Zo vlogen de duiven Comité-bejaardenreis Kaatsheuvel koos W. Pepping tot voorzitter Biet te vertrouwen LAATSTE BEMTS SPREEKVAARDIGHEID m NA 20 JAAR HARD COMMUNISME WAS DE GEEST VAN VRIJHEID BLIJVEN LEVEN DIT JMA NAAR OVERLOOK EN GROESBEEK Gistingsproces Collecte instituut RHETORICAVisstraat9 00^ P0 u ,0 50 3 3 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 11 Russen zagen eigen vrüje keus toch als tè gevaarlijk Wanhoop Leugen BEiksem-aktie Stichting De Werft in Kaatshuvel Bejaarden uit Loon op Zand maakten uitstapje Vlijmen Inschrijving levering van huisbrandolie ïn Waalwijk J. Tuerlings werd ere-voorzitier Club Memphis Gold start zondag met tweede seizoen Van 26 augustus tot 7 september in Waalwijk collecte kankerbestrijding Kon. Wilhlmina Fonds Een bezetting uit angst Russische troepen hebben - samen met die uit de trouive sateüieilanden - nu toch Tsjechoslowakije bezet, iets wat ze al veel eerder hadden kun nen doen, maar toen nalieten. Dit duidt er op dat over het besluit tot bezetting een groot geharrewar vooraf moet zijn gegaan, ivaarvan de die pere konsekwenties pas later zullen blijken. Aan het oprukken der Sowjet- armee ging een onverwachte vergadering vooraf van het centraal comité der Russische partij en het lijkt logisch dat daarop de voorstanders van een harde lijn de overhand hebben gekregen. Met gevolgen die voor de hele wereld ernstig kunnen zijn. Immers: hoe men het wendt of keert, dit is een breuk met de overeenkomsten van Cierna én Bratislawa, waarop Rusland, Oost-Duitsland, Polen, Hongarije en Bulgarije - de bezetters van nu - plechtig vaststelden dat elk land het recht had zijn eigen wegen naar het socialisme te kiezen. De meeste Nederlanders hebben 't bericht over de bezetting van Tsjecho- Slowakije lakoniek opgevat. Het som bere nieuws moge dan wel onver wachts zijn gekomen, vroeg of laat dreigde er toch wel een ingreep. Het Kremlin zou immers nooit hebben ge tolereerd, dat een lid van het Pact van Warschau zo ver zou gaan met de liberalisering en zijn vrijheids drang, dat het verder naar het westen zou zijn afgedreven. Duidelijk bleek evenwel, welke waarde kan worden gehecht aan af spraken en overeenkomsten, zoals die kort geleden zijn gemaakt in Cierna en Bratislawa. Zij zijn als in Hitiers tijd door de dictatoriale leiders van Rusland, Polen, O.-Duitsland, Hon garije en Bulgarije verscheurd als on beduidende vodjes papier. Daarmee is de 'sfeer van kameraadschap' tus sen de communisten op schrijnende manier getekend. Wij kunnen onze conclusies trek ken en onze houding ten opzichte van dit dictatoriale communisme bepalen, voor zover die nog niet duidelijk be paald was. Wij leren er weer duide lijk uit, dat dit soort communisten be slist geen enkele consideratie zal heb ben met zijn tegenstanders. Welke belofte dergelijke communisten ons ook ooit zullen doen, wij zullen en kunnen er nooit vertrouwen in mogen stellen. - Uit de verwarde berichten die Ne- dertand vanuit Tsjeclio-Slowakije bereiken blijkt dat er in Praag mo menteel zware gevechten worden geleverd in de straten. Een zieken huis zou in brand staan. In het land zouden naar schatting 250- duizend militairen zijn. Alleen in Praag bevinden zich 500 tanks. Gisteravond waren er 25 doden en 200 gewonden. - Vanuit Rusland schijnen extra troepenversterkingen aangevoerd te worden. - De Sowjet-Unie beschuldigt par tijleider Dubcek (die is gearres teerd) van verraad aan het com munisme. - De Minister van Buitenlandse Za ken, Jiri Hajek, die op vakantie in Zuid-Slavië was, is naar Neiv York vertrokken. De toeristen die Tsjecho-Slowakije willen verlaten kunnen dat ongehinderd doen. - In de winkels in Praag dreigt voedselgebrek. - Van een eventuele mobilisatie in Roemenië is niets naders bekend. - Vanmiddag is er in Tsjecho-Slo wakije een algemene staking van 'n uur geweest uit protest tegen de bezetting. Circa 10.000 perso nen hebben Russische militairen uitgejouwd. - De Russen hebben de Tsjechische ministers een ultimatum tot van avond gesteld. Dan moet een anti- Dubcek-bewind zijn gevormd, an ders zal de bezetter zelf een rege ring vormen. Overal in de wereld wordt gepro testeerd tegen de Russische inval in Tsjecho-Slowakije. Ook de Neder landse regering en politieke partijen hebben hun afschuw van het gebeu ren uitgesproken. De ambassades van1 de Oost-Europese landen in Den Haag staan onder bescherming van jolitie en marechaussee. - De 21-jarige Turk, die bij de ge wurgde vrouw van 72 jaar te Mil inwoonde heeft tenslotte bekend de misdaad te hebben gepleegd. - De actie voor Biafra heeft meer dan 11 miljoen gulden opgebracht. - Z.H. de Paus is vanochtend per vliegtuig naar het Eucharistisch congres in Bogota vertrokken. - Bij de bouw van een nieuwe fa briek voor Hoogovens in Velzen zijn 3 mannen van een hoogte van 25 meter gevallen en gedood. Bij nader inzien hebben de Russen die eigen vrije keus toch als te ge vaarlijk gezien. Dat moet inhouden dat soepeler denkende Russische lei ders, zoals Podgorny, in de Russische partijtop een nederlaag hebben gele den tegenover de harde-lijnaanhan- gers, de haviken, zoals waarschijnlijk Brezjnew. Het is een aanduiding dat de interne splijting in de gelederen van de communistische machthebbers dieper snijdt dan veelal tot de bui- tenivereld doordringt. Er steekt ook iets van wanhoop in, want het is niet in te denken dat de vergaderaars in het Kremlin niet over wogen hebben welke indruk het mili tair ingrijpen moest hebben. In de internationale politiek betekent het immers dat van de ontspanning tussen oost en west op deze manier niet veel mee terecht kan komen. Die ontspan ning was zich nu aan het uitkristal liseren in e enaantal verdragen, bij voorbeeld ten aanzien van de ver spreiding van kernwapens. Nu de Russen duidelijk hebben ge toond met welke minachting ze zelfs akkoorden in socialistische kring bre ken, kunnen ze niet verwachten dat de niet-communistische wereld nog veel geeft voor een belofte van het Kremlin. In dat opzicht luidt de Rus sische bezetting een terugkeer in naar de stalinistische tijden van wederzijds wantrouwen, die zijn uitdrukking vond in wat de koude oorlog wordt genoemd. Daar komt dan bij dat met name de West-Europese communisti sche partijen zonder noemenswaardi ge uitzonderingen eensgezind het ex periment van Dubcek toejuichte. Dat zijn de partijen die de Russen dit na jaar in Moskou bijeen hopen te bren gen voor een grote conferentie waar op o.m. een eensgezind politieke lijn wordt uitgestippeld ook ten aanzien van het doctrinair geschil met de Chi nezen. Die conferentie kunnen de Russen nu ook wel vergeten: ze heb ben nu immers getoond dat het hun minder om overeenstemming gaat dan wel om dwang. De Tsechen kan men misschien die dwang opleggen, partijen buiten het blok niet. De ideologische versnippe ring van 't wereldcommunisme wordt op deze manier gestimuleerd, met waarschijnlijk een toenemende oriën tatie op vrijbuiters als Tito en Castro, mogelijk zelfs op de Chinezen. Het is een prestigeverlies voor de Russen waaraan zeker niet ieder in het Krem lin van harte heeft meegewerkt. Daar komt dan nog bij dat de stem van Praag door de radio ver is uit gedragen in de hele communistische wereld. Door troepen te sturen kan de Russische leiding wel een eind maken aan de ontwikkeling naar meer huma nitaire vrijheid in Tsjechoslowakije, maar de invloed van de daar uitge dragen ideeën beknot men daarmee niet, integendeel. Juist het adverte ren, zoals nu gebeurt, dat het commu nisme a la Moskou slechts in stand gehouden kan worden door de macht van de troepen is intern de slechts mogelijke reclame. Aan de oppervlak te mag dan de rust nu groter lijken dan ooit tevoren, het gistingproces daaronder wordt slechts versneld. Ongetwijfeld zullen mannen als Podgorny deze overwegingen die te gen militair ingrijpen pleiten, naar voren hebben gebracht op de Mos- kouse plenum-vergadering die aan de bezetting vooraf gingen. De vraag is nu hoe lang zij zelf nog stevig in de regerings- en partijtop zullen zitten nu ze tegenover de haviken een ne derlaag hebben geleden. Een algeme ne verscherping van de communisti sche regimes ligt wel in de rede nu. Dat Dubcek niet geprobeerd heeft militair verzet te bieden tegen de be zetting was slechts verstandig. Niet alleen dat het alleen maar was uit gedraaid op een bloedvergieten zon der resultaat, maar bovendien had een dergelijk gevecht als het ware achter af de rechtvaardiging geleverd voor het ingrijpen van de legers van het Warschau-pakt. Dubcek heeft slechts alom duidelijk laten horen dat het Russische excuur - gehandeld op verzoek van Tsechische leiders (No- votny?) - een regelrechte leugen is. Alles was de bezettingsmacht nu ver ordineert, onder lijdelijk verzet van de Tsjechen, blijft daardoor precies wat het is: een ongevraagd én ongewet tigd ingrijpen in binnenlandse Tsje chische zaken. Daarin moet het griezelige zitten voor de Russische leiders. Het aan de macht komen van Dubcek liet zien dat na twintig jaar hard communis me bij de bevolking - en dan juist zelfs bij de jongeren die zelf haast niets dan communisme hadden mee gemaakt - de geest van vrijheid was blijven leven. Het gebeuren van nu kan die geest alleen maar sterker in het bewustzijn van de Tsjechen in prenten. En wat moeten de Russen dan? Bezetten ten eeuwige dage? Ook in die zijn lijkt het Moskouse besluit er een waarin domme wanhoop een grotere invloed heeft gehad dan nch- tere werkelijkheidszin. Het bestuur van de stichting ,,De Werft" te Kaatsheuvel hield woens dagavond een bliksem-actie in ver band met haar plannen tot realisering van een gemeenschapshuis aan de Hoofdstraat te Kaatsheuvel, welke overigens in een vergevorderd stadi um verkeren. Wil men echter aanspraak kunnen maken op de finantiële medewerking van overheidswege, dan zal het be stuur van ,,De Werft" eerst zelf moe ten zorgen dat er 'n zeker bedrag op tafel komt. In verband daarmede wor den er o.a. al 'n hele tijd regelmatig inzamelingen gehouden van oud pa pier, afvalstoffen enz. In dit kader werd er woensdagavond 'n bliksem actie gehouden met 'n geluidswagen, waarbij de ingezetenen werden opge wekt bloemen te kopen om daarmede de plannen van ,,De Werft" te steu nen. Diverse jongelui en ook ouderen verleenden hierbij hun medewerking. Deze actie van enkele uren werd voor het actieve bestuur 'n groot succes, want het netto-opbrengst bedroeg niet minder dan f500, - Het ligt in de bedoeling in september opnieuw een dergelijke actie te houden. Dinsdag 20 aug. had de Bond het jaarlijks uitstapje. Om negen uur wa ren alle deelnemers aanwezig en goed 9 uur vertrokken we naar Nijmegen met een kleine onderbreking in de buurt van Grave. De stemming onder de deelnemers was uitstekend. Het weer werkte daartoe gelukkig mee. Een zachte morgenzon overgoot de nog onge- maaide akkers, waardoor het land schap een vriendelijk aanzien kreeg. Bij aankomst op Henricus te Nijme gen vormden zich enkele groepen en begon een rondwandeling over het terrein van het Instituut. Hier en daar werden afdelingen wat nader be keken o.a. de mooie turnzaal en het prachtige instructiebad. Na de rondwandeling werd in de cantine het lunchpakket gebruikt. Vervolgens werd de reis voortgezet naar Arnhem en de mooie omgeving. Door een kleine stagnatie moest het WEDVLUCHTEN „DE ZWALUW' De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield zondag 18 augustus een wedvlucht vanuit Diest, België; afstand 79 km. De uitslag is als volgt: Th. Stupers 1 8; Fr. v. Bokhoven en Zn. 2 22; W. v. Osch 3 18; J. de Vaan 4 9 10 14 20 24 28 29 30 33 47 54; Fr. Lie- bregts 5 16; P. Wijkmans 6; L. Parijs 7; H. Maas 11; N. J. v. Osch 12; W. Franken 13 44 52; J. v. d. Dungen 15 34 35; M. de Laat 17 21 25; H. Oosterwaal 19; H. v. d. Wiel 23 37 48; Hanny v. d. Dungen 26 38; Th. v. Esdonk 27; L. Parijs 31 32; Sj. v. d. Wiel 36 51; J. Beekmans 39; H. de Vaan 40 41 45; M. Laros 42; Van Lies hout Parijs 43 55; A. v. d. Heuvel 46 49; Hecsbcen Meesters 50 56; L. Klerkx 53. Zaterdag wedvlucht van „De Zwaluw" vanuit Orleans, Frankrijk; afstand 484 km. Do duiven zijn reeds woensdag ingekorfd. De duiven worden zaterdagmorgen gelost. Dit is de grootste derby-vlucht der junio ren. Zondag wedvlucht van 'De Zwaluw' van uit Geldenaken, Belgic; afstand 111 km. Inkorven zaterdagmorgen vanaf half 10 in café Ant. Klerks. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag wedvlucht van „De Reisduif" vanuit Corbeil, Frankrijk; afstand 380 km. Inkorven vrijdagavond in café H. Boom- v. d. Wiel. Uitslag apenbare inschrijving gehouden op 21-8-1968 voor de levering van huis brandolie I. Het eerste bedrag is incl. O.B. en accijns, het tweede bedrag is excl. O.B. en accijns. SHELL - J. P. Snijders Zonen N.V., Oosterhout H.B.O. 12,65 7,60 H.B.O. 11,95 6,90 A. Coppens N.V., Waalwijk H.B.O. f 12,90 7,85 H.B.O. 12,70 7,35 Esso Nederland N.V. H.B.O. 13,85 8,80 H.B.O. 13,35 8,30 N.V. A. M. v. d. Heyden, Olie-import, Cruygenstraat 15, Erp H.B.O. 13,10 8,05 H.B.O. 12,50 7,45 Smctsérs Oliehandel, Ooirschot - Sprang - Capclle H.B.O. 13,35 8,30 H.B.O. 12,85 7,80 Aral Nederland, 's-Gravenhage H.B.O. 13,15 8,10 H.B.O. 12,70 7,65 De gunning is aangehouden. - De bierbrouwerij ,,De Drie. Hoef ijzers" te Breda, die het bekende Breda-bier fabriceert, is overgeno men door een der grootste Euro pese drankenconcerns Allied Bre weries in Engeland voor een be drag van ca. 65 miljoen gulden. Dit grote concern heeft eerder al de „Oranjeboom" te Rotterdam overgenomen. Breda-bier zal zijn werkzaamheden onder de bestaan de leiding, organisatie, activiteiten en eigen merken voortzetten; maar gaan wel samenwerken om sterker te staan tegen de nationale en in ternationale concurrentie. Het concern omvat over de gehele wereld 35.000 werknemers. - De Siamese tweeling uit Prinsen beek is gestorven. reisplan enigszins gewijzigd worden. Via „Westerbouwing" reden we te rug naar Loon op Zand waar een di ner klaar stond in zaal Concordia dat uitstekend in de smaak viel. Met een gezellig samenzijn werd de dag be sloten en rond tien uur gingen de deelnemers voldaan huiswaarts. ufcie Op de vergadering van het comité dat jaarlijks de bejaardenreis organi seert werden de eerste besprekingen gehouden voor de septemberreis a.s. De heer Tuerlings, die 18 achtereen volgende jaren de organisatie geleid heeft, bleef bij zijn besluit het vorig jaar genomen, om de leiding in an dere handen te geven. De heer W. Pepping werd als voorzitter benoemd, terwijl de heer Tuerlings het ere-voor- zitterschap werd aangeboden. Er werd een beroep op hem ge daan zijn medewerking te blijven ge ven, waar zijn ervaring niet gemist kan worden. In eerste instantie werd besloten een trip naar Kevelaer te ma ken, onoverkomelijke grensmoeilijk- heden woren oorzaak, dat dit plan losgelaten moest worden. Daarvoor in de plaats is een reis naar Overloon, het bekende oorlogsmuseum-plaatsje vastgesteld. Daar zal gepauseerd wor den en iets worden gebruikt om dan door te reizen naar Groesbeek bij Nijmegen, waar een koffietafel wordt besproken om daarna over de Graaf- seweg door Den Bosch naar de laat ste pleisterplaats 'De Ster' in Nieuw- kuijk te rijden voor een gezellig laat ste uurjte. Als datum is bepaald dins dag 17 september. Zoals de laatste jaren, zal getracht worden met een enveloppe-actie de nodige gelden bij een te krijgen. In de huis-aan-huis verspreide cir culaire ingevoegd in het Weekjour- naal wordt een enveloppe bijgevoegd, waarin de burgerij haar bijdrage kan deponeren. Waar de totaalkosten het vorig jaar beduidend meer bedroeg dan f. 3.000, - wordt verwacht, dat Kaatsheuvel ook nu weer zal laten blijken, dat het sympathiseert met dit jaarlijks gezellig middagje, dat de (van onze verslaggever) WAALWIJK Het tweede seizoen van Club Memphis Gold staat voor de deur. Zondagavond opent deze sociëteit in haar home, bar Hertog Jan aan de Grotestraat in Waal wijk, met e engroots bal. De vroed schap van Memphis Gold heeft de vakantieweken benut om inspiraties op te doen bij hun collegae in Bel gië. Hier is men, voor wat inrich ting, belichting, maar vooral mu ziek betreft, wel wat wijzer gewor den. De organisatoren hebben gemeend in het komende seizoen niet alleen rithme and blues, maar ook muziek uit het populaire genre ten gehore te moeten brengen, om zo te vol doen aan de wensen van haar le den. Vorig jaar schreven reeds 200 jongeren in als lid. In september ondergaat „Memphis Gold" tussen de soosbedrij ven door, een grondige verandering. Zo zal een eigen entree worden gereali seerd. Inmiddels heeft men ook de beschikking gekregen over een au tomatische luchtvaria, zodat wisse lend met sterk en zwak licht kan worden gewerkt. Het platenassorti- ment omvat momenteel zo'n 120 120 singles en 30 LP's, waaronder de nieuwste buitenlandse aanwin sten, zoals Etta James, Arthur Con- ley, Booker and the M.G.'s en vele anderen. Memphis Gold draai in augustus nog op zondagavond 25 en vrijdag avond 30. In september is de club iedere zaterdagavond geopend. oudjes wordt aangeboden. Waar het ophalen der enveloppen door de be jaarden zelf gebleken is een groot succes te zijn, doet het comité in de circulaire een beroep op de bejaarden om zich hiervoor weer beschikbaar te stellen, terwijl tevens gerekend wordt op particulieren, verenigingen, instel lingen en bedrijven, die door een storting op de Boerenleenbank ten gunste van het comité, hun sympathie willen laten blijken. Ongetwijfeld wordt ook dit jaar de bejaardenreis- actie weer een succes. Door het comité Waalwijk van 't Koningin Wilhelmina Fonds voorde Kankerbestrijding, zal in de perio de van 26 augustus t/m 7 septem ber a.s. in onze gemeente een huis collecte via bijdragezakjes worden gehouden voor de kanker bestrijding. Uit dit fonds worden jaarlijks grote bedragen geput om de volks ziekte „Kanker" met alle ter be schikking staande middelen te be strijden. Speciale aandacht vraagt het co mité voor Z.E. B. Roolvink, minis ter van Sociale Zaken en Volksge zondheid, die zich via de Stichting Socutera op woensdag 28 augustus a.s. van 20.30 tot 20.35 uur tot het Nederlandse volk zal wenden met een woord van aanbeveling voor deze belangrijke geldinzameling. Het plaatselijk comité doet ook dit jaar weer een dringend beroep op de Waalwijkse bevolking om het uiterst belangrijke werk van het Koningin Wilhelmina Fonds daad werkelijk te steunen door de col lecte, te houden door genoemd co mité, ruim te gedenken. Het is ons aller plicht. Het Waalwijks comité van het Koningin Wilhelmina Fonds bestaat uit de volgende personen: de dames: A. Bernards, G. C. W. van Boven, H. M. Dercksen, J. M. Duyvelaar, H. Smits, A. M. A. Stee- mers, A. J. M. Verhulst, A. Wies man en de heren J. L. Cové en J. A. Timmerman. AVANTI-TOERNOOI IN DRUNEN L. VAN DRUNEN-BEKER VOOR H.C.G. Het zevende handbal toernooi van Avan- ti, dat zondag in Drunen gehouden werd is door de regen gestoord. De 700 deelne mers die aan dit handbaltoernooi zouden deelnemen hebben geen kans gekregen om hun sport te beoefenen. De enorme regen val veegde de spelers van het veld en maak te het overigens prima sportveld onbespeel baar. Om negen uur hadden deskundigen het sportveld nog goedgekeurd, maar toen rond 10 uur de 6pelers stonden aangetreden had den onbarhartige regenvlagen het gehele terrein blank gezet en onbespeelbaar ge maakt. iDt stelde de organisatoren, die iets dergelijks niet hadden kunnen voorzien voor een enorme opgave. Een spoedberaad met de leiders van de ploegen had tot resultaat dat men besloot de wedstrijden toch te laten doorgaan met het nemen van strafworpen. Ook dat was de meeste niet vergund en meermalen moest ook dit worden onder broken, waardoor geregeld het schema van de wedstrijdleiding in gedrang kwam. Het zevende handbal-toernooi zal in de annalen van Avanti vermeld worden als 'n ramp-toernooi, waarvan men dank zij im provisatie van heeft gemaakt wat er van te maken was. De Louis van Druncn-beker werd tenslotte toegekend aan H.C.G., die zich volgens de mening van de wedstrijd leiding het sportiefste had gedragen. De prijzen werden uitgereikt door de heer Van de Pol, voorzitter van Avanti. Droog was het 's-avonds in ieder geval op de zeer ge slaagde dansavond, het verbroederingsfeest van de handballers. Over de "NOODZAKELIJKHEID" van het volgen van een mondelinge leergang behoeven wij tegenwoordig niet meer te discussiëren. Door de toenemende automatisering, de steeds groter wordende mechanisering en de totale structuurveranderingen in het politieke, culturele, kerkelijke en universitaire leven is het meer dan ooit een gebiedende eis dat iedere man of vrouw - wil hij/zij niet op de achtergrond geraken, maar juist een blijvende voorsprong op anderen behouden - zich een goede spreek vaardigheid en een beter uitdrukkingsvermogen leert eigen maken. In de vakorganisaties, grote en kleine bedrijven, verenigingen, kantoren, middenstands zaken enz., blijkt dat een grote positieve instelling onontbeerlijk is. Men moet nu eenmaal aan een goede spreekvaardigheid kunnen voldoen, wil men met succes in het maatschappe lijk leven slagen. Ook U kunt dit verwezenlijken, want weer wordt U de gelegenheid geboden om in Uw om geving door een viermaandelijkse avondcursus (1 les per week) tijdens de wintermaanden o.l.v. goed getrainde en ervaren docenten Uw spreekangst, nervositeit, verlegenheid en alle andere bekende psychische remmingen te overwinnen. Nu de laatste jaren vcoral via Pers, Radio en T.V. op overtuigende wijze is gemanifesteerd, dat de mondelinge lessen van Rhetorica goed zijn en op verantwoorde wijze worden gegeven, nodigen wij alle dames er heren, die van het bovenstaande overtuigd zijn, gaarne uit om eens één van onze instructielessen te gaan >vjt/onen te Waalwijk op maandag 26 en donderdag 29 augustus in Hotel De Twee Kolommen, Grotestraat 279. Tilburg op dinsdag 27 augustus in Hotel Piet Mulders, Spoor- laan 422. Tilburg op vrijdae 30 augustus in Restaurant Voskens, Heuvel 5. Tijdens of na afloop van deze eerste les kunt u zich bij een positieve beslissing als cursist(e) laten inschrijven. TOEGANG VRIJ AANVANG 8 uur n.m.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 11