WAALWIJK Wereld nam afscheid van R. F. Kennedy Geslaagde pony-concours van „ROS" in Loon op Zand KAATSHEUVEL 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 JUNI 1968 3 Eerste prijs voor Jeugddrumband „Ons Genoegen" H. Dijkstra wint driebanden groot- biljart R.W-B- boekte prachtig resultaat in 's-Qravenhage Uitslagen van tekenwedstrijd Avondvierdaagse Burgemeester opende festijn Capelle KtëWB-ploegen Bra bant en Den Haag speelden in Kaats heuvel Italië— Joegoslavië weer op de T.V. Regen spelbreker bij schoolhandbaltoer- nooi Uitslagen Waalwijkse atletiek- kampioenschappen Vijf doden bij ongeluk in Almkerk Sprang-Capelle GESLAAGD Te Breda slaagden voor het exa men Welfare-leidster van „De Zon nebloem", Stichting Kath. Opleiding tot Welfare-leidster, de dames H. v. Oudheusden, M. Mombers en M. L. Tielen uit Waalwijk. UITSLAG EINDEXAMENS Dr. MOLLERCOLLEGE, WAALWIJK Afdeling M.M.S. Ie groep José v. d. Bogaart. Jeanne Brok, Marijke de Cock, Els Duquesnoy, Nelly de Graaff, Mieke v. d. Heij den, Willemien Ouwerkerk, Ireen Swinkels en Marie-Louise Tielen uit Waalwijk; José Jehoel en Ma rijke Verkaart uit Drunen; Carla Ronde uit Vlijmen; Olga Kerssema- kers uit Vught. Afgewezen: twee. WILLEM VAN ORANJE COLLEGE WAALWIJK Afdeling H.B.S.-A Evenals bij de eindexamens van de afdeling M.M.S. en H.B.S.-B, zijn ook bij de afdeling H.B.S.-A van 't Willem van Oranje College alle kan didaten geslaagd,, t.w.: J. P. van Cadsand, Drunen; R. F. J. Crouwell, 's-Bosch; W. Kaptein, Kaatsheuvel; P. A. J. M. Lombarts, Waalwijk; R. Naaijer, Vught; C. B. van Oost, 's-Bosch; M. v. d. Sijde, Sprang; G. M. Sikkens, Waalwijk; A. J. Smits, en G. J. W. Toonen, 's-Bosch; A. M. H. v. d. Ven, Vlij men; G. W. M. v. d. Water, Nieuw- kuijk. ST. MICHAËL-ULO WAALWIJK Voor het toelatingsexamen voor de Brugklas Mavo zijn geslaagd: Paul Bakkers, Jos Bergmans, Pe ter Bouman, Ruur v. Breugel, Sjaak Brok, Joh. de Brouwer, Jozef Bij- nen, Berry Claesen, Martien Dek kers, Peter v. Delft, Kees Dercksen, Jan v. Doornmalen, Ad Grootswa- gers, Willi de Haan, Kees v. Hees been, Sjaak v. Heeswijk, Mart. v. Helvoirt, Hans Schoenmakers, Kees Hoevenaars, Joos v. Huiten, John v. d. Hurk, Antoon de Kroon, Christ Laurijsen, Jan Leijtens, Peter Leij- tens, Bart Lips, Carel v. Loon, Peter Maas, Randy Martherus, Hans v. d. Meijdenberg, Kees Musters, Frans Pols, Tiny v. Riel, Tonny de Rooy, Gerard v .d. Sanden, Peter Buijten- dorp, Mario Schoofs, Frank Schuur- mans, Frans Sebregts, Jos Steur, Gerard Timmermans, Jeffry Toor- op, Toon v. Tuyl, Johan v. d. Vel den, Bart de Vetten, Nort Willem- se, Edmund IJsseldijk en Mare Zijl mans, allen uit Waalwijk; Sjaak Both en Bert Kamp uit Was pik; Mare Maas uit Loon op Zand; Antoine Zijlmans uit Heusden en Hennie Hoek uit Den Bosch. Afgewezen: 4. Op het internationale drumband concours, dat jl. zondag te Velp ge houden werd, behaalde de Jeugd drumband een fraaie eerste prijs. Een prachtig resultaat, waardoor zij in het bezit kwam van een beker. Ook de jeugdige tamboer- maïtre zag kans om door zijn indi viduele prestatie een fraaie beker mee naar huis te nemen. Zijn op treden werd verscheidene malen met een applaus beloond. Het optreden was zeer correct en de uitvoering was perfect en goed ingestudeerd. Dat het geheel een goede indruk maakte, bleek wel uit de rapporten van de jury, die het geheel beoordeelde met een punten- waarding van gemiddeld 8%. Hier mee is een periode van veel en hard oefenen ten volle beloond. De instructeur, de heer Burmanje, was uiteraard niet weinig verrast met 't behaalde resultaat. Hij is immers de man die de jeugd de nodige tech niek heeft bijgebracht. Bij de terugkeer 's avonds in Waalwijk, werd nog een korte rond wandeling gemaakt, waarna het be stuur nog enkele gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Het bestuur, leden en supporters kunnen terugzien op een prettige dag en een goed georganiseerd con cours, dat veel muzikaal talent te horen had gegeven. JEUGDTOTO A.C. WAALWIJK ,66" Opbrengst le week 201,40 le prijs A. Roovers, v. Duiven voordestraat, Waspik 15,10 geraden ƒ201,50 le prijs C. Langermans, Haven- dijk, Waspik 15,10 geraden 201,30 2e prijs v. Gelder, Mgr. Prinsen straat 8, Waalwijk ƒ20,14 geraden ƒ201,14 3e prijs Th. IJpelaar, Averuitstr. 13, Waalwijk 5,04; geraden 201,10 3e prijs J. Klerks, Burg. Snels- straat 1, Drunen 5,04 geraden ƒ201,10 GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: rode step; zak met vier paar nylons; trapauto; klein zwart dwergpoedeltje; voetbalbenodigdhe den (terug te bekomen RWB-club- lokaal). Verloren: een snoekvergunning; bos sleutels; klein zakje met f 10,-; wit kinderschoentje; klein zwart dwergpoedeltje. D.E.L. De collecte welke vorige maand gehouden werd voor het fonds „Draagt Elkanders Lasten", heeft 't mooie bedrag opgebracht van 864 gulden. Allen die hieraan hun medewer king gaven, alsmede de milde ge vers en geefsters, worden hiervoor hartelijk dank gezegd. AGENDA Woensdag 7.45 uur repetitie dameskoor „Oefening en Vermaak"; om 9.30 uur mannenkoor. ONGEVAL Zondag keerde P. uit Amsterdam op de Stationsstraat met zijn auto, tengevolge waarvan H. H. uit Waal wijk met zijn bromfiets hiermede in aanraking kwam. Met beenletsel werd hij naar het ziekenhuis ver voerd. Uitslag finale overgangsklasse driebanden groot biljart Gespeeld bij BV v. d. Brandt café H. de Ruyter. I. H. Dijkstra, v d. Brandt 149' 291 5 0,512 10 2. M. Teurlings, 't Zwaantje 137 400 4 0,342 8 3 H. Kootkar, Centraal 125 346 3 0,361 6 4. J. Passier, Ons Genoegen 125 401 5 0,311 6 5. J van Hoof, Nooit Volleerd 116 353 4 0,328 4 6. H. Pelders, BVO 114 373 4 0,305 4 7. C. v. d. Sanden, Ons Genoegen 109 366 4 0,297 4 Hoogste serie: H. Dijkstra en J. Pas- s'er 5. Hoogste partij gem.: H. Dijk stra 0,807. H. Dijkstra promoveert naar de hoofdklasse driebanden. De voorzitter van het district reik- ie de kampioen de lauwertak en het bijbehorende diploma uit. Op 13, 14 en 15 juni a.s. wordt in het clublokaal van de BV van de Brandt, café H. de Ruyter de hoofd klasse driebanden groot biljart ge speeld. De deelnemers zijn: H. de Ruyter, v. d. Brandt 60 car. R. van Bracht, 't Zwaantje 60 car. C. Teurlings, Nooit Volleerd 40 car. H. Dijkstra, v. d. Brandt 30 car. A Slaats, Nooit Volleerd 30 car. Zondag j.l. namen twee jeugdelf- tallen van RWB deel aan het Nak- kentournooi. georganiseerd door de v.v. Flamingo's uit Den Haag. De jeugdelftallen van RWB hebben zich ook hier weer van hun beste zijde laten zien. Bij dit prima georganiseerde tour- nooi, werden de resultaten van bei de elftallen bij elkaar geteld om in aanmerking te komen voor de gro te wisselcup. De A-pupillen behaal den in hun afdeling ongeslagen de le prijs en ook de B-junioren be haalden dit resultaat. Zo kwam RWB in het bezit van twee fraaie bekers voor de twee eerste prijzen en tevens de grote wisselcup. De voorzitter van de jeugdcommissie van v.v. Flamingo's dankte na af loop alle deelnemende verenigingen, maar vooral de jongens van RWB voor hun sportiviteit en hun grote vechtlust. Na de nodige consumpties werd op de terugweg nog aange legd in Breda. Na hier nog een ver. 1 rissing te hebben genoten ging het richting Waalwijk. Verder mag er nog vermeld worden dat een grote supportersschare was meegegaan naar Den Haag. Al met al een prach tig resultaat van de jeugdelftallen 'van RWB. Hieronder volgen de uitslagen: A-pupillen: OoievaarsRWB 00 RWBZwart-Blauw 20 Flamingo'sRWB 01 RWB—ADS 1—0 B-junioren: OoievaarsRWB 11 RWB—Zwart-Blauw 2—1 Flamingo'sRWB G'2 RWB—ADS 0—0 Zondagmiddag 9 juni j.l. werd in het Gemeenschapshuis in Baardwijk een tentoonstelling gehouden van de tekeningen, die betrekking hadden op de afgelopen Jeugd-a vond vier daagse. Om 4 uur vond de prijsuit reiking plaats, daar echter niet alle prijswinnaars aanwezig waren, pu bliceren wij hier de namen van de winnaars in de verschillende leef tijdsgroepen. Groep 6-8 jaar: 1. Mignon Peijnenburg, Prof. Struyc- kenstraat 8; 2. Marijke Wassenaar, Mr. Roëllstraat 10; 3. Liesbeth Kort hout, Burg. Smeelelaan 90: 4. Elly Hermans, Zonnedauwstraat 24. Groep 9-11 jaar: 1. Gerrit-Jan Korthout, Burg. Smee lelaan 90; 2. Jan Berkelmans, Noor- Door de Rijvereniging R.O.S. te Loon op Zand is een bijzonder ge slaagd ponyconcours gehouden op de terreinen aan de Bergstraat op zondag 9 juni. De organisatoren hebben de schouders gezet onder een groots evenement voor kleine paardjes. In de gemeente is een grote liefhebberij voor de pony's en Loon op Zand mag dan ook de oudste vereniging zijn, terwijl in Kaatsheuvel en De Moer deze sport steeds meer naar voren komt. Geboren uit de grote rijvereniging, zijn de po ny-houders de actiefste leden in deze vereniging. Zij hebben weer leven in de brouwerij van Loon op Zand gebracht en zij mogen met een tevreden hart hierop terugzien. Er was veel belangstelling van de plaatselijke overheid; pastoor Si mons stelde een beker ter beschikking voor het corps dat het netst voor de dag kwam. Hij is verdiend door Ponyclub Kaatsheuvel. L. Schoenmakers, Tilburg; 3. J. de Kort, Loon op Zand; 4. A. v. Netten, Waspik. Idem ring 11: 1. J. Akkermans, Tilburg; 2. A. Huijbrechts, Rijen; 3. R. Verhoeven, Udenhout. Individueel dressuur Cat. B en C 6 tot 11 jaar, ring 12: 1. Addie Verhoeven, Rijen; L. Lips, Made; 3. F. Leijten, Udenhout. Idem ring 13: 1. R. Mulders, Made; 2. C. v. Box tel, Made; 3. E. v. d. Loo, Udenhout. Individueel dressuur Cat. B en C, 12 jaar en ouder, ring 14: 1. J. Schellen, Loon op Zand; 2. A. Versteijen, Tilburg; 3. M. van Laarhoven, Udenhout. Idem ring 15: 1. A. Jespers, Oosteinde; 2. J. v. Beek, De Moer; 3. C. v. Loon, Til burg. Individueel dressuur Cat. B en C, 12 jaar en ouder, ring 16: 1. M. Schapendonk, Berk el-En - schot; 2. P. Oomen, Loon op Zand; 3. F. v. Leijssen, Oosteind. Idem ring 17: 1. L. Leijssen, Oosteind; 2. A. v. Hattum, Helvoirt; 3. J. de Bie, De Moer; 4. T. Oomen, Uoon op Zand; 5. A. Schellen, Loon op Zand. Springen Cat. A: 1. B. Vissers, Berkel (beker); 2. Corrie v. Rooij, Loon op Zand; 3. M. Spoormakers, Haaren. Springen cat. B: 1. A. Versteijen, Tilburg (beker); 2. J. Heijmans, Haaren; 3. W. de Brouwer, Tilburg. Springen Cat. C: 1. L. Lips, Made; 2. H. Hensen, Tilburg; 3. W. Vissers, Berkel ca. Idem D: 1. L. Mulders, Made; 2. H. Boüde- wijn, Dongen; 3. M. v. Laarhoven, Udenhout. Aangespannen Cat. B, C en D: 1. Lips, Made; 2. Corrie v. Loon, Tilburg. Eenspannen kruislingen: 1. Brabers, Tilburg. Patrouillespringen cat. a: 1. Spona, Tilburg; 2. Trouwe Vriendjes, Oosteind;'3. R.O.S., Loon óp Zand. Idem B, C. D: 1. R.O.S., Loon op Zand; 2. Ma- dense ponyclub, Made; 3. Spona, Tilburg; 4. De Trouwe Vriendjes, Oosteind. Cat. A Klavertje Drie: 1. R.O.S., Loon op Zand; 2. Edele Ros, Haaren. Cat. B, C. D, idem: 1. De Moer; 2. R.O.S., Loonopz. Barage springen Cat. A: 1. M. Spoormakers; 2. B. Leijsen, Oosteind; 3. C. v. Rooij, Loonopz. Idem cat. B: 1. A. Boudewijn, Dongen; 2. P. Verboven, De Moer; 3. H. de Bie, De Moer. De hoofdprijs van de loterij, een pony, is gevallen op het lot van de heer Ant. v. Rooy. De wedstrijden. Om 11 ur begonnen reeds de wed strijden dressuur en springen, ter- wel om 2 uur het feest officieel ge opend werd. Hier heette de heer Kees v. Rooij allen hartelijk wel kom, vooral de pastoor en de bur gemeester. Hij sprak er zijn voldoe ning over uit dat de overheid zo spontaan had meegewerkt aan dit concours. De jonge ruitertjes kan dit niet anders dan tot grote eer strekken. De burgemeester kon het feest openen en het deed hem plezier dat hij in de gemeente zoveel belang stelling had voor deze sport, daar de agrarische stand zienderogen te rugloopt. De combinatie ruiter en paard is er een, waarop trots kan gegaan worden in deze materialis tische tijd. Een dergelijk concours in de gemeente is gelukkig nog denkbaar aldus de burgemeester en hij spoorde aan tot instand houding van deze edele sport. Na het bekendmaken van enige prijzen welke voor de middag wer den toegekend, had een massale pa rade plaats. Achttallen Cat. A. Ring 1: 1. R.O.S., Loonopzand, beker Jeugdbelangen Loon op Zand. 2. Edele Ros, Haaren; 3. Spona, Til burg; 4. Huzaartjes, Helvoirt; 5. Kleine Hoefjes, Waspik. Cat. A. Ring 2: 1. Cavalieren I, Berkel-Enschot, beker van de Fraters Loon op Zand 2. St. Lambertus, Udenhout; 3. Spo na, Tilburg; 4. Cavalieren II. Viertallen Categorie A.: 1. De Moer, beker C.H.V. Loon op Zand; 2. Kaatsheuvel; 3. Marijke, Dongen; 4. Trouwe Vriendjes, Oost eind. Achttallen Cat. B en C: 1. R.O.S., Loon op Zand, beker Onderling Veefonds; 2. Cavalieren, Berkel ca.; 3. Spona, Tilburg. Viertallen Cat. B en C: 1. St. Lambertus, Udenhout, beker Wethouder van Loon op Zand; 2. Trouwe Vriendjes, Oosteind; 3. Kleine Hoefjes, Waspik. Individueel dressuur cat. A van 6 tot 11 jaar: 1. L. P. Leijten, Helvoirt; 2. C. Versteijnen, Haaren; 3. J. Zijlmans, Raamsdonk. Idem ring 7: 1. J. v. d. Linden, Loon op Zand; 2. M. Hamers, Tilburg; 3. L. Kemi- nai, Dongen. Individueel Dressuur Cat. A 12 j. en ouder: 1. Corrie v. Rooij, Loon op Zand; 2. Jac. de Jong, Udenhout; 3. Joost v. Iersel, Loon op Zand. Idem ring 9: 1. C. de Rooij, Loon op Zand; 2. Fr. Jespers, Oosteind; 3. B. v. Er ven, Tilburg. Idem ring 10: 1. Fr. v. Herwen, Udenhout; 2. der Parallelweg 91; 3. Paula Kra mer, N'oorder Parallelweg 71. Groep 12 jaar en ouder: 1. Willy van Huiten, Mgr. Luyben- straat 11; 2. Maria v. d. Meijs, Burg. v. d. Schuerenstraat. Degenen, die hun prijs nog niet in ontvangst hebben genomen, kun nen deze afhalen: woensdagmiddag 12 juni a.s. bij de heer v. Gageldonk, Talmastraat 57, alhier. DE LUCHTVAART Afgelopen zondag hield de P.V. De Luchtvaart alhier, een tweetal wedvluchten, t.w. uit Orleans; af stand 472 km., en Noyon afstand 272 km. De uitslag was als volgt: Vlucht 1: B. v. Pelt 1, 17; G. Tref fers 2, 8, 11; L. ten Berge 3, 22, 25; A. Klootwijk 4, 10, 24; B. van Cam- pen 5, 13, 16; C. Blok 6, 19; H. Vos 7, 9, 27; H. v. Campen Sr. 12; H. Verduyn 14, 15, 18; P. Nieuwenhui- zen 20; H. de Jong 21; M. Bax 23; A. v. Beek 26; M. v.' d. Galiën 28. Vlucht 2: B. Pols 1, 15; L. ten Berge 2, 4, 8; A. Ramsteijn 3; A. Bakkeren 5, 13, 14, 16; G. Treffers 6, 7, 11; P. Rutters 9; P. Nieuwen- huizen 10; W. de Rooij 12. A.s. zondag wordt een wedvlucht gehouden vanuit Pont St. Maxence, afstand 313 km. en op zaterdag 15 juni vanuit Chateauroux, afstand 570 km. E. KEMMEREN, KAATSHEUVEL, TILBURGS JUDOKAMPIOEN De Kaatsheuvelse judoka, E. Kem- meren, heeft zondag op de Tilburgse judokampioenschappen, sen., welke gehouden werden in sportschool P. Beljaars, een fraai succes geboekt door op de twee belangrijkste titels beslag te leggen. Eerst veroverde hij het kampioenschap in de categorie zwarte band op beslissing van de scheidsrechter tegen B. van Soest. De strijd om de titel aller categorieën werd eveneens een overwinning voor de Kaatsheuvelse crack, nadat hij ach tereenvolgens A. Brommert (houd greep), M. Segers (5e heupworp) en F. v. d. Heuvel (houdgreep) had uit geschakeld, waardoor hij voor een jaar in het bezit kwam van de fraaie wisselbeker. Zondcg werd het DESK-terrein in ,.De Efteling" de wedstrijd gespeeld tussen de ploegen van de afdelingen N oordbrabant en Den Haag van de KNVB in de voorronde om de Moor- manbeker. De ontmoeting eindigde in 'n verdiende 1 - 0 overwinning voor de Haagse amateurs, die zowel indi vidueel en als ploeg, alsmede door n beduidend hoger tempo duidelijk be ter voor de dag kwamen dan hun Bra bantse collega's. De verdediging van de Brabanders was van 'n uitstekend gehalte en aan deze linie heeft het niet gelegen. Al leen in de eerste helft moest zij het antwoord schuldig blijven toen een der Hagenaars na 'n bliksemsnelle aanval van hun gevaarlijke linksbui ten diens voorzet ineens achter de verdienstelijke doelman Peeters uit Steensel kogelde. Dat het daarbij bleef was vrijwel uitsluitend te dan ken aan het kundig en resoluut ingrij pen van de Barbantse defensie. De half linie was op rechts van matig ge halte en zat in de eerste helft te wei nig achter haar voorhoede aan. Deze laatste kreeg van de Hagenaars wei nig gelegenheid om gevaarlijk te wor den. Bovendien werd er zo nu en dan te individueel gespeeld, wist men en kele open kansen grandioos om zeep te helpen, en had men eenmaal be paald pech toen 'n schot via de bin nenkant van de paal nog buiten het Haagse doel bleef. De hedenavond in Rome over te spelen voetbalwedstrijd ItaliëJoegoslavië in de fina le van de strijd om de Euro pacup voor landenteams, zal in ons land weer op 't beeld scherm te zien zijn. De NTS zendt de wedstrijd uit via Ne derland II. De reportage be gint om 20.00 uur. Om filmliefhebbers niet in de verdrukking te laten ko men door het voetballen, zal de AVRO, die de zendtijd be schikbaar stelde, na de wed strijd om 21.45 uur alsnog de hoofdfilm „Gevangenen van 't verleden" uitzenden. De afle vering van Peyton Place zal komen te vervallen. - Georges Bidault, de voormalige Franse premier, die wegens OAS- aktiviteiten zes jaar uit Frankrijk was verbannen, is teruggekeerd. Hij stelt zich niet kandidaat voor de parlementsverkiezingen. - Er dreigt opnieuw een conflict si tuatie tussen de huisartsen en de ziekenfondsen. Het jaarlijkse school-handbal-toer- nooi, dat dit jaar z'n eerste lustrum beleefde en in verband daarmee door de organiserende handbalvereniging DESK met extra zorg was voorbe reid, heeft zaterdag in verband met de niet aflatende regen de eindstreep niet gehaald. De jongens en meisjes van de 35 deelnemende teams, voor wie het verblijf op de natte grasmat van het Pr. Mauritsplein allesbehalve een pretje was, beten zich aanvanke lijk dapper door de moeilijkheden heen, maar op den duur was het voor hen, doorweekt als ze waren, niet meer vol te houden. Ook de belangstelling was door dit alles, hoe kan het anders, minimaal. De organisatie koos tenslotte de ver standigste weg toen de eindstand in de diverse poules van de lagere scho len was bereikt. Alleen de poules waarin de huishoudschool, ULO, le vensschool en avondschool waren on dergebracht, werden volledig afge werkt en de wisselbekcr, beschikbaar gesteld door de afdeling West-Bra bant van het Nederlands Handbal- Verbond, werd door het C-team van de Levensschool in de wacht gesleept. Hoewel de datum nog niet definitief is, werd in beginsel besloten de finale van de lagere scholen te laten spelen op zaterdag 29 juni. De eindstanden in de diverse poules waren: Jongens lagere school; poule A: 1. St. Jansschool A, Kaatsheuvel; 2. Mariaschool C, Kaatsheuvel; 3. Ma- riaschool D; 4. St. Leonardusschool B, Bemdijk. Poule B: 1. St. Leonar dusschool A; 2. St. Emiliusschool, Loon op Zand; 3. St. Jansschool B; 4. Mariaschool B. Poule C: 1Maria school A; 2. Openbare school, Lage Zandschel; 3. Openbare school, De Moer; 4. St. Jansschool C. Meisjes lagere school; poule D: 1. Herman Jozefschool A, Bemdijk; 2. Mariaschool B; 3. Gerlachusschool B, Loon op Zand; 4. Theresiaschool C, Kaatsheuvel. Poule E: Gerlachus school A en Openbare school, De Moer eindigden gelijk; 3. Theresia school A. Poule F: 1. Herman Josef- school B; 2. Mariaschool A; 3. The resiaschool B; 4. Openbare school, Lage Zandschel. Jongens 11-13 jaar, poule G: 1. ULO A; 2. ULO D; 3. ULO C. Meisjes 14-16 jaar, poule H: 1. Avondschool, De Moer; 2. Huis houdschool A; 3. ULO,-school; 4. Huishoudschool B. Jongens 14-16 jaar; poule J: 1. Le vensschool C (wisselbeker); 2. Le vensschool A; 3. Levensschool B; 4. ULO-school. Meisjes D 60 meter: 1. F. v. Vessem P.H. 9.0; 2. M. Dem- mers, Waalwijk 9.5; 3. Boekholts, PH 10.0. Meisjes C 80 meter: 1. U. Ockhuizen, Volt 11,3; 2. A. Cou- wenberg, Volt 11,6; 3 E. van Gestel, Volt 11.7. Jongens A 100 meter: 1. v. d. Spek, GAC 11,8; 2. B. Sper- ber, Volt 11,8; 3. J. Vughts, PH 11.9. Meisjes C 600 meter: 1. E. van Gestel, Volt 2.05,4; 2. A. Kouwenberg, Volt 2.05,5; 3. M Leij tens, Waalwijk 2.07,0. Meisjes B 600 meter: 1. M. Rooijakkers, DES 1.45,4; 2. M. Mahieu, Waalwijk 1.47,1 rekord; 3. F. de Wilde, Sprint 1.53,9. Heren B-C 100 meter: 1. A. Verhoeven, Waalwijk 11.5; 2. R. van Oijen, Waalwijk 11,6; 3. J. Biemans, Excelsior 11,7. Meisjes A 100 meter: 1. N. Demmers, Waalwijk 13,2; 2. W. Demmers, Waalwijk 13,3 13,1 in serie nieuw rekord); 3. c. Beks 13,6. Meisjes B 100 meter: 1. H. Simons, Volt 12,7; 2. R. de Be ver, PH 13.00; 3. M. Mahieu, Waal wijk 13,6. Jongens B 100 meter: 1. B. v. d. Ven, DES 11,8; 2. H. v. d. Boogaard, DES 12,00; 3. T. v. d. Geld, Waalwijk 12,2. Heren D 100 meter: 1. P. Beekmans, GAC 12,0; 2. Th. v. d. Eijnde, GAC 12,1; 3. P. van Riel, Oss-Volo 12,2. Jongens D 60 meter: 1. F. Joosen, Excelsior 8,9; 2. H. van de Loo, Oss-Volo 9,0; 3. P. van Gils, Excelsior 9,0. Jongens B 800 meter: 1. J. Mahieu, Waalwijk 2,11,2; 2. H. v. d. Boogaard, DES 2,25,0; 3. C. Eroumels, Waalwijk 2,26,0. Jongens C 80 meter: 1. W. Schuwer, Waalwijk 10,1; 2. P. Joosen, Excelsior 10,2; 3. R. Stadhou ders, Excelsior 10,4. Dames B-C-D 800 meter: 1. D. Verhoeven M.a, Waalwijk 2,50,4; 2. A. Ketelaars D, Waalwijk 2.58,0. Kogel dames D: 1 B, Derks, Volt 8,98; 2. J. Kroes, Volt 7,79; 3. v. d. Breugel, PH 6,61. Heren B 800 meter: 1. Phillipau, Sprint 2,12,2. Heren C 800 meter: 1. P. v. d. Geld, Waalwijk 2,05,0; 2. Denis, Sprint 2,07,1; 3. J. Biemans, Excelsior 2,09,5. Heren D 800 meter: 1. U. Zwijsen, Excelsior 2,08,0; 2. Th. Zaterdag heeft de wereld afscheid genomen van Robert Kennedy. In een over volle kathedraal van Sint Patrick in New York werd een plechtige re- quimmis gehouden, opgedragen door aartsbisschop Terence J. Cooke. Na afloop van de plechtigheid, toen de kist naar buiten werd gedragen, zon gen Richard Tucker en Andy Willi ams het „Panus Angelicus" en Glo ry Glory hallelujah" In een speciale trein werd het stof felijk overschot naar Washington ge bracht waar het op het Arlington- kerkhof, nabij het graf van de ver moorde president John F. Kennedy ter aarde werd besteld. De reis werd uren vertraagd door een ongeluk dat op de spoorbaan was gebeurd. De plechtigheden werden door alle voor aanstaande Amerikanen bijgewoond, waaronder president Johnson, vice- president Humphrey, Richard Nixon, Nelson Rockefeller en Eugene Mc Carthy. Bij de kathedraal was voor aanvang van de mis een man gearres teerd die in het bezit was van een on geladen revolver. - De man die ervan wordt beschul digd dominee Martin Luther King te hebben vermoord is in Londen gear resteerd. Amerika vraagt om uitleve ring van deze James Ray. Bij een frontale botsing nabij de afrit van de Rijksweg BredaGo- rinchem onder de gemeente Alm kerk, zijn zaterdagavond omstreeks zes uur 5 personen om het leven gekomen. Eén persoon werd zwaar gewond. De auto's reden met hoge snelheid op elkaar in. Bij Bergen in Limburg ver brandden twee broers die met hun auto tegen een boom reden. Zij kwamen terug van vakantie uit Ita lië en waren waarschijnlijk over vermoeid. Elders in ons land kwa men bij ongelukken nog 5 personen om het leven. JAN DE ROOIJ-GROEP Onder leiding van de akela, mevrouw Oerlemans, namen j.l. zaterdagmiddag een aantal welpen van de Padvindersgrocp Jan de Rooij, te Eindhoven deel aan de in de Philipshallen aldaar gehouden wedstrijden, uitgaande van het district Eindhoven. Door de jongens van de Jan de Rooijgroep werd een Zigeunerspcl uitgevoerd, waaraan - hoewel ze niet in de prijzen vielen - toch veel genoegen beleefd werd. De reis werd gemaakt per Alad-touringcar. AANRIJDING Zaterdag reed een auto afkomstig uit Kaatsheuvel in de bocht bij v. d. M. in de Van der Duinstraat - om een frontale bot sing met een uit tegenovergestelde richting komende auto te voorkomen - pardoes op een stilstaande auto van de heer de R., toen mevrouw de R. in de winkel van v. d. M. vertoefde. De schoonmoeder van de heer de R., die eveneens in de stilstaande auto zat, werd zodanig aan het hoofd gewond, dat zij naar het ziekenhuis te Waalwijk ver voerd moest worden voor behandeling. Bei de auto's werden zwaar beschadigd. „LOOFT DEN HEER" De Chr. Gemengde Zangvereniging 'Looft den Heer' zal a.s. zondagmorgen om 11 u., in de kapel van de strafgevangernis te Den Bosch, de te houden kerkdienst opluisteren met zang, onder leiding van de dirigent de heer Alb. Christ. TURNWEDSTRIJDEN De voor zaterdag op het SSC-terrein ge plande turnwedstrijden van de afdeling Noord-Brabant - Limburg van 't Chr. Gym- nastiekverbond, georganiseerd door de Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria", moes ten vanwege het slechte weer in de Sport hal „Zidewinde" worden gehouden. Bijna 1200 turners en turnsters namen aan de wedstrijden deel en ook van de zijde van het publiek bestond hiervoor grote belang stelling. De muzikale wandeling kon jam mer genoeg geen doorgang vinden. In ons volgend nummer komen wij hierop uitvoerig terug. Wijn, Volt 2,08,1; 3. A. Verhoeven, Waalwijk 2,11,8. Heren 5000 meter: 1. J. Denis, Sprint 16,51,8; 2. Voorn, PH 17,10,6; 3 B Ketelaar, Waalwijk 17,34,4. Dames 100 meter: 1. Kroes. Volt 13.00. Hoogspringen Jongens A: 1. L. van Berlo, GAC 1,67; 2. Stad houders, Excelsior 1,67; 3. J. de Wil de. Sprint 1,57. Meisjes A Hoogspringen: 1 R. de Bever, PH 1,49; 2. T. de Ruyter. Waalwijk 1,44; 3. W. Dem mers, Waalwijk 1,34. Jongens B Discus: 1. A. Tijhuis, Excelsior 28,60; 2. J. van Gils, Excelsior 25,10; 3. T. v. d. Geld. Waalwijk 24,30. Meisjes Discus A: 1. L. van Loon, Volt 22,60; 2. C. Beks, PH 22,60; 3. J. Simons, Volt 19,70. Verspringen Meisjes A: 1. R. de Bever, PH 5,04; 2. L. van Loon, Volt 4,85; 3. W. Demmers, Waalwijk 4,64. Verspringen Jongens C: 1. P. Joosen, Excelsior 5,07; 2. Stad houders, Excelsior 5,06; 3. Kieboom, Excelsior 4,60. Meisjes B Kogel: 1. J. Berens, Excelsior 8.83; 2. v. Gestel, Volt 8,61; 3. H. Simons, Volt 8,51.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3