fi I.VAN WIJLEN&ZN Van Wijle" Smidje Verholen en de veedieven van Texas De Vijfde Colonne Abonneert U op dit blad Heistraat 211Sprang-Capelle, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 JUNI 1968 Woningruil kinderwagen Bruidsjurk net meisje vakantie werkers L. VESSEUR VOLOP VOORRADIG PERKGOED 599.- Vertrouwen hebben in het merk dat u koopt en de zaak waar u koopt. U maakt dan bij ons een goede keus met een Philips koelkast.Bekijk de vele Philips modellen van alle kanten. Het valt onmiddellijk op.Wat een ruimtewinst, wat een praktische indeling...wat een fraaie vormgeving. En u weet dat de naam Philips u kwaliteit en service garan deert. Bovendien staan wij in voor deskundige plaatsing. Van Liesdonk's BANDENHANDEL CO^lOHT STUOO AVAN Heb woning Crispijnstr. 106 Waalwijk. Huur 11.10. Wil ruilen met andere wo ning. Hogere huur geen be zwaar. TE KOOP zo goed als nieuwe merk: Van Delft. met toebehoren; maat 38. Te bevragen: Klaproosstraat 126 Waalwijk GEVRAAGD voor hele of halve dagen; 5 dagen per week. Mevr. Meys Grotestraat 207, Waalwijk FIRMA MAYERS Grotestraat 53, Waalwijk heeft nog plaats voor enkele Leeftijd 15 a 16 jaar. Neemt U eens een kijkje bij TUINCENTRUM Van Haestrechtstraat 36a Kaatsheuvel - tel. 3561 o.a. geraniums, salvia's, lobelia's, petunia's, penstemon, canna's, leeuwenbekken, margrieten en asterplantjes en diverse andere soorten. Als extra aanbieding: snijbloem DUIZENDSCHOON 0.50 per bos. AFRIKANEN 10 st. voor 1. Philips Combi-koelkast 230 liter 141x50x60 cm Koelruimte van 190 liter; gescheiden1 diepvries-bewaarruimte van ca. 40 liter. 3 sterren-koeling -18°C. Grandioos, zo'n combinatie met het unieke Philips vocht-koelsysteem. Ontdooien is er niet meer bij! Automatische vochtigheidsregulatie tegen uitdrogen van levensmiddelen. Philips tafelmodel 155 liter 85x50x60 cm Maar liefst 155 liter koelruimte op slechts 50 x 60 cm keukenvloer. Het praktische bovenblad is een „verlengstuk" van uw aanrecht. Grote diepvriesbewaarruimte, 2 sterren-koeling (-12°C); ruime vleeslade; dubbele groente- en fruitladen. 349.- ri- Philips kastmodel 170 liter 106x49x62 cm Kastmodel met verstelbare pootjes. Een zeer royale koelruimte op een klein oppervlak. Reuze gemakkelijk tijdens de weekeinden. Komt tegemoet aan de steeds groeiende koelwensen. Extra groente- of vleesbak; meer plaats voor flessen, pannen, schalen. Circulatie-koeling en de temperatuurbalans zorgen voor de vereiste temperatuur op de juiste plaats. 2 sterren-koeling (-12°C) 459.. Een koelkast kopen is een kwestie van vertrouwen PHILIPS Met grote vreugde geven wij kennis dat onze ouders C. SCHAAFSTRA en J. SCHAAFSTRA-BRANDS 5 juli a.s. hun zilveren huwelijksfeest hopen te vieren. Tot hun intentie zal op die dag om 9.30 uur een H. Mis worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Antonius. Frank en Martin Albert en Annie Joke en Ad Crisje Waalwijk, juli 1968 2e Crisp ij nstraat 50. Gelegenheid tot feliciteren van 16.30 tot 18.00 uur in café de „Heibloem" Passier, Antoniusstraat 5, Waalwijk. FEUILLETON door Evan John 8) En weigerde één keer zelfs botweg een majoor-generaal toe te laten, zodat de dappere man heel de lange terugreis zo van woede kook te, dat de stoomketel van de loco motief er zich bij schaamde. Nog minder welkom onthaal vond een brief uit Londen, die op een dag in maart 1945 arriveerde. Deze bevatte de mededeling dat een zeker Ka merlid een „semi-officieel" bezoek wenste af te leggen en een aanmoe digingstoespraak tot de arbeiders wilde houden over oorlogsinspan ning. Er ging een brief terug naar Londen met het verzoek dadelijk de spons over het plan te halen en te informeren hoe het kwam dat be doeld Kamerlid van het bestaan van de B.C.X. afwist. Die vraag bracht B.C.X.'s Lon- dense vertegenwoordiger naar een kantoor in de buurt van de West minster, waar een buitengewoon zelfbewuste jongedame troonde, die heel ongekunsteld verzocht of hij haar maar gewoon „Bobbie" wilde noemen. Ze ontpopte zich als de secretaresse van het achtbare Ka merlid en leverde onder haar don kere wimpers een fascinerend staal tje ogen werk. Na deze voorhoede- aanval afgeslagen te hebben, bracht de B.C.X.-vertegenwoordiger haar tot de bekentenis dat het woord „semi-officieel" zoals gewoonlijk - niets om het lijf had. Mijnheer Broom wilde alles doen wat in zijn vermogen lag om de oorlogsinspan ning te vergroten. In andere fabrie ken en op menige scheepswerf had hij opvallende resultaten geboekt. Nee, ze wist niet hoe het kwam dat mijnheer Broom zijn oog op de B.C.X.-fabriek had laten vallen. Ja, misschien had de vakbeweging hem wel iets in het oor geblazen van die aard. Natuurlijk, ze zou tegen mijnheer Broom zeggen dat de au toriteiten er prijs op stelden dat er niet over de fabriek gesproken werd, zelfs niet tegen mede-kamer leden. Mijnheer Broom zou onge twijfeld het hele voorval als afge daan beschouwen en vergeten. Die verze*kering was amper gege ven en de tactvolle vertegenwoor diger met een allercharmantst glim lachje uitgeleide gedaan, of mijn heer Broom betrad het vertrek door een andere deur. Hij beende regel recht naar de lessenaar, liet zich op de stoel vallen en streek met een hand over zijn kale schedel. Enkele ogenblikken keek hij zwijgend toe hoe zijn secretaresse toebereidselen trof voor enkele manipulaties met lippenstift en zakspiegeltje. Toen begon hij eensklaps geïrriteerd met de achterkant van zijn vulpenhou der op de lessenaar te tikken. „Ik heb het woord voor woord gevolgd", zei hij. „Heb ik het er goed afgebracht?" „Watte?.O ja, dat was in orde". ,,'t Ziet er anders naar uit dat we het er ditmaal bij moeten laten". „Ik laat het er nooit bij als ik eenmaal begonnen ben". Mijnheer Broom staarde gemelijk voor zich uit. Hij was werkelijk niet van plan deze affaire op te geven, maar het viel niet te ontkennen dat doorzetten in dit geval wel eens erg pijnlijk kon blijken voor het Ka merlid George Broom. Gevaarlijk zelfs. Er moest nog een andere ma nier te vinden zijn. „Bobbie", zei hij tegen het meis je, „de notulen voor de vergadering van vanavond moeten nog getypt worden. Ga maar in de andere ka mer zitten. Ik moet nadenken". Hij hield niet erg van het Schot se bergland en voor het natuur schoon zou hij daar zeker nooit naar toe reizen. Hij begon in zijn werk hoe langer hoe meer voorkeur aan de dag te leggen voor de indi recte kanalen, althans in dat deel van zijn werk dat zekere verwik kelingen met zich meebracht. Zijn machtsdroom, dat verlangen om ge wichtig te zijn, dat in zijn balling schap zo lang onvervuld was geble ven, werd des te meer bevredigd, naarmate hij geheimzinniger ach ter de schermen kon werken. Het was hem, om een voorbeeld te noemen, volkomen ernst geweest toen hij zei dat hij kapitein Wishart niet meer wilde ontmoeten. Na hun korte samenspraak in de trein had hij de kwestie-Wishart overgedra gen aan enkele tussenpersonen, die gunstige rapporten uitbrachten over zijn ontwikkeling. Men had hem op zijn kantoor opgebeld en er was reeds een vruchtbare briefwisseling ontstaan; de brieven van de kapi tein zelf, ondertekend met „Front", bevatten reeds enkele voorshands nog onbelangrijke mededelingen, maar ook aanwijzingen waar be langrijker nieuws te krijgen was. Als Wishart op kantoor schreef, be gon hij altijd met „Lieve vader en moeder", gevolgd door een paar zin netjes over zijn gezondheid en het weer, om eventuele nieuwsgierige typistenogen te foppen. Deze voor zorgsmaatregel bewees, dat de ka pitein goed vorderde in techniek zowel als in bruikbaarheid; het zou niet lang meer duren of kapitein Wishart was rijp om op een straat hoek, of in een rijdende auto, in contact gebracht te worden met een werkelijk „interessant iemand" zoals hem beloofd was. Dat meisje Stevens - „Madge" had het hoofdkwartier daar gedoopt- was heel wat minder handelbaar geweest. Mijnheer Broom had zelfs een paar keren op het punt gestaan haar te rapporteren als zijnde „niet voldoende betrouwbaar voor ver dere ontwikkeling". Helaas, er wa ren te veel prominente personen die belang stelden in haar, althans in de brieven en zendingen, die da gelijks op een regeringsbureau door de handen van een klerk gaan. Zij had het niet gemakkelijk wat haar werk betrof, maar ze vatte haar taak evenmin gemakkelijk op. Doorgaans vond ze, bij alle drukte, nog tijd om de belangrijkste papie ren die ze moest opbergen, vlug door te lopen - bijvoorbeeld de ver slagen over de munitieproductie. Nee, dat meisje Stevens moesten ze niet loslaten. Jenkinson was een paar maal naar Londen geroepen om in zijn auto een fluisterend ver hoor af te nemen van hetgeen uit sluitend in een geheugen was vast gelegd. Hij tikte weer nerveus met zijn vulpen op de tafel. Dan bedacht hij dat Bobbie waarschijnlijk op het geluid zou afkomen en stak zijn handen in zijn zakken. Om er nu maar eens rond voor uit te komen: Bobbie werd lastig. Ze kwam nu al maandenlang na de middag en ook 's avonds bij hem, nadat zijn veel minder opzichtige en heel wat werkzamere dagtypiste was ver trokken. Wanneer Bobbie arriveer de, had ze haar dagtaak achter de rug en die dagtaak was niet al te interessant. Zeker, met haar uiter lijk en haar overvloed aan goede wil, kon ze ongetwijfeld ergens ge plaatst worden waar ze veel meer mogelijkheden kreeg. In haar hui dige werkkring voldeed ze goed, maar wat viel er nu voor een goe de agente te beleven op het kan toor van de Filmraad? Hij moest dit punt werkelijk ernstig overwe gen en trachten iets beters voor haar te vinden, zodra hij een defi nitief plan had wat betreft die ver wenste springstoffabriek in 't Noor den. B.C.X. vormde een van zijn hinderlijkste problemen en daar bij Op dit punt in zijn overpeinzin gen aangeland, kreeg het kamerlid George Broom een werkelijk mees terlijke inval. Zijn beide handen schoten uit zijn broekzakken en één er van schoot naar de lessenaar en bleef even zweven boven het rode drukknopje van de schel. De hand zweefde daar niet lang. Zij kwam niet dadelijk. Mejuffr. Bobbie Grew was in de aangren zende kamer verzonken in de over peinzing dat het onderhand tijd werd dat haar baas eens iets voor haar deed. Het geld dat hij haar be taalde, was natuurlijk een welkome aanvulling op het karige salaris, waarvoor ze zulke lange, saaie uren op het kantoor van de Filmraad doorbracht. En de extra stapeltjes bankbiljetten die ze af en toe kreeg wanneer Backgammon werkelijk goede berichten had gekergen, tel den ook aardig mee; het moest al leen vaker voorkomen. En dat zou pas het geval worden als ze op een plaats gezet werd die met haar ta lenten strookte. (Wordt vervolgd) Vennen 45, DONGEN tel. 01623 - 3202 Auto-, Tractor- en Landbouwbanden; assen, wielen, spatschermen, Torsi-assen, klephaken en scharnieren. Kogelkoppelingen, Accu's, Draaikransen en verlichting. Banden gratis monteren. Wielen uitbalanceren. Kaarttruc-Willem zat weer in de werkkamer van David N. Olliewoed en deze vroeg: „Nou, hoe is het ge gaan?" „Hij is er geweest, hoor", antwoordde Willem. „Maar 't heeft moeite gekost, dat moet ik toege ven. De volijverige hoefsmid toonde namelijk over aanzienlijk meer sluwheid te beschikken dan ik ach ter zijn boerenkop verwacht had. Hij was namelijk zelf ook gewapend en in een hevig vuurgevecht dwong hij mij al mijn patronen op te schie ten. Welnu, na verlies van mijn mu nitie besloop ik hem en wist ik hem met behulp van een mijner Japanse trucs te overmeesteren. De rest was toen kinderspel. Ik wierp hem in 'n steile afgrond en daar dient hij nu lot voedsel van de aasgieren, die zich voeden in het bleke maanlicht". „Hou maar op met je hoogdravende praatjes", snauwde David N. Ollie woed. „Had maar liever even over het randje gekeken of hij werkelijk naar beneden gekukeld was! Maar dat heb je natuurlijk niet gedaan, nè, ingebeelde sufferd dat je bent. En ga nu als de weerlicht Platvink- Jantje, Franse Sjarl en Sugarface waarschuwen. Zeg ze, dat we van nacht om één uur een nieuwe partij gaan halen en dat er haast is bij het werk, want sinds die wijsneuzi ge Verholen hier rondlummelt is er al te veel aandacht gevallen op ons doen en laten! Soms denk ik er zelfs over om maar een andere plaats van actie te kiezen „Hele maal niet nodig", zei Kaarttruc-Wil lem zelfverzekerd. „Van die Verho len zullen wij geen last meer heb ben. Die ligt beneden op de bodem van een diep ravijn en van al die andere ezelskoppen hier in Cowtown is er toch niemand, die iets van de situatie begrijpt Willem vertelde er maar niet bij, dat smidje Ver holen van die merkwaardige soep blokjes in de hand had gehad. Dat ging David niet aan, en Verholen was er toch geweest. Eilaas, w éér had sluwe Willem pech, want Ver holen was er helemaal niet geweest. Een oude boomstronk had zijn val gebroken en daar hing hij nu in de ruimte te bungelen, netjes opge- spietst aan zijn broek

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 11