John Woodhouse en het succes van zijn wonder-accordeon WAALWIJK eigen streekblad, de goedkoopste om uw reclameboodschap te brengen, die er belang in stellen nieuw coupe SIMCA1200S adverteer in DE ECHO VAN HET ZUIDEN n\ UW Prikkefoeen-duet van Boudewijrc de Groot die krant leest toch iedereen W.A.-verzekering wordt duurder Noodweer treft duiven: TUINSPROEIEN IS OOK EEN KUNST Na zonsondergang, eens per week en twee uur lang B.M.W. 700 de Luxe 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 JUNI 1968 19 3 Schrijft veefl arrangementen „Als 'n loterij" Schoenmarketing- plan is gunstig ontvangen Druk programma voor R.W.B.-jeugd bijna 20.000 zoek Als eerste instrumentalist in Nederland is het John Woodhouse (de in ternationale schuilnaam van Johnny Holshuijsen) gelukt een platina plaat met diamanten te verwerven voor de verkoop van 100.000 langspeelplaten. De schitterende onderscheiding hangt sinds de dag waarop hem door platenmaatschappij Phonogram, vele collega's, vrienden en bewonderaars een hommage werd gebracht, aan één van de wanden van zijn gezellig ingerichte huis aan de Loosdrechtse Dennenlaan. Veel tijd om erover te vertellen heeft John Woodhouse niet: hij leidt een zeer druk bezet leven. Vrijwel dagelijks is hij in één van de Hilversumse studiogebouwen aan te treffen en daarnaast is hij door het succes van zijn platen gedwongen regelmatig in alle delen van het land op te treden of op andere wijze, promotie voor de verkoop van zijn magische" accordeonmuziek te be drijven. Zelfs als hij thuis is gaat het werk door; er gaan weinig dagen voorbij dat hij niet gebogen zit over ingewik kelde arrangementen die hij voor an deren in het vak moet schrijven. Voor de vrouiv van John Woodhouse valt het lang niet altijd mee dagen achter een als het ware alleen thuis te zijn. „Als het enigszins mogelijk is ga ik met hem mee, als hij ergens heen moet, maar dat kan natuurlijk ook niet altijd. Maar ja, ive gaan twee keer per jaar met vakantie, dat moet wel Zijn laatste vakantie had evenwel erg onrustig voor John Woodhouse kunnen zijn, als hij geweten had wat er allemaal zou gaan gebeuren met zijn 'magie accordeon', die het num mer „Melodia" bevatte. Nu zegt hij daarover: „Die band heeft 2 maan den in de kast gelegen voordat de plaat geperst werd. Er lag voor twee miljoen in de kast! Als we dat ge weten hadden, hadden we geen rus tige dag gehad". Sinds hij terug keerde van zijn vakantie heeft John Woodhouse inderdaad geen enkele rustige dag meer gehad. Eerst werd de single „Melodia" met goud be kroond, daarna kreeg hij een gouden plaat voor zijn eerste LP „John Woodhouse and his magic accordion' en nog maar kort geleden overschreed de verkoop van diezelfde langspeel plaat zelfs het cijfer dat een beloning met een platina plaat met diamanten mogelijk maakt. Waarmee John Woodhouse als eerste Nederlandse musicus in aanmerking kwam voor 'n dergelijke onderscheiding. Wat bete kent dat voor een artiest met zo veel ervaring als hijzelf? „Natuurlijk vind ik dat geweldig. Daar ben ik echt trots op"! „Nee, natuurlijk niet, Maar je speelt er altijd mee. Meestal is het alleen voor vokalisten weggelegd. Ik heb altijd liedjes geschreven voor vo kalisten, die hadden er succes mee. Nou ben ik zelf een keer aan de beurt. Iedereen probeert in dit vak van alles, laten we het zo stellen, tot op een bepaalde lijn. Je probeert van alles om succes te hebben, daar ben jc beroepsmusicus voor. Wat ik nu heb gedaan, dat was erop uitgezet om een groot publiek te bereiken. Het is niet alleen het accordeon spelen, maar ook de indruk die je op het pu bliek maakt als' je op de TV bent. Ik zie het hele vak als een soort loterij. Als je veel lootjes koopt heb je meer kans op de hoofdprijs. Als je dat niet doet is de kans klein dat je succes krijgt. Ik ben een onrustig mannetje, een driftkikker Ik koop altijd veel loodjes". Is er voor John Woodhouse veel veranderd sinds „Melodia"? ,,Nee, natuurlijk niet. Als dat wel zo was, ivas het niet goed. Ik verdiende als musicus altijd al goed mijn brood, dus wat dat betreft is er niks veran derd. Nu doe ik dit erbij, maar ik maak het waar ook. Ik heb heel hard gewerkt in mijn leven, ik heb ook een vak geleerd". De vrouw van John Woodhouse: „Je hebt voor iedere cent moeten vechten en iedere cent moeten waar maken". De nieuwe Boudewijn de Groot- LP, na maandenlange zorgvuldige voorbereidingen in en buiten de Pho no gram-studio, onder grote belang stelling in het Mickery Theater in Loenersloot door tekstschrijverImana ger Lennaert Nijgh gelanceerd, heeft een grote markt gevonden. Verras send was dat niet, want deze lang speelplaat betekende een ingrijpende vernieuwing van de popmuziek van Nederlandse bodem. Is de combinatie van Nederlandse teksten met soms min of meer avant- gardistische arrangementen al opmer kelijk, de wijze waarop de plaat bleek geproduced door Phonogram's Tony Vos (nummer één bij de producers in de Hitweek Poll '68) sloeg alles wat ooit in Nederlandse studio's was ge presteerd. Eén track van de LP kreeg bovenal de belangstelling, zo dat het spoedig wenselijk bleek een single uit de plaat te trekken. Zo ver scheen op 45 toeren het nummer „Prikkebeen", dat zoals door ve len al was ontdekt - werd gezongen door Boudewijn samen met Ellie Nie- man. Het plaatje vond een reeds ge- effende weg naar de platenzaken en binnen enkele weken had „Prikke been" zich binnen de lijnen van de Top-Tien geplaatst. Inmiddels werkt Boudewijn de Groot al weer aan een vernieuwing, in dit geval met betrek king tot zijn live-optreden in den lande. Het etiket „troubadour"-lijkt hem niet langer te bevallen en dat heeft hem doen besluiten contact te leggen met de Zaanse popgroep „Na- mes and Faces", die mogelijk op korte termijn zijn vaste zaalbegelei ders zullen worden. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Het werkcomité van het Schoenmarketing Plan heeft een uitgebreide brochure waarin om deelname wordt verzocht toegezon den aan alle betrokken bedrijven en detaillisten. De reacties die men hierop mocht ontvangen waren be paald gunstig. Verschillende grote bedrijven heb ben hun medewerking reeds toege zegd. Ook firma's die geen lid van de organisatie zijn hebben spontaan hun waardering uitgedrukt over het Schoenmarketing Plan en alle steun toegezegd. De detailhandel stelt zich eveneens positief op. Het werkcomi té stelt spoedige toezending van de kaarten op hoge prijs, teneinde een goed overzicht te verkrijgen. Het Schoenmarketing Plan is ook door de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten gunstig ontvan gen. Tijdens de deze week gehouden ledenvergadering is het Schoenmar keting Plan uitvoerig besproken. De heer W. van Wijk heeft als lid van het werkcomité het plan toegelicht. De gedachten wisseling na afloop ieidde tot een positieve uitspraak. Slechts enkele leden waren tegen. De beslissing tot deelname aan dit Schoenmarketing Plan blijft aan de individuele ondernemer. De leden .worden verzocht deze beslissing voor 1 juli a-s. aan het werkcomité kenbaar te maken. EHBO Op dinsdag 25 juni a.s. houdt de Kath. Nat. Bond voor EHBO weer haar jaarlijkse slotavond. Deze zal- gehouden worden in café Passier, Antoniusstraat 5, Waalwijk. Aan vang 20.00 uur. Tevens zullen de onlangs geslaagde EHBO-ers op de ze avond hun diploma in ontvangst mogen nemen. Zaterdag en zondag a.s. staat er voor de RWB-pupillen en -junioren weer een zeer druk programma af te werken, hetgeen dan tevens de seizoenafsluiting betekent, voordat de diverse schoolvakanties een aan vang nemen. Hier volgt het pro gramma. De A-junioren gaan zondag a.s. op tournooi bij SET. Aanvang 12 uur vertrek 11 uur. De B-junioren gaan zondag a.s. op tournooi bij Baardwijk. Aanvang 12 uur, vertrek 11.30 uur. De C-junioren gaan zaterdag a.s. bij SET op tournooi. Aanvang 12 uur vertrek 11 uur. De C-junioren spelen zaterdag om 1 uur thuis tegen een elftal van Cromvliet uit Den Haag, welke ver eniging met 8 pupillen-elftallen naar Waalwijk reist om bij RWB te ko men voetballen en daarna een be zoek te brengen aan De Efteling. De A-pupillen gaan zaterdag a.s. naar Baardwijk op tournooi. Aan vang 1.30 uur, vertrek l uur. Verder spelen zaterdag om 1 uur op Sportpark Elzenhoven alle overi ge pupillen-elftallen van RWB te gen de dito's van Cromvliet. De Jeugdcommissie van RWB rekent er op dat zeer veel ouders van deze prachtig gelegenheid gebruik zullen maken om hun pupil voor de laat ste maal dit seizoen in actie te zien. VROUWENBEWEGING NKV Voor de laatste ledenvergadering op woensdag 26 juni a.s. om 8 uur in de Theresiaschool heeft de Vrou wenbeweging van het NKV aalmoe zenier L. van Berkel gevraagd om eens iets te vertellen over Afrika. De heer v. Berkel is er geweest en heeft veel dia's gemaakt. De aal moezenier zal eerst een klankbeeld vertonen over de voornaamste din gen rondom Afrika. Dan is er een pauze met koffie en de loterij. De opbrengst is bestemd voor Afrika. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Elisabeth L M dv I Pullen-van Hilst; Cornelis zv M H Soeters-Kramer; Rolandus W A zv L J Vercammen- Verberne; Monique C dv B J P Hut- ten-van Tilburg; Petrus J C M zv C J van Gorkom-van den Hoven te Loon op Zand; Martina J A dv J T W Keetels-van den Meijdenberg; Jen nifer A F dv J U Bekkers-Kuijs; An- tonia J G dv G M M van Riel-Snoe- ren te Loon op Zand; Eva J dv L F Faro-Konings te Sprang-Capelle; Laurens PHMzvWTM Doesburg- Rops; Eunice dv J A Dekker-Wirxel; Johannes G H zv H. J M. Kuijten- de Graaff; Jacoba G dv J G v. Wijk- Nieuwenhuizen te Sprang-Capelle. Overlijden: Catharina C. Berende, 58 j. echtg. J L Klijn te Drunen; Johannes G Witlox, 63 j. Huwelijken: B H Scholt, 31 j. en G L A Smolders, 32 j. beiden te Waalwijk; C G A Vermeulen, 26 j. te Dongen en A W F M van Daelen, 24 j. te Waalwijk. Het streek-nieuwsblad fungeert als overkoepelend orgaan voor alle dagbladlezers, heeft aantrek, kelijke tarieven voor grote en kleine zaken en kan voor de winkelier een goedkope vertegen woordiger zijn. De verspreiding is dikwijls nagenoeg huis aan huis en de uitgever kan door zijn drukmethode de krant overzich telijker opmaken. Blijft de winkelier in het nieuws met waarheidsgetrouwe aanbie dingen, dan zal hij meer klanten winnen. Stimuleer uw verkoop vooral eerst in eigen plaats en streek; laat uw klanten weten dat U vlak bij hen bent. Het streeknicuwsblad blijft nog dagen na verschijning binnen 't bereik van de lezers; het is voor hen gemakkelijk hun eigen krant bij de hand te hebben om, indien nodig, deze nog eens na te slaan en daarom werken de adver tenties ook veel langer na, en daarom is adverteren in een streekblad veel goedkoper. Huwelijks-aangiften C D van Strien, 25 j. te Zevenber gen en A van Drunen, 28 j. te Waal wijk; J de Haan, 25 j. en M H C van Daalen, 24 j. beiden te Waalwijk. Ingekomen: W M van Laarhoven van Loon op Zand; E M van Iersel van Zwitser land; M J M van de Westelaken van Loon op Zand; WAT van den Broek van Hoogeveen; G J Laros van Loon op Zand; C C M de Jong van Breda; P La I van Voorburg; J M de Graaf en echtg. van Sittard. Vertrokken: A W F M van Daelen naar Made ca; R J van Wijk naar Woerden; H J M Spijkers naar Eindhoven; M W Berg man naar Alphen; C E van Mierlo en gezin naar Schaijk; H C M Pelders naar Tilburg; H M IJpelaar naar Vught; GAM Nooijens naar Vlij men; A M Vervloet naar Den Hel der. De verplichte WA-verzekering voor motorvoertuigen wordt duurder. Er zal meer premie moeten worden be taald als gevolg van het optrekken van het verplicht verzekerde bedrag. De basis-jaarpremie voor WA voor automobielen gaat met twintig gul den omhoog, voor motoren en scoo ters met 8 gulden, voor bromfietsen met drie gulden en voor landbouw trekkers met 5 gulden. De verhoging van de verzekerde bedragen gaat 1 juli in voor voertui gen, die een kentekenbewijs hebben. Voor brommers en tractoren geldt de verhoging vanaf 1 maart volgend jaar. Wat het betalen van de duur dere premies betreft geldt, dat de verhoging ingaat vanaf de eerste pre mievervaldag na 30 juni 1968. Voor brommers gaat de verhoging pas 1 maart volgend jaar in. geloste duiven teruggekeerd. In België spreekt men over een verlies van vele tienduizenden post duiven. Insiders zeggen dat een zo groot verliespercentage de laatste 50 jaar niet meer is voorgekomen. De ramp is veroorzaakt door een kort, maar hevig noodweer dat maandag morgen boven Zuid-België heeft ge woed met hagelstenen zo groot als duive-eieren. Het vertrek was al een dag uitgesteld. - In Zandvoort worden een 6-jarig meisje en een 5-jarig jongetje ver mist. Men vreest dat het tweetal is verdronken. - De Tweede Kamer is akkoord ge gaan met het voorstel voor het ge lijkstellen van begraven en creme ren. De wet op de lijkverzorging zal hiertoe worden gewijzigd. WEDSTRIJDPROGRAMMA KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND DCGEmmen Al maniaUVS MiddelburgRheden De duivensport in Brabant en Lim burg en in grote delen van België is een enorme slag toegebracht. Van de wedvlucht vanaf het Noordfranse stadje Compiègne is tot op heden hooguit vijftien procent van 20.000 „Sproeien uit de hand is uit den boze", zo luidt de laatste stelling uit een rapport over tuinsproeien, dat weliswaar tien jaar geleden in ons land werd uitgebracht, maar dat zijn actualiteit nog niet heeft verloren. Hoevele tuinbezitters immers rollen aan de avond van de eerste zonnige voorjaarsdag niet de tuinslang uit, om vóór het avondeten nog even hun dierbare tuin een sproeibeurt te geven. Toch bewijzen zij daarmee hun tuin geen dienst, want elke dag een drupje met de tuinslang zet geen zoden aan de dijk. Wanneer men echt goed wil sproeien, dan moet dat minstens twee uur achter elkaar gebeuren, bij voorkeur na zonson dergang en in het algemeen niet meer dan ééns per week. En dus: niet met de slang in de hand. Wat is namelijk het geval? Kort en vaak spuiten maakt bloemen en planten, maar ook gras, lui. Dat wil zeggen, dat de wortels niet zoals hei hoort, diep de grond in gaan op zoek naar water, maar aan de op pervlakte blijven. De tuin wordt dus verwend en daardoor kwets baar. Wanneer u deze zomer met vakantie gaat en de tuin moet het zonder z'n dagelijkse douche stellen, laten bloemen en planten in een „verwende" tuin eerder het hoofd hangen, dan wanneer de wortels diep in de grond zijn doorgedrongen, zodat ze dieper het noodzakelijke water kunnen opzuigen. Afhankelijk van de weersomstan digheden en de aard van de grond zal zelfs bij aanhoudende droogte, niet meer dan om de vier dagen tot om de twee weken behoeven te wor den gesproeid, zo zegt het rapport, met zo'n ronadraaiend sproeiertje, bij voorkeur, 's avonds als de zon geen kans meer krijgt om de drup pels op gras en planten terstond te deen verdampen. Er zijn bovendien bloemen en planten die geen water druppels en zonneschijn tegelijk vedragen. Daarom: bij of na zons ondergang is de beste tijd om de sproeibeurt te beginnen. Vanzelfsprekend laten we hier noodsituaties die in bepaalde gebie den van het land in tijden van gro te droogte kunnen ontstaan, buiten beschouwing. Sommige waterlei dingbedrijven moeten dan een alge heel sproeiverbod uitvaardigen, om dat zij niet over voldoende overca paciteit beschikken om aan de sterk verhoogde vraag in die dagen te kunnen voldoen. In die gevallen kan slechts de sloot of de regenton red ding brengen voor een dorstige tuin. Trouwens: leidingwater behoeft niet altijd het beste water voor de tuin te zijn. Leidingwater is immers in de eerste plaats drinkwater, be trouwbaar en geschikt voor con sumptie door de mens. Maar bloe men en planten stellen minder ho ge, althans andere eisen. Wie een regenton naast zijn huis heeft, kan voor wat zijn tuin betreft nog wel eens het beste af blijken te zijn. TE KOOP AANGEBODEN in prima staat. Brieven onder nr. 6503 aan het bureau van dit blad. f JfV, -W'-V./ Supersnel-175 km. per uur. Komt u eens kijken en rijden? 122 H. J. M. APPELS Automobiel- en Garagebedrijf Laageindsestoep 1 Waalwijk Tel. 04160-2336

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 19