waalwrjkse en UnqstRAAtse coimnt Zondag draait in Waalwijk 3e Ronde van het Lido Uitgaan in het weekend 100 GOLDEN De Mountiesshow vrijdag in ,Zidewinde' Sprang-Capelle PUBLIEK kan gratis van dit wielerspektakel genieten 1 Musis Sacrum Apollo El Torreno Roesfelberg Lido De Ster B$r Hertog Jan T3x?ndria-Bar Gemeenschapshuis Zaterdag feest rond 40 jaar jeugdwerk in Waspik-Boven Ruim 2&0 coureurs aan de meet Bekende amateurs Profronde Olympia's Tour niet meer in Waalwijk De twaalf veroordeelden S.S.-sadisme After Mein Kampf Vrijgezel in de knel Liefdesdossier van een telefoniste Thunderbird are go Sluikhandel meisjes in Zorg dat je er uit komt Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Ton Lutz en „Globe" komen kennismaken met Tilburg Waspik men Feestprogramma Drunen DONDERDAGAVOND 12 SEPTEMBER 1968 89e JAARGANG No. 74 De tcho van het Zuióen arlalwtfksche Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN tfronumrner 1069687 pil blad verschijnt 2x per week nummers 20 cent Abonnement p week (0,30+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,32 p mnd. (1,30 10 ct. inc.k.) 1,40 p.kwrt. (3,65+10 ct. inc.k.) 3,75 p kwrt. p. post 4,25 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Öpgert ■icht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO' (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Zondag ivacht Waalwijk weer een wielerfestijn van de eerste orde. Dan zal voor de derde maal de nu wel traditioneel geworden Ronde van het Lido worden verreden. In de afgelopen jaren is gebleken dat de wielerliefhebbers uit de Langstraat en met name uit Waalwijk graag naar de voorbij flitsende coureurs komen kijken. Ook dit jaar zorgen de organisatoren voor een unicum in de vaderlandse wielerwereld door geen entree te heffen en het parcours rond het recreatie-oord Het Lido voor iedereen gratis toegankelijk te stellen. Als het weer wat meewerkt dan kan men zondagmiddag weer heel wat toeschouwers langs het parcours verwachten. Het Comité 'Ronde van het Lido', bestaande uit de heren K. de Bont, A. Verhoeven, O. van Son, G. Laghuwitz en L. van Hooff, is er in geslaagd een aantrekkelijke koers samen te stellen. In totaal zullen zo'n 220 renners aan de meet verschijnen. Start en finish is aan de Vijverlaan, waar langs door de gemeentepolitie dranghekken worden geplaatst zodat én het publiek én de renners op dit deel van het parcours worden be schermd. Er wordt gereden om de rondweg door het recreatiepark. Dit uitstekende, geasfalteerde parcours, maakt felle jachten mogelijk. De eersten die deze rondweg gaan verkennen zijn de aspiranten die om 1 uur vertrekken, een uur later ge volgd door de nieuwelingen. Bij deze renners zijn veel streekfavorieten te vinden, zoals Van Beek, Verkooijen, Verhoeven, Salm en Van den Anker. Het grote spektakel begint om 3 uur. Dan treden zo'n 80 amateurs aan om elkaar over 100 kilometer te gaan be strijden. Een strijd die niet tever geefs behoeft te zijn, want organisa tor Sjel van Hooff is er in geslaagd een groot aantal prijzen en premies vrij te krijgen. De grote mannen in de amateur- koers zijn Rink Comelisse, Marinus van de Klooster, Piet Kettenis, Leo van Wely en Klaas Boot. Daarnaast zijn er natuurlijk nog vele out-siders die voor de nodige spanning in dit wielerspektakel gaan zorgen. Al deze renners maken zondag van Waalwijk weer eens 'n wielerstad. Wellicht niet tevergeefs want wie weet, als de wie lerronde ook nu een succes wordt, komen volgend jaar misschien de profs om de eer in de Ronde van het Lido strijden. De gedachte van een prof-ronde is al meer geopperd maar de zware fi nanciële consequenties die hieraan verbonden zijn, doen de inrichters te rugschrikken. Een wielerwedstrijd kost veel geld en als er dan nog geen entree geheven wordt is het duidelijk dat heel de Ronde op sponsors draait. Die zijn er gelukkig te vinden. Lido- eigenaar Sjel van Hooff, die de wie lersport een goed hart toedraagt is wel bereid een financieel offer te brengen. Zeker als Waalwijk daar mee een groot wielerspektakel krijgt. Een evenement, hetzij dan een korte gebeurtenis, gaat Waalwijk naar alle waarschijnlijkheid in de toekomst missen. Olympia's Toer door Neder land zal de schoenenstad wel niet meer aandoen. ,,Toen Waalwijk in mei opnieuw etappe-plaats was heb ik alleen de organisatie en de zware financiële lasten moeien opdragen. Bijna nie mand verleende enige medewerking. Daarmee is de lust van mij cm veel geld te spenderen om Waalwijk als etappeplaats van Olympia's Toer te krijgen wel overgegaan. Dan besteed ik deze reclame-uitgaven liever aan 'n 'echt' Waalwijks wielerevenement' aldus de heer Van Hooff. Dat Waalwijkse wielerevenement staat dan zondag te gebeuren. Dan zullen vele honderden sportliefheb bers vol belangstelling naar de vette krijtlijn staren. Daar gaat na 100 km strijd immers de sterkste amateur uit de Ronde van het Lido over Op de door zon overgoten binnen plaats van een zwaar bewaakte ge vangenis in Zuid-Engeland wordt Majoor Reisman geconfronteerd met de 12 veroordeelden. Dit zijn de mannen waarover de gemeenschap het lot heeft uitgesproken: de dood straf. Dit ook de mannen die dooi Reisman opgeleid moeten worden voor een gevaarlijke missie achter de Nazi-linies, vlak vóór D-Day. Wanneer zij het er goed afbrengen wordt hen gratie verleend. Weinig mannen brengen het er goed af. maar de Duitsers wordt een ge voelige klap toegebracht. In het Duitsland van na de eerste wereldoorlog heerst armoede en werkloosheid. In deze tijd komt Hit- Ier aan de macht. Maar voor hij zo ver is dringt hij zich eerst in de ar beiderspartij in waar hij een leiden de functie krijgt. Pas na de bevrij ding kan men in volle omvang over zien wat de Nazi's, met Hitier aan het hoofd hebben gedaan. Een misdadigheid die nooit verge ten mag worden, wil men de op komst van dergelijke figuren onmo gelijk maken. Voor meester-slotenmaker Ernest Wright bestaan de levensproblemen alleen uit de zorgen der mensen, die nun sleutel verloren hebben. Doch aan zijn rustig bestaan komt een einde als op een dag een heer hem verzoekt het portier van zijn auto open te maken. De wagen is ech- (er gestolen en Ernest wordt gear resteerd De film vertelt van een tedere liefde, hartstochtelijke conflicten en erotische scènes. De telefoniste Isa bella heeft een verhouding met de serieuze Ahmed. Nadat Ahmed op een zakenreis is, raakt zij onder de bekoring van de Don Juan van het postkantoor. Tussen Isabella die in verwachting is en de bedrogen Ah med ontstaan nu vele ruzies. Een tragisch ongeluk brengt hieraan 'n einde. De plaats van handeling is het mi- taire vliegveld Glen Field in de 21e eeuw. Zero X, het eerste ruimte vliegtuig naar Mars, staat op het om gelanceerd te worden. Astronau ten en geleerden zullen op onder zoek uitgaan. Om niet achter te blijven bij an dere meisjes doet Mariska alsof ze weet, wat er in de wereld te koop is. Na een ruzie met haar stiefmoe der verlaat ze het ouderlijk huis en (mlgt Jean, met wie ze bevriend is geraakt. Deze wil haar meenemen naar Parijs en doet haar trouwbe loften. Hij voert haar echter in ob scure kringen van luxe en vermaak. Harry Frigg, die zichzelf maat schappelijk als een pechvogel be schouwt, brengt tijdens de oorlog zijn diensttijd door voornamelijk in militaire gevangenissen en detentie kampen. omdat het hem moeilijk valt zijn minachting voor officieren niet te uiten. Hij weet herhaaldelijk te ontsnappen, maar wordt dan tel kens weer opgepakt. In de Kaatsheuvelse dancing El Torreno (in zaal Smit) is zaterdag avond het Nederlandse top-beator- kest Penny Wise te vinden. Onge twijfeld een trekpleister voor heel wat tieners. Zondagavond is er een discobal, waar de nieuwste platen aan bod komen. In de zaal van De Roestelberg is zondagmiddag een nieuwe groep te vinden. Nu spelen er The Shuff les. De moeite waard voor een tochtje naar dit fraaie natuurgebied. Spaarvormen (evt. te combineren) levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen garantiekredietaflossingen Nadere inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren. Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen. Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premie Spaarplan. Postbus 51. Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit nationale plan. Wie anders dan Bob Smit met z'n Duke city Sextet zou men zaterdag avond weer in het Lido verwachten. Wie zondagmiddag tijdens de wie lerronde van het Lido even wil uit puffen kan dan luisteren naar The Rowdies. Zondagavond spelen er The All Stars met zang van Frank Scott. The Jumping Tornado's een veel belovende naam met veel snelheid en dus razende muziek. De groep die naar deze naam luistert kam men zondagavond in dancing De Ster in Nieuwkuyk vinden. Het wekelijkse bal in bar dancing Romantica wordt zaterdagavond op geluisterd door het populaire orkest The Sound Specials. Een groep die het in Waalwijk blijft „doen". Wie van een gezellige Brabantse avond houdt moet vrijdag naar bar dancing Hertog Jan gaan. Zaterdag avond draait Soos Club Memphis Gold terwijl er zondagavond een discobal op het programma staat. In de bar van sporthal Taxandria is het ook deze week Radio Arwimo die de draaitafel bedient. De gebroe ders Moonen zorgen er wel voor, Jat er goede muziek tijdens de dans partij is. Ook het dansseizoen in het Ge meenschapshuis in Baardwijk is 'veer begonnen. Zondagavond is er Sweet N'othing, een groep, die on getwijfeld veel tieners en twens trekt en voor een gezellige sfeer zal zorgen. Vrijdagavond 13 september a.s. komt het nieuwe Zuidelijke Toneel „Globe" dat onder artistieke leiding J staat van Ton Lutz, met Tilburg i kennis maken. Om 20.00 uur zal de direktie van het gezelschap en enige acteurs en actrices in de hoofdlial van de Stadsschouwburg aanwezig zijn. Daar zullen een aantal zitjes worden geplaatst en een aantal stands. De toneelliefhebbers worden in de gelegenheid gesteld om vrijuit met de akteurs en aktrices over al le toneelproblemen te praten. Een van de akteurs zal de kassa „beman nen" en een speciaal ,,Globe"-abon- nement aan de man (of de vrouw) te brengen. De direktie van de Stadsschouwburg heeft n.l. speci aal een „Globe"-abonnement ge ïntroduceerd, bestaande uit 5 ver schillende opvoeringen door dit ge zelschap. Hierin is o.m opgenomen: The Happy Haven van John Arden, Wrraaak van Cyril Hourneur en Kleren maken de man van George Lotherege. Het Brabants Barok Ensemble zal vrijdagavond de muziek verzorgen, terwijl daarnaast aan een aparte stand ook de abonnementen van dit Ensemble verkocht zullen worden. RECEPTIE SPORTCLUB In de zaal van café De Statie werden de leden van de sportclub der KPJ gefêteerd met het behalen van het interkring-kampi- oenschap. Het was er op de receptie een gezellige drukte, terwijl daarna op de klan ken van de boerenblaaskapel het behalen van deze felbegeerde titel nog eens uit bundig werd herdacht. MOEDERCURSUS Begin oktober zal er in Waspik weer een moedercursus van start gaan, bedoeld voor jonggehuwde en verloofde dames. Zij die hieraan wensen deel te nemen dienen zich voor 20 september te melden bij Zr. Ma rina, Kerkstraat 25, tel. 370. Het dolkomische duo De Mounties is vrijdagavond in het Cultureel Cen trum 'Zidewinde' in Sprang-Capelle tc vinden. Dan draait daar de nieuwe Mountiesshow, waaraan ook meewerken het tienersterretje Gonnie Baars, conferencier Frans Vrolijk en pianist-accordeonist Tony Bakkenes. Deze show is de officiële opening van 't nieuwe winterseizoen van 'Zidewinde'. MOOI SUCCES VAN G.S.V. De Vlijmense wandelclub G.S.V. bleek op de 10 km. de beste wandelgroep en ont ving hiervoor de fraaie Fellenoord-beker. Tevens behaalde G.V.S. op de 5 km een 2e en op de 15 km. een 3e prijs. KORFBALCLUB NEVER DOWN De Vlijmense korfbalclub Never Down speelde in Handel tegen het sterke Blauw Wit. In het begin ging de strijd gelijk op en de rust ging in met 2 - 1 voor de thuis club. Na de rust was Never Down sterk in de aanval en Thea v. d. Heijden maakte gelijk, 2 - 2. Handel maakte spoedig 3 - 2, maar Vlijmen kwam terug en Reniê van Beurden maakte wederom gelijk, 3 - 3. Daarna kwam Blauw Wit sterk opzetten en won met 6 - 3. KERKTOREN LATEN STAAN OF AFBREKEN Het kerkbestuur van de parochie St. Jan Geboorte in Vlijmen werkt nog steeds aan plannen voor de bouw van een nieuwe kerk, ongeveer op dezelfde plaats waar nu de huidige kerk staat. Bij het gemeentebe stuur heeft men nu een tweeledige vraag inzake deze nieuwbouw ingediend. Ge vraagd wordt of de raad het op prijs stelt dat bij de bouw van een nieuwe kerk de bestaande toren aan de Julianastraat be houden kan blijven en tevens dan de res tauratiekosten voor deze toren kan dekken. B. en W., die de brief in de donderdag- Op zaterdag 14 september a.s. zal in het rectoraat van de H. Theresia te Waspik-Boven de feestverlichting worden ontstoken. En terechtHet Katholiek Meisjes-Gilde K.M.G. en Jong Nederland, gaan dan hun 10- jarig bestaan vieren. Het initiatief tot oprichting van dit jeugdwerk voor jongens en meisjes werd in '58 ge nomen door pater rector Servatius Ramaekers, in nauw samenspel met burgemeester L. v. Erp. Dank zij de offerbereidheid van vele en met name van de leidsters en leiders, heeft dit jeugdwerk kunnen stand houden en zelfs meer dan dat. avond te houden raadsvergadering aan de raad voorleggen, stellen voor hierover eerst een pre-advies op te stellen en dit binnen kort nogmaals in de raad te brengen. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde, Bel gië, afstand 102 km. Los 10 uur. Eerste duif 11-18-31 u.; laatste prijsduif 11-30-07 uur. De uitslag was als volgt: R. de Vaan 1; J. Koks 2 23 24; Kooien Kuijs 3 8 13 17 25; H. Boom 4; Nic. van Dal 5 6 21; J. Elschot 7 29; Jo v. d. Heu vel 9 12 14 19 30; J. Kuijs VB 10 16 18 31 32; H. Wilhart 11; H. v. d. Ven 15; M. Strengers 20 27; J. Wilhart 22; P. v. Dal 26; P. Diepstraten 28. Zaterdag wedvlucht van „De Reisduif" vanuit Parkestone, Engeland. De duiven zijn donderdag ingekorfd. Dit is een natio- nalen vlucht. Zondag wedvlucht van „De Reisduif" vanuit Neufvilles, België; afstand 150 km. Inkorven zaterdag in café H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Zaterdag wedvlucht van De Zwaluw van uit Parkestone Engeland. De duiven zijn donderdag ingekorfd. Dit is een nationalen vlucht. Zondag wedvlucht van „De Zwaluw" vanuit Geldenaken, België. Inkorven zater dagmorgen van 10 uur tot half 12 in café Ant. Klerks. DAMVERENIGING D.V.S. Om het persoonlijk kampioenschap van DVS waren de uitslagen als volgt: Scholts-C. de Laat 0-2; J. v. d. Lee- Scholts 1 - 1; H. v. d. Lee-Th. v. Ovcrdijk 0-2; J. v. d. Griendt - J. Verstappen 2 - 0; L. Peijnenburg sr. - L. Peijnenburg jr. 0-2. J. Verstappen - H. v. d. Lee 1-1. Bij het 2e lustrum verheugt het zich nog altijd in een grote belangstelling. Het feit dat er zo'n 125 kinderen bij de zes groepen van K.M.G. en Jong Nederland in Waspik-Boven zijn aan gesloten bewijst wel dat er ook nu behoefte bestaat aan goed georgani seerd jeugdwerk. Wekelijks komen zij in de gildehal boven het gemeen schapshuis samen voor sport en spel en creatief werk zoals handenarbeid, pantomime, volksspelen en zang. Het draait nu lekker maar vraag niet hoe men zich vooral in het begin heeft moeten behelpen. Het bijeenbrengen b.v. van de eerste kampkeuken is 'n verhaal op zich In het kader van een aantrekkelijk feestprogramma zullen zaterdag om 11.45 uur drie jubilarissen worden gehuldigd die van de oprichting af nauw bij het jeugdwerk betrokken zijn. Rector Servatius als Geestelijk adviseur, Louis Verschuren als gilde- leider en Harrie van Irsel die van rakker opklom tot leider. Om kwart over 10 zgn. jongeren-eucharistie viering. 's Middags kan de jeugd to nen wat ze waard is op de olympische spelen, die om half 2 worden ge opend. Van half 8 tot half 9 's avonds zal de staf, in totaal 15 personen, reci piëren in het gemeenschapshuis, waarop een reünie van alle oud-leid sters en leiders zal volgen. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen, dokter v. d. Wouw. UITSLAG TOTO QUOS EGO Totale inzet (7-9-'68) f. 288,50. Ie prijs f. 36,07: De Munnik, Grotestraat 7, Drunen; geraden f. 288,50; 2e prijs f. 21,04: M. v. Kuik, Pr. Beatrix- straat 29, Drunen, geraden f. 288.31. 3e prijs f. 14,43: v. Helden, Torenstraat 55, Drunen, geraden f. 288,76. RIKCONCOURS Zaterdagavond is er in café Max van de Geld in de Grotestraat 178 een rikconcours ten bate van reisvereniging 'De Globetrot ters'.

Echo van het Zuiden | 1968 | | pagina 17