Sandra en Andres hopen op succes met „Storybook Children" Spontane dank en hulde voor pastoor P. v. d. Spijker Raad Loon op Zand vergadert donderdag Provinciaal nieuws 40-JARIG PRIESTERFEEST IN KAATSHEUVEL Nieuwkuijk 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 4 JUNI 1968 2 Vlijmen De toestand in Frankrijk Sprang-Capelle Sandra Reemer lange tijd vergeten Capelle WAALWIJK Blue Cheer - New Power Trio John Mayall's Diary of a band De bewoners van de parochie St. Jan te Kaatsheuvel hebben op eerste Pinksterdag hun pastoor P. van de Spijker, zoals hij het zelf "«druk te, een onvergetelijke dag bezorgd bij de viering van zijn 40-jarig priesterjubileum. De voorbereidingen voor dit feest waren toevertrouwd aan een werkcomité uit de parochianen, dat naast de programmering op de eerste plaats had gezorgd dat er voldoende finantiële middelen waren ingezameld. Hierdoor was men niet alleen in staat gesteld om de jubilaris een waardig geschenk aan te bieden, maar resteerde er bovendien nog voldoende om o.a. het interieur van het imposante kerkgebouw middels een bijzonder geslaagde bloemenversiering in feestkledij te steken en de pastoor met zijn grote familie te vergasten op een Brabantse koffietafel in „De Efteling". De heer A. v. Es feliciteerde na mens het kerkbestuur en wees o.a. op het vooruitstrevend en zeer de mocratisch beleid van de jubilaris als voorzitter van dit college. Hij bood een foto-album en de beeld reportage van dit feest aan. Het pa rochieel zangkoor feliciteerde bij monde van vice-voorzitter H. Berg mans en verraste z'n jubilerende pastoor en praeses met 'n compleet tuinameublement. Met een klin kende serenade van het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" werd 't officiële gedeelte van deze feestdag besloten. Terwijl de harmonie Apollo voor de feestelijke klanken zorgde, be gaf pastoor Van de Spijker zich te gen 10 uur met zijn assistenten, voorafgegaan door familie, ere- en werkcomité, alsmede een schare bruidjes, via de rijk van vlaggen voorziene pastorietuin en kerkplein naar zijn kerk om in een plechtige eucharistieviering God te danken voor deze bijzondere dag. Vooraf hield de jubilerende parochieherder een toespraak, waarin hij o.a. zijn priesterlijke loopbaan de revue liet passeren, en verklaarde nooit geen spijt gehad te hebben van zijn be sluit om na Mierlo-Hout zijn pasto raat in Kaatsheuvel voort te zetten. Hij had hier nu immers ruim der tien jaren gelukkig gewerkt, ge tracht lief en leed met zijn paro chianen te delen en veel sympathie genoten. Tijdens de H. Mis gaf het parochieel gemengd zangkoor, met President de Gaulle heeft don derdagmiddag in een door de radio en televisie uitgezonden rede be kend gemaakt, dat het parlement wordt ontbonden en binnen de door de grondwet voorgeschreven ter mijn (tussen 19 juni en 9 juli) al gemene verkiezingen zullen wor den gehouden. Het referendum over universitaire en sociaal-economische vernieuwingen, dat 16 juni zou wor den gehouden, is afgelast, omdat het in de huidige omstandigheden geen doorgang kan vinden. Naast algemene verkiezingen kon digde De Gaulle ook een kabinets wijziging aan. Premier Pompidou, over wie de president in lovende termen sprak, blijft echter in func- tie. Verder maakte generaal De Gaul le bekend, vast van plan te zijn de republikeinse orde" te handhaven. De prefecten van de ruim negentig Franse departementen krijgen be voegdheden als „commissarissen van de republiek" (een functie, die na de Franse Revolutie van 1789 werd ingesteld), wat wil zeggen, dat zij met behulp van militairen een voortzetting van het dagelijks leven mogelijk moeten maken en extra-bevoegdheden krijgen om op te treden tegen „opstandige" ele menten. Premier Pompidou van Frankrijk heeft Tweede Pinksterdag de mil joenen stakers in zijn land aange spoord tot massale en spoedige her vatting van het werk, maar in ver scheidene belangrijke sectoren ver lopen de onderhandelingen tussen werkgevers en werknemers zeer stroef en de sociale crisis die het land al weken verlamt, lijkt nog lang niet opgelost. In vele bedrij ven eisen de arbeiders van hun vak bondsleiders, de regering meer con cessies te laten doen. Gedurende 't Pinksterweekeinde is druk onder handeld. In de particuliere sector is op plaatselijk niveau een aantal overeenkomsten bereikt die een werkhervatting vandaag mogelijk maken, maar in de openbare en ge nationaliseerde sectoren die in grote mate het normale leven be palen ligt de zaak veel moeilij ker. Bij het openbare vervoer m Pa rijs verwierp negentig procent van de stakers, daarover in het week einde geraadpleegd, de door de di recties gedane voorstellen. De on derhandelingen duren voort en het valt met geen mogelijkheid te zeg gen wanneer de métro en de bus sen weer gaan rijden. Ook de be sprekingen tussen de minister van Vervoer, Jean Chamant, en de bon den van het spoorwegpersoneel ver lopen moeizaam. De communistische CGT verklaarde in de loop van, de dag dat er „op geen van de essen tiële punten die met de minister be sproken zijn, overeenstemming in zicht is". aan het orgel Jos van Amelsvoort, onder leiding van Jan Tuerlings, 'n verdienstelijke uitvoering van de Mis in C-Dur van W. A. Mozart. Een neef van de jubilaris hield de feestpredikatie. Na de Mis zorgde de harmonie St. Jan bij het ver laten van de kerk voor de muzika le omlijsting, waarna jubilaris, fa milie en genodigden zich naar „De Efteling" begaven, waar voor hen een Brabantse koffietafel werd ge serveerd. Hier maakte burgemees ter L. van Erp als voorzitter van 't ere-comité van de gelegenheid ge bruik om te getuigen van de uit stekende verstandhouding en sa menwerking tussen kerkelijk en we reldlijk gezag in zijn gemeente, ter wijl de voorzitter van het werkco mité, de heer W. v. Nieuwstadt, aan iedereen dank bracht die aan de voorbereiding en het welslagen van deze dag hadden meegewerkt. Deze laatste was ook de tolk van de pa rochiegemeenschap tijdens de bij zonder druk bezochte receptie in de recreatiezaal van het bejaardenpen sion huize „Bethlehem" om pastoor Van de Spijker te danken voor het vele belangrijke werk dat deze in Kaatsheuvel tot stand had ge bracht of waartoe hij gestimuleerd had. Spreker noemde daarbij o.a. de grondige voorzieningen en verbete ringen aan het kerkgebouw, zowel binnen als buiten. Het initiatief en de totstandkoming van een Ulo school. Zijn vooruitziende blik, die er toe had geleid dat er een stich ting in het leven werd geroepen om het pension „Bethlehem" een gron dige revisie en uitbreiding te doen ondergaan tot een riant verblijf voor bejaarden en zusters Francis canessen, welke laatste daardoor voor Kaatsheuvel behouden bleven. De liefde en de zorg van de jubila ris voor de bejaarden en zieken, waardoor een tweede bejaardente huis „St. Janshof" tot stand kwam. De heer v. Nieuwstadt wees verder nog op de grote interesse van pas toor Van de Spijker voor 't plaat selijke verenigingsleven en instel lingen, zoals Boerenbond, het kath. instituut voor maatschappelijk werk, ziekentriduum enz., die dank baar gebruik maakten van zijn wel overwogen waardevolle suggesties, om tenslotte zijn felicitatie en dank namens de parochianen te onder strepen met het aanbieden van een leren bankstel. DAMKAMPIOENSCHAPPEN Onder grote spanning hebben in Vlijmen 18 dammers om het kampioenschap in de le, 2e en 3e klasse gestreden. Na 5 weken strijd was er in de le klas een gedeelde le plaats voor J. v. d. Lee en de jeugdige J. v. d. Griendt. Deze laatste is gekozen voor het Brabants jeugddam tiental. In de 2e klasse werd L. van Overdijk voor de twee de achtereenvolgende keer kampioen. In de 3e klasse was eveneens veel spanning. Hier eindigde L. Peijnenburg en K. van Over dijk gelijk. Na een beslissende partij werd van Overdijk winnaar. De uitslagen waren als volgt: le klasse: J. v. d. Lee 5 gesp. 7 pnt. J. v. d. Griendt 5-7, R. Jonker 5-6, C. Sips 5-5, J. Manders 5-3, Th. van Overdijk 5-2. 2e klasse: L. van Overdijk 5-8, H. de Waal 5-7, C. de Laat 5-6, H. Brok 5-5, L. Peijnenburg 5-2, J. Damen 5-2. 3e klasse: K. van Overdijk 6-11, L. Peij nenburg 6-9, J. Verstappen 5-6, H. Scheffers 5-4, C. Scholts 5-1, J. van Engelen 5 - 1 VOETBAL Gastelse Boys - Vlijm. Boys 2 2-1 Vlijmense Boys 2 verspeelde een mooie kans op promotie. Het zag er in het begin niet naar uit want Vlijmen nam met 0-1 de leiding. Gastelse Boys kwam flink terug en wist de stand op 2 - 1 te brengen. Een prachtige kans voor Vlijmen werd gemist doordat een toegewezen strafschop niet be nut werd. Er is nu nog een beslissingswed strijd nodig op neutraal terrein. ZANGVERENIGING ONTBONDEN De gemengde zangvereniging „Oefening baart kunst" in Nieuwkuijk heeft opgehou den te bestaan. Reden hiervan is de gerin ge belangstelling van de zijde van het pu blick en ook van de leden. PRIESTER-WIJDING Op zaterdag 8 juni a.s. zal mgr. Bluijssen in de kathedrale basiliek van St. Jan te Den Bosch tot priester wijden voor het bis dom Den Bosch Bart Verreijt uit Vlijmen, Vliedberg. Hij zal op een nader te bepalen datum in de kerk op de Vliedberg zijn eerste H. Mis opdragen. GYMZAAL Het oude patronaatsgebouw alhier zal tot gymzaal worden ingericht. Voor de jeugd zal een nieuw clubhuis worden gebouwd. LANGSTRAATWEG Naar we vernemen zal de nieuwe Lang straat weg begin augustus worden openge steld. Voor de inwoners van Nieuwkuijk betekent dit voor wat betreft het verkeer een hele opluchting. DUIVENSPORT Zaterdag hield de P.V. „Nooit Ge dacht" een wedvlucht vanuit Pont St. Max. Eerste duif 11.58.20 uur; laatste prijsduif 12.52.52 uur. De uitslag: A. Vos 1, 41, 48; A. v. Gooi 2, 56, 63; H. Dekkers 3, 27, 55; D. v. Os 4, 6, 16, 19; J. v. Zeist 5, 15, 18, 21, 24, 30; A. Tactor 7; N. Treffers 8, 26, 35, 61, 67; P. Blom 9, 12, 13; J. Kramer 10; A. Spuy- broek 11; A. Heijblom 14, 40, 58, 69; J. IJpelaar 17, 38; G. Rozenbrand 20, 47, 52; C. v. Tilborgh 22, 70; C. De raad van de gemeente Loon op Zand komt donderdag in openbare vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake het brandweerwezen. 4. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van een woning. 5. Voorstel tot aankoop van enige perceeltjes grond ten behoeve van de aanleg van een rijwielpad langs de Waalwijkse baan te Kaatsheuvel. 6. Voorstel tot het verlenen van ga rantie als bedoeld in artikel 63, 3e lid onder b van de Woningwet. 7. Voorstel tot het invoeren van een gemeentevlag. 8. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage ten behoeve van een ge schenk voor de provincie Noord-Bra bant. 9. Voorstel tot medewerking aan de samenwerking van de vleeskeurings kringen „Waalwijk" en „Land van Heusden en Altena en de Biesbosch". 10. Voorstel tot verlenen van mede werking ingevolge art. 72 van de L.- O.-wet 1920. Er is enige tijd overheen gegaan voor Sandra en Andres (Sandra Reemer en Dries Holten) met hun Philips-plaat „Storybook Children" de erken ning vonden die zij verdienden. De kwaliteiten van deze plaat (en van de makers!) leken de eerste weken na de release niet de aandacht te krij gen, die allerwege was verwacht. Uiteindelijk heeft 'n aantal disc-iockey's er de schouders onder gezet omdat zij er terecht van overtuigd warenl dat Sandra en Andres ernstig tekort zou worden gedaan als hun plaat de mist in zou gaan. 11. Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan „Kaatsheuvel- Zuid I" 12. Voorstel tot het verklaren, dat wordt voorbereid een herziening van het bestemmingsplan „Molenwijck" (genaamd: „Molenwijck I") 13. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage. 14. Voorstel tot het verlenen van 'n bijdrage in de kosten van aanleg van een waterleiding in de Duinlaan. 15. Voorstel tot het verstrekken van een kapitaalsubsidie aan de Stichting „De Werft" te Kaatsheuvel. 16. Voorstel tot het vaststellen van enkele wijzigingen van de begroting. 17. Rondvraag. DRUKTE IN DE EFTELING Het natuur- en sprookjespark „De Efteling" heeft met het Pinkster- weekeinde 48.500 bezoekers getrok ken, reeds 8000 meer dan vorig jaar. Twintig procent van de bezoekers was afkomstig uit België, 5 procent uit Duitsland. Zo werden ogen 'en oren van radio luisterend Nederland tenslotte toch geopend en 'n sneeuwbaleffect zorg de er toen wel voor dat Storybook Children' in de korst mogelijke tijd met grote sprongen de Nederlandse hitparade veroverde en zelfs bij de eerste tien ging behoren. Met dit suc ces eiste Sandra eindelijk weer de aandacht voor zich op, waarvan zij te lang verstoken was gebleven. Zij leek ondanks haar reeds in het prille be gin in het oog springende kwaliteiten als zangeres in het vergeetboek ge raakt en nog slechts in de herinne ring voort te leven als het schattige, guitige meisje uit een Rudi Carrell Show van jaren geleden. Die herin nering is thans duidelijk overscha- Pullens 23, 29, 46, 49; F. Tactor 25, 72; A. Snaphaan 28, 53, 71; H. Spuy- broek 31; A. Nieuwenhuizen 32, 33, 51, 66; A. Spierings 34; E. Braspen ning 36, 57; Alb. v. Zeist 37; A. J. Ophorst 39; J. de Meter 42; D. v. d. Schans 43, 62, 68; A. v. Tiggelen 44; A. v. d. Schans 45, 54; Florijn 50; M. Netten 59; A. Leeggangers 60, 64; P. de Meter 65. A.s. donderdag inmanden voor Orleans vanaf half 7 tot half 9. OUDERAVOND KLEUTERSCHOOL PRINSES BEATRIX Afgelopen woensdagavond hield de ouder commissie van de openbare kleuterschool Prinses Beatrix alhier, een ouderavond. Deze avond werd door vele moeders van schoolgaande kleuters bezocht. De presiden te van de oudercommissie, mevr. Oerle- mans-Aalfs, sprak een kort openingswoord en heette in het bijzonder de heren Min- naard en Poldervaart welkom. De notulen van de vorige ouderavond werden goedge keurd. De hoofdleidster, mej. Siegers, gaf van de school en hieruit bleek dat er een fraai batig saldo was. De kascommissie, de dames Kerst en Cové hadden alles in de beste orde bevonden. Nieuwe kascommis- sieleden werden mevr. Ten Berge en mevr. van Dongen. Drie nieuwe leden van de oudercommissie werden gekozen. Aftredend waren de dames Vos, Wagemakers en Oer- lemans. Mevr. Oerlemans dankte haar bei de bestuursleden voor het vele belangeloze werk dat zij voor de school hadden verricht. Zij bood beide dames een cadeaubon aan. Mej. Siegers dankte mevr. Oerlemans voor het vele werk gedurende 11 jaar gedaan. Zij mocht bloemen en een cadeaubon ont vangen. Tot nieuwe leden werden gekozen mevr. Hoevenberg, mevr. Cové en mevr. le Sage. Mej. Siegers hield nog een korte le zing over de verkcersopvoeding en- proble men. EXPLOSIE '67 GEPROMOVEERD Hoewel de bereikte 3e plaats 'n mooie prestatie was heeft het herenteam toch niet de illusie gehad, dat deze plaats voor pro motie in aanmerking kwam. Het bestuur van de afd. Tilburg van de Nevobo heeft echter beslist, dat Explosie '67 toch zal promoveren en zodoende volgende seizoen in de 3e klasse zal spelen. KERKMEESTERS-BENOEMINGEN Tot kerkmeesters te Waalwijk (parochie St. Antonius) zijn be noemd de heren J. v. d. Mee en A. Adang. Te Waspik: de heren N. van de Rijken en W. Smits. PRIESTERWIJDING Op zaterdagmorgen 8 juni a.s. zal Mgr. J. Bluyssen in de kathedrale basiliek van St. Jan te 's-Hertogen- bosch tot priester wijden voor het Bisdom 's-Hertogenbosch: Toon van Beers uit Haaren; Jan Bekkers uit St. Oedenrode; Ad van Bergen uit Nuland; Jan Hurkmans uit Someren; Jan Piasmans uis Es- beek; Jan v. Ras uit Zeeland; Bart Verreyt uit Vlijmen-Vliedberg; Jan- Willem Verhoeven uit Den Bosch. duwd door Sandra's prestaties van nu, zoals die in 'Storybook Children' en ook in volgende werkjes te horen zijn. „Die jongens lijken wel Heli's An gels. Het enige verschil is dat zij geen motorfietsen hebbenzij hebben hun instrumenten". Zo praat Gut, vroeger zelf een Heli's Angel, over Bleu Cheer, een groep uit San Fran cisco waarvan hij nu co-manager is. Blue Cheer heeft in de korst denk bare tijd de underground scene van Californië overdonderd met een ge luid dat daar niet eerder voor moge lijk was gehouden en dat de groep in de underground-pers de naam „New Power Tro" opleverde. Nog voor de eerste LP „Vincebus Eruptum" van Blue Cheer door iemand gehoord was waren er in San Francisco en omge ving al 30.000 exemplaren besteld. Feiten, die een indruk geven van wat Blue Cheer moet zijn. „Het is dyna miet, gewoon dynamiet", zegt produ cer Abe Kesh (34), „ze spelen zoals ze praten. Noem het kracht, feeling, wat je maar wilt, het is puur dyna miet". De muziek van Blue Cheer is hard en doordringend. Drummer Paul Whaley zegt zelf: „We spelen zo hard dat de muziek door ons lichaam dringt en wanneer je muziek kunt voelen is het gemakkelijker te onder gaan". Solo-gitarist Leigh Stephens voegt daaraan toe: „We voelen ons goed als we net zo veel in onze mu ziek kunnen leggen als we fysiek aan kunnen". Blue Cheer leeft alleen maar voor muziek, Paul, Leigh en basgitarist Dickie Peterson, alle drie 20 jaar, leven samen in een oud huis met 7 kamers in San Francisco en als zij daar zijn, zijn ze vrijwel steeds bezig muziek te maken. Als ze niet thuis zijn, is het wel zeker dat ze naar de muziek van een andere groep aan het luisteren zijn. Blue Cheer, van wie hier zowel de single „Summertime GOEDE RESULTATEN VAN ATHETEN TE WAALWIJK De atleten van AC Waalwijk na men op zondag 3 juni deel aan baan- wedstrijden te Gorkum. A.V. Ty phoon organiseerde deze, voor AC Waalwijk zeer succesvolle atletiek wedstrijden. Ondanks de zeer harde grasbaan kwamen men toch nog aan goede tijden. Niet minder dan 5 overwinningen werden in de wacht gesleept. Ook 3 nieuwe Waalwijkse records werden verbeterd, door Ger- rit Rijken, Peter v. d. Geld, en Jos Demmers. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Finale 100 meter meisjes A. le N. Demmers 13.3; 3e W. Demmers 13.6; 6e D, Verhoeven 14.3. Finale ICO meter meisjes B: 3e M. Mahieu 13.8; 7e A. Demmers 14.7. Finale 100 m heren C.: le A. Ver hoeven 11.6. Finale 100 m jongens B.: 5e T. v. d. Geld 12.4. Finale 100 m jongens C: 5e J. Demmers 13.9, serie 13.7 nieuw record. 3000 m he ren D.: le G. Rijken 9.15.6. 800 m heren C.: P. v. d. Geld 2.03.9. 800 m jongens A: 3e F. van Dijk 2.20.9. 800 m jongens B le J. Mahieu 2.06.8. 800 m jongens B: 5e J. Schapen donk 2.24.3. 800 meter jongens B: 6e G. Broumels 2.24.4. 800 m jongens B: 9e G. van Esch 2.27.7. Kogelsto ten jongens B: 3e H. Stein 10.39. Hoogspringen jongens C: 4e J. Dem mers 1.25 m. Verspringen meisjes A: 2e W. Demmers 4.73 m, 3e N. Dem mers 4.58, 7e D. Verhoeven 4.03 m. Verspringen meisjes B: 13e A. Dem mers 3.61 meter. Sandra Reemer en Dries Holten Blues" als de langspeelplaat „Vince bus Eruptum" verkrijgbaar zijn, zorg de in San Francisco, hèt oord van de „nieuwe" muziek, voor de grote ver rassing van 1968. Een disc-jockey van het underground radiostation KMPX van S.F. was al vóór de re lease van de Blue Cheer-LP gedwon gen te zeggen dat wanneer alle Blue Cheer-verzoeken zouden moeten wor den ingewilligd, er geen tijd meer zou zijn om andere muziek te laten horen. Ook bij de underground FM-zender KPPC van Los Angelos is Blue Cheer de groep waarvoor de meeste verzoe ken komen. Zegt co-manager Gut over de situatie: „This whole thing has just blown our minds completely'. „De allerbeste bluesplaat aller tij den" noemde het populaire muziek blad Hitweek de nieuwe dubbel-LP van John Mayall's Bluesbreakers. De twee langspeelplaten werden op nog al ongewone wijze opgenomen. John Mayall heeft van 15 oktober tot en met 10 december vrijwel alle concer ten van de Bluesbreakers met zijn eigen bandrecorder opgenomen. Zestig uur band werd onlangs zorg vuldig geselecteerd en bewerkt. Omdat de Bluesbreakers in november 1967 in Nederland speel den, werden ook deze concerten in de selectie opgenomen. Twee nummers die in Schiedam opgenomen werden staan op de plaat, terwijl alle hoes foto's ook in Nederland gemaakt werden. De twee platen zijn in Ne derland als zgn. premie-cassette ver schenen: twee platen in een luxe doos - voor de prijs van één LP (f. 18,50). le DIVISIE De VolewijckersRBC 11 VitesseWillem II 12 FV VVV—AZ '67 1—3 EindhovenElinkwijk 22 RCH—Velox 3—3 Heracles—DFC 2—2 FC Den Bosch—HVC 1—1 SVV—Blauw Wit 0—4 SC CambuurHolland Sport 2e DIVISIE WageningenPEC 22 Helmond SportAGOVV 60 ZFC—Fortuna VI. 0—2 EDOExcelsior 13 NOADGraafschap 12 RODA JC—Veendam 3—0 HilversumHermes DVS 13 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AlmaniaEmmen 12 MiddelburgUVS 21 Rheden—DCG 0-4 DCGAlmania 11 UVS—Rheden 4—0 EmmenMiddelburg50 DCG 5 3 2 0 8 13—6 UVS 5 3 117 11—3 Rheden 5 3 0 2 6 9—11 Emmen 5 2 0 3 4 97 Middelburg 5 2 0 3 4 6—13 Almania 5 0 14 1 412

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 2