wAAlwijkse en UnqstRAAtse coimnt Voltooiing van ruilverkaveling in de Langstraat nadert snel Diamanten kloosterfeest van (rater Benedictus in Loon op Zand Het do Langstraat Zo vlogen de duiven Kredietverruiming Waspik won met 4—1 van Altena Vlijmen Drunen GROOT NATIONAAL ZEVEN HANDBAL- TOERNOOI Nieuwkuijk Waspik Loon op Zand Sprang-Capelle - WAALWIJK Visjrnen Loon op Zand Capelle BASKETBALCLUB WSC OPGERICHT VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1968 '"'j""*-1 iyj nwuuiuu ±xjvu 89e JAARGANG No. 66 De tcho yah het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0.30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0.32 p mnd. (1.30 10 ct inc.k.) 1,40 p.kwrt (3,65 10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' Met de aanbesteding van de in richtingswerkzaamheden voor com plex '63, begint er schot te komen in de ruilverkaveling. Alle wegen en waterlopen van het in totaal 8870 ha. grote verkavelingsgebied zijn aangebracht en daarmee zijn de meest kapitaal-intensieve werk zaamheden voorbij. Dan zal ook om en nabij de 4400 ha. gereed zijn, of in ieder geval aanbesteed. Mogelijk volgt dan ook dit jaar nog de aan besteding der inrichtingswerkzaam heden van de complexen '64 en '66, resp. 915 en 175 ha. groot. Een en ander maakt het mogelijk dat op 1 november van 't volgend jaar de nieuwe gebruiksregeling voor het hele ruilverkavelingsge- bied van kracht wordt. Slechts voor zover de inrichtingswerkzaam heden voor enkele complexen dan nog niet mochten zijn verricht, zal dit geschieden in de loop van 1970. Na de vertraging in de plannen van complex '63, vormt de onvoor ziene mogelijkheid tot aanbesteding een meevaller, want aanvankelijk schenen er geen finantiële middelen voorhanden om het werk nog dit jaar te laten uitvoeren. Zulks werd echter toch mogelijk door de kre dietverruiming voor dit soort werk zaamheden op de begroting van 't Ministerie van Landbouw. In verband met de op handen zijnde aanbesteding, werd een ver gadering belegd door de plaatselij ke ruilverkavelingscommissie. Voor de ongeveer 75 rechthebbenden gaf de hoofdambtenaar van de Cultuur- Technische Dienst, J. A. I. Knapen, die aan de ruilverkavelingsdienst is toegevoegd, hier een algemene toe lichting, waarna de heer M. Hoge- weg, hoofdopzichter van de N.V. Grondmij. in De Bilt, in het bijzon der inging op de uitvoering van de kavelinrichting. Het complex '63 beslaat een op pervlakte van ongeveer 755 ha. Aan de west- en zuidzijde wordt het be grensd door het Drongels kanaal, aan de oostzijde door de Duinweg en in het noorden door de nieuwe provinciale weg. Aanvankelijk was het de opzet om de gehele kavelin richting ineens uit te voeren, in aansluiting op de aanleg van de wegen en waterlopen in het betrok ken gebied. Dit bleek echter niet mogelijk, omdat het plan voor de toedeling nog niet gereed was. In middels is dit plan echter vorig jaar ter visie gelegd en dankzij verrui ming van de kredietmogelijkheden konden de betrokkenen bekijken De eerste oefenwedstrijd van Was pik in Nieuwendijk tegen de vierde klasser van het zaterdagvoetbal Al tena, is in een 41 overwinning voor Waspik geëindigd. De conditie heeft de wedstrijd in het voordeel van Waspik beslist. In de slotfase kon Altena het tempo niet meer volgen en stortte ineen. Waspik bestreed de tegenstander in de volgende formatie: doel: Han Smit; achter: Kees de Graauw, Cor Smits, Paul Smits en Jan Akker man; midden: Jan Broeders en Kees Smits; voor: Paul Donks, Cor Roos, Willy Vervoort en Piet Smits. Na rust werden Kees de Graauw, Jan Akkerman en Cor Roos vervangen door resp. Jos Smits, Rien Verschu ren en Paul Simts (Lzn), terwijl Jan Broeders en Paul Donks met elkaar van plaats verwisselden. De verdediging van Waspik sloot bij zonder goed. Met name de tweeling Paul en Cor Smits maakte een bij zonder solide indruk en beheerste de wedstrijd volkomen. Ondanks de vier doelpunten ging er van de voorhoede nog niet veel stootkracht uit. Uit een combinatie tussen Jan Broeders, Cor Roos en Willy Ver voort scoorde laatstgenoemde de openingstreffer in de 37e minuut. De linksbuiten van Altena omspeel de 10 minuten na de hervatting r.- achter Rien Verschuren, om ver volgens de gelijkmaker te scoren. Ruim een kwartier later liet Ver voort een fraai doelpunt aanteke nen uit een pass van Kees Smits; 12. Een actie van Vervoort bracht even later Paul Smits in schietpo sitie. In eerste instantie wist de doelman van Altena redding te brengen, maar tegen het schot dat Paul Donks hierop liet volgen, had de doelman geen verweer; 13. Vlak voor het einde ging Cor Smits als een wervelwind naar voren, om speelde via Vervoort de Altena- verdediging, om dan Paul Smits te lanceren, die hiermee de stand op 14 bracht. waar nog cultuurtechnische werken moeten worden uitgevoerd. Tijdens deze bijeenkomst werd hun tevens de gelegenheid geboden vragen te stellen over de consequen ties van de werkzaamheden met be trekking tot het complex. Velen maakten van van de bijeenkomst dan ook gebruik om inlichtingen te krijgen over tal van bezwaren van practische aard, die ontstaan wan neer men de cultuurtechnische wer ken gaat uitvoeren. Weliswaar zijn de belangrijke waterlopen, die voor een goede waterbeheersing moeten zorgdragen, al lang voltooid, maar bestaande sloten zullen b.v. moeten worden gedempt en nieuwe gegra ven, hetgeen noodzaakt tot intensief overleg o.m. over het inzaaien van bepaalde terreinen. In dit opzicht toonde de commissie er zich dan ook bijzonder mee ingenomen dat het uitvoeren van de laatste voor bereidingen nog dit jaar kan plaats hebben. In de praktijk blijkt dit namelijk het gunstigste tijdstip hier voor te zijn. - Te Rotterdam overleed op 81-jari- ge leeftijd prof. P. J. Oud. Hij was 46 jaar lid van de Tweede Kamer, jaren fractievoorzitter van de VVD, minister van Staat, bur gemeester van Rotterdam, profes sor aan de Economische Hoge school, enz. Vooral op staatsrechtelijk gebied was hij een algemeen erkende autoriteit. Hij werd herdacht in alle dagbladen, eveneens door Mr Romme, Dr Drees e.m.a. Met Prof. Oud is een groot Ne derlander, politicus en parlemen tariër heengegaan. - In Mil is een 72-jarige weduwe overvallen en gewurgd. Verdacht wordt een 21-jarige Marokkaan, die al een paar jaar bij haar in pension was. - In Vinkeveen werden 3 bejaarde broers door een vijftal mannen overvallen, maar ze wisten zich zo te verdedigen, dat er niets werd vermist, maar wel liepen zij ver-' wondingen op. - Op de premier van Griekenland is een aanslag gepleegd. De dader, een luitenant, is gepakt. - Elke Nederlander blijkt voor ruim 6.000 gulden verzekerd te zijn; in totaal voor ongeveer 8 miljart gul den. Zondag 18 augustus zal in het Fra terhuis St. Eligius te Loon op Zand een bijzonder kloosterfeest worden gevierdop die dag zal het 60 jaar geleden zijn dat Frater M. Benedic tus, i.d.w. W. H. van Beurden, in de Congregatie van de Fraters van Til burg is ingetreden. Deze frater werd te Tilburg geboren op 18 augustus 1891. Na een leertijd op de toenma lige drukkerij van Het Jongenswees huis te Tilburg deed hij zijn intrede op 18 augustus 1908 en werd op 27 augustus 1912 geprofest. Na aanvankelijk te werk te zijn ge steld op de drukkerij werd hij in 1911 overgeplaatst naar de Bisschoppelijke Kweekschool te Den Bosch en ver volgens naar Zwolle, om in 1914 weer zijn werk op de drukkerij te her vatten. In het jaar 1923 kreeg frater Benedictus zijn taak aan Huize Na zareth te Tilburg, waar hij bijzonder naam heeft gemaakt, als surveillant bij de oudste jongens. Door zijn jovia le hartelijkheid - een eigenschap die hem heden nog siert - wist hij zich bij zijn fraters en jongens bemind te maken. Velen zullen hem nog herin neren als de chauffeur die voor ieder een klaar stond. Hij was ook nog de onvermoeibare regisseur van de to neelclub „Ons Genoegen". Regelma tig voerde hij stukken op in Huize Nazareth zelf, maar ook in heel veel plaatsen van Brabant. In Huize Na zareth verbleef Fr. Benedictus tot 1941. Na een kort verblijf in Grave en Medenblik werd de frater een nieu we taak toebedeeld in 1944. Toen WEDSTRIJDPROGRAMMA BETAALD VOETBAL Zondag 18 augustus 1968 Ere-divisie SpartaNEC NACFortuna-Sittardia Go AheadAjax GVAV—DOS ADOVolendam AZ '67Holland Sport PSV—Telstar DWS—FC Twente MVVFeijenoord le divisie DFC—Willem II Vitesse—RCH HeraclesBlauw Wit Fc Den BoschEindhoven SVVHelmond Sport SVVHelmond Sport HaarlemSC Cambuur ElinkwijkVeendam de VolewiickersWageningen HVCRBC 2e divisie ExcelsiorBaronie NOADFortuna VI PEC—Roda JC SC Drente—ZFC HeerenveenEDO GooilandHermes DVS Velox—AGOVV LimburgiaZwolse Boys kwam hij in Boxtel en bestuurde daar Huize La Salie, waar hij zich geliefd wist te maken in deze zo moeilijke taak, waar hij met moeilijke debiele jongens te maken kreeg. Hier heeft hij ruim 22 jaar lang zijn beste krach ten gegeven voor de jongens. In 1966 kwam fr. Benedictus naar Loon op Zand om van een welver diende rust te komen genieten. Hier wordt hij op zondag 18 augustus in de bloemetjes gezet voor het vele goe de werk dat deze beminnelijke frater voor de jongens en de Congregatie heeft verricht. De frater is nog zeer vitaal en zal dan ook volop van het feest kunnen genieten en zijn Con fraters zullen hem dan de hulde bren gen die hij zo ruimschoots heeft ver diend. De diamanten jubilaris staat er ech ter op dat zijn feest een louter intie me aangelegenheid wordt; een wens waaraan voldaan zal worden, of schoon een openbare hulde voor het voortreffelijke werk niet misplaatst zou zijn VISCONCOURS TEN BATE VAN ZORGENKIND De gezamenlijke hengelsportverenigingen uit Nieuwkuijk, Haarsteeg en Vlijmen orga niseren op zaterdag 31 aug. a.s. om 4 uur een groot hengelconcours in het viswater van de hengenlvereniging „De Hut" ten ba te van het Zorgenkind. Het actiecomité van het zorgenkind heeft haar medewerking toe gezegd om als controleur op te treden. Na afloop van het concours worden de prijzen uitgereikt in café H. Boom-v. d. Wiel, met de nodige attracties. ONDERLING VISCONCOURS GROOT VLIJMEN In het viswater van de hengelvereniging te Haarsteeg werd het laatste visconcours gehouden van Groot Vlijmen. Het was de hengelvereniging Nieuwkuijk die het hoogst aantal punten behaalde en wel 433; 2. Vlij men 294 pnt.; 3. Haarsteeg 284 punten. Nieuwkuijk won voor de 2e maal dit con cours is nu definitief houder van de wissel beker. JEUGD-VISCONCOURS GR. VLIJMEN Op zondag 25 augustus wordt een groot jeugd-visconcours gehouden voor deelne mers uit Groot Vlijmen. Opgeven bij de hcrer. Kuijpers in Vlijmen, Blankers in Nieuwkuijk en S. v. d. Wiel te Haarsteeg. VLOOIENMARKT Ter bestrijding van de hoge kosten, in verband met de viering van het 3e lustrum van de kanarievereniging .Vogellust" wordt er op zaterdag 17 en zondag 18 augustus een antiek- en vlooienmarkt gehouden in clublokaal 'De Witte'. Voor de verkoop, die 's-middags plaatsvindt, is alles te be zichtigen. In verband met het lustrum houdt .Vogellust' in de maand november haar ten toonstelling. Op 12 november komen de he ren keurmeesters Van Mook uit Den Haag, Van Bcmmel uit Roosendaal en de heer v. Doorn uit Rosmalen ongeveer 500 vogels keuren in café 'De Witte'. De tentoonstel ling wordt gehouden op 15, 16 en 17 no vember. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend '•oor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. FILM Zaterdag 8.30 uur en zondag 6.15 uur: De vierkante recruut, alle leeft, zondag 4 uur: Het verraad van de zwarte roofridder. Kinderfilm, zondag 8.3o uur: Onze agente in de Orient, 14 jaar. ZOMERFESTIVAL Zondag a.s. zal het zomer festi val op het Plataanplein worden voortgezet met het optreden van de dansgroep „De Toebanders". Deze groep van 25 personen afkomstig uit Twente zal een aantal volks dansen uitvoeren. Aanvang 8 uur. De Drunense handbalvereniging Avanti hoopt a.s. zondag voor de 3e maal haar nationale handbaltoer- r.ooi te houden op de velden van het gemeentelijk sportpark te Drunen. Als om 11.15 uur de wethouder van sportzaken, de heer G. v. Gor- cum. het toernooi voor geopend zal verklaren zullen ruim 700 handbal lers en handbalsters uit alle delen van ons land klaar staan om de strijd te beginnen. Op 12 velden zul len dan 144 wedstrijden worden ge speeld. a 16.CO uur volgen de finale wedstrijden. Ruim 40 scheidsrech ters zullen voor een goed verloop zorgdragen. Na de wedstrijden om ongeveer 17.00 uur worden de 55 beschikbare prijzen uitgereikt, w.o. de prachtige Louis van Drunen- wisselbeker voor 't sportiefste team en de sportraadcoupe voor de beste damesprestatie. Een groot gedeelte van de prijzen werd door de Dru nense middenstand beschikbaar ge- jsteld. Van de zijde van gemeentebe stuur en gemeentewerken mocht men al veel medewerking ontvan gen. In de avonduren zullen de sport lieden voor een gezellig dansfeest bij elkaar komen in café P- Klerks. GUNNING Op 23 augustus zal de plaatselijke commissie beraadslagen aan welke inschrijver het uitvoeren van de ka vel-inrichtingswerkzaamheden zal worden gegund en spoedig daarna zal men- hiermee kunnen beginnen. Het werk zal worden uitgevoerd onder directie van de Grondmij., die het plan voor de hele ruilver kaveling samenstelde. In totaal zijn reeds onder directie van de Grond- maatschappij voor diverse aanne mersbedrijven 135 km. weg en 120 kilometer watergang aangelegd in de verkaveling. Twee hoofdgemalen (bij Waalwijk en Hedikhuizen) en drie waterinzetgemalen zorgen voor de waterbeheersing in het gebied. Voor de hele ruilverkaveling zijn inmiddels 43 boerderijen verplaatst en 26 tuinbouwbedrijven verplaatst en geïntenviseerd. Bij de stem mingsbegroting in 1959 bedroegen de kosten van het gehele project 29 miljoen gulden. NAAR KEVELAAR Op 24 en 25 augustus gaat de pro cessie alhier naar Kevelaar. Zij, die deze processie willen meemaken, kunnen zich hiervoor opgeven bij N. v. Loon alhier. UITSTAPJE Het parochieel zangkoor alhier, besloot dit jaar een uitstapje te ma ken en wel op 17 augustus a.s. De reis blijft voor de leden een ge heim. Ook de dames van de leden zullen van de partij zijn. MEISJE ERNSTIG GEWOND De 12-jarige Corry v. d. Ven uit Nieuwkuijk is op de afrit van de Langstraatweg nabij de spoorweg overgang NieuwkuijkVlijmen vrij ernstig gewond. Het meisje werd op de fiets aangereden door een per sonenwagen en op advies van Dr. Benthem met een zware hersen schudding naar het ziekenhuis in Bosch vervoerd. Deze aanrijding is het eerste verkeersongeluk op deze traverse, sinds woensdag ook de af rit van de Langstraatweg richting Waalwijk op dit toch al gevaarlijke punt uitkomt. Terecht maken vele ouders zich bezorgd voor hun kin deren, die bij het naar school gaan telkens weer dit gevaarlijke ver keerspunt moeten passeren. Het college van B. en W. heeft reeds verschillende brieven naar de Ned. Spoorwegen gestuurd. In een persoonlijk onderhoud met de bur gemeester, verzekerden de Spoor wegen deze brieven te hebben door gezonden naar de Provincie, aange zien het hier een provinciale weg betreft. Tot nu toe heeft men ech ter van die zijde nog geen enkele reactie gekregen. JAARVERGADERING WASPIK 5 De voetbalvereniging Waspik hield onder grote belangstelling van de leden haar jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst werd de elftal commissie van 5 leden uitgeleide gedaan en vervangen door een tech nische commissie van 3 personen die zich met de samenstelling van de elftallen zal belasten. Dit zijn de heren D. Buitelaar, trainer, A. Kerst en A. Kools. De lagere elftallen kre gen een leider toegewezen. Voor het 2e en 3e elftal zullen hiervoor op treden resp. de heren H. de Wit en J. Dalmayer. MEDISCHE DIENST Zaterdag 17 en zondag 18 aug. zal de dokterspraktijk in Waspik en Ca. pelle worden waargenomen door dokter R. Wijffels, tel. 250. WIJKVERPLEGING Het a.s. weekeinde zal zr. van El- ten uit Hank de wijkverpleging in Waspik waarnemen, tel. 01622-390. JEUGDWERK In het gemeenschapshuis te Was pik Boven organiseerde het bestuur van het jeugdwerk een dansavond, dit ter voorbereiding van het 10-ja- rig bestaan. De belangstelling voor het optreden van The Same was be vredigend. POPULAIR CONCERT VAN SOPHIA Maandagavond heeft de Kon. Harmonie Sophia's Verceniging een kort concert ge geven op de kiosk aan het Oranjeplein. Nadat de harmonie enige muzikale num mers ten gehore bracht werd nog een show door majoretten en drumband uitgevoerd. Het kort programma is een besluit geweest van het zomerseizoen. Helaas is de aankon diging (aan de school) te kort geweest om een groot publiek op de been te brengen. BILJARTEN De stand van de Loonopzandse biljartcom petitie is momentcel: Brandaris 1 18 592 Brandaris 2 16 586 Brandaris 3 18 579 Centrum 2 16 573 Sukses 1 16 572 Centrum 1 16 532 Belga 1 15 497 Vriendenkring 1 16 497 Finantie 1 15 493 Vriendenkring 2 14 487 BURGERLIJKE STAND Geboorten: Jantje Cornelia d.v. A. Hoefnagel en W. C. de Haan. Huwelijks-aangiften: J. A. Crezee, 23 j. en P. J. J. Kolff, 23 j. Huwelijken: B. W. de Reuter en J. E. Dekkers. Ingekomen: J. A. Kuijsten van Woensdrecht; J. A. Ve- raa en gezin van Waalwijk; F. van der Hammen en echtg. van Rotterdam; R. Kuijsten van Hilversum. Vertrokken: W. H. van Ommeren naar Voorburg; G. Es:.elink en gezin naar Ede; J. L. J. van Breemen naar Haarlem. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- tersdienst worden waargenomen door dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossenbergse- laan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN Zondag 18 augustus: Ned. Nerv. Kerk Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds G. Wursten. Geref. Kerk, Capelle, 9.30 en 3 uur: ds J. Kaptein van Reeuwijk. Geref. Kerk, Sprang, 9.30 en 4.30 uur: ds W. R. Barkema. Geref. Gemeente Julianalaan, 9.30 en 6 u.: Leesdienst. BAZAR 'EXCELSIOR' SPRANG Door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Excelsior" te Sprang zal een bazar wor den georganiseerd in het gebouw van de Chr. Volksbond op zaterdag 26 en maandag 28 oktober a.s., waarvoor door B. en W. der gemeente toestemming is verleend. Als hoofdprijs is een EEG-bromfiets beschik baar, terwijl verder vele huishoudelijke- en luxe artikelen beschikbaar zijn. NEO SPORTNIEUWS Na de huldigingswedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Feijenoord, speelt het eerste team van Sprang a.s. zaterdag een belang rijke oefenwedstrijd tegen H.O.V. Deze, ook uit Rotterdam afkomstige club, zal voor de NEO-spelers een sterke tegenstander zijn. Hoewel het tegen Feijenoord een verwachte nederlaag werd, is met die wedstrijd toch wel getoond dat Sprang dit jaar een bij zonder goede ploeg heeft en wat begrijpe lijker is. over voldoende speelmateriaal be schikt. Daarom zal het a.s. zaterdag voor de spelers goed zijn te tonen wat ze kunnen, opdat ze straks met vertrouwen de compe titie kunnen aanvangen De wedstrijd voor zaterdag, op het veld aan de Oudestraat, begint om 4.30 uur. Om half 3 speelt het tweede elftal ook tegen een team van het Rotterdamse H.O.V. We hopen dat de spe lers de vele toeschouwers voetbal zullen la ten zien dat zij van een tweede klasser mo gen verwachten P.V. „DE POSTDUIF" Zondag 11 augustus hield 'De Post duif' een wedvlucht vanuit St. Denis, welke door het slechte weer eerst maandag om 12.05 uur werden ge lost. De eerste duif 16.55.40 uur; laatste prijsduif 19.15.35 uur. De uitslag was als volgt: Th. Groeneveld 1 4; J. v. Schaik 2 21 40 56; A. v. Huiten 3 9 18 32 35 39; P. Timmermans 5 6 8 12 34; G. Soelen 7 55; W. Snels 10 22 33; J. de Jong 11 19; G. v. Boxtel 13 38; G. v. Velthoven 14 31 42; A. van Eeten 15; J. J. Timmermans 16; J. Hamers 17 29 48; v. Riel de Louw 20 41; L. v. d. Heuvel 23 27; Fr. Verhoeven 24; H. Schafer 25 51; A. Snoeren 26 30 43; Jos Biekens 28; V. Smid 36 50; Th. de Ronde 37; A. Bakkere 44; A. Rekkers 45; J. Merkx 46 52; A. Biekens 47; H. Pullens 49; P. v. Huiten 53; M. v. d. Grindt 54. Voor het nationale concours Par- kenstone (zaterdag-vliegers) kunnen de duiven in ons eigen lokaal worden ingekorfd. De inkorvingsdatum is donderdag 29 augustus. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield 'n wedvlucht vanuit Clermont, Frank rijk, waar de duiven maandag werden ge lost. De uitslag van de eerste 15 duiven is als volgt: H. Boom 1 12; W. Broeren 2; J. Wil- hart 3: Jo v. d. Heuvel 4; C. IJpelaar 5; W. v. Rayensteijn 6; J. v. d. Sanden 7; Th., van Ovcrdijk 8; H. v. d. Ven 9; P. v. Dal 10; J. Boom 11; C. Berkelmans 13; P. Diepstraten 14; M. Klomp 15. Zondag wedvlucht van 'De Reisduif' van uit St. Denis, Frankrijk; afstand 369 km. Inkorven vrijdagavond in café H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zondag 18 augustus eerste wedvlucht van de navluchten met oude en jonge duiven vanuit Diest, België. Inkorven zaterdagmorgen van half 10 tot half 12 in café Ant. Klerks. SLECHT DUIVENSEIZOEN 1968 Voor de duivenliefhcbbers is 1968 wel 'n slecht seizoen, zowel met de oude als de jonge duiven. Veel oude duiven werden ver speeld. Mef de jonge duiven is het nog er ger; de laatste drie zondagen zijn zeker 50 procent jonge duiven verspeeld, P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging „De Luchtbode" hield maandag haar vlucht vanuit St. Denis; afstand 357 km. Deelname 183 duiven. Ge lost om 12-5 uur. Aankomst eerste duif 17-10-38 uur; laatste prijsduif 19-54 uur. Ovcrduif: Gebrs. v. Noije. De uitslag is als volgt: J. v. Dongen 117; Henk v. d. Velden 2 26; A. v. Laarhoven 3 6 9 15 29; A. J. van Dongen 4; C. M. v. d. Velden 5 8 32 33; P. v. Noije 7 19 41 45; Hooijmaijers 10 25 43; M. Vera 11 27 28 44: A. v. d. Vel den 12 30 42 46; H. v. d. Velden 13 24 39; H. v. d. Linden 14 40; A. Lcermakers 16; J. v. Seters 18; K. Aarts 20; A. de Kort 21; H. Leermakers 22; Schapendonk 23; T. v. Broekhoven 31; J. Boons 34 38; C. ijpelaar 35; G. Schoenmakers 36; Gcbr. van Noije 37. Zaterdag inmanden van 4 tot 4.30 uur. HEUSDEN - SSC '55 Zaterdagmiddag a s. gaat SSC naar Heus- den om aldaar tegen de naam van die club het oefenprogramma voort te zetten. Spe lend zoals afgelopen zaterdag moet er voor SSC winst in deze wedstrijd zitten. Aan vang van de wedstrijd om 4.15 uur. LEDENVERGADERING De voetbalvereniging SSC '55 zal a.s. vrijdagavond in haar cantine op het sport park een ledenvergadering beleggen. Op de agenda komt o.m. voor bestuursverkiezing. De vergadering begint om 8.30 uur. De sportvereniging WSc heeft er onlangs een nieuwe tak van sport bijgekregen. Er werd een basketbal club opgericht die het komende sei zoen in competitieverband gaat spe len. Degenen die hier nog belang stelling voor hebben kunnen zich tot zondag 25 augustus opgeven bij de heer W van den Anker. Weth. Smoldersstraat 16. de heer F. Brou- mels, Hoekeinde 6 in Waalwijk of bij de heer W. Siekman, Rozenstraat 4 in Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13