Uitgaan met de kermis Hef Valkenhof Sta&sar KAATSHEUVEL Taxandria-Bar Bar Hertog Jan Oefening en Vermaak Toneel ver. O.O.G. Apollo Kaatsheuvel ILL*. KELTUM verlovingsringen van 18 karaats goud 23 )K KCHO van HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 JULI 1968 23 uvu horloger PëusX-ULO in kaatsheuvel SVaAVO-school Singapore, opdracht voor vijf Er is nog plaats in de hel Cash? Cash! De wraak van Bvanhoe actieve bezorger voor oras blad J.S. FILM'S Peperstraat 25 Kaatsheuvel Loon op Zand Drunen vindt u bij J. TAUSCH Vier-jarig meisje door auto gedood Sprang Vauxhall Viva 1600 WAALWIJK Vervolg van pag. 5 Gedurende de kermis zijn van zelfsprekend weer de gebroeders Arno en Willy Moonen de disc- jockey's in deze gezellige bar. Elke avond zijn er attracties met cham pagne, platenbonnen enz. Als klap op de vuurpijl komt dinsdagavond Gerard de Vries, de alom bekende disc-jockey van Radio Veronica. Hij verzorgt daar steeds de bijzondere programma's. Men moet wel op tijd van huis weggaan, want het zal er storm iopen. Dus Taxandria voor de tieners! Gezellige dansparties worden ge houden in Bar Hertog Jan, waaraan ook diverse attracties zijn verbon den. De muziek wordt verzorgd door het dans- en showorkest Henry and his Blue Stars. Juist iets voor de jeugd, want dit orkest heeft zijn sporen reeds verdiend; het is lang geen onbekende in deze streek. In de grote zaal van Theater Mu sis Sacrum zal de Liedertafel Oefe ning en Vermaak weer haar jaarlijks kermismatinee geven op zondag 14 juli om 12 uur. Als gastsoliste treedt op Wilma Driessen. Dit is een be kende operazangeres. Dit keer staat liet matinee weer in het teken van c.e klassieke muziek als opera en operette. Frans Wilmont zal dit be geleiden. terwijl L. Sars de directie voert. Traditiegetrouw geeft ook nu weer de Toneelvereniging OOG haar ker. mismatinee. Op zondag 14 juli heeft dat plaats in de zaal De Gecroonde Leersse om 12 uur Een keur van radio en t.v.-sterren geven een zeer aantrekkelijke kermisshow. Het trio The Three Jacquets zal 't komische deel voor haar rekening nemen. Cor- ry Vonk zal menig liedje laten ho ren. terwijl The Berlunsons en Don William variété zullen vertonen. Al les zal aan elkaar gepraat worden door conferencier Bouk Martens. Om een en ander te complemente ren zullen The Skyjumpers met zang van Lise Berg, de muziek ver zorgen. Geniet eens echt van een omvatend programma. De entree is niet alleen voor de leden en dona teurs, maar voor iedereen die graag eens een mooi matinee wil meema ken. Ontspanning op de juiste wijze geeft de golfbaan Valkenhof bij café 't Snoekske. Beoefen deze sport en wordt er enthousiast voor. Vele spe lers maakten hiervan reeds gebruik. Kortom toon eens belangstelling! Voor de kinderen is er een mooie speeltuin bij. Iedereen komt hier dus aan z'n trekken. Voor hen die niet in Waalwijk bleven is een klein reisje naar Nieuwkuyk aan te bevelen. Café De Ster heeft zondag een bal waar de muziek verzorgd wordt door het or- PRISMA herenhorloge 1) sterk waterdicht horloge met moderne sportband en luxe étui - edelchroom met stalen bodem 69.- idem met kalender 79.- V P R I SMA dameshorloge 2) sportief model - incabloc shockproof - onbreekbare veer edeldoublé 69.- STATIONSSTRAAT 88 WAALWIJK horloger kest Interval. Denk er eens over na. En ook zondag 21 juli spelen in De Ster op een matinee De Heikrekels, want dan is het daar kermis. Voor bieren en wijn gaat men ge makkelijk tijdens de kermis naar slijterij De Schrijn in de Grotestaat. Voordelige aanbieding en zelfs 'n glas cadeau. Poulier van de Wiel of wel Wielzo heeft alles voor wild- en lijsttafels. De jonge hanen wachten om geslacht te worden, d.w.z. dat cieze bijzonder vers zijn. Geniet er van. Wil men gezellige sfeer met de ker mis of wil men in extase komen, dan verwacht M Duquesnoy zijn gasten in Extase-Bar en u bent er een avondje uit. Vele zaken noemden we reeds op een eerdere pagina, maar we willen nog de nakomers vermelden. Voor eerst Slijterij Widelovado in Besoy- en. met haar zeer uitgebreide sorte- ü'ng dranken, wijnen, limonades en bieren. Ook de Fa. van Oosterhout te Drunen met haar beide zaken De Roemer en De Bataaf te Waalwijk, met eveneens een grote collectie heerlijke dranken. Fa. Verwiel met haar lederwaren brengt speciale va kantie-aanbiedingen voor hen die er cp uit trekken, maar ook voor de thuisblijvers. A//e benodigdheden van STATIONSTRAAT 51* WAALWy K DE OPRUIMING Gelijk met de kermis gaat in Waal wijk de opruiming van start en wel op donderdag 11 juli. We hebben vele adverteerders voor de kermis genoteerd, maar we willen niet ach terblijven en ook de zaken aanbeve len welke hun beste krachten aan wenden ook hier iets van te maken. Uiteindelijk is de koper er het beste mee, vooral nu met de vakantiewe ken. Al gauw is men geneigd juist voor deze weken nog iets speciaals te kopen. Vandaar dat we ook de le zing van deze advertenties graag aanbevelen. - DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand, tel. 04166-250. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk vah dokter K. van Tuijn te Kaats heuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerkstr. 99, Sprang, tel. 04167-2350. DIPLOMA-UITREIKING MATER AMABILISSCHOOL De Mater Amabilisschool te Kaats heuvel heeft het schooljaar afgeslo ten met eén feestelijke bijeenkomst in de zaal van de Gildenbond. Nadat de leidster van de M.A.S., mej. E. Hun- tjens, de aanwezigen hartelijk had verwelkomd, reikte de voorzitster, Met ingang van het nieuwe school jaar wordt de ULO-school Pius X in Kaatsheuvel omgezet in een school voor middelbaar algemeen vormend onderwijs. Deze omzetting in het ka der van de Mammoetwet houdt in, dat nieuive leer- en hulpmiddelen moeten worden aangeschaft, alsmede meubilair ten behoeve- van het vak handenarbeid. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld medewerking te verlenen voor het aanschaffen van deze leer- en hulpmiddelen en meubi lair voor handenarbeid. Dit voorstel komt hedenavond aan de orde. De agenda van deze raadsvergade ring bevat verder o.a. nog een voor stel tot het onbewoonbaar verklaren van de woning Huygensstraat 71, tot het doen van grondaankopen, met name een perceel in de Bergstraat te Loon op Zand ter verbetering van die straat, en voor de realisering van het bestemmingsplan „Molenwijck" te Loon op Zand. Verder komt een voorstel ter tafel, waarin de raad wordt uitgenodigd te verklaren, dat worden voorbereid twee herzieningen van bestemmingsplannen. In zijn ver gadering van 6 juli 1967 besloot de raad te verklaren dat werden voorbe reid zowel een herziening van een be stemmingsplan voor de bebouwde kom Loon op Zand, als een herzie ning van het bestemmingsplan voor de bebouwde kom Kaatsheuvel. Deze beide kommen zullen planologisch en stedebouwkundig moeten worden aangepast aan de steeds groeiende ontwikkeling van deze twee woon kernen. Aangezien van beide kommen reeds kleine gedeelten begrepen zijn in de momenteel geldende plannen, zullen dit herzieningen worden van deze bestaande plannen. Na een jaar 'moet deze verklaring van de raad op nieuw worden afgelegd ter voorko ming dat genoemd voorbereidingsbe- sluit vervalt. Tenslotte stellen B. en W. voor een nieuwe bouwverordening vast te stellen, aangezien ingevolge de Overgangswet Ruimtelijke Orde ning en Volkshuisvesting binnen drie jaren na de inwerkingtreding van de ■nieuwe Woningwet, dit is vóór 1 au gustus a.s., de bouwverordening met deze wet in overeenstemming moet zijn gebracht. mevr. U. v. d. Wee-Brenninkmeijer, de getuigschriften uit aan de derde jaars deelneemsters. Tevens sprak zij daarbij een dankwoord tot de ouders, de docenten en werkgevers, alsmede de directie van de huishoudschool voor de medewerking die zij allen 't afgelopen jaar hadden gegeven. Ook wees zij er op dat deze meisjes drie jaar lang twee avonden in de week vrijwillig naar de Mater Amabilis school gekomen waren. Na het officiële gedeelte gaven enkele tweede- en eerstejaars een bij zonder leuke opvoering van het ko mische toneelstuk ,,Een Tante uit Amerika". De bijeenkomst werd ge sloten door mej. Huntjens, die de aanwezigen dankte voor hun komst en er aan toevoegde dat nieuwe leer lingen zich op maandag-, dinsdag- en donderdagavond van 7 tot 8 uur kun nen opgeven in het clubhuis van de M.A.S., Van den Elzenstraat 1, en ook telefonisch via nr. 2691. Dit zijn dan alle werkende meisjes van 17 jaar en ouder en diegenen die dit jaar nog 17 jaar worden. De getuigschriften werden aan de volgende meisjes uitgereikt: Corrie Hamers, Riet Oerlemans, Ans van Huiten, Ans van Riel, Annie van Riel, Nelly Smulders, Betsie van der Velden, Jo Bergmans, Jeanne van de Griendt en Tonny Faessen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's-middags 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie H. H. Martelaren van Gor- cum, Erasstraat 6, Kaatsheuvel, tel. 2517. SCHOENFABRIEK DIANA TIJDELIJK IN PEHAVE-COMPLEX Een gedeelte van de fabrieksge bouwen, die eind vorig jaar bij raads besluit werden aangekocht van de N.V. P. H. Vloemans aan de Peper straat, zal waarschijnlijk tijdelijk ver huurd worden aan de „Schoenfabriek Diana N.V.", die enkele weken ge leden ernstig werd gedupeerd door dat de schoenfabriek, gelegen aan de Mgr. Völkerstraat, door een hevige brand totaal werd verwoest. De directie heeft daarna met het ge meentebestuur besprekingen gevoerd om het bedrijf tijdelijk elders te kun nen onderbrengen, aangezien de pro ductie binnen afzienbare tijd weer op gang zal moeten worden gebracht. Wanneer de onderneming zich in de PeHaVe-gebouwen kan vestigen, is ze in staat het bedrijf voort te zetten. Hedenavond zal het gemeentebestuur de raad voorstellen tot deze tijdelijke verhuring over te gaan. KENNEDY-PLEIN IN KAATSHEUVEL Het gemeentebestuur van Loon op Zand zal de raad voorstellen de naam van het plein, gelegen aan de noord zijde van de Bemdijksestr. te Kaats heuvel te wijzigen van Kerkplein in President Kennedy-plein. Tot de naam Kerkplein werd in 1959 door de gemeenteraad besloten, aangezien het plan bestond in de toekomst op deze plaats een kerk te bouwen. Het staat nu vast dat de plannen voor de bouw van een kerk niet zullen wor den gerealiseerd. Bij het overlijden van president John F. Kennedy had den burgemeester en wethouders toe gezegd zijn nagedachtenis te zullen eren door een straat of plein naar hem te noemen. Het verhaal speelt zich af in het fascinerende en geheimzinnige Sin gapore met zijn al dan niet wettige handel en zijn bonte kleuren. 17 Amerikaanse mariniers, die aan wal zijn gegaan om zich te amuseren, verdwijnen zonder een spoor achter te laten. Een agent van de CIA, Art Smith, wordt naar Singapore ge stuurd om de oorzaak van deze ge heimzinnige verdwijningen te ont dekken. Vier mariniers stellen zich '.ot zijn beschikking om hun verdwe nen kameraden te wreken Het zijn de officieren Kevin, Angel en Dan en de onderofficier Cruber. Ze be geven zich aan wal met de bedoeling als lokaas te dienen voor hun onbe kende vijanden. Na allerlei avontu ren bekomen de 17 mariniers van de doorstae emoties en de wonden in het ziekenhuis. De Turkse handelaar in verdoven, de middelen, Ismail, heeft zich ver plicht zijn verboden waar uitslui tend aan één Amerikaanse groep te leveren. Er zijn echter aanwijzingen, dat deze slimme en aalgladde Ismail de zaak om de tuin leidt en heime lijk ook een concurrent van partijen verdovende middelen voorziet. Om dit uit te zoeken stuurt de Ameri kaanse groep een van hun mannen, Dexter, naar Istanboel. Zijn op dracht luidt om met behulp van 'n agente, de blonde Janet, die ook werkzaam is voor deze bende, Is mail te ontmaskeren en zo nodig uit de weg te ruimen. Haisan, de naaste medewerker van Ismail wordt ver liefd op Janet, die flirt met Ismail. Het komt tot een breuk en een zwa re schietpartij. Haisan en Ismail staan op het laatst tegenover elkaar; ze doden elkaar. Een bende nozems die min of meer geleid wordt door een meisje, Brigitte wordt door een industri. cel benaderd om de dochter van zijn concurrent in hun midden op te ne men. Hij heeft dat meisje Carin- r-e namelijk eens op een feest in een dronken bui lastig gevallen en ce concurrent heeft dat voorval opgeblazen tot een poging tot aan randing aangegrepen om hem via een schandaalproces uit te schake len Een comprimitterende fotore portage moet nu bewijzen dat er bij Carinne helemaal niet van in ge vaar gebrachte onschuld sprake is. De coladrinkende bende slaagt er in via de Dichter in hun midden inder daad in om Carinne aan te trekken. Pas als ze zich na een tijdje hele maal bij hen thuisvoelt. komt de aap uit de mouw: Carinne wordt ge dwongen tot een strip-tease waar van ook foto's worden gemaakt Te zamen met de andere foto's om Ca- rinnes vader zijn aanklacht te laten intrekken. Er komt echter een kink ;n de kabel: de foto's worden gesto len door een oud-bendelid, dat na ongerechtvaardige beschuldigingen uit de groep is gestoten, waarna hij zich eerst totaal ontheemd voelde, maar geleidelijk aan uit hun schijn- wereldje is losgekomen en zichzelf is geworden. Ook Carinne zelf heeft nog een verrassing in petto Na zijn vertrek uit Limoges ont moet Ivanhoe de soldaten van Ce- dric van Hastings, die een gewonde gevangene met zich meevoeren. De ze wordt door Ivanhoe bevrijd en vindt hij later terug bij een groep vogelvrij verklaarden. Als hij hem bij een kluizenaar heeft achterge laten. Rowena de verloofde van Ivanhoe, wordt gedwongen te hu wen, maar op het laatste moment komt Ivanhoe zelf ten tonele, ter wijl het volk de burcht bestormt. Het recht zegeviert. nc-el van de Stoomschoenfabriek Neerlandia van Loon op Zand geza- melijk bijeen geweest in de zaai Echo der Duinen om een van hun mede-arbeiders te huldigen. Het was hier Jan Ligtenberg, die 40 jaar in dienst van deze N.V. was. Voor en- Kele jaren is hij naar Drunen ver huisd. Toen allen om 4 uur in de zaal aanwezig waren heette de mede directeur, de heer W. van Dongen, allen hartelijk welkom. Op de eer ste plaats de burgemeesters van Loon op Zand en Drunen, resp. Van Erp en Stieger. Hij gaf een over zicht van het voorbije jaar en sprak over de economische toestand van de schoenfabrieken. Na een korte inleiding kreeg burgemeester Van Erp het woord en kon hier de heer Jan Ligtenberg feliciteren met zijn 40-jarig dienstverband. Hij schetste op de hem eigen wijze de verhou ding van de arbeider in het bedrijf en wel die arbeider die een lang dienstverband had. Zij zijn eigenlijk met het bedrijf vergroeid geraakt; zij zijn een voorbeeld voor de jon geren.. Burgemeester Van Erp kon mededelen dat de heer Ligtenberg de Kon. Onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau was toegekend. De versierselen werden door bur gemeester Stieger van Drunen op gespeld. omdat de jubilaris thans in Drunen woonachtig is. De heer Stie ger verheugde het ten zeerste dat hij dit in 'n andere gemeente mocht doen. Hij kon ook eens kennisma ken met de burgerij in deze gemeen, te. Namens, het personeel sprak de heer Cees Ligtenberg Gzn.. de ju bilaris toe en mocht hem een lig stoel aanbieden. Van de direktie mocht de jubila ris een horloge met inscriptie en 'n couvert met inhoud ontvangen. Na de hartelijke woorden van de direk tie en personeel dankte de heer Jan Ligtenberg voor de bijzondere hul diging bij dit jubileum. Hij dankte de direktie en de beide burgemees ters voor de Kon. Onderscheiding. Vermeld zij nog dat Cees Ligtenberg felicitaties mocht ontvangen en een c ouvert van de directie omdat hij nu 25 jaar bij deze firma werkzaam is. De middag werd nog gezellig door gebracht met de direktie. waardoor de vakantie hier waardig begonnen is. Wij vragen in Loon op Zand. Aanmelden bij Bureau Jan Tuerlings, Dr. v. Beurden straat 8, Kaatsheuvel tel. 2002 zijn een succes voor de ver jaardag-avond van uw zoon of dochter. Tevens verhuur van PROJECTORS Telefoon 04167 - 2100 KPJ AFD. LOON OP ZAND Op de laatst gehouden sportdag van de KPJ (de Jonge Boerenstand) hebben de Loonse leden zich best gehouden. De wedstrijden werden gehouden op het Zigo-terrein te Til burg. De heer Van Tuyl, de kring voorzitter opende het feest. Bij de Piramidebouw waren de Loonse jongens tweede. Bij atletiek nummer 3. Verspringen junioren: 1. A. Broe ders. Verspringen senioren: 1. M. v. Gorkum. Hink-stap-sprong: 1 M. v. Gorki4m en 3. J. Broeders. Kogel stoten junioren: 2. R. van Laarho ven. 800 m hardlopen junioren: 3. A. Broeders. KONINKL .ONDERSCHEIDING BIJ SCHOENFABRIEK NEERLANDIA Woensdagmiddag, vlak voor de vakantie, zijn de directie en pefso- DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter v. d. Wouw. JEUGD-VAKANTIEVREUGD Het comité Jeugd-Vakantievreugd in Dru nen is weer geruime tijd bezig geweest om een voor de jeugd leuk vakantie-programma te ontwerpen. Het is een zeer gevarieerd programma geworden, welke zeer zeker weer een grote deelname zal opleveren. De belangstelling van de jeugd voor de diverse bezigheden en wedstrijden wordt ieder jaar groter. Met de opstelling van het program ma is uiteraard rekening gehouden met de verschillende leeftijdsgroepen. Het pro gramma start op dinsdag 6 aug. en eindigt op zondag 11 aug. met een prijs-uitreiking in de Voorste Vennen. Er zijn in dit pro gramma tekenwedstrijden, wielerwedstrij den, zwemwedstrijden, stepwedstrijden en voor meisjes is er een modeshow. Verder is er nog een tocht naar de duinen, een speur tocht en een oriëntatierit. Op vrijdag is er een groot ganzenbordspel en zaterdags is er de traditionele sportdag. ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN Onder grote belangstelling en zeer mooi zomerweer werden zondag in het gemeente lijk zwembad te Drunen de jaarlijkse wed strijden gehouden voor de Drunensc zwem- kampioenschappen. Na een felle strijd wer den kampioen Adry v. Gorp bij de dames op de voet gevolgd door Leny Portier. Als derde eindigde bij de dames Anny Klerks. Bij de heren was het Tonny Staal die de beker in ontvangst nam, gevolgd door Jan Klerks en Jaques Cadzand. De wedstrijden werden ook bijgewoond door burgemeester Stieger, welke later ook de prijsuitreiking verrichtte. De wedstrijden werden gehouden onder leiding van de Drunense zwemver eniging. Deze vereniging, welke enkele ja ren geleden werd opgericht en van de jeugd een goede belangstelling kreeg, heeft ook dit jaar deze wedstrijden weer keurig georganiseerd. Uit de grote deelname aan de wedstrijden bleek de grote belangstelling welke er voor de zwemsport in Drunen be staat. Het bestuur van de zwemvereniging hoopt dan ook dat de belangstelling zich niet zal beperken alleen voor deze dag, maar dat men in de toekomst nog vele leden zal mo gen inschrijven, teneinde de zwemsport in Drunen op een nog hoger peil te brengen. De uitslagen waren als volgt: 25 m. schoolslag, meisjes: 1. Petra Werner; 2. Mario van Halder; 3. José van Zoom. 25 m. schoolslag, jongens: 1. Benny de Ja ger; 2. Erik van Delft; 3. Jan van Sambeek. 50 m. schoolslag, meisjes: 1. Dieneke de Jager; 2. Riet v. Gorp; 3. Gerda van Loon. 50 m. schoolslag, jongens: 1. Jos Kouwen- berg; 2. Wim van Sambeek; 3. Jan Pasgier. 100 m. schoolslag, dames: 1. Adry v. Gorp; 2. Anny Klerks; 3. Leny Portier. 100 m. schoolslag, heren: 1. Jan Rechters; 2. Tonny Staal; 3. Jaques Cadzand. 25 m. Rugslag, meisjes: 1. Dieneke de Ja ger; 2. Gerda van Loon; 3. Riet van Gorp. 25 m. rugslag, jongens: 1. Jos Kouwenberg; 2. Wim van Sambeek; 3. Jan Pasgier. 50 m. rugslag, dames: 1. Leny Portier; 2. Adry van Gorp; 3. Anny Klerks. 50 m. rugslag, heren: 1. Jan Klerks; 2. Tonny Staal; 3. Jan Buitenwerf. 25 m. vrije slag, meisjes: 1. Dieneke de Jager; 2. Riet van Gorp; 3. Gerda v. Loon. 25 m. vrije slag, jongens: 1. Jos Kouwen berg; 2. Jan Pasgier; 3. Wim v. Sambeek. 50 m. vrije slag, heren: 1. Jan v. Roosma len; 2. Tonny Staal; 3. Jan Klerks. 50 m. vrije slag, dames: 1. Adry van Gorp; 2. Leny Portier; 3. Hanny van Gorp. Wissclbeker 1968: Dames: 1. Adry van Gorp, 3.19.1; 2. Leny Portier, 3.22.8; 3. Anny Klerks, 3.30.9. Heren: 1. Tonny Staal, 2.59.7; 2. Jan Klerks, 3.25.9; 3. Jaques Cadzand, 3.57.4. 1 l frfn JUWELIER HORLOGER Grotestraat 231 a Waalwijk Telefoon 2625 Het vier-jarig meisje A. M. de Jong, wonende Hoekje 3 te Kaats heuvel is spelenderwijs van het erf de straat opgelopen, niet vermoeden de dat juist een auto naderde. Vlak voor de uitrit werd het kind door een passerende personenauto, bestuurd door L. v. d. H. uit Kaats heuvel, gegrepen. Het kind was deer lijk gewond en is ter plaatse overle den. Ook de chauffeur heeft niets van het spelende kind bemerkt, toen het plotseling de weg wilde overste ken. KERKDIENSTEN Zondag 14 juli: Geref. Kerk, 9.30 en 4.30 uur: Ds N. W. v. d. Hout uit Utrecht. Hcrv. Kerk, 9.30 en 2.30 uur: Ds J. C. de Bie uit Ederveen. DOKTERSDIENST Zondag 14 juli a.s. zal de doktersdienst worden waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167- 2350. Aan de Vauxhall-range werd de zer dagen een viertal nieuwe Viva's toegevoegd, alle uitgerust met een 1.6 liter viercilindermotor met bo venliggende nokkenas. Het kwartet 1 csaat uit de 1600 de Luxe, de 1600 SL en de stationcarversies van elk dezer. De vrijwel ongewijzigd van de Victor overgenomen motor levert 83 pk bij 5800 omw./min. en ver schaft de nieuwe Viva's edn top snelheid van rond 150 km./u. Het veersysteem, de transmissie en de remmen werden aan het grotere ver mogen en gewicht aangepast, ter wijl het verwarmings- en ventilatie systeem met regelbare verselucht- mlaten en op de stationcars met luchtafzuiging achterin werd geperfectioneerd. Uiterlijk onderscheiden deze 1600 Viva's zich van hun minder-vermo- ende broeders slechts door een an der embleem op de achterkant. Op een later tijdstip zal ook een Borg- Warner automatische transmissie voor deze modellen beschikbaar ko men. Far St. Jan en O. L. Vrouw- Maatsch. werkster M. A. M. Hoff- mans. Bureau: Grotestraat 244a. tel. 2882. (voorm. Zusterklooster J.M.J.) Spreekuur in Besoven in de Ber- nadetteschool: maandag van 4-5 uur Burg. Verwielstraat 2a. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d. Stoop. Bureau Grötestraat 238. tel. 2882. Dinsdag 2-3 uur Muloschool, Hade- wychstraat. tel. 3412. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116. tel. 4432 of 4433. Secretariaat: W. Cox. Weth. Smol- dersstraat 22. tel. 4238, Waalwijk. STICHTING PROTESTANTSE CIIR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan- n°n. Besoyensestraat 3. geopend o*" donderdag van,7.15-8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbibliotheek: Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u. Van 22 juli tot en met 3 augustus wegens vakantie gesloten.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 23