AUTOVERKOPER Smidje Verholen en de veedieven van Texas Garagebedrijf „Waalwijk" nv ADVERTEERT IN DIT RUU Mulders' rijwielhandel VERSBERG De Vijfde Colonne -4a: 4 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JULI 1968 4 Pers en publiek zeggen unaniem: Nog nooit was er zo'n mooi programma in DONGEN - zaterdag 3 augustus - 3 uur en 8 uur Standplaats: Wilhelminaplein Bijna drie uur aangename spanning en ontspanning voor jong en oud Circus Toni Boltini is nu het grootste circus ter wereld met 7000 zitplaatsen Altenaweg 2-4 Waalwijk Speeltuin „Limbra" Zonneweide Austin - Dodge - Rover Automobielbedrijf W. A. Holland N.V. Hoge bijverdiensten Een auto uit deze spuit- en droogcabine mag gezien worden! AUTO SPUITINRICHTING Bureau Jan Tuerlings Hypotheken F. H. Jansen van 5 t/m 12 augustus JUWELIER Circus TONI BOLTINI De circuskassa's zijn van 11 uur v.m. af geopend. Kinderen reductie tijdens de mid dagvoorstelling. Stallenbezichtiging in de pauze. Met liet zoontje van Pipo de clown, met nummers uit het Italiaanse nationale circus, vliegende mensen hoog in de circuskoepel, stunts op vrijstaande ladders, fenomenale springplankacrobatiek, Tsjechische fietsvirtuozen, pyramidebouwers en wervelwind- springers uit Noord-Afrika, intern'ationale clowns, Siberische kamelen, olifanten, ver metele roofdierendressuur, vrijheidspaarden, klassieke hogeschool, luchtevoluties enz. Off. AUDI- en O.M.-Dealer Telefoon 04160 - 2154 - 2451 ELSENDORP (bij Gemert) Met de heerlijke motor-skelterbaan, zelf trappende treintjes, voor jong en oud midget-golfbaan, roei- en badvijver, grote SDeeltuin met 100% veilige speel-apparaten. Folders worden op aanvraag gratis toegezonden. Directie. W. M. Camps Elsendorp (Gemert) - tel. 04925 - 238; b.g.g. 259 Voor de verkoop der door ons vertegenwoordigde populaire automerken, zijnde hebben wij plaats voor een ervaren en bekwame Van deze medewerker verlangen wij naast grondige ervaring, commercieel inzicht en technische ontwikke ling op het gebied van de personenauto verkoop. Hij moet geheel zelfstandig kunnen verkopen terwijl zijn leeftijd 25 a 30 jaar dient te zijn. In ruil daarvoor bieden wij, aan de juiste man, een le venspositie met een uitstekend salaris en goede voor uitzichten. Uityoerige sollicitatie met opgave van referenties, uit sluitend schriftelijk, aan de directie van HART VAN BRABANTLAAN 100 TILBURG aangeboden (o.a. thuiswerk voor iedereen) Inlichtingen: Postbus 413, Eindhoven. Gaarne antwoordzegel bij sluiten. HOE IS HET MET DE UWE musa Voor advertenties en abon. nementen blijft ons adres u Kaatsheuvel: Dr v. Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen tvorden advertenties tegen ie geldende tarieven opge. romen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau. Op nieuwbouw en be staande panden 80 a 90 procent. Ook 2e hypo theken beschikbaar. Financiering van auto's e.d. Persoonlijke lenin gen enz. Verzekeringen op elk gebied. Makelaar in assurantiën Dr. Ariënsstr. 5, Tilburg Telefoon 04250-20036 b.g.g. 73917 WIJ GAAN MET VAKANTIE Crispijnstraat 69-71 Waalwijk Tel. 04160-3214 W.M.F. PANNEN HORLOGERIE GOUD ZILVER PAST. KUYPERSSTRAAT 24 - TEL. 2292 CCPYfilGMT STUDIO 131. De „koe" Verholen keek zijn ogen uit en dacht: „Dat hebben de he ren werkelijk bijzonder listig opge knapt. Geen wonder, dat Andy en de andere veehouders bij hoog en laag volhielden, dat de koeien on mogelijk over de rotsen wegge voerd konden zijn. En wat zei ik? Ik zei: zijn ze niet op, dan zijn ze in de rotsen. En ik had nog gelijk ook". Intussen stopte de lift voor een grote opening in de rotsen. **Mflw1liaSfWi^iiini i? - -• Een soort loopplank werd neerge legd en „koe" Verholen werd de lift uitgedreven. Over een paar sta len balken werd de lift toen ook naar binnen gereden, de rotswand klapte dicht envan de toegang naar de rotsen was geen spoor te zien. Koeien, dieven, kortom alles was voor goed aan het oog onttrok ken. Een bijzonder geraffineerde manier van doen dus. Sugarface die een groot slagersmes in de hand had genomen, stelde zich nu op te midden van een tweetal gangetjes. Elke koe werd onderzocht of hij vet of mager was en vervolgens af gevoerd door he vette of het ma gere gangetje. Jantje en Sjarl moes ten dat werk opknappen, waarbij Sugarface deskundige aanwijzingen gaf. Elke koe werd dus in de zij ge kieteld om te voelen of daar vet zat en de smid vroeg zich ontredderd af of men hem ook zou betasten. Als dat gebeurde zouden ze gauw in de gaten hebben dat hij meer mens dan koe was! Verbouwereerd ging hij op zijn achterpoten staan, wat koeien natuurlijk niet zo vaak doen en Franse Sjarl, die dat zag, vond dat maar een rare vertoning. „Vwaajee zet koe de stupiede!" mompelde hij en slager Sugerface keek Verholens kant op. Even keek hij onderzoekend naar die vreemde „koe" en toen grijnsde hij vals. „Ik geloof, dat ik dat beessie zelluf maar eevun moet ondurzoekun", lachte hij en stapte op de smid af. FEUILLETON door Evan John 15 En Shakespeare gaat dan voort..." De stem weerklonk in de lege ka mer. De stroom van actuele waarhe den ging teloor temidden van een ver zameling fauteauils en een uitgedoof de gashaard. Toen kapitein Wishart na het eten boven kwam om het vuur in de haart aan te steken, was de hooggeleerde heer uitgesproken en had plaats gemaakt voor mr. Henry Ainley, die voorlas uit Macbeth. Ter wijl Wishart op het haardkleedje knielde en een lucifer aanstreek, werd zijn oor eensklaps getroffen door en kele wel zeer toevallige klanken, zo toevallig zelfs, dat hij zeven strofen lang roerloos bleef luisteren: „Doch 't is voor Bunquo dat ik mijn geweten knechtte, Om zijnentwil heb ik de eed'le Duncan omgebracht; Voor hem heb ik de vrede uit mijn hart verstoten. Mijn eeuwig goed der mensen vij and uitgeleverd, Om hen tot koningin te maken hen, het zaad van Banquo - koning!" „Hel en duivel!" zei kapitein Wis hart, en hij zei het uit de grond van zijn hart, want de lucifer brandde zijn vinger. Voor hij een tweede afstreek, stond hij op en zette de radio af. HOOFDSTUK 10 „En ondertekend „Bank" natuur lijk. Aan de leider. Op morgen date ren". „Is dat alles, majoor?" Kerdel sloeg de bladen om van de blocnote waar op hij in steno het dictaat had neer gekrabbeld. „Ja. Is het niet genoeg? Wat heb ben jullie cijferaars toch altijd een honger naar werk!" Kerdel keek vlug op. In kamer nummer dertien ging het altijd wat minder formeel toe dan in de meeste andere kamers - nummer 17, van de kolonel, bijvoorbeeld wanneer er geappelleerd werd aan hun eigen be langstelling voor de organisatie waar voor zij werkten. De majoor keek op zijn beurt de beambte aan met een lichtelijk ver wonderde glimlach. Het Aprilzonlicht viel door de getraliede vensters van het sousterrain en trok strepen over het gelaat van de jongeman. Niet het type van een klerk, die kerel. Hij had meer weg van een soldaat. Luitenant Kerdel had inderdaad aan het front gestaan, een vol en vreselijk jaar te gen de Duitse fascisten in de Oekra- ine. Hij had een kranig figuur, en het enige niet-soldateske in hem wa ren misschien zijn vreemde, melan- choliek-brandende ogen. Dat konden de ogen zijn van een artist of van een ander soort fanaticus. Maar zo te zien niet het soort fanaticus dat warm liep voor de Marxistische orthodoxie - zoals er zovelen in de partij wa ren. Misschien was het wel verstandig van het hoofdkwartier dat ze hem van de Londense ambassade wilden ver wijderen. „Wanneer ga je naar huis?" „Nee, nee, dat bedoel ik niet! Ik bedoel naar huis. Ik heb gehoord dat je een van de gelukkigen bent". Niets op Kerdels gelaat gaf te ken nen dat hij zichzelf tot de gelukkigen rekende. Thuis, dat betekende voor hem een kleine flatwoning in Batter- sea, een jonge vrouw en een zoontje, een oase van geluk in de nogal grau we woestenij van het leven. „Daar is mij niets van bekend", zei hij. „Ik ben voor drie jaren te Lon den aangesteld. Ik ben er nog geen twee. Ze hebben me verteld dat ik misschien weer teruggeroepen wordt. Maar wanneer dat zal zijn, weet ik niet". Hij stond op en nam de hou ding aan. „Is dit alles, majoor?" vroeg hij. „Ik zal zorgen dat het be richt in code gezet is, zodat het mee kan met de post van vanavond". „Dat zal thuis een aangename ver rassing geven". Banko glimlachte tegen Kerdel, als hoopte hij een vleiend woord uit diens mond te horen. Er kwam niets van die aard. Kerdel boog stijfjes én vertrok zwijgend. Achter hem sloot de deur zich zacht. „De duivel hale die vent!" mompelde Banko, zelf niet goed wetend waarom hij zich ergerde aan een uiterlijk zo onberispelijke en correcte ondergeschikte. Misschien kwam het, doordat hij zich nog steeds vergeefs afvroeg, wat er achter die donkere, trieste ogen omving. Banko keek op zijn polshorloge. Het was dicht bij twaalven, tijd voor het middagmaal in de eetzaal van de ambassade. Eigenlijk moest hij eerst nog poolshoogte nemen in zijn andere kamer, het vertrek dat uitkeek op Holland Park, waar geen tralies voor de ramen waren, en geen stalen kas ten in de muur. Veel werd daar niet gewerkt hoogstens vond er eens een vriendschappelijke bespreking plaats met blauwogige, blauwgeuni- formeerde officieren van de R.A.F., die er hun werk van maakten stelsel matig de militaire attaché's van alle Londense ambassades een bezoek te brengen. Ze zouden er van opgekeken hebben als ze wisten hoe weinig ver trouwen de majoor stelde in de in lichtingen die zij hem gaven, en hoe overvloedig hij hun informaties aan vulde met de gegevens die in kamer nummer 13 verzameld werden. Het was niet onverstandig, zo meende hij, vóór het eten even een paar minuten Banko-af te zijn, en te zien of er nog officiële brieven en inventaties op be antwoording lagen te wachten. Maar eerst een hartversterking - dat was een goed idee. Zodra alle papieren opgeborgen waren, opende hij een kast boven zijn bureau. Hij bladerde juist in een paar mappen, toen de deur openging en de handelsattaché van de ambassade bin nentrad, de man die beneden in het sousterrain Bezique genoemd werd. Hij had niet moeten binnenkomen zonder te kloppen, en Banko bracht hem dan ook dadelijk aan zijn ver stand dat voorschrift voorschrift was. „Neem me niet kwalijk, U heeft volkomen gelijk. Ik kwam alleen maar vragen of u vanochtend bij Zijne Ex cellentie bent geweest. Hij mompelde iets, waaruit ik opmaakte dat hij u nodig had". „Nee, ik ga na het eten naar hem toe. Het zal wel niet de moeite waard zijn". De voorschriften vermeden zorgvuldig de ambassadeur in te wij den in de schuilnamen van zijn per soneel, en in de bezigheden die in be paalde vertrekken onder in het am bassadegebouw werden verricht. Zijn volkomen onwetendheid in dit opzicht kon van nut zijn, indien de regering waarbij hij geaccrediteerd was, ooit hun geheime acte mocht ontdekken en protest zou laten horen. In dat geval zou aan het veront waardigde tegenprotest van de am bassadeur dan zelfs een zekere waar heid ten grondslag liggen. „Mag ik ook vragen, wat je in die kast uitvoert?" „Dat mag je. En hier is het ant woord. Wat zou je denken van een glaasje voor het eten?" Bank diepte een grote fles op, en zette die met twee glazen en een blikjé biscuits op het bureau. „Dat vink ik een goed idee. Ik heb een zware ochtend achter de rug". „Last met de buren?" „O... nou ja, dat is een chronisch verschijnsel. Maar vanmorgen hebben mijn zeevarende vrienden me grijze haren bezorgd... Proost, zeg". „Soms vraag ik me wel eens af", zei Banko, terwijl hij van zijn glas nipte, „hoe lang het nog duren zal voordat de Britten beginnen te klagen over de Buren". (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 4