wAAlwijkse en LanqstRAAtse couratu Luxe woningen in „Groenewoud" komen in augustus gereed 100 GOLDEN Balletgroep gaf geslaagde uitvoering in Vlijmen fa& ampe J!c ampe Optreden van koor en dansen in exotische klederdracht W. Hens en Zn Vrijdag 24 mei opricfitingsvergaderlng Atletiekvereniging in Drunen Kaatsheuvel PROJEKTEN VAN DE WONINGBOUWVERENIGING „BAARDWIJK" INITIATIEF OECUMENISCHE RAAD WAALWIJK Ruime woningen met Z-kamer In Laageinde Ruime flats Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Bejaardenwoningen J.S. FILM'S Peperstraat 25 Kaatsheuvel Tilburg Tijdens oecumenische dienst op 27 mei Glas - Verf Behang Drogisterij MIOCH Gouden bruiloft echtpaar De Nijs-Damen in Kaatsheuvel Fa. Schuurmans Sprang-Capelle VRIJDAG 24 MEI 1968 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN' Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 89e JAARGANG No. 42 het Bureaus: Grou-stroai 205. Waalwijk Tol. 0416O-2i;L'l-2746 - Kaatsheuvel: Pr, van Beurdenstraat 8, tel. 04t67-2002 Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0.32 p. mnd. (1.30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 I' kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO' (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Voor de woningzoekenden in Waalwijk komt binnen kort een oplossing in zicht. De bouwprojekten van de W oriïngbouwver- eniging Baardwijk" komen voor het grootste gedeelte nog dit jaar ge reed. Dat betekent de oplevering van het projekt luxe woningen in het plan Groenewoud, woningen in het plan Laageinde en 80 luxe flatwonin gen aan de Ambrosiusweg. Hoewel voor deze huurwoningen veel belang stelling bestaat, zijn er nog woningen beschikbaar. Bijzonder fraai gelegen zijn de 113 premiewoningen in het plan Groene woud. De huizen liggen aan de Aza leahof, Esdoornstraat, Madeliefstr., Beukenlaan, De Coubertinlaan en Cederstraat. In deze laatste straat zullen in augustus de eerste bewoners hun intrek nemen 'in deze door het aannemersbedrijf N. de Bont uit Oss gebouwde woningen. De woonkamer heeft een oppervlakte van 38 m2. De ze ruimte is bereikt door 't Z-model, waarin een open trap naar de eerste verdieping. Op deze verdieping zijn 4 slaap kamers en een douche-cel. Het huis is geheel centraal verwarmd, met 'n individuele gasunit, die op de zolder wordt geplaatst. In het projekt van 113 woningen zijn ook 46 garages opgenomen. De huren voorde wonin gen variëren van f. 180, - tot en met f. 200, - per maand, exclusief de stookkosten. Wel zijn alle service kosten in de prijs begrepen. Eenzelfde type woning verrijst in het plan Laageinde I, aan de Dr Kor- tenhorststraat en de Deken Curtius- straat. De woonkamer heeft een op pervlakte van 31 m2. De huurprijs van deze premiewoningen bedraagt inclusief de warmtelevering f. 192, - per maand. Ook deze 26 zgn. „Cor- dam"-woningen zullen nog dit jaar kunnen worden bewoond. De bouw van de twee blokken ga lerijflats nabij de Ambrosiusweg be gint te vorderen. Het aannemingsbe drijf De Bont-Van Huiten uit Nieuw- kuijk is met de derde woonlaag bezig. Het flatgebouw gaat vijf woonlagen tellen en wordt voorzien van lift en vuilnisstortkoker. Het zijn ruime wo ningen met een grote woonkamer van ruim 25 m2 en drie slaapkamers. Aan BffibS h Spaarvormen (evt. te combineren): hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen garantiekredietafiossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Prémie Spaarplan. Postbus 51. Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. de voorzijde komt een groot balkon. Inclusief alle voorzieningen en stook kosten bedraagt de maandhuur van deze flatwoning f. 210,-. Het eer ste gedeelte (de blok langs de Am brosiusweg) zal in december worden opgeleverd. De andere 40 woningen volgen dan begin 1969. Het laatste projekt van de woning bouwvereniging Baardwijk zijn de 76 bejaardenwoningen waarvan er 40 aan de Ir Lelystraat, nabij de nieuwe flats, komen. Deze huizen, met twee woonlagen, komen begin volgend jaar gereed. De overige 36 bejaardenwo- ningen worden in het plan Groene woud aan de Laurierstraat en Berken laan nabij de Fort Bungalows ge bouwd. De huurprijs van dit type wo ning bedraagt f. 28, - per week, in clusief verwarmingskosten en service kosten. Ook bij bejaarden bestaat er nog al wat belangstelling. Over alle woningen verstrekt het Bureau Huls vesting van de gemeente graag alle inlichtingen. zijn een succes voor de verj aardag-avond van uw zoon of dochter. Tevens verhuur van PROJECTORS Telefoon 04167 - 2100 De Vereniging voor Kulturele Vor ming in Vlijmen kan terugzien op een buitengewoon goed geslaagde uitvoe- ïing van haar afdeling ballet, welke uitvoering afgelopen zaterdag en zondag gegeven werd voor een zeer talrijk publiek. Dit jaar vormden sprookjes het thema der uitvoering. Sneeuwwitje en de zeven Dwergen openden de voorstelling en deze al lerkleinsten van het ballet (leeftijd 4 en 5 jaar) oogstten reeds direct een groot succes. Hierna werd een ballet gedanst met als onderwerp de tijd, waarna de beurt was aan de wolf en de zeven geitjes. Vooral het jongste geitje stal het hart van het publiek door haar bevallig dansen en onge dwongen spel, mede dank zij de zeer originele costuums. De moeder, ge danst door Thea van Engelen toonde dat het balletdansen in Vlijmen op hoog peil staat. Al deze balletten werden uitgevoerd door kinderen van 4 tot 7 jaar, waarna de iets groteren aan de beurt kwamen in een Oosters sprookje, waarin diverse groepen en solo-danseressen de kalief op zijn troon gezeten trachtten te vermaken met hun dans en spel. Vooral de costuums der haremda mes waren prachtig uitgevoerd en be hoorden zeker tot de mooisten der voorstelling. Na de pauze nam een groep wervelende zigeuners bezit van het toneel, waarbij men goed kon merken dat deze kinderen reeds lan ger de lessen volgen, evenals 't hierna volgende matrozenballet, waarbij de meisjes in balletvorm de diverse werkzaamheden aan 't zeemansleven verbonden tot uitdrukking brachten. In de finale kwamen alle deelneem sters nogmaal voor het voetlicht in bonte mengeling van kleur en bewe ging. Het publiek (ruim 750 personen in twee voorstellingen) bracht staande een ovatie aan mevr. J. A. de Graaf- Boguais en haar medewerkers de he ren H. Daelmans, W. de Graaf, E. Hazelzet, F. de Graaf en pater Sta nislaus, welke laatste voor de decors gezorgd had die uitstekend pasten bij de diverse taferelen. Namens het bestuur van V.V.K.V. sprak mevrouw H. Merkelbach-v. d. Sprenkel een slotwoord. Zij prees Vlijmen gelukkig met de import van een Franse ballerina als mevr. De Graaf-Boguais, die niet alleen voor choreografie en ballet zorgde, maar tevens de costuums ontwierp en ver vaardigde, terwijl zij uitstekend met kinderen kan omgaan, getuige het op feit dat zij door alle leerlingen handen gedragen wordt. Inderdaad kan Vlijmen trots zijn, want al is iemand ballerina geweest aan de opera's van Marseille en Pa rijs, evenals aan de beroemde ballet ten van de Markies de Cuevas en medewerkster geweest van beroemde balletsterren als Roland Petit en Lud- milla Tcherina, houdt dit nog niet in dat men zijn ervaring en kunde kan overbrengen op anderen. Mevrouw J. A. de Graaf-Boguais slaagt hierin echter wonderwel om haar leerlingen in deze kunst in te wijden en geest driftig te maken voor de klassieke balletkunst. Miriam Jacobs bood ten slotte namens alle kinderen aan mevr. De Graaf-Boguais een bloemstuk aan onder luide bijval van het publiek. Hierna mocht mevrrouw J. A. de Graaf-Boguais nog de gelukwensen in ontvangst nemen van loco-burge meester en wethouders, H.H. Geeste lijken, bestuur van de Stichting Jeugdbelangen, kerkbestuur, onder wijzend personeel en hoofden der scholen uit Groot-Vlijmen, alsmede van talloze ouders, die het allen be treurden, dat een dergelijke uitvoe ring slechts éénmaal per jaar plaats vindt. Gedeelten uit deze show zul len nog opgevoerd worden voor eni ge verenigingen in Vlijmen alsmede voor de bejaarden in de St. Janshof. De Vereniging voor Kulturele Vor ming in Vlijmen heeft getoond dat 't culturele en artistieke leven in de provincie op hoog peil kan staan en reeds reikhalzend wordt in Vlijmen uitgezien naar de uitvoering van vol gend jaar, waaraan nu reeds gedacht wordt, gezien de uitlatingen der be stuursleden van V.V.K.V. HEEFT HET blouses, rokken, shawls, vesten, jumpers, pantalons, zakdoeken, kraagjes, nylons enz. enz. DOET HET: plisseren, ajouren, stoppen, borduren, repareren, vermaken, inkorten enz. enz. Ook voor stofknopen, ceintuurs, gespen enz. in naar: Heuvelstraat 14 DOKTERSDIENST Tijdens het weekeinde wordt de praktijk van P. Wijtenburg en R. Raaymaakers waargenomen door A. de Vries, Van Rijckevolselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 u. tot maan dagmorgen 8 uur wordt de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang waargenomen door zijn collega K. v. Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaats heuvel, tel. 04167-2006. Zaterdag en zondag is verloskundige M. v. Vlerken, Rubensstraat 8, Kaats heuvel, tel. 04167-3666, te raadple gen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's-middags 12 u. tot 's-nachts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, tel. 2516. HANDBALVER. DESK Zondag a.s. gaat de handbalvereni ging DESK met twee heren-senioren en een dames-seniorenteam naar Gel drop om deel te nemen aan het zeven- handbaltoernooi van H.C.G. in het sportpark ,,de Bronzenwie". Om ne gen uur wordt vóór het patronaat naar Geldrop afgereisd. Woensdag 29 mei is er een bijeenkomst voor de jeugdleden in het kleedlokaal in „De Efteling" met o.a. bespreking van toernooien, uitstapje alsmede wed strijden en dergelijke. De meisjes-as piranten om 7. - uur, de jongens aspiranten om 7.45 uur, dames-juni- oren 8.15 uur, heren-junioren 8.45 uur. Zoals reeds eerder aangekondigd zal, op initiatief van de Oecumeni sche Raad Waalwijk 'n oecumenische dienst worden gehouden in het kerk gebouw van de Gereformeerde Kerk te Waalwijk aan de Ambrosiusweg. De oecumenische gedachte zal tijdens de dienst in het bijzonder gestalte krijgen in de samenwerking met en de steun aan het I.C.C.A.N.: het In terkerkelijk Contact Comité Ambon Nederland. Het Comité heeft tot doel de behartiging van de geestelijke en sociaal-culturele belangen van alle Ambonezen in Nederland, ongeacht hun gezindte. In het kader van deze samenwer king zullen leden van de Molukse Evangelische Kerk hun medewerking een bijzonder accent aan de dienst geven. Zo zal o.a. optreden een koor uit Breda, bestaande uit 45 personen, allen leden van deze Kerk. Het hoog tepunt van de dienst zal zijn het op treden van mej. T. Mogot in de Bu- gawan Solo, een solo-optreden van 'n danseres in exotische klederdracht. Voorts zal medewerking worden ver leend door een tweetal koren uit Waalwijk onder leiding van de heren F. Wilmont en A. van Dishoeck. De muzikale begeleiding zal worden ver zorgd door een bekend Waalwijks combo. Het doel en de aktiviteiten van het I.C.C.A.N. zullen aan het begin van de dienst worden toegelicht door de Verf Van Vettewinkel SCHILDERIJLIJSTEN Alles voor de amateur kunstschilder Grotestraat 163 Waalwijk Telefoon 2370 Gratis Zilverzegels Onder auspiciën van de sportraad „Drunen-Elshout" zullen de atletiek- liefhebbers van Drunen en Elshout a.s. vrijdagavond 24 mei te 20.00 uur in hotel Royal bij elkaar komen, om te trachten Drunen een atletiekvereni ging rijker te maken. Bij verschillen de gelegenheden is reeds duidelijk ge worden dat er in Drunen een grote belangstelling bestaat voor de moeder aller sporten, zoals de atletiek vaak ivordt genoemd. Bij de laatstgehou den sportparade kwamen leden van de verschillende plaatselijke sportver enigingen tegen elkaar uit op vele loopnummers. Het atletiekgedeelte HOOGTEPUNTEN VAN UW LEVEN Voor de mooie uren waar het op aankomt receptie, 'n uitgangetje, een party maakt onze Marchal Rimpelcorrector korte metten met rimpels en lijnen! Acht uur lang 'n jeugdig-gave huid dank zij dit won- derpreparaat in de nieuwe, verbe terde samenstelling. Prijs per flacon 8,75 Gratis folder bij: DAMESKAPSEL HERENCOIFFURE of Grijze haren herkrijgen hun na tuurlijke kleur binnen 3 minuten, dank zij borstelen met CRÈME MARCHAL. Absoluut veilig èn be stand tegen water. Ook verkrijgbaar in diepzwart. Grotestraat 327, Waalwijk - tel. 3071 werd een groot succes. Vooral nu ook in naburige plaat sen veel belangstelling uitgaat naar atletiek zal er ook in Drunen een grotere ontplooiingsmogelijkheid zijn. De kans op uitwisselingen, zonder verre reizen, is bijzonder gemakkelijk en bovendien goedkoop. De Sport raad heeft op haar begroting reeds een bedrag opgenomen dat bestemd is voor de eerste aanschaf van het noodzakelijke oefenmateriaal. Het gemeentelijke sportpark zal naar alle waarschijnlijkheid wel het aan gewezen oefenterrein worden. Nog voor de oprichtingsvergadering heb ben zich in principe reeds 14 dames en heren als lid opgegeven, zodat het er alle schijn van heeft dat Drunen op vrijdag 24 mei een atletiekvereni ging zal bezitten. Belangstellenden voor de atletiek in Drunen en voor het lidmaatschap van de nieuwe vereniging in het bij zonder willen wij sterk aanbevelen op vrijdag 24 mei te 20.00 uur in „Ro yal" aanwezig te willen zijn om me de-oprichters te worden! Bij de op richtingsvergadering zal een verte genwoordiger van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie aanwezig zijn om de aanwezigen van advies te die nen. heer E. Houwers, voorzitter van het plaatselijke I.C.C.A.N.-comilé. De heer J. v. Beurden zal een toelichting geven op de werkzaamheden welke de Oecumenische Raad zich voorstelt. Na de dienst, die voor eenieder toe gankelijk is, bestaat de gelegenheid zich op te geven voor deelname aan oecumenische gespreksgroepen en/of groepen die wederzijds kerkbezoek zullen realiseren. Dinsdag hebben de heer Jan de Nijs (75) en mevrouw Francisca de Nijs-Damen (75), die sinds 'n paar jaar een huisje van het bejaardencen trum Rosagaerdebewonen, met hun vijf gehuwde dochters en negen kleinkinderen hun gouden huwelijks feest gevierd. Een uit de medebewo ners van Rosagaerde" geformeerd comité had deze feestdag mede voor bereid. De woning van het echtpaar had o.a. een bloemversiering gekregen, terwijl de bewoners van het Wilhel minaplein, waar de familie De Nijs ca. 25 jaar heeft gewoond, de natio nale driekleur hadden gehesen. De stoet naar de St. Jozefkerk aan het Wilhelminaplein werd voorafgegaan door de drumband van de Kaatsheu- velse gymnastiekvereniging, terwijl de auto, waarin het bruidspaar zat, door een groep bruidjes werd „voort getrokken". Pastoor H. Simkens droeg de H. Mis van dankbaarheid op feliciteerde het gouden paar en zijn kinderen in een kernachtige toe spraak met deze bijzondere dag. De verdere festiviteiten speelden zich af in café-restaurant „De Steenbakker", waar in de loop van de middag een druk bezochte receptie plaats vond en o.a. namens de bewoners van „Rosa gaerde" en het Wilhelminaplein ge schenken werden aangeboden. Na hun huwelijk in 1918 verhuis de de heer De Nijs met z'n vrouw en twee kinderen in 1921 naar Rotter dam, waar hij een schoenreparatiebe drijf exploiteerde. In de Maasstad maakte men tijdens de oorlog ook kennis met de verschrikkelijke bom bardementen, tengevolge waarvan men o.a. gedurende twaalf weken nacht aan nacht buiten Rotterdam ging slapen. Totdat ook hun woning aan zo'n bombardement ten offer viel en 't gezin in 1941 weer naar Kaats heuvel terugkeerde. Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 BURGERLIJKE STAND Geboorten: Hester Alida d.v. G. van Beek en J. C. Timmermans; Catharina Helena Wilhelmi- na Pctronella d.v. P. Verduijn en D. J. H. Everse; Mathijs z.v. J. P. Pruijsscrs en H. van der Schans. Huwelijks-aangiften: A. A. Hoevenaar en M. A. Hollemans; W. B. de Graaf en E. J. de Bie. Huwelijken: A. A. Quirijns en J. de Bie. Overlijden: G. I. Rekkers, 75 jaar; J. Brent, 69 jaar. Vertrokken: H. Vos en echtg. naar Made en Drimmelen. Ingekomen: P. C. Schellekens e.v. van Alphen, van Waspik; L. J. G. van de Wouw van Loon op Zand; J. M. Wervers van Loon op Zand; G. J. van Raamsdonk e.v. De Bie, van 's-Gravenmoer; P. H. Stam van 's-Graven- moer; P. A. van Ham e.v. van der Schans, van Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9