WAALWIJK V.V.V. - Kaatsheuvel organiseert evenementen voor vakantiegangers Majorettes traden voor de eerste keer op Wereldhit „Love; is blue" voor Franse pianist Pais! Mauriat Kaatsheuvel 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 JULI 1968 3 reconstructie putstraat Hoofdagent J. v. Huijgevoort plotseling overleden Jaarverslag N.V. Noord-Braband over 1967 Verdiende kroon op zijn werk L RKC hield jaarvergadering Burgem. Teijssen opent nieuwe cafétaria A- Teurlings Op 17-jarige leeftijd eigen orkest Langspeelplaat Georg Formby Gestolen beker weer terecht Afgelopen week werd de Put straat weer voor het verkeer open gesteld. De situatie ter plaatse maakte een reconstructie dringend noodzakelijk. Het wegdek is nu voorzien van een nieuwe asfaltlaag, terwijl de westelijke zijde van de straat parkeerhavens heeft gekre gen Aan de oostzijde zijn een groot aantal bloembakken aangebracht die voor de nodige verfraaiing zul len zorgdragen. JEUGDTOTO A.C. WAALWIJK „66" Opbrengst 5e week ƒ267.00 le prijs L. Demmers, Mgr. Zwij- senstraat 19 en Van Riel, v. Loven- laan 43, Waalwijk, beiden geraden 267.05; elk ontvangt 20.02. 3e prijs B. Hurkmans, Paul Krü- gerstraat 4, Waalwijk, 266.94 ge raden, ontvangt 26.70. 3e prijs Hooijmaiers, Stationsstr., Waalwijk, geraden 266.90, Pijnen burg, Laageinde 23, Waalwijk en R. v. Heeswijk, Stationsstraat 39a uit Drunen, beiden geraden 267.10, ontvangen elk 4.45. JAARVERGADERING v.v. BAARDWIJK Vanavond houdt de v.v. Baard wijk haar jaarlijkse ledenvergade ring in het clubpaviljoen. Er staan weer een paar belangrijke punten op de agenda, dus een reden temeer voor de leden van genoemde vereni ging om deze vergadering, die om 8 uur begint, bij te wonen. V.V. BAARDWIJK KREEG BEZOEK UIT LIMBURG De jeugdafdeling van de voetbal vereniging Baardwijk heeft het af gelopen weekend bezoek gehad uit Belfeld (Limburg). De v.v. Belfel- aia kwam met 3 jeugdelftallen en een aantal leiders naar Baardwijk. Zaterdagmiddag zou er een roei- wedstrijd georganiseerd worden, die door het slechte weer helaas moest worden afgelast. Hierdoor kwamen de jongens wat eerder dan gepland, bij de hun aangewezen slaapplaat sen aan. 's Avonds om 7 uur speelden de jeugdleiders van Baardwijk en Bel- feldia tegen elkaar; na een spannen de wedstrijd werd het 11. Zondag werd er door de jongens gevoetbald. Om twee uur speelde Baardwijk A 2 tegen Belfeldia A 2 01, en Baardwijk B tegen Belfel dia B 71. Daarna speelden de A 1 elftallen tegen elkaar. Beide elf tallen werden dit jaar in hun af deling kampioen. De uitslag werd hier 25. Na de wedstrijd werd er door de v.v. Baardwijk een koffietafel aan geboden, waarna onze vrienden uit Limburg weer huiswaarts keerden. Al met al was het een geslaagd be zoek, dat onze Limburgse vrienden niet makkelijk zullen vergeten. AGENDA Woensdag 8 uur: gezamenlijke repe- l itie dames- en herenkoor van Oefe ning en Vermaak in De Twee Ko lommen. Zondag 14 juli 12 uur: matinee. DODELIJK ONGEVAL Zaterdagmiddag even voor 1 uur stak mevr. Moonen-de Ruyter (78) de rijbaan' van de Grotestraat over nabij naar woning. Zij kwam daar bij in aanraking met een in ooste- ljjke richting rijdende Volksbestel wagen. bestuurd door Z. uit Waal wijk. Zij werd zeer ernstig gewond en per ambulance naar het St. Ni- colaasziekenhuis overgebracht. Daar bleek dat zij inmiddels was overle den. Door de korpschef van de ge meentepolitie worden getuigen van het ongeval, die nog niet door de politie gehoord zijn, verzocht contact op te nemen met het politiebureau alhier. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: twee katten; plastic por temonnee; polshorloge; huissleutel; zilveren armband; jonge zwarte poes; etui met 4 sleutels en een da mesportemonnee. Verloren: donkerbruine portemon nee; verscheidene zwemkaarten; verzekeringsplaatje bromfiets NGL 321; beige jack; rieten boodschap pentas; donkerblauw windjack; gou den armband; bruine handtas; jon genspolshorloge; blauwe sporttas; pukkel met badhanddoek; dames polshorloge met doublé bandje; por temonnee (bruin); zwarte knippor- temonnee; doublé herenpolshorloge; blauw/rode bandhanddoek; heren polshorloge; Duitse dog (reu); rode zwembroek. AANRIJDINGEN Op de kruising Weth. Smolders- straatDr. Ringersstraat vond een aanrijding plaats tussen de autobe stuurders R. en T. uit Waalwijk. R. verleende geen voorrang. Er ont stond materiële schade. Eveneens vond een aanrijding plaats tussen de autobestuurders K. en v. d. H. uit Waalwijk, v. d. H. draaide naar links een parkeervak in en liet de doorgang niet vrij. Er was enkel materiële schade. J. K. reed met zijn bromfiets de uit rit uit van 't bedrijf waar hij werkt aan de Elzenweg. Hij kwam hierbij in botsing met een in oostelijke rich ting rijdende bromfietser A. v. d. B., eveneens uit Waalwijk. Het slacht offer was aanvankelijk licht gewond maar werd nadien naar het St. Eli- sabetziekenhuis te Tilburg overge bracht. Naar omstandigheden maakt het slacht offer het redelijk wel. Op de beruchte kruising Lang- straatwegKruisstraat had zondag middag weer een aanrijding plaats lussen de W. uit Sluiskil en v. d. V. uit Tilburg, v. d. V. verleende de W., die op de Langstr'aatweg reed geen voorrang. De echtgenote van de W. werd licht gewond. Dr. Her mans verleende eerste hulp. INBRAKEN In de nacht van vrijdag en zater dag hebben onbekenden zich toe gang verschaft tot de garages Zand- donk en Hamers. Bij een garage werd geld ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Vrijdag is in het St. Nicolaaszie- kenhuis te Waalwijk plotseling over leden de heer J. van Huygevoort, die als hoofdagent in dienst was van de gemeentepolitie te Waalwijk. Op het bureau werd de 45-jarige hoofd agent onwel en werd direct overge bracht naar het ziekenhuis. Kort na zijn aankomst overleed de heer van Huygevoort. De heer Huygevoort, die uit Tilburg afkomstig is. is se dert 1954 bij de gemeentepolitie in Waalwijk werkzaam. Om 10.30 uur zal dinsdag een plechtige H. Mis van Requiem worden opgedragen voor de overledene. GESLAAGD Te Utrecht slaagde op 27 juni j.l. voor het diploma Hogere Sociale Arbeid, mej. E. Couwenbergh uit Waalwijk. Volgens het jaarverslag over '67 van de N.V. Noord-Braband, Maat schappij van Verzekering op het Le ven te Waalwijk, bedroeg de pro- duktie f 98.734.549 (v.j. f 85.494.222) Het totale verzekerd bedrag steeg tot 712 miljoen gulden. De uitkeringen bij overlijden be droegen f 2.407.171 (v.j. f 2.211.306) en de uitkeringen door expiratie en afkoop f 5.261.716 (v.j. f 4.572.056). Aan de periodieke premiën werd ontvangen 'n bedrag van f 15.652.638 (v.j. f 14.910.434). De op veilige grondslagen berekende wiskundige reserve steeg met f 5.130.739 tot f 111.055.515. De berekening heeft plaatsgevonden met een gemiddelde rentevoet van 3,22 pet., terwijl de gemiddelde rente der beleggen 5,33 pet. (v.j. 5,23 pet) bedroeg. De fi nanciële resultaten waren gunstig; aan de vrije reserves werd f 827.750 toegevoegd. Met het gestorte aan delenkapitaal ad. f 1.004.000 bedra gen de zichtbare extra waarborgen f 6.988.050. Maandag 8 juli: 20. - uur, optreden van Piet van Brakel met crea tief theater in de recreatietent aan de Duinlaan. Dinsdag 9 juli: 20.- uur, volksdansen in of bij de recreatietent. Woensdag 10 juli: 20.— uur, optreden van Piet van Brakel in de recreatietent. Auto-minirace van Heineken; 11.- uur trai ningsronden. 20. - uur, finale camping 't Hoekske. Donderdag 11 juli: 9.30 uur, wandeltocht met instructie onder lei- ling van een der boswachters van de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten. Deelname aan deze leerzame wandel tocht door het fraaie natuurgebied van de Loonse en Dru- nense duinen, is beperkt tot maximaal 50 personen. Kaarten a 75 cent verkrijgbaar aan de kiosk bij de recreatietent en bij het V.V.V. informatiekantoor, Gasthuisstraat 24. Vertrek vanaf het recreatiecentrum aan de Duinlaan. 20. - uur, dansavond in de recreatietent met het dansorkest The Blue Birds uit Kaatsheuvel. Kaarten verkrijgbaar bij de Kiosk. 20.15 uur: Apollotheater, film Singapore, opdracht voor 5. Vrijdag 12 juli: weekmarkt op de markt te Kaatsheuvel van 15. - tot 20. - uur. Koopavond in de Kaatsheuvelse winkels tot 21. - uur. 20.15 uur, Apollotheater: Singapore, opdracht voor 5. 23,- uur, Apollotheater: nachtfilm „Er is nog plaats ia de hel". Geest. volw. Zaterdag 13 juli: Voetballen: 't Hoekske - De Reebok. Duinlust - St. Hubertushoeve. 20,- uur, Cantine 't Hoekske: dansavond met de Lach- brekers uit Tilburg. 18.45 en 21.- uur, Apollotheater: film, 'Cashcash'. 18 jaar. 23.45 uur: „Er is nog plaats in de hel". Geest, volwassenen. In café-restaurant „Euphonia", Hoofdstraat 47, Kaatsheu vel, is er elke dag van 12. - tot 19.- uur gelegenheid tot kegelen voor de liefhebbers op de kegelbaan met automati sche opzet-inrichting. In of nabij de recreatietent worden elke dag georganiseerd om: 9.30 uur: kleuteruurtje tot 8 jaar; 10.30 uur: kinderuurtje 8 tot 12 jaar; 14.- uur: spelen voor groteren boven 12 jaar; 22. - uur: dagsluiting. Aan de kiosk van de recreatietent worden informaties over de om geving verstrekt. Door reisbureau MUSA te Waalwijk worden dag en middagtochten georganiseerd. Folders hierover bij de recreatie- tent en het V.V.V.-kantoor. Boekingen: Gasthuisstraat 24, Kaats heuvel. In het natuurpark „De Efteling" worden dagelijks in de namiddag voorstellingen gegeven door het jeugdcircus „Don Bosco" uit Oudenbosch. Kaarten afhalen in de voormiddag aan de kassa in het park. Voor visliefhebbers zijn visakten verkrijgbaar ten gemeentehuize te Kaatsheuvel. Visvergunningen kan men afhalen bij de Visclub te Waalwijk, Bremstraat 23. De camping 't Hoekske is voornemens voor de visliefhebbers een concours te houden. Het ongelooflijke in het leven van de Franse pianist, dirigent en arran geur PAUL MAURIAT lijkt te zijn gebeurd. Aan de talrijke muziek stukken, waarvan hij in de loop der jaren op grammofoonplaten een eigen vertolking heeft gegeven, voegde hij een nummer toe, dat zonder aarze ling op single werd uitgebracht: „Love Is Blue". Waar het zangeresje Vicky niet lukte met haar vertolking, waarmee zij vorig jaar op het Euro visie Songfestival in Wenen uitkwam, een internationale hit te maken, wist Paul Mauriat met dat nummer binnen enkele weken de eerste plaats van de Amerikaanse hitparade te bereiken en die toppositie zelfs zes weken lang te behouden. Ook in Europa bewoog „Love Is Blue" zich in stijgende lijn over de belangrijkste hitparades en de verkoopcijfers waren niet gering. Het overweldigende succes van „Love Is Blue" is voor Paul Mauriat ontegenzeggelijk een ten volle ver- diende kroon op zijn werk: talrijke uitvoeringen voor groot publieK, honderden opname-sessies met zijn eigen orkest èn met andere belang rijke artiesten. Paul Mariat was vier jaar oud toen hij voor het eerst de piano gmg bespelen. Waar zijn va der zelf een voornaam klassiek mu sicus was en ook voorgaande genera ties professionele klassieke instru mentalisten in zich hadden gehad, lag de richting waarin de jeugdige Mauriat zich zou gaan bewegen voor de hand. Op 10-jarige leeftijd werd hij tot het conservatorium te Parijs toege laten, waar hij vier jaar later zijn studies beëindigde. Hoewel het aan- Cleaning Windows uit de film „Keep "V our Seats, Please", Why Don't Wo men Like Me uit „Boots, Boots", Fanlight Fanny uit „Trouble Bre wing", Auntie Maggie's Remedy uit „It's Turned Out Nice Again" en Leaning On A Lamp Post uit „Fea ther Your Nest" lijken hun vrolijk heid en waarde oneindig te behou den en wie George Formby in één van zijn vele films heeft gezien houdt hem onherroepelijk in herin nering als een komisch figuur van het „witte doek", zoals er maar wei nig anderen waren. George Formby werd in 1904 als zoon van een ver maard artiest geboren, maar zette pas na diens dood de eerste schreden op het toneel. Voor die tijd was hij als jockey verbonden geweest aan oe stallen van Lord Derby in Ier land en Newmarket. In de twintiger jaren werkte George Forby jr. sa men met zijn vrouw Beryl in va riété-gezelschappen en reizende re vues. In 1925 maakte hij zijn eerste plaat voor het oude Winner-label, waarop hij enkele songs van zijn va der zong. Zijn eerste Decca-plaat „Chinese Laundry Blues" was onmiddellijk 'n hit. Het nummer werd opgevolgd door ..Why Don't Women Like Me" uit zijn eerste film „Boots, Boots", waarna voor George en Beryl Form by een lange reeks films volgde. In 1952 leek zijn carrière teneinde, toen hii plotseling door een hartaanval vankelijk zijn ambitie was klassiek werd getroffen. Maar twee jaar ia- ƒ- i/EHÜZTZ ~J~ J -•3=SC£_ T - r Vrijdagavond presenteerde zich weer een nieuw korps aan de bevol king van Waalwijk. Voor de eerste keer traden in het openbaar oP de majorettes van de gymnastieKver- eniging OWS. Door een gedeelte van de gemeente werd een mars gehou den, tezamen met het jachthoorn korps Cornu Copiae en de jeugd drumband Ons Genoegen. Op het Raadhuisplein werd door de groep oen show gegeven. Burgemeester J. Teijssen, de wet houders C. van den Hoven en M. van Eijl, gemeentesecretaris mr J. Kuypers, deken P. Maessen en be stuursleden van de drie verenigin gen waaruit de majorettes zijn ont staan n.l. Cornu Copiae, Ons Ge noegen en OWS. sloegen de parade van de majorettes gade. Er bestond voor deze show een grote belang stelling. De blauwe uniformen zijn met rood en goudtressen afgezet. Als hoofddeksel droegen ze moderne stewardessenmutsen. Witte laarsjes completeren het geheel. Het majo- rettenkorps kan een mooie aanwinst voor Waalwijk genoemd worden, te meer daar ze regelmatig zullen op treden met de twee genoemde mu ziekkorpsen. Vrijdagavond hield RKC haar jaar lijkse algemene ledenvergadering. Na de notulen, de jaaroverzichten en het financiële gedeelte volgde de bestuursverkiezing. H. van de Geld had de wens te kennen gegeven niet meer herkiesbaar te zÜn- In ziin plaats werd gekozen de heer C. Hes- selberth. Weer als voorzitter werd gekozen de heer G. Kelder. Hierna vond de vaststelling plaats van de diverse cojnmjssies, die het bestuur gaan bijstaan in de vele ta ken. In de elftalcommissie werden de volgende heren gekozen: A. de Werd, P. Duquesnoy. Cl. van de Geld en A. Span. Na nog enkele mededelingen van de voorzitter volgde de rondvraag, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Woensdagmiddag zal de officiële opening plaats hebben door burge meester J. Teijssen van de nieuwe cafetaria van de heer André Teur lings De heer Teurlings .die tot nu toe een snackbar exploiteerde aan de Grotestraat 38 in Besoyen gaat verhuizen naar het nieuw verbouw de pand Grotestraat 391 nabij het Hoekeinde, schuin tegenover de Put straat. De oppervlakte van de zaak be draagt zo'n 75 m2. Er is een buffet geplaatst met twee koelvitrines. Op een kleine verhoging bevinden zich vijf zitjes, die aan de cliënten plaats bieden om te zitten. De lambrizering is in hout uitgevoerd terwijl het plafond een iets lichtere houtkleur heeft. De afscheiding tussen ver koopruimte en verhoging wordt ge vormd door een fraaie bloemenbak. Naast broodjes met beleg kan men er ook terecht voor diverse soepen, quick-lunches en twaalf-uurtjes. Bo vendien zijn er dan nog de ver schillende snacks. Ook bestaat de mogelijkheid tot het meenemen van gezinspaketten; eveneens is men in gericht voor het verzorgen van par ties. De verbouwing geschiedde door de Fa Wed. Aarts, terwijl het elek trisch en sanitaire gedeelte voor re kening van de Fa. L. Zeegers kwam. De technische installatie werd ver zorgd door de Fa. Kirema uit Kame- rik. Het schilderwerk gebeurde door de Fa. L. van Loon. De pui werd ge leverd door de Fa. van Iersel uit Drunen en de c.v. werd aangelegd door de Fa. Snijders uit Oosterhout. pianist te worden, ontdekte hij spoe dig de "vrije" wereld van de jazz; van dat ogenblik af groeide zijr be langstelling voor lichte muziek. Hij was zeventien toen hij zijn eigen orkest vormde en daarmee tournees door Frankrijk en vervol gens door heel Europa ging maken. Een aantal jaren later werd hij voor het eerst betrokken in opname-ses sies, wat kort daarna resulteerde in opdrachten om arrangementen te schrijven voor artiesten als Charles Aznavour. Tot op de huidige dag hebben zich die werkzaamheden in toenemende mate voortgezet. Wat zijn eigen orkest betreft beperkt hij zich voornamelijk tot het op de plaat zetten van bekende melodieën in 't populaire genre. Zeven goed verko pende langspeelplaten zijn er het tastbare bewijs van, dat hij dat voor treffelijk doet. Houdt de heruitgave van 'n gram mofoonplaat altijd al in dat het be treffende werk dat onvoorwaarde lijk waard is. wanneer het gaat om 'n langspeelplaat van George Form by betekent dit dat het hier moet gaan om een bijzonder aantrekkelijk platenoeuvre. En inderdaad maakt de op Decca verschenen en thans gestereofoniseerde L.P. „George Formby Souvenir" die kwalificatie volledig waar. Liedjes als When I'm De enige tijd geleden gestolen be ker, die gewonnen was door de car navalsvereniging De Feestneuzen bij (Ie jaarlijKse carnavalsoptocht, is weer terecht. De beker blijkt te zijn weggehaald door de leden van de carnavalsvereniging „Bacchus", die thuis is bij Bar Hertog Jan. Om nu de beker niet zonder meer terug te laten halen, werd besloten om bij de overdracht van de beker aan de rechtmatige eigenaars, alle Waal- wijkse carnavalsverenigingen uit te nodigen in Bar Hertog Jan. Velen hebben aan de uitnodiging gehoor gegeven en de organisatoren van de avond kunnen dan ook zeer tevreden zijn met het resultaat. Al is het dan midden in de zomer: voorbereidingen voor carnaval be ginnen meestal weer om deze tijd. Om nu weer eens de aandacht te vestigen op de aanstaande carnaval, die anders van opzet zal gaan wor den dan vorige jaren, werd deze stunt ten tonele gevoerd. Waalwijk begint langzamerhand ook carnaval- minded te worden en men wil het dan ook voor de komende carnaval groots opzetten. Over de plannen zullen tegen die tijd meerdere be richten volgen. De afgelopen donderdagavond was daar al een voorproefje van. Door de voorzitter van de carnavalsver eniging Bacchus werd met een korte toespraak de beker overhandigd aan de voorzitter van de Feestneuzen. De gehele verdere avond werd op een zeer gezellige wijze doorge bracht Het is te hopen dat dit alles weer een stimulans moge zijn voor carnaval 1969 in Waalwijk. ter kwam hij terug en stal hij weer r.lie harten met een show in het Londense Palladium. Hoewel hij en- Kele jaren geleden is overleden is George Formby sinds dat ogenblik nooit meer vergeten. Zijn films en platen staan er borg voor dat dat nooit zal gebeuren. George Formby and his ukelele blijven voortleven. BENOEMINGEN Tot kapelaan te Uden (St. Petrus) de Weleerw. Heer M. Goyaerts, die ka pelaan was te Kaatsheuvel (St Jozef). Tot kapelaan te Kaatsheuvel (St Jo zef) de Weleerw. Heer H. J. F. Ja cobs van het bisdom Avignon (Fr.) KERMIS KAATSHEUVEL De Kaatsheuvelse kermis 1968 be hoort weer tot het verleden. Tijdens de ouverture van dit jaarlijkse volks feest op donderdag was er door het fraaie zomerse weer meteen sprake van een flinke belangstelling, hetgeen niet gezegd kan worden van de daar op volgende vrijdag. Niet onbegrijpe lijk overigens, want in de onmiddel lijke nabijheid, t.w. in de Raadhuis straat, hadden de marktkooplieden hun tenten opgeslagen voor de weke lijkse markt, die door menige huis moeder niet in de steek gelaten kon worden, zodat de kermisexploitanten op deze dag 'n veer moesten laten. Zaterdag deed Pluvius aanvankelijk middels 'n druilerig regentje afbreuk aan het kermisfeest, en dat kon tij dens de avonduren, toen het inmid dels droog geworden was, niet meer worden goedgemaakt. Gelukkig werd het kermisterrein op de laatste dag (zondag) door een stralende zon over goten en al vroeg dienden de bezoe kers van buiten Kaatsheuvel zich aan, van wie menigeen met parkcermoei- lijkheden te maken kreeg. De drukte werd zo groot, dat men in de late na middag als het ware over de koppen kon lopen. Het gedrang rondom de attrakties, met name speciaal de gok tenten, bewees dat de talrijke bezoe kers niet alleen gekomen waren om te kijken. Er werd flink geprofiteerd en menige exploitant deed nu goede zaken. Ook de zaal- en caféhouders hebben niet over gebrek aan belang stelling te klagen gehad. Behoudens enkele kleine schermutselingen, zon der welke een kermis nu eenmaal on denkbaar is, zijn er geen wanklanken geweest, zodat de politie dan ook een vrij gemakkelijke taak had. Gezegd kan worden dat de Kaatsheuvelse kermis in een prettige sfeer is ver lopen. Door Mgr. Bluyssen zijn bénoemd tot kapelaan te Vught (H. Hart van Jezus) de Weleerw. Heer H. J. M. Speekenbrink, die godsdienstleraar was aan het St. Catharina-college te Eindhoven.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3