J. van den Hoek vrijdag koninklijk onderscheiden Foto-tentoonstelling .Medium' ook deze week nog in De Terp Frater Benedictus ie Loon op Zand vierde zondagldiamantenieesT A. Klijn vierde 40-jarig jubileum bij Waveem N.V. Handbalver. Tachos ontvangt sportvrienden uit Unna Voorronden kampinenschap Bedrijfs- en zomeravnndvoetbal 40 JAAR BIJ DE AMSTEL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 AUGUSTUS 1968 Feest Onderscheiding Haarsteeg won jeugdtoernooi van Wit-Zwart Wit-Zwart versloeg Good Luck met 3—2 Expositie van 90 foto's Waspik Druk bezochte receptie in Hotel Verwiel Geschenken Vrije Expressie Manifestatie op 28 en 29 sept, in Luxor-bioscoop £iekentriduum goed geslaagd Waspik weerstond Veerse Boys3—3 17 tot 14 tot Loco-burgemeester J. van Heeswijk speldt de heer J. van den Hoek de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdag was het 'n feestdag bij de Kon. Chroomleder- fabriek „De Amstel" in Waalwijk. Op die dag herdacht de heer J. van den Hoek (63) het heugelijke feit dat hij 40 jaar bij dit bedrijf werkzaam was. Door direktie en personeel werd hij 's-morgens in de conferentiezaal gehuldigd. Loco-burgemeester J. van Heeswijk kwam naast de gelukwen sen van het gemeentebestuur ook de ere-medaille verbonden aan de Orde ven Oranje Nassau uitreiken. „We zijn verheugd dat we op de werkelijke dag dit 40-jarig dienstju- bileum kunnen vieren. Veertig jaar heb je met zorg je taak als looistof- bereider vervuld. Een taak die grote verantwoordelijkheid vraagt. Vier de cennia hebben we op je kunnen reke nen. In die periode heb je getoond wat je waard bent. We zijn dan ook blij samen deze feestelijke dag te kun nen herdenken", zo sprak de heer J. Gompen, namens de direktie. Hij bood de jubilaris de gouden medaille van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid aan, alsmede een geschenk onder couvert. Mevr. van den Hoek werd met een fraai bloemstuk verrast. Loco-burgemeester J. van Hees wijk die de met vakantie zijnde burgemeester Teijssen verving - zei dat het gemeentebestuur het altijd plezierig vindt om op 40-jarige jubi lea acte de presence te kunnen geven. Dat de heer Van den Hoek zijn funk- tie waardig had bekleed, had de heer Van Heeswijk uit de woorden van di- rekteur Gompen beluisterd. De Waal- wijkse wethouder memoreerde ook de prettige geest die er in het bedrijf heerst. Dat een veertig-jarig jubileum ook waardering bij de overheid on dervindt bleek wel uit de bereidheid van H.M. de Koningin om de heer Van den Hoek de ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau toe te kennen. Een groot vakman die bekwaam het „hart van de looierij" bedient, zo noemde de heer M. Wijma, chef van de afdeling, de jubilaris. Hij roemde ook zijn collegaliteit en werkgeest. In dezelfde bewoordingen sprak de heer P. van Vught zich uit. De heer Van Vught bood namens de ondernemings raad de jubilaris een geschenk onder couvert aan. Nadat een zoon van de heer Van den Hoek allen had be dankt werd een toast op de jubilaris uitgebracht. 's-Avonds volgde in het Lido een feestavond voor het gehele personeel. Sprang-Capelle. Haarsteeg heeft zaterdag het door de voetbalvereni ging Wit-Zwart gehouden toernooi gewonnen voor junioren van 16 tot en met 18 jaar. In de finale klopten de blauw-witten Uno Animo met 10. Doelman Van Ravensteijn van Haarsteeg verwierf de speciale prijs in de vorm van een beker, omdat hij geen enkele bal had doorgela ten. De voorzitter van Wit-Zwart, de heer M. Hoefnagel, dankte allen die aan dit uitstekend georganiseerde toernooi meewerkten, inzonderheid de zustervereniging HNC, voor het beschikbaar stelllen van haar ter rein en clubgebouw, en de scheids rechter, de heren H. v. d. Galiën, P. Dalmaijer, A. v. d. Werken en C. Faro. De uitslag: 1 Haarsteeg; 2 Uno Animo; 3 SVG; 4 RKDVC; 5 Berk dijk; 6. TRH (Rotterdam); 7 Wit- Zwart; 8 Dussense Boys. Sprang-Capelle. - De vriendschap pelijke wedstrijd die Wit-Zwart za terdagmorgen speelde tegen de 3de klasser Good-Luck uit Raamsdonks- veer, leverde de Capellenaren een verdiende 32 overwinning op. Vooral voor de rust speelde Wit- Zwart een prima partij. Rechtsbui ten Wintermans bezorgde Good- Luck kort na het begin de leiding; 01. Wit-Zwart herstelde zich keu rig. Een goed gericht schot van Al- bert v. Beek betekende 11. Na de rust maakte Wit-Zwart snel korte metten met de Veerse ploeg. Albert v. Beek tekende op fraaie wijze 21 aan en Joop le Sage bracht na mooi samenspel met Johan Rosenbrand de score op 3-1. Eerst tegen het einde toen Wit- Zwart bleef staan voor buitenspel - lukte het Good-Luck door W. de Rooij de achterstand te verkleinen; 32. Scheidsrechter Henk van der Galiën leidde uitstekend. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Hoewel Fotoclub „De Terp" nog pas 8 jaar bestaat heeft deze jonge vereniging een peil weten te bereiken, dat bij iedereen bewon dering afdwingt. De foto-expositie Medium die het afgelopen weekeinde in het Terpgebouw werd gehouden, was daar een voorbeeld van. De ten toonstelling heeft bijzonder gunstige reacties ontketend. Een reden voor de organisatoren om iedereen nog tot zaterdag in de gelegenheid te stellen de foto's te bewonderen. De foto-tentoonstelling Medium werd vrijdagmiddag door de heer De Waal, voorzitter van de Stichting Jeugdbelangen, geopend. Het bestuur heeft met genoegen de groei van de fotoclub gevolgd. De heer De Waal was er van overtuigd, dat het doel van de tentoonstelling - foto-enthousias ten er van te overtuigen lid te wor den - was bereikt. De 90 foto's die door een vijftal leden zijn gemaakt, hebben het afgelopen weekend heel wat bezoekers getrokken. Naar aanleiding van de gunstige reacties besloot het bestuur van foto club De Terp de expositie Medium nog de gehele week open te stellen. Van maandag tot en met zaterdag kan In het klooster van de Fraters St. Eligius te Loon op Zand heeft zon dag de viering plaats gehad van het diamanten kloosterfeest van frater M. Benedictus. De feestelijkheden be gonnen echter reeds zaterdag toen de confraters in het klooster het spel op voerde „L'Estaminée de witte katte" of „Baas Best". Het was voor de ju bilerende frater een buitengewone verrassing, want dit stuk was zijn suc ces in de jaren die hij met „Ons Ge noegen" beleefde. Meer dan honderd keren is dit gespeeld in Tilburg, in dorpen, ja in heel Noord-Brabant met de jongens van Huize Nazareth. Zondag werd in de kapel van het klooster de H. Mis opgedragen voor de jubilaris door Pater Rector Pfaff van het Missiehuis uit Kaatsheuvel. De dames van het kerkkoor en de confraters hebben deze prachtig ge zongen. Frater Provinciaal heeft dit hele feest alhier meegemaakt. Hij was het die frater Benedictus hartelijk fe liciteerde. De meer dan 40 jaren die Fr. Benedictus te midden van zijn jongens, eerst op Huize Nazareth en daarna op Huize La Salie te Boxtel, heeft doorgebracht zijn zeer verdien stelijk geweest. Als jeugdleider heeft hij vele jongens de goede weg gewe zen; vandaar dat hij daar de vriend van de jongens, overheid en confra ters was. Het karakter van deze be minnelijke frater heeft er zeer veel toe bijgedragen dat hij hoog gewaar deerd werd. Het was niet altijd even gemakkelijk de jongens die alleen stonden en velen zelfs, die debiel wa ren of uit een a-sociale maatschappe lijke omgeving kwamen op te voeden. Frater Benedictus heeft pracht werk verricht. Bij de feestviering was ook een de putatie van Huize La Salie, hetgeen niet verwonderlijk was, want daar heeft hij een naam gemaakt bij de jongens. Kortom het was op 't kloos ter zondag een feestelijke dag welke niet gauw vergeten zal worden. Ge lukkig verkeert frater Benedictus nog in een goede gezondheid. Hij is nu 77 jaar en hij hoopt zelf nog vele ja ren in Loon op Zand te kunnen ver blijven. Dit laatste zij hem van harte gegund om nu eens van een welver diende rust te mogen genieten. men er van 19.00 tot 22.00 uur te recht. Bovendien zatermiddag vanaf 14.00 uur. Bestuursleden van gere nommeerde fotoclubs uit de omgeving waren vol lof over het peil dat door de Waalwijkse fotoclub is bereikt. In haar huidige vorm bestaat fotoclub De Terp pas één jaar, waarin creatief en hard gewerkt moest worden, bij voorbeeld aan de clubopdrachten „bo men", „de wereld van het kind" en „structuren". Fotoclub „De Terp" bestaat nog slechts uit 5 leden, die werken onder leiding van Ries van Huiten, leerling van de Academie voor Beeldende Kunsten in Breda. Van wat de groep bereikt heeft, vooral met experimen tele foto's, zijn enkele goede voor beelden op de expositie te zien. Het ligt in de bedoeling van fotoclub De Terp regelmatig bijeenkomsten te or ganiseren, waarop elke amateur wel kom is, en waarbij over meegebrachte foto's kan worden gediscussieerd. Daarnaast blijft een aparte Terp-foto club bestaan voor jongeren vanaf 14 jaar. Ook wil men trachten om lande lijk bekend staande fotografen uit te nodigen voor een bespreking van fo to's en dia's. Iedereen die daar be langstelling voor heeft kan kontakt opnemen met fotoclub „De Terp". Van het werk van deze vereniging kan men zich deze week zelf overtui gen. KRENTENBOLLENACTIE Het jeugdwerk van Waspik-Boven gaat dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag een grootscheepse kren tenbollenactie houden. Jong-Neder- land en het K.M.G. uit deze paro chie gaan n.l. in september a.s. het tweede lustrum vieren, hetgeen zon der de steun van de bevolking niet te verwezenlijken is. DUIVENSPORT De Reisduif te Waspik, uitslag Noyon: H. Boons 1, 4, 7; A. A. de Wit 2, 5; M. Bax 3; G. Kemmeren 6; B. Kuyten 8; Dré de Wit 9; Gebr. Selders 10. Uitslag St. Denis: Dré de Wit 1; B. Verduyn 2, 8; P. v. d. Elshout 3, 4; A. A. de Wit 5; B. Nerings 6; S. Selders 10; B. Kuyten 7; M. J. van Dongen 9. P.V. „Waspik", uitslag St. Ghis- lain: J. Timmers 1. 6, 8; Th. Smits 2, 9; C. d, Rooy 3, 11; J. Gommers 4; P. de Graauw 5, 10, 13; D. Lan- germans 7; A. v. Tilborgh 12; P. v. d. Mosselaar 14; Ant. Smits 15. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagmiddag heeft de heer A. Klijn heel wat handen mo gen drukken. Hij herdacht toen het heugelijke feit dat hij 40 jaar werk zaam was bij het Waalwijkse automo bielbedrijf Waveem N.V. De heer Klijn is hier werkzaam als procuratie houder, in welke funktie hij voor be drijf en cliënt veel betekent. De direktie van Waveem liet dit jubileum, mede gezien de grote toe wijding, werklust en ijver, die de heer Klijn al deze jaren voor het bedrijf heeft getoond, niet zondermeer voor bij gaan. Vrijdagmiddag vond ten hui ze van de heer Klijn een intieme hul diging plaats. De heer v. Baal bracht namens de direktie van Waveem dank voor al het gene dat hij in de afgelo pen 40 jaar voor het bedrijf gedaan heeft. „Dat is geen gemakkelijke op gave, want in die vier decennia heeft U zich een accuraat en kundig man getoond, die in 1928 als afgestudeer de student van de Handelsschool de rechterhand van de direktie werd. U bent een gedienstig medewerker die hoog staat aangeschreven, zowel bij de direktie als bij de klanten. We kunnen U zien als een met het bedrijf vergroeide figuur aan wie we veel dank verschuldig zijn", aldus de heer Van Baal. Hij drukte die dank niet alleen in woorden uit, maar bood de heer Klijn een fraaie Engelse klok aan en een geschenk onder couvert. Mevrouw Klijn verraste hij op bloe men. Nadat alle aanwezigen een heil dronk op de heer en mevrouw Klijn hadden uitgebracht bleef men nog enige tijd in intieme kring bijeen. Van half vier tot vijf uur volgde een druk bezochte receptie in Hotel Verwiel. Behalve vertegenwoordigers uit de automobielindustrie kwamen tiental len klanten, met wie de jubilerende procuratiehouder nauw kontakt heeft onderhouden, de heer Klijn felicite ren. Hierbij werden hem vele ge schenken aangeboden. De heer A. van Baal feliciteert de jubilerende procuratiehouder de heer A. Klijn. Links de andere mede-directeur, van Waveem, de heer F. v. Baal De Waalwijkse handbalvereniging Tachos ontvangt 't a.s. weekend haar sportvrienden uit Unna. Voor de eer ste maal zullen de heren van Schwarz- Gelb 07 hier in Waalwijk deelnemen aan een vriendschappelijk tournooi, dat Tachos ter gelegenheid van dit bezoek georganiseerd heeft. Daar de competitie-indeling in Duitsland an ders is dan hier, zullen de Duitsers iets beter ingespeeld zijn dan de an dere teams, daar bij ons de kompe titie nog niet is begonnen. Als training heeft Tachos de vorige week in Kerkrade deelgenomen aan een toernooi met de senioren teams en het eerste team van de junioren. Het was belangrijk voor Tachos dat er door de drie teams goed werd ge speeld na zo'n lange rustperiode en de inzet van alle teams was goed. Tachos speelde op dit toernooi in een te hoge poule. De opzet hiervan is een gedegen training voor de komen de kompetitie. Desondanks verover den zij toch een derde plaats. Tevens mocht 't eerste herenteam van Tachos uit handen van de wethouder van sportzaken van de stad Kerkrade de sportiviteitsbeker in ontvangst nemen. Vrijdag a.s. traint Tachos nog in de sporthal van 20.30 tot 22.00 uur. Dit om de tegenstanders goed partij te kunnen geven. De deelnemende teams zijn: Schwarz-Gelb 07 uit Unna Duitsland E.V.V. uit Rijen Havoss uit Oss Tachos uit Waalwijk. Het wedstrijdprogramma is als volgt: 14.00-14.30 u. E.V.V. - Havoss 14.35-15.05 u. Tachos - Unna 07 15.10-15.40 u. Havoss - Tachos 15.45-16.15 u. Tachos Havoss 16.20-16.50 u. E.V.V.-Unna 07 16.55-17.25 u. Tachos - E.V.V. 17.30-18.00 u. Havoss Unna 07 De wedstrijden zullen worden ge speeld in de Waalwijkse sporthal op zaterdagmiddag 24 augustus. - De hulpactie voor Biafra heeft tot dusverre 9.200.000 opgebracht. - Een Nederlandse chauffeur raakte door de gladheid in het Duitse Glabech van het wegdek met zijn tankauto van de weg op het trot toir en doodde 3 kinderen, terwijl een vrouw en een kind licht wer den gewond. Afgelopen zaterdag werden op de terreinen van de v.v. Baardwijk de voorronden verspeeld voor 't kam pioenschap van Noord-Brabant van het Bedrijfs- en Zomeravondvoet bal. Uitslagen Bedrijfsvoetbal: poule C: DeurneGemert 00 SomerenGemert 21 AstenSomeren 02 GemertAsten 21 DeurneSomeren 00 AstenDeurne 23 Someren kampioen Poule D: HelmondZevenbergen 01 WaalwijkHelmond 12 ZevenbergenOosterhout 11 VeghelZevenbergen 00 VeghelHelmond 00 HelmondOosterhout 13 VeghelWaalwijk 00 WaalwijkOosterhout 30 OosterhoutVeghel 02 ZevenbergenWaalwijk 20 Zevenbergen kampioen Uitslagen Zomeravond voetbal: GemertBerghem 01 EindhovenBerghem 10 EindhovenGemert 00 BerghemOosterhout 00 GemertOosterhout 01 OosterhoutEindhoven 00 Kampioen Eindhoven (penalties). Ondanks het minder goede weer is het toch een goed tournooi ge worden. Beek en Donk, dat in bei de afdelingen niet verscheen, stuur de het programma danig in de war. Maar na enig passen en meten werd de organisatie en wedstrijd indeling volgens een nieuw schema afgewerkt. De organisatie zij alle hulde. Een woord van beterschap nog aan speler v. d. Heuvel van het Van Haren-team, die in verband met een mogelijke beenbreuk voor onderzoek naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Een grote Vrije- Expressie Manifestatie staat voor de deur. Op het laatste weekend van september organiseert de Stich ting Jeugdbelangen deze manifes tatie in de voormalige Luxor-bio scoop op de hoek Grotestraat-Put straat. De voorzitter van de Stichting, de heer De Waal, deed hierover vrijdagmiddag bij de opening van de fototentoonstelling Medium in 't Terpgebouw mededelingen. Men wil in Luxor wat waardevols gaan brengen. „Jeugdbelangen" wil de jeugd en de volwassenen in een ge zellige sfeer laten werken met klei, met steen, met verf etc. Op deze wijze wil men de inwoners van Waalwijk laten ondervinden, door zelf werken en kijken, wat vrije expressie is. Er zal onder bekwame leiding kunnen worden gewerkt. De Stichting Jeugdbelangen heeft nog meer plannen. In samenwer king met het Comité Zorgenkind wil men de geestelijk gehandicapte jeugd een avond per week in hef Terpgebouw onderbrengen. Voor de toekomst denkt men ook aan clubs voor volwassenen die 's avonds be paalde hobby's kunnen beoefenen. Een andere aktiviteit is het ont moetingscentrum voor de Werken de Jeugd van Waalwijk, dat wordt gevestigd in een van de vertrekken van het voormalige ziekenhuis. Het ziekentriduum, dat jaarlijks te Waalwijk gehouden wordt, vond ditmaal plaats in de Bcrnadette- kerk. Tot op lieden gebeurde dit steeds in het Teresiaklooster, maar door het vertrek van de zusters naar het nieuwe ziekenhuis, diende een ander onderkomen te worden gezocht. De 38 zieken en verdere helpers en helpsters zijn geestdriftig over dit experiment. Thuis werd door de deelnemers het ontbijt gebruikt. In de kerk van de H. Bernadette werd een H. Mis opgedragen, terwijl ook verder de gehele dag in de kerk werd doorgebracht. Door rector v. Dijk, oud-deken van Nijmegen, werden verscheidene conferenties gehouden. Door Mevr. Hamers-Leijsten werd een dank woord uitgesproken namens de zie ken. Er werd aan het slot van de drie dagen nog een rondrit door Waalwijk gemaakt, waarbij de laat ste bezienswaardigheden, zoals het nieuwe ziekenhuis, het bejaarden centrum „Antoniushof" en de nieu we haven werden bezichtigd. Het experiment is zeker voor herhaling vatbaar. Een met vier oud-internationals versterkt Waspik gaf zaterdagavond de eerste klasser Veerse Boys goed partij. Het kwartet dat zich deze avond met 't blauw-wit van „Was pik" liet tooien, bestond uit de ver dedigers Roel Wiersma en Kees Kuys en de aanvallers Kees Ver munt en Leo Canjels. Vooral Ver munt en Wiersma speelden enthou siast en met grote inzet. Het was daarom jammer dat laatstgenoemde zich vlak voor rust wegens een knieblessure moest laten vervangen. Bij dit ongelukje scoorde v. d. Broek van Veerse Boys uit een pass van Zijlmans, maar het doelpunt werd afgekeurd. Tien minuten eer der verzuimde Waspik de leiding te nemen toen Kees Smits een elf meter-trap door de doeiman gestopt zag. Veerse Boys kwam nog voor rust aan de leiding door een gran diose misgreep van Kees Kuys in de 43e minuut. Ad v. d. Broek pro fiteerde hiervan; 10. Vijf minuten na de hervatting schoot Jan Broe ders in. uit een voorzet van Paul Smits. De doelman van de bezoe kers werkte de bal terug in 't veld, waarop Canjels opnieuw inschoot. De lat bracht nog even redding, maar met een simpele kopstoot van Canjels verdween de terugspringen de bal in het net; 11. Kort hierop kogelde de oud-NAC-er hoog over toen hij een actie, door Vermunt in. geleid en gedirigeerd, moest afron den, maar toen Willy Vervoort hem in de 65e minuut lanceerde, kon het eenvoudig niet mis; 21. Veerse Boys verhoogde hierop het tempo, waardoor Waspik veelvuldiger in moeilijkheden kwam. Schipperen van Veerse Boys trof vanaf links de roos, 22, waarop Zijlmans, na een misser van Paul Smits, de bezoe kers aan een 23 voorsprong hielp. In de laatste minuut kwam Waspik toch nog aan een gelijk spel, toen Vervoort uit een pass van Canjels inkogelde; 33. Door het slechte weer woonden „slechts" 500 bezoe kers de wedstrijd bij. In Alicante (Spanje) zijn bij een ontploffing in 'n speelgoedfabriek 28 mensen gedood. Een Egyptisch vliegtuig is nabij Cyprus in zee gestort. Alle 37 passagiers en 4 bemanningsleden zijn verdronken. In Japan zijn meer dan 100 toe risten omgekomen, toen twee auto bussen door een aardbeving in een rivier terecht kwamen. Dit weekeinde zijn er in ons land 12 doden op de weg te betreuren. De toestand van ex-president Ei senhower is uiterst kritiek.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3