waalwijkse en UnqstRaatse coucant Uitgaan in het weekend VVV-activiteiten in Kaatsheuvel Musis Sacrum Lido Roestelberg El Torreno Zondag 9e Ronde van Drunen met bekende amateur-renners De Ster Taxandria-Bar Posfcommandant J. H. Severs in Waspik met pensioen Toon Aarts POLAROID ZONNEBRILLEN REEDS VANAF f 14.75. VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 x„uo 89 JAARGANG No. 62 Goudfort op Caribo SherBock Holmes contra Jack the Ripper Wereld zonder schaamte De held van het Lunapark Maak bij ons keus uit de grote collectie. B. Bouwman Sex en Society De Judoka Sexy gang Caesar de veroveraar Parcours nabij Lips-fabrieken Sportspektakel met wielerbal na Ook de jeugd komt aan bod Waspik Opruiming Opruiming van camping artikelen ANTONIO Veertig jaar in dienst van politie Prima Goed woord Vlijmen Nieuwkuijk Wij gaan met vakantie De tcho vAn het Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30+10 ct inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p. kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Sam Morgan wordt door O'Hara, ex-luitenant van Al Capone, ontvoerd en naar een klein eilandje op de klei ne Antillen gebracht. Daar verneemt hij de reden van zijn ontvoering. De president van deze archipel, Ouevas, is niet meer dan een marionet in han den van kolonel Targo en kan daardoor niets voor zijn volk doen dat gebrek leidt en schreeuwend behoefte beeft aanvoedsel en medicamenten. Jn het fort op het eiland Caribo is echter een goudschat opgeslagen ter waarde van één miljoen dollar en de oppositie o.l.v. de idealistische Valdès wil proberen die staven goud in han den te krijgen om het volk te helpen. 1880 - Whitechapel, de armste wijk van Londen, wordt opgeschrikt door een serie beestachtige moorden. De slachtoffers zijn allen prostituées en de politie staat voor een raadsel. De privé-detective Sherlock Holmes wordt in de zaak betrokken, wanneer hij een doos met chirurgische instru menten van een onbekende krijgt toe gestuurd. Uit deze doos ontbreekt 'n ontleedmesEen familiewapen op de doos brengt Holmes samen met z'n onafscheidelijke metgezel Dr. Watson naar het statige huis van de familie Osborne. Sherlock Holmes ontdekt, dat er een verband bestaat met de fa milie Osborne, geleid door de hertog van Shires. Diens jongste zoon, lord Carfax, vertelt namelijk, dat de doos met instrumenten het eigendom was van zijn broer Michael, die door zijn vader is verstoten en wiens verblijf plaats onbekend is. Dan begint de speurtocht, die uiteindelijk naar het spoor van Jack de Ripper leidt. Een grote Amerikaanse stad wordt opgeschrikt door enkele kort op el kaar volgende beestachtige moorden. Inspecteur Carson wordt belast met het onderzoek. Er is in de stad al ge ruime tijd een organisatie aan 't werk, die veel verdient aan zedeloze en sa distische films en foto's, die oneven wichtige geesten ertoe brengen mis drijven te plegen. Na een spannende jacht weet de politie de bende op te rollen. Voor zijn miljoenen fans maakt 't niet zoveel verschil of Elvis Presley zijn stem laat horen op de zonnige stranden van Hawaii, in de natuur- pracht van Acapulco of aan de Fran se Rivièra. Hoofdzaak is, dat deze zanger, die vele jaren onafgebroken BRILLENSPECIAALZAAK v/h Tausch Grotestraat 231, Waalwijk Telefoon 3866 .Polaroid" is het handelsmerk van •rolaroid Corp.,Cambridge,Mass.U.SA. als grammofoonplaten-bestseller aan de top van Amerikaanse en Europese hitparades genoteerd stond, weer een nieuwe film heeft gemaakt. In de film zingt Elvis elf nieuwe songs: Rousta bout, Poison ivy league, Wheels on my heels, It's carnival time, It's a wonderful! world, Carny town, One track heart, Hard knocks, Little Egypt, Big love, big heartache, The re's a brand new day on the horizon. Face to face is een korte maar schokkende episode uit het leven van een jonge Griek. De openingsscène suggereert een ondervraging alsof er aan de jongeman vragen worden gesteld door een politieagent, die een persoonsbewijs invult bij wijze van in troductie van de hoofdpersoon. Dimi- tri, 28 jaar, uit Saloniki, vader gedu rende de oorlog neergeschoten door de Duitsers, leraar Engels, huidige woonplaats Athene. Deze scène is de sluitel tot de eigenaardige structuur van de film, zowel wat betreft de in trige als wat betreft het scenario. Er wordt een man vermoord, zo maar midden op straat. Stervend overhandigt hij een boekje aan Ca therine, het meisje dat op hem wacht te. Catherine wordt achtervolgd en zoekt toevlucht in een judoschool, 'n Judoka neemt haar mee naar zijn huis om haar te beschermen. Hij is bij de contra-spionnage. De volgende dag krijgt hij opdracht een Engelse geleer de te bewaken bij diens aankomst op het vliegveld Orly. Maar na de lan ding verdwijnt deze plotseling. Het boekje van de vermoorde man bevat een aantal afspraken met adressen in code. Een ervan is voor dezelfde avond. De judoka gaat er heen. Het is een nachtclub, waar hij Vanessa, een jonge vrouw ontmoet, die belang stelling voor hem toont. Bij het ver laten van de nachtclub wordt hij ont voerd. Bastien, gewond geraakt bij een overval op een casino, geeft Michèle, zijn vriendin, zijn koffer die honderd miljoen francs bevat. Michèle ver bergt het geld en wordt kort daarna gearresteerd. Ze ontsnapt uit de ge vangenis samen met Cora. Michèle weet niet dat deze vlucht is georgani seerd door Kelly, Bastien's medeplich tige bij de overval. Het was Kelly die op Bastien schoot en hem daarbij ver wondde, om al het geld alleen te kun nen houden. Kelly weet dat Michèle de poet verstopt heeft. Cora moet haar naar huis brengen, dat speciaal voor deze gelegenheid is gehuurd. En daar zou ze dan door Kelly gedwon gen worden te zeggen waar 't geld is. Het verhaal speelt zich af 702 jaar na de stichting van Rome. Gallië, dat door Caesar aan de Romeinse macht is onderworpen, is in opstand geko men en heeft in de jonge Vercinge- torix een stoutmoedige leider gevon den. Caesar ondervindt in Rome nog al wat tegenstand ten opzichte van z'n militaire plannen, vooral van Cicero, een der grote leiders van de Senaat. Wanneer het nieuws over de opstand in Gallië tot Rome doordringt, is Cae sar in Ravenna en hij neemt onmid dellijk maatregelen. Hij verzoekt Pu- blia, zijn geadopteerde dochter, om te gaan trouwen met Quintus Cicero, broer van de beroemde redenaar, ten einde Cicero's gevaarlijke oppositie te overwinnen. Terwijl Caesar alom de indruk wekt alsof hij de moeilijkhe den niet meer aan kan, spoedt hij zich heimelijk met een gering aantal van zijn beste mannen naar Gallië. Het bekende orkest The All Stars m.z.v. Frank Scott is zaterdag in het Lido te vinden. De zondagmiddag matinee wordt opgeluisterd door de beatband The Ceders. Het ensemble The Continentals besluit zondagavond het dansfestijn in de Waalwijkse gele genheid. De laatste zondag van de vakantie is misschien een mooie gelegenheid om een wandeling te maken naar De Roestelberg waar 's middags het or kest The Sweet Nothing speelt. De terrassen bieden een ideale manier om van de natuur te genieten. gedraaid, waarbij gelegenheid is om te dansen. Ook dit keer is het Radio Arwimo dat de muziek verzorgd. Ook nu weer is hun discotheek uitgebreid met de allernieuwste platen. Telegram-adres „ECHO" Kaatsheuvel is weer een hippe blitze dancing rijker. Vanaf zondag 11 augustus gaat in Hotel Smit aan de Peperstraat discoclub El Terreno van start. Nu reeds willen we graag het programma voor de eerste soosavond publiceren omdat op die dag niemand minder dan The Motions naar Kaats heuvel komen. El Torreno gaat ook op zaterdagavond met topbands draai en en zondags met disco, waarvoor de allernieuwste platen zijn aange kocht. Een blik op het programma leert dat 17 augustus Tee-Set komt, 24 augustus Les Cruches en 31 augustus The Outsiders. Zondags zijn er dan steeds disco-bals. Een attrac tief programma, dat voor deze nieu we Kaatsheuvelse sociëteit ongetwij feld vruchten zal afwerpen. In dancing De Ster in Nieuwkuijk is het iedere zondag opnieuw een drukte van belang. Dit weekeinde is er de top-beatband The Hunters te vinden. Een grandiose trekpleister. In de bar van de Sporthal Taxan- dria worden ieder weekend plaatjes DRUNEN - Komende zondag 4 augustus wordt de 9e ronde van Dru nen voor nieuwelingen en amateurs verreden. Het parkoers is uitgezet nabij de Lips-fabrieken. Voor de nieuwelingen-ronde hebben 100 ren ners ingeschreven die over 'n afstand van 60 km. om de hoogste eer gaan strijden. De amateurs leggen 100 km. af. Onder de 103 renners bevinden zich vele bekende cracks. We noemen maar de namen van G. Zantigh, le in Schijndel, kamp v. N.-Holland; P. Hoekstra, le in Zuidhoom, kamp v. Friesland; P. Legierse, le in Den Dungen, kamp v. Z.-Holland; H. v. Hemert, le in Hendrik Ido Ambacht; B. Solaro, le in Oisterwijk; C. Leu- nis, le in Hillegom; M. Venrooy, le in Dinther; A. Damo, 1, in Uithoorn; W. Jacobs, le in Uden; J. Bakker, le in Amsterdam; H. v. Leeuwen, le in IJsselstein; G. Maurix, le in Budel- Schoot; G. v. Hemert, le in Haar steeg; B. Kroonen, le in Hovingen; W. Janden, le in Amsterdam; J. Al- dershof, le in Middelharnis. l~ :e _Mt_li'ifc+k» Dit jaar is bij de Ronde van Dru nen ook de jeugd present. Van diver se wielerclubs komen rennertjes in de leeftijden van 8-13 jaar naar Dru nen. Zij rijden in diverse categorieën enkele ronden. Ook de plaatselijke jeugd komt aan bod. Al met al een interessant sport-spektakel dat onge twijfeld op deze laatste zondag van de vakantie veel belangstelling zal trekken. Na afloop van deze 9e Ron de van Drunen is er in de Veiling hallen een groot wielerbal dat wordt opgeluisterd door het bekende ensem ble The Blue Birds. Voor sport en ontspanning kan men dus zondag in Drunen terecht. GOUDEN BRUILOFT Donderdag 1 augustus a.s. zal er feest zijn in de Veerstraat. Op die dag n.l. hoopt het echtpaar A. Bak keren-Verduyn de dag te herden ken waarop het voor 50 jaar in het huwelijk trad. Het feit dat Antoon Bakkeren en Adriana Verduyn een halve eeuw in de echt zijn verenigd zal niet alleen door de vijf zoons en drie dochters van het gouden paar worden gevierd, maar ook de 24 kleinkinderen en twee achterklein kinderen zullen in de feestvreugde delen. De buurtbewoners zullen het f eestadres, Veerstraat 27, tooien met de gebruikelijke versieringen. Van af twee uur zal het gouden paar daar temidden van familie, vrien den en kennissen aangenaam ver toeven. Van 7 tot 8 uur is er een receptie, waarop aansluitend de harmonie een klinkende felicitatie zal laten horen. Dan zal ook het buurtcomité het geschenk aanbie den bij monde van de heer J. van Dongen. Bruid en bruidegom zijn beide 71 jaar en werden geboren resp. in Capelle en Waspik. JONGEN AANGEREDEN De 16-jarige A. Bakx uit de Veer straat, werd na een ongeluk in de Kastraat met twee gebroken schou ders en een diepe vleeswond aan 't bovenbeen naar 't ziekenhuis over gebracht. De jongen, rijdend op z'n brommer, kwam een landbouwtrek ker tegen en raakte bij het passeren een uitstekend ijzer van een achter de trekker bevestigde hooiperser. tegen lage prijzen. Zie onze etalage. CARAVAN CAMPINGARTIKELEN Verkoop, verhuur, reparatie. Loeffstraat 77 - tel. 4582 Waalwijk (oost) WASPIK - Postcommandant J. H. Severs van de rijkspolitie gaat van daag (donderdag 1 augustus) met pensioen. Bijna 40 jaar was hij in dienst van de politie. De heer Severs stond in Diessen, Vinkeveen, IJssel stein (Ut.), Houten en - de laatste 6 jaar - in Waspik, waar hij ook blijft wonen. In de raadszaal van het gemeentehuis namen zijn collega's af scheid van hem en zijn gezin. „U was een prima collega, een man die het vertrouwen nooit beschaamde. Wij konden altijd e enberoep op u doen", zei adjudant Been van de groep Sprang-Capelle van de rijkspo litie. Namens de groep verraste hij de heer Severs met een fraaie lectuur bak. Mevrouw Severs kreeg een boe ket bloemen. Waarderende woorden voor de scheidende politieman waren er ook van de districtscommandant, majoor Vrijhoef uit Tilburg; van bur gemeester Welling uit Waspik; van burgemeester Van Erp uit Kaatsheu vel (nog burgemeester van Waspik toen de heer Severs in deze plaats be noemd werd); van de heer Berkhout, oud-adjudant van de rijkspolitie in IJsselstein; van de heer Brand uit Dongen, administrateur van de afde ling Waalwijk van de politiebond St. Michael en van de heer Severs uit Sittard, een broer van de heer Severs en eveneens politieman. Verschillende sprekers bedachten de Waspikse post commandant met een geschenk. In IJsselstein werkte de heer Se vers het langst; circa twaalf jaar. Een delegatie politiemannen uit deze plaats was in de Waspikse raadzaal aanwezig. Oud-adjudant Berkhout voerde het woord. ,,Wij hebben je al tijd als collega gewaardeerd. Je stond steeds klaar en je had altijd voor iedereen een goed woord. Geniet van je pensioen, je hebt het verdiend". In zijn dankwoord zei de heer Se vers in Waspik graag te hebben ge werkt. Het is een rustige plaats. De samenwerking met de collega's was uitstekend, inzonderheid met adju dant Been in Spjrang-Capelle die, zo als hij zei, hem steeds als mens behan delde. Vrijdag 2 augustus 15.0020.00 uur: Weekmarkt op de Markt te Kaatsheuvel. Koopavond in de Kaatsheuvelse winkels tot 21.00 uur. 20.15 uur: Apollo-Theater film: De Judoka's. 14 jaar. 21.00 uur: Dropping: Vertrek van af Recreatietent. 23.00 uur: Nachtfilm: Oi, Oi, Oi, geestelijk volwassen. Zaterdag 3 augustus 18.45 en 21.00 uur: Apollo-Thea- ter film: Sexy Gang, 18 jaar. 19.00 uur: zaal Gildenbond: Dans avond met „Sweet Nothing". 19.30 uur: Hotel Belle Table: Dansen met orgelmuziek. 20.00 uur: Camping Duinlust: Rot terdams beste Dansorkest „The Mixers", o.l.v. Bruno v. d. Laan (voor campingbewoners). 23.45 uur: Apollo-Theater Nacht film: Oi, Oi, Oi, geestel. volw. In of nabij de Recreatietent, in de Efteling, worden elke dag georgani seerd om: 9.30 uur: Kleuteruurtje tot 8 jaar. 10.30 uur: Kinderuurtje voor 8-12 jaar. 14.30 uur: Instuif of bosspel voor kinderen vanaf 8 jaar. 19.00 uur: Volksdansen voor perso nen boven de 16 jaar. 22.00 uur: Dagsluiting. Raadpleeg iedere dag het program ma van het Recreatieteam aan de kiosk. Ook voor wijzigingen en aan vullingen. Ook boeken, dagbladen en tijdschriften zijn te verkrijgen aan deze kiosk, terwijl enige infor maties over de omgeving worden verstrekt. Liefhebbers van zwemmen, kunnen terecht bij de Efteling. Men rijdt hiervoor in de richting Loon op Zand, ca. 500 meter voorbij 't par keerterrein, daarna rechts. In Kaatsheuvel en Loon op Zand zijn de winkels van mei tot sept. open: dagelijks tot 19.00 uur. Vrijdag tot 21.00 uur. 's Zondags mogen de winkels open zijn van 12.00 tot 17.00 uur. In het Natuurpark „De Efteling" worden dagelijks in de namiddag voorstellingen gegeven door het Jeugdcircus Cascade uit IJsselstein. Kaarten afhalen in de voormiddag aan de kassa in het park. Visakten zijn verkrijgbaar op het Gemeentehuis te Kaatsheuvel. Vis vergunning is te bekomen bij de Visclub van Waalwijk, Bremstr. 23. Het Natuurreservaat Loonse- en Drunense Duinen is door de „Ver. tot behoud van Natuurmonumenten opnieuw in de kaart gebracht en volgens de laatste gegevens bijge werkt. In deze kaart zijn verschil lende wandelroutes opgenomen, in lengte variërend van 5 tot 10 km. Verder zijn aangegeven de verhar de wegen, ruiter- en rijwielpaden. Deze kaart is a 50 cent verkrijgbaar bij: VVV-Informatiekantoor, Gast huisstraat 24 Recreatiecentrum aan de Duin laan, Camping Duinlust, Camping 't Hoekske, Camping De Roestelberg, Kantoorboekhandel J. v. Dongen, Kerkstraat 58, Loon op Zand. Bungalowpark Het Kraanven, Loon op Zand. Bij het VVV-kantoor kimt u be komen het boekje Hart van Bra bant, boordevol tips voor goed en voor regenweer, evenals diverse VV V-kaarten en folders. De nieuwe uitgave van het VV V-folder Kaats heuvel/Loon op Zand is inmiddels verschenen en is in den lande ver spreid. Het Apollo-Theater houdt een speciale Kinderfilmweek. Laat uw kinderen hiervan genieten Zie hier voor speciaal programma. Elke avond vanaf 19.00 uur Volks dansen in de Recreatietent voor be langstellenden, jonger dan 16 jaar. Het vakantiejeugdwerk organi seert voor de Kaatsheuvelse jongens en meisjes van 510 aug. a.s. div. evenementen: 5 aug.: Duintocht Roestelberg; 6 aug.: Sportdag op het Kennedy- plein (Kerkplein) van 9.3016.00 u. 8 aug.: Speurtocht. Maakt u ook eens een wandeling in de dorpen Kaatsheuvel en Loon op Zand. U kunt er prettig winke len. AFSCHEID SECRETARIS P. M. C. ACHTEN Woensdag 31 juli nam de heer P. M. C. Achten afscheid als secretaris van de ge meente Vlijmen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Om half 5 werd er in Hotel Prinsen een raadsverga dering gehouden, waarin burgemeester Schweitzer zijn afscheidsrede hield. Ook verschillende oud-raadsleden voerden het woord en cadeaus werden aan de scheiden de heer Achten aangeboden. Na de raads vergadering was er een receptie waar zeer grote belangstelling voor was en ook wer den vele cadeaus aangeboden. JEUGDTOERNOOI VLIJM. BOYS Zaterdag 3 en zondag 4 augustus wordt op het sportpark De Hooge Heide een groot toernooi gehouden voor de jeugd, pupillen en junioren klasse A, B en C. Deelnemende verenigingen zijn: DESK, Kaatsheuvel; Brabantia, Eindhoven; RKDVC, Drunen; Haarsteeg, Haarsteeg; BW, Den Bosch; Helmond, Helmond; RKC, Waalwijk; Nieuwkuijk, Nieuwkuijk. Aanvang der wedstrijden zaterdag 13.00 u.; zondag 12.00 uur. VOGELVERENIGING In café W. van Baardwijk werd een vo gelvereniging opgericht met de naam „De vogelvriend". Het bestuur werd gevormd door de heren A. Schoonens, A. Leginse, F. Fitters, J. Profitlich en F. van Veghel. Omdat de vereniging zich meteen ook in landelijk verband heeft georganiseerd, ont- van 5 augustus tot en met 17 augustus. Grotestraat 322, Waalwijk Tel. 3613 vangen alle leden ook maandelijks 't bonds orgaan „Onze Vogels". VLAAMSE KERMIS Tot slot van het jeugdvakantiewerk werd op de Vliedberg, alhier, een Vlaamse ker mis gehouden. Ook de ouderen waren hier van de partij. Er waren prachtige prijzen en een hele drukte. KONING Bij het jaarlijks alhier gehouden Konings- schieten door het St. Jorisgilde, werd deze titel behaald door J. vani Eggelen. LANGSTRAATWEG In de tweede helft van Augustus zal de Provinciale Waterstaat de rijbaan van 6,5 km. lange gedeelte van de provinciale Lang- straatweg tussen Nieuwkuijk en Baardwijk voor het verkeer open stellen. Het werk in de Wegenbouw is hervat en dan begint de afwerking.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 5