'Amerikaans pop-produkt van H. P. Lovecraft lovend ontvangen X' SPORTPRAAT Ada Kok is onze grote troef bij de Olympische Spelen in Mexici Corveeër UNDIS GYR VERSBERG WIKKELAARSTER DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 AUGUSTUS 1968 SCOTT WALKER ZONG TWEEDE LANGSPEELPLAAT Finale-dag van Waalwijkse tennis kampioenschappen verregend PLAAT VAN CUBY AND BLIZZARDS MET FOTOBOEK Na zilver in Tokio nu goud in Mexico? Weer naar de wereldtop mannelijke werkkracht Hotel Verwiel enige hand telmachines koffer schrijfmachines Groot festijn Lips N.V. TIMTUR N.V. JUWELIER KILOWATTü'JRMETERS, AFSTANDSPESTURING, WARMTE-TECHNIEK, TOONFREQUENTTECHNIEK, KERNFYSICA De release van de langspeelplaat H. P. Lovecraft is beslist minder stormachtig verlopen dan met veel andere elpees in die sfeer het geval is geweest. Toch is ook dit Ameri kaanse pop-produkt als een verras send album ontvangen en waren de internationale kritieken alle lovend. H. P. Lovecraft, tevens de naam waaronder de vijf man tellende groep opereert, bestaat nog geen jaar; het vinden van 'n naam leverde de mees te problemen op. Via de naam van de produktiemaatschappij van mana ger George Badonsky, Dunwich, kivam men op H. P. Lovecraft, de schrijver en dichter aan wiens werk deze naam was ontleend. De belangrijkste plaatsen in de Lovecraft-formatie worden ingeno men door zanger rhythm-gitarist tekstschrijver George Edwards (24) en organist David Michaels (23), die al het materiaal voor de groep schrij ven en arrangeren. Verder zijn er drummer Mike Tegza (18), solo-gita rist Tony Cavallari (19) en basgita- rist Jerry McGeorge (21), afkomstig uit de Amerikaanse groep Shadows of Knight. George Edwards hoopt dat de rock op zekere dag het punt zal bereiken, waarop het als ware kunstvorm wordt gewaardeerd. Volgens hem beweegt de huidige muziek zich sterk in die richting, maar er zal nog heel wat moeten gebeuren voor het zover is. David Michaels vindt alle stromingen in de muziek belangrijk voor de rock artiest, of het country- of Indiase muziek is. R&B of wat dan ook. ,,Er is geen muziekvorm die niet van belang is", zegt hij. Zelf probeert H. P. Lovecraft alle muzikale bron nen aan te horen om in haar eigen muziek zo veel mogelijk te combine ren, opdat een zeer individualistische stijl zal kunnen worden ontwikkeld. De eerste langspeelplaat bewijst in derdaad dat H. P. Lovecraft van vele markten thuis is en zeer veel invloe den van andere muzikale stromingen knap heeft verwerkt. Goede teksten, goede muziek en uitstekende arran gementen geven deze LP een bijzon dere plaats tussen de andere uitingen op het Amerikaanse popfront. Scott Walker Voor de tweede maal sinds het uit eenvallen van de Walker Brothers heeft Scott Walker in zijn eentje een langspeelplaat volgezongen - met andere woorden: Scott 2 is er. Was met de eerste longplay al duidelijk dat het Scott niet moeilijk zou vallen zich als solozanger waar te maken, de thans verschenen plaat toont aan dat de door Scott gevolgde lijn onmisken baar in opwaartse richting gaat. Ver wonderlijk is dat niet, waar zich de conclusie opdringt dat Scott Walker zich met zijn solo-prestaties 'n plaats heeft verworven, die al lange tijd on bezet was geweest. Scott Walker - op 9 januari 1944 in Hamilton, Ohio, geboren onder de naam Scott Noel Engel - is altijd een mysterieuze figuur geweest, on danks het feit dat al miljoenen woor den over hem geschreven zijn door journalisten, die allemaal de ware Scott probeerden te ontdekken. Scott Walker is voor iedereen de loner" gebleven. Hij schuwt showbusiness- kringen, wordt onregelmatig gezien in de zogenaamde in-places (waar hij zich dan nog, altijd met zonnebril, in een hoek afzondert) en hij heeft slechts een kleine vriendenkring. Van zijn zesde jaar af is Scott op gevoed door zijn moeder, nadat zij en zijn vader waren gescheiden. Op 10- jarige leeftijd ging hij met zijn moe der in New York wonen. Hier deed hij zijn eerste acteer-ervaring op, toen hij een kinderrol mocht spelen in een Rogers en Hammerstein musical, ..Pipedream". Hij was 16 toen hij naar Hollywood verhuisde, waar hij korte tijd later van een internaat werd verwijderd nadat daar op mysterieuze wijze een telefooncel was geëxplo deerd. In Hollywood kwam Scott, die inmiddels basgitaar had leren spelen, in contact met een groep, „The Rou ters". Hij besloot niet meer naar school terug te gaan en begon aan een tournee met deze groep. Aan deze tour hield hij echter geen cent over en na een kort bezoek aan New York ging hij in Hollywood naar de acade my. Daar ontmoette hij John Walker, met wie hij tenslotte de basis legde voor het ontstaan van The Walker Brothers. H. P. Lovecraft JEUGDTOTO JEUGDBILJART Inzet 385,90. Ie prijs J. van Helvoirt, Stations straat 15, Waalwijk en W. Wittens, Averuitstraat 25, Waalwijk beiden met 385,90. Zij ontvangen ieder 28,94. 2e prijs W. Duquesnoy, Baard- wijksestraat 165, Waalwijk met 385,81. Hij ontvangt f 38,59. 3e prijs W. Wittens, Averuitstraat 25 en J. Kerkhof, Domela Nieuwen- huisstraat 8, beiden te Waalwijk met 385,80. Zij ontvangen ieder f 6,43. De prijzen kunnen na 23 augustus afgehaald worden bij C. v. d. San- den, Mr. Kap v. d. Coppellostraat 16 te Waalwijk. Eventuele reclames tot 24 augustus op bovenstaand adres. AGENDA Woensdag 8 uur: bijeenkomst da mes en heren der Liedertafel Oefe ning en Vermaak in De Twee Ko lommen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bruine etui met sleutels; zwarte regenpijpen met regenjas; roodbonte kalfvaars; schaar, tas m. gereedschap; twee bankbiljetten v. 10.loonzakje met inhoud; twee honden; staaf soldeertin; driewielig kinderfietsje; doublé kettinkje met hanger; autosleutel; ballpoint; rood kindervest; damespolshorloge en 'n gouden kruisje. Verloren: bruine portemonnee; ro de shawl; blauwe plastic regen broek; gouden damespolshorloge; sleutelring; verzekeringsbewijs van bromfiets; tas m. gereedschap; wit te jas en een transistorradio. De organisatoren van de tenniswed strijden op het Gemeentelijk Tennis park aan de Olympiaweg hebben het. afgelopen weekend ontzettend veel hinder ondervonden van 't bar slech te weer. Op zaterdag is nog getennist, al was de wind grote spelbreker. Op zondag stonden de banen de gehele dag blank van de zware regenbuien van 's nachts en 's morgens en was echter niet te bespelen. De finale-dag is nu verschoven naar zaterdag 24 au gustus a.s. Een 5-tal wedstrijden in de halve finales zullen 's morgens vanaf 9 uur worden gespeeld, terwijl 's-middags vanaf half 2 de vier fina les worden gespeeld. Om 7 uur heeft de prijsuitreiking plaats. Ada Kok is zonder twijfel onze grote troef bij de Olympische Spelen, die op 12 oktober a.s. in Mexico officieel worden geopend. Onze top- zwemster moet op de 100 en 200 m. vlinderslag in staat zijn een medaille te veroveren. Er wordt zelfs al over een gouden medaille gesproken omdat Ada momenteel op de vlinderslag de beste ter wereld is. Ada Kok, sinds een jaar woonachtig in Zaandam, maar nog steeds lid van de Amsterdamse Futen, denkt er echter anders over. „De mensen verwachten alles vun me. Onderschat echter die Amerikaanse meisjes niet", zegt ze fel. Overigens zal het die Amerikaanse zwemsterren niet meer lukken mej. Kok (21) uil haar concentratie te brengen. Voorheen gelukte dit soms nog wel eens bij het maken van valse starts. „Die Amerikaanse meisjes maken me niet meer zenuwachtig"zegt Ada. Alleen maar boos. Ik ben rustiger gewor den en bezit meer ervaring. Tijdens de voor-Olympische Spelen in Mexico, vorig jaar, startten die Amerikaansenexpres vals om me nerveus te ma ken. Ik werd toen hels en toen verloren die meisjes helemaal". Cuby and Blizzards Met een bijzonder fraai klap-album waarin opgenomen 'n prachtig foto boek) hebben Cuby and Blizzards voor de jongste verrassing in de Ne- gerbeat gezorgd. „Trippin' Thru A Midnight Bluesis de titel van de in deze opvallende verpakking versche nen langspeelplaat van Cuby en zijn toonaangevende blues formatie: negen nieuwe nummers die in uitstekende samenwerking met Phonogram-pro ducer Tony Vos zijn opgenomen. Het is de eerste LP van de Bliz zards in nieuwe samenstelling: Harry Muskee (zang), Eelco Gelling (solo gitaar), Herman Brood (piano, orgel), Jaap van Eik (basgitaar) en Dick Beekman (drums). Waar de groep jarenlang strijd heeft moeten leveren om erkenning te krijgen (want zij weigerde consequent hitparade-mu- ziek te maken), mag het thans ver schenen album worden beschouwd als een kroon op haar werk. Niet alleen is Trippin' Thru' A Midnight Blues een verzameling knap uitgevoerde bluesnummers, de verkoopcijfers van de eerste weken na de release geven bovendien duidelijk te verstaan dat de waardering voor het werk van deze groep niet gering is. Het klinkt hoopgevend. Ada Kok, door een Italiaanse journalist niet zo lang geleden nog „Die gigantische, aardige, Hollandse tulp" genoemd - mej. Kok is nogal stevig gebouwd en bijna 1.80 m. lang - is vol zelfver trouwen en goede moed. Momenteel vertoeft ze met de andere leden van de Nederlandse Olympische zwem ploeg in het Zwitserse St. Moritz om zich daar voor te bereiden op de Spe len. Zeven jaren geleden, toen Ada dus nog maar 14 jaar was kreeg ze al bekendheid. Ze kwam toen tot opvallende pres taties en in 1962 al werden de eerste titels veroverd. Natuurlijk ging de weg van Ada niet over rozen. Ze kreeg moeilijkheden, o.m. met de HDZ-trainster mevr. Tine Leeuwis, maar het deed geen afbreuk aan de stijgende curve in prestaties. Vlak voor de Olympische Spelen in Tokio - dus vier jaren geleden - vestigde Ada een wereldrecord op de 100 m. vlinderslag. Haar schitterende presta tie gaf hoop op een gouden medaille, maardie kwam er niet. Ada was doodnerveus, deed 's-nachts geen oog dicht en bereikte op de vlinderslag 'n zilveren plak. Ada Kok kwam echter terug. In 1965 verbeterde ze haar wereldrecord op de 100 m. vlinderslag en daarna, tijdens de Europese zwemkampioen- schappen in Utrecht, werd ze kampi oene op genoemd onderdeel en greep een zilveren medaille op de 400 meter vrije slag. Het zou te ver voeren alle prestaties en records van Ada te me moreren. Nog vers in het geheugen ligt evenwel het wereldrecord op de 200 m. vlinderslag, dat in Groningen vestigde en dat later door haar in Blackpool nog werd verbeterd. Dat wereldrecord staat nu met 2.21.0 op haar naam en lijkt momenteel onaan tastbaar. De Amerikaanse meisjes hebben aan die tijd nog niet kunnen tippen. Tijdens Olympische Spelen zijn echter wel meer mooie dromen ruw verstoord en daarom is het fijn, dat Ada Kok 'n nuchter meisje blijft, GEVRAAGD voor tijdelijk, wegens ziekte, een voor binnen- en buitenwerk. Waalwijk. Aanmelden na 18.00 uur. AANGEBODEN Olivetti; neg. salderend, contr.-strook, 11 uitkómsten; nieuwprijs f 590. Als nieuw, nu 275.met garantie. Brieven onder nr. 6559 aan het bureau van dit blad, of tel. 010 - 246543 AANGEBODEN diverse ingeruilde met volle garantie, bekende merken vanaf 150.met en zonder tabulator. Brieven onder nr. 6560 aan het bureau van dit blad, of tel. 010 - 246543 1 dat hard werkt om haar conditie nog meer te verbeteren. Endie Amerikaans meisjes kunnen haar niet meer zenuwachtig maken, alleen maar boos. Laten we hopen op een flinke explosie van „Die Hollandse Tulp!" De Olympische Spelen worden op 12 oktober a.s. officieel geopend in Mexico, waar men deze Spelen op 27 oktober besluit. Nederland zal een groot stuk van de sportevenementen kunnen volgen via de beeldbuis. We krijgen nl. 65 uren sport op de TV te zien en dat is heel wat. De Mexi caanse organisatoren hebben al ette lijke miljoenen guldens besteed aan de voorbereidingen, o.m. aan de bouw van een gigantisch Olympisch Dorp. Gelukkig krijgen ze o.m. via de tele visie (tientallen landen ontvangen de uitzendingen) veel geld terug, maar de Olympische Spelen zullen toch wel een schip van bijleg vormen. Het Olympische Dorp krijgt een totale oppervlakte van bijna 90.000 vierkante meter. De deelnemers(sters) worden ondergebracht in vele flatge bouwen, de journalisten zelfs in to renflats. De totale kosten van dit Olympische Dorp bedragen een slor dige f. 70 miljoenen. Er zijn diverss stadions en sporthallen, gebouwd waarin in totaal plaats is voor vele tienduizenden mensen. Hieronder volgen de data voor de Olympische Sportevenementen: 13 tot en met 20 oktober atletiek, 1? tot en met 26 oktober zwemmen, 14 tot en met 26 oktober waterpolo, 13 tot en met 26 oktober hockey, 13, 15, 17, 18 en 19 oktober roeien, 22 tot en met 25 oktober kanovaren, 13 iet en met 26 oktober boksen, 15, 17 tot en met 21 oktober wielrennen, 14 tot en met 17 oktober zeilen. Voorts gaan o.m. de Olympische voetbalwedstrij den nog op het programma. In „De Tijd" van vrijdag komt een uitvoerig verslag voor omtrent de fa briek van scheepsschroeven Lips N.V. te Drunen. Wij ontleden daaraan en kele cijfers en bijzonderheden: In dit bedrijf zijn op 't ogenblik 1500 personen werkzaam, waarvan 600 in de schroevengieterij. Zij heeft vesti gingen in Frankrijk, Spanje en Italië. De order-portefeuille bedraagt thans 7,5 miljoen gulden. De middellijn van de grootste schroeven is thans 9.50 m. Een paar jaar geleden is men be gonnen met zich te installeren voor 't vervaardigen van schroeven van 12 m diameter voor de in aanbouw zijnde grootste mammoettankers. Naast het bouwen van scheepsschroeven houdt dit bedrijf zich bezig met het vervaar digen van koper- en aluminiumlege- ringen. Het is de grootste aluminium- verwerkende industrie in ons land. te WAALWIJK vraagt op korte termijn een Hij zal worden belast met het on derhoud van de kantoren en aan verwante lokalen. Tevens moet hij in staat zijn de hem opgedragen werkzaamheden keurig uit te voeren. Bekendheid met huishoudelijke bezigheden strekt tot aanbeveling. f Sollicitaties te richten aan afd. Personeelszaken, Mr. van Coothstraat 2, Waalwijk. KELTUM PLEET HORLOGERIE GOUD ZILVER PAST. KÜYPERSSTRAAT 24 - TEL. 2292 - WAALWIJK Op onze afdeling spoelenwikkelarij ontstaat wegens huwelijk de vacature voor Wij zoeken een medewerkster van tenminste 16 jaar. Een opleiding voor deze functie is niet vereist, aan gezien zij een bedrijfsopleiding zal ontvangen. Als modern bedrijf bieden wij: een prettige werksfeer bijdrage in studiekosten maandloon volgens CAO voor de metaalindustrie een gunstige spaarregeling uitstekende sociale voorzieningen Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot de afdeling Personeelszaken, Vredesplein 4, Waalwijk. Telefoon 04160 - 3141 f,t Hoofdzetel: Zug, Zwitserland. Vestigingen over de gehele vereld<-

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 2