Subsidie voor «De Werft» in raadsvergadering Loon op Zand Luxe middenstandswoningen in Loon op Zand In aanbouw Streekdierentehuis in Waalwijk wordt zaterdag 6 juli geopend ■i Festiviteiten in bij opening Waalwijk haven KAATSHEUVEL FRAAI GEBOUW AAR PROF. KAMERLINGH ONNESWEG GROOT VUURWERK EN RONDVAARTEN mm mm* 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 7 JUNI 1968 15 Eigen gemeentevlag Nieuwe meisjes school in Berndijk J.S. FILM'S Peperstraat 25 Kaatsheuvel 11-jarige jongen in Waspik door aanhangwagen gedood VOETBALSPORT Vlijmen EVSodern ingericht asiel met woonhuis Bouwsom Indeling Veel honden Zoals wij reeds eerder hebben medegedeeld, heeft het bestuur van de stichting „De Werftte Kaatsheuvel een plan ontworpen dat voorziet in een ingrijpende verbouwing, uitbreiding en modernisering van het bestaan de patronaatsgebouw aan de Hoofdstraat. Hierdoor krijgt Kaatsheuvel de beschikking over een goed geoutilleerd en volwaardig gemeenschapshuis, waardoor het plaatselijk verenigingsleven zich zodanig zal kunnen ontwik kelen, dat mede tengevolge daarvan de maatschappelijke ontwikkeling gunstig zal worden beïnvloed. De kosten van dit plan worden geraamd op 549.000. - inclusief inrichting van het gebouw en bijkomende kosten. In de vergadering van de gemeenteraad van hedenavond zal deze worden gevraagd het bestuur van ,,De Werft" een kapitaalsubsidie van 268.250.- te verstrekken. Tevens zal dit bestuur een beroep doen op de regeling van de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk voor subsidiëring van in stellingen, die zich ten doel stellen de oprichting, exploitatie en beheer van dorps- en wijkcentra, waardoor men 25 procent van de geraamde kosten kan ontvangen. De bijdrage van de gemeente moet minstens gelijk zijn en mag niet meer bedragen dan 50 pro cent. De bijdrage uit de particuliere sector moet 10 procent van meerbe- doelde kosten bedragen. Tijdens het vooroverleg, dat omtrent het inge diende plan is gevoerd met de instan ties, welke te zijner tijd aan de minis- van Cultuur moeten adviseren met be trekking tot het verzoek om rijkssub sidie, is het onderhavige plan reeds goedgekeurd. Mede naar aanleiding van de inge bruikname van het nieuwe gemeente huis bestaat er bij b. en w. al enige tijd behoefte aan een gemeentevlag, waartoe zij enige ontwerpen hebben laten vervaardigen. Hiervoor heeft 't model van de heer K. Sierksma uit Groningen, lid van het Kon. Genoot schap van Geslachts- en Wapenkun de, de voorkeur. Het ontwerp is ge baseerd op het gemeentewapen, dat twee elementen biedt die het geheel uitmaken, nl. de historische herinne ring aan de verbinding met de graven van Home (rood en geel) en de ac tuele verbinding van de leerbewer- king in de gemeente (wit en zwart). Bovendien is er rekening mede ge houden, dat elk der wapenemblemen in drievoud voorkomt, als symbool van de drie dorpen. Deze elementen samenstellend komt men tot een vlag van twee evenhoge banen, wit en geel met op het wit drie smalle zwarte ba nen (hamers uit wapen) en op het geel drie smalle rode banen (hoorns uit wapen). De gemeenteraad zal worden voorgesteld tot het invoeren van deze gemeentevlag. Het gebouw van de St. Herman Jo zefschool voor meisjes in de parochie Berndijk vertoont door de ouderdom zoveel gebreken, dat het ongeschikt is voor het geven van onderricht. Het schoolbestuur heeft daarom de raad verzocht medewerking te verlenen voor de stichting van een nieuwe 6- klassige school. Het is de bedoeling in de behoefte aan nieuwe school ruimte te voorzien door het plaatsen van een semi-permanent gebouw. De N.V. Waterleiding-Mij „Noord West-Brabant" heeft het plan een waterleiding in de Duinlaan aan te leggen over een afstand van 1100 m. Hierdoor wordt de watervoorziening voor de bewoners in deVan Haest- rechtstraat en 't Hoekje beter, omdat de campings in de toekomst zullen aftappen van de nieuwe leiding in de Duinlaan. Verder wordt door de lei ding water gebracht naar de picknick plaatsen bij de ijsbaan en geven twee brandkranen de mogelijkheid tot de plaatsing van standpijpen waardoor 't blussen van eventuele branden op de campings en in het bosgebied meer effectief kunnen plaats vinden. De aanleg vergt een bedrag van f 34.800 De raad wordt voorgesteld om een krediet van f 10.000 beschikbaar te stellen. B. en w. staan achter het genomen initiatief voor een actie die gericht is op het aanbieden van een geschenk aan het provinciaal bestuur voor het nieuwe provinciehuis. Als aandeel van de gemeente Loon op Zand stelt zij voor een bijdrage van tien cent per inwoner beschikbaar te stellen, wat neerkomt op een bedrag van f 1650.-. Andere voorstellen betreffen o.a. het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling inzake het brandweer wezen, accoord te gaan met de sa menvoeging van de vleeskeurings diensten „Waalwijk" en „Land van Heusden en Altena en de Biesbosch medewerking voor het aanschaffen van meubilair en leermiddelen voor de St. Gerlachus en St. Emiliusschool te Loon op Zand. zijn een succes voor de verjaardag-avond van uw zoon of dochter. Tevens verhuur van PROJECTORS Telefoon 04167 - 2100 DOKTERSD1ENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. Verloskundige M. van Vlerken te Kaatsheuvel, heeft zaterdag en zon dag geen dienst. Haar praktijk wordt waargenomen door de huisdoktoren of hun waarnemers. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich zondag a.s. van 's middags 12 uur tot des nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 2515. - Het Kath. Inst. voor Maatsch. Werk te Kaatsheuvel houdt tot nade re aankondiging geen spreekuur. Voor iedereen die, hetzij als gega digde dan wel uit pure belangstelling, de woningbouw in de gemeente Loon op Zand op de voet volgt, zal het niet onbekend zijn dat in opdracht van de woningstichting Loon op Zand in 't plan Pannehoef aan de Jeroen Bosch straat. Pieter Breughelstraat en Abra ham Bloemaertstraat 61 luxe midden standswoningen in aanbouw zijn. Het ontwerp van deze zeer riant uitzien de panden is van de Kaatsheuvelse architect Huub Prins, terwijl de rea lisering is toevertrouwd aan bouwbe drijf Pepping N.V. uit Kaatsheuvel, dat ook in het dorp Loon op Zand aan de van Hornestraat en Tuinstraat 20 van deze woningen heeft gebouwd welke op korte termijn zullen worden betrokken. De eerste van de groep woningen in Kaatsheuvel, die bestemd zijn voor de verhuur, naderen eveneens met rasse schreden hun voltooiing. De woningen, die in blokken van vier gebouwd worden, bevatten gelijk vloers o.a. een hal, een royale woon kamer van 8.25 bij 6 meter (een zgn. Z-kamer om hinderlijk doorkijken te voorkomen), met achterin een eet- hoek, alsmede een keuken van circa 3 bij 3 meter, met alle noodzakelijke voorzieningen voor gas en electr. terwijl in de woonkamer o.a. aanslui tingen zijn aangebracht voor TV en telefoon. In deze ruimte, vlak achter Om kwart over tien woensdagmor gen is het ll-jarig zoontje van de familie Timmermans uit 's-Graven- moer op het Scharlo te Waspik door een vrachtwagen overreden en op slag gedood. Met een broertje en enkele vriendjes kwam de jongen per fiets vanaf het Oude Maasje, waar hij op zijn vakantiedag enkele uren met vissen aan de waterkant had doorgebracht. Het slachtoffertje is door de aanhangwagen van een vrachtauto van de fa. De Bruyn uit Raamsdonk gegrepen en door een der wielen overreden. De jongen moet op slag zijn gedood. De chauf feur van de wagen heeft van het ongeluk niets gemerkt en reed in eerste instantie dan ook door. Bij dit ongeluk deed zich de noodzaak van een goed functionerende ambu lance-dienst weer eens duchtig voe len. Het stoffelijk overschot van de jongen heeft n.l. meer dan een uur langs de weg gelegen voordat de ambulancewagen arriveerde. Van 't Taxibedrijf Van Mierlo uit Geer- truidenberg, dat de ambulancedienst voor het ziekenhuis te Raamsdonks- veer verzorgt, vernamen we dat de oproep om met de ambulance-wagen naar Waspik te komen pas om 11 uur binnen kwam. Toen is er on middellijk een chauffeur in de wa gen gestapt en naar de plaats van het ongeluk gereden. Gezien het tijdstip van het ongeluk had de op roep voor de ambulance minsten 3 kwartier eerder plaats moeten vin den. Waar nu precies de kortsluiting is ontstaan is nog niet duidelijk. de hal, bevindt zich een stalen spil- trap met harthouten treden, via welke men de overloop bereikt, van waaruit men toegang heeft tot 3 grote slaap kamers en een van iets kleiner for maat, alsmede een douchecel. Een van de grote slaapkamers is voorzien van een complete wastafel met spie gel, terwijl de douchecel eveneens n wastafel-combinatie bevat. Alle ka mers zijn voorzien van de nodige hang- en legkasten, zodat er overvloe dig gelegenheid tot berging aanwezig is. Tenslotte is er een beplankte zol der, welke via een vliezotrap bereikt wordt. Iedere woning heeft een voortuin of eigen stoep en een achtertuin, terwijl achter in het perceel een bergplaats, afgedekt met golfplaten is aange bracht. Achter de achtergevel is tus sen iedere woning twee meter muur en de perceelscheiding wordt afgeslo- met palen, draad en ligustrum. Alle vertrekken worden centraal verwarmd met radiatoren via een centrale wijk- verwarmingsinstallatie, terwijl voor de TV gebruik gemaakt kan worden van een centraal antennesysteem. De huurprijs, exclusief de verwar- mingskosten, voor deze aantrekkelijke en in een rustige omgeving gelegen woningen zal circa f 140.- per maand bedragen. Iedereen die voor dit pro ject interesse heeft en geïnformeerd wil worden, kan a.s. maandag 10 juni om 8 uur 's avands terecht bij de wo ningstichting in hotel Euphonia. De woningstichting Loon op Zand heeft verder nog plannen voor de bouw van bejaardenwoningen in Kaatsheuvel en mogelijk ook nog de bouw van keuzewoningen. We verwijzen gaame naar de ad vertentie elders in dit blad. De zondag-amateurs van de KN'VB Afdelingen Noord-Brabant en Den Haag zullen elkaar zondag op het DESK-terrein bestrijden in de voor ronde om de Moormanbeker. Aan vang van de wedstrijd half drie. De volgende spelers werden uitge nodigd: C. v. d. Beemt van Advendo. J. Goossens van Bavos. M. Kroezen en G. Wakkermans van Beesd. J. Damen van Berkdijk. J. Pouwels van DBS. M. Cooymans van Empli- na. H. Vissers van Gestelse Boys. W. van Gerwen van Marvilde. H. v. d. Lee van Nieuwkuyk. M. Rij kers en J. van Kessel van Nijnsel. W. Willems van Riethoven. H. van Uden van Rood Wit '62 en H Pee- ters van Steensel. Dit elftal bestaat dus uit de beste spelers van de afdeling Noord-Bra bant en het zal beslist een interes sante wedstrijd worden. DESK-le- den en seizoenkaarthouders hebben bij deze wedstrijd geen vrije toe gang. SSC - Woudrichcm Voor de te houden nederlaagwedstrijden ontvangt SSC a.s. zaterdag op haar sport park aan de Wilhelminastraat de bekende 3e klasser Woudrichem. Deze club behoort steeds tot de toonaangevende verenigingen uit haar afdeling en heeft enkele zeer goede spelers in haar midden. Men kan er op re kenen, dat Woudrichem a.s. zaterdag alles op alles zal zetten om tot een overwinning te komen. Of het zal gelukken betwijfelen we nog. De aanvang is om 6 uur. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Op zaterdag 6 juli a.s. zal het fraaie nieuwe dierente huis Mevrouw C. de Visser-Van Everdingen" voor Waalwijk en omstre ken officieel worden geopend. Dan is een einde gekomen aan het huis vestingsprobleem waarmee de Dierenbescherming jaren heeft geworsteld. Dank zij het inspannende werk van het bestuur van deze Waalwijkse af deling heeft men aan de Prof. van 't Hoffweg, hoek Prof. Kamerlingh Onnesweg een fraai ruim asiel kunnen bouiuen met een woning voor de asielbeheerder, de heer Timmermans. Het niewe dierentehuis in Waalwijk De behoefte aan een goed dieren tehuis is in Waalwijk groot geweest. De Nederlandse Vereniging voor Dierenbescherming heeft met het probleem geworsteld waar men de zwerfdieren moest onderbrengen, tot dat de heer Timmermans uitkomst bood. Achter zijn woning aan het Laageinde in Baardivijk wilde hij - op een provisorische wijze - wel wat honden opvangen en verzorgen. Het iverk groeide en liep zo uitstekend dat het bestuur aan de plannen voor de bouw van een definitief asiel ging denken. In afwachting hiervan werd voor de heer Timmermans, die bij de ver zorging van de dieren aktief wordt bijgestaan door zijn echtgenote, een woning gezocht aan de Meerdijk. Hier werden houten hokken geplaatst die onderdak boden aan zo'n 10 hon den. Het aantal te plaatsen honden was echter veel groter, zodat de toe stand aan de Meerdijk onhoudbaar werd. Er moest een nieuw dierente huis met woning komen. Onder de stuwende leiding van wijlen mevrouw C. de Visser-van Everdingen werd aan de plannen gewerkt. Een stichtingsbestuur ging de mo gelijkheden bestuderen. Dank zij di verse akties, loterij en een lening wist men zich te verzekeren van het beno digde geld dat voor de bouw van het asiel nodig was. Met inrichting mee, vergt alleen het asiel reeds een in vestering van bijna f 100.000. Daarbij kwam dan nog de bouw van de noodzakelijke beheerderswoning, want zonder toezicht heeft een asiel weinig waarde. Een van de leden van de Dierenbescherming zorgde voor verwezenlijking van dit onderdeel. Een daad die uiteraard op hoge prijs werd gesteld. Thans is het zo ver, dat het die renasiel bewoond is. Het is een doel matig gebouw, dat aan alle eisen vol doet. Bij de ingang aan de Prof. Ka merlingh Onnesweg vindt men een kantoor, dat tevens als polikliniek dienst doet. De Waalwijkse dieren arts van Huiten houdt hier spreekuur. In het gebouw is verder een badka mer waar de honden een opknap beurt krijgen en een ruime keuken met opslagruimte, waar alle maaltij den kunnen worden bereid. De heer en mevrouw Timmermans streven ook hier naar gevarieerde maaltijden, waaraan grote aandacht wordt be steed. Voor de poezen is er een apart M I, - Het enige vliegdekschip der Ne derlandse Marine, de Karei Door man, groot 14.000 ton, zal uit de vaart worden genomen, omdat de reparatiekosten na de laatste brand aan boord te hoog zijn en het schip toch over anderhalf jaar zal moe ten verdwijnen. Er lopen weer treinen van en naar Parijs en ook 't bus- en lucht verkeer zal worden hervat. De sta kingen verlopen, al gaat het lang zaam, maar alles blijft rustig. binnenvertrek met 12 hokken, waar meerdere poezen in ondergebracht kunnen worden en een buiten geheel afgesloten speelruimte. Verder zijn er 19 hondenhokken, waaronder twee quarantaine hokken. Alle hokken met een buitenverblijf. Alles is zo ge bouwd dat het gemakkelijk te reini gen is men een goed overzicht over de kennel heeft. Het Dierentehuis Mevrouw C. de Visser-van Everdingenvoor Waal wijk en omstreken - zoals de juiste naam luidt - is bestemd voor elf ge meenten. De honden die geplaatst ivorden, zijn meestal door de politie gebracht. Men bewaart ze tot de eigenaar komt opdagen, die dan tegen een geringe vergoeding zijn vier-voe- ter terugkrijgt. Komt er geen eige naar dan worden de dieren - meesal zo'n 6 in de iveek - op contract bij personen die graag een hond of een poes trillen hebben, ondergebracht. Ook komt het voor dat de mensen zelf een huisdier komen brengen, dat men niet meer wil houden. Als er plaats is kunnen pension-honden ge plaatst worden tegen een redelijke dag-vergoeding. Dit streek-dierente- huis voorziet in een grote behoefte. Een lofwaardig streven van de Waal wijkse afdeling van de Ver. tot Be scherming van Dieren om de bouw hiervan voor haar rekening te nemen. RUIM 900 DEELNEMERS BIJ PINK- STERWANDELDAG VAN G'.S.V. Onder ideale weersomstandigheden werd op 2e Pinksterdag door GSV de traditio nele Pinksterwandeldag gehouden. Om 10 uur vertrokken de 40 km lopers begeleid door de muziek van de drumband Willemskwartier uit Nijmegen. Om 1 uur werd gestart voor de overige afstanden. Vooraf gegaan door de Drumband Vlijmen defileerden ruim 900 wandelaars voor de autoriteiten om daarna de tocht te begin nen door de omgeving van Vlijmen. De or ganisatoren, de heren Appel en de Graaf kunnen terugzien op een geslaagde dag. De uitslagen waren als volgt: 5 km: le prijs Gymn. Ver. Heusden, 2e pr. Lagere school. Haarsteeg, 3e pr. Lagere school. Haarsteeg. 10 km: le prijs Sarto Ariëns, Tilburg, 2e prijs WSV Edison. 's-Hertogenbosch, 3e pr. Sarto Ariëns, Tilburg. 15 km: le prijs WSV Timo, Vught, 2e pr. Ons Verbond, 's-Hertogenbosch, 3e prijs Sarto Ariëns, Tilburg. 20 km: WSV Kindervreugd, Raamsdonks- veer, 2e prijs Sarto Ariëns, Tilburg, 3e pr. WSV Smit-Kinderdijk, Alblasserdam. 40 km: le prijs Willemskwartier, Nijmegen. WIELRENNEN In de ronde van Haaren startten de nieu welingen van de Wielerclub De Zwaluw en zij waren steeds in de kopgroep te vin den. C. van Helvoirt werd lie, B. Alosing 12e en M. van Beynen 15e. Deze renners starten zondag in de ronde van Haarsteeg en voor eigen publiek zullen zij zeker proberen succes te behalen. WEDVLUCHT DE ZWALUW De postduivenvereniging De Zwaluw hield een wedvlucht vanuit Pont St. Max, los 5.30 uur, eerste duif 10.21.44, laatste prijsduif 11.09.18. Uitslag was: K. Kivit 1 5 8 9 11 28 31; G. v. d. Hout 2; M. Ni- cols 3 4 13 52; M. de Laat 6 19 24 26 46 53; Jo Mcrkx 7 20 32; Fr. v. Bokhoven en Zn. 10 30; Sj. v. d. Wiel 12 40 51 54; P. van Bers 14 27; J. Zeeuwen 15 21; Am. Dekkers 16 35 45; H. J. Zeeuwen 17 22 50; M. Laros 18 25 34; Th. Stupers 23 48; W. Franken 29; J. Oosterwaal 33 56; H. Maas 36; M. Herman 37; L. Klerkx 38; Jos Kuys 39 49; Jo v. d. Hout 41; P. Ver- vennen 42; J. v. d. Dungen 43; L. Hees- been-Mustcrs 44; A. de Vaan 47; J. van Engelen 51; B. Herman 55. Zondag wedvlucht vanuit Orleans, afstand 480 km. Inkorven vrijdagavond in café Ant. Klerks. Zondag 2e vlucht vanuit Chatelet, België afstand 150 km, inkorven zaterdagmorgen van half 10 tot 12 uur. WEDVLUCHT DE REISDUIF De postduivenvereniging De Reisduif hield een wedvlucht vanuit St. Ghislain, België. De uitslag was: Kolen-Kuys 112, Diepstra ten 2 3 17, W. v. Ravensteyn 4, W. v. d. Heuvel 5 14, J. Koks 6, Jo v. d. Heuvel 8, B. v. Esdonk 9, R. Bcrkelmans 10, G. IJpelaar 11 13, Jan Enschot 15. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagmiddag 14 juni opent ZKH Prins Bernhard de nieuwe haven van Waalwijk. Met een helikopter zal de Prins omstreeks twee uur bij de loswal aan de haven landen. Vanaf een boot verricht hij dan de openingshandeling. Daarna zal Prins Bernhard de havens van Oss en Cuyk openen. Om half vijf vrijdagmiddag wordt er in Cuyk nabij de haven, een bijeenkomst gehouden waar dr. Kortmann, commissaris van de Koningin in Noord-Brabant de openingsrede houdt, gevolgd door een rede van de heer Sydney J. van den Berg, voorzitter van de Centrale Kamer van Handelsbevordering. De openingsplechtigheid van de haven in Waalwijk wordt opgeluisterd door het Jachthoornkorps Cornu Copiae en Harmonie St. Crispijn. Voor het publiek is er ruimte gereserveerd nabij de loswal en op de dijk bij de sluis. Het weekeinde bestaat er voor de bevolking gelegenheid om rond vaarten door de haven en de Bergse Maas te maken. Vrijdagmiddag vanaf 3 uur, zaterdag van 10.00 - 20.00 uur en zondag van 12.00 tot 20.00 uur vaart er ieder uur een rondvaartboot. De prijs is laag gehouden, namelijk 50 cent voorvolwassenen en 25 cent voor kinderen. De rondvaart duurt ongeveer 50 minuten. Zaterdagavond 15 juni is er een groot vuurwerk op de haventerreinen. Dit vuurwerk begint om 10 uur. Het publiek kan dit schouwspel volgen vanaf de dijk, ten noorden van de Altenaweg, die te bereiken is vanuit de Hertog Janstraat en de brug over de Langstraatweg nabij Transportbedrijf Appels.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 15