De Echo van het Zuiden Geslaagden Nijverheidsschool W'wijK e.o. ontvingen vrijdag getuigschrift Leerlingen huishoudschool ontvingen getuigschrift w. van Willigenburg nam afscheid als voorzitter comité bejaarden Sprang District W'wijk besprak seizoen 1968-69 Raad van Drunen nam afscheid van oud-wethouder L. van Drunen BOUW VAN SPORTHAL GOEDGEKEURD GESLAAGDE REIS DOOR WEST-BRABANT Voorzieningen aan de roeivijver vergen 34.000,— Sporthal Geschenk voor provinciehuis Vragen mevr. Bosman 3000ste diploma voor G. Spierings uit Elshout Uitbreiding De geslaagden Prijzenlijst Vlijmen Afscheid MAANDAG 1 JULI 1968 89e JAARGANG No. 53 De raad van Drunen, donderdagavond bijeen, nam aan het begin van de vergadering afscheid van de heer L. Th. v. Drunen, die, wegens het be reiken van een hoge leeftijd, afscheid nam van de raad. De heer v. Drunen is 22 jaar raadslid geweest, waarvan 16 jaar als wethouder en tweemaal als waarnemend burgemeester. Burgemeester Stieger schetste bij dit afscheid de grote verdiensten van de heer v. Drunen tijdens dit 22-jarig lidmaatschap, in een periode dat de groei van Drunen een bijna revolutionaire was. Juist in de tijd dat er groei is. is het bijzonder prettig te kunnen be sturen, maar de groei stelt het ge meentebestuur dagelijks voor nieu we problemen. De heer v. Drunen, die ook vele jaren lid was van het dagelijks bestuur, heeft in vele werkzaamheden persoonlijk een groot aandeel gehad. Daarbij schet ste de voorzitter de heer v. Drunen als een man die steeds, als er moei lijkheden waren, dit in een verzoe nende en gemoedelijk sfeer wist op te lossen. Naast het lidmaatschap van de raad, vervulde hij in het maatschappelijk leven nog tal van functies, die de voorzitter hier niet met name wilde noemen, maar voor al dat werk werd hij reeds eerder onderscheiden en hiermee werd in dertijd tot uiting gebracht de waar dering en dankbaarheid voor al hetgeen de heer v. Drunen voor de gemeenschap heeft verricht. Ook de heer v. Drunen zelf richtte zich in een kort woord tot de voor zitter en de raad, waarbij hij zei blij te zijn dat hij dit werk altijd heeft mogen doen, blij te zijn dat zoveel werd bereikt en vooral ook blij te zijn geweest met het feit dat in de raad steeds een goede samen werking en sfeer heeft geheerst. Een zeer voornaam punt van de agenda was het beschikbaar stellen van een krediet van 855.000, voor de bouw van een sporthal. Deze nieuwe sporthal, met 'n over spanning van 55 meter en 'n breed te van 30 meter, zal gebouwd wor den in het plan Naulanden. Het ontwerp is van het architecten-bu reau v. Gestel uit Arnhem, die hier voor een vrije overspanning koos van de genoemde 55 meter, terwijl het hoogste punt 14 meter bedraagt. Met al zijn voorzieningen, zoals tri bune 50.000,houten vloer 61.000 gulden, grondaankopen 112.000, inventaris en installaties ongeveer 100.000,alsmede de aanleg van parkeerruimte en extra straatver lichting, gaat dit project, volgens de nauwkeurig opgemaakte begroting 855.000,— kosten. De heer v. Lammeren had onvol doende aandacht aan het project kunnen besteden,/maar uitte enkele bedenkingen tegen de ligging. Hij zag de sporthal liever in plan zuid, waar de bebouwing straks groter voor zal zijn. Ook ten aanzien van de begroting uitte hij enige beden kingen en becijferde dat het project wel op een miljoen zou komen. De heer Snoeren was niet tegen de sporthal, maar dacht aan diverse andere voorzieningen die ook drin gend waren, o.a. riolering van di verse straten. De heer v. Helvoirt was ook niet gelukkig met de ligging en de heer v. Venrooy sloot zich aan bij dhr. Snoeren. Hij dacht daarbij aan de riolering van Elshout. Voor wat de ligging betrof, dit is weloverwogen met de stedebouw- kundige gepland. De ligging heeft zeer veel voordelen, o.a. vlak bij de invalsweg van de nieuwe provincia le weg en ook centraal gelegen ten opzichte van Drunen en Elshout. Voor wat de kostenberekening be treft, stelde de voorzitter dat deze tamelijk nauwkeurig is opgemaakt. Voor wat andere zaken betreft, zo als riolering, ook deze hebben de aandacht, maar men moet het ene doen en het andere niet laten. Met de bouw van deze sporthal zal pas in 1969 kunnen worden begonnen. Voor de voorziening aan de roei vijver werd een bedrag van 34.000 gulden beschikbaar gesteld. Het be trof hier de aanleg van een vizel- gemaal, teneinde het waterpeil op de juiste stand te kunnen houden. Voor spelmateriaal werd 1500, beschikbaar gesteld, ten behoeve van de Ulo-school. In de uitbrei dingsplannen oost en west, alsmede Venn en-oost, werden weer een aan tal bouwgronden verkocht tegen de normaal geldende prijzen. Het be roepschrift van de tuinder J. van Loon, ten aanzien van de bouw van een groentekas aan het Sempke, werd ongegrond verklaard. De nieu we kas zou ter plaatse slechts en kele jaren gehandhaafd kunnen blij ven, terwijl een dergelijke kas bij aankoop van het bedrijf straks niet als schadefactor zou kunnen wor den opgevoerd. Een dergelijke gro te investering voor een zo korte pe riode is niet verantwoord. De commissie straatnamen heeft weer aan een aantal straten namen gegeven, die door de raad werden goedgekeurd. Deze waren: Abr. Kuyperhof, v. Oldenbarnevelt- straat, Johann de Wittstraat, Dr. Schaepmanstraat, Thorbeckestraat, Churchillstraat, Rooseveltstraat en Kennedystraat. De gevraagde bijdrage van 0.10 per inwoner voor het geschenk De Dikke Deur, werd zonder stemming goedgekeurd. De heer Snoeren kon zich er niet mee verenigen als het geld ook werkelijk besteed werd voor De Dikke Deur. De voorzitter deelde echter mee, dat er t.a.v. de soort van het geschenk een nieuw overleg komt. Met nadruk werd door B. en W. gesteld dat een bij drage voor welk geschenk dan ook, gerechtvaardigd zou zijn. Mevrouw Bosman had B. en W. schriftelijk enkele vragen gesteld ten aanzien van de doorstromings regeling. Haar vraag was: voldoet de regeling aan de gestelde ver wachting en geldt deze regeling voor alle woningen, dus voor alle gevallen van doorstroming. Voor wat het eerste betrof, merk te de voorzitter .op, dat kortgeleden de bedragen werden verhoogd van 800 gulden. Deze verhoging wees er 800 gulden. Deze verohging wees er al op dat de eerder gestelde bedra gen niet voldoende waren om de doorstroming werkelijk te bevorde ren. Thans gaat het dan ook vlotter en voor een twaalftal gevallen werd de regeling reeds toegepast. Voor wat de tweede vraag betrof, deelde de voorzitter mede, dat eertijds en met gegronde reden werd bepaald, dat de vergoeding al leen gold indien de gemeente de be schikking krijgt over de vrijgeko men woning. In feite komt dat voor Drunen hierop neer, dat dit alleen geldt voor woningwetwoningen. Door de heer Snoeren werden in het verleden steeds opnieuw vragen gesteld over de aankoop van een aantal woningen in de Jac. van der Meydenstraat, teneinde het gevaar lijke kruispunt Jac. v. d. Meyden straatSchoolstraat te kunnen sa neren. De voorzitter kon op deze vergadering de verheugende mede deling doen, dat de voorlopige koop akte dezer dagen was getekend. De aankoop van al deze woningen ging 57.000,kosten. Het nieuwe pro bleem werd nu voor de bewoners van deze panden, geschikte woon ruimte te vinden. WAALWIJK - Donderdag vond de uitreiking plaats van de diploma's aan de geslaagden van de verschillende cursussen aan de Nijverheidsschool. In zijn openingswoord herdacht de heer J. de Kort, voorzitter van het schoolbestuur, de overleden heer J. WHeesbeen. De heer Heesbeen heeft medegewerkt aan de totstandkoming van het nieuwe gebouw. Hij was tevens mede-oprichter van de school. Sinds enige tijd was hij ere-voorzitter van het schoolbestuur. De heer De Kort betuigde zijn deelneming aan de familie Heesbeen. Hierna ging de heer De Kort in 'n kort woord verder in op de uitrei king van de diploma's. Hij stelde dat het 3000e diploma deze middag zou worden uitgereikt. Hij kon dit jubi leum-getuigschrift overhandigen aan G. Spierings uit Elshout. Daarnaast waren er 198 diploma's uit te reiken. Hiervan zijn er 20 van de afdeling autotechniek, die vorig jaar startte. 26 diploma's kon de heer De Kort uitreiken aan de T-stroom. De ge slaagden hiervoor gaan verder stude ren aan b.v. een UTS. De heer De Kort wees verder nog op de mogelijkheid om vanaf augus tus een opleiding te gaan volgen aan de Middelbare Vakschool voor de Schoen- en Lederindustrie in Waal wijk. 172 geslaagden gaan naar het bedrijfsleven. Allen hebben reeds pas send werk gevonden. Waalwijk vormt daarvoor een gunstige uitzondering in het werkgelegenheidsklimaat in ons land. Hij stelde verder, dat er hier meer woningwetwoningen gebouwd moeten worden om de arbeidsplaatsen steeds aan te vullen. De geslaagden gaf hij het advies zich steeds verder te bekwamen, want, zo stelde hij, de besten zullen ook in de aantrekkelijk ste funkties terechtkomen. Hij wees op de mogelijkheden die er zijn om verder te studeren. Er is behoefte aan vakbekwame krachten. De heer De Kort liet in kort bestek het jaar nog maals de revue passeren. Er zijn gekomen de afdeling auto techniek, de cursus lassen (nu ook voor gevorderden). Een bedrag werd ontvangen van 't ministerie voor uit breiding van het machinepark. Aan de Burg. v. d. Klokkenlaan zullen in het voormalige gebouw van Wagen berg-Festen twee gymnastieklokalen komen. Hopelijk komt er ook toe toestemming voor de ITO-cursus. Hij dankte iedereen die heeft medege werkt om dit schooljaar weer tot een succes te maken. Tevens werd af scheid genomen van twee leraren n.l. Ds. Vink en de heer Dings, die bei den een geschenk onder couvert kre gen aangeboden. Hierna volgde de uitreiking van de diploma's. Na deze uitreiking sprak de waarnemend di recteur, de heer Van Berkum nog oer. kort woord. De geslaagden kwamen uit Waalwijk, Waspik, Drunen, Heusden, Elshout, Nieuwkuijk, Vlijmen, Kaatsheuvel, Sprang-Capelle, Dongen, De Moer, en Loon op Zand. Afdeling: Metaalbewerkcn: J. Akkerman, W. Alebeek, H. v. d. Berg, Jan van Beynen, H. Boons, J. Brok, M. de Brouwer, J. Buys, M. Fijneman, S. van Gelder, Th. Groot, J. Hansen, J. P. Han sen, M. Hendriks, M. van Herwijnen, H. Hoefnagel, C. v. d. Hout, J. de Jong, J. Kamp, A. Kemineren, L. Kemmeren, J. Klomp, G. Klijn, A. Kouwenberg, J. Kroot, Jan Kroot, H. Kuyten, A. Leytens, A. M. Leytens, J. Maas, C. Maas, M. Machielsen, Mat. Mathijsen, Th. Merkx, M. v. Mook, P. Odems, P. van Oostrum, M. Pullens, P. van Raamsdonk, J. Roelofs, A. Ruhu- putty, C. Rijken, A. v. d. Schans, J. v. d. Schans, H. Sommer, H. Tehupelasury, R. Thumann, L. Trimbach, J. van Tuyl, L. v. d. Ven, A. Verschure, J. Vos. Niet gediplomeerd: 9. Afdeling Schoenmaken: K. Driessen, A. Groot, M. Meyers, F. Slaats R. Voogd, J. van Wanrooy. Niet gediplomeerd: geen. Afdeling Timmeren: Th. van Balkom, L. Bax, M. Bax, A. van Beek, G. v. d. Beek, G. v. d. Bosch, A. v. Delft, B. Doedeyns, F. v. Drunen, A. Dijk stra, P. Fijneman, M. de Graaf, H. van Halder, J. de Hart, J. van Heesch, W. van Helvoirt, R. van Heumen, P. van Huiten, J. Huysman, Th. Keetels, J. Kemmeren, C. Kipping, G. Knippels, L. Koks, J. Kou wenberg, C. van Kuyk, J. van Kuyk, P. Kuyten, L. v. d. Lee, A. v. d. Linden, M. Mesch, Ch. Moonen, R. Niessen, R. van Nooy, C. Oerlemans, J. van Ommeren, J. van Os, A. Roomer, P. Ros, E. Rosen- brand, J. Rozenbrand, M. Rozenbrand, R. v. d. Schans, H. Schapers, G. v. d. Sluys, J. Smits, G. Spierings, H. Storghart, P. den Teuling, J. Timmermans, J. v. d. Vel den, C. Verdonk, G. Verhagen, P. Verha gen, A. Verschure, G. Versteeg, H. Ver- vloet, P. Walravens, A. de Wijn, G. IJpe- laar. Niet gediplomeerd: twee. Afdeling Schilderen: L. van Boxtel, T. van Geel, Th. de Graaff, C. Groenendaal, H. Knippels, J. v. Laar hoven, Ad. Leytens, R. Liebregts, A. Ram- steyn, C. Siegcnthaler, A. Smokers, N. Snoeren, A. van Veghel, J. Weyters. Niet gediplomeerd: een. Afdeling Electrotechnick: B. Barajanan, E. Bleyenberg, P. Boons, M. Bouman, K. Broumels, J. van Dongen, W. Elshout, H. van Galen, C. Juinen, P. Kroot, G. Leytens, A. van Loon, J. 'Maaywee, A. v. d. Oord, P. Pol, V. Roitero, J. Rombouts, P. Rombouts, A. van Rijsingen, A. Sengan, M. Schelle, R. Scholten. F. van Tilborg, P. v. d. Tillaart, A. v. d. Velden, W. v. d. Vleuteri. Niet gediplomeerd: een. Afdeling Metselen: J. Been, H. van Heeswijk, M. Henskens, H. van Iersel, G. de Jong, M. Leytens, A. Mols, N. Musters, J. Parijs, L. Pelders, W. I -»- A//e benodigdheden vat1 STATIONSTRAAT 5|A WAAlWyK v. d. Pol. J. de Roon, A. de Rooy, A. v. d. Schans, C. Smits, J. Smits, Th. Smits, C. van Son, C. van Turnhout, P. v. d. Ven. Niet gediplomeerd: geen. Afdeling Autotechniek: C. Bruurmijn, L. Hendriks, D. Hoefnagel, H. Klijn, S. Lesteluhu, G. v. d. Maaden, A. Piggen, L. van Rooy, R. Shoolbred, A. Snijders, Th. van Son, P. Tasseron, S. Tua- samu, C. van Turnhout, A. de Vaan, J. v. d. Sanden, A. Vermeer* G. Verstijnen, C. Welvaarts, R. van Zon. Niet gediplomeerd: geen. Part-time cursus A, afd. Schoenmaken: Diploma A: P. v. d. Broek, A. Leytens, H. Molenschot, G. Neyssen, W. Pijnenborg, L. v. d. Velden, A. van Wezel, W. IJpelaar. Niet gediplomeerd: een. Part-time cursus B, afd. Schoenmaken: Diploma B: M. Didden, M. v. d. Velden, A. v. d. Ven, A. v. d. Zanden. Afdeling Metaalbewerkcn: le prijs: M. de Brouwer, Waalwijk, le prijs J. Kroot, Kaatsheuvel, 2e prijs: J. Klomp, Drunen. Afdeling Schoenmaken: le prijs: Slaats, Waalwijk. Afdeling Timmeren: le prijs: F. van Drunen, Drunen, le prijs: C. Kipping, Waalwijk, le prijs: M. Mesch, Sprang-Capelle, 2e prijs: A. Dijkstra, Waal wijk, 2e prijs: G. Versteeg, Wijk en Aal burg, 2e prijs: L. v. d. Lee, Vlijmen, 3e prijs: A. van Delft, Drunen, 3e prijs: L. Koks, Waalwijk, 3e prijs: J. Timmermans, Sprang, 3e prijs: P. Walravens, Drunen. Afdeling Schilderen: le prijs: A. Smokers, Wijk en Aalburg. Afdeling Electrotechniek: le prijs: A. v. d. Oord, Nieuwkuyk, 2e pr. B. Barajanan, Waalwijk, 3e prijs. K. Brou mels, Waalwijk, 3e prijs: P. v. d. Tillaart, Waalwijk. Afdeling Metselen: le prijs: H. van Heeswijk, Waalwijk, 2e pr. C. van Son, Waalwijk. Tevens zijn de vol gende 3 prijzen beschikbaar gesteld door de „Vereniging De Nederlandse Baksteen industrie", voor die jongens, welke hebben deelgenomen aan de metselwedstrijden te Arnhem: le prijs: C. van Son, Waalwijk, 2e prijs: J. Parijs, Vlijmen, 3e prijs M. Henskens, Nieuwkuyk. Afdeling Autotechniek: le prijs: J. v. d. Sanden, Waalwijk, le prijs: G. Verstijnen, Waalwijk, 2e prijs: C. Bruur mijn, Drunen, 3e prijs: L. Hendriks, Waal wijk, 3e prijs: R. van Zon, Kaatsheuvel. Donderdag j.l. werd in de zaal van De Gecroonde Leersse door het be stuur, de docenten en de leerlingen, het schooljaar afgesloten met de jaarlijkse diploma-uitreiking. Tij dens deze uitreiking, die werd om lijst met zang en dans, werd o.m. het voord gevoerd door de voorzitter van het schoolbestuur, pastoor J. A. A. Oomens. Hij benadrukte vooral de opvoe ding tot goede christenen en sprak de hoop uit dat de scheidende leer lingen, met het geleerde, in staat zouden zijn om straks hun plaats in de maatschappij op goed christelijke grondslag waar te maken. De direc trice, mej. Gedden, besprak met de ouders enkele facetten uit de school- nraktijk, terwijl de adj.-directeur, de heer v. Beurden, de ouders in lichtte over de veranderingen welke de Mammoetwet zal gaan brengen. De heer P. de Kort, voorzitter van de Schoenstikadviescommissie, advi seerde de leerlingen van de Indus triële afdeling door te gaan op de mgeslagen weg, vooral omdat de Lederverwerkende industriën steeds \akbekwamen krachten kunnen ge bruiken. Aan 168 leerlingen werd een getuigschrift of diploma uitge reikt n.l. Primaire opleiding 2 A: Jenny Adams, Mieke van Bracht 'met lof), Joke Broeders, Corry Bu- zink, Irma van Daim, Francien van Dongen (met lof), Ineke v. d. Heu vel, Ans de Kort, Marjo Leijtens, Lia van Mier, Eugenie Muyser, Ans Pullens, Sjaan Pullens, Willemien van Vliet (met lof), Ria Vughts. 2 B: Gerry Berkelmans, Marijke Berre- voets, Thea van Es, Henr. Hoeve naar, Marian van Huiten, Cilly Klerx, Ali Konings, Anny Kuysten, Ine Pijnenborg, Elly van Riel, Jopie v. d. Schans, Dymf Schilders, Ine Schuermans, Truus Slaats, Janny v. d. Sluys, Lia van Tuyl, Els Versteeg! 2 C: Corine v. d. Berg, Lida v. d. Berg, Carla Buytendorp, Sylvie Caro, Ma ria van Eeten, Thea van Helvoirt, Koosje Hofmans, Maria van Huiten, Ria de Jong, José Kramer, Marian Lips, Maria Mahieu, Mien Maspai- telle, Ria Mieris, Corry van Olst, Marian de Rooy, Saartje Tuasamu, Emma Tuharea, Ali Wiechmann. 2 D: Nanja van Beek, Sjannie Bouman, Lia Brekelmans, Ans v. d. Broek, Maria Brok, Sjannie Brokken, Ans van Deelen, Toos van Gelder. Mar- I'es Gloudemans. Toos v. d. Hoven, Sylvie Klein. Lisbet Koek, Karin v. Lier. Ada Ligtvoet, Lenie Nieuw koop, Henny van Nooy. Meriam van Riel. Wilma Trommelen, Enie Tua samu, Attika Tuharea, Anne Vrin- ten. 2 E: Lia Brekelmans, Ine Hensen, Yvon ne Klerkx, Elly v. d. Lee, Elly Merkx. Marijke Pulles, Annie Strik, Ernie Schreuder, Francien Raayma. kers, Assistenten A: Dorothe Adriaanse,' Winnie v. Bok hoven, Trudy Both, Maria Broos, Ineke Emmers, Nelly Emmers, Olga van Heesbeen, Riet Keetels, Sylvia Kempka, Elma Klijn, Anja Kruys- sr.n, Ria Maaywee, Celestine Rij- borz, Annelies Schoemans, Anneke Somers, Fili v. d. Ven, Bernadette Vloemans, Ellen de Wind (met lof), Klarine Wouters, Hanny de Wijs. Assistenten H: Erna van Delft, Joke Klerks, Diny Roos, Jane Volkert, Nelly v. d. Wes ten. Assistenten N: Anja Brok. Nelly Demmers, Willy Demmers, Clasien van Gerwen, Cor ry v. d. Hammen, Henr. Leermakers, Gonny Leijtens, Marietje Marleen, Tonny de Negro, Janny Paulides, Ans Pulles (met lof). Marijke Smet- sers, Marian Schoondermark, Rosa lie Verhoeven. Vormingsklas: Paula Bergmans, Marian van Her wijnen (met lof), Ria de Jong, Ans Leijtens, Yvonne de Kort, Constande de Mol, Renee Mombers, Nelly Pij nenburg, José van Roosmalen, Wil ma Smeur, Ine Smits, Conny Snels, Annemies den Teuling (met lof), Ottolien van Tilborg, Angélique v. d. Velden, Engelien de Wijs, Toos de Zeeuw. Kostuumnaaisters: Ludy Maaywee. Ada Sprangers (met lof), Nel v. d. Ven, Truus Verdoorn (met lof), Ine Versteeg, Corry van Wezel (met lof). Schoenstikken: Diploma A: Marianne van Dongen (met lof), Petra Fortuyn (met lof), Riky Klerkx, Jeanne Langemans (met lof), Diny v. d. Meijden, Gerda Paa- pen (met lof), Jo Rombouts, Trees Verhof (met lof), Petra Vrijhoeven, Ger Vervoort, Janny Verwijmeren. Diploma B: Gerrie Dalmayer (met lof), Annie de Vries, Annie Fijneman (met lof), Ans Groenendaal (met lof), Nell v. d Pluym (met lof), Nell Rombouts, Tineke Roomer (met lof), Wilma Schapendonk (met lof), Lucie Smits Annie de Vries, Tony van Wanrooy, Annie van Dongen (met lof), ïnstruktrices-opleiding: Maria Damen, Fien Zijlmans (met lof). P.V. DE ZWALUW De eerste wedvlucht jonge duiven van Diest, België. De eerste twintig prijzen vielen als volgt: Gerry v. d. Hout 1, H. Zeeuwen 2, M. van Lieshout-Parijs 3, Jo v. d. Hout 4 18, A. de Vaan 5, L. Klerkx 6 16, J. Oostcrwaal 7 13, M. de Laat 8, Am. Dekkers 9 19, Heesbeen-Meesters 10, M. v. Dal 11, A. van Heivoort 12. H. de Vaan 14, K. Kivit 15, P. van Bers 20. Woensdag 26 juni j.l. hebben de bejaarden van Sprang hun jaarlijks uitstapje gemaakt. De weersomstan digheden lieten zich eerst niet gun stig aanzien, maar bij vertrek was de lucht al flink opgeklaard. Met 32 auto's en een bus werd de tocht begonnen en ging het vanaf 't bejaardencentrum Huize „Achter de Hoven" door Sprang-Capelle naar Waspik, over de provinciale weg zo aansluitend op de autoweg Oosterhout naar Breda, waar in ho tel „De Boschwachter" de koffie werd gebruikt, met als traktatie 'n appelflap, aangeboden door de koek jesfabriek van de firma Vos. Vervolgens ging de tocht verder door de bosrijke omgeving naar Hoeven en het recreatieoord Bad- Hoeve. dat prachtig is gelegen te midden van de bossen. Hier werd eerst een consumptie gebruikt en om 1 uur de lunch. Zij nog vermeld dat ook het lunchpakket was aan geboden door de firma J. Vos. Om half twee ging men verder via Roosendaal en omgeving naar Nispen, waar werd gestopt bij thee huis Verdonk, voor gebruik van de thee. Daarna ging het via Zundèrt, Rijsbergen, Breda, Ulvenhout en Chaam naar Baarle-Nassau, waarna om 5 uur op landgoed Schalluinen aan tafel werd gegaan voor 't diner. Hier nam de heer W. v. Willigen burg afscheid als voorzitter van het comité bejaardentochten, wegens 't bereiken van zijn hoge leeftijd. Hij zei dit al die jaren met genoegen te hebben gedaan en dankte alle an dere bestuursleden voor hun mede werking, evenals de chauffeurs, die elk jaar weer hun wagen gratis ter beschikking stelden voor deze tocht. De heer B. v. Dongen sprak na mens het bestuur tot allen die deze tochten mee mogelijk hadden ge maakt en dankte de heer v. Willi genburg voor het vele werk door hem in al die jaren verricht; als herinnering bood hij hem een vul pen aan met inscriptie; voor mevr. v. Willigenburg waren er bloemen. De burgemeester sprak namens 't gemeentebestuur een woord van dank tot de heer v. Willigenburg, daarbij de hoop uitsprekend dat hij nog vele jaren met zijn echtgenote in gezondheid de bejaardentochten zal mogen meemaken en bood hem een fles Franse cognac aan. De burgemeester zei vervolgens tot de bejaarden dat hij blij was dat er altijd zoveel spontaniteit was van alle kanten in de dorpsgemeen schap om deze tochten mogelijk te maken; hij constateerde daarbij dat ook deze tocht weer prachtig ge slaagd was en iedereen weer had kunnen genieten van het schone Brabantse landschap. De heer v. d. Male, de oudste van de bejaarden (bijna 94 jaar), dank te namens de bejaarden voor de mooie dag die hen weer was aan geboden en hoopte dat hij, ondanks zijn hoge leeftijd, deze nog enkele jaren mocht meemaken. Om half 7 werd gestart en keerde men via Alphen, Gilze en Tilburg huiswaarts. Om 8 uur arriveerde men op het Oosteind te Sprang, waar de har monie Marijke en Drumband de stoet met muziek begeleidde naar het eindpunt van deze goed geslaag de tocht. In het clublokaal van de B.V. K.N.A. bij de heer Jan Timmer mans, hield het bestuur van 't Dis trict Waalwijk van de KNBB vrij dagavond een contactavond, die goed was bezocht. Naast de contact mensen van de bij 't district Waal wijk aangesloten verenigingen, kon de voorzitter, dhr. Fr. v. d. Gouw, ook nog twee nieuwe verenigingen begroeten en welkom heten, n.l. de B.V. „Nooit Thuis", die hun lokaal hebben bij café-rest. Molenvliet en de B.V. „Ons Vermaak", die in het Gemeenschapshuis te Baardwijk zijn gehuisvest. Ook de ere-voorzitter, de heer Tom Burmanje, heette hij har telijk welkom. De B.V. KOT uit Elshout werd gefeliciteerd met het behaalde kam pioenschap van het gewest van hun 2e viertal en de voorzitter wenste dit kranige viertal alle succes bij de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland, die in Haarlem worden gespeeld. Ook de speler van B.V. BSV, de heer Berry v. Crom- voirt, wenste de voorzitter geluk met het behalen van het militaire kampioenschap van Nederland. Voor het wereldkampioenschap van mili tairen zal Berry binnenkort in Pa rijs ons land vertegenwoordigen. Ook hem werd alle succes toege wenst. Wat de competitie 1968/1969 be treft, werd besloten hieraan voor taan in zwart mouwvest deel te nemen. De formulieren moeten vóór 1 augustus in tweevoud bij de wedstrijdleider zijn ingestuurd. In het vervolg zal het bestuur iedere lste zaterdag van de maand zitting houden in café Passier en voor el ke vereniging te spreken zijn, uit gezonderd de lste zaterdag van deze maand, daar de wedstrijdleider voor een operatie in het ziekenhuis moet worden opgenomen. Als sluitstuk van deze competitie zal tijdens een feestavond de prijs uitreiking aan de kampioensviertal len plaats hebben. Deze feestavond zal in ieder geval plaats hebben bij een vereniging, aangesloten bij het district en beschikkende over een zaal. Er zal dienaangaande onder deze verenigingen worden geloot. Wat het binnenkort uitkomende districtsorgaan betreft, is deze zaak financieel rond. Naast de wedstrijd leider zullen hieraan redactioneel medewerking verlenen, de heren J. M. G. Hesselberth, A. Heeren en Ad. Roos. Een voorstel van het bestuur om bij de persoonlijke kampioenschap pen degenen die promoveren in de voorwedstrijden en in de volgende klasse weer inschrijven, voortaan ook 1.50 te laten betalen, hetgeen in overeenstemming is met de KN BB, werd met algemene stemmen goedgekeurd, evenals een voorstel voor vergoeding van de wedstrijd leiding. Wat deze aangelegenheid betreft, zal het bestuur op de eerst volgende jaarvergadering met een reëel voorstel ter tafel komen.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 9