een zo groot mogelijke kofferruimte willen bewerkstelligen en daar is ook iets voor te zeggen. Deze ruimte is bekleed en voorzien van verlichting. En dan de prijs van de Fiat 125: ,8599, - een geduchte concurrent van auto's met dezelfde capaciteit en comfort. De Fiat 125 is een spor tieve snelle en comfortabele midden klasse wagen die zijn plaats op de Nederlandse wegen wel zal weten te veroveren. Dealer voor Waalwijk en Kaatsheuvel is het garagebedrijf Ha mers. i W BILJARTEN De stand van de biljartcompetitie van af gelopen week is als volgt voor Loon op Zand: Brandaris 3 10 346 Brandaris 2 9 331 Centrum 1 9 295 Vriendenkring 1 9 289 Brandaris 1 8 262 Centrum 2 7 257 Succes 1 7 250 Vriendenkring 2 7 239 Succes 2 8 239 Finantie 7 237 Belga 7 218 Het programma voor deze week is: 20 mei: Succes 1 - Finantie 20 mei: Centrum 1 - Vriendenkring 1 21 mei: Brandaris 1-Succes 2 KERMIS De tenten worden weer opgebouwd en het feest kan weer beginnen. In de diverse zalen zal er een en ander te doen zijn. We trachten een klein overzichtje te geven: In zaal Echo der Duinen is donderdag en zondag vanaf 7.30 uur daar cabaretier Nico Schoolenberg met amusementsmuziek. Zondag om 2 uur geeft hij een kindermati nee. Vrijdag en zaterdag maken er The Peijnlie Brothers muziek voor jong en oud. Café-Bar Belga brengt sfeer door de Flying Stars. Het zal goed zijn daar te ver toeven. De Dorpsherberg is op zijn Brabants pas echt. Daarom daar wat rust gezocht. Bij de Spoel zit men echt huiselijk. Ga met de kermis eens uit. Ga naar De Spoel; daar is men gezellig „in". Bij Concordia is het heel rustig en bij So phia spelen donderdag, zaterdag en zondag The Melody Stars. Hotel Brands houdt het bij een goed eten tje, evenals bij Bar Chateau Vert en bij De Huifkar zit een gezellig muziekje geduren de die dagen. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging „De Luchtbode" hield zondag 19 mei haar vlucht vanuit St. Denis; afstand 357 km. Deelname 216 duiven. Gelost om 7 uur. Aankomst eerste duif 12-26-39 uur; laatste prijsduif 12.57.45 uur. De uitslag is als volgt: G. IJpelaar 1 54; P. v. d. Velden 2 47; A. J. van Dongen 3 19 20 37 39 50; J. v. Broekhoven 4 32 48; K. v. Esch 5 7 14 16 25 53; Gebrs. v. d. Velden 6 38 44; Gebrs. Boons 8 23 34 49; M. Vera 9 28 45; P. v. Noye 10 33; G. Schoenmakers 11 40; H. v. d. Linden 12 26 27 42; C. IJpe laar 13 41; A. v. Laarhoven 15 30 35; Gebrs. v. Noije 17; S. Hooijmayers 18 31 43; C. IJpelaar 21 24 52; K. Aarts 22 29 46: A. Kuijten 36 51; Overduif: K. v. Esch. Dinsdag a.s. inmanden voor de vlucht vanuit St. Ghislain; dit is de kermisvlucht. C7' BURGERLIJKE STAND Geboorten: Marie Louise d.v. J. Koenen en H. C. M. Ketelaar; Adriana d.v. J. Boezer en G. Rijken. Huwelijks-aangiften: C. M. Metzke en S. M. M. Klaasse. Huwelijken: P. H. Stam en C. Timmermans. Overlijden: B. K. J. Eijberts. 57 jaar; J. Sterrenburg, 92 jaar; Lukas Hulzentop, 75 jaar. Ingekomen A. M. de Jong en gezin van Loon op Zand. KERKDIENSTEN Hemelvaartsdag: Ned. Herv. Kerk Sprang, 9.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk, Sprang, 9.30 uur: ds W. R. Barkema. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 uur: Leesdienst. NEO-RIKCONCOURS Vrijdagavond a.s. organiseert NEO haar laatste rikavond in de heropende zaak bij T. Bax, Kerkstraat. NEO verwacht dat een ieder hier weer aanwezig zal zijn, want er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Aanvang 20.45 uur. NEO Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) neemt het eerste elftal van de voetbalvereniging Sprang deel aan een toernooi, uitgeschreven door de voetbalvereniging Altius te Hilver sum. Het programma wat betreft NEO is als volgt: 10.15 uur: NEO-Altius; 11.45 uur: SHO- NEO; 13.45 uur:- Groote Lindt-NEO. Er zijn twee poules. Poule A bestaat uit SHO (Oud Beijerland), NEO (Sprang), Groote Lindt (Zijndrccht), Altius (Hilver sum). Poule B bestaat uit De Zwerver (Kinderdijk), Arnemuiden (Arnemuiden), Geinood (Vreeswijk), RCL (Leiderdorp). Verder neemt NEO met 3 jeugdelftallcn a.s. donderdag deel aan door de voetbal vereniging JPS uitgeschreven jeugdtoernooi. Wij maken de voetballiefhebbers er op at tent als dat a.s. zaterdag 25 mei de wed strijd om de KNVB-beker Sprang-Meeu wen naar alle waarschijnlijkheid gespeeld wordt. Wij komen hier nog nader op terug. DAUWTRAPPEN Het fanfarecorps „Sirena" zal a.s. don derdag (Hemelvaartsdag) 's-morgens om 5 uur een muzikale wandeling (dauwtrappen) gaan maken. BEROEP Ds. W. R. Barkema, predikant der Geref. Kerken van Sprang en Waal wijk, ontving een beroep naar de Geref. Kerk van Elburg. Er bestond jl. donderdagmiddag van de zijde van familie, vrienden en bekenden veel belangstelling voor de heropening van de „Mico- Bar" van de heer en mevrouw Bax- Rijsdijk, aan de Kerkstraat 121 te Sprang. Deze zaak, die sinds 1% jaar hier gevestigd is, kampte reeds vanaf de opening met gebrek aan plaatsruimte. Om dit op te lossen, heeft men een achter de zaak ge bouwde bungalow, die aanvankelijk als woning werd gebruikt, thans als zaal doen inrichten en geheel bij de zaak betrokken. De nieuwe zaal, die er evenals de gehele zaak keu rig verzorgd uitziet, kan door de af scheiding met harmonica-deuren straks ook apart als feestzaal wor den gebruikt, waarvan zeker ge bruikt gemaakt zal worden. Het timmer, en metselwerk werd verricht door de aannemers Van der Schans en Spuijbroek, het verf- en behangwerk is verzorgd door de fa. Heurter, de meubilering in Oud hollandse stijl werd geleverd door de heer J. Nieuwenhuizen, de par ketvloer werd gelegd door de fa. Lachapelle te Breda, de verlichting werd verzorgd door de heer H. Raamsteijn, terwijl de geluidsinstal latie werd aangebracht door de fa. Westeijn te Rotterdam. Het geheel ziet er keurig ver zorgd uit en de prima keuken is in staat eventuele gezelschappen zo wel van alle soorten dranken als klein-eetwaren te voorzien, zodat deze zaak in de toekomst zeker voor reisgezelschappen een aange name pleisterplaats belooft te wor den. Naast een groot aantal bloemstuk ken, waaronder o.m. van het ge meentebestuur, NEO, aannemers en leveranciers, mochten de heer en mevrouw Bax ook vele prachtige cadeaus bij gelegenheid van de her opening ontvangen, o.a. een electri- sche klok, kandelaars enz. Wij wensen de heer en mevrouw Bax succes met hun aanwinst. DRIEDAAGS SCHOOLREISJE KON. JULIANASCHOOL De leerlingen van de drie hoogste klas sen van de openbare lagere school, de Kon. Julianaschool, zullen op 20, 21 en 22 mei a.s. een driedaags schooreisje mfiken naar Zeeland en zullen in Zeeland onderdak vin den in het Mr A. de Rooshuis te Noord- gouwe. Dit vakantie-oord ligt 5 km ten noorden van Zierikzee en wordt beheerd door Volksonderwijs. Dank zij het feit, dat een aantal ouders (autobezitters) bereid is, de kinderen naar Zeeland te vervoeren, kan men dit reisje maken. Zowel de oudercom missie als het onderwijzend personeel is zeer blij met deze geste van de ouders- autobezitters. Tijdens dit korte verblijf te Noordgouwe zal men ook enkele excursies maken. Vanaf deze plaats wensen wij onder wijzend personeel zowel de leerlingen van dc Kon. Julianaschool enkele prettige dagen toe. De laagste klassen van voornoemde school zullen op 14 juni a.s. een reisje ma ken naar het bekende recreatie-oord Euro- strand in Westerhoven. Mocht het weer op die dag minder gunstig zijn, dan wordt een bezoek gebracht aan de Efteling. LUSTRUMTOERNOOI EVER READY Zondag 19 mei hield de volleybalclub Ever Ready een lustrum-toernooi in de hal van N.V. H. Mommersteeg Zaadteelt en Zaadhandel, Wolput, Vlijmen. Het Neder lands jeugdteam was verhinderd cn in hun plaats kwam Rapid uit Limburg, die zelfs winnaar werd. De uitslagen werden in poule A, veld li Ever Ready - Odulphus 1-2; Kweekschool- Rapid 0-2; Odulphus - Rapid 0-2; Ever Ready - Kweekschool 2-1; Ever Ready- Rapid 0-2; Odulphus Kweekschool 2-0. Eindstand: 1. Rapid, 6 pnt.; 2. Odulphus 4 pnt.; 3. Kweekschool, 2 pnt.; 4. Ever Ready 2 pnt. Poule B: Tornado - DOS '58, 2-1; NSH- Bekkerveld 1-2; Tornado - Bekkerveld 0-2; DOS '58 - NSH 0-2; Bekkerveld - DOS '58 2-0; NSH-Tornado 2-1. Eindstand: 1. Bekkerveld 6 pnt; 2. NSH- 4 pnt.; Tornado, 2pnt.; DOS '58, 0 pnt. Eindstand: 1. Rapid; 2. Bekkerveld; 3. Odulphus; 4. NSH. WANDELMARS G.S.V. Op 2e Pinksterdag organiseert de wan delclub G.S.V. haar jaarlijkse wandelmars. Voor het eerst wordt dit jaar ook een par cours van 40 km opgenomen, zodat de 4- daagse-lopers hier aan deel kunnen nemen. Verder afstanden van 5, 10, 15 en 20 km. Van de schooljeugd Groot Vlijmen is er een grote deelname. Ook dit jaar hebben weer diverse muziekkorpsen en drumbands ingeschreven. Diverse prijzen voor groepen zijn beschikbaar gesteld door het bedrijfs leven en de gemeente. KONINGSCHIETEN „ROZENJACHT" Zaterdag 18 mei hield het kruisboogge zelschap „Rozenjacht" in café P. Engelen, Wolput, haar jaarlijkse Koningschieten. Het werd een spannende strijd tussen de jeugd- koning van Nederland, 3e in 1966, de ko ning van Rozenjacht in 1967, André van Beijnen en P. Engelen, koning van 1966 van Rozenjacht. Er moesten 30 pijlen worden geschoten. Bij de laatste 10 pijlen stond André v. Beijnen bovenaan met 1 p. meer. P. v. Engelen begon met 2 vieren en de laatste 8 pijlen plaatste hij in de roos en behaalde toen 139 punten en werd Koning 1968. Uitslag: 1. P. Engelen 139 pnt.; 2. André v. Beijnen 137 pnt.; 3. J. Kiviets 126 pnt.; 4. Joh. van Beijnen, 122 pnt.; 5. W. van Engelen, 121 pnt.; 6. Ant. v. Vught, 118 punten. De voorzitter W. v. Engelen huldigde de koning. Hierna sprak de heer Molenaars, wedstrijdleider en vice-voorzitter van de NKB tot de heer Mari de Laat, in verband met zijn 50-jarig lidmaatschap en bescherm heer van Rozenjacht en speldde hem de gouden speld op van de N.K.B. Hierna was er een gezellig samenzijn. VLIJMENSE BOYS 2 KAMPIOEN Zondag speelde de Vlijmense Boys 2 een uitwedstrijd tegen Waspik. Bij winst waren de Boys kampioen en dit liet lang op zich wachten. Vanaf het begin was het een span nende strijd en om beurten gingen beide partijen in de aanval, maar doelpunten ble ven uit. Na de rust hetzelfde spelbeeld en toen eenieder dacht de wedstrijd eindigt in een gelijkspel kwam er een fraaie Boys-aan val en het was Van den Burg die een kans kreeg en fraai inschoot in de laatste secon den van de wedstrijd, want meteen floot de scheidsrechter af. De Boys 2 zullen op nader te bepalen da tum worden gehuldigd. ZWEMBAD GEOPEND Het gemeentelijk zwembad is woensdag morgen weer geopend. Alles is keurig op geknapt cn het bad is voorzien van een nieuwe glijbaan, zodat het geheel vooral voor de jeugd zeer aantrekkelijk is. Wan neer het weer mag meewerken zal het mooie bad zeker weer niet over belangstel ling te klagen hebben. (Van onze verslaggever) De Turk C. M., die gehuwd is, woont met 9 andere gastarbeiders in een aantal vertrekken achter Café Snoeren in de Erasstraat. De man, die in ploegendienst werkt en vrij was, is vanmor gen toen mevrouw Kosters haar Opel-Record aan het inladen was naar buiten gelopen. Voor de naast gelegen slagerij laadde hij zijn Spaans pistool. Hiervan was de jeugdige Kaatslieuvelnaar Peter van Kuyk getuige. Onverwachts vuurde de Turk een vijftal schoten op de bakkersvrouw af. Terwijl mevrouw Kosters, die in de arm en buik getroffen werd, zwaar gewond ineen zakte vluchtte de dader weg naar een eind verder gelegen weiland achter de kerk van Berndijk. Omwonenden die de scho ten hoorden kwamen toelopen en waarschuwden onmiddellijk de rijkspolitie van Kaatsheuvel die groot alarm sloeg. Het waren op perwachtmeester J. Kaptein en wachtmeester le klas J. de Wilde die met hun patrouille-wagen snel in de Erasstraat arriveerden. Op perwachtmeester Kaptein ontferm de zich over het slachtoffer, waar na wachtmeester De Wilde de ach tervolging inzette. Hij trof de Turk met gewapend pistool in een rog geveld aan. Toen de Turk de wacht meester zag naderen trok hij het wapen en dreigde de Kaatsheuvel- se politieman neer te «schieten. De ze was met zijn pistool sneller en wist de man te overmeesteren en in de boeien te slaan. Toen inmiddels versterking was gearriveerd werd de zich hevig verzettende Turk naar het politiebureau in Kaatsheu vel vervoerd. Hier blijft hij in ar rest tot hij van de week voor de Officier van Justitie in Breda zal worden geleid. Mevrouw Kosters, die hevig bloedde, werd met een ambulance van de Tilburgse GGD naar 't Ma riaziekenhuis vervoerd, waar men onmiddellijk operatief ingrijpen noodzakelijk achtte. Haar toestand is zorgwekkend. Het echtpaar Kos ters-van Kuijk, dat twee kinderen heeft, staat in Berndijk bijzonder goed bekend. Het is dan ook een volrJagen raadsel waarom de Turk zijn daad heeft gepleegd. Ook de Turk stond als rustig bekend. Men heeft met de man, maar ook met zijn collega's in Berndijk nooit moeite gehad. Over de reden kon de politie ons vanmorgen nog niets vertellen, daar men de Turk, die geen Neder lands spreekt, nog niet heeft kun nen verhoren. Dit verhoor vindt vanavond plaats als een tolk aan wezig is. In aanwezigheid van de Techni sche recherche uit Den Bosch, de commandant van de Rijkspolitie uit Tilburg en andere politie-officieren vond vanmiddag om half twee door de rijkspolitie uit Kaatsheuvel een reconstructie van het gebeuren plaats. In de auto, waarvoor mevr. Kosters stond, waren duidelijk de kogelgaten zichtbaar. Het onder zoek van deze moordaanslag berust bij de Rijkspolitie uit Kaatsheuvel. WAALWIJK Tuinstraat 22a Tel. 04160-4583 Tel. 04167-2053-2721

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 6