Vlijmense Boys en Longa gelijkwaardige .tegenstanders Debut van Sprang in 2e klas brengt niet gewenste resultaat VOETBALUITSLA GEM Roosendaal kent geen pardon tegen Baardwijk: 8-3 Mobiel schoollokaal van de Herman Jozefschool in Kaatsheuvel Rond de raad van Drunen Zo vlogen de duiven 6 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 7 Wandeltocht door Fellenoord in Drunen Sprang-Capelle Capelle Vlijmen Loon op Zand Wijziging subsidie regeling jeugdwerk Verhuur fabrieks gebouwen Loon op Zand Veel Waalwijkers naar Tilburgse Stadsschouwburg Comité Waalwijk Kon. Wilhelmina Fonds viert eerste lustrum Zondag 1 sept. speelden de Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Longa in Tilburg. De Boys kwamen met een gewijzigd elftal in het veld, dat maar liefst met 5 nieuwe spelers uitkwam, tegenover 't elftal van het vorig seizoen. In het begin van de strijd was te merken dat de spelers n0? niet op elkaar ingespeeld wa ren' het plaatsen was niet te best. Ook Longa gaf geen groots spel te zien. De strijd ging gelijk op, met beide partijen om beurten in de aanval. Na 20 minuten spelen kwamen de Boys er iets beter in, maar in de voorhoede ontbrak nog een afwer ken Ekels gaf enkele goede schoten, maar vonden geen succes. Ook v. d. Burg kon de juiste richting niet vinden. Longa deed het niet veel béter en zo verstreek de eerste helft met weinig verrassende momenten. Na de rust startten de Boys wat beter; de voorhoede werd goed aan het werk gezet, maar de afwerking was er nog niet. Longa zag het ge vaar in en wist het spel even te verplaatsen. Een goed schot van de rechtsbuiten werd door doelman Vos goed gekeerd. Nu ging Vlijmen weer ten aanval en Longa werd op eigen helft teruggedrongen. Links achter v. Zon stond op het midden veld, waar hij een mooie pass kreeg, gaf een goed schot op doel, dat de ver uit het doel gekomen doelman van Longa verrastte; de bal ging hoog over de doelman heen in het doel; 01. De vele Boys-supporters kregen moed, maar was niet van lange duur. De bal kwam bij de linksbuiten van Longa; deze gaf 'n scherpe voorzet, waarbij de bal door de midvoor werd opgevangen en op zijn beurt verrassend inschoot; 11. Beide ploegen spanden zich nog in voor het winnende doelpunt. Longa kreeg hiervoor nog de beste kans, maar vrij voor doel staande, schoot een van haar spelers naast. Zo ein digde deze ontmoeting dus met een 11 gelijke stand. Toen scheidsrechter J. de Vries uit Den Haag om 3 uur liet aftrap pen, leek het er even op dat Sprang een grote nederlaag tegemoet zou gaan. Geinoord startte n.l. overrom pelend, dat dan ook resulteerde in 4 hoekschoppen in de eerste twee minuten. Dit offensief duurde echter maar even. Na vijf minuten kregen de rood-wit-blauwen vat op het spel en namen zelf het heft in handen. Sprang heeft absoluut de kans ge had in de eerste helft de wedstrijd in haar voordeel te beslissen, maar pech en een resoluut en fel ingrij pende Geinoord-defensie stonden doelpunten in de weg. Met een 00 stand werd gerust. De tweede helft gaf direct 'n snel op- en neergaand spel te zien. Na 1 minuut ontstond er reeds een bui- tenspeldoelpunt van Geinoord. Na 7 minuten echter gebeurde het. De verdediging van Geinoord werkte de bal hard naar voren, waarbij stop per v. d. Schans een strafschop ver oorzaakte. Deze werd door Groene- wegen onhoudbaar ingeschoten. Sprang zette nu een fel offensief in, dat resulteerde in schoten van Piet en Karei Paulides en Wim de Rooy. De Geinoord-doelman, paal en lat stonden de gelijkmaker in de weg. Een kwartier voor het einde zakte een moedeloos Sprang-elftal geheel terug en het heeft toen maar weinig gescheeld of Geinoord had een grotere overwinning behaald. Samenvattend moet gezegd wor den dat een gelijk spel absoluut de beste uitslag zou zijn geweest in deze technisch zeer goede wedstrijd. Het tweede elftal van Sprang begon de competitie met een 22 gelijk spel tegen JPS uit Tilburg. De vrienden van de Fellenoord hebben voor zaterdag 7 sept een wandeltocht georganiseerd waarvan de opbrengst zal zijn voor de Stich ting Vrienden van de Fellenoord. een stichting die zich ten doel stelt de eeuwenoude boerderij op de Fel lenoord te restaureren. Indien men zelf dit idiële doel even wil verge ten dan is het initiatief om deze wandeltocht te houden door het fraaie natuurgebied over 5. 10, 15 en 25 km een lofwaardig streven, om dat het vele in de gelegenheid stelt kennis te maken met het mooie na tuurgebied en wandelen nog altijd een gezonde en goede sport is. De organisatie van deze toch, hier bij bijgestaan door de Ned. Wandel sportbond, is in handen van de heer J v. d. Wiel, Torenstraat te Drunen en A van Bezooijen te Waalwijk, beide ijveraars van bovengenoemde stichting. Men is voornemens om bij het slagen van deze tocht de Wan deltocht Fellenoord een traditie te maken. De deelname van groepen alsme de van individuelen is bijzonder groot, terwijl de medewerking voor dit lofwaardig initiatief formidabel is. De Ned. Wandelsportbond ver leende haar medewerking op tech nisch gebied. De Klinkeart-manege zal zaterdag op de Fellenoord Car rouselrijden terwijl als speciale at tractie ponyrijden zal worden in gelast. Een dubbeldeks bus zal de deelnemers vanaf Hotel Royal in Drunen naar de startplaats brengen en op de Fellenoord zelf zal een ter rein beschikbaar zijn om diverse at tracties te brengen. Verder is er voor de winnaar een beker beschik baar en zijn er nog andere prijzen te verdienen alsmede een herinnering embleem van leder vervaardigd. Het startbureau is op de Fellenoord a.s. zaterdag vanaf 12.30 uur geopend. - De Nederlandse autocoureur Ad Goemans, die onlangs le werd in de tourwegklasse in Zandvoort, is op de Nurnbergring met z'n auto over de kop geslagen en dodelijk verongelukt. Hij laat een vrouw met 2 kinderen achter. - Een gewapende man heeft vrijdag een overval gedaan op de Raffei- senbank in Utrecht en de loket bediende gedwongen f. 10.000, - af te geven. De dader is voort vluchtig. EREDIVISIE Fortuna SCNEC 11 Sparta—A jax 0—1 NAC—DOS ij 1—0 Go AheadVolendam 10 GVAVHolland Sport 10 ADO—Telstar 2—2 AZ '67—FC Twente 1—2 PSV—Feijenoord 03 DWS—MVV 2—0 le DIVISIE RCH—Willem II 2—1 DFC—Blauw Wit 2—0 VitesseEindhoven 11 HeraclesHelmond Sport 20 FC Den BoschSC Cambuur 12 SWVeendam 30 HaarlemWageningen 10 ElinkwijkRBC 30 De VolewijckersHVC 01 2e DIVISIE Fortuna VI.Baronie 31 ExcelsiorROD A Jq 01 NOADZFC 2—1 PEC—EDO 0—4 SC DrenteHermes DVS 11 Heerenveen—AGOVV 1o GooilandZwolse Boys 11 VeloxDe Graafschap 13 LimburgiaFC VVV 00 AMATEURVOETBAL le klas E Vlissingen—Concordia SVD 0—2 TOP—Veerse Boys 21 Sparta '25—Brabantia 31 RKC—UNA 0_2 Helmond—DESK 0—1 HKVVUMiddelburg 23 2e klas A Best VooruitReusel Sport 21 BoxtelGeldrop 13 Valkenswaard—Woenselse B 0—2 Tongelre—De Spechten 3—0 üchijndelDe Valk 1—1 OJC-ESV 5—2 2e klas B RKTVVInternos 60 Axel—RAC 4—2 LongaVlijmense Boys 11 Uno Animo—RWB 2—0 Wit WTerneuzen 00 V^WZeeland Sport 31 3e klas B JVC—ODC "UDINooit Gedacht Haarsteeg—RKSVA Zwaluw VFCRhode MargrietOSS '20 St. MichielsgestelBW 3e klas C RoosendaalBaardwijk GilzeZIGO NSV—WVO SartoBavel GudokBoeimeer 1—1 2—2 0—3 2—2 5—2 2—3 8—3 1—0 3—0 0—1 0—1 4e klas B ZaltbommelLinge Boys 21 GW—Heusden 1—0 BeesdDSC" 21 NieuwkuykRKJW 50 WilhelminaOVH 11 RKOSC—TGG 1—3 4e klas E Oirschot VooruitTAC 32 Ons ViosWaspik 11 OisterwijkVOAB 13 Hilvaria—SVG 0—2 WSCTaxandria 21 RKDVCHieronymus 01 Na een lange vakantie-periode waren de raadsleden vrijdag weer bijeen om hun besluiten te nemen. Reeds bij de aanvang kwam er een milde stemming. De bond van be jaarden had een zeer geslaagde en prettige reis gemaakt, 218 bejaarden en 12 genodigden, waaronder ook burgemeester Stieger en wethouder Van Herpt namen er aan deel. De kosten van deze geslaagde reis wa ren 2948.en er was bijeenge bracht 2282.een tekort van 666 gulden. De bond vroeg nu om een extra subsidie, welke door de raad op voorstel van B. en W. werd ver leend. Dit ontlokte aan het lid Snoe ren, voorzitter van de bond, woor den van dank aan gemeentebestuur en raad. Het lid Snoeren had mid dels een schrijven B. en W. nog maals aandacht gevraagd voor de verlegging van de B.B.A.-routes. Deze zouden zeker ook door de nieuwe wijken moeten gaan. Eer tijds was het verzoek door de BBA afgewezen, maar zou na het gereed komen van de nieuwe Langstraat- weg nog eens worden bekeken. B. en W. hadden inmiddels deze zaak bij de B.B.A. weer aanhangig ge maakt en men verwachtte dat deze Baardwijk is in de eerste wed strijd meteen op een zeer sterke tegenstander gestuit. Deze Roosen- daalse ploeg, die vorig jaar met 17 Punten degradeerde uit de tweede 'das, kwam met een ploeg in het veld, die zeker tot een van de kan didaten voor de titel geldt. Baardwijk begon vanaf het eerste fluitsignaal zeer sterk. In de 7e min. resulteerde dit reeds in een 10 voorsprong. Ad Mulders passeerde cirie verdedigers en schoot hard in. tot de 17e minuut bleef Baardwijk sterker. Toen Roosendaal dan ook gelijk maakte, was het lot over baardwijk beslist. Een minuut later was het de van RBC overgekomen midvoor Wittebols die keihard in schoot; 21. Wittebols bleek voor de Baardwijk-achterhoede steeds opnieuw een probleem. Tot aan de rust knalde hij er nog vier doel punten bij; 61. Na de rust was er 'n 20 minuten lang Baardwijk-offensief, maar niets lukte. Bij een van de weinige Roo- sendaal-aanvallen was het wederom Wittebols die scoorde; 71. Baard wijk bleef doorgaan en Wilhelm maakte er in de 63e minuut 72 van Tien minuten voor tijd was er een misverstand in de Baardwijk achterhoede en dat betekende 82. Eén keer trof Baardwijk nog roos bij een schot vag. Wilhelm; 83. Met een wat geflatteerde maar toch verdiende overwinning voor Roo sendaal kwam hierna het einde. met studie van deze zaak bezig was. De heer Snoeren kon aan het begin van de vergadering reeds vaststel len dat met zijn verzoeken rekening werd gehouden. Verschillende ande re verenigingen en instellingen krij gen b.v. minder gemakkelijk subsi die als in dit geval de bejaarden- bond heeft ontvangen. Het onder wijs kreeg op deze vergadering wel veel aandacht. Op gebied van scho lenbouw moet gesteld worden dat ook in Drunen zoals op meerdere plaatsen, de scholenbouw geen ge lijke tred houdt met de groei van de bevolking en gemeente. Om maar enigszins aan de behoefte van loka len te kunnen voldoen, blijft het 'n kwestie van schuiven en rijden, dank zij onze mobiele klaslokalen. Met nog meer klem zou men moe ten aantonen dat scholenbouw voor een groeiende gemeente als Drunen een zeer urgente zaak is geworden en in de toekomst ook zal zijn. De kwesties salaris-regelingen zijn al tijd in een openbare vergadering pijnlijke zaken. Natuurlijk moeten er regelingen zijn en controle. Maar beter is om dit binnenskamers te houden, daarbij er van uitgaand dat men beschikt over een goed ambte naren korps dat overeenkomstig dient te worden gehonoreerd. Het verwonderde ons dat bij het punt aanleg nieuw rioolgemaal niet gesproken is over de riolering van de Grotestraat. Wij hadden over dit punt zeker vragen verwacht. Over de riolering Grotestraat is in het verleden reeds meermalen gespro ken maar de plannen daartoe wer den steeds op de lange baan ge schoven en nog steeds blijkt een belangrijk gedeelte van Drunen verstoken van een voor deze tijd noodzakelijke voorziening. Einde lijk is het zover. Wij verwonderen er ons over dat de leden van de raad B en W geen lof toezwaaiden voor het initiatief om in west een speelweide te stichten, naar onze mening kan dit een mooi speelter rein worden. De wijken met kleine tuintjes en weinig ruimte schreeuwen om deze terreinen voor de kinderen die niet de straat als speelplaats moeten kiezen. Deze straten zullen overi gens in de toekomst wel schoon zijn. Men kocht een nieuwe veger voor 42.000. De heer van Lammeren had alle lof voor de gemeenschappelijke re geling voor gewonden en zieken- vervoer maar kwam tot de ontstel- Uitslag wedvlucht postduivenvereniging „Nooit Gedacht" vanuit Vilvoorde: J. ljpelaar 1 8 18 42 58; A. M.'de Jong 2 35 41; F. Tactor 3; A. Tactor 4 9; C. Pullens 5 40; M. Netten 6 22 28 34; D. v. Oversteeg 7; C. Verhagen 10 19; P. Blom 11 38; P. Snaphaan 12 21; Jos Roos 13 47 56; G. Rozenbrand 14 20 29 43 45 52; J. Meter 15 16 39; J. Kramer 17 24 31; H. Nieuwenhuizen 23; A. Heiblom 25 33; D. Smits 26 30 37 61; Leeggangers 27; A. v. Zeist 32 49; G. Molengraaf 36 50 53 59; Gerritse 44 60; H. Spuibrock 46; Florijn 48; J. Brok 51 54; D. v. d. Schans 57; Joh. Sterrenburg 62. Hoofdprijs wedvlucht vanuit Parke6tone, gewonnen door G. Rozenbrand. DE LUCHTVAART De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield afgelopen zondag een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanuit Neufvilles, afstand 142 km. De uitslag was als volgt: Oude duiven: Jac. Verduyn 1 20 25; M. v. d. Galiën 2 7 41; B. Pols 3 18; G. Treffers 4; H. Vos 5 38; W. de Rooij 6 29; H. de Jong 8 48; H. Verduyn jr. 9 43; L. Vos 10 15; B. van Campen 11 26; C. Blok 12 30 49; M. Bax 13 46; H. Dalmayer 14 31 34; A. v. Beek 16 17 35; A. Tactor 19 47; H. v. Cam pen 6r. 21 22 32 50; A. Bakkeren 23 33 40; H. Verduyn 24 36; H. Rozenbrand 27 44; P. Rutters 28; H. v. Campen 37; H. Brok 39; A. v. Iersel 42; P. Nicuwenhui- zen 45. Jonge duiven: C. de Cloe 1; E. Haverhals 2; A. Bakke ren 3; H. v. Campen sr. 4 8; H. Ram- steyn 5 21 27; B. Pols 6 10 26; C. Blok 7; H. de Jong 9 15 16; L. Vos 11 25; B. v. Pelt 12 23; H. Verduyn sr. 13; H. Dal mayer 14 19; D. de Jong 17 22 24 28; H. van Campen jr. 18; B. v. Campen 20. De extra prijs, een horloge, is gewonnen door Jac. Verduyn. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Corbeil, Frank rijk; afstand 395 km. Los 7.45 uur. Eerste duif 15.03.40; laatste prijsduif 17.17.09 u. De uitslag was als volgt: P. v. Dal 1; P. Diepstraten 2 3 5; G. v. d. Linden 4; J. Boom 6 27; H. Boom 7 12 15 19 24; Th. v. Overdijk 8 14 21; Jo v. d. Heuvel 9 10 13; W. v. d. Heuvel 11 16; H. Berkelmans 17 18; R. Berkelmans 20; C. ljpelaar 22 23; W. v. Ravensteijn 25; H. v. d. Ven 26. Dc postduivenvereniging „De Reisduif' hield een wedvlucht vanuit Noyon, Frank rijk. Los 7.45 uur. Eerste duif 11.06.01 u. van C. ljpelaar die zeer goed pakte. Zes duiven bij de 15 prijzen. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Chatelet, Bel gië; afstand 152 km. Los 9 uur. Eerste duif 10.40.18 uur; laatste prijsduif 11.00.10. Eerste 15 prijzen als volgt: L. Klerkx 1 15; P. Wijkmans 2; Fr. Lie- bregts 3; H. v. Beijnen 4; K. Kivit 5 6; J. de Vaan 7 9; Th. v. Esdonk 8; H. Maas 10; M. de Laat 11; G. A. v. d. Hout 12; M. Libreghts 13. M. Libregts 13; Hanny v. d. Dungen 14. Junioren: Hanny v. d. Dungen 12 3. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging „De Luchtbode" heeft zondag 1 september haar vlucht ge houden vanuit Neufvilles met 231 duiven. Gelost om 8 uur. Aankomst eerste duif 9.34.40 uur; laatste prijsduif 9.43.45 uur. De uitslag is als volgt: J. Boons 1; G. ljpelaar 2 20; K. v. Esch 3 5 11 14 18 22 26 39; H. v. d. Linden 4 28; H. v. d. Velden 6 8 29 36; B. van lersel 7 42; J. v. Broekhoven 9 25 48 52; M. Vera 10 13a 19 21 31 33 34; A. J. v. Dongen 12 23 27 38 55; A. v. Laar hoven 13; G. Schoenmakers 15 16 37 49 50; A. Leermakers 17; C. ljpelaar 24 35 51; Schapendonk 30 47; C. M. v. d. Vel den 33; H. Vera 34 53 54; Hooijmaijers 40 56 58; H. M. v. d. Velden 45 57; Henk v. d. Velden 46. Woensdag a.s. inmanden voor de vlucht op Chateauroux van 7-8 uur in café 'De Echo der Duinen'. lende ontdekking dat men op de grote Langstraatweg niet in de ge legenheid is om deze noodzakelijke dienst te waarschuwen en derhalve is deze dienst in dit geval waarde loos. Bij het vaststellen van de onteige ningsplannen kwam weer even om de hoek kijken de tragiek dat men sen jarenlang gevestigd op boeren bedrijven door de uitbreidingen plotseling moeten verdwijnen. Dit is de konsekwentie van een ge plande uitbreiding en wij hopen met de voorzitter dat met minne lijke schikkingen deze zaken voor beide partijen goed kunnen worden opgelost. In het verleden hebben B en W getoond dit in de meeste ge vallen te kunnen en dat geeft op dit punt vertrouwen. De vergadering werd besloten door de heer Nass die een uiteenzetting gaf hoe men bij de nieuwe ULO- school pax-keerhavens moest aanleg gen. De gemeenteraad van Loon op Zand besloot onlangs aan het school bestuur van de St. Herman Jozef school te Kaatsheuvel medewerking te verlenen voor de bouw van een nieuwe zesklassige school, omdat het bestaande gebouw, mede tengevolge van ouderdomsgebreken geen passen de huisvesting meer bood voor het geven van modern lager onderwijs. Het lag oorspronkelijk in de be doeling in de bouw van een nieuwe school te voorzien door het plaatsen van een semi-permanent gebouw, welk plan echter afstuitte op onover komelijke bezwaren bij Gedeputeerde Staten. Daar enerzijds een nieuwe definitieve school voorlopig niet rea liseerbaar is en anderzijds het onder wijs in een tot heden gebruikte nood ruimte (spreekkamertje) geen voort gang mag vinden, hebben B. en W. in overleg met de inspecteur van het lager-onderwijs besloten tot aankoop van een mobiel schoollokaal van de N.V. Salon- en Wagenbouw te Mont- foort. Het grote voordeel van een dergelijk lokaal vormt uiteraard zijn makkelijke verplaatsbaarheid, waar door het ook elders in de gemeente, zo dit nodig mocht zijn, zonder noe menswaardige bijkomende kosten, voor het onderwijs kan worden inge schakeld. Bovendien is een dergelijk lokaal gemakkelijk verhandelbaar. Inclusief verlichting, verwarming, sanitair en stoffering (niet in sets) bedragen de kosten 35.800, - In gevolge het financiële verhoudings- besluit 1960 ontvangt de gemeente van het rijk voor dit lokaal f. 8450 per jaar. Het bestuur van de St. Her man Jozefschool wil gaarne een mo biel-schoollokaal in bruikleen ont vangen en heeft daarom de gemeente raad verzocht de daarvoor benodigde medewerking te verlenen. De jeugdsubsidieregeling Loon op Zand kent aan de jeugdverenigingen een subsidie toe van 35 procent van het subsidiabel exploitatiesaldo. Voor de bepaling van dit saldo blijven be paalde inkomsten en uitgaven, zoals contributies en tractaties, buiten be schouwing. De afschrijvingen op duurzame goederen mogen als fictieve uitgaven onder de subsidiabele exploitatielas ten worden opgenomen, zodat op de ze wijze bepaalde reserves voor ver nieuwing kunnen worden gevormd. Deze mogelijkheid voor reservering bestaat nagenoeg niet, wanneer de vereniging voor de eerste maal tot nieuwbouw, verbouwing of uitbrei ding van bestaande gebouwen of af schaffing van duurzame goederen wil overgaan. Veelal zal men besluiten tot het voeren van extra financiële acties om de nodige financierings middelen bijeen te krijgen. Deze ex tra inkomsten moeten echter ter be paling van het nadelig subsidiabel exploitatiesaldo in mindering ge bracht worden op de exploitatie-uit gaven, zodat een gedeelte van de ex tra inkomsten op de eerste plaats strekt ter vermindering van het ge meentesubsidie. Om de verenigingen in deze ge vallen de helpende hand te bieden, wil het gemeentebestuur de opsom ming van inkomsten, die niet in min dering behoeven te worden gebracht op de exploitatieuitgaven met ingang van 1 januari 1967 uitbreiden met de opbrengsten van financiële acties ter realisering van bouwplannen of voor de aanschaffing van duurzame CERTIFICAAT MET LOF De heer J. van der Kaa uit Kaats heuvel behaalde met zijn Mechelse herder Nero op de laatstgehouden keuring onder auspiciën van dc K.N.P.V. te Moergestel 310 punten en verwierf daarmee certificaat met lof. Dit is niet het eerste succes van deze bekende rot in de hondendres- suur, want de heer Van der Kaa be haalde in het verleden met zijn di verse honden reeds prachtige resul taten. Niet minder dan 16 maal ver wierf hij daarmee het certificaat, waarvan zeven met lof, terwijl hij de kroon op het werk zette door reeds tweemaal het kampioenschap kampi oenschap van Nederland in de wacht te slepen. Op 11 september a.s. gaat hij met Nero naar Oosterbeek om opnieuw een poging te doen op het nationale kampioenschap beslag te leggen. goederen, voorzover men hiervoor niet heeft kunnen reserveren door middel van afschrijving. De directie van „Schulte en Le- straden N.V." te Sassenheim heeft 't gemeentebestuur gevraagd een ge deelte van de fabrieksgebouwen van de N.V. P. H. Vloemans, welke de gemeente heeft aangekocht en waar van een deel reeds tijdelijk werd ver huurd aan „Schoenfabriek Diana N.V.", te mogen huren voor het on derbrengen van het centrale verwar mingsinstallatiebedrijf, aangezien de bestaande bedrijfsruimte aan de Markt te klein is en deze in verband met het bestemmingsplan „Markt" binnen afzienbare tijd moet worden verwijderd. De onderhandelingen met het gemeentebestuur hebben tot over eenstemming geleid. Het gedeelte van de bedrijfsgebouwen met grond zal worden verhuurd voor een termijn van vijf jaar. Indien na afloop van deze termijn mocht blijken dat het nog mogelijk zal zijn het betreffende gedeelte te verhuren, dan kan de huurovereenkomst telkens voor één jaar worden verlengd, doch uiterlijk tot 15 september 1975. GEZINSONDERZOEK IN LOON OP ZAND EN DE MOER Huisarts dokter A. de Vries van Loon op Zand, vraagt in de komende weken aller medewerking bij de uitvoering van zijn ge zinsonderzoek in Loon op Zand en De Moer. Allen die per i mei 1968 in Loon op Zand en De Moer wonen worden ver zocht mede te weri.en. Zij ontvingen de benodigde enquêteformulieren. Het is de bedoeling dat de papieren eens rustig wor den doorgelezen en besproken in de ge zinnen, met vrienden en familieleden, al vorens deze in te vullen. Het invullen is niet moeilijk, maar het moet geheel naar waaxheid en volledig geschieden. Opmer kingen kunnen op een speciaal formulier, dat is bijgevoegd, worden vermeld. Het re sultaat kan in de bijgevoegde gefrankeerde envelop worden gedaan en aan dokter De Vries worden gezonden. Voor De Moer zorgt daar Mevr. Mekke-Stam voor. Deze enquête is van groot belang voor de huis arts om zelf ook snel hulp te kunnen ver lenen. Moge ieder er aan medewerken op dat deze zal slagen. In het afgelopen seizoen is in Til burg extra aandacht geschonken aan de taak als streekschouwburg. Zeer duidelijk is dat te merken aan de geregistreerde bezoekers van buiten Tilburg. Gedeeltelijk kwamen deze bezoekers via de voorverkoopadres sen en gedeeltelijk zelfstandig. In totaal steeg het bezoek van buiten Tilburg van rond 17.000 tot 22.000 bezoekers, een stijging derhalve van 30 pet. Van deze 22.000 bezoekers werden er ruim 14.000 binnenge bracht door de voorverkoopadres sen (vorig seizoen 11.800 bezoekers) Uit Dongen kwamen de meeste bezoekers t.w. rond 3.500. Waalwijk was vertegenwoordigd met 2.400 be zoekers. terwijl daarna in volgorde genoemd kunnen worden Oisterwijk 1500 Goirle 1400. Oosterhout 1300, Vught 1100 enz. Nadrukkelijk moet gesteld worden dat het hier bezoekers betreft die schriftelijk of telefonisch plaatsen hebben besproken aan de kassa of bij de voorverkoopadressen. Niet op genomen konden worden de bezoe kers die aan de kassa hun plaatsbe wijzen kochten zonder tevoren te reserveren. In werkelijkheid is het aantal bezoekers van buiten Tilburg nog hoger dan 22.000. Doch zelfs met dit aantal mag de Tilburgse Stadsschouwburg zich met recht Streekschouwburg noemen. Op maandag 9 september a.s. zal het plaatselijk comité Waalwijk van het Koningin Wilhelmina Fonds vcor de Kankerbestrijding zijn eer ste lustrum vieren. In een op genoemde datum in Waalwijk te houden bijeenkomst zal door het hoofdbestuur van het Ko ningin Wilhelmina Fonds aan de da mes en heren, die reeds 5 jaar hun medewerking aan de jaarlijks te houden collecte hebben verleend, 'n onderscheiding worden uitgereikt. Tevens zal dan het resultaat bekend worden gemaakt van de inmiddels gehouden collecte en zal een over zicht worden gegeven van de ac tiviteiten in de afgelopen periode.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 7