waalwrjkse en lanqstRaatse couRSnt Nieuwe SuperMart Albert Heijn in Irenestraat aanwinst voor Waalwijk M. Kogels onderscheiden met ere-medaille O.N. in zilver Mode koningen van Parijs brengen weinig revolutionaire lijnen alle MOGELIJKE ARTIKELEN IN 770 m2 VERKOOPRUIMTE Zelfstudie VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1968 89e JAARGANG No. 70 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2ct.inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30+10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 P P- P°st 4>25 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 KaatsheuvelDr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167- Telegram-adres „ECHO' 01 albert hfii (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdagmorgen heeft het winkelend publiek van Waalwijk kennis kunnen maken met de nieuwe SuperMart van Albert Heijn aan de Irenestraat. Hier is een modern ivinkelgebouw verrezen met 770 m2 verkoopruimte, waarin alle denkbare artikelen verkrijgbaar zijn. De nieuive SuperMart betekende het verdwijnen van de zelfbedienings zaak op de markt. Dit gebouw is voor gemeentelijke uitbreidingsplannen bestemd. Voor het publiek zijn er deze week veel attracties. Voor de jeugd was er woensdag de kindershow Hoera daar is Heintje". Burgem. Teijssen opende nieuwbouw Aan de opening van deze 90ste A.H.-SuperMart ging dinsdagmiddag een drukbezochte receptie vooraf. Van gemeente-zijde was grote be langstelling. Burgemeester J. Teijs- sen met echtgenote, de wethouders, raadsleden, gemeentesecretaris mr J. Kuypers, de direkteur Gem. Werken J. Kobben, kwamen de direktie van Albert Heijn gelukwensen. Een dub bel feest was het voor architekten- bureau E. Groosman N.V. en Dura's Aannemingsbedrijfbeiden uit Rot terdam, die de 25e SuperMart voor Albert Heijn bouwden. Vooral de belangstelling van het gemeentebestuur noemde de heer G. J. Heijn, lid van de Raad van Be stuur van Albert Heyn N.V. in Zaan dam, hartverwarmend. De heer Heyn was tevreden met de nieuwbouw, waarmee men volgens hem in Waal wijk goed voor de dag kwam. Ideaal voor het „winkel-kopen" vond de heer Heijn het eigen parkeerterrein vcor 120 auto's, terwijl ook het nabij gelegen Vredesplein veel mogelijkhe den biedt. Een speciaal woord richtte hij tot de 'jubilerende' combinatie architekt- aannemer. Ook de bedrijfsleider C. Adriaanse, die aan het hoofd van een staf van 45 personeelsleden komt, werd niet vergeten. Verruiming Burgemeester J. Teijssen zei blij te zijn met de verruiming van het winkelarsenaal in de stad, waarbij hij dan ook vooral dacht aan Waalwijk als woongemeente. Daarbij is een goed winkelarsenaal onontbeerlijk. De burgemeester ging ook in op de onderhandelingen die tussen de di rektie van A.H. en het gemeentebe stuur waren gevoerd. Met de tot standkoming van de nieuwe Super- Mart is het gemeentebestuur, aldus de heer Teijssen, bijzonder verheugd. In de nieuwe zaak is een verkoop ruimte van totaal 770 m2. Behalve het uitgebreide assortiment levens middelen kan men er terecht voor groenten en fruit (waarvoor een apar te bewerkingsafdeling met moderne machines is), brood en gebak, delika- tessen, vacuum verpakte vleeswaren, vers vlees, drogisterij artikelen, bol- en en zaden, verpakte bloemen, pockets en tijdschriften. De vlees-af deling wordt bevoorraad uit eigen slagerij waar 4 vakbekwame slagers voor de bewerking zorgdragen. Service Ter bevordering van een vlotte af handeling staan 5 grote afrekenkas- Sa s 0Pgesteld, die van een dubbele bediening zijn voorzien. Lang wach ten is dus niet nodig. Voor de inna me van emballage is een apart loket, zodat niet met lege flessen etc. ge sjouwd behoeft te worden. De paden tussen de verkoopstands zijn royaal. Een grote drukte, zoals woensdag al het geval was, kan gemakkelijk ver werkt worden. Alles is overzichtelijk opgesteld en ziet er door de voort durende zorg van het personeel ver zorgd en fris uit. Ook in Waalwijk is Albert Heijn met de Voordeel Penning Aktie van start gegaan. Iedere week zijn er dan sensationele aanbiedingen die in een advertentie in De Echo van het Zui den worden bekend gemaakt. Daar naast worden natuurlijk de PMC-ze- gels verstrekt. Voor de openingsweek zijn er speciale aanbiedingen, waar over men in de nieuwe SuperMart al les kan vinden. Openingstijden De zaak, dagelijks van 8 tot 18 u. geopend, behalve op maandagmor gen, wanneer voor deze zaak 'n ver plichte sluiting geldt. Op vrijdag avond is de SuperMart van Albert Heijn bovendien tot 21.00 uur ge opend. Zonder enige overdrijving kan gerust gesteld worden dat deze nieu we zaak voor het winkelend publiek van Waalwijk en omgeving een grote aanwinst is. 40 JAAR IN DIENST BIJ SCHOENFABRIEK H. GREVE ZN. IN WAALWIJK (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Bijzonder veel lof en ivaardering kreeg woensdagmorgen de heer M. Kogels (54) toegezwaaid door de direktie van Schoenfabriek H. Greve Zn. De heer Kogels werd toen in het Gemeenschapshuis in Baardwijk gefêteerd in verband met zijn 40-jarig dienst jubileum. Ook burgemeester J. Teijssen gaf acte de presence. Hij kwam de jubiluris de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op spelden. groot Als modelieur vakman Dat de heer Kogels grote verdien sten voor dit Baardivijkse bedrijf heeft bleek wel uit de toespraak van direkteur H. Greve. „Veertig jaar is geen kleinigheid. Een dergelijke pe riode haalt men alleen maar als er van beide zijde overeenstemming is. Toen U 40 jaar geleden bij ons in dienst kwam, als af gestudeerde van de Drunense Vakschool deed U zich direkt kennen als een vakman. Een man die zich in het bedrijf verder wilde bekwamen" De heer Greve stelde dat iedere werknemer voor zijn eigen kansen kan en moet werken. „Als een jongen zich bij een bedrijf meldt en vraagt wat hij kan bereiken houdt ik hem altijd de uitspraak van Napoleon voor: „Iedere soldaat heeft de maar schalksstaf in zijn eigen ransel". De ze uitspraak geldt ook voor het be drijfsleven. Als men bereid is er voor te werken kunnen fraaie resultaten behaald worden. Vroeger besefte men dat volkomen", aldus de heer Greve, die de ondernemingslust van de jubi laris schetste. Naast het werk in het bedrijf ging de heer Kogels lesnemen in het ma ken van patronen en ging zich ver der bekwamen bij de Avondteken- school. Zelfs wist hij een boekhoud- diploma te verwerven. Dit tekent de ondernemingslust van de nu 40-jari- ge jubilaris. „In ons bedrijf heeft U als modelleur geen gemakkelijke taak. We hebben nooit naar een groot massa-bedrijf gestreefd, doch tracht- Tsjecho-SSowakije in Tweede Kamer DEN HAAG De Tweede Ka mer heeft heftig geprotesteerd tegen de Russische inval. Het debat werd geopend door premier De Jong, die een historisch overzicht gaf. De mi nister-president merkte verder op dat door de Russische troepenbewegin gen in Midden-Europa het labiele evenwicht verstoord dreigde te raken. De woordvoerders van alle partijen veroordeelden het Russische optre den. Mr Biesheuvel zei nu te weten dat de politiek van het Kremlin geen verandering heeft ondergaan. De communist Bakker merkte op dat de Sovjet-Unie samenspeelt met de Ver enigde Staten. Van gemeenschappe lijke akties ziet de CPN af. Een mo tie van afkeuring en bezorgdheid, die Mr Biesheuvel indiende werd met al gemene stemmen aangenomen. Al leen de communisten waren tegen. - Het congres van de Slowaakse partij heeft besloten Dubcek het volle vertrouwen te blijven geven. - In Tsjecho-Slowakije is de toe stand nog uiterst gespannen. De Russische pers waarschuwt Dub cek maatregelen te nemen om het compromis uit te voeren. Opnieuw worden bedreigingen geuit tegen Roemenië. ten produkten van kwaliteit en af werking te maken. Dat heeft ons be drijf groot gemaakt en geeft ook alle vertrouwen voor de toekomst", aldus direkteur Greve, die er ook op wees dat het bedrijf als een van de eerste schoenfabrieken in Europa, 18 jaar geleden, de moccasins op de markt bracht, een nu nog veel gevraagd produkt. Als dank voor de 40-jarige arbeid in het bedrijf, waarbij de heer Kogels steeds bereid was bij te sprin gen daar waar nodig, bood de heer Greve hem een geschenk onder cou vert aan. Mevrouw Kogels verraste hij op een boeket bloemen. Onderscheiding Burgemeester Teijssen zei uit de woorden van de direktie begrepen te hebben dat men grote waardering voor de jubilaris had, door zijn per soonlijkheid en groot vakmanschap. „U bent meegegroeid in het bedrijf en nu een van degenen waarop het bedrijf staat kan maken. Door eigen studie bent u een vakman geworden, die aanzien heeft gegeven aan het produkt dat door de fabriek op de markt wordt gebracht. U bent een man met een hart voor de produkten waarop het bedrijf is gebaseerd. Deze hulde moet U dan ook wat zeggen. Men is trots op U. Vandaag is het een ware feestdag en de herinnering aan deze dag zal groot blijven als ik U mag meedelen dat het H.M. de Koningin U heeft behaagd te onder scheiden met de ere-medaille in zil ver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, aldus burgemeester Teijssen. Dat de heer Kogels ook bij 't per soneel een graag gezien werker en collega is bleek wel uit de woorden van de heer L. Treffers, die namens het gehele personeel de jubilaris een glas-servies aanbood en mevr. Kogels met een mooie plant verraste. Nadat een heildronk op de jubilaris en zijn gezin was uitgebracht dankte de heer Kogels voor de grootse hulde die hem was gebracht. DRUK BEZOCHTE SHOW VAN MODEHUIS VAN DIJK IN LIDO WAALWIJK - Afgelopen maandagavond, dinsdagmiddag en dinsdag avond hield modehuis Van Dijk een grootse modeshow in het Lido te Waalwijk. Aan publieke belangstelling heeft het zeker niet ontbroken, als men bedenkt, dat reeds enige tijd, voordat de shows zouden worden gehouden, alle plaatsen reeds waren bezet. Hier alleen is weer gebleken, dat modehuis Van Dijk zijn cliënten uit Waalwijk en omgeving heeft, maar dat van heinde en verre, van Noord-Holland tot Limburg gasten aanwezig geweest zijn om een van de shows bij te wonen. Burgemeester Teijssen speldt de heer Kogels de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. Rechts: direkteur H. Greve. Roklengte blijft toch gehandhaafd De mode-koningen van Parijs bren gen dit jaar weinig revolutionaire lij nen, een gevolg van het feit, dat de Haute Couture van weleer, ivelke een voorrecht was van weinige vrou wen, meer en meer tot een couture in betaalbare prijsklassen is gewor den. Ondanks vele geruchten over de maxi-look blijkt de roklengte gehand haafd. Zowel bij japonnen als man tels krijgt de taille opnieuw accent door brede centuurs met vaak ivijde ruime rokken. Nappa leder is een ge wilde garnering voor de japonnen en de dieux pièces voor het wintersei zoen. Desarbe Parijs het in chique kleuren volledig aangepast aan de kleur van de stof. (Japon met jasje van Jetty en een japon van Son ja). Colin Glascoe uit Londen heeft wildieren garnering o.a. verwerkt op glenchek en flanel. Een nieuwe mo de-accent bij de japonnen is de V- hals. Daardoor was een come-back van de overgooiers mogelijk. In het sportieve zijn hier tweed en flannel favoriet. Tweed komt vooral voor in alle kleuren grijs. Alles is met veel nerts en bever afgewerkt. De japon nen zijn ook in de grijze tinten, ter wijl in het meer geklede genre zwart de boventoon voert, met hier en daar wit. De style is vooral door de Engel sen overgenomen van de Fransen. Jersey Jersey heeft zich een plaats ver overd door zijn talloze mogelijkheden qua dessin en materiaal, terwijl de pasvorm onder alle omstandigheden perfect is. Ook voor de volslanke fi guren. Italië bracht 'n onvergetelijk mooie breimode in zeer aparte kleur combinaties. Van Jean Cordier is het jersey-ensemble, een lange pantalon met jasje, ideaal voor in huis te dra gen. De belangrijkste kleuren voor het aanstaande seizoen kunnen wel worden genoemd grijs, variërend van anthraciet tot bijna wit, donkerbruin en olijfgroen in alle nuances. Vooral voor de cocktailjaponnen koos men zwart, eventueel met flonkerende ac cessoires. De modellen van Balmain, Parijs en Blanes, Londen die getoond werden, waren van een geraffineerde schoonheid. De mantel-mode heeft verrassende accenten. Vooral in het jeugdige genre zeer slank aandoende model len. Favoriete stoffen de chique dia gonaal whipcords in zwart, anthra ciet en donkerbruin, vaak gegarneerd met koperen accessoires. De jeugd, zo kan men wel stellen heeft zijn eigen mode-interpretatie. Niet alleen bij de jeugd is dit het geval, maar ze ker ook bij de iets ouderen. De spe cialisten hebben hier ontegenzegge lijk een eigen stijl ingebracht. Socio logisch gezien kan men stellen, dat dit normaliter pas in onze moderne tijd. Vooral ook in de show kwam dit tot uiting. Jassen In het damesgenre zijn de fantasie- tweeds van vooraanstaande stof ont werpers uit Parijs favoriet. Dit was te zien in een jas, die Jetty droeg, een Moreau tweed met nappa garne ring op de zakken. Van Antonelli Rome is de anthraciet mantel met me talen en nappa ceintuur. Echt Haute Coutury is ook de mantel van Bal main, die voorzien is van een af- knoopbare capuchon met nerts ban deau afgezet. Louis Feraud is het, die deze stof, Franse zwart-witte couturestof tot een zeer chique slank- makende mantel maakte. Bont is zoals reeds gezegd zeer geliefd dit najaar. Bont is op tweed en Shetland alles in vele combinaties. Dit geldt ook voor de mantelcos- tuums, waarbij voor het komende sei zoen het sportieve type met bont de boventoon voert, terwijl Coco Cha nel geheel nieuwe stoffen koos voor het beroemde Chanel-kostuum. In de bonneterie heeft men bovendien de tendens naar separates, dat wil zeg gen, combinaties van pullovers met rokken, alles in aangepaste kleuren, die afgestemd zijn op de kopers. Engelachtig Geshowd werd er door Sonja, Mette, Eva, Jetty en- Wilma, terwijl de jongste, Annemieke, veel succes oogstte met haar engelachtig avond toilet en de zaal tot verrukking bracht. Als lady-speaker trad op Maggy Sierenberg. De muzikale be geleiding aan het hammondorgel ver zorgde Nol Kok. Een pluim verdien de bovendien Maison van der Sanden, dat de show van de juiste modelhoe- den voorzag. Al met al waren het voor de zeer talrijke dames zeer in teressante shows, die een duidelijk bee'd gaven van de wintermode '68. Sprang-Capelle Drunen Opgericht 1878 2002 GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING ZIEKENVERVOER In de vrijdagavond te houden openbare vergadering van de gemeenteraad van Sprang-Capelle zal ondermeer worden be slist omtrent de deelneming aan een ge meenschappelijke regeling voor gewonden- en ziekenvervoerdienst mei de gemeenten Drunen, 's Gravenmoer, Heusden, Loon op Zand, Waalwijk en Waspik. Bij totstand koming van een rayonale regeling als hier bedoeld voor 1 januari a.s. verleend de piovincie een subsidie van f. 30.000, - terwijl de kosten voor de deelnemende ge meenten ca. 1,— per inwoner zullen be dragen. TERREINVERLICHTING V.V. SSC B. en W. van Sprang-Capelle stellen voor op verzoek van de voetbalvereniging SSC medewerking te verlenen om te komen tot verlichting van haar terrein aan de Bern- hardstraat, opdat de training van de 170 leden tellende vereniging ook in de avond uren zal kunnen geschieden. B. en W. stel len de raad voor de vereniging een Tente- loze lening te verstrekken van f. 10.000,-, af te lossen in 5 jaar, .e beginnen i" 1973. Ce verimging zal de overige kosten, ruim 11.000.- uit eigen middelen bekostigen. Een ander belangrijk voorstel behelst de aankoop van grond van 't waterschap 'Het Zuiderafwateringskanaal' voor de aanleg van een speelveld voor de voetbalverenigin gen HNC en Wit-Zwart. DOKTERSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur. uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter v. d. Wouw. WANDELCLUB Vrijdagavond zal in de zaal van café P. Klerks een oprichtingsvergadering worden gehouden voor een wandelclub. In Drunen werden reeds enkele malen wandeltochten georganiseerd waarvoor zeer veel belang stelling bestond. Dit heeft de sportraad doen besluiten om het initiatief te nemen tot de oprichting van een wandelclub. Bij deze oprichtingsavond worden allen, die belang stelling hebben voor deze club, uitgenodigd. Een vertegenwoordiger van de Nederlandse Wandelbond zal aanwezig zijn om toelich ting te geven.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 13