De je ho van het Zuiden Ruim 1100 gymnasten in Sprang-Capelie RKC beste amateurploeg bij Nederlands kampioenschap Henk Scholte demonstreerde voor b.v. Nooit Thuis in W'wijk Zo vlogen de duiven Stichting «De Werft» krijgt subsidie voor gemeenschapshuis een fiets TOON AARTS JUNIOREN - HOOFDKLASSE RAAD LOON OP ZAND VERGADERDE „Dikke deur'7 West" Lof voor initiatief van stichting Gildenbond Welke aktiviteiten Grote Geveke graafmachine rusl- verkavelingswerken in Waalwijk Blijf fit en jong Drunense ambtena ren wannen oud-wethouder Smolders-beker WaalwSjk Sprang-Capelle Loon op Zand Vlijmen Goede spaarmaand bij „Langstraat- MAANDAG 10 JUNI 1968 89e JAARGANG No. 47 De Stichting „De Werft" te Kaatsheuvel krijgt van de gemeente Loon op Zand een kapitaalsubsidie van 268.500,voor de realisering van een gemeenschapshuis aan de Hoofdstraat te Kaatsheuvel. Op voorstel van de heer J. v. Nieuwstadt, waarmee zowel de meerderheid van de raad als burgemeester en wethouders accoord gingen, zal bij een even tueel exploitatietekort hiervan niet meer dan 20 procent tot een maxi mum van 10.000,worden bijgedragen. De heer v. Nieuwstadt meende dat het een goede zaak is dat Kaats heuvel nu eindelijk eens de beschikking krijgt over geschikte lokaal ruimte voor de activiteiten van alle plaatselijke verenigingen en stich tingen op maatschappelijk, levensbeschouwelijk, recreatief en cultureel terrein. Hij maakte zich er echter zorgen over dat straks de exploita tietekorten ook nog eens volledig voor rekening van de gemeente zul len gaan komen. Ik zou, aldus de heer v. Nieuwstadt, daarom in het kort samengevat van dit voorstel willen zeggen: geen bezwaar tegen de gevraagde subsidie, maar straks geen onbeperkte gemeentelijke bijdra ge in het exploitatietekort, doch slechts ten hoogste 20 procent van de totale kosten, zoals die voorkomen in de exploitatie-opzet, die door het bestuur van de stichting is ingediend, hetgeen neerkomt op een bedrag van 10.000, De heer Hornman was eveneens gelukkig met het initiatief van de stichting „De Werft", omdat het in de toekomst kan voorzien in een ernstige leemte die hier ter plaatse gevoeld wordt. Het finantiële offer dat van de gemeente gevraagd wordt, vindt hij dan ook ten volle verantwoord. Wel wilde hij opmer ken dat in het verleden onder veel moeilijker omstandigheden veei werk voor de gemeenschap is ge daan, o.a. door de „Kinkenpolder" en het NKV-gebouw de Gildenbond. Al moest men roeien met de riemen die men had, hier en daar zelfs iets te commercieel te werk moest gaan om een exploitatie mogelijk te ma ken, toch had hij waardering voor het vele werk en dienstverlening door deze beiden geboden. De enige plaats waar het jeugdwerk nog bloeide, was de „Kinkenpolder" en de heer Hornman meende dat deze accomodatie ook in de toekomst nog goede diensten aan het jeugdwerk zal kunnen verlenen. Ook het Gil denbondsgebouw heeft door zijn gratis ter beschikking stellen van zijn zaalaccomodatie aan bijv. be jaarden, Roode Kruis, EHBO-werk, oudervergaderingen van scholen, Oranjefeesten enz. recht op dank baarheid van de gemeenschap, al dus spreker, en hij geloofde dat ook in de toekomst aan dit gebouw bui ten de eigen NKV-activiteiten be- behoefte zal blijven bestaan. Een goede samenwerking en planning zal in de toekomst nodig zijn om al deze accomodaties hun levensvat baarheid te doen behouden. Het was ook zijn indruk dat het zeer moei lijk zal zijn de exploitatie-opzet te verdezenlijken, zodat in de toekomst hierop gesubsidieerd zal moeten worden. Hij zou graag zien dat bei de andere instellingen, die zeer ze ker enige weerslag zullen ondervin den van het in exploitatie nemen van „De Werft" en die evenals deze instelling werken op basis van dienstverlening zonder oogmerk van winst, bij een mogelijk nadelig saldo onder bepaalde voorwaarden geheel of gedeeltelijk gesubsidieerd zouden worden. Hij zou het betreuren als beide instellingen hun activiteiten zouden moeten staken als gevolg van de door hem met vreugde be groette werkzaamheden van „De Werft". Voor de heer P. v. Laarhoven was het een uitgemaakte zaak dat hij zich, in verband met de finantiële consequenties voor de gemeente, niet met het voorstel kon verenigen. Ook de heer IJpelaar was dezelfde mening toegedaan en voegde er aan toe dat naar zijn mening de ge meenschap nog eens voor rare din gen zou komen staan. De heer J. Beerens merkte op, dat het nieuwe gemeenschapshuis de steun zal moeten hebben van alle groeperingen uit de gemeente en 't stond volgens hem nog niet vast dat deze hiervan gebruik zullen maken. Hij wees er nadrukkelijk op dat het N.K.V. zeker in haar eigen Gilden bond zou blijven en verwachtte dat velen in verband met de op te bren gen hurprijs straks zullen blijven waar ze zijn. De heer Soeterboek zag vele plus punten, maar maakte zich toch ook zorgen over de finantiën en achtte het daarom verstandig een aanvul lende subsidie te limiteren. De heer Eijkemans wilde wel aan het voorstel meewerken, maar dan onder dezelfde voorwaarden, der halve bij een aanvullende subsidie niet hoger te gaan dan een vooraf bepaald percentage. Burgemeester L. v. Erp merkte in zijn antwoord op, dat er te zwaar geleund wordt aan zaalverhuurders en het N.K.V.-gebouw, zoals hij reeds beluisterd had bij gelegenheid van een in huize „Bethlehem" ge houden „hearing" vorig jaar decem ber, waar de stichting „De Werft" haar plannen had ontvouwd. In het verleden zijn er een scala van mo gelijkheden opgebouwd in de Gil denbond, die er niet altijd thuis ho ren. Men diende niet uit het oog te verliezen dat men met een gemeen schapshuis tegemoet kan komen aan de door gebrek aan zaalruimte ont stane ongezonde ontwikkeling van het gemeenschapsleven in de café's en dat in het gebouw „De Werft" nog tal van toekomstige aktivitei ten zouden kunnen worden ontwik keld. Het gaat hier nu om de mo gelijkheid tot ontplooiing van de mens in z'n vrije tijd. Hij gaf toe dat men aan het begin stond van een avontuur, maar daarvoor stond men ook, toen men hier het eerste echte voetbalveld in gebruik ging nemen. Hij meende, dat wanneer deze mogelijkheid er eenmaal is, ex- een opleving zal ontstaan om daar van gebruik te maken. Het gebouw zal op den duur overigens in een professionele sfeer moeten worden getrokken. Het ongewisse van de exploitatie-opzet is meerdere malen uitvoerig besproken. Volgens insi ders hem verteld hadden, was de raming van o.a. inkomsten uit ver koop van dranken aan de lage kant. Burgemeester Van Erp wilde graag meegaan met de amendei-ing van de heer Van Nieuwstadt en een even tuele aanvullende subsidie te beper ken tot een bepaald maximum. Hij verbond hieraan echter de voor waarde, dat deze kwestie nog eens met het stichtingsbestuur zal wor den doorgenomen. Aangezien geen der raadsleden, met uitzondering van de heren v. Laarhoven en IJpe laar, geen bezwaar meer hadden, werd dit aangenomen. Tegen het voorstel tot het be schikbaar stellen van 1.650,als geschenk van de gemeente Loon op Zand voor het nieuwe provinciehuis in Den Bosch, waren geen beden kingen. Wel gingen er enkele stem men op hieraan enkele voorwaar den te verbinden. De heer v. Nieuw stadt zag de totale inbreng van de Brabantse gemeenten liever besteed aan een serie kunstwerken, die door Brabantse kunstenaars zouden kun nen woi-den vervaardigd. Burgemeester Van Erp vond het niet passend te omschrijven wat we moeten geven of wat men wil heb ben. Het voorstel van de afdeling Noordbrabant van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten was volgens hem volkomen bonafide en in overleg met de architect tot stand gekomen. Hij wenste niet graag een boodschap mee te geven naar Den Bosch en het provinciaal bestuur in overleg met genoemde afdeling zelf laten bepalen waaruit het te bekos tigen kunstwerk zal bestaan. Hij zei echter wel van mening te zijn dat zou moeten worden bevorderd dat Brabantse kunstenaars gelegenheid kregen aan de vervaardiging van 't geschenk van de gemeente mee te werken. De raad besloot donderdagavond verder te voldoen aan het verzoek om medewerking van het desbetref fende schoolbestuur tot realisering van een nieuw semi-permanent schoolgebouw voor meisjes in de parochie Berndijk. Vóór het begin van het nieuwe schooljaar hoopt men dit nog in gebruik te kunnen nemen. Desgevraagd deelde burge meester Van Erp mee, dat de bouw van een nieuwe kleuterschool wacht op het beschikbaar komen van de finantiën. De heer Eijkemans deed de sug gestie om de kleuterschool, na de realisering van de nieuwe meisjes school, onder te brengen in de dan vrijkomende meisjesschool aan de Sweensti-aat, hetgeen de voorzitter het overwegen alleszins waard acht te. De overige agendapunten gingen in een snel tempo onder de voor zittershamer door. Bij het foorstel tot het verklaren dat wordt voorbe reid een herziening van het bestem mingsplan „Molenwijck", deed de voorzitter de prettige mededeling, dat Gedeputeerde Staten zo pas goedkeuring hadden verleend tot 't bouwrijp maken van een deel van het plan, waardoor voorlopig ruim te komt voor het bouwen van circa 65 woningen. \--£s5a* ■v 1 1 ""'BI Ié A/fe benodigdheden van STATIONSTRAAT 51* WAALWSK Onder auspiciën van de KNVB werden zaterdag en zondag op het KNVB-sportcentrum te Zeist de wed strijden verspeeld om het kampioen schap van Nederland van de junio ren-hoofdklasse. Van afdeling Zuid I was RKC door de KNVB uitgeno digd. Het is een bijzonder geslaagd toernooi geworden, wat RKC de vier de plaats heeft opgeleverd achter ploegen als Feijenoord, Go Ahead en Blauw Wit. RKC eindigde wel als eerste amateurvereniging. De eerste wedstrijd zaterdagmor gen tegen Go Ahaed leverde al me teen een zege op. RKC draaide aan merkelijk beter dan in de competitie de laatste tijd en was voor de rust ze ker de gelijke van Go Ahead. De beste kansen kwamen zelfs voor RKC. Na de rust werd Go Ahead veel sterker, maar RKC wist overeind te blijven. Kort voor tijd kreeg RKC een penalty te nemen wegens haken van J. Verharen in het strafschopge bied. D. Akkerman benutte de straf schop feilloos. De Deventernaren konden de nederlaag maar moeilijk verkroppen. De tweede wedstrijd ging tegen Blauw Wit en van beide kanten werd goed en sportief spel vertoond. Blauw Wit was over het geheel genomen iets beter maar noch zij, noch RKC kon den tot scoren komen. De derde wed strijd leverde voor RKC de eerste nederlaag op, en wel tegen Leeuwar den. RKC nam door W. Schoemans de leiding. Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. Daarna werd Leeuwaren beter; men vertoonde meer conditie en het slotoffensief leverde dan ook 2 goals op. Zondag werden de wedstrijden voortgezet. RKC moest om 12 uur aantreden tegen Sportclub Irene. Voor de rust was het een gelijkop- gaande strijd met wisselende kansen aan beide zijden. Na rust was RKC veel sterker en kreeg verschillende goede kansen, die echter geen van allen in een doelpunt werden omge zet. Kort voor lijd lukte het R. Nijs- sen zichzelf een mooi verjaardags cadeau te schenken door middel van een goed schot, dat de keeper van Sportclub Irene geen kans liet. De laatste wedstrijd van het toernooi ging tegen Feijenoord. In de begin fase gingen beide ploegen goed tegen elkaar op. Daarna begon echter de techniek een woordje mee te spelen. Met twee goals voor de rust en een goal na rust stelde Feijenoord het kampioenschap van Nederland veilig. Feijenoord had een goed team, maar als RKC de kansen, die het nog kreeg zou weten hebben te benutten dan had het heel anders kunnen lopen, mede door te bedenken, dat bij een overwinning RKC en niet Feijenoord kampioen van Nederland zou zijn ge weest, vanwege het doelgemiddelde. De eindstand was nu als volgt: 1. Feijenoord 2. Go Ahead 3. Blauw Wit 4. RKC 5. Leeuwarden 6. Sportclub Irene. SPRANG-CAPELLE - De kring Brabant-Limburg van 't K.N.C.G.V. (het Koninklijk Nederlands Christe lijk Gymnastiek Verbond) hield zater dag in Sprang-Capelle de jaarlijkse adspirantendag. Ruim 1100 turners en turnsters in de leeftijd van 10 tot en met 16 jaar namen aan de wed strijden en het défilé deel, een kleine 100 meer dan vorig jaar toen de ad spirantendag van het K.N.C.G.V. in Eindhoven werd gehouden. Het slechte weer was er oorzaak van dat de wedstrijden niet op het sporttterrein van S.S.C. konden plaatsvinden. De verenigingen (in to taal 18) moesten nu gebruik maken van de sporthal en van de grote zaal in het cultureel centrum Zidewinde. Er moest heel wat worden geregeld om met zo'n groot aantal gymnasten alles naar wens te doen verlopen. Maar de organisatie was voortreffe lijk. Terecht bracht de voorzitter van de kring Brabant-Limburg, de heer Donkers uit Cuyk aan de Maas, daar voor hulde aan de gymnastiekvereni ging Pro Patria uit Sprang-Capelle. „In Sprang-Capelle weten ze hoe het hoort", merkte hij op. Na het défilé in de sporthal nam men een ogenblik stilte in acht voor de tienjarige Hans Timmermans van de gymnastiekver. O.N.I. uit 's-Graven- moer, die dezer dagen bij een ver keersongeval om het leven kwam. Er vielen dit keer niet veel eerste prijzen. De jury stelde zeer hoge ei sen aan de bekwaamheid van de ad- spiranten. Bij de marcherende groe pen kwam het Sprang-Capelse Pro Patria het best voor de dag. De Pa- irianen behaalden de eerste prijs. De tweede prijs was voor S.S.S. uit Nieuwendijk en de derde prijs ver wierf Blauw-Wit uit Roosendaal. Van de drumbands eiste het Eind- hovense Rust Roest de hoogste eer voor zich op. Nummer twee werd het korps uit het Limburgse Treebeek en op de eervolle derde plaats eindigde Longo uit Breda. Bij de muziekkorp sen ging de eerste prijs naar Sirena (Sprang-Capelle) en de tweede naar Marijke (Sprang-Capelle). De vereni gingen met het grootste aantal adspi- ranten waren Longo uit Breda (150), Rust Roest uit Eindhoven (125) en C.S.V.T. uit Treebeek (100). De overige uitslagen luiden: le prijs .meisjes 12-13 jaar le graad: Longo, Breda. le prijs, meisjes 14-16 jaar 3e graad: Pro Patria, Sprang-Capelle. le prijs, meisjes 14-16 jaar le graad: Longo, Breda. Op uitnodiging van de nog jonge biljartveieniging 'Nooit Thuis', gaf de bekende Nederlandse libre- en kaderspecialist Henk Scholte in ca fé-restaurant 'De Molenvliet' bij de heer A. van Cromvoirt, donderdag avond een biljartdemonstratie, die van de zijde van de Waalwijkse bil jartliefhebbers grote belangstelling trok. De ere-voorzitter van het district Waalwijk van de KNBB, de heer Tom Burmanje, heette de heer Scholte hartelijk welkom in Waal wijk en noemde het een lofwaardig initiatief deze avond te organiseren. Hij wenste de jonge Biljartvereni ging 'Nooit Thuis' geluk met hun een-jarig bestaan en hun toetreding tot de KNBB-gelederen. Het strekt deze jonge vereniging tot eer, dat zij kans hebben gezien, de Nederlandse grootmeester in de biljartsport Henk Scholte voor een biljartdemonstratie naar Waalwijk te halen en de gro te belangstelling voor deze avond be wijst wel hoezeer de komst van de heer Scholte door velen wordt ge waardeerd. Hij wenste hem veel succes, evenals zijn tegenstanders, de heren Leo van Cromvoirt van de BV Nooit Volleerd en Wim v. Crom voirt van de BV BSV, die in de plaats van Berry van Cromvoirt zou spelen, daar deze laatste door mili taire verplichtingen verstek moest laten gaan. Hoewel de heer Ad van Cromvoirt zijn uiterste best had ge daan om de biljartballen in prima staat te brengen (ik heb er de hele oag op gepoetst, zei hij) prefereerde de heer Scholte toch de door hem meegebrachte kunsthallen. Ondanks deze kunsthallen zat het de groot meester donderdagavond nu niet di rect mee, hetgeen goed te merken was aan de demonstratie. Tegen het einde maakte hij hierover zijn ex cuus tegenover het publiek. Als eerste trad hij aan tegen de jonge Wim van Cromvoirt, die ech ter al spoedig een harde klap moest verwerken. Vanaf de afstoot scoor de Wim 2 carambols, waarop Henk Scholte in de, eerste beurt reeds 'n serie van 387' car. liet noteren. Dit betekende voor de jonge Waalwijkse crack de genadeslag en hoewel Henk Scholte voor de laatste carambols nog 4 beui-ten nodig had, kwam W. van Cromvoirt niet verder dan 7 carambols, zodat deze partij eindig, de in een 400-7 overwinning voor de Donderdag kreeg Aannemingsbe drijf G. B. de Koning uit Genderen de beschikking over een van de grootste graafmachines. Tijdens een korte plechtigheid werd de door Geveke N.V. te Amsterdam geïm porteerde machine in gebruik ge nomen. De machine zal te werk ge steld worden in de buitenpolders van Waalwijk, waar het Genderen- se bedrijf onlangs met ruilverkave lingswerkzaamheden is begonnen. De Link Belt Speeder LS 5000 is van een grotere omvang en kan veel meer werk verzetten dan de tot nog toe in Nederland in gebruik zijnde machines. Bij het graafwerk maakt men niet meer gebruik van kabels, maar van hydraulische cy linders via aandrijving van de graaf - arm. Twee grote pompen worden door een dieselmotor aangedreven. De ene regelt de rij- en zwenkbe- wegingen, terwijl de andere bestemd is voor de graafarm. Het gehele aparaat heeft een ge wicht van 31 ton. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door de ruil verkavelingscommissie voor Waal wijk. Tevens waren vertegenwoor digers aanwezig van de Cultuur- Technische Dienst en van de N.V. Grondmij. Nederlandse-, Europese- en Wereld kampioen. De tweede demonstratiepartij ver liep wel enigszins anders. Als te genstander moest Henk Scholte nu de strijd aanbinden tegen Leo van Cromvoirt van BV Nooit Volleerd in een partij van 300 carambols ka der 38/2. Henk Scholte had 7 beur ten nodig voor de eerste 100 car. Leo van Ci'omvoirt stond toen op 32, doch in de 8ste beurt maakte ce Waalwijker een fraaie serie van 87. Hierdoor werd de stand 124-112 in het voordeel van Leo van Crom voirt. Zelfs naar 11 beurten stond Leo nog met 173 tegen 143 vooi\ doch toen maakte Henk Scholte 'n serie van 117 car. waardoor de voor sprong van de Waalwijker weer te loor ging. Hoewel deze laatste in de 5 beurten die nog volgden nog be tere series kon produceren dan Scholte, maakte de Eindhovenaar in de 16e beurt aan alle onzekerheid een einde en besliste de partij in zijn voordeel door de 30o vol te ma ken. Leo van Cromvoirt had toen 252 car. gescoord. Hij had echter taaie tegenstand geboden en werd daardoor eervol verliezer. Met een aantal fraaie kunst- en fantasiestoten besloot Henk Scholte deze geslaagde biljartavond, waar mede de deelnemers veel eer heb ben ingelegd en waarvoor 'n woord van dank aan de organiserende BV 'Nooit Thuis', o.i. niet mag worden onthouden. Koop Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 3613 Zaterdagmiddag werden oP de ter reinen van RKC tussen de verschil lende gemeente-elftallen uit de om geving wedstrijden gespeeld. Om 12 uur werd met de wedstrijden een aanvang genomen, nadat wethou der v. d. Hoven de aftrap verricht had van de eerste wedstrijd. On danks het zeer slechte weer, vond men het toch wel leuk, hoewel er natuurlijk niet zoveel toeschouwers waren komen opdagen. De wedstrij den waren georganiseerd door de >portvereniging van de gemeente Waalwijk. Er wertl gespeeld om de oud-wethouder Smoldersbeker. een wisselbeker. De wedstrijden duur den 2 x 15 minuten, terwijl de finale 2 x 20 minuten duurde. De uitslagen waren als volgt: Poule A: VlijmenOisterwijk 20 Waalwijk 1Udenhout 10 VlijmenWaalwijk 1 00 UdenhoutOisterwijk 41 OisterwijkWaalwijk 1 04 UdenhoutVlijmen 01 Poule B: Waalwijk 2Loon op Zand 30 DrunenSprang-Capelle 40 Sprang-CapelleWaalwijk 2 02 Loon op ZandDrunen 02 DrunenWaalwijk 2 10 Sprang-CapelleLoon op Zand 3O In de finale speelden de elftallen van Waalwijk 1 en Drunen tegen el- Zondag 2 juni hield de Postduif 'n wedvlucht vanuit Pont St. Max met de volgende uitslag: J. v. d. Heuvel 1, H. Pullens 2 7 8 19, Jan Hamers 3 10 17 41 69 78, G. de Man 4 56 68, J. J. Timmer mans 5 15 43, Th. Groenendaal 6 26 57 66, H. Schaefer 9 31 45 64 79, J. de Jong 11 24, W. Snels 12 42, G. Schoemans 13 39 62 76, Fr. Ver hoeven 14 37, Joh. C. Verhagen Sr. 16, L. Kemmeren 18, H. Lombarts 20 28, Jos v. Bladel 21 46 82, A. van Huiten 22 48 71„ M. v. d. Heuvel 23, L. van Son 25 40 49 50 74, J. v. d. Meijdenberg 27 52 75, J. Verha gen Jr. 29 54, Jo Mulder 30, H. Knippels 32 67, Th. v. d. Meijden berg 33, A. Snoeren 34, A. Vermeer 35 51 60 80, P. Adriaanse 36 55, Th. Duivekam 38 58. A. Spapens 44, A. Dekkers 47 63, L. v. d. Heuvel 53, Fr. v. Gerven 59, Th. Reuser 61, C. v. Bijnen 65 77, A. v. d. Schans 70, J. v. Beek 72, P. de Laat 73, Adr. Le ij tens 81. Zaterdag 1 juni hielden wij een wedvlucht vanuit Moulins in sa menwerking met de fond Union Midden Brabant, de aankomst in Waalwijk. A. Vermeer 1 4, L. v. d. Heuvel 2, Groeneveld 3 6 15, H. Pullens 5, A. v. Huiten 7, Jos van Bladel 11, J. J. Timmermans 12, A. van Mierlo 13, W. Snels 14 20, M. v. d. Heuvel 16, Leo van Zon 17, Jos van Schaik 18, J. Verwiel 19, v. Riel-de Louw 21, A. van Eeten 22. P.V. „NOOIT GEDACHT" De postduivenvereniging 'Nooit Gedacht' hield zaterdag 'n wedvlucht vanuit Orleans. De uitslag was als volgt: A. v. 1 iggelen 1 28; G. Rozenbrand 2 16 26 60; P. Blom 3 32 36; A. Willemse 4 29; J. v. Zeist 5 15 17 39 56; A. Snap haan 6 43; A. Vos 7 9 50 57; H. Dekkers 8 42 46 51; P. de Meter 10; J. IJpelaar 11; D. v. Os 12; E. Braspenning 13; H. Spuij- brock 14; Vic. Treffers 18 59; A. Nieu- wenhuizen 19; Joh. Sterrenburg 20 58; Leeggangers 21 52; A. Ophorst 22; C. Brocks 23; M. Mesch 24; C. Verhagen 25; J. Kramer 26; T. Tactor 31 55; A. Tref fers 30 32; D. v. d. Schans 34 41; A. van Gooi 35; H. de Jong 37; J. de Meter 38; A. v. Zeist 40; Heiblom 44; C. v. Tilborgh 45; C. Pullens 47 48 54; A. Tactor 49; G. Gecnen 53. Aankomst eerste duif 11-24-03 uur. Hoofdprijs gewonnen door G. Rozenbrand. Donderdag a.s. inmanden voor Creil tus sen 7 - 9 uur. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging 'De Luchtbode' hield zaterdag 8 juni haar vlucht vanuit Orleans; afstand 472 km. Deelname 67 dui ven. Gelost om 6. - uur. Aankomst eerste duif 11-47-40 uur. Overduif: M. Vera 12-34-30 uur. De uitslag is als volgt: Schapendonk 1 11; H. v. d. Linden 2; A. J. v. Dongen 3 6; Henk v. d. Velden 4; R. v. Laarhoven 5; H. M. v. d. Velden 7; C. IJpelaar 8; Sj. Hooijmayers 9 17; M. Vera 10;- Gcbrs. v. d. Velden 12; K. v. Esch 13 14; B. v. lersel 15; M. v. d. Velden 16. Zondag 9 juni werd de vlucht gehouden vanuit Noyon, afstand 271 km. Gelost om 7.- uur. Aankomst eerste duif 11-24-22 uur. Overduif: Gebrs. v. d. Velden 11-58-38 uur. De uitslag is als volgt: Gebrs. Boons 1 2 25 28; C. IJpelaar 3 9 26; G. Schoenmakers 4; H. v. d. Linden 5 11 19; M. Vera 6 16 21 22 29; A. J van Dongen 7 8 10 24; Henk v. d. Velden 12 32; K. v. Esch 13; G. IJpelaar 14 20; J. Aarts 15; Gebrs. van Noije 17 27; S. Hooijmayers 18 23 30; A. Leermakers 31. Vrijdag inmanden jonge duiven van 19- 19.30 uur. Deze worden gelost om 7 uur zaterdag. „WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Orleans, Frank rijk. Aan deze vlucht was een beker ver bonden voor de eerste prijsduif; het was P. v. Bers die deze behaalde met dezelfde duif die in 1967 ook deze beker won en nu officieel winnaar werd van deze fraaie be ker. Gedurende de maand mei werd bij de Raiffeisenbank „Langstraat West" aan spaargelden ingelegd een bedrag van 630.179,49 en terugbe taald een bedrag van ƒ303.164,37. Door dit prachtig spaarresultaat werd bij deze bank het totaalbedrag van 12 miljoen aan spaargelden overschreden. kaar. Deze strijd werd door Drunen met 20 gewonnen. Om de derde en vierde plaats werd gestreden door Vlijmen en Waalwijk 2. Vlij men won met liefst 60. Door wet houder v. d. Hoven werden na af loop in de RKC-kantine de prijzen uitgereikt. Hij dankte allen, die had den meegewerkt om dit tournooi te kunnen laten verspelen. In het bij zonder dankte hij de sportvereniging van de gemeente Waalwijk, de voet- balvei-eniging RKC en de scheids rechters. Ondanks de weergoden, die minder gunstig beschikt hadden was er toch met veel plezier gevoetbald. Aan het elftal van de gemeente Dru nen kon hij de oud-wethouder Smol ders wisselbeker uitreiken, die ver gezeld ging van een kleinere defi nitieve beker. De tweede prijs, be schikbaar gesteld door de sportver eniging van de gemeente Waalwijk was voor het team Waalwijk 1, ter wijl de 3e prijs, een medaille, even eens van de sportvereniging Waal wijk naar het elftal van de gemeen te Vlijmen ging.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5