WAALWIJK Leerlingen SlO-school uit Waalwijk op schoolwerkkamp AATSHEUVEL Raad van Drunen vergadert donderdag STUKJE HISTORIE HERLEEFDE Koningsschieten Gilde St. Jan - Kaatsheuvel was succes 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 MEI 1968 7 Oarage Hamers toonde nieuwste Fiat-modellen Het Meubelpaleis opende in Boxtel filiaal speciaalzaak' Gebouwen voor Andreas Zijlmans- groep - Waalwijk Loon op Zand Vlijmen Afwezig Capelie De toestand in Frankryk verbeterd Verbetering in toestand mevr. Kosters uit Kaatsheuvel Burgemeester v- Erp opende WAALWIJK GESLAAGD Mej. v. d. Heijden uit Waalwijk «Jaagde voor het praktijkdiploma le rares coupeuse. De cursus werd ge volgd op de Modevakschool te Haar lem. UITSLAG JEUGDTOTO JUKRATA Deze week geeft wel het diepste punt aan dat Jukrata ooit heeft ge kend. Mogelijk zal de laatste week de pinksterverlichting geven, zodat nog enigszins het verloren terrein ingehaald kan worden. Er kan ech ter zonder meer worden gesteld dat het beoogde resultaat niet is ge haald en dat we voor een moeilijk jaar zullen komen te staan. Alle medewerkers komende week, alle maal er nog eens flink aan trekken, mogelijk komt er dan toch nog een verrassing. Inzet deze week f 309,10. Ie prijs geraden f 309,15 mevrouw v. Delft-Mulders, Engelsestraat 20, Waalwijk. Ontvangt f 46,37. 2e prijs geraden f 308,40 J. C. v. Kuik. Prof. Nolenslaan 11, Waal wijk. Ontvangt f 30,91. 3e prijs geraden f 310,32 J. Mai- burg, Forestierlaan 7, Waalwijk. Hij ontvangt f 15,46. UITSLAG EXAMENS HBS-B DR. MOLLERCOLLEGE Henk van Berkum, Bert v. Huyge- voort en Piet-Hein Peters uit Waal wijk. Frank Groot en André v. d. Laar uit Drunen Huub Broek uit Elshout. Gerard van Broekhoven en Rens van Luxemburg uit Kaatsheu vel. Jan de Bonth, Jozef de Bonth en Anton van Iersel uit Nieuwkuyk. Jan Karei Wösten uit Oirschot. An ton van Oort uit Raamsdonk. Lam bert van Helvoirt. Pieter Huybregts, Jan van Loon, Sjel v. d. Ven, Adri Verboord en Frans van Wagenberg uit Vlijmen. André.de Bont uit Was^ pik. Afgewezen: geen. FINALE OVERGANGSKLASSE DRIEBANDEN Op 30 en 31 mei en 1 juni a.s. wordt in het clublokaal van de BV Van den Brand bij de heer Henny de Ruyter, Markt 5 te Waalwijk, de finale gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap overgangsklas drie banden van het district Waalwijk van de KNBB. Deelnemers zijn: C. v. d. Sanden en J. Passier van BV Ons Genoegen, J van Hoof en A. Slaats van BV Nooit Volleerd. H. Dijkstra van BV Van den Brand, H. Kootkar van BV Centraal, H. Pel- ders van BV BVO en M. Teurlings van BV 't Zwaantje. Fiat-garage Hamers te Waalwijk hield afgelopen weekend aan de Tuinstraat 22a een Fiat-show. Voor deze show bestond een enorme be langstelling van de zijde van het publiek, terwijl tevens zeer goede resultaten geboekt werden. Op de show, waar zeer veel wa gens waren, was er een primeur. Voor het eerst werd aan 't publiek getoond de 850 Sportcoupé. Dit is een wagen die plaats biedt aan twee volwassenen en twee kinderen. De motor heeft een cylinderinhoud van 903 cc. De snelheid van de wagen bedraagt 145 km. per uur. Ten op zichte van de vorige uitgaven is er wel wat veranderd. De wagen heeft nu de beschikking over 4 koplam pen. Ook is een zwaardere motor ingebouwd. Een wisselstroomdyna mo behoort eveneens tot de uitrus ting, terwijl een toeren teller en ra- diaalbanden het geheel completeren en wel voor de prijs van 6950. Een nieuwe wagen is de 238 be stelwagen, die in alle uitvoeringen leverbaar is van ambulance tot en met pick-up met dubbele cabine. De diverse types kunnen ingeschakeld worden, of voor personen of voor vrachtvervoer. Dit dan naargelang het type men koopt. De motor heeft een inhoud van 1438 cc. en kan een snelheid van. 105 km. per uur halen. Op ieder type bevindt zich 'n prach tig uitgevoerde 3-persoons-cabine. Vanaf 5950.is de wagen voorde diverse types leverbaar. Buiten deze twee genoemde types waren alle Fiat-uitgaven vertegen woordigd op deze druk bezochte show. Buiten de nieuwe wagens wa ren er ook occassions. Zowel per sonen-als bestelauto's waren in zeer ruime mate aanwezig. Sinds twee jaar is garage Hamers in Waalwijk gevestigd, terwijl ook in Kaatsheuvel aan de Erasstraat een garage is gevestigd. Momenteel is men in Waalwijk werkzaam met 4 man personeel. Het Meubelpaleis, de Fa. H. Klerks uit Waalwijk, heeft vrijdag j.l. haar filiaal in Boxtel geopend. De naam zal hier zijn "Speciaalzaak", omdat deze afdeling van de heer Klerks zich speciaal begeeft op het gebied van vloerbedekking in de uitge breidste zin. Naast vloerbedekking vindt men er tapijten, perzen en gordijnstoffen. Zij voert een hele grote collectie van de bekendste merken. De klan tenkring van 't Meubelpaleis strekte zich reeds uit in de Meijerij, zodat oen zetel in Boxtel verantwoord is. De heer C. Toorians zal hier het tiliaal beheren. De zaak is geves tigd in de Rechtersstraat 37, naast De Gruyter, welke bouw een geheel vormt en is uitgevoerd in een rian te winkelflat. Voor Boxtel en omge ving heeft dit filiaal de alleenver koop van Gardisette en vitrasette gordijnen. De showrooms te Waal wijk staan geregeld open voor de verkoop van meubelen. Zaterdagmiddag vond de inge bruikneming plaats van een van de door het kerkbestuur van St. Jan geschonken houten gebouw aan de Andreas Zijlmansgroep. Door dit gebouw is de groep weer voor een groot gedeelte uit de ruimtezorgen en kan het jeugdwerk optimaal functioneren. Het openingswoord werd gespro ken door de heer Hooymaayer, die ouders, genodigden en belangstel lenden van harte welkom heette. Hij gaf tevens een schets van de totstandkoming van de groep en hoe zij in al die jaren was gegroeid. Ook dankte hij alle medewerkenden die voor dit succes zorg hadden ge dragen. Hierna was 't de taak van Deken P. Maessen om onder een van de paddestoelen de sleutel te vinden, welke toegang gaf tot het gebouw. Deken P. Maessen sprak nog een kort woord, waarin hij stelde, dat de jeugdbeweging bloeide. Hij hoop te verder dat de jeugdbeweging nog lang haar taak zal kunnen vervul len. Achter het terrein werd nog een kermis gehouden voor de jeugd, die bij allen zeer in de smaak viel. Het gebouw, dat aan het einde van de Hooisteeg staat, biedt plaats aan de kabouters en de loodsen van de An dreas Zijlmansgroep. AGENDA Woensdag: Liedertafel „Oefening en Vermaak" repetitie dameskoor om 7.45 uur; repetitie mannenkoor om 9.30 uur. HULDIGING HARMONIE SOPHIA Reeds eerder hebben wij medegedeeld dat harmonie Sophia's Vereeniging de eer ste prijs met lof in de wacht wist te slepen op het Federatief Muziekconcours te Zalt- bommcl op Hemelvaartsdag. De feeststem ming ging dit keer gepaard met een ker- misroes, welke op de huldiging van vrijdag avond van toepassing was. Hier werden de executanten van de koninklijke harmonie hartelijk in de bloemetjes gezet. Het be stuur en muzikanten werden door velen van binnen en buiten Loon op Zand gefelici teerd. Bijzonder gingen gelukwensen na^r het adres van de heer Anne de Vries, de directeur der harmonie. Speciaal werd deze keer de nadruk gelegd op de jonge muzi kanten welke uit de Jeugdharmonie zijn voortgekomen. Zij hebben voor de eerste keer een beduidend succes weten te boeken in de geschiedenis van het korps. Alvorens de huldiging plaats had trok de harmonie met drumband en majorettenkorps door 't dorp. BILJARTEN De stand van de Loonse biljartcompetitie van de afgelopen week is als volgt: Brandaris 3 10 346 Centrum 1 10 334 Brandaris 2 9 331 Vriendenkring 1 10 323 Brandaris 1 9 294 Succes 1 8 285 Succes 2 9 276 Finantie 8 272 Centrum 2 7 257 Vriendenkring 2 7 239 Belga 7 218 Het programma voor deze week is: 27 mei: Centrum 1 - Succes 1 27 mei: Succes 2-Centrum 2 28 mei: Brandaris 1 - Finantie 1 30 mei: Brandaris 2 - Brandaris 3 31 mei: Vriendenkring 1 - Brandaris 1 31 mei: Belga 1 - Succes 2 31 mei: Finantie 1 - Vriendenkring 2 SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS De schutters van St. Hubertus hebben j.l. zondag deelgenomen aan het Nat. Con cours georganiseerd door scherpschutters- \ereniging Prins Hendrik te Rijen en be haalde daar een geweldig succes. J. W. Aarts kwam in het bezit van de le korpsbeker, vrije hand. 2e kampioen werd C. Ebbing; 3e prijs, opgelegd, C. Ebbing; 2e prijs personeel, opgelegd: J. W. Aarts; 3e prijs personeel, opgelegd: J. Bruurmijn; 4e pri^, extra opgelegd: J. Bruurmijn; 7e prijs, extra opgelegd: J. Seters; 7e prijs, personeel, opgelegd: J. W. Aarts. PATER VAN DER STEEN MET VERLOF De oud-dorpsgenoot de Eerw. Pater van Mill Hill, Pater van der Steen, is voor eni ge tijd met verlof in zijn geboortedorp. VLIJM. BOYS 2 - GASTELSE BOYS 2 - 0 De Vlijmense Boys 2 speelden voor pro motie tegen Gastelse Boys thuis. In een spannende wedstrijd won Vlijmen met 2 - 0. Door deze overwinning heeft Vlijmense Boys 2 nu de beste kansen op promotie. ZIEKENTRIDUUM Dit jaar zal het ziekentriduum in Vlijmen gehouden worden van dinsdag 4 juni tot en met donderdag 6 juni. Ook dit jaar zal het alleen 's-middags zijn. De dag-indeling van de eerste twee dagen ziet er volgt uit: 14 30 uur: Conferentie in de hal ven de Mariaschool; 15.00 uur: H. Mis. Daarna samenzijn in het Wit-Gele Kruis gebouw. De laatste dag, donderdag 6 juni, is de samenkomst in het Wit-Gele Kruis gebouw. Iedere zieke is van harte welkom. Men kan" zich opgeven bij de wijkverpleegsters Zr. l'raa en Zr. Steenbakkers. Drs. N. M. VAN HULTEN Dierenarts van 29 mei tot en me,t 16 juni. Drs. Zijlmans te Sprang- Capelle neemt waar. LEDENVERGADERING De volleybalclub „Explosie '67" houdt a.s. dinsdagavond om 8 uur in het cultu reel. centrum Zidewinde, een algemene le denvergadering. Het bestuur verwacht, dat alle leden deze vergadering bijwonen. President De Gaulle heeft vrij dagavond zijn met grote belangstel ling verwachte rede gehouden. Hij zei o.m.: Ik ben bereid, zoals ik dat al bijna dertig jaar ben. om Frank rijk te helpen bij het vinden van een oplossing voor zijn problemen, maar ik heb daarbij uw steun no dig. Als u nee zegt, treed ik af, dat spreekt vanzelf. Met deze woorden deed Charles de Gaulle vrijdag avond een beroep op de Fransen om via een volgende maand te hou den referendum „de staat en daar mee de leider van die staat" de ge legenheid te geven een nieuwe structuur te vinden voor universi teiten en ondernemingen. Overal werd de rede van De Gaulle met hoongelach begroet. Ook de boeren kwamen in opstand. Inmiddels schijnt er in Frahkrijk een oplossing in het zicht te zijn. Het overleg tussen de regering en de vakbonden heeft zijn resultaten afgeworpen. Er werd bereikt: een verhoging van de minimumlonen met ruim 35 procent, vermindering van de werkuren en invloed op het bedrijfsleven. Zaterdag en zondag heerste er in Parijs rust. De politie liet de Sor- bonne ongemoeid en de studenten hielpen op hun beurt de gendarmes door samenscholingen uiteen te ja gen. De vernielingen die werden aan gericht in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l.: 44 auto's verbrand, 40 lantaarns vernield en omgeworpen, 15 kiosken verbrand, 70 bomen af gezaagd of ontworteld, 1200 vierk. meter straatstenen opgebroken en 300 brandmeldingen. Ajax is voor de derde maal voetbalkampioen van Nederland ge worden. Holland Sport uit Den Haag gaat naar de ere-klasse. Bij verkeersongevallen in Ne derland zijn dit weekeinde 11 per sonen om het leven gekomen. Vier jaar geleden is hij opnieuw vertrokken als pastoor naar Uganda, bij de Cath. Mis sion Nyonda in M'Bale. Dit 'bericht moge zeer goed in het dorp ontvangen zijn. want a.s. zondag is het Missie-zondag en betreft het vooral de Nederlandse missionarissen in de missie werkzaam zijn. Op deze dag zal aan deze mensen en hun werk aandacht worden besteed. Vanmorgen vertrokken van de SlO-school te Waalwijk vier groe pen van ieder gemiddelde 13 kinde ren per fiets naar St. Michielsgestel om daar op „Zonnewende", een schoolwerkkamp te houden. Don derdag 3o mei komt men dan weer terug. Er zijn verschillende redenen waar om men een dergelijk werkkamp houdt, zo vertelde de heer Sluys, hoofd van de school. Öp de eerste plaats het sociale aspect van de op voeding accentueren door samen le ven, samen doen en samen beleven. Tevens geeft het aan de aanwezige schoolkrachten de gelegenheid de kinderen te observeren in een ande re dan de schoolsfeer. En op de der de plaats is het van belang, dat het kind zich leert gedragen in de groep. Men rijdt vandaag niet meteen naar St. Michielsgestel, maar onderweg is er voor de kinderen al van alles te beleven. Zo staan op het program ma een bezoek aan de boerderij, 'n sportschool, een houtzagerij en een kippenfarm. Elke groep heeft een andere route en arriveert tussen 4 en 5 uur op de plaats van bestem ming. Gedurende de kampweek zijn er vele dingen georganiseerd voor de kinderen Enkele dingen zijn kaste- lenbouw, volkspelen, kampvuren, avondspelen en bostuinaanleg. De ouders, en dit wilde de heer Sluys nog wel benadx*ukken, verzetten veel werk. Zo hoeft men niet met bussen te gaan, omdat de ouders van de kinderen zorgen, dat de ba gage op de juiste plaats van be stemming komt. Hij noemde het 'n goede vorm van samenwerking tus sen ouders en school, die wel be wijst dat de SlO-school in een be hoefte voorziet. S GOUDEN KLOOSTER JUBILEUM Morgen, 28 mei, hoopt Broeder Vivinus van de congregatie van de Broeders van Liefde zijn gouden kloosterjubileum te vieren. Tegelijk met broeder Tertius, die enkele we ken geleden in het goud stond, legde broeder Vivinus, voor Kaatsheuvel geen onbekende, zijn eerste professie af. I oen in 1929 de Broeders van Liefde naar Kaatsheuvel kwamen om het onderwijs aan de St. Jan- en Ber- nardusschool in handen te nemen, was de a.s. jubilaris daarbij. Hij werd hoofd van de St. Jansschool en heeft met grote ijver en tactvol beleid daar de leiding gehad tot 1946. Toen de Broeders van Liefde een eigen Pro- vincialaat kregen in ons land, werd hij de eerste Provinciale overste en als harde werker gedurende 12 jaar heeft hij zeer veel tot stand gebracht. In 1958 werd hij overste te Nijmegen en thans geniet hij van 'n welverdien de rust in St. Jozefdal aan de Nue- nense weg 1, te Eindhoven, waar de jubilaris nog vele jaren in goede ge zondheid wordt toegewenst. VOLKSUNIVERSITEIT MAAKTE EXCURSIE De leden van de Volksuniversiteit maakten zaterdag een interessante excursie naar Zandvliet in België, welke onder leiding, stond van de heer Van Dort uit Breda. Via de zeer oude baan Breda-Roosendaal, de prachtige Wouwse Plantage en Os- sendrecht werd het doel van de tocht aan de mond van de Schelde bereikt. In het polderdorp Zandvliet, dat eer tijds door de Spanjaarden was bezet en onder markies Spinola in de jaren 1622-1628 werd ingericht tot een versterkte vesting, werd een bezoek gebracht aan de Sint Martinus-hoeve. Deze is door de eigenaar geheel in tact gelaten en ingericht met allerlei heemkundige voorwerpen. In de rus tige en gezellige sfeer van deze unie ke bezienswaardigheid werd de kof fie gebruikt en de inwendige mens versterkt. Vervolgens ging de tocht naar Berendrecht, het reigersdorp. Hier heeft zich al jaren lang een rei gerskolonie gevestigd, welke zich be vindt in het bos tegenover het kasteel, dat daardoor de naam „Reigershof" kreeg. Eigenaar-beschermheer van 't reigersbos is graaf Daniël Lc Grelle. Zeer interessant was ook het be zoek aan het plaatsje Lillo-Fort, dat een pittoresk haventje heeft en waar van de oude dorpskom nog bewaard is gebleven. Hier zag men de nog aanwezige militaire gebouwen uit de tijd van Napoleon. Tenslotte reed 't gezelschap langs de grote havenwer ken naar Antwerpen, waar gezellig gepauzeerd werd op de terrasjes van de diverse café's, een korte wande ling gemaakt werd langs de haven om de schepen van zeer dichtbij te kun nen bekijken, terwijl enkelen de ge legenheid benutten om een kort boot tochtje te maken. De deelnemers wa ren bijzonder tevreden over deze ge slaagde excursie, en het bestuur van de Volksuniversiteit wil dan ook ac tief blijven om in de toekomst meer dergelijke tochten voor haar leden te organiseren. GESLAAGD Voor het examen kinderverzorgster van de Centrale Raad, dat te Breda werd afgenomen, slaagden de volgen de kandidaten van de huishoudschool St. Angela te Kaatsheuvel: Cornelia Smulders en Petronella van Dongen uit Kaatsheuvel en Catharina de Zeeuw uit Waspik. In de toestand van de 38-jarige mevrouw A. Kosters-van Kuijk, die vorige week maandagmorgen door de 34-jarige Turkse gastarbeider Meh- met Cankaya met 4 pistoolschoten zeer ernstig werd gewond, is de laat ste dagen een verbetering gekomen. Er tis geen direct levensgevaar meer aanwezig. Het motief voor de moord aanslag zou een schuld zijn, die de Turk nog aan de bakkersvrouw had. Een deel ervan zou hij onlangs heb ben afbetaald, maar woedend gewor den door herhaalde maningen van de vrouw zou hij tot zijn daad zijn ge komen. Hij heeft voordien mevrouw Kos ters al herhaaldelijk lastig gevallen. Vier maanden geleden zou hij haar bij de keel hebben gegrepen toen zij in de duistere gang tussen de winkel en de woonkeuken aan het telefone ren was. Hiervan is toen melding ge maakt bij de politie. Later heeft de I urk nog eens koperen pennen in de grond gestoken in de inrijpoort naast het huis, kennelijk met de opzet, dat men hierop de banden van de auto stuk zou rijden. De man had de pen nen meegenomen van Lips N.V. in Drunen, waar hij in een ploegendienst werkte. Het oude gilde St. Jan's Onthoof ding te Kaatsheuvel heeft zich afge lopen vrijdag eens echt naar ouder gewoonte op straat begeven. Het was de dag waarop naar de koningsvogel werd geschoten op de bomen op De Horst. De dag werd waardig begon nen met om tien uur e'en H. Mis in de kerk van St. Jan. Hier trok het gilde trommend en vendelend de kerk binnen tot aan het altaar. De vende liers, standaarddrager en tamboer na men plaats op de altaar-verhoging. Pastoor van de Spijker droeg de H. Mis op, doch eerst sprak hij de gilde- broeders een hartelijk woordje toe. Hij kende de gilden van elders en het verheugde hem dat, ook nu bij St. Jan een opleving ivas te bespeuren, die naar het historische overhelt. Naast het schieten, dat St. Jan zeer spon taan beoefent, is ook de gildesfeer te bevorderen. Hij zói dat 't gilde vroe ger aan de kerk behoorde, om haar te beschermen en haar priesters te helpen bij de beoefening van hun dienst in dorp en stad. Na de H. Mis werd op het kerk plein de vendelgroet en vernieuwing van de eed van trouw aan de kerke lijke overheid - pastoor v. d. Spij ker - gebracht. De vendeliers (van St. Crispijn uit Besoyen) en tamboer (van St. Ambrosius uit Loon op Zand) gaven een mooie demonstratie van hun kunnen, die allen zeer veel indruk heeft gemaakt. Pastoor dankte de vendeliers en alle gildebroeders die hem deze hulde bereidden. Ver volgens trok de stoet voorafgegaan door de drumband van de Tirolertjes naar De Steenbakker om gezamenlijk De raad van de gemeente Drunen komt donderdag a.s. in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wethouders om medewerking te verlenen aan een verzoek van 't bestuur van de ULO-school voor de aankoop van meubilair, leer- en hulpmiddelen. 4. Voorstel om medewerking te ver lenen voor de aanschaf van gym nastiek- en sportmateriaal, even eens t.b.v. de r.k. ULO ,,J. P. v. Rooy". 5. Onderzoek geloofsbrieven en toelating van het nieuw benoem de lid van de raad, de heer Th. J. W. van Lammeren. 6. Voorstel om in te stemmen met het ontwerp-besluit van Gedepu teerde Staten tot herziening van de bezoldiging van de wethouders. 7. Voorstel tot wijziging van de sa larisverordening. 8. Voorstel tot wijziging van de va kantie-uitkering. 9. Voorstel tot het verlenen van ge meentelijke garantie t.b.v. parti culiere premie-woningbouw. 10. Voorstel tot verkoop van wo ningwetwoningen. 11. Voorstel tot voorlopige goedkeu ring van de onteigeningsplannen „Braken-Oost", „Braken-West" en „Vennen-Oost". 12. Voorstel tot verkoop van bouw terreinen. 13. Voorstel tot medevaststelling van de „Gemeenschappelijke regeling inzake de vleeskeuringsdienst, kring de Langstraat en het Land van Heusden en Altena" en op heffing van de bestaande ge meenschappelijke regeling. 14. Voorstel tot vaststelling van de gemeenschappelijke regeling Re gionale Brandweer Midden-Bra bant. 15. Voorstel inzake: a. vaststelling nieuwe bouwver ordening; b. wijziging van de nieuwe bouw verordening. 16. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van pand Kapelstraat 5. 17. Voorstel tot toekenning van een éénmalige extra-subsidie aan de Stichting Streek VVV Brabants Centrum. 18. Voorstel tot voorlopige vaststel ling rekeningen 1965. 19. Voorstel tot aanpassing begrotin gen 1967 (slotwijziging). 20. Voorstel tot het voteren van een crediet voor: a. verbetering gemeenschapshuis b. verbouw voorzaal Hoge Bra ken tot bibliotheek-leeszaal c. aanleg rijwielpad Steegerf d. bouwrijpmaken van een ge deelte van het bestemmingsplan „Vennen-Oost". aan de koffietafel aan te zitten. De heer P. van Nieuwstadt opende deze bijeenkomst. De heer v. d. Mortel heeft bericht van verhindering laten geven, daarom sprak namens dc gil- dekring Maasland de heer Jan Too rians enige woorden over de geschie denis van St. Jan. Hij duidde op het prachtige zilver van St. Jan dat waard is om te bekijken. De vele echte Kaatsheuvelse families die erop voor komen zijn hier vereeuwigd voor het nageslacht. De stichting van dit gilde zal nauw verband hebben gehad met de steeds stevigere vestiging van de parochiekerk van St. Jan in Kaats heuvel, uit het dorp en heerlijkheid Loon op Zand, aldus spreker. Hij wenste St. Jan een goede start met dit eerste begin om op cultureel-histo- risch terrein verder te gaan. Om 12 uur kwam burgemeester v. Erp de schutsboom openen om het koningsschieten te doen beginnen. Hij zei blij te zijn dat hij dit hier mocht doen. Zijn woorden in de feestgids van dit festijn hebben dit onder steund. Tegen 1 uur viel bij het 53e schot de koningsvogel naar beneden. Het was schutterskoning Frans van de Kamp die koning is geworden van het Gilde St. Jan. Daar het echte ko ningsschieten verlaat is heeft hij uit eindelijk Marinus Kops, die in 1951 koning schoot opgevolgd. Koning Fr. v. d. Kamp is nu de 30e koning van St. Jan. Later op de middag is de koning nog gehuldigd door dat voor hem het vendel is gezwaaid, nadat hij over het vendel had gelopen, als te ken van zijne koninklijke V/aardig heid. De schietwedstrijd had een ge animeerd verloop. Om 5 uur werd een optocht met de koning en de gildebroeders door Kaatsheuvel gehouden. De dag werd besloten met een koningsbal in De Steenbakker. Moge de woorden van burgemeester Van Erp, dat een oude traditie hersteld is in dit gilde, wer kelijkheid worden, opdat het koning- schieten op deze wijze beleefd zal blijven worden en dat het gilde nieuw leven zal brengen op het oorspronke lijke gildegebied. Voorzitter-hoofd man, de heer Kamp sr., heeft 't goed gezien om op deze manier de publie ke belangstelling te trekken. Het feestcomité heeft alle moeite gedaan om deze dag tot een onverge telijke te maken. En dan de heer Jan van de Mortel - de Gildennester - die het koningsschieten in vr-)€gere tijden in de gids heeft beschreven; het doet hem goed een oude traditie van St. Jan weer naar boven gehaald te hebben. De heer P. van Nieuwstad schrijft nog over het wedstrijdschie- ten, zoals dat St. Jan de laatste tijd doet. Al bij al een kostelijke historie in Kaatsheuvel is aan het herleven. ..MOEDERS VOOR MOEDERS" van Organon Oss. Het oontaetadrnc; voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22. tel. 4026 HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en huln vla gen: tel. 2778. b.g.g. 2604 of 2726. GEWESTELIJK ARBKiDSBT'RFAU Grotestraat 405. Waalwiik Dagelijks geopend: van 8 30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond van 7.00 tot 8 00 uur.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7