waalwijkse en Lanqstpaatse coulant ComitéVakantievreugd voorfWaalwijks jeugd' heeft attractief programma samengesteld Veel favorieten zondag in 17e Ronde van Waspik Uitgaan in het weekend Lido Musis Sacrum jiogaertó Apollo Romantica Roestelberg Taxandria-Bar Bsr Hertog Jan 't Vosje IN DE WEEK VAN 3-10 AUGUSTUS POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS f 14.75. Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS Visconcours Maciste m het stenen tijdperk mm '.95 Jeugd-bioscoop Jeugdsong- en Beatfestival Straattekenwed strijd Veilig verkeersrit Fietstocht j,,. Voor Baby Maak bij ons keus uit de grote collectie. B. Bouwman Hombre Frankenstein schiep een vrouw Brillenspecialist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Boga Telefoon 3560 gen bevangene van haar hartstocht De vierde sex Wacht tot het donker is APOLLO - THEATER KAATSHEUVEL EVfleisjes en plezier De dolle dwaze avonturen van Mr. Limpet ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder VRIJDAG 21 JUNI 1968 vivij^vr juiNi 13DO 89e JAARGANG No. 50 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 10G9687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+lOct. inc.k.) 3,75 P kwrt. p. post 4,25 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotcstraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het comité ,,Vakantievreugd voor Waalwijks Jeugd" heeft ook voor deze zomer weer een aantrekkelijk programma samenge steld voor de schooljeugd. Ieder jaar opnieuw blijkt deze „feestweek" bij de jeugd aan te slaan. Het organiserende comité heeft er de laatste week van de schoolvakantie van 3 tot 10 augustus voor uitgezocht. Juist in de periode, als de vakantie van de ouders meestal voorbij is, weet de jeugd dikwijls geen raad met de vrije tijd. Voor iedere dag zijn er akti- viteiten vastgesteld. Zo kan men fietsen, roeien, zwemmen, vissen en te kenen. Ook zijn er filmvoorstellingen 'en zelfs een beat- en songfestival. Overal zijn fraaie prijzen mee te verdienen. Een beeld van de prijsuitreiking in 1967 in een overvolle Jeugdvakantie-werk in Waalwijk zaal van Op alle lagere scholen van Waal wijk worden deze week de inschrijf formulieren uitgedeeld. Voor maan dag 24 juni moeten deze formulieren - met het inschrijfgeld - in de daarvoor bestemde bussen op school worden gestopt. De deelnemers ont vangen een deelnemerskaart met alle bijzonderheden. Op woensdag is er Jeugd Bioscoop in Theater Musis Sacrum. Om 10, 2 en 4 uur draait dan de film „De nieuwe avonturen van Dik Trom". De lotgevallen van Dik Trom, naar het bekende boek van Johan Kieviet, opnieuw verfilmd in een plezierig verhaal, waarvan de jeugd naar har telust kan genieten. De entree be draagt slechts 25 cent. De Vakantievreugd-week wordt op zaterdag 10 augustus afgesloten met een jeugdsong- en beatfestival dat van half drie tot zes uur in „De Ge croonde Leersse" wordt gehouden. Alle kinderen uit Waalwijk van 8 tot 16 jaar, die leuk kunnen zingen of een muziekinstrument bespelen kun nen zich hiervoor opgeven. In de St. Jozefschool is er op maandag 5 au gustus een voorselectie, waar beoor deeld wordt wie het sluitingsfeest mogen opvrolijken. Voor de beste deelnemers in de verschillende groe pen zijn er prijzen beschikbaar. Tij dens de pauze is de prijsuitreiking van de verschillende wedstrijden. De vacantievreugd-week wordt ge opend op zaterdag 3 augustus met een groots visfestijn, waaraan alle jongens en meisjes tot en met 14 jaar aan deel mogen nemen. De 3 Waal- wijkse visverenigingen „Visserslust", „De Vrolijke vissers" en „Maar ge duld hebben" zijn bij de organisatie ingeschakeld. Deze verenigingen heb ben bovendien een groot aantal prij zen beschikbaar gesteld. De samen komst is bij café Klerkx, ,,'t Snoek- ske", aan de Valkenvoortweg, om half twee. De straattekenwedstrijden zijn op maandag 5 en woensdag 7 augustus. 's-Maandags is de tekenwedstrijd per wijk, op een nog nader aan te geven plaats. De wedstrijden beginnen om 2 uur. De deelnemers worden in drie groepen ingedeeld. Per groep worden de drie beste tekenaars afgevaardigd naar de finale, die gehouden wordt op woensdag 7 augustus op het St. Jansplein (bij Speet en de St. Jans- kerk). Voor dinsdag 6 augustus staan er roei- en zwemwedstrijden in de roei- vijver en in het zwembad op het pro gramma. De leiding berust bij de Waalwijkse zwemvereniging. Na af loop is er een traktatie in het pavil joen. De Waalwijkse gemeentepolitie zorgt op donderdag 8 augustus voor een prettige dag. Dan is er voor alle jongens en meisjes tot en met 10 jaar een Veilig Verkeersrit. Samenkomst is in de speeltuin bij het zwembad. Een grote fiesttocht, met rondvaart door de Biesbosch is voor vrijdag 9 augustus vastgesteld. Via Capelle, Waspik en Raamsdonksveer wordt er naar Drimmelen gefietst van waaruit een boottocht wordt gemaakt langs de Biesbosch en het Hollands Diep. Er ivordt vanaf het Raadhuisplein vertrokken. De week wordt dan be sloten op zaterdag 10 augustus met het Jeugdsong- en Beatfestival 1968 waaraan ,,The Easy Boys" meewer ken. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP BRILLENSPECIAALZAAK v/h Tausch Grotestraat 231, Waalwijk Telefoon 3866 ..Polaroid" is het handelsmerk van Polaroid Corp .Cambridge,Mass. U.S.A. STATIONSTRAAT 5|A WAAIWVK Als zondag 23 juni om 3 uur de amateurs worden weggeschoten voor een avontuur van 100 lange kilome ters met als inzet ,,De Grote Prijs van Waspik" dan ga er maar eens even voor zitten. Als we <n.l. even de deel nemerslijst doorlopen dan kan 't niet anders of de conclusie zal zijn: wat zal er in deze 17e ronde van Waspik aan getrokken worden. Want er zijn John Russell, ook bekend als Hom bre, een blanke opgegroeid onder de Apachen, bevindt zich onder de pas sagiers van een postkoets in Arizo na. Andere passagiers op de koets, die gereden wordt door Mendez zijn: Dr. Alexander Favor, een oudere bemiddelaar voor de Indianen in het San Carlos Reservaat, en zijn mooie jonge vrouw Audra; Jessie Brown, een aantrekkelijke vrouw die het leven van de harde kant heeft le ren kennen; Billy-Lee Blake en Do- ris, een pasgetrouwd paar; en Cice- io Grimes, een arrogante, domine rende figuur uit het westen. De postkoets wordt overvallen door 4 bandieten volgens de plannen van hun aanvoerder, Cicero Grimes. Het is hen te doen om de 12.000 dollar die Dr. Favor bij zich heeft en die hij de Indianen van het Reservaat te kort gedaan heeft. Zijn bedoeling was om met zijn vrouw naar Mexico Ie vluchten. De bandieten gaan er vandoor met Audra Favor als gijze laarster en 't voedsel en de water zakken. Maar Russell schiet twee van hen neer en het lukt hem het eten en het water weer in zijn be zit te krijgen. Donderdag, vrijdag en zondag. Baron Frankenstein is terugge keerd op zijn kasteel in de Balkan, v. ear hij met hulp van zijn assistent I)r. Hertz, experimenteert om de ziel van dode mensen over te bren gen in andere lichamen. Christina, de dochter van de dorpsherbergier Kleve, is een lelijk, verminkt meis je, waar alleen de jonge Hans aan dacht voor heeft. Als in de herberg drie vlegels uit het dorp Christina bespotten ,komt Hans haar te hulp, waarna er een wild gevecht ont staat. Hans uit ernstige bedreigingen aan Kleve en als deze later dood wordt gevonden wordt Hans voor de moord veroordeeld. Hij wordt geguillotineerd en de krankzinnig geworden Christina werpt zich in de rivier. Frankenstein opereert het meisje en maakt haar tot een ongelooflij- Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten lce schoonheid. Hij „leent" het li chaam van Hans uit het graf om zijn experiment te kunnen uitvoeren. Zijn operatie lukt en de „ziel" van Hans neemt bezit van het lichaam van Christina. Zij gaat er 's nachts op uit om de jongens die haar las tig vielen vreselijk te verminken. Zaterdag, maandag en dinsdag. Evelyne, een mooie jonge vrouw, afkomstig uit het nachtleven van Parijs, is getrouwd met een zeer rijke zakenman. Deze is nu voor 10 dagen op reis en hiervan maakt zij gebruik voor een ongestoord samen, zijn met haar vriend Bob, een stu dent. Hun intimiteit wordt echter verstoord, doordat een man en een vrouw naar Evelyne's buitenhuis komen. De man is Maurice Ferry, een gangster uit Evelyne's vroegere milieu, die destijds op haar verliefd is geweest. De vrouw is Claudine de huidige vriendin van Maurice. Maurice heeft een schuilplaats no dig en hij heeft hiervoor Evelyne uitgekozen, omdat hij dingen weet uit haar verleden, waarmee hij haar m zijn macht heeft en haar kan dwingen tot alles wat hij wil, en hij laat niet na dit te doen Vrijdag 11 uur. Het verhaal speelt zich af in de grijze oudheid, in de tijd toen het opdringende ijs de toen meer noor delijke wonende stammen dwong naar het zuiden te trekken om daar nieuwe grond en een nieuw bestaan ^e vinden. Een van deze stammen is die van Dorak, die inderdaad goe de, vruchtbare grond weet te vin den. Hier zal Aidar, de zoon van Dorak in het huwelijk treden met Raja, een van de mooiste meisjes van de stam. Tijdens de plechtigheid werdt de jonge nederzetting echter overvallen door de woeste Druïden- stam van Fuad. De Druïden richten een ware slachting aan en voeren dan de buitgemaakte vrouwen naar de grotten in de bossen, waar zij hun woonplaats gevestigd hebben. Zondagmiddag 3 uur. is naar De Amerikaanse Maribel Parijs verhuisd. Door haar hooghar tig optreden heeft zij, ondanks het feit dat ze mooi is, geen vrienden om zich weten te verzamelen. Ze trekt op met meisjes waardoor ze voor lesbisch wordt aangezien. De meisjes leiden een bijzonder licht zinnig leven. Als Maribel met de jonge schilder Michel in contact komt verandert er wat Zij krijgt ruzie met hem en het handgemeen eindigt op de vaste vloerbedekking, die in plaats als judomat echter als oneindig groot liefdesbed wordt ge bruikt. Een knap, blond vrouwtje, Lisa, geeft bij aankomst op Kennedy Air- port te New York een met heroïne gevulde pop aan de niets vermoe dende fotograaf Sam Hendrix, die met haar uit het zelfde vliegtuig uit Montreal komt. Lisa verzint er een verhaal van jaloerse kinderen bij, maar in feite is ze er op uit de pop, die zij aan anderen moet overbren gen, zelf in handen te krijgen. Twee „medewerkers" van Lisa, Mike Tal man en de ex-politieman Carlino krijgen bericht, dat zij zich op een bepaald adres moeten vervoegen. Ze nemen aan, dat het een boodschap van Lisa is, maar Lisa is in het ge noemde huis niet te vinden. Het blijkt het huis van Sam Hendrix te zijn, die daar met zijn vrouw Susy nog maar pas woont. Mike en Car lino zijn dat blijkt even later naar het huis gelokt door een zeke re Roat. een aartsmisdadiger, die de beide mannen een behoorlijk bedrag biedt als zij de pop weten te vin den. Bij nader onderzoek vinden zij het lijk van Lisa. Roat bekent, dat hij Lisa vermoordde omdat zij hem bedrogen had. Hij verhoogt zijn aan bod als de beide mannen hem zul len helpen het lichaam van Lisa naar elders te vervoeren Hun kar wei wordt gestoord door de thuis komst van Susy Hendrix, Sam's lief tallige jonge vrouw. Het drietal is blij als het bemerkt, dat het vrouw- Ije hen niet zien kan omdat zij blind is. Wanneer Sally haar huis op het platteland verlaat om in Londen op kamers te gaan wonen lijkt het le ven opwindender te gaan worden. Haar vriendinnen die verliefd zijn op rijke zakenlui vinden dat ook. Tot een van hen in verwachting raakt. Dan komen de meisjes ook achter de bedoelingen van de Mo delschool, waar Sally en haar vrien dinnen zijn gaan werken. Amerika is in oorlog gewikkeld, maar het eenvoudige boekhoudertje Henry Limpet is voor alle diensten afgekeurd. Hij kan zorgeloos gaan vissen, tot dat hij in het water valt en van gedaante verandert. Met zijn vriend de hermietkrab bindt hij de itrijd tegen Duitse onderzeeëers aan. Henry is de schrik voor de Duitsers geworden tot groot genoegen van de Amerikanen die veel waardering voor hun geheime wapen hebben. John Desmares en zijn Les Copains moeten ook zaterdag weer voor een volle zaal in bar-dancing Romantica zorgen Dat zal hun, gezien de po pulariteit, best lukken. De zomer-vakantiemaanden beloven voor De Roestelberg een topper te wel tien renners te tippen die deze amateurronde op hun naam kunnen brengen. En wat het mooie hiervan is, nog het afgelopen weekeinde kwa men de meesten van hen voor in de erelijsten van voorname ronden of klassiekers, waarmee zij hun vorm van dit seizoen bevestigen. Wat kan men niet verwachten van een Wim Prinsen uit Hank, winnaar van de ronde van Twente, Cor Baars, le in de Omloop van de Baronie en le in de ronde van Beek en Donk, de gebroeders van Katwijk, met Jan als le in de ronde van Drente en 2e in de W.-Brabantse pijl; Leen Poort vliet, oranje trui-drager in Olympia's Tour, leider van het Breda bierklas sement en le in Bosschenhoofd. Dan R. Cornelissen, zondag 2e in Gilze en al eerder dit seizoen 2e in de ron de van Noord-Holland en 3e in de ronde van Midden-Nederland; of de kampioen van Noord-Holland, R. Schnijder, en niet te vergeten Frits Hoogerheide, 2x winnaar in Waspik. Dan starten er knapen als T. Barten uit Klundert, P. van Donk uit Ros malen, J. Kemps uit Sprundel B. Kroonen uit Dordrecht en A. van Overveld uit Zegge. De streekren- ners zal er alles aan gelegen zijn deze grote favorieten in het spoor te blij ven om in de omgeving en voor eigen supporters hun naam hoog te hou den. Verschillende van hen zijn er toe in staat: G. van Dongen, J. Joosenv uit Made, P. Franken, P. Roovers en C. Stultjens en R. Lijten uit Rijen. Of een J. Verkooyen uit Waalwijk, J. Vermeulen uit Dongen en A. v. d. Aa uit Nieuwkuijk. Laat ze het on derling maar uitvechten, ze zijn er bekwaam genoeg voor. Eerder, zelfs al om 13 uur starten de aspiranten voor een wedstrijd over 20 km. Hier is K. van Bragt uit Lage Zwaluwe de grote man met misschien al wel 10 overwinningen dit seizoen. Aan hem zal de plaatselijke favoriet Frans de Bont uit Waspik zich moeten op trekken om tussen de wielen te blij ven. Dan zijn er hier nog uit Raams donksveer A. Vissers en uit Drunen J. v. d. Wakker. worden. De dansmatinee die het Kaatsheuvelse orkest The Blue Birds al geruime tijd op zondagmiddag verzorgt, slaat aan. Zaterdag- en zondagavond worden er in de bar van de sporthal Taxan- dria weer de allernieuwste platen gedraaid. Voor de presentatie zor gen weer de gebroeders Arno en Willy Moonen, onder de naam Radio Arwimo. Vrijdagavond staat er in de bar van Hertog Jan opnieuw een Brabantse avond op het programma, dit keer met "in Brabants toetje". Het Duke City Sextet met zang van Bob Smit is zaterdagavond in de zaal van het Lido te vinden. Zondag middag komen The Ceders de aan dacht van de danslustigen tieners opeisen. Zondagavond The Conti nentals. een ensemble dat niet zo vaak in Waalwijk te vinden is en daarom ongetwijfeld veel belang stelling zal trekken. De populaire groep The Rowdies spelen zaterdagavond in de dancing van 't Vosje. Bij de Waalwijkse jon geren slaat hun optreden altijd bij zonder aan.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5