waal wij kse en Lanqstpaatse couRant Uitgaan met Pinksteren Apollo Romantica Lido top :orm &to£E ampe jCampe Waspik zaterdag uitgaans centrum voor dB Langstraat Voor sportieve aktieve mensen Musis Sacrum Taxandria-Sar Bar Hertog Jan meubelen Henk Scholte speelt 6 juni in Waalwijk autoverzekering Hercules tegen Goliath BIJ JAARFEEST „NOOIT THUIS" GROOTS TUINFEEST W. Timmermans en Zonen De Bijbel Happening op de maan Batman - 66 Vernielende vuisten Vreemde neigingen Liefde zonder weerstand Roestelberg van Complete Woning inrichting In Tilburg: Internationale motorcross in Zaltbommel Rflet Oeieldonkse Hofkapel De kikvorsen Toneelgroep St. Nicolaas-zieken- huis speelde in Antoniushof V RIJDAG 31 MEI 1968 89e JAARGANG No. 44 L)e tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 P mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 pkwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 P kwrt. P- P°st 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Hot ligt voor de hand dat het ver haal van Adam en Eva en van Kain en Abel een dramatisch accent zou krijgen. Uniek is de uitwerking van de geschiedenis van Noach en zijn Ark vol levende dieren, waar bij de grootste en de kleinste dieren op het filmdoek verschijnen, de wil de naast de tamme, de snelle en de trage. Dit optreden van een zo groot aantal van de meest verschillende dieren en de verzorging er van aan boord van de ark biedt een boeiend schouwspel en geeft momenten van fijne humor. Er zijn meer bijbelpassages zeer ver uitgewerkt, zoals de spraakver warring bij de bouw van de Toren van Babel. Ook de schildering van de verdorven steden Sodom en Go. morra op het moment dat de drie Engelen de verwoesting en onder gang komen aanzeggen. Dramatische hoogtepunten, waarin de gemoeds bewegingen van de bijbelse figuren in menselijke realiteit worden weer gegeven zijn de passages, waarin de liefde van Abraham en Sara op de proef wordt gesteld door de rol die Hagar zal spelen, evenals de grote beproeving van Abraham, wanneer hij op weg gaat om zijn zoon Isaak te offeren. Dg Amerikanen besluiten een man en een vrouw een maanreis te la ten maken. Daarvoor worden Peter en Ellen uitgezocht. Het meisje voelt er niets voor met een totaal vreemde in het huwelijk te treden en in verband met de Amerikaanse conventies mogen zij in geen geval ongetrouwd naar de maan. Op de maan ontmoeten zij personeel van het Russiscche maanstation. Er spe len daar vreemde tonelen. Uiteinde lijk trouwen Peter en Ellen want de Amerikanen stellen prijs op een ,,maan-baby". Maandag en dinsdag. Het dynamische duo Batman en Robin strijders tegen de misdaad zetten een achtervolging in om de plannen van een aantal bandie ten te verijdelen. Deze misdadigers hebben een verpoederingsmachine in hun macht. Hierdoor weten ze internationale staatslieden en diplo maten te dwingen hun geheimen prijs te geven. Zondag- en maandagmiddag. De woeste Ulma-stam doet een aanval op het dorp van de Maya's on neemt de Maya-koningin Aloha gevangen. Gruno, het stamhoofd van de Ulma's, wil haar uitleveren aan de monsterachtige reus Goliath om zich van diens hulp te verzeke ren. Aloha weet echter te ontsnap pen en vindt bescherming bij de Savi-stam, waar op dat ogenblik ook Hercules gastvrijheid geniet. Kort daarop wordt het Savi-dorp over vallen door de wrede Manur. Aloha wordt weer gevangen genomen en Manur levert haar uit aan Goliath. Hercules en de overlevende Savi herstellen zich snel van de verras sende overval en zetten de achter volging in. Donderdag, vrijdag, zondag. Jeannie Lee verzendt een brief, waarin zij om hulp vraagt en niet lang daarna rijdt een man Rio Bra vo Junction binnen Het is de ge- ciuchte marshall Wyatt Earp, die in de brief van de Franse caféhoudster Jeannie Lee voldoende aanleiding heeft gevonden om aan haar ver zoek te voldoen. Rio Bravo Junction wordt geterroriseerd door een sinis ter type, Zack Williams. Geen mid del is hem te gemeen om aan geld te komen en hij heeft het hierbij vooral gemunt op de zilvermijn van de jonge Clementine Hewitt, de vriendin van Jeannie Hij heeft het haar zo moeilijk gemaakt, dat zij er al aan denkt de mijn aan Williams te verkopen en te vertrekken. Jean nie heeft Wyatt ontboden om Cle mentine te helpen en hij weet haar te overreden nog even met defini tieve maatregelen te wachten. Maandag. Deze film is een psychiatrische studie van een jongeman met een onweerstaanbare ziekelijke drang. De jongeman Fred studeert medicijnen en wordt bezeten door het verlangen om te kijken naar ge heel of gedeeltelijk ontklede vrou wen, zonder dat zij erg hebben in zijn aanwezigheid. Om deze drang die medisch bekend staat als „vo yeurisme", te bevredigen verzint hij talrijke manieren om zijn doel te bereiken. Hij beseft echter, dat hij als toekomstig dokter deze drang moet overwinnen en dus gaat hij naar een psychiater, die hem moet helpen van zijn neurose af te ko men. Zaterdag. Wie arm is, wordt vindingrijk.. Wie rijk is, hoeft zich niet het hoofd te breken om een mooie vrouw te veroveren. Dat maken we in de film mee, waar getrouwde en ongetrouw de mannen volop plezier maken met mooie meisjes die wel wat geld wil len verdienen. De film eindigt met een moordpoging. Vrijdag en zaterdag nachtfilm. In bar-dancing Romantica zijn er met de Pinksterdagen twee dans avonden. Zaterdagavond komen The Sound Specials naar Waalwijk. Bin nenkort verschijnt er weer een nieuwe plaat van deze groep Zon dagavond is The Rose Valey Kwin tet in Romantica te vinden. Voor de Langstraat een nieuw orkest. In bar-dancing Taxandria van de sporthal zorgen zowel zaterdag- als zondagavond de gebroeders Wim en Arno Moonen voor een juiste keuze uit de discotheek, wat een gezellige dansavond garandeert. In bar-dancing Hertog Jan aan de Grotestraat is er vrijdag weer een Brabantse avond. Vorige week was dit festijn een groot succes. Zondag is er een disco-bal. dat uiteraard voor iedereen toegankelijk is. In de Roestelberg - Berg en Dal spelen beide Pinksterdagen The Blue Birds. Dit populaire Kaatsheu- velse orkest zal op deze middagen ongetwijfeld weer veel publiek trek ken. Volop dansmogelijkheden in het Lido, waar Bob Smit en zijn Duke City Sextet zaterdagavond de spits afbijten. Zowel zondagmiddag en s avonds vraagt het Enclave Combo de aandacht van de danslustigen De matinee op Tweede Pinksterdag wordt verzorgd door The Rowdies. Maandagavond besluiten The All Stars met zang van Frank Scott, dit dansfestijn in het Lido. Telegram-adres „ECHO" TILBURG mag U niet links (of rechts) I laten liggen, als U in TIL- I BURG op zoek bent naar I iets ENIGS-EN APARTS VOLOP KEUS jumpers, pantalons, nylons, vesten, blouses, rokken, I kraagjes, shawls enz. enz. ONZE LEUS kwaliteit, service en exclusiviteit. Heuvelstraat 14 Met de bijzondere bezetting van de zijspanklasse zet Zaltbommel op 2e Pinksterdag een 20-jarige traditie voort. Ook dit jaar presenteert de motorsportvereniging „De Waal" het sterkste zijspanveld van het jaar. Op nieuw werd de felle Zweedse vechter Kuno Malmquist, die tweemaal ach tereen zegevierde, gecontracteerd. Maar hij zal ditmaal felle tegenstand ontmoeten van de Nederlander Broer Dirkx - op de weg de beste side-car specialist van ons land te worden. Bij de zeventien(!) équipes, een ïecord, zien wij o.a. de Belgische kampioen Leon Liekens, de zeer goed rijdende Brit Dave Treleaven, de Zwitser Max Morff, en verder Jan ten Thye (Nederlands kampioen '67) met de zeven hoogst geklasseerden Nederlandse coureurs. Een bezetting dus, die de duizenden toeschouwers een enorme en spectaculaire strijd waarborgt. Daarnaast is er nog het grote duel van de internationalen 250 c.c. waarin voor het eerst, zowel Frans Sigmans, de favoriet, met Pier re Marsmakers en Jo Lammers aan de start zullen komen. Zij zullen zich met o.a. Jan Keizer, Van Heugten, v. d. Sluis, Wiebe Plötz; Frits Selling enz. moeten meten met de sterke En gelse fabrieksrijder John Pease en Teddy Silvester; de Zweden Olaus- son en Jardenberg; de Belgen R. en G. Verburgh; de Duitsers Baumgar- ten en Specht, kampioen van Duits land; en de Deen Svend Jensen. Zijn deze twee evenementen al in staat duizenden langs de Waal te krijgen, toch hebben de organisatoren nog voor een verrassing gezorgd door het inlassen van de race junioren 500 cc. waaraan door 25 coureurs zal worden deelgenomen in een race die zal mee tellen voor 't Nederlands Kampioen schap. De wedstrijden vangen om 2 uur aan. - De rust in Frankrijk is niet terug gekeerd. De arbeiders verwerpen het compromis dat de vakbonden met regering en patroons hadden gesloten. PIU8PLKIN 20-38 tel. 83080 Busdiensten lfln 2 en 0 •toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur STATIONSTRAAT 51* WAALWÏK Op uitnodiging van de Waalwijkse biljartvereniging „Nooit Thuis", die begin juni haar 1-jarig bestaan viert, is de Nederlandse biljartmatador Henk Scholte, Nederlands, Europees en wereldkampioen, bereid gevonden in Waalwijk te komen demonstreren en ivel op donderdag 6 juni a.s. in café Molenvliet, bij de heer Ad van Cromvoirt, waarde biljartver. „Nooit Thuis" momenteel is gevestigd. Twee Waalwijkse biljarters zullen tegen Henk Scholte aantreden, nl. de heer W. van Cromvoirt van de Waalwijkse biljartvereniging BSV. Deze jonge BSV-er speelt ereklasse libre met 'n gemiddelde van 25 tot 30 carambols. De heer L. van Cromvoirt van de biljartvereniging 'Nooit Volleerd' zal in het kader 38-2 de tegenstander zijn Zaterdag 8 juni a.s. zal Waspik het uitgaanscentrum voor de omtrek zijn als s-avonds op het verlichte ter rein bij de gemeentelijke gymnastiek zaal aan de Wilhelminastraat een groot tuinfeest zal worden gehouden. Met de organisatie hiervan zal de stichting jeugdcarnaval van zich doen spreken want het belooft werkelijk iets grandioos te worden. Niet alleen vanwege de aan te brengen feestver lichting en de dito versiering waarbij onder grote parasols een aantal ge zellige zitjes zullen worden ingericht maar zeker ook door de hele manier van opzet en de medewerking waar van de organisatoren zich hebben weten te verzekeren. Niets minder dan de grote Hofka- 3 mm Een toneelgroep, bestaande uit per soneel van het St. Nicolaasz'.ekenhuis te Waalwijk, heeft de bewoners van het bejaardencentrum ,,St. Antonius hof" een onvergetelijke avond bereid. In dit bejaardencentrum gaf deze toneelgroep n.l. een perfecte opvoe ring van het leuke blijspel „Groeten uit Nice" door Dick van Maasland. Er werd over het geheel uitstekend geacteerd en de kostelijke scene's brachten herhaaldelijk de lachspieren in beweging. Ook over de rolkennis, de kostumering en de grime niets dan lof, alsmede over de aankleding van het toneel, hoewel met de ruimte hiervan moest worden gewoekerd. Al met al hebben de bewoners van „Antoniushof" zeer genoten en be loonden de executanten herhaaldelijk met een daverend applaus. De direc trice van het bejaardencentrum was dan ook na afloop de tolk van allen, toen zij de toneelgroep van het St.. Nicolaasziekenhuis hartelijk dank bracht voor het gebodene. Zij bood de leidster van de groep als stoffelijk blijk van dank een klein geschenk aan namens alle bewoners van het huis, die de dankwoorden van de di rectrice met een hartelijk spontaan applaus onderstreepten. pel uit Oeteldonk, 25 man sterk en ruim 40 jaar bekend onder de naam De Kikvorsen zal dit tuinfeest op luisteren. Hun plezierige muziekskes zullen worden afgewisseld door de klanken van The Same uit Waspik- Boven. En dat alles voor een entree prijs van slechts f. 1,50. Een dans- oppervlakte van meer dan 200 vier kante meter met een uitwijkmogelijk heid naar het grote grasveld voor al te massale hospartijen kan de grootste toeloop opvangen. Dan zal er over de hele lengte van het afdak naast de gymzaal een Weinstube sfeervol wor den ingericht waar het bijzonder ple zierig zal zijn te vertoeven. Het hoofdbestuur, bijgestaan door een werkcomité waarin uit de acht buurtverenigingen 3 afgevaardigden zitting namen staat borg voor de per fecte organisatie. Als om kwart voor acht de Bossche Hofkapel door de drumband bij het gemeentehuis zal worden afgehaald hebben de Kikvor- schen al toernees naar Parijs, Zürich en Lissabon achter de rug, terwijl nu weer is geboekt voor vijf dagen Mi laan. Maar Waspik gaat er mee tus- van de Eindhovenaar. Deze partij gaat over 300 carambols. De heer Scholte zal de avond besluiten met 'n demonstratie „fantasie classique". De biljartliefhebbers uit Waalwijk en omstreken zullen dus donderdag 6 ju ni volop aan hun trekken kunnen ko men. Henk Scholte was voor een der gelijk evenement nog nooit eerder in Waalwijk en het bestuur van „Nooit Thuis", bestaande uit de heren J. Kranen en J. Lebbink zijn van me ning dat met het organiseren van deze demonstratieavond de toch al grote belangstelling voor de biljart- sport in Waalwijk nog verder zal worden geïnteresseerd. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat Henk Scholte op de uitnodiging van de bil jartvereniging „Nooit Thuis" niet zou kunnen ingaan, daar hij op dien datum in Zuid-Amerika zou vertoe ven, voor deelname aan het wereld kampioenschap libre. Daar deze titel strijd echter is uitgesteld was zijn komst naar Waalwijk mogelijk gewor den, waarover de Waalwijkse vereni ging bijzonder verheugd is. De Ne derlandse-, Europese- en wereldkam pioen kan derhalve in Waalwijk op een grote belangstelling rekenen. De toegang is vrij. De wedstrijden vanJ gen aan om 20.00 uur. - Een vliegtuig van de Indonesische maatschappij Garoeda is op weg naar Schiphol bij Bombay neerge stort. Alle 29 inzittenden zijn om gekomen, onder wie een Neder lander. Duitsland heeft weer iets gevon den om het wegvervoer van ons land te benadelen. In plaats van 250 liter benzine, mag nu maar 100 liter worden ingevoerd, voor bussen maar 50 in plaats van 100 liter. sendoor! Aan dit festijn gaat een competitie wijkvoetbal vooraf. Elf tallen uit de 8 wijken van niet actieve spelers zullen elkaar vanaf vrijdag 7 juni kwart voor zeven en zaterdag om 10 en 11 uur en 13 en 14 uur be kampen. Dit wijkvoetbal vindt om half vijf haar hoogtepunt in de grote finale-wedstrijd. Ook dit evenement vindt bij het gymlokaal plaats. Als 't weer gunstig is mogen de organisa toren hoge verwachtingen hebben wat het aantal bezoekers betreft. MAKELAARS IN ASSURANTIËN Grotestraat 341, Waalwijk tel. 04160 - 4131 t=j KONKURRERENDE PREMIE speciaal tarief voor beperkt gebruik desgewenst premiebetaling in halfjaarlijkse termijnen AANTREKKELIJKE VOORWAARDEN no-claim: 10, 20, 30, 40 tot max. 50% na 5 jaar; overname mogelijk tot 30% bij schade door schuld vermindering van no-claim met slechts 20% nieuwwaarde clausule Inlichtingen: J. Groothuis, Prof. Nolenslaan 9, tel. 3098 W. Remmers, van Lovenlaan 18, tel. 3626 G. Dingemans, Victoriestraat 21, tel. 3292

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13