In de wijnkelders van Henri v. lersel liggeni'nJialf miljoenSflessen DRINKT U weieens WIJN HENRI VAN IERSEL VVV - Waalwijk legt evenementen-agenda aan Echtpaar Van Gastel-Wijdemans viert 12 juni gouden briuloft Iff Kji «IET TE VEEL FESTIVITEITEN OP ÉÉN DAG Vrijdag 31 mei zomerconcert Waalwijks Orkest in het Lido UNIEK BEDRIJF IN WASPIK 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 MEI 1968 15 verkoop voorname lijk aan particulieren 3000 flessen per dag Hobby Behandelingen Vlijmen Twee doden en één gewonde bij frontale botsing (Van onze verslaggever) WASPIK - Als men door het centrum van Waspik rijdt vermoedt nie mand dat onder de trottoirs in de Raadsuisstraat zo'n half miljoen flessen wijn opgeslagen liggen. Dit kostelijk vocht is te vinden m de wijnkelders van Wijnhandel Henri van lersel in Waspik. In de gewelven van het be drijf aan de Raadhuisstraat is men dagelijks in de weer met het bottelen en het afleveringsklaar maken van duizenden flessen Duitse, Franse, Italiaanse, Spaanse en Portugese wijnen. In totaal zo'n 240 verschillende soorten wijnen, die door de firma Henri van lersel worden geïmporteerd en door geheel Nederland afgeleverd. Voor de Langstraat 'n uniek bedrijf. Het bedrijfspand in de Raadhuisstraat De firma Henri van lersel is een van nog weinige zgn. gesloten wijn handels in ons land. Deze wijnkoperij, zoals men vroeger noemde, haalt de wijnen rechtstreeks in het buitenland en levert de dranken voornamelijk aan particulieren. De afnemers vindt het Waspikse bedrijf .- dat wordt geleid door drie gebroeders Van ler sel - voor 80% onder de particu lieren. In beperkt mate wordt aan ho- reca-bedrijven geleverd. Het was de vader van de huidige direkteuren, de heer Henri v. lersel, die in 1928 met deze wijnkoperij startte. De heer Van lersel sr. bezat toen in Waspik een hotel en wijnhan del, waarin hij een aantal wijnimpor teurs vertegenwoordigde. Er kwamen betere aanbiedingen en de heer Van lersel startte in de kelders van de concertzaal van zijn hotel met een wijnhandel. Deze kelders zijn in de loop der jaren steeds uitgebreid en bijgebouwd, zodat de ondergrondse ruimten en een bovengrondse opslag zaal, totaal ruim 750 m2, plaats bie den aan maar liefst 500.000 flessen wijn. Flessen wijn die voor het grootste gedeelte in eigen bedrijf zijn gebot teld. In het hoogseizoen, dat volgende maand begint, rollen zo'n 350 fusten binnen die gedeeltelijk blijven liggen en gedeeltelijk in de 5 tanks - goed voor 70 fusten of 21.000 flessen - worden gepompt. De goedkope wij nen worden meestal met een tankauto uit Frankrijk naar Waspik getrans porteerd, waar het personeel de wijn overtankt. De heren Van lersel gaan in de Europese wijnlanden zelf inkopen. In Duitsland zoekt men vaak bij de klei ne wijnboeren in de direkte omgeving van de bekende chateaus. De meest verfijnde wijnen worden hier op de kop getikt. De wijn die men hier koopt wordt direct in de fusten van de firma Van lersel getankt en in Waspik gebotteld. De Duitse wijnen zijn over het algemeen bottelrijp, dit in tegenstelling tot de Franse pro- dukten die meestal nog een jaar in de fusten moeten rijpen. Zijn de dagen aangebroken dat het hoogtij in de bottelarij is, dan worden zo'n 3000 flessen per dag verwerkt, wat bete kent 3000 flessen spoelen, bottelen en wegleggen. Natuurlijk U weet dat wijn drinken gezellig is, zowel thuis, bij de haard, als op feestjes. U weet dat het drinken van wijn sfeer geeft. Als wijnliefhebber weet U dat alle maal. Daarom drinkt U wijn en geniet U er van. U GENIPT van goede wijn, die speciaal voor U ge ïmporteerd is door een vakman die borg staat voor de kwaliteit. Een vakman waarop U vertrouwen kunt. Wanneer U het artikel in deze krant over onze zaak hebt gelezen, weet U ook dat U op ons als vakman kunt vertrouwen. Daarom kunt U met gerust hart gebruik maken van onderstaande aanbieding. SPECIALE AANBIEDING Rode wijnen: Cantebride, Monopole 1962 3,35 Ch. Gantonet, St. Radegonde Bordeaux 1962 4,25 Beaujolais, Moingeon 1966 3,85 Chateauneuf du Pape B. 1964 5,95 Witte wijnen: Graves Superieures (half zoet) 3,70 Chantenais Vin Blanc (iets zoet) f 2,60 Vin Blanc Doux (half zoet) 2,60 Aan de lezers van dit blad Bij bestelling van 12 flessen (ook gesorteerd) uit deze aanbieding, ontvangt U 10% korting. Tussen de duizenden flessen wijn zijn, zoals de heren Van lersel het noemen, enkele pronkstukken. De oudste wijn dateert van 1878, iets minder schaars zijn de Bourgognes van Pommard uit 1911. Wijnen die men uit curiositeit bewaart 'en niet in de verkoop geplaatst worden. Ver kocht en geserveerd wordt er heel wat. Steeds meer mensen zien in de wijn een hobby en gaan voorraden aanleggene deels in eigen wijnkel ders, deels door de wijnen te reserve ren en bij Wijnhandel Van lersel op te slaan. „Iemand die een wijnvoorraad wil aanleggen moet zevenmaal het aantal flessen dat hij per jaar verbruikt, in voorraad hebben. Dan koopt men het voordeligste. De wijnen die bijvoor beeld in 1966 en 1967 bestelt zijn liggen nog in Frankrijk. Over enkele weken gaan wij ze daar keuren en als ze aan de door ons gestelde kwali- leits-eisen voldoen worden ze in Frankrijk afgeomen en naar onze cliënten gebracht. Moeten de wijnen nog op de fust rijpen en gebeurt dat in onze kelders, dan zijn er regelmatig controles en behandelingen. Een witte wijn onder gaat zo'n zes tot zeven behandelin gen, terwijl Franse cognac meteen ge botteld wordt", zo vertelt ons de heer Van lersel. De Waspikse wijnhande laar staat altijd klaar voor de wijn liefhebbers. „Wij verkopen graag aan mensen die verstand van wijnen heb ben en die het verschil van kwaliteit proeven. Als ze bij ons bedrijf komen keuren breken we regelmatig een fles exclusieve wijn open". Zonder grote liefde voor het pro- dukt dat men verkoopt, hadden de heren Van lersel nooit een dergelijke zaak op kunnen bouwen. Wijn kopen is een kwestie van vertrouwen. Dat weten de Waspikse wijnhandelaars. Aan'het waarborgen van de kwaliteit wordt de grootste zorg en aandacht besteed. Daarin ligt juist de kracht van dit voor de Langstraat unieke be drijf. De 44-jarige J. B. Abelen wacht meester 1ste klasse bij de Rijkspo litie te Vlijmen - en mevr. Brouwe- rens-Meeuwis (39) uit Engelen echtgenote va neen collega van de heer Abelen zijn woensdagmid dag bij een frontale botsing om het leven gekomen door een frontale botsing tussen een vrachtwagen en personenauto op de Langstraatweg tussen Den Bosch en Vlijmen. De 44-jarige echtgenote van de veron gelukte wachtmeester, mevrouw F. Abelen, moest ernstig gewond in 't Groot Ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch worden opgenomen. De vrachtwagen waarvan de stuurinrichting waarschijnlijk on klaar is geraakt reed enkele se conden vóór de botsing vanuit een uitrit de provinciale weg op, kwam op de linkerweghelft en daardoor frontaal in botsing met de door wachtmeester Abelen bestuurde personenwagen, die richting Vlij men ging. BILJARTTITEL GROOT VLIJMEN Zaterdag a.s. zullen in 't café 't Centrum Ant. Peijnenborg, de volgende heren de strijd aanbinden om het persoonlijk kam pioenschap van Groot Vlijmen: E. Pullen, Nieuwkuijk; J. de Gouw en R. van Dal, Haarsteeg en P. Prijs uit Vlijmen. Er zijn deze week weer ongelukken op de ",o'r ren. tal van weg te betreu- De Kamer van Afgevaardigden in Parijs heeft de motie van wan trouwen tegen de regering Pompi dou verworpen. Vóór stemden 233 afgevaardigden, slechts 11 tekort om de regering te laten vallen. De minister heeft toegezegd met de vakbonden te zullen ondeihande- len, wat deze hebben aangenomen. Met de studenten is woensdag avond en -nacht, die protesteerden tegen het besluit om hun leider, die West-Duitser van nationaliteit is, niet meer in Frankrijk toe te laten. Er is weer hevig gevochten en er zijn tal van arrestaties en ge wonden. In België hebben de Renaultfa- brieken moeten sluiten, omdat er geen aanvoer van materialen meer was uit Frankrijk. In Brussel hebben studenten en professoren de universiteit bezet. In Eisden heeft een Pool een 45- jarige landgenoot met een geweer doodgeschoten. De dader had zich in een gevecht teweer gesteld. De EHBO bestaat thans 50 jaar. KERKSTRAAT 2, WASPIK Telefoon 04168 - 331 Een beeld in een van de kelders, waarin de fusten liggen opgeslagen (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het bestuur van de VVV-Waalwijk heeft besloten een Evenementen Agenda te leggen. Dit betekent dat iedereen die evenemen ten gaat organiseren, of dit nu op sport-, muziek-, toneel gebied of bijv. een expositie is, de Evenementen-Agenda kan raadplegen om te zien of er voor een bepaalde dag al festiviteiten op het programma staan. Dit voorkomt dat er op een dag meerdere belangrijke evenementen plaats vinden, zoals bijvoorbeeld vorige week het geval was toen zaterdag niet alleen het slot van de Vierdaagse viel maar ook de voetbalwedstrijd Waalwijk - Sprang-Capelle werd verspeeld en er verder nog een auto-rally en twee voetbaltoernooien waren. Dit is wel wat te veel van het goede. Door de evenementen te spreiden bereikt men dat er belangrijk meer publiek komt en ook dat de VVV alle medewerking kan verlenen. In de plaatselijke en regionale bladen en de agenda van de Streek VVV kan dan grote aandacht aan deze evenementen worden geschonken. De agenda ligt in het VVV-informatiecentrum aan het St. Jansplein voor iedereen ter inzage. De VVV rekent er op dat van de Evenementen-Agenda een druk gebruik wordt gemaakt. Deze week is ook de aktie van de VVV-W aalwijk van start gegaan. Men tracht de plaatselijke middenstand en het bedrijfsleven enthousiast te maken voor het VVV-werk. Door een financiële bijdrage kan dit werk belangrijk worden gesteund. Het gouden paar Van Gastel-Wijdemans KAATSHEUVEL Op woensdag 12 juni a.s. hoopt het echtpaar Van Gastel-Wijdemans uit de Hoofdstt. 105 in Kaatsheuvel de dag te her denken dat het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Deze gouden bruiloft zal door de heer en mevr. Van Gastel en hun 13 kinderen op grootse wijze worden gevierd. Er is een buurtcomité gevormd, dat on der leiding van de heer Dekkers voor een onvergetelijke dag zal zorgen. Het echtpaar Van Gastel geniet in Kaatsheuvel een grote bekendheid. De heer Van Gastel (75) startte er in de jaren '20 met een schoenfa briek, dat gespecialiseerd was in 't herenschoeisel en pantoffels. Toen in 1932 de zaken minder goed gin gen, werd het bedrijf gesloten en vertegenwoordigde de heer v. Gas tel enkele bedrijven. Na de oorlogs jaren begon hij samen met zijn zoons een zaak in lederwaren en schoenen. Dit bedrijf is gegroeid tot 'n grote moderne kinderschoenfabriek Be- niamino, waar momenteel zo'n 5000 paar per week worden geprodu ceerd. In de beginjaren was ook mevrouw v. Gastel haar zonen een grote steun, door de administratie voor haar rekening te nemen. Mevrouw Caroline Van Gastel- Wijdemans (74) is een dochter van de in vooroorlogse jaren bekende Kaatsheuvelse fabrikant Wijdemans. Nog steeds praat zij vol trots over haar vader die veel sociaal werk heeft gedaan,en op de dag van zijn begrafenis door wijlen Pastoor Völ- ker genoemd werd, een man die het verdiende om zaligverklaard te wor den. Ook in het maatschappelijk leven heeft de heer Joseph v. Gastel niet stil gezeten. Hij was bestuurslid van harmonie Apollo en bestuurslid van de Vincentiusvereniging. Het echt paar dat nog uitstekend gezond is, heeft 13 kinderen, waarvan er 3 in Australië wonen. Deze kinderen zijn overgekomen om op 12 juni 't gou den huwelijksfeest mee te vieren. Op woensdag 12 juni is er om 10 uur 's morgens een plechtige H. Mis in de parochiekerk van Johannes de Doper. Van half drie tot vier uur is er gelegenheid het bruidspaar te fe liciteren op het huisadres Hoofd straat 105. Voor de buurtbewoners is er zaterdag 15 juni een feestdag. In de grote zaal van café-restau rant „LIDO" te Waalwijk zal het Waalwijks Symfonie Orkest op vrij dag 31 mei a.s. te 20.15 uur een zomerconcert geven. Na het succesvolle concert in de Ned. Herv. kerk aan de haven in 't afgelopen winterseizoen, heeft het orkestbestuur gemeend het enigs zins lichtgetinte programma van het zomerconcert in een voor dit doel meer geëigende omgeving te moe ten doen uitvoeren. Evenals enkele jaren geleden zal het concert ook nu weer worden gegeven in de gro te zaal van café-restaurant „Lido", gelegen in het prachtige recreatie oord nabij het zwembad. Gebleken is, dat deze ruimte zich voor dit doel heel goed leent, terwijl men 't geven van een concert in een der gelijke omgeving over het algemeen wel weet te waarderen. Het programma is samengesteld als volgt: 1. Petite Symfonie van I. J. Pleyel. 2. Symfonie nr. 104 in D-groot van Joseph Haydn. 3. Gedeelten van 't „Sylvia-ballet" BURGELIJKE STAND Geboren: M. dv. J. Kuijsten-Ver- hoeven; Anna M. T., dv. H. A. Klerkx-Peerik; Marina F. C. T., dv. R. L. Janssen-Wolterbeek; Vin cent L. H., zv. C. W. Kokje-Laros; Cornelis L., zv. J. Treffers-van der Schans; Johannes P. A., zv. J. van Geene-v. d. Lee; Johannes C. M., zv. J. A. M. Kocken-van Drunen; Cornelia, dv. A. L. v. Enkhuizen- Leijtens; Petrus J., zv. P. J. de Ruy. ter-Besters; Antonius A. J., z.v. J. A. van den Elshout-van der Steen; Beatrijs M. C., dv. P. S. J. van de Griendt-v. Tuijl; Ssther M. J., dv. J. C. Simons-Milders te Drunen; Engelbertus J- C., zv. J. F. M. Mim- pen-v. Bijnen te Drunen; Marcus W., zv. P. W. M. Heemskerk-de Groot. Overleden: Geen. Gehuwd: I. S. Belotti 25 j. te 's-Bosch en E. C. Vroegh 20 j. te Waalwijk; M. M. v. Drunen 24 j. te Drunen en F. M. Schaafstra 22 j. te Waalwijk. Huw.-aangiften: H. L. Bessems 29 j. te Simpelveld en H. M. Wage- makers 23 j. te Waalwijk; T. J. v. Lammeren 28 j. te Drunen en J. W. J. M. Verhulst 23 j. te Waalwijk; J. P. F. A. v. Helvoirt 28 j. en L. J. C. v. Woensel 27 j., beiden te Waal wijk. ingekomen: J. Schreuders van Veen; A. J. M. Verschuren van Al phen ca.; J. E. J. de Wit en gezin van Australië; L. P. L. Beerens en gezin van Loon op Zand; A. J. A. v. Dun en gezin van Kerkrade; J. H. Kleijn en echtg. van 's-Bosch; M. J. Rooij akkers van 's-Bosch. Vertrokken: C. Vrijhof en gezin naar Uden; C. E. H. M. Dingemans naar Roosnedaal ca.; A. A. Quirijns naar Sprang-Capelle. W. A. A. Da- men en echtg. naar Loon op Zand; L. M. T. Fitters naar Breda; B. W. F. van de Wiel naar Oisterwijk. van Leo Delibes. 4. Noors dansen nrs. 2 en 3 van Ed- vard Grieg. 5. Suite Oriëntale van.Francis.Popy. Als bijzonderheid kan worden ver meld, dat het eerst en het laatste werk van het programma mede zul len worden uitgevoerd door een 10- tal leerlingen van de Waalwijkse muziekschool en van enkele muziek leraren in de omgeving. Het is wel vermeldenswaard dat de Waalwijk- se muziekschool nu reeds haar eer ste concrete vruchten weet af te werpen. Na het concert door het W.S.O., zal er in het „Lido" gelegenheid worden gegeven tot dansen. De dansmuziek wordt niet verzorgd door 't symfonie-orkest, maar door het bij de jongeren in Waalwijk on getwijfeld bekende jeugdorkest „The Forest Four" uit Den Bosch. Op 14 juni a.s. in het Lido dus 'n aantrekkelijke uitgaansavond voor jong en oud. Van concertmuziek naar dansmuziek il n'y a qu'un pas! Op de voorpagina van ons blad heeft men kunnen lezen over de loonnota die door de regering is ingediend. Deze nota is door de 3 vakbonden slecht ontvangen en zij zullen voor 't eerst in de geschie denis a.s. zaterdag in Utrecht een grote protestdemonstratie houden, waar Kloos, Mertens en v. Eiberge zullen spreken. Men is benieuwd naar het oordeel van de werkge vers, en men verwacht in Utrecht minstens 25.000 man. Het wetsontwerp omtrent de nieu we omzetbelasting is in Tweede Kamer niet gunstig ontvangen. Vooral de Anti-Revolutionairen waren met de PvdA nogal sterk in vorm. Verschillende Radicalen pleitten en het tarief voor textiel en schoenen te houden op 4% en niet te brengen op 12%. In Frankrijk en vooral Parijs heerst een volledige chaos. Er sta ken ca. 6 miljoen arbeiders en 150 grote fabrieken zijn bezet. Er lo pen geen treinen en bussen en de winkels zijn gesloten. Er is gewel dig gehamsterd. Alle verbindingen met het buitenland, vooral bij post en telegraaf en vliegtuigen, zijn verbroken. Er is een aanslag beraamd door een paar officieren en journalis ten op de president van Indonesië Soeharto, generaal Asfuto en de minister van buitenlandse zaken Malik. De daders zijn gearres teerd.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 15