Sprang Capelle akkoord met regionale gewonden- en ziekenvervoerdienst Raad van Drunen akkoord met tal van onderwijsvoorzieningen Bruidsparen uit Midden te past bij «Ja, ik Brabant AMI 6 Zanddonk Autobedrijf c.v. TERREINVERLICHTING voor ssc SPORTTERREIN BIJ ULO-SCHOOL TILBURGSE SCHOUWBURG IR SEPTEMBER IR BRUILOFTSSEEER 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 3 Breedvoerige discus sie in gemeenteraad SSC-terrein Derde speelveld HNC en Wit-Zwart A. en J. MULDERS WAALWIJK Nieuw rioolgemaal voor plan Vennen Oost en West Nieuw rioolgemaal Sportterrein Gewonden- en ziekenvervoer stadsgewest in Twee speciale avonden voor bruidsparen Ook „jonge" A.O.W.-ers Sprang De agenda voor de vergadering van de gemeenteraad van Sprang- Capelle van j.l. vrijdagavond, bevat te enkele punten die aanleiding ga ven tot breedvoerige discussie. Zo 't voorstel tot vaststelleng van een gemeenschappelijke regeling gewon, den- en ziekenvervoerdienst. Nadat de voorzitter, burgem. M. v. Prooijen het punt nog nader had toegelicht en daarbij had meege deeld dat wanneer de wens daartoe leefde, ook het Land van Heusden en Altena later nog tot de regeling zou kunnen toetreden en men niet gebonden was aan een ziekenhuis, maar dat een patiënt die zulks wenste eventueel zelfs naar Amster dam, Utrecht of Groningen zou kun nen worden vervoerd, vroeg de heer Rijken of bij een eventueel ongeluk 't slachtoffer kon worden vervoerd zonder dat een geneesheer aanwezig is. De voorzitter antwoordde daarop dat de ambulancewagens naast de chauffeur door twee verplegers zul len worden bemand, die deskundig zijn. De heer Heij vroeg echter of bij een ongeval eerst een dokter moet constateren of een patiënt opgeno men dient te worden, voor 't slacht offer wordt vervoerd. Hij meende dat hieraan in Waalwijk b.v. streng de hand wordt gehouden en het slachtoffer dus blijft liggen tot een dokter aanwezig is. De voorz. meen de dat zulks in principe toch wel nodig is, maar zegt toe dat dit punt in het bestuur nog onder ogen ge zien zal worden. Hij meent ook dat in ernstige gevallen onmiddellijk de ambulancewagen dient te komen als die opgeroepen wordt, want hij is het met de heer Heij eens dat het doel van de regeling is mensenle vens te sparen. Het lang liggen van het slachtoffer vindt de voorz. ook erger dan dat een wagen eens voor niets rijdt. Waar op de begroting ook 'n post voorkomt voor mobilofoon-installa tie, meent de heer De Bie dat de politie toch ook de ambulancewa gen kan oproepen. De heer Kuijsten informeerde eveneens hierover en zei dat ook elders dit geval speelde, want hij had gelezen dat in Doetin- chem besloten was dat de ambulan cewagen, wanneer die opgeroepen wordt, altijd komt. Hij vroeg ook waar het eventueel slachtoffer heen gebracht wordt als de patiënt niet bekend is, waarop de voorzitter ant woordde, dat deze dan naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis zou wor den vervoerd en dan later steeds toch nog naar een ander ziekenhuis kon worden vervoerd, wanneer die zulks wenste. De heer Vos vond het getal van 1800 vervoeren, dat in het pre-ad- vies genoemd word, een reëel getal en berekende dat dit 5 vervoeren per dag zou worden en het perso neel dus slechts 18 minuten per dag werk had. Al is een mensenleven meer waard dan de hoge kosten van deze dienst, meende hij toch dat 't gebied te klein was. De voorzitter meende dat als een dienst effectief werkt, men nooit het geld voor ogen moet hebben. Het is daarbij, zoals wethouder Vos terecht opmerkte, evenals bij de brandweer. Maar het bestuur had er ook reeds over ge sproken het ambulancepersoneel in de wachttijd zinvol bezig te houden, waarmee ook bij de opzet van de begroting is rekening gehouden. De heer De Vos zou toch graag zien dat kosten en lasten meer in overeen stemming gebracht zouden kunnen worden, waarop de voorz. zei, dat het er veel toe doet waar de patiënt vandaan komt en waar hij heen ver voerd moet worden, wat Utrecht of Groningen zou kunnen zijn, terwijl bij de opzet er van uitgegaan is dat b.v. ook het Land van Heusden en Altena zou kunnen aansluiten. De heer De Vries was het ten dele wel met de heer De Vos eens, want de kosten moeten uiteindelijk door de belastingbetalers betaald worden. Hij vertelt daarbij dat hij eens zag hoe vier mensen van Rijks waterstaat samen twee kruiwagens zand aan de waterkant neergooiden op een hele middag. Op een opmerking van de heer Rijken dat het hier gaat om men senlevens te redden, zei de heer De Vries, dat het ook gaat om de pro ductiviteit van de mensen die in de dienst werken. De voorz. zei, het personeel moet er zijn, maar men moet bekijken of voor hen tijdens de wachttijd werk te vinden is. Boven dien kan worden overwogen of sa menwerking met andere rayons mogelijk is. Bovendien is nu ook nog niet vast te stellen hoe het zal gaan. De heer Kuijsten zag de regeling als eerste resultaat van het stads gewest, wat de voorzitter beaamde, maar, zei hij, de praktijk zal moe ten uitwijzen hoe het moet gaan. De heer Dekkers wilde het voor stel wel ondersteunen, maar voelde wel enigszins voor de zienswijze van de heer De Vos, dat het personeel van de dienst een zg. „bruin" leven kreeg en hij hoopte dat het bestuur zich daarvan bewust zou zijn en hiervoor een oplossing zou weten te vinden. De voorzitter zegde toe, een en ander in het bestuur wederom te zullen bekijken, waarna het voor stel met algemene stemmen werd aangenomen. Ook het voorstel tot het verlenen van een renteloos voorschot aan de voetbalvereniging SSC, lokte enige discussie uit. Nadat de voorzitter had meegedeeld dat B. en W. had den gemeend deze kosten niet voor rekening van de gemeente te moe ten nemen, maar als renteloos voor schot in vijf-jaarlijkse aflossing, zo dat de gemeente dus toch een be hoorlijke bijdrage aan rente geeft, meende de heer Heij te moeten wij zen op de hoge kosten per licht mast, meer dan 2000.maar de voorz. deelde mee dat de begroting was gemaakt door Philips en de masten met lampen enz. inderdaad zo hoog waren, waarbij de vereni ging aan arbeid zoveel mogelijk zelf wil doen. De heer Dekkers vroeg of bij de beoordeling van de begroting toch zeker de technische dienst van de gemeente is ingeschakeld, waarop de voorz. bevestigend antwoordde, maar wilde wel bij de voorwaarden opnemen dat, mochten de kosten lager zijn, de lening eveneens even redig kleiner zou worden. De heer De Vos had persoonlijk het bedrag wel als subsidie willen geven. De actieve en passieve re creatie die de vereniging biedt, wordt hoger als men aan training doet en het voorstel behelst acco- modatieverbetering op een terrein van de gemeente en dan vindt hij het al flink van de vereniging om 11.000.bij elkaar te brengen. De voorzitter was het echter niet hele maal met hem eens en meende dat ook de financiële positie van de ge meente in het oog moet worden ge houden, terwijl met de mogelijk heid rekening gehouden moet wor den dat ook andere verenigingen met zo'n verzoek kunnen komen en de verenigingen in een andere po sitie zijn gekomen door de opbrengst van hun kantine. De heer Genuit ging volkomen met het voorstel accoord en was blij dat het college het zo had opgelost. Hij prees de vereniging, die ook zelf wilde meewerken. Ook de heren Dekkers en Heij stonden geheel ach ter deze oplossing. De laatste zei, dat de verenigingen zelf het zo be doelen en niet steeds de hand wil len ophouden en bij de gemeente komen, maar zelf iets willen doen. Hij vond het fijn dat de accomoda- tie van de verenigingen na een tien tal jaren zo verbeterd is en vond 't fantastisch dat de verenigingen zelf het zo stellen. De heer Dekkers meende dat de opstallen op de terreinen echter geen waarde hebben als er geen verenigingen zijn, waarop de voorz. opmerkte dat de opstallen een aan zienlijke investering voor de ge meente hebben betekend, waarop we trots kunnen zijn en ook de ver enigingen trots zijn. Met de aante kening dat de heer Rijken geacht wenste te worden te hebben tegen gestemd, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij het voorstel tot aankoop van grond van het waterschap „Het Zui derafwateringskanaal" voor de aan leg van een derde speelveld voor HNC en Wit-Zwart, vroeg de heer De Vos of onderzocht was of de grond geschikt was voor speelveld, waarop de voorz. zei dat de grond dezelfde was als waarop de bestaan de speelvelden liggen en er geen betere in het hele dorp is, terwijl men toch ook niet op een andere plaats dit derde speelveld kan aan leggen. Naar aanleiding van een vraag van de heer De Vries omtrent de toegangsweg tot het terrein, zegt de voorz. dat het publiek mogelijk over de naast het terrein bestaande zand weg zou kunnen worden toegelaten, terwijl hij met de heer De Vries van mening is dat in de naaste toe komst een parkeergelegenheid nodig is, waartoe in een volgende verga dering een voorstel zal worden ge daan. Op een vraag van de heer Heij of het niet beter was voor de ver enigingen elk een veld aan te leg gen omdat het anders touwtrekken NU 35 P.K. motor. Top van 123 km./uur Vraagt informatie en proefrit bij: Zandonkweg 2, Waalwijk Tel. 04160 - 3321 BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CIIR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan- Besoyensestraat 3. geopend or donderdag van 7.15-8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbibliotheek: Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u. zou worden tussen de verenigingen, zei de voorzitter dat de verenigin gen niet gelijk een thuiswedstrijd hebben en men met een gezamen lijk derde veld wel geholpen was en alles nu eenmaal niet tegelijk kan. De overige agenda-punten waren vrijwel hamerstukken. Bij de ope ning deelde de voorzitter mee, dat de heer Winkelman met kennisge ving afwezig was wegens vakantie en heette hij de heer Genuit wel kom, die na zijn ziekte weer her steld aanwezig was. Notulen en in gekomen stukken werden goedge keurd en voor kennisgeving aange nomen, terwijl als hoofdleidster van de openbare kleuterschool in vaste dienst wejd benoemd mej. C. J. Sie gers, die reeds als tijdelijk hoofd- leidstet zeer goed had voldaan, zo als de voorzitter zei. Aangegaan werden rekening-courant-overeen komsten met de Stichting voor de ontwikkeling van de tuinbouw en met de Algemene Bank Nederland N.V. Garantie werd verleend als bedoeld in art. 63 van de Woning wet, terwijl grond en opstallen ver kocht werd aan de heer A. W. de Jong. Tot slot werden de begro tingswijzigingen goedgekeurd, waar na sluiting. De raad der gemeente Drunen, vrijdag in openbare vergadering bijeen, nam verschillende belangrijke besluiten. Voorf. 33.430,- werd aan credieten verstrekt aan het onderwijs, terwijl in principe het besluit werd genomen om medewerking te verlenen bij de totstandkoming van een nieuwe kleuterschool in Br aken-W est. De kwestie auto-vergoeding werd aanleiding tot een nog al diepgaand gesprek over wie en wanneer auto vergoeding wordt verleend. De stichting Levensschool en Mater Amabilis- school kregen toestemming om in rekening courant een crediet op te nemen tot resp. 20.000 en 10.000 gulden. Voor een groot aantal particuliere bouwers werd rente en aflossing gegarandeerd. Er werd grond verkocht in de verschillende uitbreidingsplannen. Er werd goedkeuring verleend om over te gaan tot de aankoop van een nieuwe veegmachine, kosten 42.000, - Er werd een crediet van 725.000, - beschikbaar gesteld voor de aanleg van een nieuw rioolgemaal voor Vennen-Oost en Vennen- West, terwijl voor aanleg van Sportterrein voor de ULO-school, ver fraaiing van deze omgeving 'en aanleg van een speelweide langs de Kas tanjelaan f. 55.600, - beschikbaar werd gesteld. Bij de behandeling van de ver schillende posten voor het onderwijs sprak de voorzitter er zijn vreugde over uit dat men er dit jaar weer in geslaagd was om steeds groeiende stroom van kinderen op te kunnen vangen. Diverse verrijdbare school lokalen, welke tot op heden dienst hebben gedaan voor de ULO, konden nu zij vrij kwamen, onmiddellijk wor den gebruikt voor de kleuterscholen. De heer Van Lammeren, voorzitter van de stichting Schoolbelangen bleef aandacht vragen voor het ruimte-pro bleem. In Br aken-W est heeft men verschillende kleuters moeten afwij zen omdat er geen ruimte meer was. De stichting van een 3-klassige school in deze wijk is in voorberei ding en wordt straks een urgente zaak. De raad nam dan ook een prin cipe besluit om hieraan medewerking te verlenen, terwijl de voorzitter nog eens onderschreef dat het gemeente bestuur alles zal doen wat mogelijk is om hier snelheid te betrachten. Met name wat de kwestie financiering be trof zag de voorzitter moeilijkheden. De heer Van Lammeren dacht alweer verder en sprak over een kleuter school in Vennen-Oost, waar straks in eerste aanvang ca. 1300 mensen zouden gaan wonen. Goedgekeurd werden de credieten voor inrichting van een derde lokaal Joannes Boscoschool te Elshout 5.150, - Inrichting een mobiel lokaal Prot.-Chr. kleuterschool, Pr. Bernhardstraat 5.010,-. Inrich ting van twee mobiele lokalen van de kleuterschool in Braken-West 11.395,-. Voorzieningen aan de Wilhelminaschool 3.152,-. Aan koop meubilair Paulusschool 11.088 gulden. Aanschaf van leermiddelen ULO-school 2.474, - en 2.821,-. De raad verleende voor de aanleg van een nieuw rioolgemaal het bo vengenoemde bedrag. Dit gemaal is bestemd voor het zuidelijke deel van Drunen. Op vragen van de heer De Kruif deelde de directeur van ge meentewerken, de heer Horsten, me de dat nadat het nieuwe gemaal ge reed is en het oude gemaal voor Drunen-noord enigszins wordt ont last, het mogelijk is om ook Elshout op het gemaal-noord aan te sluiten. Het nieuwe gemaal in zuid is in principe hetzelfde als het gemaal in noord. Bij de behandeling van dit punt kwam ook het punt vloeivelden ter sprake. Men is er van doordron gen dat de kwestie vloeivelden slechts een nood-oplossing is maar een nood oplossing welke nog wel enkele jaren zal duren. De aanleg van een water zuiveringsinstallatie waarvan reeds studie is gemaakt zal een bedrag vra gen van ruim 2 miljoen. Voor het beoefenen van de bui tensporten is een plan ontworpen. Dit plan omvat de aanleg van een sport- veldje van 30 x 57 meter, rondom voorzien van 'n afrastering van 1.20 m. hoog, terwijl het tevens de bedoe ling is de afrastering aan de kant van de Cederstraat te verlengen. Dit laat ste om te voorkomen dat de speel plaats 's avonds een openbare speel plaats gaat worden. De totale kosten bedragen 39.400, Voor de aan leg van een sportveldje was reeds ge raamd 16.400,- zodat een ver hoogd crediet nodig is van 23.000. Tegelijk met dit plan is een ontwerp gemaakt voor een openbaar speelter rein ten behoeve van de jeugd. In dit plan is opgenomen een voetbal veldje en een speelhoek van de klei neren, inclusief een zandbak en wat speelmateriaal. Deze speelhoek wordt door een afrastering afgescheiden van de sloot. De totale kosten van dit plan worden geraamd op 27.800 gulden. Naast het uitwerken van voornoem de plannen nabij de Mavoschool werd tevens aandacht geschonken aan een parkeermogelijkheid nabij de nieuwe school kosten 4.800, - gulden, totaal voor alle voorzieningen 55.600, - Aan de hand van tekeningen schetste de directeur gemeentewerken de si tuatie de raad verleende haar goed keuring waarbij de heer Nass de op merking maakte dat de parkeergele genheid niet doelmatig genoeg was aangelegd. De voorzitter beloofde deze zaak te zullen onderzoeken. In het programma van de eerste maand van het prille theaterseizoen 1968/1969 het negende speelseizoen van de Tilburgse Stadsschouw burg is een belangrijke plaats ingeruimd voor de charmante en unieke musical „Ja, ik wil"! Met deze musical wordt op zaterdag 14 september a.s. het schouwburgseizoen ingezet. Na afloop van de eer ste voorstelling is er in het Studio-theater een „Theaterbal", dat voor alle bezoekers van deze voorstelling toegankelijk is. Tot en met donderdag 26 september a.s. wordt elke avond deze musi cal, waarin Ann et Nieuwenhuijsen en Eric Schneider sinds 1 januari 1968 Nederland veroverd hebben, gespeeld. De raad verleende ook haar goed keuring aan de gemeenschappelijke regeling voor gewonden- en zieken vervoer. Kosten 0,80 per inwoner. De heer Van Lammeren merkte op dat een dergelijke regeling alleen maar kan worden toegejuicht maar dat er speciaal op de nieuwe Lang- straatweg in geval van een ongeluk geen enkele mogelijkheid is om de hulpverlenende instanties te waar schuwen. Men rijdt als het ware door een verlaten gebied en voor telefoon verbinding is men aangewezen op particulieren wat in de nacht en avond grote bezwaren met zich mee kan brengen. Bij alle goede zaken die ons de nieuwe Langstraatweg brengt heeft men daaraan waarschijn- De schouwburgdirectie wil van deze seizoenopening met een musi cal een traditie maken. Het vorige theaterseizoen werd geopend met „Anatevka", terwijl voor het sei zoen 1969/1970 reeds onderhande lingen worden gevoerd voor een openingserie van de musical „De Man van la Mancha". Schouwburgdirecteur Leo N. de Brabander heeft het plan opgevat om ter gelegenheid van de opening van het theaterseizoen een aantal bruidsparen uit te nodigen als gast van de schouwburg en van de voor stellingen van „Ja, ik wil" bij te wonen. Alle bruidsparen die trou wen in de periode van 15 augustus tot en met 14 september 1968 ont vangen een schriftelijke uitnodiging. Mocht men deze uitnodiging niet ontvangen, dan is toezending van de aankondigingskaart aan de admini stratie van de Stadsschouwburg vol doende. Na ontvangst van deze kaart, wordt door de Stadsschouw burg een uitnodiging gezonden, waarin alle gegevens vermeld zijn. Ook de bruidsparen die in de plaat sen wonen waar verkoopadressen gevestigd zijn, komen voor een der gelijke uitnodiging in aanmerking, lijk niet gedacht. En tenslotte wat heeft men aan een mooie gemeen schappelijke regeling als in geval van een ongeval de instanties niet direct gewaarschuwd kunnen worden. De voorzitter had voor deze opmerking begrip en beloofde deze zaak in het stadsgewest aanhangig te zullen ma ken. De kwestie autotoelage 500, - voor de ambtenaren welke hun auto geregeld binnen de gemeente moeten gebruiken werd goedgekeurd al lie ten enkele leden hun bezorgdheid horen en hoopte men dat straks niet alle ambtenaren onder deze regeling zouden vallen. Goedgekeurd werd ook het garanderen van rente en af lossing voor een groot aantal parti culiere bouwers, totaal 21. Op voor stel van B. en W. werd besloten om de beslissing hierover te delegeren naar B. en W. De raad zou hierover later dan mededeling krijgen. Dit om de zaken snel te kunnen afhandelen. Het onteigeningsplan Vennen-Oost, Braken-Oost en Braken-West werd vastgesteld. Er was een bezwaar schrift ontvangen van de heer C. H. v. Loon, Grotestraat 200. De voor zitter hoopte dat men ook in dit ge val zoals in het verleden al meer was gebeurd tot een minnelijke schikking zou kunnen komen. De heer v. Hel- voirt vroeg voor deze zaken alle aan dacht. Het bezwaarschrift werd ver worpen. derhalve bruidsparen uit: Alphen, Baarle-Nassau, Berkel, Boxtel, Don gen, Drunen, Enschot, Geertruiden- berg, Gilze, Goirle, 's-Gravenmoer, Haaren, Helvoirt, Heusden, Hilva- renbeek, Kaatsheuvel, Lage-Mierde, Loon op Zand, Middelbeers, Moer gestel, Oirschot, Oisterwijk, Ooster hout, Riel, Rijen, Udenhout, Vlij men, Vught, Waalwijk, Waspik en Turnhout. Mocht de aanmelding van bruids paren te groot zijn, dan zal door de schouwburgdirectie een loting wor den gehouden. Op twee speciale avonden worden de bruidsparen verwacht. Verder heeft de schouwburgdirec tie besloten ook diegene, die in de periode van 15 augustus tot en met 26 september hun 12%-, 25-, 40-, 50- of 60-jarig huwelijksfeest vieren, uit te nodigen, eveneens als gast van de schouwburg een voorstelling van „Ja, ik wil" bij te wonen. Op dinsdag 17 september a.s. wor de de koperen bruidsparen ver wacht, op woensdag 18 september de bruidsparen die hun zilveren feest vieren, op donderdag 19 sep tember de bruidsparen die 40 jaar getrouwd zijn en op maandag 23 september de bruidsparen die hun 50- of 60-jarig bruiloftsfeest vieren. Voor elke voorstelling komen maximaal 50 bruidsparen in aan merking. Aanmelding kan schrifte lijk geschieden bij de administratie van de Stadsschouwburg, Louis Bouwmeesterplein 1, Tilburg. Deze aanbieding geldteveneens voor de bruidsparen die in de be treffende periode hun feest vieren en woonachtig zijn in de hierboven genoemde gemeenten rond Tilburg. De schouwburgdirecteur heeft voor woensdag 25 en donderdag 26 september a.s. telkens een aantal plaatsen gereserveerd voor de echt paren, die in de periode van 15 aug. tot en met september a.s. A.O.W. gaan ontvangen, omdat de man 65 jaar geworden is. Ook deze echtpa ren, afkomstig uit Tilburg en om geving, dienen zich schriftelijk te melden tot de administratie van de Stadsschouwburg. GEREF. KERK De bejaarden van de Geref. Kerk te Sprang werd j.l. zaterdag door de diaconie een uitstapje aangeboden. Om half tien werd via Udenhout naar de „IJzeren Man" in Vught gereden waar koffie gedronken werd, waarna de fusiladeplaats aldaar werd bezocht. De reis ging verder door mooie streken via St. Michiels Gestel naar Schijn- del, waar in hotel „De Zwaan" van een streken via St. Michiels-Gestel naar Schijn- tijd genoeglijk te hebben doorgebracht, ging het vandaar over Boxtel in de richting Oisterwijk, waar in „De Jonge Hertog" thee werd gebruikt, waarna het over Loon op Zand weer naar huis ging. Om 5 uur arriveerde 't gezelschap voldaan in Sprang.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 3