waal wij kse en LanqstRaatse couuant Uitgaan in het weekend Mevr. Verschuren-van Loon won VW-prijsvraag «vrijheid naar wens» f Musis Sacrum Apollo POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS VANAF f 14.75. Lido Juwelier G. Both Taxandria-bar Roestelberg i. Bananensoezen ft*ft, Deelnemers Vierdaagse in Spr.-Capelle verwelkomd gouden eeuw» VRIJDAG 26 JULI 1968 É.U juw xcuo 89e JAARGANG No. 60 39, Flint vecht met vrouwen De Viking Koningin Niet rijp voor liefde Sjors en Sjmmie VACANTIE.... ook voor DE HUISVROUW «uit» en «thuió» «thuió» ook «uit» Opdracht doodt agent Gordon Voor een handvol dollars Oj, Oj, Oj De schrik der Mongolen Een steeds groeiende briljant! Maak bij ons keus j uit de grote collectie. B. Bouwman Keuring van u i tgesch revenen lichting 1969 Kaatsheuvel als recreatiegemeente in Brabant Journaal Voorlichting over ruilverkaveling nieuwJK BANKETBAKKERIJ VAN MIL I V.W.-dealer Van Mossel reikte prijs in Kaatsheuvel uit Rijm e tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus: Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) 0,32 p mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Daar er nog al verdachte dingen zijn gebeurd in verband met het lan ceren van een ruimteplatform stelt Lloyd Cramden - hoofd van de Bin nenlandse Veiligheidsdienst - zich in verbinding met Derek Flint. Dit zeer veelzijdige heerschap, altijd om ringd door mooie meisjes en altijd be zig met het nemen van de meest uit eenlopende wetenschappelijke proe ven, heeft het land reeds eerder grote diensten bewezen. Flint stelt al spoedig vast dat er iets niet in orde is met het grootscheepse schoonheidsinstituut „Grandioos Ge laat" dat gevestigd is op de Maag deneilanden. Als hij er doorgedron gen is, merkt hij dat de vrouwen van uit Instituut bezig zijn de heerschap pij over de wereld van de mannen over te nemen. Salina wordt door haar stervende vader, Koning Priam, aangewezen om hem op te volgen op de troon van Iceni in het oude Brittannië en als Viking-Koningin streeft zij naar een vredelievend samengaan met de Ro meinse bezettingstroepen onder com mando van Justitianus. De Druïden hoge-priester, Maelgan, probeert Salina telkens aan te zetten tot verzet tegen de Romeinen, waarbij hij de steun heeft van Salina's oudere zuster Beatrice. Justitianus wil ook alleen maar vrede en wordt aange moedigd door Tiberius. Salina en Justitianus voelen zich sterk tot el kaar aangetrokken, maar een huwelijk tussen hen wordt verboden door Meander, die als hoge-priester zeer veel invloed heeft op het volk. Eva, een fris meisje van 17 jaar van het platteland, heeft genoeg van het leven in een kleine provinciestad en besluit naar Helsinki te gaan, om eindelijk de lokkende grote stad te leren kennen. Eva verwezenlijkt haar plan en vindt, nog geheel bevangen van de overweldigende nieuwe in drukken, Paavo, een vriend, die met de wens haar te zien, ook naar Hel sinki is gekomen. Zij ontmoeten el kaar toevallig op een feestje, waar voor Paavo door een collega uitge nodigd werd, terwijl Eva hier kwam door een meisje, die het met de lief de niet te nauw neemt. Het is een losbandig gezelschap, waarin zij zich daar bevinden. Alcohol en erotiek do mineren. Door een toeval is Sjors in het be zit gekomen van een kaart waarop de vindplaats van een verborgen schat staat aangegeven. Boris en Pedro, 'n paar zware jongens, die toevallig we ten dat Sjors deze kaart heeft, zijn van plan om deze kaart te stelen. Ze breken in en proberen Sjors en Sjim- mie te overmeesteren. Dit gaat echter bent b'y bent doi. tSpeclaUtelten-<^eAtaurant tel cUeriolel - clDaalu}yk Grotestraat 208 Telefoon 04160 - 2330 niet zo gemakkelijk als ze hadden ge dacht. Sjors kan nog ontsnappen, maar de kerels weten hem toch te pakken te krijgen en de kaart af te nemen. Gewetenloze profiteurs maken van de oorlog in Vietnam gebruik om zich te verrijken met het smokkelen van wapens voor de Vietcong. Uiteraard is er Amerika veel aan gelegen om aan dit smokkelen een eind te maken en dus wordt de beste geheime agent ingezet om de smokkelbenden te Ii- kwideren. Deze agent: Douglas Gor don is een vermetele en scherpzinnige speurder. Gordon heeft een vaag spoor gevonden, dat hem naar Parijs voert. Hier wordt een aanslag op hem gepleegd, hetgeen bevestigt, dat hij op de goede weg is, terwijl het hem bovendien een nieuw spoor oplevert. Joe, een jonge Amerikaan, arri veert in 1872 in het Mexicaanse grensdorpje San Miguel, waar twee familie's elkaar de macht bestrijden. Van beide familie's is nog maar een gedeelte in leven, 'n handvol Baxters en een klein groepje Rojo's. Joe wordt door de Baxters getreiterd en schiet er dan ook vier neer, na welke handeling hij zich verhuurt aan de Rojo's. Enige dagen later volgt hij heimelijk een groep Amerikaanse sol daten die wapens naar de grensrivier brengen om te ruilen tegen Mexi caans goud. Als de transactie heeft plaatsgevon den trekken de Mexicaanse soldaten hun geweren en pistolen en vermoor den de Amerikanen, waarna het goud wordt teruggenomen en zij zich ver kleden, waarna blijkt dat de Mexi caanse hoofdman niemand anders is dan Ramon Rojo, en de andere sol daten zijn handlangers. Een uit Nederland afkomstige fil mer waaraan tot nu geen aandacht is besteed, is de schilder-beeldhouwer ideën man Ardy Strüwer. Strüwer werd in Zweden een soortgelijke be- kenheid als Jan Cremer in Holland. Hij schilderde als barbarist, organi seerde grootscheepse happenings, maakte faam als action-painter en kreeg vorig jaar van de Zweedse re gering een ruim budget aangeboden om een kleurenfilm te maken naar 'n door hem zelf geschreven scenario. Hulagu Khan, de machtige en wre de leider der Mongolen verovert in 1258 de stad Bagdad. De geliefde Kalief weet nog te ontsnappen naar 't buiten de stad gelegen huis van zijn vriend en raadsman Prins Cassim. Diens kleine dochtertje Amara en Ali, de jonge zoon van de Kalief be loven elkaar plechtig eeuwige trouw en zij bezegelen dat met hun bloed. Prins Cassim is echter een verrader. Hij levert zijn vriend de Kalief, die op het punt staat per schip naar Baz- rah te vertrekken aan de Mongolen uit. De Kalief en zijn mannen worden vermoord, maar de kleine Ali ont komt. Later verslaat de oudere Ali de gevreesde Cassim. BRILLENSPECIAALZAAK v/h Tausch Grotestraat 231, Waalwijk Telefoon 3866 ..Polaroid" is het handelsmerk van •Polaroid Corp.. Cambridge,Mass. U.S.A. Als U bij ons een ring met een briljant koopt, en die hebben wij voor U al héél smaakvol, voor rond honderd gulden, dan 'kunt U die later inruilen voor een ring met een GROTERE BRILJANT en U krijgt dan 't GEHELE BEDRAG IN MINDERING GEBRACHT Dit inruil-systeem biedt U de mogelijkheid zonder veel geld ineens uit te geven, een steeds grotere en waardevol lere briljant te dragen en bovendien GROEIT met de steen Uw WAARDEVAST BEZIT Komt U met ons eens hierover praten Waalwijk, Stationsstraat 34 telefoon 04160 - 4087 Ook in de zomermaanden zorgt het Lido er voor dat men ieder weekend op „levende" muziek kan dansen. Zaterdag- en zondagavond zijn The All Stars met zang van Frank Scott er te vinden. Zondagmiddag kunnen de tieners dansen op de tonen van The Ceders. In de bar van sporthal Taxandria zorgt Radio Arwimo er voor dat de disco goed bediend wordt en dat de juiste zwarte schijven op de draaita fel komen. Als het weer meewerkt is een wan deling naar De Roestelberg op zon dagmiddag aan te bevelen. Op de grote terreassen kan men dan heerlijk uitpuffen. Wil men dansen, The Sweet Nothing zorgt voor sfeervolle muziek in de binnen-zaal. Zij, die voor 2, 5, 6 en 7 augustus '68 door de burgemeester van Waal wijk ter keuring voor de dienstplicht zijn opgeroepen, worden er op attent gemaakt, dat bij de keuring de op roepingsbriefje, het trouwboekje van de ouders en eventuele diploma's, getuigschriften en rijbewijs dienen te worden meegebracht. Voorts dienen de keuringsplichti- gen bekend te zijn met naam en adres van hun huisarts, alsook met de tijd vakken, waarin door hen bezochte scholen werden doorlopen. De keur lingen zijn verplicht gebruik te maken van de extra autobus, welke elke keu ringsdag om 6.45 uur vanaf het Raadhuisplein te Waalwijk naar Bre da zal vertrekken. Indien zonder gel dige redenen geen gebruik van dit extra vervoer wordt gemaakt, komen de reiskosten naar Breda voor reke ning van keuringsplichtige. KAATSHEUVEL - In het Brabant Journaal dat om de veertien dagen 's maandags om half 6 in de AVRO- zendtijd in de ether komt, was afge lopen maandag Kaatsheuvel opgeno men. Men had voor de uitzending de recreatietent nabij de campings, uit gekozen. Burgemeester L. van Erp toonde zich enthousiast over het initiatief dat de Stichting Interkerkelijke Re creatie vorig jaar had genomen. De recreatietent, waar volop amusement is en geregeld orkesten optreden, is vooral bij slecht weer een uitkomst. De burgemeester zag hierin dan ook goede resultaten, vooral voor de toe komst. Hij vertelde dat op het ogen blik 4.000 kampeerders in Kaatsheu vel zijn. Over het geheel genomen konden er dit seizoen 120.000 over nachtingen worden genoteerd. De lei der van de recreatietent, de heer Har- kema, die door een uit 10 personen bestaand team wordt bijgestaan, gaf een uitvoerig overzicht van het pro gramma, zowel van binnen- als bui tenspelen en van de verdere aktivitei- ten. Een van de kampeersters, mevr. Ardon uit Eindhoven toonde zich en thousiast over de recreatietent en noemde dit, met de campings, fantas tisch. Op de vraag wat zijn grootste wens zou zijn, antwoordde burge meester Van Erp: „Een zeer goed ge- accomodeerd motel". De plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling houdt op donderdag 8 augustus in café ,,De Remise" te Drunen 'n informatieve vergadering. De grondgebruikers en/of eigenaars van gronden in het complex 1963 van deze ruilverkaveling kunnen er voor lichting krijgen over de werkzaamhe den die in het najaar in dit complex ten gerieve van de kavelinrichting zullen worden verricht. Over enkele maanden nl. zal ook de kavelinrichting in het gebied dat wordt omsloten aan west- en zuid zijde van het Drongels Kanaal, aan de oostzijde door de Duinweg, Lips- straat en aan de noordzijde door de nieuwe provinciale Langstraatweg, worden aangepakt. Dit complex 1963 ligt geheel op grondgebied van de gemeente Drunen. Vooral voor de grondgebruikers is het bijwonen van deze bijeenkomst een belangrijke zaak. Aan de hand van een kaart nl. zal iets worden verteld over het ver loop van de kavelinrichting, speciaal met betrekking tot het inzaaien van winter en stoppelgewassen. Gevraagd wordt hiermee in ieder geval te wach ten. Na afloop van de vergadering kan voor individuele gevallen worden nagegaan of ontheffing kan worden verleend voor het inzaaien van ge noemde gewassen. GROTESTRAAT 234 WAALWIJK TELEFOON 2312 (Van onze verslaggever) WAALWIJK-KAATSEHEÜVEL - Dit voorjaar heeft „Volkwagen Ne derland" 'n prijsvraag uitgeschreven, onder de titel Vrijheid naar Wens". Met een totaal van 12.000 inzendin gen had de jury de handen vol aan het sorteren en beoordelen. Eén van de 20 prijswinnaars is mevrouw J. Verschuren-Van Loon uit Kaatsheu vel. Zij ontving een dezer dagen uit handen van de heer Van Mossel, Volkswagen-dealer voor Waalwijk én Kaatsheuvel de geldprijs van 1.000 gulden. Niet alleen de prijswinnares maar ook de heer Van Mossel, die sinds enkele maanden een nieuwe garage vestiging in Kaatsheuvel heeft, was bijzonder verheugd over dit succes. Mevrouw Verschuren liet de oplos sing van de prijsvraag vergezeld gaan van een rijm: Met een VW 1600 L acceleert u pittig en snel, hij brengt u veilig naar uw vakantie-oord met veel bagage en kinderen aan boord. U bent verzekerd van een ongestoorde vakantie mede dankzij uw VW-garantie. Aan de uitreiking van de prijs werd door de heer Van Mossel een feeste lijk tintje gegeven. Hiervoor was de familie Verschuren uitgenodigd in de nieuwe showroom in Kaatsheuvel. Mevrouw Verschuren werd op een fraai boeket bloemen verrast. Vol trots overhandigde de heer Van Mos sel namens „Volkswagen Nederland" haar het bankbiljet van f. 1.000,-. De heer Verschuren ontving een lede ren map voor autopapieren en een prachtige Falk-autokaart van Neder land. Ook de kinderen werden niet vergeten. Zij werden verrast op snoep en kregen bovendien een aantal mi niatuurverkeersborden aangeboden. Met een heildronk werd deze voor jaarsprijsvraag, die zoveel succes in Kaatsheuvel bracht, afgesloten. De heer Van Mossel (rechts) overhandigt mevrouw Verschuren de prijs van f 1.000, - Zaterdagmiddag om 3 uur arri veerden de deelnemers van de Vier daagse in Nijmegen aan 't Bruggetje, waarna men samenkwam in café W. Kuis. De voorzitter van de wandel- clug „Er op Uit", de heer P. Hamers, sprak een welkomstwoord, waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de loco burgemeester, de heer Jac. Vos en de heer F. Minnaard, wethouder. De voorzitter wees op het succes dat deze week weer bereikt was, doordat alle 17 deelnemers van „Er op Uit" de finish wisten te halen, waarna hij 't woord gaf aan de loco-burgemees ter, de heer Vos, welke zei dat hij zo wel als collega Minnaard gaarne wa ren gekomen om de inkomst van de vierdaagselopers en de huldiging bij te wonen. Als gemeentebestuur hebben we veel waardering voor de wandelclub, want niet alleen door telkenjare deel té nemen aan de Vierdaagse, maar 't organiseren van verschillende evene menten in eigen plaats is van groot belang. Vooral het organiseren van de J. de Rooijmars in Spr.-Capelle. J.l. vrijdagmorgen zijn 2 overvolle bussen met ouders en verdere belang stellenden naar de Keizer Karei stad gegaan om U te bejubelen en met bloemen te overladen. U hebt niet al leen de naam van Uw wandelclub, maar ook de naam van onze gemeente hooggehouden en de gehele Lang straat eer aangedaan. Namens het gemeentebestuur hartelijk gefelici teerd met uw succes en deze prettige thuiskomst, en we wensen U allen nog vele jaren toe voor deelname aan deze internationale Vierdaagse, Namens het thuisfront sprak mej. Gonda Versteeg een dankwoord en bood aan de dames-verzorgsters een bloemstuk aan en aan de heren een cadeautje, waarna men nog een tijdje gezellig bijeen bleef. Hier volgen de namen der deelne mers en het aantal keren dat werd meegelopen: P. Vos (12); J. P. Vos (9); M. van der Mast (9); E. Muis (8); M. de Roon (8); A. v. d. Schans (6); A. Haak (6); E. de Roon (5); A. Ha mers (4); W. van Rooij (4); F. van Gulik (4); W. van Haren (3); M. de Geus (2); J. de Jong (2); G. v. d. Lee (1); M. de Brouwer (1); R. Ma- jefschij (1).

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5