wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt j. C. van de Klink «Sportclubs in Waalwijk draaien uitstekend« Prins Bernhard viert zaterdag 57ste verjaardag DE SCHIJN BEDRIEGT VOORZITTER SPORTRAAD WAALWIJK BENOEMD TOT MANAGER VAN F.C. DEN BOSCH van Tïlierlo OPEN OOG IZU^tiAaA^t'd „Fusie in Waalwijk is niet nodig" Betaald voetbal Uitdaging Uitsluitend contractspelers -Qxcluóieve S-lerenkleclincf WAALWIJK Sportraad HOOFDPIJN poeders J; KIESPIJN POEDERS werken verrassend VRIJDAG 28 JUNI 1968 89e JAARGANG No. 52 De tcho vAn het Jitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1.30 10 ct. inc.k.) 1,40 p. kwrt (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' Z.K.H. Prins Bernhard, nu al een jaar grootvader in ons koninklijk ge zin, zal op 29 juni a.s. zijn 57ste ver- jaardig vieren. Z.K.H. heeft het de laatste jaren iets rustiger aan moeten doen. Toch maakte hij ten behoeve Uiteraard heeft men niet alleen in Frankrijk met belangstelling de nieu we verkiezingen tegemoet gezien, die het Franse volk de mogelijkheid bie den om zich uit te spreken over de politiek, zoals die zich sinds de mei dagen in Frankrijk heeft ontwikkeld. In die zes weken van revolutie en staking heeft de linksgeoriënteerde Fransman duidelijk laten blijken, dat hij zich niet langer verenigt met het bewind, zoals president De Gaulle dat gedurende tien jaar over Frank rijk heeft uitgeoefend. Aanvankelijk zag het er zelfs naar uit, dat de Fran sen de president zouden afzetten, maar zover is het niet gekomen. De machtspositie van de generaal en zijn invloed op het Franse volk waren van dien aard, dat men dit niet heeft ge daan, maar daarnaast speelde ook een andere factor mee en wel, dat men aan de linkerzijde geen eenheid ken de. Wel waar het ging om te staken en om te vechten met de oproerpoli tie, maar niet waar het ging om meer constructieve zaken, zoals de overna me van het bewind en de samenstel ling van een nieuwe regering, want de vraag was dan, wie de werkelijke macht zou uitoefenen, de socialisten of de communisten, de tweede groot ste partijen aan de linkerzijde. Er is en was een gebrek aan vertrouwen, dat trouwens ook nu bij de verkie zingen weer meespeelt. President De Gaulle heeft het po litieke 9pel uitmuntend gespeeld. Hij heeft de linkerzijde in die zes weken chaos laten maken, of hij heeft er weinig tegen kunnen of willen doen. In elk geval heeft hij het gebeuren op de juiste politieke wijze benut. Ook al staakten er in Frankrijk tien miljoen mensen, betekende dat nog niet, dat al die miljoenen enthousias te stakers waren. Het grootste deel was door andere stakingen of door kleine pressiegroepen in eigen be drijf genoodzaakt om mee te staken. Het is op al die gematigden en per tinente tegenstanders van links dat de president heeft gespeeld. Hij wees hen op het- enige alternatief dat er was; De Gaulle ofde chaos met de kans op een burgeroorlog, want rechts, dat in Frankrijk betrekkelijk sterk is, zou een communistische machtsgreep niet accepteren. Hij richtte de Unie voor de Ver dediging van de Republiek op, waar in hij alles dat anti-communistisch denkt hoopte te concentreren. Er werd niet gesproken van de gaullis tische partij, maar van het eenheids front van allen die anti-communis tisch zijn. Door de communisten als de zondebokken van de mei-gebeur tenissen te bestempelen, te dreigen met chaos en burgeroorlog en door het ontbreken van eenheid aan de linkerkant, was er voor de Fransen geen redelijk alternatief. Zo moest het wel zo lopen, dat het grootste deel van het volk, dat verlangt naar crde en rust, zich weer achter De Gaulle schaarde. De generaal had zijn strategie bepaald en de uitslag van de eerste ronde van de verkiezingen loonde duidelijk aan, dat hij het weer voortreffelijk heeft gedaan, want aan de linkerzijde werden ernstige ver liezen geleden, terwijl de Unie en de met haar verbonden partijen de grote winst wegsleepten. Frankrijk had zich uitgesproken voor orde en rust, maar.daarmee nog niet voor het bewind van president De Gaulle en zijn volgelingen, de schijn bedriegt! Maar de generaal ziet zich als de (Van onze verslaggever) WAALWIJK - ,,Het betaald voetbal in Nederland voldoet wel aan de eisen die de doorsnee bezoeker stelt. Uit zakelijk oogpunt gezien zouden er clubs moeten afvallen. De clubliefde van een groot aantal enthousiaste supporters en het plaatselijk chauvinisme weerhoudt de verenigingen er van hun plaats in de ere-, eerste- of tweede-divisie op te geiien. Voetbal is altijd nog een sport die de mensen boeit. Uit het oogpunt van passieve recreatie dus van grote waarde. Dat is ook een van de redenen dat een job in de voetbalwereld mij lokt", zo vertelde ons de heer J. C. van de Klink (36) uit Waalwijk. De heer Van de Klink aanvaardt per 1 juli de funktie van manager bij de Stichting FC Den Bosch '67. Deze stichting zorgt voor het functioneren van de Bossche eerste divisieclub FC Den Bosch. Met het vertrek van de heer Van de Klink naar Den Bosch ver liest sportief Waalwijk een gewaardeerde kracht. De nieuwbakken voet balmanager heeft namelijk zijn voorzitterschap van de Stichting Sport raad Waalivijk neergelegd. Vol belangstelling heeft hij altijd de verrich tingen van de sportclubs uit de schoenenstad" gevolgd. Ondanks zijn bemoeiingen met de sport is de functie van manager bij FC Den Bosch nieuw voor de heer Van de Klink. ,,Och, ik heb altijd be langstelling voor sportevenementen gehad, maar belangrijke functies heb ik er nooit vervuld. Ook niet bij een voetbalclub. Als er goede wedstrij den waren ga ik kijken, maar daar blijft het bij". Dat is wel iets anders dan uit de jonge jaren van Joop van de Klink toen hij een enthousiast supporter was van de Schiedamse club SVV, een vereniging die in de vijftiger jaren zelfs het landskampi oenschap behaalde. „De mensen die zo warm lopen voor een voetbalclub benijd ik. Dat zijn de echte supporters, waar een club op kan bouwen. Dat merk ik ook in Waalwijk, waar de vier voetbalclubs een hechte aanhang hebben. Zowel RKC, RWB, Baardwijk als WSC hebben hier bestaansrecht. Als je als buitenlander in Waalwijk komt wo nen, vraag je je misschien af, wat moeten nu 4 clubs in een gemeente van 22.000 inwoners. Achteraf be zien past deze situatie hier volkomen. Fuseren zou ook niet nodig zijn. Iedere club vervult 'n eigen funktie". „In elke afdeling van het amateur voetbal is een club vertegenwoordigd. Wat wil je nog meer. Fuseren zou zelfs problemen opleveren. Waar moeten zoveel teams spelen? Een fu sie in Waalwijk om tot een sterkere formatie te komen heeft alleen nut als men overwil gaan tot betaald voet bal. Maar of dat hier een haalbare kaart is betwijfel ik". De heer Van de Klink praat niet in zijn eigen straatje als hij op de streekfusie van clubs als Willem II en FC Den Bosch wijst. Heel wat Waalwijkse voetbal liefhebbers bevolken zondags in Til burg of Den Bosch de velden, om daar betaald voetbal te zien. „Betaald voetbal in Nederland is een ingewikkelde materie. Er komt Manager Joop van de Klink stapt in zijn auto, op weg naar zijn eerste trainingsavond bij FC Den Bosch enorm veel kijken om een goed lo pend team te krijgen dat publiek trekt dat het stadion blijft bevolken". Joop van de Klink moet nu het publiek naar het Stadion De Vliert zien te trekken waar FC Den Bosch zondags middags zijn competitiewedstrijden pleegt te spelen. Samen met trainer Ben Tap moet een sterke formatie op de been worden gebracht, die in staat ic het publiek te blijven boeien. Het organiserende deel komt dan voor re kening van de heer Van de Klink, wiens organisatietalent voor velen niet onbekend is. In zijn geboorteplaats Schiedam leidde de heer Van de Klink enkele jaren een administratiekantoor. Daar na stapte hij over in de organisatie- dienst van de Levensverzekerings maatschappij Noord Braband. Twee jaar geleden aanvaardde de heer Van de Klink de funktie van adjunct-di- rekteur bij het Personeelskeuzebureau V«.n Overveld in Eindhoven. Een werkkring in de voetbalwereld lokte hem naar Den Bosch. In de sport organisaties heeft de nieuwe mana ger van FC Den Bosch vooral ver diensten verworven als voorzitter van de stichting Sportraad Waalwijk, wel ke funktie hij vanaf de oprichting be kleed heeft. Verder is hij nog secreta ris geweest van de Scheidsrechters- vereniging Schiedam. In de Sport waar hij eerst 't recht moest handhaven krijgt de heer Van de Klink nu de leiding over de com merciële exploitatie van een semi- prof-voetbalclub. ,,In de hele vorm van het voetbal zit een vorm van on zekerheid. Dat is juist een uitdaging voor mij". De heer Van de Klink volgt de heer G. W. Oonk op, die ruim een jaar als administrateur aan de sportstichting verbonden is ge weest. Zijn taak is erg ruim. Het omvat niet alleen het verbeteren van de ex ploitatie, maar ook de begeleiding van de spelers - die technisch onder leiding staan van Ben Tap - de re clame-verkoop, opstellen van con tracten, het onderhouden van contac ten met diverse instanties en het voe ren van de administratie. Voor dit laatste onderdeel wordt de heer Van de Klink bijgestaan door een assis tente. De Stichting FC Den Bosch '67 is ontstaan uit een fusie van de eer ste elftallen van BW'en Wilhelmina. Beide Bossche verenigingen kwamen in de tweede divisie van het betaald voetbal uit. Dankzij de medewerking van het bedrijfsleven kivam de Stich ting tot stand. Men beoogt op deze wijze beter voetbal in Den Bosch te brengen. Ge zien de resultaten is dat volledig ge lukt. In 1967 promoveerde het team naar de eerste divisie en dit seizoen had het niet veel gescheeld of FC Den Bosch was ere-divisieclub ge worden. De Stichting exploiteert een volledig semi-prof-team, met voor 't A- en B-elftal uitsluitend contrakt- spelers. De Stichting bestuur is ver- uitvoerder van de wil van het volk, zoals hij dat altijd heeft gesteld en ook nu speelt hij weer die rol. Sinds de laatste weken werpt hij zich op als de grote kampioen van de revolu tie. De wensen van studenten en ar beiders zullen worden vervuld en wel door De Gaulle persoonlijk. Hij zal ei voor zorgen, dat de arbeiders meer zeggenschap in de bedrijven krijgen, dat aan de studenteneisen tegemoet zal worden gekomen, kortom dat iedereen zijn zin krijgt. van ons land nog vele buitenlandse reizen en heeft hij ontelbare vergade ringen bijgewoond en o.m. een Bilder- berg-conferentie geleid in de Vere nigde Staten, waar vele internationale kopstukken samenkwamen. Hij geeft nog altijd zijn beste krachten aan al lerlei maatschappelijke en economi sche taken en is onmiddellijk bereid tot daden, als anderen nog over plan nen praten. Tot zijn vreugde is de grote interna tionale belangstelling en de tijd van de ergste kritiek op ons koningshuis voorbij. De familie kan herademen na een tijd van onrust en spanning. Als Prins Bernhard naast zijn dagelijkse werk voor allerlei organisaties en co- mité's tijd over houdt, gaat hij graag eens een nieuwe auto of vliegmachine proberen, of zich oefenen in een vluchtnabootser op Schiphol. Ook andere machines en vooral computers trekken zijn belangstelling. Ondanks de voorspelling van Amerikaanse art sen in 1952 dat de Prins hooguit nog maar acht jaar te leven zou hebben in verband met de gevolgen van het auto-ongeluk in 1937, geniet Z.K.H. op het ogenblik een goede gezond heid. Bij de opening van een zieken huis maakte de Prins onlangs bekend, dat hij ongeveer twee jaar van zijn leven in ziekenhuizen had doorge bracht. Gelukkig kennen wij hem nog altijd als een onvermoeide, harde werker, die met de nodige humor on telbare mensen activeert en stimuleert en zo nodig corrigeert. Wij hopen van harte, dat hij dat nog vele jaren kan blijven doen. STUK HOND We waren eens op een vergadering. In termen van planning rond de man in het veld werd daar gesteld, dat men moet attenderen op een stuk relevantie i<n de duidelijk aanwijsbare trend binnen het aan dachtsveld. Wil men een stuk problematiek operabel maken, dan zal een stuk inbreng vanuit het veld uitdrukkelijk verdisconteerd moeten worden, maar dan wel teruggekoppeld aan de procesmatige ver schuivingen, die, coherent aan een stuk discommunicatie, optreden binnen het intercessie gebied van de local leaders en daar een flink stuk orthopraxie frustreren. Het refentiekader releveert een stuk schaalvergroting, maar als men een link weet te leggen naar de legitimiteit door de affirmatie dat ook in afivijkend gedrag authentieke waarden worden gerealiseerd, zal, althans bij een methodische aanpak, die tendeert naar het veld, een stuk bestaansverheldering resulteren. Daarbij moet men natuur lijk eerst de problematiek hard maken aan de hand van concrete feiten. Maar dan opteert men gegarandeerd voor een stuk overle- vvngs-techniek waarbij voldoende warming-up elementen ingecal culeerd zijn, zodat het definitieve resultaat is: een stuk unverfrohren evaluatie der secundaire doelstellingen. Bovendien kan een stuur groep via optitaverende of operationele hearings, items en preprints een flink stuk equipage voor de follotv-up inbouwen, zodat zelfs een ongeschoolde hond er geen stuk brood meer van lust. (dit "fris" verhaal staat te lezen in G&S 6813) deeld in commissies. De heer Van de Klink wordt de uitvoerder van alle ideeën die in deze commissies wor den ontwikkeld. „Ik geloof dat de FC een 'bijzonder goed seizoen ach ter de rug heeft. Wie had gedacht in de top van de eerste divisie mee te draaien. Uiteraard waren we dolgraag gepromoveerd. In de laatste fase werden echter té kostbare punten ver speeld. Tot vorige week zaterdag hadden we nog een theoretische kans, vandaar het telegram van voorzitter Van Lanschot. De KNVB liet als club-bij-keuze niet het oog op Den Bosch maar - ook wel terecht op DOS vallen. Het komende sei zoen gaan we het opnieuw proberen. Het belooft een interessante compe titie te worden, waarin streekgenoot Willem II ook weer hoge ogen gaat gooien. Met naast Willem II ook Eindhoven, Helmond Sport, RBC en de nieuwe combinatie Sittardia-For- tuna '54 in de eerste divisie, wacht het zuiden leuke wedstrijden", meent manager Van de Klink. Waalwijk blijft voorlopig de woon plaats van de heer Van de Klink. Hij vindt het een gezellige gemeente. ,,Als voorzitter van de Sportraad heb ik veel geleerd van het sportleven in Waalwijk. In de afgelopen 2 jaar is de Raad misschien nog niet helemaal uit de verf gekomen, maar als vin ding is het een machtige organisatie die veel goed kan doen. Ik heb be dankt als voorzitter omdat de prea- ses boven alle partijen moet staan. Nu ben ik te zeer verbonden aan een semi-prof-club", aldus de heer Van de Klink,.die het betreurt niet meer aan de nieuwe aktiviteiten van de Sportraad mee te kunnen werken.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 1