waalwijkse en LanqstRaatse couaant 1 J.Muskens onderscheiden met ere-medaille O.N. in zilver RKC Jeugdtoernooi was groot succes Getuigschriften levensschool Kaatsheuvel uitgereikt A. Muskens uit Waalwijk wint foto-expositie in Drunen Kermis 1968 in Kaatsheuvel staat weer voor d*5 d^ur J. W. van Heesbeen vrijdag overleden 40 JMR KOSTER ST. UMBESTUSP1R0GHIE IK DRUNEH WAALWiJKER MET GROTE VERDIENSTEN SÊjens benoemd tot adj.-direkteur M. Levenbach n.v. WSC-veteranen winnen toernooi van Baardwijk 2-0 0—5 3—2 2—0 1—0 0—1 1—1 0—2 1—0 3—0 1—0 1—0 Kerkbestuur bood Lourdes-reis aan Uitzonderlijk Geslaagde tentoonstelling in Gemeentehuis brigadier Peters 25 jaar bij de politie Enquête onder be volking van Stads gewest Waalwijk 89e JAARGANG No. 53 MAANDAG 1 JULI 1968 De tcho VAD het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2ct. inc.k.) ƒ0,32 p. mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO* (van onze verslaggever) WAALWIJK - Een groot Waal- wijker is heengegaan. Vrijdagmor gen overleed geheel onverwacht de heer J. W. van Heesbeen (74). De heer v. Heesbeen heeft grote ver diensten voor stad en streek. Hij was ondermeer oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel en be stuurslid van tal van instellingen en organisaties. Grote bekendheid heeft hij zich verworven als schrij ver van de streekroman „Rooien Bart", waarin hij het leven en wer ken van de Waalwijkse schoenma kers rond de eeuwwisseling belicht te. De heer J. W. v. Heesbeen was tot voor enkele jaren direkteur van de N.V. Waal wij ksche Chroomleder- fabriek v/h Van Dooren de Greeff in Waalwijk. Ook was hij geruime tijd direkteur van de N.V. Konink lijke Fabrieken v/h Alex Adam in Delft. In het zakenleven was dhr. v. Heesbeen verder nog aktief als president-commissaris van Pfaff- Moenus in Den Bosch en als Com missaris van Maatschappij Dr. van Roon in Waalwijk. Hij was oud commissaris van Ravo-Fut in Ra- venstein. De verdiensten van de heer Van Heesbeen op maatschappelijk ter rein zijn groot. Hij was oud-lid van Provinciale Staten van Noord-Bra bant, oud-voorzitter van de Federa tie van Nederlandse Lederwarenfa- brikanten. Ruim 16 jaar, van 1945 tot 1961, leidde de heer Van Hees been als voorzitter de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant. Groot was zijn aandeel in de totstandko ming van het nieuwe St. Nicolaas- ziekenhuis, als penningmeester van het College van Regenten. Ook de nieuwbouw van het bejaardencen trum Antoiushof is mede onder zijn leiding gereed gekomen. Hij was n.l. bestuurslid van de Stichting St. Clemens- en Antoniushof Groot zijn z'n inspanningen ge weest voor het Schoenenmuseum, waarvan hij voorzitter is geweest. Ook voor de belangen van het on derwijs stond de heer v. Heesbeen steeds op de bres. Hij was mede-op richter en geruime tijd voorzitter van de Nijverheidsschool L.T.S. in De heer J. Sijens te Waalwijk is met ingang van 1 juli 1968 benoemd lot adj-directeur van de M. Leven bach N.V. te Waalwijk. De heer Sij ens is sinds 1947 in dienst bij de N.V. en is in verschillende functies weikzaam geweest. Hij volgt de heer Schake op die kort geleden na een 50-jarig dienstverband met pensioen is gegaan. Waalwijk. Ook was hij oud-be stuurslid van de Middelbare Vak school voor de Leder- en Schoen industrie. De plaatselijke industrie diende hij als vice-voorzitter van de Schoen- en Ledertentoonstelling „SLEM" in 1953 en als voorzitter van de expositie „Waalwijk 1948". De heer Van Heesbeen was Offi cier in de Orde van Oranje Nassau en Ridder in de Orde van Gregorius de Grote. De plechtige uitvaart vindt dinsdag om 10.00 uur in de parochiekerk van St. Jan in Waal wijk plaats, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof. Hij ruste in vrede. Zaterdag vond op de terreinen van de voetbalvereniging Baardwijk het jaarlijkse toernooi plaats van de veteranenafdeling. Het is een goed georganiseerd toernooi geworden, begunstigd door mooi weer. De uit slagen waren als volgt: Baardwijk—WSC 1—2 RWBSportvereniging '32 01 Vlijmense Boys—RKDVC 1—1 Uno AnimoRKC 10 WSC—RWB 2—0 Sportver. '32-Baardwijk 20 RKDVC—Uno Animo 1—0 RKCVlijmense Boys 01 BaardwijkRWB 21 WSCSportvereniging '32 01 Vlijm. BoysUno Animo 11 RKDVC—RKC 1—0 De finale werd gespeeld tussen de als eerste geëindigden in de bei de poules, namelijk Sportvereniging '32 en RKDVC. De uitslag was 00 en strafschoppen moesten een be slissing brengen. Sportvereniging '32 wist één penalty meer te benutten dan RKDVC en mocht zich dus win naar van het toernooi noemen. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen WSC en Vlijm. Boys. Ook hier was de uitslag 00. Bij het nemen van de strafschoppen toonde WSC zich duidelijk de sterk ste. 5 Uno Animo. 6 Baardwijk. 7 RKC. 8 RWB Afgelopen zaterdag en zondag or ganiseerde RKC haar jaarlijks te rugkerend jeugdtournooi. Zaterdag kwamen de A-pupillen en de C-ju- nioren in het veld en zondag speel den de B- en A-junioren. Zaterdag begonnen de wedstrijden voor de pupillen om de Br. Sidonius-wissel- beker. De uitslagen waren als volgt: RKC 1—Waspik 7—0 DCG—RKC 2 7—2 Best VooruitRKC 1 06 DCG—Blauw Geel 2—3 RKJVV—RKc 1 0—10 DCGZwaluw 22 Best Vooruit—RKJVV 4—1 Blauw GeelZwaluw 20 RKJVV—Waspik 0—0 Zwaluw—RKC 2 7—0 Best VooruitWaspik 03 Blauw Geel—RKC 2 3—0 In de finale won Blauw Geel met 10 van RKC 1. In de strijd om de 3e en 4e plaats won na een 22 eindstand DCG met penalties van W aspik In het C-tournooi waren de uit slagen: RKC 1—Baardwijk 2—0 RKC 2—DCG 0—5 RKC 1—WSC 7—0 4—0 0—5 0—3 1—0 4—0 1—2 2—0 2—12 0—10 Op maandag 24, woensdag 26 en vrijdag 28 juni werden in de Katho lieke Levensschool te Kaatsheuvel aan de 2e jaars deelnemers de getuig schriften uitgereikt in de diverse groepen. De voorzitter van 't school bestuur, de heer J. C. Beerens, die deze plechtigheid verrichtte, sprak eerst een kort woord, waarin hij al lereerst dank bracht aan alle werkge vers, die het mogelijk hadden ge maakt dat deze jongens de school konden bezoeken. Deze laatsten wees hij er op, dat het zeer belangrijk was dat zij zich hun eigen verantwoorde lijkheid bewust werden. „Van jullie hangt mede de toekomst af, want ieder van jullie zal in het maatschap pelijk bestel zijn bijdrage hebben te leveren", aldus de heer Beerens. Ook wees hij op het zeer belangrijke element van een nuttige vrijetijdsbe steding. ïn dit verband noemde hij o.a. inschakeling in het verenigings leven, vakorganisaties, een meer ac tieve dan passieve sportbeoefening, vormen waarin het gezag aanvaard kan worden. De voorzitter besloot met directeur en leiders dank te bren gen voor hun werk en de jongens veel goeds voor de toekomst te wensen. De volgende deelnemers ontvingen het getuigschrift: Groep I: Harm v. d. Aa, Wim Da- men, Tiny v. Dongen, Sjaak v. Dijk, Henk Kipping, Gerard Kuijpers, Ger- rie Vrinten, Jan Vugts, Henny v. d. Wouw, Kaatsheuvel en Piet Vervoort Loon op Zand. Groep II: Henk Akkermans, Leo Boxtel, Dammie Broeken, jan van Gorkum, Eckhard van Gorkum, René van Riel, Jan Stans, Sjef Voogd, Jo van Wanrooij, Kaatsheuvel, Peter v. d. Hoven, Loon op Zand en Frans van Zeist, Sprang-Capelle. Groep III: Harry van Boxtel, Ad Brok, Jan Couwenberg, Kees Molen schot, Kees Weeterings, Hans van Mier, Kaatsheuvel, Ad de Kort, Sjef van Seters en Mari v. d. Velden te Loon op Zand. Elk van deze groepen maakt deze week tot besluit van hun levensschool contact een uitsapje naar Rotterdam, waar o.a. een bezoek zal worden ge bracht aan de Metro. Verder wordt vanuit Hoek van Holland waar ook gelegenheid zal worden geboden wat op het strand te vertoeven, een boot tocht gemaakt over de Noordzee naar het Botlekgebied. Tot besluit van de ze ongetwijfeld gezellige dag zal tij dens de terugtocht in Made van een copieus etentje worden genoten. Voor degenen die interesse heb ben voor de Levensschool, waar al zo vele jongens een belangrijk stuk le venswijsheid hebben opgedaan en handige knutselaars zijn geworden, merken wij ten slotte nog op dat zij zich elke dag tussen negen en vijf uur aan de school kunnen aanmelden of 's avonds bij de directeur, de heer Stokman, aan huis, Hilsestraat 31 j. DCG—RWB WaspikRKC 1 RKDVC—DCG Waspik—WSC RWB—RKDVc WaspikBaardwijk RKDVC—RKC 2 WSCBaardwijk RKC 2—RWB DCG won de strijd om de eerste en tweede plaats met 2—0 van RKC 1. In de strijd om de 3e en 4e plaats speelden Baardwijk en RWB gelijk, zodat penalties de beslissing moest brengen. Baardwijk was de geluk kige. De sportiviteitsprijs voor deze dag werd gewonnen door RKDVC. Zondag werd om 12 uur het tour- nooi voortgezet met wedstrijden voor A- en B-junioren. De uitslagen van het B-tournooi: SchijndelMulo RKC 2—UDI SchijndelBW UDIBest Vooruit RKc 1Schijndel ConcordiaUDI BW—RKC 1 Best VooruitConcordia RKC 1—Mulo ConcordiaRKC 2 BW—Mulo RKC 2Best Vooruit In de finale van het B-tournooi won RKC 1 na een 00 stand na 4 maal penalties te hebben genomen. Con cordia won de 3e prijs door met 10 van Schijndel te winnen. Het A-tournooi om de Pastoor Ras- wisselbeker: UDIBest Vooruit 20 SchijndelBW 00 UDIWillem II 01 BWMulo 7o RKCUDI 20 (van onze verslaggever) DRUNEN Een 40-jarig kosters- jubileum is geen alledaagse gebeur tenis. Vandaar dat het kerkbestuur van de parochie II. Lambertus in Drunen, de heer J. A. Muskens, die 40 jaar als koster aan deze parochie verbonden was, vrijdagmorgen een grootse hulde bereidde. Deken Wer ner verraste de heer en mevrouw Muskens op een Lourdesreis. Paus Paulus had zijn Apostolische zegen gestuurd en burgemeester mr. H. Stieger kwam de jubilaris de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opspel den. Deken Werner zei in zijn huldi gingstoespraak in de pastorie - waar de kosters-familie en kerkbestuur bijeen waren - dat hij graag in de geschiedenis was gedoken. Het dag boek waarin alle gebeurtenissen van de parochie stonden opgete kend, is in de oorlog echter verlo ren gegaan. Wel had Deken Werner kunnen achterhalen dat het kerk bestuur in 1940 besloot de kosters- woning te laten restaureren en het jaarsalaris te verhogen tot 400, „Wij waarderen u ten zeerste voor de zorg die u aan de ere-dienst besteedt. U vindt 'n inspiratoebron in het geloof. Steeds staat u paraat. Zelfs tijdens de vakanties kan men een beroep op u doen. Dat is een prettig gevoel voor een pastoor. Daarvoor mijn hartelijke dank". Deken Werner drukte zijn dank uit in een geschenk, een 10-daagse reis naar Lourdes voor de heer Mus kens en diens echtgenote. Mevrouw Muskens verraste hij met een boe ket bloemen. Deken Wener kon de verheugende mededeling doen dat Paus Paulus in een brief aan de Deken had geschreven, dat hij de jubilerende koster graag de Apos tolische zegen verleende. Burgemeester mr. H. Stieger zei verheugd te zijn koster Muskens met zijn uitzonderlijk jubileum te kunnen feliciteren. „Alles in de kerk is altijd keurig verzorgd en dat is ConcordiaBW 20 Willem II—RKC 0—3 MuloConcordia 03 RKCBest Vooruit 01 ConcordiaSchijndel 11 Willem IIBest Vooruit 12 SchijndelMulo 42 De finale werd door RKc met 10 van Concordia gewonnen. Schijndel won van Best Vooruit in de strijd om de 3e en 4e plaats. De sportivi teitsprijs was voor BW op deze v/arme zomerdag. De prijzen werden uitgereikt door dc voorzitter van RKC. de heer G. Kelder, die allereerst scheidsrechter J. van de Gouw een geschenk aan bood in verband met het feit, dat hij gedurende 20 jaren present is op elk RKC-tournooi. Mevrouw van de Gouw kreeg bloemen aangeboden, hia de prijsuitreiking dankte de heer Kelder nogmaals allen die hadden meegewerkt om dit tournooi te doen slagen. Zaterdag en zondag hield de foto club Drunen en omstreken in het Gemeentehuis in Drunen haar jaar lijkse foto-tentoonstelling van wer ken van haar leden. Deze tentoon stelling werd zaterdagmorgen geo pend door burgemeester Stieger, waarbij aanwezig waren het voltal lig gemeentebestuur, de Bonds-con- sulent van de Brabantse Fotobond, alle leden van de Fotoclub Drunen en enkele genodigden. Burgemees ter Stieger noemde het een voor recht dat de Fotoclub Drunen en omstreken, een club van enthousias te amateur-fotografen in Drunen, dit jaar wederom haar tentoonstel ling wilde houden. Hiervoor het 't gemeentebestuur dan ook gaarne het gemeentehuis voor twee dagen afgestaan en hij sprak daarbij de hoop uit dat vele belangstellenden deze tentoonstel ling zouden bezoeken en daarbij aangespoord zouden worden voor deze mooie en prettige vrije-tijds- besteding. De Fotoclub Drunen en omstre ken die 28 leden telt, had een zeer keurig verzorgde expositie inge richt. Voor de velen die deze ten toonstelling in dit weekend bezoch ten, waren de werken een verade ming. Er blijkt onder de amateur-foto grafen ook een hechte band en sa menwerking te bestaan. Zo hebben er steeds contact- en clubavonden plaats waarop gedachten worden uitgewisseld. Ieder lid doet ook mee in een onderlinge competitie en moet hiervoor maandelijks 'n werk stuk ter beoordeling van een des kundige jury inzenden. De 3 prijs winnaars werden op deze tentoon stelling zaterdagmorgen bekend ge maakt. Het waren de heren A. Mus kens uit Waalwijk, T. v. Oers uit Waalwijk en A. Nieuwkoop uit Heusden. De jury bestond uit de heren Boudewijns, Hilterman en Aarts uit Tilburg. Volgend jaar zal in Drunen een tentoonstelling worden gehouden van de Foto-bond Brabant en Zee land. Op deze tentoonstelling, welke pl.m. 8 dagen zal duren, zullen de beste werkstukken van de amateur fotografen uit Brabant en Zeeland ten toon worden gesteld. voor een groot deel uw werk. dat u altijd met veel toewijding hebt ge daan. Met bijzonder veel genoegen deel ik u mee, dat het H.M. de Ko ningin heeft behaagd u met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te on derscheiden. Het is beslist geen al ledaagse gebeurtenis in Drunen dat een dergelijke onderscheiding wordt toegekend. Dank zij uw trouwe plichtsbetrachting heeft u dit ver diend", aldus burgemeester Stieger, die de jubilaris de medaille opspeld, de. In een kort woord dankte de heer Muskens voor deze huldiging. WAALWIJK Woensdag herdenkt tie heer II. J. P. Peters (45) het heugelijke feit dat hij 25 jaar in po litiedienst is. Brigadier Peters wcrkt sinds 1950 bij de gemeentepolitie van Waalwijk. De heer Peters begon zijn loop baan bij de politie in Zwolle. Na in Zuylen (Utrecht) gestaan te heb ben werd hij in 1950 in Waalwijk benoemd. Drie jaar geleden werd hij tot brigadier bevorderd, in wel ke funktie hij thans als wachtcom mandant de lopende zaken op het bureau meeregelt. Brigadier Peters wordt woensdag morgen om 11.30 uur in de raadzaal door burgemeester J. Teijssen gehul digd. Ook korpschef-inspecteur Van Hooff zal een toespraak houden. Na afioop van deze plechtigheid zal bri gadier Peters door het korps gefeli citeerd worden. 't Schijnt haast, of de weersgoden gewacht hebben met het schenken van mooie dagen op de eerste week van juli, waarin op donderdag voor de le zondag de jaarlijkse Kaatsheu- velse kermis aanvangt. De harten van vele zakenmensen, die met deze da gen een stuk brood moeten zien te verdienen, zijn heel wat opgelucht met de intocht van zonniger dagen en de voorspellingen, dat de hoge druk mogelijk aanhoudt, nu alle voor zieningen zijn getroffen voor deze extra ontspanningsdagen. De eerste wagens van de kermis-exploitanten zijn binnengereden en hebben in de omgeving van het in aanbouw zijnde nieuwe gemeentehuis een staanplaats gevonden. Voor dezen vooral is het te hopen, dat opnieuw Pluvius geen heerschappij gaat voeren. Naast de kermisexploitanten heb ben de horecabedrijven hun engage menten afgesloten en andere extra voorzieningen getroffen om de gasten een paar gezellige dagen te bezorgen. Als we onze advertentiekolommen 'n blik waardig gunnen, dan zien we, dat hieraan grote zorg besteed is. We ma ken even een rondwandeling en van gen als van ouds aan bij Jan van Eeuwijk op de Roestelberg, die zich geen bijzondere zorg voor de kermis behoeft te maken, want in Berg en Dal is het ook buiten de kermisdagen gezellig druk. En om het rustig zitje op de Roestelberg zo weinig moge lijk te storen, wordt er alleen op zon dag van 2 tot 6 uur gedanst en wel op orkest van de Thethie Masters uit Al phen en Riel. In De Viersprong, waar de heer v. d. Kieboom met de kermis voor het eerst de scepter zwaait zit het amusementsorkest o.l.v. Lou Fransen op dit gebied een bekende figuur. De heer Vugts wil het dit jaar rustig houden in Café De Efteling op de Provinciale weg. Als steeds vinden velen op hun wandeling hier.een ge zellig zitje onder de hoge bomen en langs de drukke verkeersweg. De Steenbakker, ook buiten de ker mis een bekend trefpunt heeft een extra ensemble geëngageerd, dat Bra bantse humor, goede dansmuziek en amusement in het „He Vin Ka"-trio combineert. Je kunt er steeds vrij bin nen. ïn Belletable bij de heer Leester- mans draait het machtige mooie Be- cap-orgel, dat voor liefhebbers van dansmuziek nog steeds het grote aan- trekkingspunt is. Ongetwijfeld het grootste werk heeft het Appollo-thea- ter dit jaar weer van de kermis ge maakt. Iedere avond heeft Bob Smit, een bekende in het Apollo-theater met zijn Duke Cty Sextet de leiding in het bal in de grote zaal. Op zondag eveneens in het matinee m.m.v. nie mand minder dan Willy Alberti. In de kleine zaal musiceert donderdag het trio Kees de Nijs met de zanger Alb. Brosens, vrijdag Johnny Jor- daan, zaterdag de Tobo's en zondag de Wama's. De kelder is die dagen open. Ook de Gildenbond, waar Jan de Koning weer de scepter voert staat een heel programma aangekondigd. In de grote zaal staan The Bumble bees voor donderdag en vrijdag op 't programma en zaterdag en zondag de Wavo's, terwijl extra op het matinee van zaterdag de Zangeres zonder Naam en zondag Rita Corita en trio The Three Jacques verwacht worden. In de Euphonia-zaal treden tijdens de kermisdagen als dansorkest The Sky- liners op, De welbekende Euphonia- snacks zijn tot 's nachts 1 uur ver krijgbaar. Wij vragen een extra attentie voor 't restaurant Piet van Dun, dat speciaal met de kermis een bezoek waard is om tijdens die dagen fit te blijven. Voor alle lekkere hapjes kan men er terecht. Tijdens het matinee, dat door de harmonie zondags wordt aangebo den treedt de oude Kaatsheuvelse conferencier Wim v. d. Bosch met zijn ensemble op. Zeker trekt die nog een publiek, vooral onder de ouderen. Maar niet alleen aan de Horeca bedrijven onze attentie. Er worden nog steeds kermispotten verdeeld en nog een aardige cent van dit gespaar de wordt aan iets nuttigs besteed. Voor een blijvende herinnering, die waarde houdt staan onze juweliers- horlogers P. van Rooij en J. S. Scha- gen voor u klaar. Voor de kleintjes kan moeder terecht in 't Paddestoel- tje. Een verrassing voor moeder of het meisje biedt u Frederiks Binnen- huiskunst. Zo ge een uurtje vrij bent ga dan eens zien in de grote showhal van Smits' Ijzerhandel in de Peper straat of bij Muskens' Woning-inrich ting. Zijn de voeten moe van het lo pen, bij Gebr. Dingemans in de vroe gere Moka-fabriek kunt u terecht voor een paar gemakkelijke stappers. Een brommer of een fiets naar keuze een vouw-mini fiets, een kinderrijwiel of een step of driewieler heeft de Linco in keuze voor u. Hapert er nog iets aan uw auto, dan kan het Auto mobiel-bedrijf Joh. de Jong u vak kundig helpen. En... voor de klein tjes blijft toch een Efteling-dag nog steeds een onbetaalbare kermisdag, want alles is er gratis als ge eenmaal binnen bent. Tot slot: allen prettige kermisda gen en goede zaken. Qnntrfrvr* - - - Om een inzicht te krijgen in het beroepenpatroon, de belangstelling voor het voortgezet onderwijs, de koopgewoonten, de vakantiebeste ding, het wonen e.d., wordt er de komende weken in het Stadsgewest Waalwijk, omvattende het gebied van de gemeenten 's-Gravenmoer, Drunen, Sprang-Capelle, Loon op Zand, Waalwijk en Waspik, een en quête onder de bevolking gehouden. De enquête vormt mede de basis voor de opstelling van een discus sie-nota, welke door het sociaal- geografisch bureau van de V.N.G. in opdracht van de gewestelijke raad van het Stadsgewest Waalwijk wordt vervaardigd. Deze nota zal een belangrijke bijdrage vormen voor de opstelling van een interge meentelijk structuurplan. De enqu ête zal worden gehouden onder ca. 10 pet. van alle gezinnen van het Stadsgewest. De betreffende gezin nen zullen voor de beantwoording van de vragen worden bezocht door een enquêteur. Medewerking van de ondervragers wordt verzocht. De cnouêteurs zijn in het bezit van een legitimatiebewijs.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5