waAlwijkse en UnqstRAAtse coulant Elftal van Clemensschool wint tiende Pinkstervoetbaltoernooi Kantoor- en boekhandel Verwiel opende fraai verbouwde zaak VAN MIL <J5ogaertó ?l- slagroommandjes mèt aardbeien «Grasduinen-3» op zondag 16 juni KAATSHEUVEL CT Laat Uw brtl van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS VANAF f 14.75. SPANNENDE FINALE OP RWB-TERREIN Henk Groenendaal uilblinker Prijsuitreiking Elftal te sterk voor Jozefschool 3e en 4e plaats Eindstand Zet de zon naar uw hand aluminium jaloezieën GROTESTRAAT WflflLWÜiT] Sprang-Capelle Capelle t IH Gebaseerd op zelfbediening BANKETBAKKERIJ Vertrek Nigeria Prong Prong Equipage Inschrijving Drunen Brillenspeciaiist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Bogaerts voor ogen Telefoon 3560 Maak bij ons keus uit de grote collectie. B. Bouman Loon op Zand VRIJDAG 7 JUNI 1968 ,K1Junu j^m 'auo 89e JAARGANG No. 64 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antnon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Cp overtuigende wijze heeft het elftal van de St. Clemensschool de finale van het jubileum-pinkstervoetbaltournooi gewonnen. Met liefst 40 werd het elftal van de St. Jozefschool aan de zegekar gebonden. Voor de wedstrijd bestond, ondanks t.v.-voetbal, nog een grote belang, stelling. Na afloop van de finale werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van het pinkstervoetbalcomité: Br. Hendrik. Om zeven uur begon de finale. Al meteen was het Clemens, dat in de aanval ging. Met goed opbouwend spel werd de verdediging van Jozef bestookt. In de vijfde minuut leidde dit reeds tot een doelpunt, toen op een voorzet van Henk Groenendaal, Han van Herpt onhoudbaar voor de jozef-goalie inschoot: 10. Clemens bleef aandringen met goed geleide acties over de vleugels. In de 10e minuut leidde dit tot een tweede doelpunt voor Clemens, wederom van Han van Herpt. De strijd bleef eenzijdig; slechts sporadisch gelukte bet de Jozef-spelers om over de helft te geraken. Tot bijna aan het rust- signaal bleef het 20 in het voor ceel van Clemens. Daarna was het René van Cromvoirt, een derdeklas leerling, die met een bekeken bal de doelman voor de derde keer het nakijken gaf. Onder de rust volgde het optreden van de jeugddrumband "Ons Ge noegen" die veel bijval oogstte. Na de rust kwamen er weer direct goe de kansen voor Clemens. Raymond van Damme was de goal heel dicht genaderd, maar zijn schot miste de juiste richting. Van dezelfde speler volgde even later een buitenspel- doelpunt. In de 23e minuut kwam een zeer fraai doelpunt op naam van Henk Groenendaal, die in een lange rush verdedigers en keeper passeerde. Dit betekende 40, het geen tevens de eindstand zou wor den. Een mooie kans kreeg v. Herpt nog om de score te verhogen, doch de keeper van Jozef kon nog red ding brengen. Toen dan ook scheids rechter v. d. Heuvel, geassisteerd door de heren J. Timmermans en Smits, affloot, werden de spelers van Clemens in triomf van het veld gedragen. De strijd om de derde en vierde plaats werd gespeeld door de elftal len van de Aloyisiusschool en de Past. van Haarenschool. De zege ging hier met 31 naar de Aloyisi usschool. Gerard van de Sanden nam de beide eerste doelpunten voor zijn rekening. Aan de Past. v. Haarenschool werd toen een penalty toegekend, die door Harry Mulders feilloos ingeschoten werd. Het was verder een goede wedstrijd, die de finitief zijn beslag kreeg met 31, toen Jan Kipping zo ongelukkig was om de bal in eigen goal te laten verdwijnen. Na afloop van de finale werd met een overgegaan tot de prijsuitrei king door Br. Hendrik. Deze bracht dank allereerst aan degenen, die dit tournooi financieel hebben mogelijk gemaakt Tevens dankte hij hen, die prijzen beschikbaar hadden gesteld. Hij vermeldde verder nog de voet balvereniging RWB, die zo welwil lend haar terreinen had afgestaan voor dit tournooi. In het bijzonder bracht hij hulde aan de leiders van de elftallen en aan de scheidsrech ters, die er voor zorg hebben gedra gen, dat dit tournooi kon worden tot een groots festijn. De St. Clemensschool won hier mede voor de vierde maal het tour nooi en de aanvoerder Henk Groe nendaal mocht de beker in ont vangst nemen, die beschikbaar was gesteld door de 4 Waalwij kse voet balverenigingen. De tweede prijs ging naar de Jozefschool. Tonie Mandemakers ontving uit handen van Br. Hendrik de beker, geschon ken door Waalwijks Belang. De Aloysiusschool kreeg de derde prijs, 'n beker van de gezamenlijke Waal wij kse schoenfabrikanten. Peter v. Delft nam deze in ontvangst als aanvoerder van het elftal. Alle elf tallen ontvingen bovendien nog 'n herinneringsvaantje, terwijl de als nummer vier geëindigde Past. van Haarenschool 'n lauwerkrans kreeg, aangeboden door de Waalwij kse Sportraad. De sportiviteitsbeker, ge schonken door de heer Jan Timmer mans, ging met 58 punten naar de School voor Individueel Onderwijs. Tot slot dankte Br. Hendrik nog maals allen, die medegewerkt had den aan dit succes. Iedereen was verder zeer verrast met de extra-sporteditie van „De Echo van het Zuiden", die alle be langstellenden informeerde over de stand van zaken en verder nog in- side-information gaf van het tour nooi zelf. De pagina was verder ge tooid met foto's van beide finalisten, die het vooral bij de jeugd goed de den. Er werden nog de volgende wed strijden gespeeld: SIOPetrus B 07 Nassau Chr School Sprang 04 OranjeSchool m. d. Bijbel 27 Irene-BroerenHugo de Groot 00 Pat. KuyperschoolPetrus A 12 De eindstand van het tournooi was als volgt: 1. St. Clemensschool 2. St. Jozefschool 3. Aloysiusschool 4. Pastoor van Haarenschool 5. Petrusschool A 6. Pastoor Kuyperschool 7. Comb. Irene-Broerenschool 8. Hugo de Grootschool 9. School met de Bijbel 10. Oranjeschool 11. Christelijke School Sprang 12. Nassauschool 13. Petrusschool B 14. School voor Individueel Onder wijs. •en produkt van lluntorDouoluu Zaterdagmiddag en zondag a.s. zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossen- bergselaan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 9 juni 1968: Ned. Hcrv. Kerk. Sprang: 9.30 uur ds. Tukker van Kinderdijk, 2.30 uur: ds. G. Wursten. Geref. Kerk Sprang: 9.30 en 4.30 uur: ds. W. R. Barkema. Geref. Gemeente Julianalaan: 9.30 en 6 uur: leesdienst. RODE KRUIS NIEUWS In het kader van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis hebben in de afgelopen weken het meisjeskoor „Jong Excelsior" en een muziekgroep van de Christelijke school, on der leiding van de heer H. J. Overweel, 'n avond verzorgd in „Samarja" te Waalwijk en „Achter de Hoven" te Sprang. - Donderdag 30 mei jl. vond de afslui ting plaats van de Welfarecursus die een aantal dames uit Loon op Zand, Kaatsheu vel, Raamsdonksveer, Waalwijk en Sprang- Capelle, gedurende een tiental weken heb ben gevolgd. Deze cursus omvatte naast technische vorming, lezingen over pasto rale en medische verzorging. Door de voor zitter de heer H. J. G. M. Peters, werden met een toepasselijk woord de insignes aan de welfare-vrijwilligsters uitgereikt. GESLAAGD Op het te Tilburg gehouden Mulo-exa men slaagde voor het A en B-diploma onze plaatsgenoot H. Kommers. Hij was leerling van de St. Michael Mulo te Waalwijk en voordien van de O.L. school, alhier. Dinsdagmiddag openden de heer en mevrouw Blonk de geheel ver bouwde 'en gemoderniseerde kantoor- en boekhandel aan de Grote straat, die gedreven wordt onder de handelsnaam Verwiel. Het is een zeer moderne winkel geworden, die zeer fraai is uitgevoerd. De opper vlakte van de winkel bedraagt zo'n 80 m2. De ene wand wordt geheel in- beslag genomen door de boekenafde- ling. Men kan er voor alle genres te recht en wel in een zeer ruime keuze. Volwassenen en kinderen kunnen er alles van hun gading vinden. Om met de boeken steeds bij te blijven worden periodiek de meest actuele boeken in gevoegd, zodat de lezer keuze kan maken uit de jongste verschenen lite ratuur. Buiten de boeken is er dan ook nog de tijdschriftenafdeling. Keus kan men maken uit alles wat er op de markt verschijnt. Ook houden de heer en mevrouw Blonk zich nog bezig met de school- boekenhandel. Voor alle soorten stu diemateriaal kan men er terecht. Het andere gedeelte wordt ingenomen door de kantoor- en schrijfbenodigd heden. De voornaamste merken zijn in een ruim assortiment te krijgen; het zijn er teveel om op te noemen. Alles is zeer overzichtelijk gerang schikt en de cliënt kan dan ook dade- Het elftal van Clemensschool lijk zijn keus maken, terwijl het voor mevrouw Blonk, die hoofdzakelijk de winkel verzorgd, gemakkelijk is om snel de gevraagde artikelen te vinden. Het geheel is zeer smaakvol inge richt en voldoet beslist aan de eisen des tijds. Door de architect van de Federatie van Boekhandelaren, de heer Evers, is de inrichting van de winkel verzorgd, hetgeen zeer ge slaagd mag heten. Alles is verder ge baseerd op een grote mate van zelf bediening, vooral wat betreft de lek- tuurvoorziening. Buiten de winkel is ook het gehele pand verbouwd, zodat nu beschikt kan worden over een riante woonge legenheid. Achter de boekhandel be vindt zich dan de drukkerij waar men, reeds meer dan 60 jaar familie- en handelsdrukwerk verzorgt. Het pand werd verbouwd door aannemersbe drijf den Teuling uit Waalwijk. De betimmering werd verzorgd door de fa. Vorm uit Groningen. De elektri citeitsvoorzieningen werden aange legd door fa. van den Heuvel uit Waalwijk, terwijl het schilderwerk gebeurde door de fa. Hens uit Waal wijk. De c.v. op aardgas werd aange legd door de fa. de Louw uit Waal wijk. Voor de opening bestond een grote belangstelling. Wij wensen de heer en mevrouw Blonk veel succes met hun zaak. ZOMERFRISSE U GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 11» V- Zoals reeds bekend gaat op zon dag 16 juni de derde Grasduintocht van start. In een extra "verschijn- seltje" van de Grasduiner, dat deze week in Waalwijk is verspreid, staat uitvoerig beschreven wat het 'Grasduinen" precies inhoudt en Krijgt de lezer een goede indruk \an deze jongerenbeweging en van de wandeltocht die over 10 dagen wordt gehouden. Jongeren van alle gezindten zijn hierbij van harte wel kom, terwijl de minium-leeftijds- grens voor deelname is gesteld op 17 jaar. Velen hebben zich reeds la ten inschrijven, zodat het ook dit jaar weer een daverend succes be looft te worden. Het vertrek is dit jaar vanaf het Jeugdgebouw Dukdalf aan de Blijde Incomstelaan, bereikbaar via de St. Antoniusstraat en de 2e Zeine. Inmiddels is ook bekend dat de populaire band Nigeria Prong Prong Equipage, vorig jaar geweldig suc ces!, deze keer wederom hun mede werking zal verlenen. Er is dus vol op gelegenheid tot dansen, terwijl de avond verder zal worden gevuld met een grote loterij en een aantal voordrachten die door de deelne mers zelf zal worden uitgevoerd. Vrijdagavond a.s. zal een karavaan, versterkt met een geluidswagen, door de Waalwijkse straten trekken, terwijl a.s. zaterdag een caravan, speciaal ingericht als inschrijfbureau post zal vatten op de Markt nabij ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen. Dienst: Dr. Overgaag. MARKT Vrijdagmorgen 7 juni zal de opening plaats hebben door burg. Mr. H. Stieger van de voortaan wekelijks te houden markt. De samenstelling van de markt is zodanig, dat voor nagenoeg alle in het huishouden benodigde artikelen, een keus kan worden gemaakt. Op de eerste marktdag zult U kunnen profiteren van tal van voordeelaan biedingen, terwijl U tevens kans maakt op gratis waardebonnen. De markt zal worden gehouden op het Raadhuisplein. Voor deze eerste weekmarkt is door het gemeentebestuur een huis-aan-huis circu laire verspreid om de inwoners van een en ander op de hoogte te stellen. De markt wordt gehouden van v.m. 9 tot 12 uur. FOTOCLUB DRUNEN Vorig jaar hield de fotoclub Drunen een geslaagde en goed befbehte tentoonstelling van werkstukken van haar leden. Ook dit jaar zal weer een expositie worden gehou den en wel op 29 en 30 juni. Het gemeen tebestuur heeft hiervoor de raadszaal ter beschikking gesteld. \V/ Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten Cunen. Ook daar kan men alle ge wenste inlichtingen krijgen. Tus sen 10 en 5 uur kan men er terecht om zich op te geven voor deze gran dioze wandeltocht naar de Biezen- mortel. Ook bestaat de mogelijkheid zich op te geven of het inschrijf formulier uit de Grasduiner te be zorgen bij een van de volgende ad- 1 essen: W. van Riel, Crispijnstraat 72, H van Haren, Gen. de Wetstraat 7. S. Versteeg, Mr. van Coothstraat 82, C. Embrechts, Burg. van Heijst- laan 13 en C. Hens, Jan de Rooy- siraat 4. De organisatoren en mede werkers wensen alle deelnemers 'n zonnige en onvergetelijke "Gras- auinzondag". BRILLENSPECIAALZAAK v/h Tausch Grotestraat 231, Waalwijk Telefoon 3866 ..Polaroid" is het handelsmerk van Polaroid Corp., Cambridge.Mass.U.S.A. GOUDEN KLOOSTERFEEST BROEDER VIVINUS In ons blad van maandag 27 mei hebben wij een artikeltje opgenomen in verband met het gouden kloosterfeest van de in Kaatsheuvel zeer bekend staande oud-over ste van de jongensschool, Broeder Vivinus. Hieraan moeten wij enige rectificaties toe voegen. De Broeders van Liefde vestigden zich in 1929 in Kaatsheuvel voor onderwijs aan de St. Jans- en St. Bernardusschool. De genoemde broeder Vivinus werd toen hoofd van de St. Jansschool en bleef dit tot 1945, waarna hij hoofd werd in Tilburg aan de Ringbaan West 306. Het provincialaat van de Broeders in de provincie werd inge steld in het jaar 1934 (dus niet in 1946). Na Tilburg vertrok Broeder Vivinus naar het provincialaat alwaar hij in 1946 de 2e provinciaal-overste werd. Van 1960-1968 was de broeder overste en directeur van het pensionaat „Jonkerbosch" te Nijmegen. Momenteel verblijft broeder Vivinus in St. Jozefdal te Eindhoven om een wat rustiger leven te leiden. Daar is hij sedert 16 maart de econoom van de verpleeginrichting van de broeders, waar plm. 350 zwaar zwakzin nige patiënten verblijven. Over rust geschre ven: Hier wil de nog vitale broeder niet van weten, want die zal in de hemel nog lang genoeg duren, zo zegt hij zelf. Al bij al heeft Broeder Vivinus een pracht Kaatsheuvelse periode gehad, het is hem bij de vele gelukwensen gebleken. DOKTERSDIENST Het weekend, zaterdag en zondag 9 en 10 juni zal de doktersdienst worden waar genomen door dr. R. Raaijmaakers, Hoofd straat 68 a, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2050. BILJARTEN De Loonse biljartcompetitie heeft deze week de volgende resultaten: Centrum 1 uit 11 wedstrijden 370 punten. Brandaris 2 10 met 369 pnt. Brandaris 3 11 - 368, Brandaris 1 11 - 367, Vrienden kring 1 11 -356, Finantie 10-338, Suk- ses 1 9-318, Sukses 2 11 - 313, Centrum 2 8-290, Vriendenkring 2 8-226, Belga 8-258. Programma: 4 juni Brandaris 1-Centrum 2, 6 juni Brandaris 3 - Centrum 1 7 juni Vriendenkring 2-Sukses 1

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 17