wAalwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Loon op Zandse raadsleden bespraken problemen met boerenbevolking 100 GOLDEN VAN MIL v- ft Periode van zo goed felle kleuren als voorbij Eindexamens r.k. meisjes ULO „Maria Koningin" in Waalwijk WASPIK U» slagroommandjes mèt aardbeien fe ft ft ft een fiets TOON AARTS DEZE WEEK VEEL LEDERSHOWS *t Mooiste bruin Veel problemen uitvoering besproken Wegen Veiligheid Drogisterij MIOCH Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Nieuwkuijk BANKETBAKKERIJ Blijf fit en jong Toelatings-examen U.L.O. LL Echt leder Fa. Schuurmans Kleuren J.S. FILM'S Peperstraat 25 Kaatsheuvel Drunen VRIJDAG 21 JUNI 1968 89e JAARGANG No. 50 De rcho \;\n het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' Enkele weken geleden hebben de vier Loonopzandse gemeenteraadsleden een hearing gehouden voor heel de Loonse bevolking om eens te horen hoe en wat er leeft in de gemeenschap van het dorp. Hierbij waren ook de boeren aanwezig, doch zij achtten het toen nodig dat een dergelijke avond speciaal voor hen zou worden herhaald. Zij hebben hem gekregen, want er waren zo veel aangelegenheden welke naast de burgerij een voor name plaats innemen. De heer Huibrechts opende deze avond, maandag j.l. met het voorlezen van enige passages van de eerste hearing welke zijn vervat in een rapport dat naar de gemeente zal worden gezonden. De leiders van het forum de heren Huibrechts, Van Noije, Moonen en Eijkemans - gemeenteraadsleden - hadden dan ook handen vol werk aan de vragen en belangen van de boeren. Het is gebruikelijk dat B. en W. zich laten leiden door een prioriteitssche ma in de gemeente waarbij de voor naamste zaken eerst aan de orde ko men. Bij deze bijeenkomst is gebleken dat veel, zelfs heel veel dingen van belang zijn in de agrarische sector ivaarvan de raad en het gemeentebe stuur niet juist georiënteerd zijn. Ieder van de sprekers vocht voor hun eigen straatje ert er kwam heel wat uit de bus in het belang van het algemeen. De juiste aanduiding van de Weteringstraat kwam weer ter sprake, wat tot gevolg had dat de naam Land van Kleef als toponym de mooiste was, doch een goede aandui ding voor het meest oostelijke deel ervan was nodig. De gevaarlijke wegkruisingen op het munitieterrein moeten goe de aanduidingen krijgen en of dat nu de gemeente of de provincie moet doen blijft om het even. Zij moeten er komen of moeten er nog meer do den vallen? Dit was de compacte me ning van de aanwezigen. Hier werd gedacht aan de inrit Kraanvensestr. vanaf de Hogesteenweg. Ook de maximum snelheid moet in verband met veiligheid worden aangegeven of verminderd. Kan Den Bosch het niet dan moet Den Haag dat maar eens ter ore komen! De bomen langs de Tilburgseweg: Er staan er een 50 die totaal dood zijn. Bij storm vallen de takken eraf. Het is levensgevaarlijk. Ook hier moet particulier, via gemeente en provincie zeker iets aangedaan wor den. Er zijn al slachtoffers gevallen. Inderdaad is half Loon een provin ciale aangelegenheid; Kasteellaan. Kerstraat en Hogesteenweg zijn pro vinciale weg. De bevolking moet meer inspraak hebben. De buitenwegen-verharding is nog urgent, al doet de G.S.W.-dienst veel goed werk, toch blijven er nog wegen over die dringend om verbetering schreeuwen. Met Moleneind is hope loos en de vergadering spreekt zich geheel uit voor directe aanpak. De Molenstraat vlot maar niet. Hier werkt de gemeente wel mee maar ook weer de provincie niet. De straatverlichting op diverse punten op de afgelegen gebieden laat beveiliging voor de boerderijen ach- cok veel te wensen over. De brand- teraf is ook niet wat het zijn moet. Er ligt wel waterleiding maar er kan geen normale brandslag op worden aangesloten. Het materiaal van de motorspuiten is te zwaar om hier af doende bluswater te verkrijgen. Brandkuilen zijn er niet meer. Mis schien is de mogelijkheid er om vaste nortonputten te slaan om bluswater te verkrijgen. De zandwegen die er zijn, zijn slecht. Het zware verkeer dat ook achteraf eist van deze wegen te veel. Het onderhoud moet worden aange past. De waterlozing van de gebieden rond Plakke- en Lelijke Vennen is voor menig boer niet naar wens. Het JUWELIER vuile water van Tilburg wordt daar geloosd en de sloten zijn niet toerei kend dit te verwerken. Een gesprek met de Waterschappen zou wenselijk zijn. De onaangename Baatbelasting is lang een discussiepunt gebleven. Al bij al een vruchtbare vergadering, waar weer eens goed aan de bel ge trokken is. Laat deze bel dan ook langgenoeg luiden, opdat gehoor ge geven zal worden aan noodzakelijke veranderingen en verbeteringen. Nie mand kent zijn toestand beter dan hij die er mee begaan is. Ook van deze bespreking is rapport opgemaakt en gaat t.z.t. aan de Raad der Gemeen ten ter kennisneming. 4//e benodigdheden van STATIONSTRAAT 51* WAALWVK HET STAAT OP UW VOORHOOFD TE LEZEN Rimpels tonen onverbiddellijk aan dat U geen 18 meer bent! Maar voor de uren waarop het aankomt, zoals dansen, visite en schouwburg, kunt U zich volledig bevrijden van rimpels en lijnen, dank zij onze Marchal Rimpel-Corrector in de nieuwe samenstelling, die veel lan ger houdbaar is. Prijs flacon (voor vele maanden) f 8,75 GRIJS WORDEN? JONG BLIJVEN? Borstel Uw grijze haren weg met Crème Marchal. Volmaakt onscha delijk. Ook verkrijgbaar in diep zwart. Gratis folder bij: Grotestraat 327, Waalwijk - tel. 3071 Spaarvormen (evt. te combineren): effectenbewijzen levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51, Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. UITSTAPJE Het jaarlijkse uitstapje dat dit jaar door de bejaarden van Nieuwkuijk en Vliedberg is gehouden, is in alle opzichten schitterend geslaagd. De reis ging naar Rotterdam. Met drie bussen van Musa uit Waalwijk werd gereden via Heusden. Verder door het Land van Heusden en Altena naar Rotter dam. Bij aankomst aldaar werd in „Be'.le- vue" aan de parkkade, een verfrissing aan geboden. Na een rondrit door Rotterdam, werd in café restaurant „Lammerijk" een uitgebreide koffietafel aangeboden. Na af loop hiervan werd via Rotterdam-Zuid over de Moerdijbrug naar Waalwijk vertrokken, waar in „De Gecroonde Leersse" nog even werd verpoosd. Om 11 uur arriveerden de bejaarden wederom in Nieuwkuijk, waar zij door de drumband werden verwelkomd. EERSTE H. MIS Op zondag 30 juni a.s. lezen in de R.K. kerk op de Vliedberg, alhier, twee priesters hun eerste H. Mis. Het tweetal, B. Verreijt, van de Vliedberg alhier en J. Staps van de Abdij „Mariënkroon" alhier werden op 18 juni in Den Bosch priester gewijd. NEDERLAAGTOERNOOI De voor kort opgerichte voetbalclub „De Vliedberg", alhier, gaat een toernooi hou den. Er hebben voor dit toernooi reeds 8 verenigingen ingeschreven. MOOI SUCCES Op het zondag j.l. in Angerlo gehouden concours voor harmonieën behaalde de har monie van Nieuwkuijk een eerste prijs. Zij kwamen uit in de afdeling uitmuntendheid en zijn nu dus naar de hoogste of Vaan delafdeling gepromoveerd. ZOMERFRISSE GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 Voor het ULO-diploma slaagden: Th. Freijer, G. Andela, K. Epke, Ph. Fijneman, M. Besters. M. van Hel- voirt, M. Heijhuurs, M. v. d. Hoven, A. de Jong, M. Kipping, J. Knuist, V. Kramer, L. van de Mierden, C Neijndorff, H. Rullens Tr. de Ruyter, A. Snels, E. van Tuyl, TJ. Braun, M. Brok, M. van Delft, E. Dercksen, Fr. van Doornmalen, L. v. d. Hammen, J. Johan, Fr. Neijndorff, A. v. d. Oever, P. v. d. Pennen,M. Pullens, T. Routier, G. Seegers, C. de N'ijs, R. van Mierlo, C. Verheijden, T. van Amelsvoord, J. Blom, C. Blonk, M. du Bois, Fr. van Bokhoven, L. Boot, M. Coppens, L. van Daim allen uit Waalwijk. M. Beerens uit Kaatsheuvel. M. Pul. Ifms uit Elshout. Afgewezen: een. Voor het ULO-diploma met aante kening Middenstandsdiploma slaag den: T. van Amelsvoord, C. Blonk, M. L. du Bois, Fr. van Bokhoven, L Boot, D. Braun, M. Brok, L. van Daim, M. van Delft, E. Dercksen, Fr. van Doornmalen, L. v. d. Hammen, J. Heijhuurs, J. Johan, Fr. Neijndorff, A. van de Oever, P. v. d. Pennen, M. Pullens, T. Routier, G. Seegers, C de Nijs, Th. Freijer, G. Andela, L. v. d. Mierden, C. Neijndorff, H. Rullens, A. Snels, E. van Tuyl, R. van Mierlo, C. Verheijden, K. Epke, Pb. Fijneman, M. van Helvoirt, M. Heijhuurs, M. van de Hoven, M. Kipping, J. Knuist, W. Kramer allen uit Waalwijk. M. Pullens uit Els- houts, M. Beerens uit Kaatsheuvel. Koop bij Grotestraat 322, Waalwijk Telefoon 3613 Voor het Toelatingsexamen slaag den: H. Muskens, M. van Dommelen, P. van Nunen, L, Proveniers, M. Blonk J. Muskens, J. van Riel, R. v. Crom- voirt, M. van de Leur, T. van Bok hoven, E. Braun, C. Demmers, A. Dollekens, M. v. d. Houdt, M. van de Meijdenberg, M. Verdonk, L. de Vries, J. Weijkamp, J. Achterberg, J. van de Anker. J. Barendrecht, C. van Brunschot, J. Burmanje, J. Hee. ien, D. v. d. Hoof, G. Rookus, G. Leij ten's. P. de Man, A. v. d. Steen, M. de Vaan, L. Verhoeven, M. de Vries, L. v. d. Acker, T. de Poorter, E. Biekens, J. van Woensel, Th. van Amelsvoord, A. Schilders, G. de Man M. Kuijs, J. Schilders, Fr Dumoulin, C. de Haan, M. Bonants, K. van Tuijl, Th. van Gestel, A. van de Steen, J. v. d. Weide, M. Noorman- v. d. Dussen, L. Koeken, A. Man- raerts, Sj. Rombouts, L. v, d. Els- hout, Th. Smits. M. van Herwijnen, u van Schijndel, D. Bakker, A. v. d. Steen, C. Mahieu, A. van. Zon, A. Ketelaars, M. Barkey, G. Berepd- scn, M. van Haaren, M. de Gouw, D. v. d.. Linden allen uit Waalwijk. J. de Bont, D. v. d. Born, M. van Dongen, R. Kemmeren, J. Loonen, C. Roksnoer, L. Smits, C. op de Weegh allen uit Waspik. C. Ververs en A. v. d. Hoek uit Kaatsheuvel. Afgewezen: acht. beschermt tegen zonnebrand (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De Nederlandse Lederfabrikanten 'en leder-importeurs tonen deze week hun uitgebreide collecties, bestemd voor voorjaar en zomer van 1969. Deze shows, die voor het grootste gedeelte in de „schoe- nenstad" Waalwijk worden gehouden betekenen dat de schoen- en leder waren fabrikanten gecentraliseerd kennis kunnen maken met de beste pro- dukten van de belangrijkste looierijen uit heel de wereld. Een unieke ge legenheid om zich te oriënteren. Van de tientallen firma's die deze week een ledershow houden bezoch ten ivij de Lederhandel Van Helvoirt- De Nijs aan de Grotestraat. De heer B. Weijers, directeur, was bijzonder tevreden over het verloop van de eer ste drie dagen van zijn show, die in eigen bedrijf wordt gehouden. „De periode van de extreme hoogglans, de schreeuwende kleuren, is zo goed als voorbij. De belangstelling gaat voor namelijk uit naar zachtere, meer be schaafde pasteltinten". „Ook de periode van de semi-sport schoen is verdwenen. De gladde leer soorten mat en zijde-glans worden veel gevraagd. De belangstelling van de schoenfabrikant gaat in hoofd zaak ook uit naar lakleer in de kleu ren zwart en wit. Daar staat tegen over dat de vraag naar hunting en suède is teruggevallen", aldus de heer Weijers. „Van de kunstmaterialen ter ver- COCKTAIL-TRIO IN WASPIK Zaterdag 22 juni a.s. krijgt Waspik en omgeving iets zeer exclusiefs voorgescho teld. In het kader van de festiviteiten rond het 12Vè-jarig bestaan heeft het bestuur van de volleybalclub Atak gemeend het van radio en T.V. bekende Cocktail-trio als hoofdschotel te moeten serveren om op deze wijze een groot publiek te kunnen la ten delen in de feestvreugde van Ataks koperen bestaan. In de grote feestelijk ver sierde zaal van De Statie zullen de Wavo's hun zeer gewaardeerde medewerking ver lenen aan deze veelbelovende avond. Rond negen uur treedt dan het Cocktail-trio op als speciale gasten van dit festijn. Het ter ras van De Statie zal voor deze gelegenheid worden ingericht als een (overdekte) origi nele Weinstube waar tot 2 uur 's-nachts de wijn zal fonkelen. Atak dat met haar 70 actieve leden in 12V£ jaar een belangrijke plaats is gaan innemen in Waspik mag met dit initiatief rekenen op grote belangstelling van het publiek. KPJSPORTDAG In Princenhage dongen 'n kleine honderd KPJ-ers uit de kringen Breda en Roosen daal naar de titel Beste Gymnast. Het ging hier om individuele wedstrijden op de on derdelen muziek- en teloefeningen. De 14 be6te gymnasten zouden in de finale mo gen uitkomen. Waspik was hierin met maar liefst 5 leden vertegenwoordigd. Daarvan klasseerde Han Kamp zich als 5e, Mels Langerwerf 7e, Louis Biemans 8e, Dré Kamp lie en A. Smeur 12e. Zondag 30 juni gaat de vereniging naar Den Horst om deel te nemen aan de 2e kring sportdag. Hier zal beslist worden wie aan de inter- kring mag deelnemen. Het feit dat Waspik op de le kringsportdag le werd, houd voor hen wel een belofte in. BOERINNENBOND De leden van de boerinnenbond bezoch ten in het kader van hun jaarlijkse uitstapje deze keer Rotterdam en Amsterdam. On dermeer bezochten de dames Europoort, de metro en het nieuwe Schiphol. WATERSCHAP In het bestuur van het waterschap het zuider afwateringskanaal werden gekozen de heren M. Rijken en A. Heymans, beiden uit Capelle, waarmee in de vacaturen Th. Rijken en W. Heymans werd voorzien. De heer G. A. Knaap uit Raamsdonk werd ge kozen tot vice-voorzitter van het waterschap. TOERNOOI B-JEUGD De voetbalvereniging White Boys organi seerde een toernooi voor spelers van de B- jeugd. Het team van Withe Boys bleef baas in eigen huis en won het toernooi met 8 punten. Tweede werd de B-jeugd van Was pik met 6 punten. Dussense Boys legde met 4 punten beslag op de 3e plaats. HNC uit Capelle werd 4e met 2 punten. De 5e plaats was voor Good Luck dat niet tot een over winning kon komen. NEDERLAAGTOERNOOI In het kader van het nederlaagtoemooi van White Boys speelden het le en 2e team van Audacia uit Moergestel in Was- pik-Boven tegen White Boys 1 en 2. White Boys 1 won met 5-4 door doelpunten van Piet Kuyten (4x) en Gerard Faro (lx). Tot driemaal toe kwam Audacia naa6t White Boys. White Boys 2 verloor met 3-4. Pa- men en Buyks scoorden voor de Boys resp. 2x en lx. Zondag 30 juni komt Dussen op bezoek. EERSTE PRIJS VOOR POLYMNIA Op het concours te Made heeft de ge mengde zangvereniging Polymnia uit Was pik onder leiding van de heer Kees van Iersel zondag alle andere deelnemers ach ter zich gelaten. Het koor kwam uit in de afdeling uitmuntendheid met Der Greis van J. Haydn als verplicht werk en O Jesu Christe van J. van Berghem als vrij werk. De jury bestaande uit Otto de Vaal, Simon Terpstra en Marinus Ligthart honoreerde de prestaties van Polymnia met 357 punten, het hoogste aantal dat zondag werd be haald. In de juryrapporten vindt men be oordelingen als „fraaie evenwichtige totaal klank", „stemmen prachtig bij elkaar af gewogen", „prachtig geslaagd optreden", Verhuur en verkoop van TENTEN, LUCHTBEDDEN, GASSTELLEN en alle soor ten KAMPEER-ARTIKELEN Thorbeckelaan 23, Waalwijk tel. 04160 - 2929 vanging van 't overleder voor schoe nen heeft de lederhandel in Neder land nog weinig last gehad. Dit heeft lang niet zo'n vlucht genomen, als somimge wel willen doen geloven. De vraag naar „echt" leder - dat niet is bijgewerkt - wordt steeds groter. Het yerschil tussen leder en kunst materiaal wil men duidelijk laten uit komen. Dat men weinig concurrentie van de kunstmaterialen heeft, is vooral te danken aan de aktiviteit van lederfabrikanten. We zijn beslist op de goede weg. Dat merken we dui delijk aan de toenemende vraag naar vol-nerf soorten", aldus de heer Weijers. Welke kleuren volgend jaar hun stempel op het modebeeld gaan druk ken is nog niet te zeggen. Wel staat vast dat wit het in 1969 goed gaat doen. Door het Modeurop werden voor volgend jaar de volgende kleu ren vastgesteld: wit, Djerba Beach, Nougat, Abricot, Elba, Ocean-blue, carmen (alle voor damesschoenen) scotch safari, texas (dames- en he renschoenen) brandy (uitsluitend he renschoenen). zijn een succes voor de ver j aardag-avond van uw zoon of dochter. Tevens verhuur van PROJECTORS Telefoon 04167 - 2100 „uitvoering zeer te waarderen" en „koor met toekomst onder goede leiding". De waardering cijfers, voor de beide wer ken door de drie juryleden was als volgt: samenzang 3 x 8 en 3 x 9, zuiverheid 4x8, 1 x 8!£ en 1x9, klankgehalte 1x8 en 5x9, uitspraak 1x7, 3x8 en 2x9, rhyt- miek 3x8, 1 x 1V2 en 2x9, nuancering 4 x 8 en 2x9, opvatting 1x8, 4x9 en 1 x 10. Met het totaal van 357 p. kreeg de heer Van Iersel de directeursprijs uitge reikt. Ook het sluitingsconcert van het con cours werd aan Polymnia opgedragen. SOOS JERICHO De Drunense soos Jericho, gevestigd in café De Sport aan de Grotestraat, draait al enkele maanden met groot succes. Er heeft zich een grote kring van vaste bezoekers ge vormd, die iedere zaterdag naar de nieuw ste platen komen luisteren, waaronder de gehele top-40. Zaterdagavond om 8 uur kan men opnieuw in „Jericho" terecht. De or ganisatoren hopen ook gedurende de zo mermaanden de soospoorten open te kun nen houden.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9