SPORTPRAAT Voetbalcompetitie heeft nog geen grote verrassingen te zien gegeven Gemeenteraad van Loon op Zand Als LAATSTE MEDEDELING SPREEKVAARDIGHEID André van Hilst n.v. enige vrouwelijke KANTOORBEDIENDEN DRUNEN Bouwfonds vraagt PERSONEEL JONGENS en MEISJES prachtig alleenstaand woonhuis Onze bezorgers zijn U dankbaar instituut RHETORICA 'f///4 Zilvermeeuwen terug Weggevlogen ;v COUPON .ooV-, 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 SEPTEMBER 1968 Ajax wacht druk programma Geslaagd toernooi van KMHC Schoenfabriek Mariam Reddings-boei actie Dierenbescherming transportband te koop met 70 wagentjes De Echo van 't Zuiden Te koop aangeboden De Echo van het Zuiden kolenhaard Hoge bijverdienste Waalwijk ffiHifi/ft - AANTREKKELIJK WONEN IN De kop is er af van de ere-divisie en wat zien we: ADO, Go Ahead, NEC, Feijenoord en FC Twenthc boekten goede re sultaten. Nieuwkomer Alkmaar/Zaanstreek verrast hier met een zesde plaats en drie punten. Pessimisten in Alkmaar verwachtten n.l. dat AZ slechts enkele punten zou behalen in deze zware competitie. Dit omdat de ploeg geen voldoende kwaliteit zou bezitten en men vrijwel geen dure spelers aantrok. Trainer Wim Blokland, die het meer zoekt in simpele voetballers", zoals hij zegt, en de eenheid in de formatie prefereert boven sterspe lers, heeft tot dusverre wonderen verricht. De Noordhollanders staan in de belangstelling van de Nederlandse voetbalwereld. Zondag was men van KNVB-zijde aanwezig in Velsen (TelstarAZ) om enkele spelers onder de loep te nemen in verband met eventuele selecties. Zo werden de namen genoteerd van Chr. Dekker, Dick Molenaar en Jan van Veen. mers met 60 klopte. Het werd 'n 42 revanche voor de „meeuwen", die goed voetbal lieten zien en ken nelijk grote plannen hebben. Aan voerder Piet Plooyer, 24 jaren in 't eerste elftal en 550 wedstrijden in de topploeg gespeeld, was er niet bij. De 40-jarige directeur geeft nu de voorkeur aan het lagere voetbal. „De jeugd moet ook een kans heb ben", is zijn mening. Voorts was er van de zijde van de Londense profclub Tottenham Hotspur een vertegenwoordiging naar Velsen gestuurd. Men ver wachtte n.l. dat de 18-jarige Marcel van der Woude, spil van het Neder lands UEFA-jeugdelftal, zou mee doen. Van der Woude, een speler met aanleg, komt echter in het B- elftal van de gecombineerden uit. Een strop dus voor de Engelse lei ders, die echter zaterdag naar En schede gaan om te kijken naar Van der Woude (FC Twenthe bAZ '67 b). Een der bestuursleden van AZ '67 zei ons, dat men Van der Woude voor geen „ton" laat gaan. „We kun nen dergelijke goede krachten best zelf gebruiken". Opmerkelijk in de ere-divisie was het herstel van Ajax, dat met een knallende 81 zege het dappere NAC in de pan hakte. Johan Cruyff, de man met de „gouden" voetbal benen, was er weer en dat scheelde een slok op een borrel. Of Ajax de race volhoudt met Feijenoord en anderen in de strijd om het lands kampioenschap, moeten we intus sen maar afwachten. De Amster dammers wacht nl. in verband met het toernooi om de Europese voet balbeker een druk programma. Het eerste beker treffen tegen FC Nürn- berg is op 18 september a.s. Dat wordt een uitwedstrijd. Voor de competitie speelt Ajax op 1 septem ber uit tegen het sterke Sparta en op 8 september thuis tegen Fortuna/ Sittardia, dat tot dusverre teleur stelt. Vervolgens treedt Ajax op 11 september aan in Turijn tegen FC Torino voor de Europese na-compe titie. Het Zwolse PEC, dat hard voetbalt, fungeert op 14 september nog voor de KNVB-bekerstrijd als sparring-partner voor Ajax. Dat ge beurt in Zwolle, zodat „heel Zwol le" wel zal uitlopen om het roem ruchte Ajax aan het werk te zien. Zondag d.a.v. is Ajax vrij en maakt vervolgens de vliegtocht naar West- Duitsland. In een hotelletje wordt de ploeg ondergebracht in Pegnits, op 40 km. van Neurenberg. We zijn benieuwd wat de Ajaxieden, na een dergelijk zwaar programma, zullen presteren in de eerste ronde van 't Europese bekertoernooi. In de le divisie behoort RCH, vo rig seizoen bijna gedegradeerd, bij de koplopers. En in de tweede di visie gaan Heerenveen, Roda JC en Gooiland aan de kop. Dat belooft hier weer een uitermate spannende competitie te worden. Dezer dagen is het Zaandamse Zilvermeeuwen, dat Nederland ver tegenwoordigde tijdens de trip naar de West, op Schiphol teruggekeerd. De Zaanse eerste-klasser, die met totaal 36 dames en heren naar Pa ramaribo trok, heeft prachtige da gen in het zeer hete Suriname ach ter de rug. De Surinaamse regering werkte er hard aan mee om deze trip volledig te doen slagen. Er zijn fijne excursies gemaakt, o.m. naar In Oirsbeek (L.) heeft een 21- jarige man vanuit een zolderraam op voorbijgangers geschoten. Een 74-jarige heer werd hierbij dode lijk getroffen. Het zoontje van de bankier in Beverly Hills (V.S.) is terugge vonden en ook het losgeld van 250.000, - dorpen waar bosnegers en indianen wonen. Voorts stonden officiële ont vangsten op het programma en di verse voetbalwedstrijden. Zilver meeuwen was bijzonder succesvol en boekte enkele overwinningen en een gelijk spel tegen hoofdklasser Robin Hood, 00. De laatste wed strijd werd gespeeld tegen het na tionale elftal van Frans Guyana en ging verloren met 10. Vijfduizend toeschouwers zagen een boeiend voetbalgevecht, waarin Zilvermeeu wen zichzelf overtrof. De optimisten, die dachten dat Zilvermeeuwen na zo'n slopende trip in de Tropen wel terug zou val len, kregen zondag jl. ongelijk. Zil vermeeuwen speelde nl. tegen Hen gelo, dat vorig jaar de Zaandam- Het tournooi dat de Waahvijkse hockeyvereniging KMHC het afge lopen weekend heeft georganiseerd is een groot succes geworden. Het feest dat voor de deelnemende ver enigingen zaterdagavond werd gege ven zal nog lang in herinnering blij ven. Zowel het dames- als heren- team wonnen de eerste prijs. De uitslag was als volgt: Dames: 1 Waalwijk; 2 Best; 3DES; 4 HOD; 5 Union; 6 Sittard. Heren: 1 Waalwijk; 2 Sittard; 3 HOD; 4 Best; 5 DES; 6 Union; 7 M MHC. In Perzië zijn 2 aardschokken ge voeld. Men schat het aantal do den van 5 tot 8 duizend. Het gekozen presidium in Praag telt 20 hervormers en 1 conser vatief (pro Russisch). Er zijn dit weekend 17 doden op de weg te betreuren. De gemeenteraad van Loon op Zand komt a.s. donderdag, 's avonds om half acht, in openbare vergade ring bijeen in de vergaderzaal van het gebouw Openbare Werken te Kaats heuvel. De agenda bevat o.a. de volgende voorstellen: 1. Het geven van namen aan de ge projecteerde straten in het be stemmingsplan Kaatsheuvel-zuid (Pannehoef). 2. Wijziging van de 'Subsidierege ling Jeugdwerk' Loon op Zand 1966. 3. Het aangaan van een gemeen schappelijke regeling gewonden en ziekenvervoersdienst. 4. Vaststelling van de 19e wijziging van het Algemeen Ambtenaren reglement voor het personeel in dienst der gemeente Loon op Zand. 5. Het aangaan van een vaste geld lening, groot 1.000.000,-, met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. 6. Vaststelling van de 2e wijziging van de Bouwverordening voor deze gemeente. 7. Het verhuren van een gedeelte van het fabriekscomplex van de N.V. P. H. Vloemans aan Schul- te en Lestraden N.V. 8. Het doen van grondtransacties. 9. Het voorlopig goedkeuren van 't onteigeningsplan „Oude Om- draaier II". 10. Het behandelen van een beroep schrift van J. Trommelen te Waalwijk tegen het besluit van burgemeester en wethouders in zake de weigering van een bouw vergunning. 11. Het wijzigen van enkele begro tingen 1968. 12. Het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 van de Lager Onderwijswet 1920 aan het be stuur van de St. Herman Jozef school. 13. Het beschikbaarstellen van een crediet van 53.050, - voor de reconstructie van de Tuinstraat te Loon op Zand. 14. Vaststelling van het bedrag per leerling 1969 ten behoeve van 't gewoon lager onderwijs. 15. Beschikbaarstelling van een cre diet voor de aanschaffing van 'n bestelauto ten behoeve van het gemeente-gasbedrijf. 16. Het aanwijzen van twee leden van de gemeenteraad, welke deel zullen uitmaken van de sportraad voor de gemeente Loon op Zand. Mgr. Völkerstraat 37 A Kaatsheuvel voor de afdeling Opzolerij en Finish. Aanmelden aan de fabriek of telefonisch onder nr. 04167 - 2389 Wij vragen leeftijd 13 tot en met 15 jaar voor verkoop van mooie artikelen, tot instandhouding Dierentehuis. Inlichtingen: Mevr. Wittenveen v. Woeringenlaan 7, Waalwijk Mej. Zr. Snijders Kraamcentrum Heistraat 143, Sprang-Capelle H.H. SCHOENFABRIKANTEN 20 meter, in prima staat Vaartstraat 38, Kaatsheuvel tel. 04167 - 2764 O O O O O O O O O O uw klanten, familie, vrienden en kennissen, ja, iedereen in Waalwijk en de Langstraat, kennis wilt geven van familie-gebeurtenissen, jubilea, vraag en aanbod, uw artikelen op elk gebied, plaats dan een advertentie in Het is de voordeligste en doeltreffendste manier diep 21 meter. Inhoud: grote kamer gang, royale keuken, bijkeuken, douch* en w.c., alles betegeld. Serre 3x5 meter, dubbel glas. lste verdieping: 4 slaapkamers, vlierino Alles voorzien van C.V. gas. Tuin achter de woning. Fabriek 17 x 10 meter, voorzien van kracht- en lichtstroom. Grond voor uitbreiding 400 Alles in prima staat. ml Brieven onder nr. 6579 aan het bureau van dit blad. als U de tijd van incassering verkort Lezers houdt het abonnementsgeld bij de hand: dat bespaart veel tijd voor de bezorgers van PARKIET (pop roodrug) lichte olijfgroene bovenkop, rug en vleugels bovenstaart en dek veren en staart grijs/ groen; met vaste voetring. ROODKOP GOULDAMANDINE (pop) kop zwart, violette borst, geel/witte buik. Lichtgroene vleugels en spitse staart. Tegen hoge beloning terug te bezorgen bij: Molenstraat 4, Waalwijk TE KOOP J. Cramer N. Parallelweg 71 Waalwijk (grijs) (thuiswerk voor iedereen) aangeb. van 50,- tot 150,- per week. Centrum, postbus 263 Haarlem (2 postz. van 20 insluiten) Voor onze mondelinge leergang (Persoonlijkheids- en Carrièrevorming) bestaat zowel in Nederland als in België opnieuw een enorme belangstelling. Dit vindt zijn oorzaak in de uitzonderlijke resul taten van onze cursisten o.a. gemanifesteerd via Pers, Radio en T.V. U leert immers op deze cursus - bestaande uit 16 avondlessen (1 les per week) - op verantwoorde wijze door toepassing van speciale methoden en technieken, die wij in onze 20 jarige ervaring hebben ontdekt, Uw gedachten frank en vrij doelge richt onder woorden brengen. Juist het bezitten van "Spreek- durf" geeft U zekerheid en zelfvertrouwen, waardoor U een blijvende voorsprong op anderen hebt. Reeds meer dan 2000 dames en heren hebben zich in de afge lopen week voor deze leergang laten inschrijven. Voor de laatste maal nodigen wij U uit om een van onze instruc tielessen bij te wonen te Hedenavond 2 en donderdag DE TWEE KOLOMMEN TOEGANG VRIJ 5 september in Hotel AANVANG 8 UUR n.m. Vi6stra'afl9 Dordrecht postbus 144 telef..(01850) 37283 •- vraagt voor spoedige indiensttreding op haar hoofdkantoor, Grotestraat 1 07, Waalwijk: leeftijd 16 20 jaar, voor diverse gevarieerde kantoorwerkzaamheden. Schriftelijke, persoonlijke of telefonische sollicitaties worden ingewacht aan bovenstaand adres: Tel. 04160-2841. Wilt ook U wonen in een fraaie eigen woning in Drunen voor 90.per maand, na uitkering van de rijksbijdrage het eerste jaar? Dat kan en U woont dan in een woning met o.m. een ruime keuken, een woonkamer van 6.80 x 3.56, 3 slaapkamers waarvan 2 royale met veel bergruimte en een kleinere (toch altijd nog ruim 5 m2) en een grote betegelde douche-ruimte. Totale lasten inklusief financieringskosten vanaf 35.420. Rijksbijdrage (le uitkering na een jaar bewoning) wordt aflopend in 10 jaar verstrekt. Lasten vanaf 90.per maand als boven vermeld. Met de bouw kan vrijwel direkt worden gestart. U kunt alle inlich tingen vrijblijvend verkrijgen op onze zittingsavonden iedere donderdag vanaf 8.00 uur tot en met 12 september a.s. in Hotel Royal, Raadhuisplein 13 te Drunen. Op te sturen aan Bouwfonds Informatie- centrum, i Stratumsedijk 31 Eindhoven, of een telefoontje: 040-16075 T*" N®. O.V oS- /jA BOUWFONDS ZUID-NEDERLAND NV

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 8