De Echo van het Zuiden Harry Maas nam na vijftig jaar afscheid bij Timtur N.V. Uitgaan in het weekend Apollo SEIZOENOPRUIMING 10-50 korting Jan de Cock I I I Sta. SN OT I I I ~Bocfaertó 5 Stassar Juwelier 0. Both I heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! Hoestelberg Taxandria-Bar Bsr Hertog Jan De kermis 1988 zit er weer op De Ster ONDERSCHEIDEN MET ERE MEDAILLE D.N. IN ZILVER i Laat Uw bril tan tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST U NIETS| &eebë 100 jaar ?ijn to ij geëpectaliseerb in luxe broobjeé Wat deed jij nou In de oorïcg, Pappie? ftflim-weekercd Brokkenpiloten «<^De gouden tPeeuw» 1868 - 1968 v „DE BIEKORF" Khartoum Verboden vruchten Het masker van Scarameuche GROOTSE vele spotkoopjes N.S. Plein 45 - Tilburg Heren- en Jongenskleding Ruime parkeergelegenheid De onderwereld van Mew York De vampier van Panjs I 100% Vakantie J met een Prisma I VERREKIJKER p Brillenspecialist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Housit Boga&rts voor ogen Telefoon 3560 VACAN FIEook voor DE HUISVROUW CTT bent «uit» en «tkuió» by bent «thuló» ook «uit» Vakantie uw horioger UW PRISMA horioger tandartsendienst Uw waardevast bezit vermeerderen VRIJDAG 19 JULI 1968 89e JAARGANG No. 58 Burgemeester J. Teijssen speldt de heer Maas de ere-medaille O.N. in zilver op Maandag hing bij de Timtur de vlag weer hoog in top. Het bedrijf vierde deze dag een uitzonderlijk ju bileum, nl. dat van de heer Maas, die het feit herdacht dat hij 50 jaar ge leden bij de Timtur in dienst trad. Dit werd in de kantine van het bedrijf dan ook op een uitzonderlijke wijze gevierd door de jubilaris, zijn familie, directie en staf en andere medewer kers van Timtur. Deze bijeenkomst kreeg een bijzondere glans door de aanwezigheid van burgemeester Teijssen, die de heer Maas voor de grote verdiensten voor bedrijf en ge meenschap kwam onderscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Het eerst werd het woord gevoerd door de heer De Graaf, directeur van Timtur. Deze wees op het feit dat het voor Timtur weer eens een blijde en vreugdevolle dag was. ,,Het is", al dus de heer De Graaf, „in een bedrijf hetzelfde als in een gezin. Er zijn blijde en minder blijde dagen. De laat ste maanden heeft bij Timtur enkele malen de vlag half stok gehangen toen medewerkers en oud-medewer kers vrij plotseling kwamen te over lijden. Het was typisch dat het alle maal mensen waren waarmede de heer Maas vele jaren van zeer nabij had samengewerkt. Dit alles zal, al dus de heer De Graaf, U wel tot na denken hebben gestemd en het berei ken van de mijlpaal van thans nog meer betekenis hebben gegeven". De heer De Graaf roemde de vlijt en de arbeidslust van de jubilaris en bood hem namens de gehele directie een geschenk onder couvert aan. Daar dit jubileum tevens een afscheid was bood hij een gouden horloge aan, ter wijl als persoonlijk geschenk nog een kist met compleet visserstuig volgde. Mevrouw Maas, die ook in de hulde werd betrokken, ontving een fraai bloemstuk. Burgemeester Teijssen, die boven genoemde onderscheiding uitreikte, wees er in dit verband op dat het 50 jaar werken bij eenzelfde werkgever een prestatie is. „Uit het feit dat U 50 jaar bij een en dezelfde firma hebt gewerkt moeten wij afleiden dat U iets voor deze zaak heeft betekend en dat de zaak ook iets voor U be tekende. Er zijn banden geweest wel ke U aan deze firma hebben gebon den", aldus burgemeester Teijssen. Die banden bleken ook duidelijk toen de heer Kemmeren, bedrijfslei der, bij Timtur het woord voerde. Verschillende leden van de familie Maas hebben bij Timtur gewerkt en thans nu de heer Maas sr. weg gaat laat hij bij Timtur zijn zoon en naam genoot achter. De heer Kemmeren roemde de heer Maas als een goed vakman en prettig medewerker. De heer Maas is jaren lang monster-snij der geweest en was tot zijn pensio nering controleur van de gesneden delen. Het woord werd ook nog ge voerd door de heer v. d. Pol, die na mens het personeel Unieschoen een fraaie leunstoel aanbood. Tot slot werd het woord gevoerd door de heer J. Sebregts, chef snijderij. Een zoon van de jubilaris dankte voor de hulde aan zijn vader gebracht. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen en werd o.a. van alle gouden en 40-ja- rige jubilarissen, in totaal 11, nog 'n groepsfoto gemaakt. De grafschenner die in Hasselt woonde is in Duitsland gearresteerd en heei't een bekentenis afgelegd. Weer zijn drie Nederlanders om het leven gekomen bij een autobot sing op een autobaan in Duitsland en twee zwaar gewond. Een baby te Zundert werd ver mist. Een Belgisch meisje dat er mee was gaan wandelen heeft het per taxi ontvoerd en in Breda in haar huis verborgen. Door inlich tingen van de chauffeur kon de 6 maanden oude baby spoedig worden gevonden worden en door de politie aan de ouders worden teruggegeven. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160 - 2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN Het verhaal van „Wat deed jij in de oorlog, pappie?" begint met de op dracht die een vermoeide generaal Bolt (Carroll O'Conner) aan een stel oververmoeide Amerikaanse oorlogs veteranen geeft om het kleine stadje Valemo bij verrassing te overvallen en in te nemen. Krachtige Italiaanse tegenstand kan verwacht worden en het geheel lijkt een onmogelijke op dracht, maar de oorlog leidt soms tot dat soort dingen. De invasie van Valemo onder lei ding van kapitein Cash (Dick Shawn) een afgestudeerde van West Point, gaat precies volgens het boekje. Als in 1883 een Britse generaal en zijn 10.000 slecht-getrainde man schappen in de door de zon geschroei de woestijnen van de Soedan in de pan worden gehakt door een fana tieke Arabische sekte, wordt de En gelse eerste minister Gladstone ge dwongen zich met deze taak bezig te houden, of hij wil of niet. Hij wil liever niet. Maar Engeland heeft be langen in Egypte en Egypte beheerst de Soedan. Gladstone zoekt naar een oplossing, die het mogelijk maakt, dat Engeland zo min mogelijk wordt ge compromitteerd bij dit conflict en vindt deze tenslotte in generaal Gor don, een nationale held, die reeds 6 jaren in Engeland verblijft, nadat hij eerder op succesvolle wijze in de Soe dan de slavenhandel had uitgeroeid. Als er bij aankomst in Cairo een moordaanslag op hem wordt gepleegd realiseert Gordon zich voor het eerst de enorme macht van EI Mahdi. Het thema van de verleiding.door EVA wordt hier op allerlei manieren herhaald. Door alle eeuwen heen wil de man opnieuw verleid worden. Zo was het vroeger, zo is het nu nog. Variété, dans, zang en acrobatiek is amusement zonder jaartal. De Twist en de Merengue vormen daar geen uitzondering op en de nachtclubs in de gehele wereld brengen het, zoals de film toont, in allerlei variaties. Robert Lafleur, bijgenaamd Scara- mouche, is de leider van een reizend toneelgezelschap. Behalve een su bliem acteur, is hij ook een jongeman van grote charme, die de harten van veel vrouwen en meisjes sneller doet kloppen. Zijn grote vijand is de Mar kies de la Tour, die heeft gemerkt dat zijn maitresse Gravin Popignan tedere gevoelens koestert voor de knappe acteur. De detectives Dan Madigan en Rocco Bonaro doen op "een ochtend een inval in een goedkoop hotelletje in New York om de beruchte gangster Barney Benesch te arresteren. Zij treffen hem in bed met een meisje... en als de beide detectives even teveel aandacht aan het vrouwelijk schoon besteden, weet Benesch zich meester te maken van hun revolvers en te ont snappen. Dan en Rocco krijgen door dit incident grote last met hun meer deren op het bureau van Wijk 23. Het gaat zelfs zo ver, dat Commissa ris Russell (Henry Fonda) ervan in kennis wordt gesteld Parijs is opgeschrikt door een serie afschuwelijke moorden, begaan met hetzelfde driehoekige steekwapen. 3 vrouwen zijn het slachtoffer en er zijn sporen, die erop wijzen dat de moor denaar een vampier is, iemand dus, die mensenbloed drinkt. Intussen gaan de moorden voort. Een zwerver en een prostituee worden op dezelfde manier als de vorige slachtoffers ver- 8 x 30 vanaf 58.50 if 8 x 40 vanaf 63.75 7 x 50 vanaf 73.50 7 x 35 vanaf 69.00 STATIONSSTRAAT 68 WAALWIJK Maandag de gehele dag geopend, dinsdag de gehele dag gesloten moord. Er zweeft een waas van ver denking om de nogal vreemdsoortig optredende Darvas, maar op een ge geven moment verdwijnt deze plotse ling. De politie vindt alleen zijn zwaar met bloed bevlekte overjas. Tom is een doodgewone jongen, die met zijn moeder in een arbeiders woning in een voorstadje van Londen leeft. Zijn kamer is behangen met „pin-up"-foto's van mooie meisjes. Hij is een dagdromer... en zijn dro men gaan meestal over de verovering van meisjes, want in het dagelijkse leven hééft hij een meisje, Sandra. Sandra is echter allerminst het type zijner dromen. Zij is niet knap, een voudig en degelijk. Zij heeft geen begrip voor Tom's onstuimige verlan gens en wil alleen maar een goede moeder en huisvrouw voor hem wor den. Stan en Ollie zijn met vakantie in Parijs. Als ze op het punt staan naar hun viskraampje in de Verenigde Staten terug te keren, wordt Ollie verliefd op de dochter van de hotel houder. Ollie, aangemoedigd door Stan, vraagt haar ten huwelijk, doch Georette wijst hem af en zegt, dat er een ander is. Ollie's hart is gebroken en hij besluit zich in de Seine te stor ten. Na de overweldigende drukte met de kermis is het, voorwat de orkes ten betreft, dit weekeinde wat rusti ger in het Lido. Zowel zaterdagavond als zondagmiddag en -avond kan men er dansen op de tonen van het Silvio Sextet, een voor Waalwijk vrij nieuw ensemble. In de zomermaanden blijkt De Roestelberg in de weekenden bijzon der in trek te zijn. Iedere zondagmid dag kan men in de zaal dansen of buiten op de terrassen van de natuur genieten. Voor de muzikale omlijs ting zorgt het dansorkest The Sweet Nothing. Zowel zaterdag als zondag is er s-avonds een dansparty in de bar van sporthal Taxandria. Voor de juiste keus van de platen zorgt Radio Ar- wimo. In bar-dancing Hertog Jan wordt vrijdag weer een Brabantse avond ge houden. Zaterdagavond is er een disco-bal. Een groot aantal nieuwe platen garandeert afwisselende mo derne muziek. door iSpéclaUtelten-C&eótaurant k atyotel cDeru>lel - ClOaa(ioyh Grotestraat 208 Telefoon 04160 - 2330 De kermis 1968 in Waalwijk is weer achter de rug. Er was ge durende 5 dagen op 't Vredes plein, vooral 's-avonds, volop ker misver tier. Donderdagmor gen zijn de kermisexploitanten met koortsachtige haast begon nen hun spullen af te breken, om deze in recordtijd te kun nen overbrengen naar een an dere stad of dorp, waar de ker mis zaterdag weer begint. Over het algemeen zijn zij goed te spreken over de Waalwijkse kermis. Er zijn goede zaken ge daan. Ook in de cafe s en dans gelegenheden was liet 's-avonds druk en gezellig. Het prettige echter is, dat er geen enkele wanklank werd geboord en dat de politie nergens behoefde op te treden. Het was een plezieri ge kermis. Vrijdagavond begint de vakan tie voor de werknemers in schoen- en lederindustrie en in tal van andere bedrijfstakken. Dan sluiten de meeste bedrijven in De Langsraat hun poorten. Iedereen kan eens heerlijk uit rusten, om begin augustus weer met frisse moed aan zijn taak te beginnen. Waar U ook naar toe gaat, wij wensen U een prettige vakantie toe met veel zon LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 n PRISMA herenhorloge 1) sterk waterdicht horloge met moderne sportband en luxe étui - edelchroom met stalen bodem 69.- idem met kalender 79.- V PRISMA dameshorloge 2) sportief model - incabloc shockproof - onbreekbare veer edeldoublé 69.- STATIONSSTRAAT II WAALWIJK ZONDAGDIENST ARTSEN Zaterdag 13 en zondag 14 juli van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. Oerlemans, tel. 2650 Apotheek: Pollmann, tel. 2012 Zaterdag 13 juli Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur: Tandarts: A. v. d. Wiel, Waalwijk. ZONDAGDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS Zaterdag 12.00 uur tot maandag morgen 8 uur. Zr. A. FuikschotJ Mr. van Cootn- straat 52, tel. 3185. ZONDAGDIENST PASTORIëN Zondag 14 juli van 13.00 tot 24.0o uur Pastorie: O. L. Vrouw, Burg. Ver- wielstraat 2, tel. 2790 N.H. KERK WAALWIJK Zondag 21 juli 10 uur: Ds. W. Jens te Utrecht. N.H. KERK BESOYEN Zondag 21 juli 10 uur cn 6.30 uur n.m.: Ds. J. Vink N.H. KERK BAARDWIJK Zondag 21 juli .9 uur: Ds. J. J. Kooman. GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK Zondag 21 juli 9 uur: Ds. J. B. Vogelaar te Rosma len en om 3 uur Ds. R. Bakker te Zwolle. - Naar verluidt zouden de sigaret ten een kwartje duurder worden, dus f. 1,75 per pakje. Ook de bor rel (met hoeveel weet men nog niet), en de benzine Ook de posterijen denken, on danks een aardige winst van het vorig jaar, weer aan tariefsverho ging. „Nederland - goedkoop eiland - Op het postkantoortje in Bergen (L.) is een roofoverval gepleegd en f. 14.000,- meegenomen. De daders zijn nog voortvluchtig. - Nederland komt op 't Songfestival in Knokke niet uit in de finale. Tijdens de kermisdagen in Nieuw- kuyk kan men om te dansen terecht in De Ster, waar The Flying Roc kers spelen. Voor een goed en ge zellig stuk muziek zorgen ook Les Variantos, terwijl zondag a.s. de be kende Heikrekels op het matinee zullen verschijnen. Zie ook de advertentie in dit blad. Ja, dat kunt U door ons systeem der GROEIBRILJANTEN Als U bij ons een ring met een briljant koopt, en die hebben wij voor U al héél I smaakvol rond honderd gulden, dan kunt U die later inruilen voor een ring met een GROTERE BRILJANT en U krijgt dan het gehele bedrag in mindering gebracht! Dit inruil-systeem biedt U de mogelijkheid zonder veel geld in eens uit te geven een steeds grotere en waardevollere briljant te en k^^dien groeit mèt de steen Uw WAARDEVAST BEZIT. Komt U eens hierover praten met ons. Waalwijk, Stationsstraat 34 telefoon 04160 - 4087

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13