waalwijkse en Lanqstpaatse couRant Voor V.G. Condor uit Kaatsheuvel de kroon op liet werk Circus Rancij l voorstellingen J. van Haren Hengelsportver. Koning van Visscherslust geuit vrijdag in Kaatsheuvel KAATSHEUVEL Zo vlogen de duiven GESLAAGD QNDERLINGCONCOÜRS IN WAALWIJK 395 stuks VRIJDAG 21 JUNI 1968 89e JAARGANG No. 50 Na zondag 2 juni in IJ denhout een tweede jrijs en zondag 9 juni in Ou denbosch een derde prijs in de wacht gesleept te hebben, meenden wij dat daar zonder meer ook een eerste prijs bij behoorde te komen. Dé gelegen heid daarvoor werd ons geboden door het toernooi van Atak zondag j.l. Wij waren er met twee teams voor de strijd in de derde klasse heren aan wezig en de overige leden en een grote schare supporters zorgden, vooral in de middag, voor de nodige aanmoedigingen. De derde klasse heren iverd onder verdeeld in twee poules: Poule A: Niegovoc 1 en 2, Terra Nova, Condor 1 en LVC 4. Poule B: Niegovoc 3, Condor 2, HVC 2 en LVC 5. Als naaste concurrenten ontmoette Condor 1 eigenlijk alleen Niegovoc 1 en Terra Nova. Bij de eerste wed strijd echter bleek al dat Terra Nova geen grote rol zou gaan spelen. Wij spaarden dan ook al onze krachten voor Niegovoc 1 die wij als laatste tegen ons zouden krijgen. Condor 1 kwam als poulewinnaar met de vol gende standen te voorschijn: Terra Nova - Condor 3-15 9-15 Condor 1-LVC 4 15-9 15-7 Niegovoc 2 - Condor 1 1-15 5-15 Condor 1 - Niegovoc 2 15-7 9-15 In poule B verrichtte Condor 2 prachtige prestaties, maar werd toch een, zij het niet gewillig, slachtoffer van SSS 2 uit Raamsdonksveer. Niettegenstaande dat werden zij 2e in hun poule wat voor hen bemoedi gende perspectieven voor de toekomst geeft. Zij presteerden het volgende: Niegovoc 3 - Condor 2 0-15 4-15 Condor 2-SSS 2 9-15 13-15 Condor 2-HVC 2 15-7 15-6 LVC 5 - Condor 2 2-15 7-15 In de finale streed Condor 1 met de winnaar van poule B, SSC 2. De eerste set werd gemakkelijk gewon nen met 15-7. In de tweede set ech ter bracht een inzinking ons spel en we verloren met 14-16. Toen meen den we te moeten laten zien ook met grote cijfers te kunnen winnen en we sloegen hard terug met 15-3. Om de derde plaats werd gestreden door de DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheu vel worden waargenomen door zijn collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. van Vlerken, Rubensstraat 8, Kaatsheuvel, telef. 04167-3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van twaalf uur tot 's-nachts 12 uur wenden tot de pasto rie van de parochie H.H. Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6, Kaatsheu vel, tel. 2517. DESK-EINDHOVEN Zaterdagmiddag a.s. om 5 uur speelt het eerste elftal van DESK op haar terrein een wedstrijd tegen een combinatie van de eerste divisieclub Eindhoven. Deze ontmoeting wordt gespeeld ten bate van Broeder Gre- gorius van het missiehuis St. Anto- nius, die vroeger deel heeft uitge maakt van de Eindhovense vereni ging en volgende maand naar de mis sie vertrekt. Het doel van het Eind hovense team zal worden verdedigd door Van den Anker, die daarmee zijn debuut maakt in het betaalde voetbal na diverse jaren voor RKC te hebben gespeeld. De verdere op stelling van de Eindhovenaren luidt: achter: Van Diessen, Van Dorst, Van Uden en Van Kessel; midden: Kooi man en Bloemers; voor: v. d. Moos- dijk, Brands, Manders en Soers. De DESK-opstelling wordt pas vrij dagavond bekend gemaakt. nummers twee van beide poules: Conder 2 tegen Niegovoc 1. Jammer genoeg kon ons team het niet bol werken. Zij verloren met de van weerstand getuigende cijfers 9-15, 13-15. Maar met e eneerste en een vierde plaats is onze moeite van een jaar hard trainen beloond. We mogen terugzien op een voor ons zeer goed geslaagd toernooi waar we onze eer ste beker konden verdienen. V.C. Condor naar monstertoernooi in „De Vliert" Ter gelegenheid van de tweede lustrumviering van V.C. DOS uit Den Bosch zal op zondag 23 juni a.s. een monstertoernooi worden gehou den in sportpark ,,De VliertOm t tienjarig bestaan van deze club extra luister bij te zetten zal er een toer nooi worden georganiseerd op natio naal niveau. Hieraan zal door 180 teams ivorden deelgenomen met een totaal van ongeveer 1350 spelers en speelsters en er worden maar liefst 35 speelvelden in gebruik genomen. Ook Kaatsheuvel zal op dit im mense sportgebeuren vertegenwoor digd worden door V.C. Condor. Twee herenteams zullen worden uitgezon den, die vanzelfsprekend alles in het werk zullen stellen zo goed mogelijk uit de bus te komen. De kansen zijn beslist niet gering, gezien de zeer goede resultaten die op vorige toer nooien reeds werden behaald. Wij zullen in de derde klasse strijd leve ren waarin 28 teams vertegenwoor digd zijn. Als onze pouletegenstan- standers zullen we ontmoeten: Nera uit Bussunr, Favorita uit Goir- le; Die Haghe uit Den Haag; Set Up uit Den Haag; DOS uit Den Bosch; Velmer uit Maren; OJC uit Rosma len; Saturnus uit Uden; DVS uit Utrecht; Hou Stand uit Rotterdam. Vlijmen Sprang-Capelle Capelle Na een toernee gemaakt te hebben door West-Brabant, komt a.s. vrijdag het beroemde Franse circus Sabine Kancy naar Kaatsheuvel om in zijn gigantische tent, welke geplaatst zal worden op het terrein, hoek St. Jo zefstraat-Van Heeswijkstraat, een 2- tal voorstellingen te geven. Deze be ginnen 's-middags om kwart over 4 en s-avonds om 8 uur. Het programma dat dit circus pre senteert bevat voor de pauze een bij zonder spectaculair nummer, n.l. bet optreden van de Maastrichtse domp teur Jean Michon, die na de tragische dood van de Italiaan Gerardi diens groep van zeven Berberleeuwen over nam. Gerardi werd op 13 maart j.l. aangevallen door de ruim 4 jaar oude leeuw Poulito, die eerder ook nog een ander gevaarlijk verwondde. Andere gewaardeerde nummers zijn de Ita liaanse clowns, die wat grappen ma ken met muziek of acrobatiek erbij, de boksende beren in hun meisjes- pakken, gepresenteerd door Will Ry- beck, en het optreden van directeur Danny Renz, die als de „gevaarlijke" Kid Callaghan met zijn paard Dyne- Op zaterdag 8 juni was het weer zo ver dat de onderlinge strijd ge streden zou worden op het koning schap voor het jaar 1968. Toen dat ook om ongeveer half tien de ruim 170 deelnemers aa>n het kanaal Dron- gelen-Den Bosch gereed stonden, waren de verwachtingen hoog ge spannen, immers het was prachtig visweer, bijna windstil, 'en licht be wolkt, kortom ideaal visweer dus. Toen dan ook om tien uur het begin- sein werd gegeven bleek al spoedig dat er menig visje uit het water ge haald zou worden. Jammer genoeg kon de prijsuitreiking eerst plaatsvin den op vrijdag 14 juni, en daar er be sloten was om de uitslag tot die da tum geheim te houden, bleef er de spanning danig in, en vroegen de meesten zich af wie zou nu koning zijn geworden. Toen dan ook op vrijdag 14 juni onze voorzitter, de heer J. v. Loon, deze feestelije bijeenkomst opende, om ongeveer 8 uur, in het clublokaal, bij De Nijs, was de spanning haast voelbaar geworden. Op de eerste plaats heette de voorzitter de deelne mers met hun dames van harte wel kom, en hoopte dat deze avond zou zijn zoals het andere jaren steeds was geweest, namelijk prettig en on gedwongen. Maar, aldus de voorzit ter, eerst zullen wij U bekend maken wie Koningsvisser van 'Visscherslust is geworden voor het jaar 1968; dit Is geworden de heer J. van Haren, Besoyensestraat 57, te Waalwijk. De heer J. van Haren heeft maar liefst 30 stuks weten te verschalken en is daarmee duidelijk koning ge worden. mite een komisch nummer brengt, dat men haast voor onmogelijk zou hou den. Les Cutis, twee mannen en een meisje, hebben veel succes met een knap getimed en uiterst gedurfd acro batisch nummer, evenals Les Alla- rions, die op 14 meter hoogte zonder vangnet een ijzingwekkende lucht- acrobatiek laten zien. Het gedeelte na de pauze, onge veer drie kwartier, speelt zich hele maal af in de Oosterse sfeer en wordt aangekondigd als „Feest in Nepal Dit feest grijpt terug op het oude circus van voor de oorlog. Het Verre Oosten houdt voor velen nog het on bekende, het verrassende in, ook in dit programma. De oude romantiek naar dat onbekende vindt men er in terug. Er zijn prinsen, prinsessen, sla vinnen en slaven, exotische dieren, 'n slangennummer, zwevende dames, een formidabele groep Chinese acro baten, een messenwerper en een fi nale, waarin een geweldige draak te voorschijn komt, waarboven de heldin van het verhaal, de prinses Sheiza, zweeft. Alles bijeen een programma dus, dat iedereen zal aanspreken. Vlijmen [Huldiging De voorzitter, de heer Van Loon, verzocht dan ook de heer en mevrouw Van Haren op het podium te komen om de hulde in ontvangst te nemen. Op de eerste plaats kreeg de heer v. Haren het koningskruis opgespeld en mocht hij de prachtige wisselbeker in ontvangst nemen, ook mevrouw Van Haren werd niet vergeten, zij kon een prachtig boeket bloemen in ontvangst nemen, waarna door de aanwezigen een daverend applaus losbastte om :1e nieuwe koning hulde te brengen. De uitslag was vervolgens: 1. A. Kemmeren; 2. J. van Gooi; 3. J. van Haren; 4. H. Jonggeburth; 5. A. de Bruyn; 6. J. Dekkers; 7. G. Hamers; 8. L. Verschuren; 9. M. Akkermans; 10 A. de Ronde; 11. A. C. v. Haren; 12. J. Span; 13. A. Kooien; 14. A. van den Akker; 15. C. Diepstraten. Deze 15 prijswinnaars kunnen later in dit jaar meedoen aan het onderling concours tussen de plaatselijke hen gelsportverenigingen in de gemeente Waalwijk. Op het einde van de prijsuitreiking kon de voorzitter nog mededelen dat Bij een race tussen een Chevrolet en een Mercedes, waarin Grieken zaten, vloog hedennacht te Rotter dam de Chevrolet tegen een licht mast en heeft bij die manoeuvre een fietser en een bromfietser aangereden en nog 3 mensen op het trottoir. Tot dusver zijn er 2 doden en 5 gewonden, van wie 3 ernstig. In Peru zijn bij een aardbeving 40 mensen omgekomen en velen ge wond. In San Salvador (Brazilië) zijn 50 mensen bij een aardverschuiving gedood. In Amsterdam heeft een 17-jarige jongen bekend op 5 juli een 40- jarige vrouw te hebben vermoord en f. 1.000, - te hebben gestolen. In Frankrijk zijn de arbeiders van de Renaultfabrieken weer aan het werk gegaan. Bij Citroen en Peu geot duurt de staking voort. In geheel Frankrijk zijn nu nog 200- duizend stakers. er niet minder dan 395 stuks waren gevangen met een totale lengte van niet minder dan 26,80 meter, voor waar een prachtig succes en het be wijst eens te meer dat er voorwaar zeer goede vissers onder de leden van ,,Visscherslust" zitten. Nadat elk aanwezig lid nog een vijftal loten had ontvangen voor de gratis tobola, waarvoor niet minder dan een 50-tal prijzen aan verbonden waren, kon na deze prijsuitreiking bijna iedereen met een of meer prij zen huiswaarts keren, echter niet na nog een zeer gezellig samenzijn dat voortduurde tot in de kleine uurjtes. Toen dan ook de voorzitter deze avond besloot, had deze nog een me dedeling namelijk dat het jeugdcon- cours ook dit jaar weer gehouden zal worden, en wel op zaterdag 5 augus tus, hiervan zullen echter alle leden nog bericht ontvangen, evenals de schoolgaande jeugd in de gemeente Waalwijk. Tachos-handballers gaan dit weekeinde in Unna (Did.) spelen AC „Waalwijk District Waalwijk KNBB houdt vrijdag 28 juni contact vergadering Harmonie St. Jan gaat zondag op concours in Kerk- driel De Echo van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65 10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' TOEPCONCOURS „DE VROLIJKE KLOPPERS" In café H. Boom-v. d. Wiel hield de toepvereniging „De Vrolijke Kloppers" een onderlinge wedstrijd. De opkomst van de leden was zeer groot en de uitslag was als volgt: le prijs: H. v. d. Broek; 2. H. van Overdijk; 3. Jo de Haas. De troostprijs was voor R. de Vaan. Er is nog gelegenheid zich als lid op te geven. MOOI SUCCES VAN VLIJMENSE BRANDWEER Na het mooie succes van de Vlijmense brandweer te Liempde op 25 mei, nam zij j.l. zaterdag 15 juni deel aan wedstrij den in Tilburg. In de klasse 2 werd Vlij men eerste met 576 punten. Door dit succes gaat de Vlijmense Brandweer op 28 septem ber naar Hengelo voor de strijd Landskam pioenen. Hieraan nemen 8 brandweerkorp sen deel, die onderling uitmaken wie lands kampioen wordt. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Adriaan Hubertus z.v. H. van der Schans en A. B. Timmermans. Huwelijken: J. de Peuter en J. Bouman. Overlijden: M. M. van Campen, 62 jaar; C. J. M. Schoenmakers, 32 jaar. Ingekomen: A. C. M. Bruers e.v. Kleinloog van Tilburg. Vertrokken: M. E. Maijers naar Bloemendaal; D. van Vuurcn, w.v. de Rooij naar Hoogeloon; M. G. van Oosterhout w.v. Brondijk naar Nijmegen; J. H. Rijksen, en echtg. naar NEGENDE J.H. DE ROOIJ-MARS Voor de negende maal wordt door de w.s.v. „Er op Uit" a.s. zaterdag 22 juni de J. H. de Rooij-mars georganiseerd. Aan dit wandelfestijn kan iedereen deelnemen, en naar eigen keuze een afstand bepalen van 5, 10, 15, 25 of 40 kilometer. De 40 km-afstand is speciaal als training voor de Vierdaagse-deelnemers en hieraan zal dit jaar ook worden deelgenomen door een groep Duitse militairen uit de leger plaats Budel. De deelnemers van de 40 km. starten v.m. om 11 uur. De overige deel nemers zullen starten vanaf half drie n.m. Tot op heden waren er ongeveer 700 vóór inschrijvingen, o.a. van de plaatselijke scho len, de gymnastiekvereniging Pro Patria, de gymnastiekvereniging O.N.I. uit 's Gra venmoer, groepen welpen uit Raamsdonks veer en Kaatsheuvel, wande'sportverenigin gen uit Leerbroek, Leerdam, Tilburg, eic. Voorts waren er nog tal van groepen die reeds hebben toegezegd deel te zullen ne men, waarbij dit jaar o.a. cok de voetbal vereniging NEO. Iedereen die de tocht volbrengt ontvangt een medaille, terwijl er voor groepen boven dien nog extra prijzen te verdienen zijn. De plaatselijke muziekverenigingen „Ma rijke" en „Sirena" zullen ook dit jaar weer hun medewerking verlenen. Tijdens het binnenkomen der groepen zal o.a. door de drumband van „Marijke" nog een show worden gegeven. Start en finish zijn bij het cultureel centrum „Zidewinde", waar ook dit jaar het startbureau is gevestigd, dat vanaf 1 uur n.m. geopend zal zijn. SSC - RKC Op het SSC sportpark wordt a.s. zater dag de 3e wedstrijd om de burgemeester van Prooijen-bokaal gespeeld. SSC zal dan aantreden tegen de sterke Waalwijkse le klasser RKC. Eenieder zal het bekend zijn, dat RKC over een zeer homogene ploeg be schikt en technisch ook zeer goed speelt. Van SSC is het bekend, dat zij juist tegen sterke tegenstanders zeer verrassend uit de hoek kan komen. Voor de voetballiefheb bers staat er een zeer interessante ontmoe ting te wachten. Omtrent de uitslag valt zeer weinig te voorspellen. Aanvang 4 uur. SSC 2 wacht een zware strijd tegen VVN. Hier wordt in de finale om de afdelings beker gespeeld. Deze ontmoeting zal plaats vinden op het terrein van de voetbalvereni ging Terhevden en vangt aan om 2.30 uur. Voor promotie ontvangt tenslotte SSC 3 Beatrix 4 uit Den Bosch. Dit kan ook een interessante ontmoeting worden. Aanvang 2 uur. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag a.s. zal de doktersdienst werden waargenomen door dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossen- bergselaan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN 23 juni: Geref. Kerk, v. d. Duinstraat, 9.30 en 4.30 uur: Ds Barkema. H. Avondmaal en Nabetrachting. Herv. Kerk, Kerkstraat, 9.30 en 2.30 uur: Ds Wursten. De Waalwijkse handbalvereniging Tachos gaat het komende weekend kennis maken met de handbalver enigingen in Unna, de stad in Duits land, waar Waalwijk speciale vriend schappelijke betrekkingen mee onderhoudt. Tachos gaat het enigszins anders doen dan tot nu toe gebruikelijk was. Niet alleen het bestuur gaat er heen om kontakten te leggen, maar Tachos gaat met de heren-juni oren deelnemen aan een 7-handbal- tournooi in de stad Unna. Het be stuur gaat dan mee om de diverse verdere ontmoetingen mogelijk te maken. Het tournooi in Unna wordt georganiseerd door de sportvereni ging Schwarz-Gelb 07. die als eerste in direkt contact met Tachos is ge komen. In Unna zijn echter 3 sport verenigingen met handbalafdelingen waarmee het bestuur van Tachos a.s. weekend in onderhandeling zal tre den om te komen tot het spelen van vriendschappelijke wedstrijden in Waalwijk. Het betreft hier buiten bovengenoemde vereniging, de ver enigingen Unna 1871 en Massen. Voor de spelers van Tachos zal het een ervaring zijn om kennis te ne men van het handbalspel in Duits land. wat in zijn geheel op een veel hoger niveau ligt dan in ons land. Hierbij dient in aanmerking geno men te worden, dat de handbalsport in Duitsland veel meer beoefend wordt en dientengevolge veel po pulairder is dan hier. Tachos hoopt natuurlijk op goede resultaten, maar belangrijker is een vriendschappe lijk contact op sportgebied tussen de steden Unna en Waalwijk. f P Tijdens avondatletiekwedstrijden te Eindhoven op 19 juni 1968. geor ganiseerd door AVPSV, kwamen de atleten van AC Waalwijk tot zeer goede prestaties. Jammer was, dat door onweersbuien de tijden van de sprintnummers nogal gedrukt wer den. Drie nieuwe Waalwijkse re cords waren het resultaat van deze zeer geslaagde wedstrijden. Peter van der Geld stelde het re cord op de 80o meter heren zeer «cherp, namelijk in 1.57,3 seconde. Dit was de eerste keer dat een Waal- wijker onder de 2 minuten kwam op de 800 meter Hij werd hierin belangrijk bijgestaan door Gerrit Rijken, die de eerste ronde trok en zelf ook nog onder de 2 minuten bleef, n.l. 1.59,9. Maria Mahieu bracht het rekord van de 600 meter meisjes B op 1.48.7 sec. Ook Nellie Demmers bleef niet achter en bracht het Waalwijkse record 200 meter meisjes A op 28.7 sec. Antoon Ver hoeven won de 200 meter heren C in 24,1 sec De uitslagen zijn als volgt: 600 m meisjes B: 3e M. Mahieu 1.48,7 sec.; 200 m meisjes A: 3e N'. Demmers 28,7 sec.; 200 meter meis jes A: 4e W. Demmers 29,3 sec.; Verspringen meisjes A: 3e W. Dem mers 4,73 meter; 600 meter jongens C: 7e J. Demmers 1.48,0 sec.; 300 m jongens B: 2e T. v. d. Geld 41,6 sec.; 300 m jongens B: 3e H. Stein 42,3 sec.; 800 meter jongens A: 3e F. van Dijk 2.03,5 sec.; 800 m jongens A: 7e J. Mahieu 2.07,8 sec.; 200 m he ren C: le A. Verhoeven 24,1 sec.; 200 m heren C: 6e P. Broumels 26,1 sec.; 800 m heren A B: 5e P. v, d. Geld 1.57,3 sec.; 800 m heren A B: 7e G. Rijken 1.59,9 sec.; 800 m heren D: 3e P. Broumels 2.09,3 sec. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zaterdag wedvlucht van de postduiven vereniging „De Zwaluw" vanuit St. Vin cent, Frankrijk; afstand 1000 km. Los vrij dagmiddag 13 uur. De duiven zijn reeds dinsdagavond ingekorfd. Zondag wedvlucht van de Zwaluw van uit St. Denis, Frankrijk; afstand 369 km. Inkorven zaterdagmorgen van 8 tot 9 uur in café Ant. Klerks. AFRICHTINGSVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag africhtingsvlucht van de Zwaluw vanuit Gilzc Rijen. Inkorven zaterdagavond van 8 tot 9 uur. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" WERD RAMPVLUCHT Zondag hield de postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Corbeil, Frankrijk; afstand 380 km, maar de dui ven werden door het slechte weer zondag niet gelost, maar maandag om 11 uur. Geen enkele duif kwam er door. Dinsdag middag om half drie viel de eerste duif bij Nic van Dal en 's-avonds waren er 7 duiven thuis, woensdag kwamen er nog enkele thuis. Ook in Drunon, Nicuwkuijk en Haarsteeg werd het een rampvlucht. Ook in België zijn veie duivenlicfhebbers gedupeerd, daar maakt men melding dat de duiven in een wolkbreuk terecht zijn ge komen. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag wedvlucht van De Reisduif van uit St. Denis, Frankrijk; afstand 369 km. Inkorven vrijdagavond in café H. Boom-v. d Wiel. AFRICHTINGSVLUCHT „DE REISDUIF" Zaterdag 22 juni africhtingsvlucht van De Reisduif vanuit Tilburg. Op vrijdag 28 juni houdt het dis trict Waalwijk van de KNBB in bet clublokaal van de BV KNA, café J. Timmermans, St. Antoniusstraat 136 te Waalwijk, een contactvergadering Hiervoor zijn alle contactpersonen van de bij het district Waalwijk aan gesloten verenigingen uitgenodigd. De voornaamste punten van de agenda zijn: Bespreking competitie voor het seizoen 1968-1969; Vaststel ling van een feestavond voor uitrei king van de prijzen aan de kampi oensviertallen; Bespreking districts orgaan; Vaststelling persoonlijke kampioenschappen. Het bestuur stelt voor om bij de persoonlijke kampioenschappen, degenen die in de voorwedstrijden promoveren en in de volgende klasse weer inschrij ven, voortaan ook f 1,50 te laten betalen. Dit in overeenstemming met de KNBB; Bespreking vergoe ding wedstrijdleiding. Het bestuur richt een brief tot al le aangesloten verenigingen om vooral in het belang van de komen de competitie bij deze belangrijke vergadering aanwezig te zijn. Bij niet aanwezig zijn ?al de betreffen de vereniging worden beboet met f 2,50. waarbij wordt opgemerkt dat de presentielijst een half uur na de opening getekend moet zijn. Hoewel de harmonie St. Jan nog slechts luttele weken over 'n nieuw instrumentarium beschikt en de tijd van voorbereiding daardoor vrij kort is geweest, gaat zij toch a.s. zondag aan een concours deelnemen. En wel aan het Fedcratiefconcours van de RK Bond van Muziekgezelschap pen, georganiseerd door de Konink lijke Harmonie Semper Cresendo te Kerkdriel. Ook een 5-tal meisjes-solisten van St. Jan nemen aldaar aan het solis tenconcours deel en zullen zaterdag a.s. voor de jury moeten optreden. De harmonie komt a s. zondag uit in de 3e afd. harmonieën. Reeds om 2 uur die middag is zij aan de beurt, zodat het resultaat reeds vroeg be kend zal zijn. Als verplicht werk wordt uitge voerd "Week-end"-ouverture van G. Boedijn en als gekozen werk "Tri logie" van Cor Kee. Voor het eerst gaat St. Jan met haar nieuwe, jeug dige direkteur, de heer Hans Merkx, op concours, voor wie dit optreden ook de vuurdoop betekent. De slot- repetitie wordt zaterdagavond om balf acht in het Gemeenschapshuis gehouden. Muzikanten en directeur van St. Jan, alsook de meisjes heb ben zich de laatste weken zeer voor dit concours ingespannen en wij wensen hen dan ook van harte goed succes.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13