WAALWIJK Si Michaël-ULO te Waalwijk Overgangsexamens Willem van Oranje College KAATSHEUVEL Echtpaar Snoeren - Vermunt viert vandaag gouden bruiloft Burgemeester L. van Erp gaf start interkerkelijk recreatiewerk FEEST IN KAATSHEUVEL BIJ CAMPINGS IN KAATSHEUVEL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JULI 1968 AC „Waalwijk P. C. MARKS afwezig tot 1 aug. Aalmoezenier v. Berkel sprak voor MKV-Beden Drunen Loon op Zand Wilheimina en St. Michielsgestel winnen RKDVC-toernooi Vlijmen Recreatie GESLAAGD Voor het kandidaatsexamen A aan de Landbouw Hogeschool in Wageningen, slaagde de heer W. J. Marcelis uit Waalwijk. FINALE WAALWIJKSE BEDRIJFSKOMPETITIE TAFELTENNIS Op 4 juli a.s. om 19.00 uur zul len in de kantine van Cowa konfek- tie-ateliers N.V. de finale-wedstrij den worden gespeeld van de vijlde Waalwijkse Bedrijfskompetitie Ta feltennis. Bij de dames zullen het eerste en tweede team van P.V. Noord-Bra- band tegen elkaar in het strijdperk treden. Deze beide teams zijn n.l. winnaar geworden in de poules A en B. Bij de heren zullen de teams van A.S.O.V. (Belastingkantoor) en P.V. Noord-Braband met elkaar de strijd aanbinden. De wisselbekers voor dames en heren, welke momenteel beide in 't bezit zijn van Cowa, zullen dus in ieder geval van eigenaar verande ren. Na de wedstrijden zal de di- rekteur van Cowa de prijzen uit reiken. JEUGDTOTO A.C. WAALWIJK „66" Opbrengst 4e week 253,90 le prijs J. Maas, Baardwijksestr. 66, Waalwijk ƒ38,08; geraden 253,88. 2e prijs C. v. Loon, Be- soijensestraat 5, Waalwijk en Peter, Oisterwijk, elk 12,70; en beiden geraden ƒ253,80. 3e prijs v. Bok hoven, Aug. Sniedersstr. 4, Waal wijk, H. Kniknie, Oranjestraat 61 Gilze en B. Ketelaar, Populieren- dreef 6, Waalwijk, elk 4,23 en ge raden resp. 254,10 253,70 en 254,10. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: oranje sokken; speel goedbeestje, klein zwart hondje, stalen van vloerbedekking; 2 kinder jasjes (beige en grijs); bruine pin cher (reu); bruine regenjas. Verloren: sleutelbos met 5 sleutels; 2 autosleutels; doublé herenhorloge; een rol cellofaan garen; een rol meu belstof; bTauwe leren portemonnee; zwarte damesportemonnee; fiets mandje met portemonnee; gouden siavenarmband; bruine portemonnee met inhoud; blauwe kunstlederen dameshandtas; verzekeringsplaatje PBD 912. INBRAKEN Naar aanleiding van diverse in braken werd door de gemeentepoli tie aangehouden een zekere T. W. uit Waalwijk. Deze heeft de hem ten laste gelegde feiten bekend. Vrijdag is hij voorgeleid aan de officier van Justitie te Den Bosch, waarna hij in gesloten werd. Eveneens werd aangehouden door de politie een zekere J. M. C. S. uit Waspik, naar aanleiding van inbraak met diefstal gepleegd in de nacht van 15 op 16 juni bij de Timturfa- briek alhier S. heeft bekend en zal worden voorgeleid. Een zekere H. en de P. uit Waal wijk werden betrapt op diefstal van een bungalowkampeertent, staande aan de Burg v. d. Klokkenlaan op een tentenshow. De politie werd ge waarschuwd en na een snel onder zoek konden beide verdachten nog dezelfde nacht worden aangehouden. Ze zijn beiden ingesloten in 't po litiebureau te Waalwijk. AUTO IN SLOOT Een zekere de G. reed in een wa gen over de Langstraatweg. Hij ver loor het bewustzijn en de wagen raakte op de linker rijbaan en kwam daarna in een sloot terecht. Alle 4 de inzittenden kregen snij wonden aan handen en gezicht. Zij warden per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De bestuurder en zijn vrouw werden opgenomen. De an deren konden, na verbonden te zijn, huiswaarts keren. VECHTPARTIJ In de nacht van zaterdag op zon dag heeft er in de Stationsstraat te Waalwijk een vechtpartij plaatsge vonden. Hierbij waren betrokken 'n zekere W. uit Waalwijk en T uit Kaatsheuvel. W. uit Waalwijk en T uit Kaatsheuvel vielen, tezamen vechtende, door de grote spiegelruit van de Fa. van de Sanden. W. uit Waalwijk werd zodanig ernstig ge wond dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. T. kwam er met enige kleine verwondingen af. De zaak is in onderzoek. AGENDA Woensdag 8 uur: gezamenlijke repe titie dames- en herenkoor van Oefe ning en Vermaak in De Twee Ko lommen. fl De jeugdploegen van AC Waal wijk. n.l. de meisjes A B en jongens A B. die meedoen aan de landelijke competitie van de KNAU. waren zondag 30 juni te gast bij AV Sprint te Breda. Op een prachtig gelegen smtelbaan werden goede resultaten geleverd. Vier Waalwijkse records werden gevestigd. De gedetailleerde uitslagen waren: 8o m horden meisjes A: 4e N'. Dem- mers 15,7; 100 m meisjes A: 2e N. Demmers 13,3; 100 m meisjes B: 5e L. Schagen 14,6; 600 m meisjes B: 3e M. Mahieu 1.49,1; 800 m meisjes A: 3e D. Verhoeven 2.38,7; Hoog springen meisjes A: 4e T. de Ruiter 1.42 m; Verspringen meisjes A: 3e W. Demmers 4.80 m; Speerwerpen meisjes A: 2e N Demmers 28.28 m; Kogelstoten meisjes A: 6e D. Ver hoeven 6.72 m; Discus meisjes A B: 5e A. Demmers 18.44 m; 4 x 100 m estafette: reservesmeisjes: 1 AC Waalwijk; 4 x 100 m estafette meis jes A B: 2e Ac Waalwijk; 100 m jongens B: 4e H. Stein 12,6; 100 m jongens A: 4e E. Rookus 12,3; 400 m jongens A: 6e G. van Esch 61,4; 800 m jongens B: le J. Mahieu 2.03,7; 1500 m jongens A: le F. van Dijk Leraar LICH. OEFENINGEN HEILGYMNASTIEK MASSAGE v. Brederodelaan 6 Waalwijk 4.36,1; Kogelstoten jongens A: 8e E. Rookus 9,42 m; Verspringen jongens A: 10e J. Knuist 4.88 m; Hoogsprin gen jongens A: 12e H. Stein 1.45 m; Speerwerpen jongens A: 10e J. Knuist 33,02 m; Discuswerpen jon gens A: 12e C. Broumels 21.32 m; 4 x 100 m estafette jongens A B: 3e AC Waalwijk; Op woensdagavond 26 juni was de laatste ledenvergadering van de vrouwenbeweging van het NKV, af deling Waalwijk van dit seizoen, die werd gehouden in de zaal van de Theresiaschool. Aalmoezenier L. van Berkel heeft door middel van 70 dia's een zeer goede indruk gege ven van een stukje Afrika namelijk Oeganda en Tanzania. De wijze waarop de Afrikaan anders is dan de Europeaan bracht hij naar voren wat betreft het land, volksaard, kle ding, gebruiken, taal, godsdienst etc. De aalmoezenier bleek een zeer enthousiast verteller te zijn, ook voor de dames van deze beweging wist hij enkele smakelijke voorval len te vertellen over een bezoek aan een inlander, waarbij bananenstamp rangeboden werd. In de pauze was er een loterij waarvan de opbrengst voor Afrika zou zijn. Hierna liet de aalmoezenier een klankbeeld zien en horen, waardoor men een meer geordend overzicht kreeg over zijn reis en het leven van de Afrikaan. De missionaris heeft veel voorberei dingstijd nodig om zich op zijn taak voor te bereiden, maar als hij er is, kan hij iets geven en zijn voor de Afrikaan en dat is hartverwarmend, temeer ook daar er naast de licha melijke ook een grote geestelijke nood is. Het was een geslaagde avond met een goede opkomst en de dames kunnen er iets van meene men. Tot slot werd nog even de uit gaansdag in augustus besproken. Bevorderd van klas 1 naar klas 2: Mari van Beers, Joost ter Berg, Henry Boelaars, Frans v. d. Born, Wim Brouwers, Harrie Dankaert, Rob Didden, Toon v. Dongen, Piet Donker, Coert v. d. Elzen, Will v. Gorp, Bennie v. Heeswijk, Pieter v. d. Heuvel, Martin v. d. Hurk, Herman Jacobs, Piet de Jongh, Hans Kramer, Joop v. d. Lee, Tini v. d. Leur, Harry Ley tens, Willy Loden stij n, Caspar Maessen, Barie van Mier, Tjen v. Mossel, Pierre Mul ders, Piet Verhelst, Jan Verschuren, Louis Selier, Hans v. d. Velden, Joost Laurijsen, Fred v. d. Pennen, Erio Cools, Kees Fijneman, Tonnie van de Giessen, Jan v. Heeswijk, Guus Koeken, Harri v. d. Linden, Nico Mahieu, Bert Ossenblok, Jan Pot, Herman Rijborz, Jan Span, Tommy Schön, Joost Sperber, Tjeu Swinkels, John Turkenburg, Willem Verheyden, Theo v. Well, Harry Westerburger, Berry van de Wiel. Afgewezen 14. Bevorderd van klas 2 naar klas 3: Jan Bert Aarts, Maroo Adriaanse, Ad v. d. Anker, Kees Bruurmijn, Lambert v. d. Broek, Jan van Bok hoven, Marcel Beerens, Wim van Beers, Ad Cornelisse, Frans Dalleu, Josje v. Daim, Leon van Gelder, Twan van Gorcum, Gerard de Graauw, Reke v. Haaren, Hans Ha mers, Ad v. Heeswijk, Leo van den Heuvel, Peter v. Huiten, Ad Kelder, Arnold Kleyngeld, Ad Knuist, Kees de Louw, Rens v. Nunen, Hielke Nijholt, Kees Pot, Ton Rode wijk, Hans Paulissen. Klas 2b Willy Berkey, Peter Beerens, Fred dy Berendsen, Bertus Kops, Bertus Langermans, Jac. Ley tens, Walter v. d. Mee, Jan Moerlands, Bert Mul ders, Hans v. Oers, Jos van Riel, Gerard Rodewijk, Rudi Sars, Willy v. Schijndel, Dilie Snaphaan, Johan Sperber, Tonny v. d. Steen, Harry Stokwielder, Guus v. d. Valk, Jac. Verhoeven, Jan Vonk, Kees v. We zenbeek, Eddy Wenehenubun, Peter van de Zande, Jan Zijlmans, Jan v. Nunen. Fr. Beekmans. Afgewezen 11. Bevorderd van klas 3 naar klas 4: Marcel van den Acker, Ton van Alphen, Jan Bouman, Peter Caste- leyns, Cees Cools, Aad v. Dishoeck, Frans v. Drunen, Nico Dumoulin, Sjaak v. Geene, Bert v. d. Gouw, Frans v. d. Heuvel, Henk Hogen- hout, Ben v. Hooft, Allan Johan, Leo Jongbloed, Rinus Kampman, Evert v. Lier, Ed Nijholt, Sjef Op perman, Frans Ottenhof, John Scha- Bevorderd van klas 1 naar klas 2: G. Anbeek, M. Bakker, J. Bax, A. Blom, A. van Deventer, G. v. d. Dool, J. van Esch, D. de Haan, C. Heijblom, W. Knaap, M. v. d. Mast, T. Mehlbaum, P. Muis, J. de Nijs, G. Rinkel, A. de Rooij, B de Rooij, C. de Rooy, W. de Rooy, G. v. d. Veen, A. v. d. Ven. C. Vos, M. Witte- bol, E. Auwers, J. Boerman, M. Bou man, L. de Bruijn, P. Colijn, E. van Dongen, C. van Drongelen, C. Faas- se. C. de Hoop, C. Janson, M. Jans sen. E. Kloet, J. de Kwaasteniet, M. v. d. Mel, E. Nootenboom, G. Over- weel, S. Pruijssers, E. Rijkers, J. v. Tiggelen, P. J. Verbeek, J. C. de Vries, H. Zeijlmans J. van Bergeijk, G. Dekkers, C. Donken, A. v. Dron gelen, C. de Graaff, B. Hoogeveen, G de Jong. J. Lankhaar, M. Last drager, C. Mommersteeg, A. Nagel hout, D. Odink, C. en T. Remmers, H. Roffel, I. Schram, T. Vos, L. Vuurmans. A. Bouman, P. de Bruin, S. Cusveller, R. Daleman, B. van Dalen, H. Dijk, H. Enserink, C. Flo rijn, W. Heins, H. Kuikhoven, A. Lamers, T. Lancée. T. Melissen, C. Jonkheer Meijer, H. van Ooster hout, W. Pruyssers, L. Timmer, A. Vcrhoeks, W. Visser, E. Warren. Afgewezen: 17 Herexamen: 6. Bevorderd van klas 2 naar 3 HBS: W. Achterkamp, A. van Dieren, J. van Eersel, G. Gerritse, G. Mes, D. Morelissen, J. Oosterhoff, R. Rijke, P. Ruijtenberg, U. Santi, P. Schei der, M. Stam, G. Timmermans, J. Vrieze, H. Welsch, E. van Zoest, W. van Campen, J. Duister, J. van Esch, G. Haaksma, I. Harkema, L. Ko- nings, G. Lintvelt, A. v. d. Maaden, J. Maijers, M. de Rooy, M. Schuil, A. Smits, J. Spaans, G. Vennink, P. Verhagen, M. Vlot, R.'v. d. Voordt, P. van Wijk, A. de Boer, G. den Bok, D Bossers, L. Brust, A. Dek kers, F. Eugster, H. Heinen, A. Jan son, G. J. Knaap, C. Mandemakers, G. voor de Poorte, G. Vos, P. Wer- ther, J Streef. Afgewezen: 18. Herexamen: 1. Bevorderd van klas 3 naar 4 HBS: D. Aanen, J. van Ballegooijen. E. v. d. Beek, J. van Bergeijk, W. Bou man, B te Brummelstroete, G. Bur- gel, L. Dorenbos, J. den Dunnen, J. Ham, H. Hutting, D. Maas, H. van Nooy, F. de Wind, R. Wittebol, A. Bernards, H Burgel, J. Cornel, J. Dinkelaar, J. Harkema, M. Harte- veld, J. Janssen, F. van Lammeren, H. Lonterman, E. Mous, F. Mout- haan, E. N'ieboer, J. v. d. Pol, F. A. Reeuwijk. W. Schuwer. A. Soeters, J. van Splunder, F. Vennink, R. Vlot, P. Vos. G. Wels, F. van Berge, P. Bogers, M. Bossers, K. Duister, J. Florijn, P. Greve, J. Mandema kers, R. Roth, J van Vugt, F. Witte bol. Afgewezen: 23 Herexamen: 6. Bevorderd van 4A naar 5A HBS: E. v. d. Berk, H. Boezer, D. Dek kers, H. Fokkema, J. Harkema, J. pendonk, Erik Schomker, Jimmy Shoolbred, Tonnie Staal, Peter v. d. Velden, Jan Verhoeven, Ad Vrij hoeven, Jan Vesters, Rob Wester burger, Peter v. Wezenbeek, Dik Akkerman. Balt v. Bavel, Gerard v. d. Berg, Ton Boelaars, Ad v. Brunschot, Ad Bruysten, Bert Couwenberg, Gert- Jan Geers, Ton v. d. Geld, Marjo v. d. Gouw, Jan v. d. Griendt, Tony de Hart. Peter v. d. Heuvel, Hans v. d. Heyden, Peter Jacobs, Jac. Kemperman, René Kitselaar, Hen- kie Klijn, Koen v. Mossel, Jan v. Nunen, Hans Pullens, Roy Rookus, Riny v. d. Schans, Tonny Sperber, Harrie Thomassen, Dolf v. d. Valk, Gerard Veldhoven, Bert Verhagen, Gidi Verschuren, Ad v. Wel, Hans Weykamp, Theo Hofs. Afgewezen 1. ZOMERFESTIVAL Zaterdagavond werd op liet Plataanplcin onder grote belangstelling het zomerfestival geopend door de jeugdharmonie Drunen en de jeugdzangers. De Zonnepitten uit Schijn del. Dit zomerfestival is georganiseerd door het VVV Drunen in samenwerking met de 9 winkeliers van het Plataanplein. Zaterdag a.s. wordt dit festival dat tot 10 augustus duurt voortgezet. FOLDER V.V.V. Het VVV Drunen heeft deze week haai zomerfolder voor 1968 uitgegeven. Dtzc folder Dcvat een zeer groot aantal gegevens over Drunen en de omliggende plaatsen, alsmede een kaart van Drunen en Elshout en het heide- en duinengebied. OPEN DAG OF DE KLINK AERT Zond ïgmiddag werd op het kampeor- centrum de jaarlijkse open dag gehouden. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om dit kamp te btioeken en waren tevens getuigen van het optreden van de Harmonie Drunen. van Heivoort, H. Postma, D. Schu wer, P. v. d. Ven, F. Verharen, J. van Vuuren. Afgewezen: 3 Herexamen: 1. Bevorderd van 4B naar 5B HBS: A. Bosman, J. de Bruyn, A. v. Dijk, J. Hofland, H. de Iongh, J. Muis, R. Pattiselanno, J. Rijkers, J. Vuur mans, C. Behoekoe Nam Radja, C. van Caem, W. van Dalen, L. van Diggelen, M. Hoefnagel, P. Konings, A. v. d. Linde, H. Morelissen, I. N'ieuwenhuizen, D. Rijken, S. Sa- bandar, S. Sijens. Afgewezen: 18 Herexamen: 1. Bevorderd van klas 2 naar 3 MMS: J. Blom, G. Dekker, M. Goudswaard, J. van Haarlem, M. Koops, N. de Kwaasteniet, G. van Nijen. J. van Oversteeg, A. Paans, A. de Rooy, M. Treffers, G. Vlaskamp, T. Vos, A. van Beek, T. van Beek, J. Beishui zen, J. Buijs, M. Dekkers, D. Eigen brood, M. Enserink, H. v. d. Pol, A. de Ruijter. M. v. d. Schans, A. Smits A. van Twillert. Afgewezen: 7 Herexamen: 3. Bevorderd van klas 3 naar 4 MMS: C. Bakker, A. Barbiër, P. van Beek, J Blok, M. Burg, c. Donken, H. Haaksema, A. Hofland, R. Hoviriga, G. de Jong, C. Oerlemans, P. van Oversteeg, M. de Raat, A. Rijke, A. de Rooij, S. Schellingerhout, A. Schouten, M. Schroot, G. Verlinde, J. v. d. Wal, D. Winterwerp. Afgewezen: 3 Herexamen: 1. Bevorderd van klas 4 naar 5 MMS: H. van Belzen, A. Breedveld, M. den Butter, A. Haitsma, G. v. d. Hoeven, W. Hoevenaren, A. Hulst, M. Kole, L. Laurense, A. Marti, H. Muis, A. Mulders, J. de Regt, M. Roubos. A. Ruhuputty, J. Schouten, A. Ver- kaart. Afgewezen: 3. D1PLOMAUITREIK1NG HUIS HOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Afgelopen week werden de diplo ma's uitgereikt van de Huishoud- en Industrieschool St. Angela te Kaats heuvel. Voor de 2e jaars primaire opleiding slaagden de volgende meisjes: Alley van Beers, Jeanne Beerens, Ine ke Bergmans, Joke Broeders, Ria v. Broekhoven, Ans Boons, Ria van Bij- r.en, Kitty Brok, Cobie Chabot, Wil- ma Domenie, Corrie van Dongen, Nellie van Dongen, Sjannie van Dijk, José van Gooi, Lisé Groenendaal, Ineke Groenendaal, Tonny v. Gulik, Ineke Hamers, Gerrie Heesbeen, Lia van Herp, Tini Huijbregts, Anny Kroot, Dini van Kuijk, Marleen van Laarhoven, Marian Laros, Els Lie- bregts, José Ligtvoet, Greet van der Mierden, Toos Netten, Anny Oerle mans, Joke van Onzenoord, Noël Pepping, Elly van Rooij, Maria Schel- lekens, Marja Swaans, Annemarie Sweere, Toos van der Velden, Tineke van der Velden, Wilma Verboven, Ineke Voogd, Marianne Wagema- kers, Karien van Wanrooij, Mariëlla van Wanrooij, Antoinet van Woen- sel en Janny IJpelaar. Afgewezen: kandidaten: 6. Voor assistente A slaagden: Ria de Bie, Ella Brekelmans, Jeanne Cleijn, Maria Hamers, Franka van Houwelingen, Maria de Jong, Elly Kuijpers, Jeanne Nieuwenhuijzen, Marian Paijmans, Ine Pepping, Paula Raaijmakers, Marian van Riel, Jean ne Rombouts, Susan Sommer, Anne ke Sprangers, Lilly van Tilborg, Ma ria van der Velden, Adje Verboven, Mia van Wezel, Ineke van Woensel. Het diploma kinderverzorgster ont vingen: Jeanne Brabers, Gerdien Coomans, Coby Govers, Wilma Govers, Corrie Groenendaal, Marleen van Hout, Riek, Kleinloog, Marleen Schalken, Henny van Sleeuwen, Co Timmer mans, Trees van der Velden. JEUGDCIRCUSSEN GEVEN IN JULI IN DE EFTELING VOORSTELLINGEN Gedurende de gehele vakantieperio de van 1 juli t.m. 4 augustus zullen 4 bekende jeugdcircussen dagelijks tweemaal gratis voorstellingen geven in een grote 3-mast-tent, welke op de groenomzoomde speelweide is ge plaatst, in de directe omgeving van de ingang van het park. Er zullen optreden: Jeugdcircus „Don Bosco" uit Oudenbosch van 1 juli t. m. 13 juli; Jeugdcircus „Hogerop" uit Goes van 14 t.m. 21 juli; Jeugd circus „Cascade" uit IJsselsteijn van 22 t.m. 27 juli en Jeugdcircus „At- leta" uit Warmond van 28 juli t.m. 4 augustus. In de mooie omgeving van De Efte- ling kunnen de kinderen van deze circusclubs genieten van een heerlijk jeugdkamp in de romantische blok hut „De Kinkenpolder". Ieder circus heeft ongeveer 30 jeugdige artiesten die in programma's van ongeveer 35 minuten, elke middag om half twee en om half vier hun beste staaltjes van kunnen aan de talrijke bezoekers zullen tonen. De circustent biedt aan 2 juli: Brandaris 3 - Vriendenkring 2, 4 juli: Brandaris 2-Belga 5 juli Vriendenkring 2 - Centrum 2. PV DE LUCHTBODE De postduivenvereniging De Luchtbode hield zondag 30 juni haar vlucht vanuit Corbeill, afstand 387 km, deelname 56 dui ven, gelost om 6 uur met Z.W. wind, aan komst eerste duif 11.31.37 uur. Laatste prijsduif 13.57.36 uur. Overduif M. Vera. De uitslag is als volgt: Gcbrs. v. d. Velden 1, A. Kuijsten 2 3 11, Henk v. d. Velden 4 5 12, M. Vera 6, H. v. d. Vclden-van Dongen 7, Sj. Hooijmaaijers 8 14, K. van Esch 9, A. Leermakers 10, K. Aarts 13. Zaterdag a.s. inmanden voor Duffel van 13.30-15 uur. Zaterdag opgeven duiven voor de onderlinge dcrbyvlucht, per duif 25 cent. Voor a.s. zondag is de hoofdprijs een fiets. Inleg 50 cent. Uitslag vlucht vanuit Limoges: K. van Esch 1, G. Schoenmakers 2 en M. Vera 3. ca. 500 personen plaats. Bij minder mooi weer is dit toch een garantie voor een geslaagde ontspanning. De resultaten van vorig jaar met 2 we ken jeugdcircus rechtvaardigen de verwachting dat de uitbreiding tot 5 weken met 4 selecte gezelschappen, bijzonder succesvol zal zijn. WANDELCLUB LODUKA De Loonse Wandelclub Duinkanters zijn zondag naar Nistelrode geweest. Hier had Vrij en Blij een wandelwcdstrijd uitgeschre ven. De Loonse wandelaars(sters) hebben op de 15 km. de 9e plaats bezt. De 20 km. is wegens het hete weer niet gelopen, hier zijn ook 15 km. voor uitgezet. Loon op Zand kwam hier op de 17e plaats en le 10 km. was voor de leden van de jeugdbelan- gen de 19e plaats. De leiders en leidsters mochten een medaille in ontvangst nemen terwijl aan de deelnemende wandeiaar: een bal met opdruk als blijvende herinnering werd aangeboden. HARMONIE CONCORDIA MET MAJO- RETTENCORPS UITGEBREID Maandagavond zal heel Loon op Zand kennis kunnen nemen van de nieuwe uni formering van de Kon. Erk. Harmonie Concordia. Tegelijk hiermede zal het nieuwe majorettencorps aan de bevolking gepre senteerd worden. Dit is mede bewerkt kun nen worden door de bijdragen van de be volking. Maandagavond zal tot plm. 9 uur een muzikale rondwandeling worden gehou den door het dorp. Op een aantal plaatsen zal een show door de majorctten worden gegeven t.w. op Oranjeplein, Hoek Willi- brordusstraat-Salm Salmstraat en in de ver lengde St. Gerlachusstraat voor het Win kelcentrum. De route zal zijn: Kloosterstr., Oranjeplein, Kerkstraat, Bergstraat, Hoge Steenweg, Salm Salmstraat, Willibrordus- straat. Gerlachusstraat, Van Rijckevorsel- straat, Van Hornestraat, Van Grevenbrouck- straat, Striekenlaan, v. d. Hummelstraat, Thijsmanstraat, Venloonstraat, Doelen, Van Rijckevorselstraat, Kerkstraat, Klooster straat. Harmonie Concordia is bijzonder trots dat deze harmonie nu met met een show corps voor de dag kan komen. Te meer nog daar dit corps zich in de toekomst op het terrein van show gaat bewegen. Haar mu- ziekrepertoir is aangepast aan de moderne muziek. Het geheel zal zeer bijdragen tot Let doel dat het bestuur zich heeft gesteld. Moge Loon op Zand deze vernieuwing met plezier ontvangen. OPENING FA. GEBRS. VAN NOIJE Op zaterdag 6 juli zal de fa. Gebrs. van Noije haar nieuwe zaak gaan openen aan de dr. van Kcsselstraat 15. Zij brengt een keurcollectie in kolen-, olie- en gashaarden, verwarmingsappartuur in de uitgebreidste zin alsook huishoudelijke artikelen. Bij deze opening geeft zij veel voordeel. Haar devies luidt: goede service, dus tevreden klonten. De opening is bepaald op 14 uur. Do on dernemende gebrs. van Noije zij alle succes toegewenst. BILJARTEN De Loonse competitie van de afgelopen week had tot resultaat: Brandaris 3 511 punten uit 16 wedstrijden, Brandaris 1, 499 uit 15, Succes 1, 461 uit 13, Brandaris 2, 438 uit 12, Centrum 1, 437 uit 13, Cen trum 2, 403 uit 11, Finantie, 395 uit 12, Vriendenkring 1, 395 uit 12, Vriendenkring 2, 350 uit 10, Belga, 258 uit 8. Programma: 1 juli Centrum 1 - Belga Begunstigd door ideale weersom standigheden werden afgelopen za terdag en zondag op het Gemeente lijk Sportpark het jeugdtournooi voor pupillen en A-junioren, geor- ganiseerd door de jeugdafdeling van RKDVC, gehouden. Dankzij 'n pri ma organisatie en volledige mede werking van alle deelnemers, kan de Jeugdcommissie van RKDVC te rugzien op een geslaagd tournooi. De uitslagen van de pupillen waren: Poule A: BaardwijkHaarsteeg 60 Nieuwkuyk—RKDVc 1—2 BaardwijkN'ieuwkuyk 70 RKDVC—Haarsteeg 4—0 Baardwijk—RKDVC 2—2 Baardwijk wint met strafschoppen van RKDVC. Stand in poule A: 1. Baardwijk; 2. RKDVC; 3. Nieuw kuyk; 4. Haarsteeg. Poule B: BW—DESK 8—0 Uno AnimoWilheimina 06 BWUno Animo 61 DESK—Wilheimina 1—9 BWWilheimina 04 DESKUno Animo 12 Stand poule B: 1. Wilheimina; 2. BW; 3 Uno Animo; 4. DESK. Finale: BaardwijkWilheimina 13 3e en 4e prijs: RKDVC—BW 1—0 Uitslagen A-junioren: Pcule A: OJCSt. Michielsg. 11 Waspik—RKDVC 1—0 WaspikOJC 20 KKDVCSt. Michielsgestel 11 OJC—RKDVC 3—3 WaspikSt. Michielsgestel 02 St. Michielsgestel wint met straf schoppen van Waspik. Stand in pou le A: 1. St. Michielsgestel; 2. Was pik; 3. OJC; 4. RKDVC. Poule B: BaardwijkBW 30 WilheiminaUno Animo 32 BaardwijkUno Animo 10 Wilheimina—BW 1—0 BaardwijkWilheimina 20 lTno Animo—BW 1—3 S>tand poule B: 1. Wilheimina; 2. Baardwijk; 3. BW; 4. Uno Animo. Finale St. Michielsg.Wilhelm. 30 3e-4e prijs WaspikBaardwijk 51 Het echtpaar Ant. Snoeren (74), J. Snoeren-Vermunt (67), wonende Ak kerstraat 2 te Kaatsheuvel, viert vandaag z'n gouden huwelijksfeest. Daarbij waren natuurlijk ook him tien van de vijftien nog in leven zijnde kinderen, 33 kleinkinderen en een achterkleinkind. De ouverture van deze feestdag bestond uit een plechtige eucharistieviering om half elf in de parochiekerk van St. Jan, waarna 's middags om half drie tot vier uur receptie werd gehouden op het feestadres, café-restaurant „De Steen bakker". Dat het gouden paar daarbij heel wat handen van familie, vrien den en kennissen kreeg te drukken, zal men begrijpen als men weet dat de heer Snoeren, die schoenmaker van z'n vak is geweest, in feite slechts één liefhebberij heeft gekend en nog: duiven. Hij was vroeger in z'n jonge jaren mede-oprichter van de „Reisduif", die in „De Steenbakker" onder dak genoot en later van de Kaatsheuvelse postduivenvereniging, waarvoor hij als bestuurslid heel wat werk heeft opgeknapt, in het bijzonder bij het opmaken van de uitslagen van de wedvluchten. Thans is hij rustend lid en doet zo nu en dan nog wel eens aan een vlucht mee. GESLAAGD De heer C. Dekkers uit Vlijmen slaagde te Utrecht voor het vakdiploma complete woninginrichting. BILJARTEN De Vlijmenaar J. van Heivoort werd te Haarsteeg kampioen van de biljartvereni ging Juliana. In de slotpartij speelde hij te gen Legierse, Vliedberg en won. UI.0 EXAMENS Voor het eindexamen Ulo A en B slaag den alle kandidaten: Voor het A-diploma: Hans van Buul, Thea van Zee, Riekie van Beynen, Henny van Zon, José van Gestel, Louis Joosten, Diny Klomp, Ada van Dijk, Johnny Mommersteeg, Johan Berende, Leo van Deelen, Albert de Wit, Tonnie v. d. Wens, Riekie van Kuyk, Lia van Herpt, Ada de Ronde, Frans van Weert, Jeanne v. d. Ven, Els Verrijt, Christina Kivits, José Verrijt, Corrie van Loon, Fran6 v. d. Vaan, Henny Eekels, Ine de Groot. Hans Klerks, Kees Uitenhout, Theo van Beynen, Piet van Baardwijk, Henk v. d. Wiel, Jan de Pinther, Stella de Bonth en Frans v. d. Wiel. Voor A en B: Michel Sleegers, Ad v. Wijk, Jeffrey Hagebeek, Hans van Nunen, Bert v. d. Water, Henk van Loon, Ton Engcring. KAATSHEUVEL - Zaterdagmid dag werd voor het tweede jaar het interkerkelijk recreatiewerk te Kaatsheuvel begonnen, 't Was bur gemeester L. van Erp van de ge meente Loon op Zand die het start sein gaf. Door de interkerkelijke recreatie-commissie is nabij de cam pings 't Hoekske en Duinlust aan de Duinlaan te Kaatsheuvel een kiosk met recreatietent geplaatst ten behoeve van de toeristen, die in Kaatsheuvel vertoeven. Elke zon dagmorgen zullen in deze tent kampdiensten worden gehouden. Op de bijeenkomst zaterdagmid dag werd als eerste het woord ge voerd door de heer Dekkers, die al le aanwezigen en speciaal de va kantiegangers van harte welkom heette. Het doel van dit receratie- werk is, zo vertelde de heer Dek kers, om de vakantiegangers te hel pen met het zoeken naar ontspan ning. Deze ontspanning zal worden verzorgd door een team van 6 leden die van overal uit Nederland ko men. Hierna gaf hij het woord aan burgemeester v. Erp. Deze stelde, dat het recreatie leven in Kaatsheuvel groeit en bloeit. Hij wees ook op het feit dat er onlangs een derde camping is bij gekomen. Velen, die in de stad wo nen, hebben op een gegeven mo ment behoefte aan een verandering van omgeving. Meestal zoekt men het dan in de natuur. Een plaats om naar toe te gaan is dan Kaatsheu vel, vooral het noordelijk gedeelte van de gemeente, waar men volop kan recreëren. Hij prees daarom het initiatief van de recreatiecommissie. Hij hoopte dat iedereen een prettige vakantie zou mogen hebben en ver klaarde het interkerkelijk recreatie werk voor geopend. Door de leden van het recreatie team werden daarna enkele liedjes gezongen, terwijl ieder van de le den voorgesteld werd aan de vakan tiegangers. Door de harmonie St. Jan uit Kaatsheuvel werd na een serenade nog een rondgang gemaakt op de campingterreinen. Voor de vakantiegangers zijn er vele aktiviteiten georganiseerd. Er is een wandeltocht onder leiding van een van de boswachters. Iedere dag zijn er kinderspelen voor de kleintjes zowel als voor de grotere jeugd, terwijl 's avonds in de re creatietent ontspanningsavonden voor volwassenen zijn gepland.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7